Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) cadgers válasza Gave (#25850) üzenetére


cadgers
aktív tag

Akkor már csak az a kérdés, hogy milyen procira érdemes beruháznom, ami érezhető gyorsulást hozna! (Rosszul írtam amúgy, nem 2600K, hanem sima 2600)

(#25852) ViZion válasza cadgers (#25851) üzenetére


ViZion
félisten

RAM+SSD legyen. Proci és VGA másodlagos, hacsak nem utca hosszú actionokkal dolgozol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25853) cadgers válasza ViZion (#25852) üzenetére


cadgers
aktív tag

16 giga ramon van + 500-as SSD. Sok keppel elvan 10 percig is

(#25854) spanyoll


spanyoll
addikt

Az miért van, hogy nagyobb felbontásnál a save for webnél gondolkozik egy évet amíg berendereli az előnézetit, közben meg rohadtul nem használja ki az erőforrásokat?
15%cpu és 65% ram mellett áll és gondolkozik, ahelyett, hogy hajtaná a vasat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25855) tikshow válasza spanyoll (#25854) üzenetére


tikshow
addikt

Save for webet mire hasznalod?

(#25856) spanyoll válasza tikshow (#25855) üzenetére


spanyoll
addikt

Beállított minőségű png exportálásra (24bites, megadott élhosszú, etc).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25857) tikshow válasza spanyoll (#25856) üzenetére


tikshow
addikt

Ha csak nem kovetelmeny - nem ugrik be olyan amihez kell, akkor szerintem sima Save As majd Interlaced.

(#25858) #44416768


#44416768
törölt tag

Sziasztok!

Színkezeléssel kapcsolatban kérek segítséget.
Adott egy Dell monitorom, ami színkezelt. A megfelelő profilt betöltöttem.
A photoshop színbeállításaiban is ezt a "monitorszínek" profilt kell használnom, vagy maradhat az "általános felhasználás Európában3"?
Az első esetben állandóan reklamál a PS, hogy nem egyezik meg a munkatérrel a megnyitott kép színprofilja, kívánom-e átalakítani... ez zavaró számomra.

Köszönöm a segítséget!

(#25859) *Ropi* válasza #44416768 (#25858) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Röviden: referencia színteret (sRGB, Adobe RGB, stb.) kell beállítanod munka színtérnek, nem a monitorod megjelenítési színterét!

Bővebben: olvasnivaló. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25860) #44416768 válasza *Ropi* (#25859) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm!

(#25861) Bastard-s


Bastard-s
tag

Üdv, hölgyek,urak!
Volna itt valaki aki sos-ben tudna segíteni egy kis szerkesztéssel? Egy képről kellene egy faházat kivágni és rátenni egy másik képre. Aki esetleg megoldaná nekem,küldjön egy privátot!
Köszi előre is!

(#25862) *Ropi* válasza Bastard-s (#25861) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem is kellett volna elolvasnod az egész topik összefoglalót, mert az első bekezdése az, hogy

"Minden egyéb, nem Photoshop specifikus kérdést, kérést, munkamegbízást a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topikban kérünk feltenni (grafikai munka, retusálás kérés, „Mit szóltok hozzá?” típusú véleményezés stb...)."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25863) savior


savior
őstag

Helló.
Az lenne a kérdésem, hogy Photoshopban meglehet e valahogy oldani, hogy rajzoláskor ne girbe-gurba vonalakat rajzoljak?
A problémám az, hogy egérrel rajzolok, és a vonalak nem egyenesek. Biztos velem van a baj, vagy remeg a kezem vagy nem tudom, de egyenetlenek.
Persze lehetne vonalat húzni, de az meg nagyon szögletes.
Valami olyasmire gondoltam, hogy ecset, ami enyhén ívelt vonalat húz, esetleg valami más beállítás?
Nem tudom érthető e amit szeretnék?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#25864) Met válasza savior (#25863) üzenetére


