Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Rayyy válasza *Ropi* (#22258) üzenetére


Rayyy
senior tag

20/25

Minden a legnagyobb render!

(#22302) Dluinet válasza Rayyy (#22300) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tömörítés színvesztéssel jár, ezért kicsi a jpg fájl
használ Tiff-et lzw tömörítéssel
vagy PNG-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22303) BonFire válasza Rayyy (#22300) üzenetére


BonFire
veterán

Ha már egynél több szín van a JPEG-ben, akkor már variál. Próbáld ki, hogy mi történik, ha egy sima egyszínű kitöltést kimentesz JPEG-be. Annak is megváltozik a színe?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22304) Rayyy válasza BonFire (#22303) üzenetére


Rayyy
senior tag

Dluinet
Azt értem, hogy egy fotónál vagy gradientnél veszítünk színeket, de itt 1 db 1 színű flekkről beszélünk, ami nem veszít, hanem átalakul. Nem tudom, hogy mit nyer azzal a program, ha a tömörítés miatt a zöld 45-ös értékét 46-ra állítja.

BonFire
Igen, ezzel próbálkozom már egy ideje. Azért is írtam be a pontos kódot, hátha valaki itt kipróbálja és neki mást dob, mert őszintén szólva először valami color management-es dologra gyanakodtam, de már azt is kilőttem, mert több profilban is ugyanezt csinálja, többféle rendszeren (CC-ben, CS6-ban, CS5-ben).

Minden a legnagyobb render!

(#22305) tikshow válasza Rayyy (#22304) üzenetére


tikshow
addikt

PNG-be jó, most próbáltam ki.

(#22306) Rayyy válasza tikshow (#22305) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ok.
Bocs, hogy nem említettem az elején, de engem kizárólag a JPG érdekel.
Tudom, hogy jó PNG-ben, TIF-ben, PSD-ben, EPS-ben, PDF-ben, AI-ban.

Minden a legnagyobb render!

(#22307) BonFire válasza Rayyy (#22306) üzenetére


BonFire
veterán

JPEG-ben ezt csinálja. A JPEG ilyen. Úgy tömörít, hogy meghamisítja a színeket. De ennek egyébként mi jelentősége van? Képernyőre, webre szánt tömörített kép, az a plusz 1-es eltérés nem oszt, nem szoroz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22308) Rayyy válasza BonFire (#22307) üzenetére


Rayyy
senior tag

Egy világcég különböző projektjeinek logóit kéne leadnom színhelyesen... jpg-ben (is) :D Valószínűleg megírjuk nekik, hogy a jpg-k színhelyességéért nem vállalunk felelősséget, úgyis megkapják még 4 másik formátumban.
Amúgy az idegesített fel, hogy 1 érték az eltérés... legyen mindegyikben 4 vagy 7... de 1??? Nagyon dühítő.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#22309) BonFire válasza Rayyy (#22308) üzenetére


BonFire
veterán

Logót ne kérjen JPEG-ben, vagy vegye tudomásul, hogy nem lesz színhelyes! Kaphat PNG-t, TIFF-et, PDF-et, AI-t. Logót amúgy is CMYK-ban csinálunk vektorosban, nem Photoshopban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22310) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Egy olyan arcképet szeretnék szerkeszteni aminek a (kopasz) fejteteje kilóg a képből. Hogy lehetne ezt pótolni? Le lesz kicsinyítve, szóval nem kellene nagyon profi megoldás. Lépésről lépésre, vagy tutorialt tudna adni valaki?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22311) Rayyy válasza BonFire (#22309) üzenetére


Rayyy
senior tag

Természetesen Illustratorban készültek a logók, cmyk-ban. Azt nem én mondom meg, hogy mit kér tőlem egy cég. De ez a része most nem érdekes.
Még egy kis érdekesség:
- kimentem a színt psd-ből jpg-be >>> a jpg-t visszanyitom photoshopba >>> az eredmény az, hogy 1 értékkel eltér a szín
- ugyanezt a jpg-t place-elem illustrator-ba >>> pipettával kiszedem a színét >>> és JÓÓÓ!
Ezek szerint mégis a helyes színinformáció tárolódik a jpg-ben, csak a ps rosszul nyitja vissza? Rosszul olvassa ki? Egyébként megnéztem Corel Photopaint-ben, ott is rossz. Akkor Illustratorban miért jó? Erről írok valami befejezés nélküli detektívregénykrimihorrort :DDD

Minden a legnagyobb render!

