Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) tikshow válasza Fegyoka (#25300) üzenetére


tikshow
addikt

CS6-ba semmit, CC-be mar van dupla felulet.

(#25302) Vesa válasza Fegyoka (#25300) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy előttem írták, CS6 esetén bukó sajnos. CC-ben be lehet állítani 200% UI scale-t, illetve újabb CC-k esetén + win10 alatt a felület elvileg skálázódik a windows beállítása szerint. Sajnos w7 alatt nem megy.

A tudomány a valóság költészete!

(#25303) Fegyoka válasza Vesa (#25302) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Köszönöm az infót, ezek szerint pórul jártam...
A win 10 egyébiránt jól kezeli a 4K-t, de itt csődöt mondott a hatásköre.
Mégegyszer köszönöm Nektek!

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25304) ThuG4LifE válasza Fegyoka (#25303) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Esetleg egy próbát megér: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25305) BonFire válasza Fegyoka (#25300) üzenetére


BonFire
veterán

32" még éppen full HD méret.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25306) BonFire válasza Fegyoka (#25303) üzenetére


BonFire
veterán

Állítsd 1080-ra a képernyőfelbontást a Gépházban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25307) Vesa válasza BonFire (#25306) üzenetére


Vesa
veterán

Ha nem a monitor natív felbontását használja, akkor a képminőség nem lesz éppen 100%.

A tudomány a valóság költészete!

(#25308) Fegyoka válasza BonFire (#25305) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

60-70 centiről dolgozom, itt a full hd már pixeles sajna. A 32" meg jó, ha szét akarok pakolni az asztalon...

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25309) Fegyoka válasza BonFire (#25306) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Kipróbáltam, a végeredmény nem túl szépséges, így lemondtam róla. De köszönöm a tippet!
Abban reménykedtem, az adobe kitalált erre valamit helyettem...

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25310) Vesa válasza Fegyoka (#25309) üzenetére


Vesa
veterán

Valójában szarnak rá évek óta. Kis béna programoknál is meg tudják oldani a GUI scale-t, a mindenható Adobe magasról tesz rá. Őszintén szólva, nekem már HD-ban sem jó, 8-10 óra melónál a szemem folyik ki, a 200%-kal meg nem férek el a panelen. Így marad a 2 monitoros setup. De ahhoz van eszük, hogy diákokat meg kb. minden előfizetőt lehúzzanak ha ki akarnak szállni a CC-ből. Na mindegy...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#25311) aldebaran válasza Fegyoka (#25300) üzenetére


aldebaran
őstag

A képernyőfelbontásnál "A szöveg és más elemek nagyítása vagy kicsinyítése" átállítása 150%-ra nem segít?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#25312) Fegyoka válasza aldebaran (#25311) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Az csak a menüpontok lenyíló alkatrészeit, szövegeit nagyítja ki. Csak előbb látnom kellene a menüpont elnevezését... 😎

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25313) Vesa válasza aldebaran (#25311) üzenetére


Vesa
veterán

A PS GUI nem skálázódik a Windows beállítasai szerint. Ezt csak a legújabb CC tudja, az is csak win10-el, de w7/w8-cal még az sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#25314) BonFire válasza Fegyoka (#25308) üzenetére


BonFire
veterán

No de hát látod, hogy ez pont, hogy köztes méret, mert a te körülményeid között nem teljesít jól! Ha azért vesz valaki 32 colos monitort, mert ennyi hely van az asztalán, az érthető. Ha azért vesz 4k-t, mert sok munkaterület kell, az is érthető. De mindig ki kell próbálni, mert a felbontás növekedésével a képernyőnek is növekedni kell. Oké, ha nem akarsz nagy pixeleket, akkor nem egyenes arányban, tehát a 4k ne legyen 64 colos, de legyen minimum 40 és nem kisebb, mert különben a Windows alapértelmezett dizájnja is problémás.

És talán az új CC-ben már megoldották ezt a problémát, azonban a régebbi szoftverek (amelyek mindazonáltal éppoly jól használhatók) nem tudnak mit kezdeni ezzel. Tehát nem csak a Ps menüi lesznek kicsik, hanem a többi programé is.