Met
nagyúr

Hiába húz az ecset enyhe ívet ha girbe-gurbán húzod:)
Egérrel elég nehéz szép ívet húzni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25865) Lassú Víz válasza savior (#25863) üzenetére


Lassú Víz
őstag

pen tool -> path -> stroke.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25866) savior válasza Lassú Víz (#25865) üzenetére


savior
őstag

Köszi.
Kipróbálom.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#25867) BonFire válasza savior (#25863) üzenetére


BonFire
veterán

Ha komolyan rajzolsz, akkor kell egy digitalizáló tábla (TOPIK ITT). Egérrel nem igazán tudsz minőségi munkát csinálni. Csak a Ps eszközeivel, azok közül is a Pen alkalmas arra, hogy pontosan rajzolj. De ennek a felhasználási területe eléggé behatárolt. Ha komolyan rajzolsz, akkor Ps mellett meg kell fontolni az Illustrator használatát. Nekem speciel Illustratorban sosem állt kézre a digitalizáló tábla úgy, mint Ps-ben, de festegetni amúgy is jobb a Ps, dekorációs munkára pedig az Illustrator.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25868) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok!

Hogy lehet Photoshopból nyomdakész PDF-et menteni? A szokványos PDF/X-1:a/2001 mentést megcsinálja, de amikor be akarom zárni, a következő üzenetet dobja ki.

(Hozott anyag, nincs idő újat csinálni Illustratorban.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25869) KFORboy válasza BonFire (#25867) üzenetére


KFORboy
senior tag

Halihó

Valamelyik fotobót mester segítsen ki kérem :O
Ezt próbálom művelni én is... annyi különbséggel, hogy az elforgatandó/duplikálandó dolog nem egy beszúrt clipart vagy mi, hanem egy új rétegen ceruzával meghúzott 2x7 pixel méretű "csík".
Óralapot próbánék csinálni, ez lenne a finom pálcikázás °6-onként vagy épp °3-onként.

A lényeg, hogy nekem nem jön össze sehogy se.
Vagy össze vissza húzza mikor Ctrl + Alt + Shift + T -vel duplikálnám, vagy hangulatától függően valami érdekes középpont körül karikázik.

Mikor kiválasztom a tengely középpontot utána beírom a szög számértékét, akkor lépteti is az adott fokra, sőőőt ha nyomok Ctrl+Alt+Shift+T duplikátort akkor lépteti is körbe, de nem rakja le, hanem mint a kijelöléssel, viszi körbe magával.
Ha entert nyomok rá, félrekattintok, hogy megszüntessem a kijelölést, utána jön ez az anomália a duplikálás billentyű kombóval.

Elromlott a Photoshoppom vagy wut? :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#25870) ViZion válasza BonFire (#25868) üzenetére


ViZion
félisten

Nyomdakészet sehogy, nagyon gagyi pdf-et ment. Tiff-ben add le, LZW, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25871) BonFire válasza ViZion (#25870) üzenetére


BonFire
veterán

A PSD mellett PDF-et kérnek. Nem én döntök sajnos. Vagy szorgalomból a biztonság kedvéért mentek egy TIFF-et is, oszt mellékelem. TIFF-ben mit érdemes beállítani? Eddig csak Illustratorból dolgoztam nyomdának, annak meg jó volt a PDF is meg az AI is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25872) ViZion válasza BonFire (#25871) üzenetére


ViZion
félisten

Sajna a ps nem tud rendes pdf-et, ha mented, akkor distiller-en futtasd át. PSD-t meg mire kérnek? Ne vicceljenek már, abból nem nyomtatnak. Tiff-ben LZW tömörítés, rétegek nélkül, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25873) KFORboy


KFORboy
senior tag

Köszönöm... nélkületek nem ment volna...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#25874) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Azt be lehet valahogy állítani, hogy nagyításkor ne legyen fehér vonal a pixelek körül? Ez talán a CS4-el jött, és sokszor zavaró. Előre is köszi! :)

(#25875) Met válasza BonFire (#25871) üzenetére


Met
nagyúr

PSD place Illuba és onnan mentés pdf-be? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25876) #81999360 válasza cadgers (#25874) üzenetére


#81999360
törölt tag

CTRL+H elrejt elvileg minden segédvonalat.

