Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26027) BonFire válasza Speeedfire (#26021) üzenetére


BonFire
veterán

Mert a címlaplányoknak nem kötelező a valósággal összhangban lenni. Én portré fotózáskor mindig hús-vér, hétköznapi embereket fotózok, és nem retusálhatom szíjjel őket. Persze ha múló bőrhiba, pattanás, mitesszer van, azt eltüntetem, meg általában azokat a dolgokat korrigálom, amelyek hátrányosak. Például a rózsaszín arcon itt-ott megjelenő „májbajos” sárga foltok. Szem környékén, száj körül és nyak alatt. Ezeket a területeket szín szerint szelektíven kijelölöm és összhangba hozom az arc egészséges színével.

Ugyanakkor ha télen fotózok valakit, akinek piros az orra és a füle, azt is korrigálom, mert nem default üzemmód a bohócorr, de nem simítom szarrá a bőrt meg varrok fel tokát. A fogak és szemek sárgás elszíneződését is szoktam csökkenteni, de teljesen nem nullázom le, mert akkor már természetellenes lenne.

A szemet szoktam még cseppet megragyogtatni, vagy ha valaki hót sápadt, egy kis piros folt az arccsontjai alá leheletfinoman mehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.