(#22312) Rayyy válasza gerii (#22310) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerintem az legegyszerűbb, ha keresel neten egy hasonló fejtetőt, fölé vágod, elfédeled a határokat, hozzáálítod a színét és kész.

Minden a legnagyobb render!

(#22313) BonFire válasza Rayyy (#22311) üzenetére


BonFire
veterán

A tömörítés miatt lesz a különbség. Próbáld ki egy 10-10-10-zel kitöltött kép esetén a visszanyitott kép ugyanúgy 10-10-10-es, nem 10-10-11-es. De ha más árnyalat van benne, akkor már pontatlan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22314) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, hogy fel tudom tenni érthetően a kérdésem, de azért megpróbálkozom vele.

Adott egy PSD, annak egy részén van egy kék háttérre helyezett transparency mask 60%-os opacityvel. Így olyan hatása van, hogy az adott szöveg/logo halványan ott van a kék háttéren.

Ha a PSD-ből kinyerem ezt a maskot, akkor egy félig áttetsző fekete hátteres képet kapok, amin szürkével szerepel a logo és a szöveg. (100%-os opacity)

Hogyan lehetne ezt átültetni webre, hogy a fenti kép szerint nézzen ki?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#22315) ViZion válasza _ak_ (#22314) üzenetére


ViZion
félisten

pl. rajtahagyod a maskot és elmented .png-ben

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22316) _ak_ válasza ViZion (#22315) üzenetére


_ak_
addikt

Azért nem jó annyira, mert ez egy nagyobb hátterem van rajta és több brand is szerepel. Persze az tiszta, hogy lementem az egészet, aztán csak kivágom vagy simán a mask mögé teszek egy hátteret és úgy mentem le, akkor még csak vagdosni sem kéne, csak elforgatni css-el.

De ha ez teljesen elfogadható út, akkor nem is bonyolítom feleslegesen, csak gondoltam hátha van másik rutinosabb megoldás.
:R

Let's begin, de gozaimasu!

(#22317) G.F. válasza _ak_ (#22316) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kimented a szöveget rendesen, semmi háttér, semmi opacity mondjuk png-be. A weblapon ráteszed a háttérre és css-ben állítod az opacity-t.

-gf-

(#22318) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Valaki megtudja nekem mondani, hogy ennek mi a neve?
Illetve, hogy létezik-e valami plugin rá, ami ezt automatikusan megcsinálja a projectem körül?
Vagy valami leírás erről, hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#22319) Dluinet válasza Jinxb1rd (#22318) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyomtatásnál a vágójelek bekapcsolása

a színes csík hülyeség, nem kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22320) Jinxb1rd válasza Dluinet (#22319) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

De én nem akarok nyomtatni, hanem így kellene elküldenem egy prospektust pdf-ben. :F

We are only Stardust...

(#22321) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#22320) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez lett a végeredmény, így csak már jó. Remélem...

We are only Stardust...

(#22322) Dluinet válasza Jinxb1rd (#22320) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a színes csíkokat ne rakd rá, hűlyeség

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22323) Jinxb1rd válasza Dluinet (#22322) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hol?

We are only Stardust...

(#22324) Dluinet válasza Jinxb1rd (#22323) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kép tetején, kívül a szürkeárnyalatos és színes négyzetek semmire nem jók

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22325) Jinxb1rd válasza Dluinet (#22324) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Értem én, de mégis így kérték.

We are only Stardust...