Sokan úgy oldják meg ezt a fennálló ellentétet, hogy két monitort használnak. Egyikre ki lehet pakolni a munkaeszközöket, a másikon meg dolgozni. Ez minden olyan programnál jól jön, ahol végtelen munkaterület szükséges, DAW-ok, videoszerkesztők, After Effects, Photoshop, Illustrator etc.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25315) Vesa válasza BonFire (#25314) üzenetére


Vesa
veterán

De itt nem a monitor nem teljesít jól, hanem a szoftver, amit nem tud személyre szabni! Bár szubjekív véleményem szerint, én is inkább 38col-tól vennék 4k panelt, addig inkább WQHD, de ezzel együtt, a 32 is teljesen jol használható akkor, ha az alkamazás felülete testre szabható. WQHD-nál pl. az Adobe nagy kegyesen belegányolt 200% UI zoomja túl sok, mert a munkaterület felét kitakarják a menük, panelek. 100%-on meg kifolyik a szemem ( nem csak nekem, tele van vele az Adobe fórum). Kb. egy 130-150% scale lenne optimális, de egyszerűen nem lehet beállítani. Win10-re meg nem fognak emiatt rákényszeríteni (ugyanis simán működnie kéne w7 alatt is, csak szándékosan nem csináljak meg),

Egyébként abban igazad van, hogy sok programnál okoz ez gondot, de ez nem a 4k meg a monitor mérete miatt van, hanem mert a fejlesztők tojnak rá. Egészen noname programoknál a végletekig állítgathatom a scale-t, kis indie játékoknál is, miközben egy Adobe, vagy egy AAA game esetén meg nem lehet hasznalni a programot, mert a fix. 6pt-s fontok már WQHD felbontáson is élvezhetetlenül aprók.
Egyszerűen a fejlesztők nem követik az igényeket, és még mindig alapul vesznek egy átlagos felbontás/monitor méret párost, erre lövik be az interfészt fixen, aki meg nagyobbat akar, az rohadjon meg. Kb. erről szól a történet.

A tudomány a valóság költészete!

(#25316) Fegyoka válasza BonFire (#25314) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Kimondtad a jelszót, nagy munkaterület kellett az asztalon, illetve meguntam belebújni a 22"-es monitorba, mivel a szemem már nem a régi, és szeretném a napi 10-12 órát kényelmesen eltölteni a monitor előtt.
A win10 teljes felületét beállította a quadro, mégpedig tökéletes méretűre. A firefox, thunderbird, és az összes jóság vette a lapot, és figyelembe vette az alapvető beállításokat, csak a régi jó adobe cuccok nem.
Egyébiránt a boltban hiába néztem, ott úgy tűnt mindent meg lehet oldani rajta szépen.
Most is meg vagyok a végtermékkel elégedve, hátradőlve tudok dolgozni, nem kell az íróasztalon heverésznem ahhoz, hogy dolgozhassak.
Mások is említették a dupla monitort, ahhoz viszont túl nagy a kupi asz asztalomon, de az is lehet, hogy kicsinytet idegenkedem tőle... Most a 32" méreten elférnek az eszközpanelek kényelmesen és munkálkodni is nagyon kényelmes. Arról nem is beszélve, hogy excelben 39 oszlopot tudok a képernyőn kezelni egyszerre.
Viszont
Elmentem vadászni, és foglyul ejtettem egy cc 2017 verziószámú PS-t. S lám, csodák csodája, tök jól működik, ahogy mondtátok.
Köszönöm a segítséget! :R
Már csak annyi van hátra, hogy az Illustratort is frissítsem, mert a 2017-es verzió abból még nem munkálkodik a szememnek megfelelően.

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25317) tikshow válasza Fegyoka (#25316) üzenetére


tikshow
addikt

Sőt Illustratorból van tök jó Touch verzió. :)

(#25318) Fegyoka válasza tikshow (#25317) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Megérintem és az enyém lesz? :DD

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25319) BonFire válasza Fegyoka (#25316) üzenetére


BonFire
veterán

Én sokáig egy másodlagos monitort használtam a 24-es 1080-as mellett. Ez csak 1280×1024 volt, de megette volna, ha nem borzasztó fakó és fényszegény szegény. De idegesített ez a nagy minőségbeli különbség, amúgy jó volt kiterjesztett monitornak. Aztán kipurcant, és azóta marard az 1 db. Én 2 db 24-es 1080-assal megelégednék, de már nem végzek ipari méretekben olyan munkákat, mint évekkel ezelőtt, tehát kicsit pénzkidobásnak tűnik. Egyedül mikor Hangoutsozok, akkor esne jól a full screen hangouts az egyik monitoron, miközben a másikon full screen böngésző.