(#25877) Met válasza #81999360 (#25876) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem a View-Show-Pixelgrid-re gondolt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25878) #81999360 válasza Met (#25877) üzenetére


#81999360
törölt tag

Szerintem az is eltűnik. Most melóban nem tudom megnézni.

(#25879) Met válasza #81999360 (#25878) üzenetére


Met
nagyúr

Eltűnik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25880) BonFire válasza ViZion (#25872) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, mire kell nekik a PDF. Küldök nekik ezt is, azt is, majd szétválogatják. Úgy láttam, a nyomdai instrukciókat Corelben dobták össze, szóval Corelt használnak. Ha belementem a rétegeket a TIFF-be, az baj? Vagy inkább ne tegyem, mert belebarmolnak? :)

Met: Így lesz a JPEG-ből AI fájl is. :DDD Kaptam már olyan „vektoros” logót, hogy bele volt biggyesztve egy PNG, ráadásul linkelve, a fájl nélkül egy üres doksi, ami első megnyitáskor kakukkolt, hogy a(z idézem!) „Could not find the linked data »lógó.png«.” :C :DDD

Így kaptam meg a kért fájlt vektoros formátumban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25881) #81999360 válasza BonFire (#25880) üzenetére


#81999360
törölt tag

Már attól sírni támad kedvem, ha akármilyen fájlnevet látok ékezettel, de hogy még LÓGÓ is... :O
:DDD :DDD

(#25882) Gave válasza BonFire (#25880) üzenetére


Gave
addikt

Vektoros képbe a base64 PNG egy igazi klasszikus. Nekem is jutott belőle. :))

(#25883) emer


emer
csendes tag

Sziasztok
Nem tudom mennyire off.
Photosophoz illetve Lightroomhoz szeretnék asztali gépet összerakni munkára.
Ami kellene alaplap,proci,M2 ssd,ram,vidkari,monitor(min 27")
Max bruttó 500e lenne rá.
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszönöm

(#25884) ViZion válasza emer (#25883) üzenetére


ViZion
félisten

PS-hez elég egy normális i5, 16 GB ram, M.2 mellé egy másik SSD is, meg vmi 1050Ti vagy 1060 bőven. Felhasználástól függően ram lehet több is, főleg, ha párhuzamosan van több ilyen progi nyitva. i7 szvsz felesleges, lightroom igényeit nem ismerem, de gyanítom oda sem indokolt. Ha ez megvan, akkor felhasználástól függően egy jó monitor, ami még árban belefér. Ezt meg a monitoros topikban megmondják, annyi féle van, h nem vagyok ezekben naprakész. 27"-nál már 4k alá ne menj, fHD oda kevés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25885) Vesa válasza emer (#25883) üzenetére


Vesa
veterán

Nézz szét hardveraprón, több komoly munkaállomás is van. Láttam ott pár napja egy 20mag/40szálas Dual Xeon munkaállomást 48Gb ECC RAM-al és valamilyen Quadro kártyával olyan 300k körül. Igaz, ez használt, de az ilyen i7-ekhez képest atomerőművet kapsz...Még egy gyorsabb SSD-t beledobsz éa bármit elvisz, akár 3D-t, video rendert is...200k-ból meg tudsz venni egy jó monitort már...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#25886) BonFire válasza Vesa (#25885) üzenetére


BonFire
veterán

A hardveraprón egy hirdető sem szokott válaszra méltatni. :C :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25887) *Ropi* válasza emer (#25883) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Saját tapasztalataim (és nem csak egy gép) alapján írtam össze. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25888) Vesa válasza BonFire (#25886) üzenetére


Vesa
veterán

?? Én az összes gépemet itt vettem, és maximálisan elégedett vagyok az eladókkal. Nem volt szerencséd szvsz...