(#22326) *Ropi* válasza Dluinet (#22324) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tévedek azok spektrofotométerrel visszamérhető referencia színek, amiket a hordozó médium színvisszaadásának tesztelésére használnak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22327) marilllyo válasza Jinxb1rd (#22321) üzenetére


marilllyo
veterán

Hogyan raktad rá PS-ben a hajtások jelzését? :R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22328) Dluinet válasza *Ropi* (#22326) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aki mérni akar az saját skálát fog csinálni a CTP-n meg egyéb helyen.
A nyomdász a papíron a festékterhelés méréséhez (Densitometer) szintén külön festékterhelési csíkot rak fel, ami a nyomat teljes hosszában van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22329) ViZion válasza Dluinet (#22328) üzenetére


ViZion
félisten

Nem érted, h így menő és profi? :N
Lentre még a fileinfo-t irasd ki, úgy teljes a káosz kép! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22330) Dluinet válasza ViZion (#22329) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bocsi, tényleg a fájl név és elérési út is kell rá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22331) *Ropi* válasza Dluinet (#22328) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak tipp volt így ránézésre. :))

A szerver elérési útja (a teljes traceroute-tal :D) is kell a fáljnév elé, úgy az igazi. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22332) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok,

Van egy nagyon amatőr kérdésem, amire nem találom a választ (nem vagyok PRO user csak nagyjából értek a PS-hez):

tehát a gondom az, hogy ha bármilyen szöveget írni akarok az pixeles lesz. Mindegy mekkora méretű a papír vagy a szöveg amit írok, és minden betűtípusnál ez van. A felső ikon "Aa" élesre van állítva, de igazából mindegy mire állítgatom ott akkor is pixeles lesz.

Van ötletetek mitől?
Köszi

(#22333) Dluinet válasza djnyakesz (#22332) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pixelgrafikus programtól?
ezt nem hagyhattam ki

mentsél PDF-be

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22334) djnyakesz válasza Dluinet (#22333) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Hát, az a bajom hogy sajnos JPG formátumban kell hogy mentsem majd a cuccost :/ így sajnos ez nem megoldás. Akkor ez megszokott? Nem nálam van a hiba? XD :U

(#22335) Dluinet válasza djnyakesz (#22334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a dpi-t állítsad 600-ra (ctrl+alt+i)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22336) djnyakesz válasza Dluinet (#22335) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi ez megoldotta :D Bár így giga nagy lesz a kép de legalább nem pixeles! :P :R

(#22337) Dluinet válasza djnyakesz (#22336) üzenetére


Dluinet
nagyúr

próbáld meg 300 DPI-vel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22338) djnyakesz válasza Dluinet (#22337) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi, majd tesztelem. 300al is jó már :) :C :R

(#22339) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hát srácok... a 22318-as hsz-től először 5 percen keresztül röhögtem fulladozva, aztán továbbgondoltam és eléggé elszomorodtam. :DD :W

Minden a legnagyobb render!

(#22340) BonFire válasza djnyakesz (#22338) üzenetére


BonFire
veterán

Jó az 72-ben is, csak zoomolj ki belőle mondjuk 100%-ra. A betű élsimítását meg kapcsold be.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22341) djnyakesz válasza BonFire (#22340) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen ezt próbáltam de végül nem oldotta meg, pixeles maradt. a DPI megemelése segített viszont, 200-al már jó lett...3mb-s lett a kép, az baráti, nem fáj az senkinek :D köszi a tippet! ;)

(#22342) BonFire válasza djnyakesz (#22341) üzenetére


BonFire
veterán

De mihez képest maradt pixeles??? Ezt próbáljuk már mióta kideríteni. Hogy nézed? Tegyél már be egy képernyőképet a jelenségről, mert ez nagyon vad állítás, hogy a betű pixeles alapjáraton. Képernyőn 72 dpi kell, és ha ott pixeles, akkor csak a képernyőd pixeljeit látod. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22343) BalanceR


BalanceR
addikt

Kicsit Off, de a PShez kötődő kérdés:
Szerintetek van értelme egy 8"es windowsos tabon PS-t futtatni?
Persze nem brutálfelbontású RAWokat dolgoznék fel rajta 200 layerrel, csak apróbb alap képkorrekciókról lenne szó, Camera Raw filter, curve korrekció, minimális portrétetus frekvencia-szeparációval ,5-6 maszkolt réteggel némi blend...