Jut eszembe: a böngészőben hány százalékra kell nagyítani az oldalakat, hogy olvasható legyen? Nálam itt most 150%, FB-on 125, PC Fórumon 110. A 100-as nagyítást mindig zavaróan kicsinek találom. Lehetne ez is reszponzív, mint a mobilon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25320) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok.... pls valaki adjon tanácsot, hogy miért van ez a sávosodás.

Egy sima solid color adjustment layer fölött van egy radient style gradient adjustment layer, mindez a PS CC 2018-ban, 16 Biten sRGB színtérben.

(#25321) Dluinet válasza Clemi (#25320) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert 8 bit a színmélysége a képnek csatornánként, színenként 255 lépcső van csak
google: 8 bit banding

ha 16 bitre állítod, akkor meg a kijelzőn vagy nyomtatása tűnik fel, kivéve ha azok is tudják a 16 bit színmélységet

már a 10bit is sokat jelent:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25322) Clemi válasza Dluinet (#25321) üzenetére


Clemi
veterán

Most direkt egy új dokumentumot kezdtem, Profoto RGB színtérben, 16 Bit-es színmélységben. és az üres fehér alapra tettem megint egy solid colort és arra egy gradient adjustment layert, és abból átméretezés nélkül mentettem sRGB színtérben ezt a képet. A monitoron az eredeti még mentetlen 16 Bit-es kép is sávos nem kicsit. A monitorom egy ASUS PB248. De hogy kerülhetem el ezt a sávosodást, vagy bandinget. Különösen a sötét képekkel sokat küzdök ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#25323) Dluinet válasza Clemi (#25322) üzenetére


Dluinet
nagyúr

monitorod 10 vagy több bites?
displayport-on csatlakozik?
nagy felbontásnál HDMI nem tud 10bit-et átvinni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25324) Clemi válasza Dluinet (#25323) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, display porton csatlakozik egy Nvida GTX750 kártyához.

(#25325) Dluinet válasza Clemi (#25324) üzenetére


Dluinet
nagyúr

monitor?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25326) Clemi válasza Dluinet (#25325) üzenetére


Clemi
veterán

ASUS PB248Q

(#25327) BonFire válasza Clemi (#25326) üzenetére


BonFire
veterán

A bitmelyseggel lesz pedig a gond. Az sem mindegy, mekkora ennek a gradientnek a mérete, felbontása. Minél nagyobb a felbontás, annál inkább kijön a sávozódás.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25328) *Ropi* válasza Dluinet (#25323) üzenetére


*Ropi*
félisten

A HDMI 2.0 már tudja a 10 Bitet - igaz a PB248Q még csak HDMI 1.4-es.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25329) *Ropi* válasza Clemi (#25326) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet a monitor kalibrálása a ludas: keress a neten egy ugyanolyan monitorhoz való profilt, lehetőleg olyat, amit spektrofotométerrel (pl.: i1 Pro) keresztbeprofilozott Eye One Display Pro-val csináltak, mert az a legpontosabb (persze tökéletes pontosságot ne várj tőle mert minden monitor más, csak viszonyítási alapnak): ha azzal nem csinálja akkor újra kell kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25330) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Nem teljesen témába vág, de nem találtam rá fórumot. Grafikus szerkesztő programot keresek. Ár-érték arányban mi az ajánlott?
Ezeket néztem/ismerem:
CorelDRAW Home and Student Suite X8
Paintshop Pro 2018
Adobe Photoshop CC
Elsősorban grafikus szerkesztésre (plakát, szórólap...), nem képszerkesztésre.

Segítségeteket köszönöm!

(#25331) Lassú Víz válasza oliver7777 (#25330) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézd meg az Affinity Designer-t is. Elég jó ár/érték arányt tud.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25332) Fegyoka válasza BonFire (#25319) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

A gépházban 150%-az alapbeállítás, 3840x2160 alappal.
Azt ugyan nem tudom miként csinálja, de talán a quadro teszi, hogy nem kell állítgatnom, minden tökéletesen jelenik meg. Ez most a 2K megjelenítésnek fogható fel, de ha elkezdek foglalatoskodni egy 4K-s felbontású képpel, akkor szó nélkül teszi a dolgát a rendszer.
Most pár nap használat után azt gondolom, jó választás volt ez a monitor. Hátradőlve tudok dolgozgatni, (firefox, thunderbird, excell, word, Ps, Illustrator), és nem esik ki a szemem. Nekem 22" -fullhd volt az előd, és nagyon fárasztó volt.

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#25333) Vesa válasza oliver7777 (#25330) üzenetére


Vesa
veterán

A plakát/szórólap mitől nem képszerkesztés?