A tudomány a valóság költészete!

(#25889) emer válasza *Ropi* (#25887) üzenetére


emer
csendes tag

Szia
Párszor már átolvastam az írásod, jó iránymutató.
De nem tudom eldönteni hogy i5-8600 vagy i7-8700, kihasználja-e a Ps,Lr a több szálat. Monitort tudnál esetleg ajánlani 150e-ig?
Köszi

(#25890) *Ropi* válasza emer (#25889) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kérlek írj rám privátban, hogy ne felejtsem el megválaszolni a kérdéseidet: hosszú volt ez a négy napos hétvége 2 esküvővel meg 2 kreatív fotózással. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25891) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Lefotóztam telefonnal közeli képen, mintha szkennelve lennének a személyes irataimat. (személyi ig., lakcímkártya, stb.)
Fel kell töltenem egy felületre a felsőoktatásba való beiratkozáshoz.

A felületen csak maximum 1MB-os képet tudnak fogadni. Az én képeim pedig 1.5 - 2.0 MB-osak. Már levágtam a képek széleit az okmányok már a fotók széléig érnek és még nem elég kicsi a méretük.

Tudnátok-e légyszíves segíteni, hogy mit lehet ilyenkor csinálni?
Már próbáltam a butább Paint képszerkesztővel beolvasni, rámenteni a képekre, azaz felülírni őket, de csak 0.1 MB-al lettek kisebbek.

köszönöm szépen.

(#25892) *Ropi* válasza Orionk (#25891) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Jpg mentésnél a 12-es skálaértéket leveszed mondjuk 10-re (vagy kevesebbre).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25893) Gave válasza Orionk (#25891) üzenetére


Gave
addikt

Ehhez nem kell szerkeszteni . Itt feltölt, letölt.

[ Szerkesztve ]

(#25894) BonFire válasza Orionk (#25891) üzenetére


BonFire
veterán

Egyrészt átméretezheted. Nem muszáj 12 Megapixel legyen, csak akkora, hogy olvashatóak legyenek rajta az adatok. Gondolom, nem nyomtatnak plakátot belőle.

Másrészt a tömörítés mértékével játszadozhatsz. Save for Web-nél leveszed mondjuk 65%-ra a JPEG minőségét. És azonnal látod még mentés előtt, hogy fog végül kinézni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#25895) ArthurShelby válasza Gave (#25893) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért nem a legjobb ötlet az adataid/irataid feltölteni egy random oldalra...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#25896) Gave válasza ArthurShelby (#25895) üzenetére


Gave
addikt

Igaz. Habár a tinypng nem egy noname oldal, és általában nem mentik le az adataidat, és a GDPR miatt amúgy sem igazán élhetnének vissza vele ;).

(#25897) *Ropi* válasza Gave (#25896) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerinted azt, aki adatkereskedelemből él, komolyan érdekli a GDPR? :D Mellesleg ezért nem javasoltam én sem az online feltöltős módszert (ha már PS topikban vagyunk és a program maga is KÉPes megoldani). :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25898) Gave válasza *Ropi* (#25897) üzenetére


Gave
addikt

Oké, elengedem, látom, hogy sakk mattra mentek.. :))

IGNORE_EVERYTHING_I_WROTE

(#25899) *Ropi* válasza Gave (#25898) üzenetére


*Ropi*
félisten

Te feltöltenéd az adataidat egy ilyen oldalra? Én (bevallom: félnék tőle) nem. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25900) ViZion válasza Gave (#25898) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a bankkártyád is fotóztad, akkor lekicsinyítem a képeket. INGYEN... ;] :DDD

Photoscape, vagy más free progi, csoportos átméretezés, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.