Az ilyen kis tabokban 4 magos atomok laknak, ami szerintem ilyenre bőven elég, de a Ram jó esetben is csak 2 Giga, amiből a win8 , meg a videókártya,minimum 1Gigát biztos megeszik...

Van esetleg valakinek ilyenben gyakorlati tapasztalata?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22344) ViZion válasza BalanceR (#22343) üzenetére


ViZion
félisten

vadász, vadász... Te biztosan nem #&@# jársz ide? ;] :DDD
Szal. ez a vicc ugrott be. Kényszermegoldás nekem minden ami teló vagy tab, az nem munkára való.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22345) tikshow válasza BalanceR (#22343) üzenetére


tikshow
addikt

Az a gáz, hogy 8"-on nem fogod észrevenni azokat a hibákat amik mondjuk egy 20-22"-on kisütik a szemedet. Olyan célra megfelelő, hogy ha éppen nem vagy gépközelbe, akkor tudsz rajta dolgozni, de mindenképpen meg kell nézni az ott elkészült munkát egy nagyobb monitoron is.

(#22346) general válasza BalanceR (#22343) üzenetére


general
addikt

ez kell majd neked. Lightroom már van mobilra

(#22347) BalanceR válasza tikshow (#22345) üzenetére


BalanceR
addikt

Természetesen nem az asztali PS kiváltása a cél, csak pl egy kiránydulás, nyaralás, alkalmával készült képek apróbb korrigálására lenne használva a helyszínen,vonaton, utazás közben ,egy sör mellett... adhoc jelleggel.
Pl ha pl a kétujjas zoom működik benne már nem is érdekel, a relative kis kijelzőméret.
A fő kérdés arra irányult, hogy azok a vasak a 2GB Rammal, meg a lóf@$z GPU-val meg tudják-e hajtani a programot....

#22346 General:
Igen, jólnhangzik csak az a gáz, hogy ez a vonal még nagyon korai fázisban van, és a mobilos verziók mindig korlátozottabbak lesznek.
A mobile lightroomot használom, néha jól jön.
Az Adobe Shape-t, és a Brush-t próbáltam még mobilon, egész jópofák, a Shape a kamerával lőtt fotóból kivonja a kontrasztos területet, vektorizálja, és feltölti az adobe felhődbe, szóval, ha megtetszik mondjuk egy logó, egy katt, és otthon megvan vektorosan...
A brush meg ugyanez, csak ecsetet csinál a fotóból... Ezt már kicsit hülyeségnek tartom, de látszik, hogy az Adobe is belátja, hogy a mobileszközök egyre inkább kiharapnak darapokat a Desktop-szférából...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22348) tikshow válasza BalanceR (#22347) üzenetére


tikshow
addikt

Miért ne tudnák meghajtani?

Olyan verziójú PS-t kell használni ami alkalmas rá. Attól, hogy most PS CC 2014 van kb egy Intel i5-re optimalizálva, ezelőtt 25 évvel még 486-ason is elfutott. Keresd meg rá a megfelelő verziót és jó lesz, tippre egy CS4/CS5 jó lesz ilyen hardver alá.

(#22349) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Két napja történt valami, lehet, hogy akaratom ellenére benyomtam egy billentyű kombinációt de azóta csúnyává pixelessé váltak a képet átméretezés után. De nem csak a kép, hanem pl pen-nel ha húzom a görbéket az sem folyamatos, hanem szakaszos, pixeles. Mi lehet az oka? :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#22350) bb0t


bb0t
senior tag

Ezen kívül van még egy jelenség amit nehéz nem észrevenni. Amikor csinálok egy műveletet, mondjuk vágás, és kijelölöm a vágni kívánt részt eltűnik az egész kép, nem látok belőle semmit. Ha visszavonom a műveletet, újra megjelenik. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.