A CorelDraw vektorgarfikus program, a másik kettő képszerkesztő/pixelgrafikus.
Felhasználásfüggő, melyikre van szükség. Logót pl. általában vektorosan tervezünk, de bármilyen szinten fotókkal is dolgozni kell (retusálni, festeni, módosítani, effektezni stb.), akkor a pixelgrafikus program jöhet szóba.

PS mellett szól a rengeteg elérhető tartalom, tutorial, template stb., illetve ha időszakos munkára kell, akkor az előfizetéses rendszer kisebb befektetést igényel. A PantShop Pro-t egyszer kell megvenni, utána max uppolni. Tudásban nem tudom most hol jár, régen nem dolgoztam már vele.

Esetleg az Affinity-re is vethetsz egy pillantást!

A tudomány a valóság költészete!

(#25334) BonFire válasza oliver7777 (#25330) üzenetére


BonFire
veterán

Plakátra, szórólapra én Illustratort szeretek használni. Ha van képelem, azt persze Ps-ben készítem elő, de az egészet összeállítani, figurázni, tipó, szerencsésebb Illustratorban. Ha a Corellel szemezel, akkor Draw ugyanaz. Azt hiszem a Paint Shop Pro az a Corel „Photoshop”-ja. Azaz ezzel a kombóval ugyanúgy dolgozol, mint az Adobe Ps+Ai-val. Ebben az esetben a fotók előkészítése PSP-val, a kész flyer/plakát összeállítása, szöveggel feltöltése CDraw-val.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25335) oliver7777


oliver7777
tag

CorelDRAW Home and Student Suite X8 megvételével is egyszer kell fizetni? Utána nem kérnek kvázi előfizetési díjat mondjuk egy év után? Tehát nem ilyen előfizetéses rendszerű.

(#25336) Clemi válasza BonFire (#25327) üzenetére


Clemi
veterán

Feltettem ide egy PSD fájlt, amit csak úgy próbának csináltam. Nekem sávosodik rendesen és baromira zavar. A háttér színre amint ráteszem a gradientet, azonnal sávosodik. Próbáltam fehér háttér színre egy fekete gradientet, az is sávosodik és mind 16 Bit-es. Az, hogy sRGB vagy Adobe, vagy Prophoto úgy gondolom mindegy, mert csak az sRGB színteret látom úgyis a monitoron, a képpont/pixel értéket pedig próbáltam, mindegy hogy 72 vagy 300 ppi akkor is sávosodik. Ez a másik kép aminek zöld a közepe, nem gradient, hanem egy nagy ecsettel csak simán kattintottam a kép közepére és az is sávosodik.

(#25337) Clemi válasza *Ropi* (#25329) üzenetére


Clemi
veterán

De most komolyan, a végeredmény illetve a sávosodás miért függ attól, hogy a monitorom jól van-e kalibrálva. Az oksa, hogy én esetleg nem látom a teljes sRGB színteret, ezért nincsenek átmenetek, hanem hirtelen ugrások, de ahogy látom ti is látjátok a sávosodott végeredményt, ja és megnéztem itthon a másik gépen, a Dell monitorral azon is pont olyan sávos. Valami beállítás gondot sejtek, bár én nem piszkáltam el a PS-ben a szín kezelés beállításokat.

(#25338) ThuG4LifE válasza Clemi (#25337) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

PS-ben megnyitva a psd fileod: sávosodás csak akkor látszik, ha mozgatom a képet, amúgy nem.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25339) *Ropi* válasza Clemi (#25337) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért, mert a monitor kalibrálása állítja be a monitor (ami ugye a megjelenítő lánc legszűkebb keresztmetszete) saját gradációs görbéit (is), amik az általad látott banding jelenséget okozzák. Ha egy 6(+2) Bites monitoron nézed a natív 8 vagy 16 Bites tartalmakat, akkor a monitorod (és a kalibrálása) határozza meg, hogy mit tud megjeleníteni belőle. Egy IPS paneles monitor is lehet 6 Bites (262.000 árnyalattal, rosszabb esetben széthúzva nagy színtérre - lásd laptopokban) vagy 6+2 Bites (16.7 millió árnyalattal): a 10 Bites monitorok 1.07 milliárd tónust tudnak és még az is kevés a 16 Bithez képest. A +2 Bit az AFRC, ami gyakorlatilag egy ditherelési megoldás, ami kvázi megtippeli, hogy milyen színnek kellene ott lennie - de amint látható, nem mindig jön össze neki. :N

Megoldás: adj hozzá zajt!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25340) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Nocsak nocsak: mivel lepnek meg minket...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25341) belovary válasza *Ropi* (#25340) üzenetére


belovary
senior tag

Pár napja néztem, kíváncsi leszek... Jó dolog ha ezt így fejlesztik, hiszen te is tudod, most már nagy divat, hogy dinókat, meg űrlényeket kell varázsolni az esküvős képekre... :DDD

(#25342) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Arról van infó, hogy Piledriver magos AMD procik esetén van-e javítás vagy épp lassulás a CC-ben a CS6-hoz képest?
Barátnőm váltana CS6-ról CC-re, de mivel már a CS6 is frankó kis lassulásokat produkál; pl. effekt-tel ellátott elemek mozgatásánál, kisebb felbontás esetén is.
Ha a CC még lassabb, akkor először gépet fejelsztünk váltás helyett.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25343) *Ropi* válasza Bici (#25342) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt nem tudom: az utóbbi 5 évben (amióta Intelre váltottam) nem követtem az AMD vonalat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25344) BonFire válasza *Ropi* (#25340) üzenetére


BonFire
veterán

Azt nem értem, hogy a MI hogy fog megbirkózni azokkal a részekkel, amelyeknél meg én magam is gondolkodóba esem, ez a rész vajon meg az objektumhoz, vagy a háttérhez tartozik?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25345) BonFire válasza Clemi (#25336) üzenetére


BonFire
veterán

Minel kisebb a tónuskülönbség és minél nagyobb a felbontás, annál csíkosabb lesz az átmenet. Ez érthető is valahol. Ugyanazon árnyalatban csak 256 fokozat lehetséges egy csatornán. Ez max 256 pixelen elterülve mutat homogén átmenetet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25346) Vesa válasza *Ropi* (#25340) üzenetére


Vesa
veterán

Kíváncsi leszek erre a gyakorlatban, bár azt már most látom, hogy a legkényesebb dologgal, a hajjal, ez sem tud mit kezdeni, ugyanúgy b*szakodni kell majd vele...De egyéb object-eknél gyorsabb lehet...Na majd meglátjuk...

A tudomány a valóság költészete!

(#25347) *Ropi* válasza BonFire (#25344) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arra én is kíváncsi leszek: pl. amikor közel fehérről fehéret kell leválasztani, stb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25348) BonFire válasza Vesa (#25346) üzenetére


BonFire
veterán

Van olyan kép, ahol a ruha majd egybeolvad a háttérrel, mert nem stúdiókörülmények között készült, és kizárólag az ember döntésén múlik, mit jelöl ki. Mert a fekete háttéren van egy fekete nadrába bújtatott könyök vagy térd is. A göndör haj még mindig mumus, hiába a kijelölésfinomító intelligens eszközök. Ha nem homogén a háttér, vagy nincs díszítőfény hátulról, akkor horror leválasztani a háttérről.

Valamelyik évben be lett lengetve olyan fícsör is, mint a puppet warp (azóta sem hallani róla) meg a bemozdult demóképet de-bluratlanító nem is tudom, minek nevezzem. Azokkal mi van? Sokan használják a Content Aware Move toolt? Mert én sose, de annyira nem hemzsegnek az eszközt istenítő videotutorialok sem.

Én leragadtam a CS6-nál, amikor CC-vé alakult az Adobe, mert én nem keresem meg az előfizetés árát, és nekem így nem érte meg váltani. De azért nem kerülik el a figyelmemet az új fícsörök bemutatói, aztán most, hogy már aludtunk rá néhány évet, jobban megítélhetjük, valóban olyan áttörést hoztak-e, mint amit ígértek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25349) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, 8 rawbol allo sorozatnal csinalnek focus stack-et ez alapjan

LR-bol open as layers, aztan auto align layers, majd auto blend layers, mikor ezt kapom

Nemigazan ertem, mi ez a figyelmeztetes. A kepek orf-bol,LR-ben elodolgozva, majd ps-be behivva vannak. Allvany nem volt, hanem asztallapra fixre tett vazzal lottem?

A stackelt, vegso kep latszolag OK, PS bezarasa utan LR-ben frissul a TIF keppel.

Vagy feleslegesen aggodom? Van esetlegg jobb, bolondbiztosabb megoldas focus stack-re?

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25350) *Ropi* válasza Balinov (#25349) üzenetére


*Ropi*
félisten

Melyik eszköz használatánál jött elő?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.