Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) general válasza *Ropi* (#22799) üzenetére


general
addikt

ok, rákérdezek ott

(#22802) BonFire válasza robi30 (#22796) üzenetére


BonFire
veterán

Monitorválasztással kapcsolatos kérdéseket a megfelelő helyen, a Milyen monitort vegyek? című topicban tegyünk fel, ott a témaösszefoglalóból már sok hasznos dolgot megtudhatunk!

Köszönöm!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22803) Gréta86


Gréta86
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy angol nyelves feliratos képem. A képről már eltávolítottam a feliratot, megtaláltam neten a betűtípust, csak úgyanazt a színt nem tudom, hogy szerkesszem meg (több szín, vagy színátmenet van egy betűben) . Előre is köszönöm a segítséget. Belinkelem mire gondoltam!

http://kepfeltoltes.hu/151001/919P8DG7zKL._SL1500__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151001/919P8DG7zKL._SL1500_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#22804) BonFire válasza Gréta86 (#22803) üzenetére


BonFire
veterán

Egy textúrát kell rátenni a betűre, valahogy így.

Keresel egy kopott textúrát a Google-ben, lehetőleg nagy felbontásút. Grunge Texture

A megszerkesztett szöveg fölé teszed a képet és vágómaszkot alkalmazol. Még egy réteget csinálhatsz, amin elhelyezed a színeket (feketén sötétvörös foltokat ecsettel), ezt a réteget szintén belevágómaszkolod az egészbe, majd a keverési módját átállítod Color-módra. Így át fogja neked színezni a textúrát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22805) Gréta86 válasza BonFire (#22804) üzenetére


Gréta86
újonc

Köszönöm a válaszod! A keverési mód kiválasztásánál leragadtam, nem tudok tovább lépni

(#22806) aldebaran válasza Gréta86 (#22805) üzenetére


aldebaran
őstag

Arra a layer-re állsz, aminek a keverési módját állítani akarod és a lentebbi képen amit normal-al ír, arra kattintasz és megkeresed a Color-t.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22807) Gréta86 válasza aldebaran (#22806) üzenetére


Gréta86
újonc

Nem sikerült, fekete maradt a betű azért köszönöm!
Esetleg, ha lenne időd részletesen lépésről lépésre leírni, nagyon megköszönném!

(#22808) BonFire válasza Gréta86 (#22807) üzenetére


BonFire
veterán

A textúrát rátetted, ahogy mondtam?

Minden ilyen „nem sikerült”-nél kötelezően képernyőképet kérünk a programról, azon belül is elsősorban a rétegpalettáról, mert abból elég sok minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22809) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok . Mi a shortcut arra ha ha az összes látható rétegből egy merged copy-t akarok csinálni ?

(#22810) #16514048 válasza Mirman (#22809) üzenetére


#16514048
törölt tag

ctrl+shift+alt+e

(#22811) tylerddd


tylerddd
veterán

Nagyon alap kérdés CS2-vel kapcsolatban, abszolút amatőr szinten: ha nem lenne a Place lehetőség, akkor van-e valami módszer annak kiszámítására, hogy mekkora méretűvé kell alakítanom azt a képet, amit egy másikra szeretnék ráilleszteni, h az méretben passzoljon. Pl. egy átlátszó hátterű bajszot akarok rátenni valakire, de a bajusz sokkal nagyobb, mint a tag feje. Ugye először a bajszot kell kicsinyítenem, h megfelelő méretű legyen a fejhez képest. A Place-szel ez könnyebb, mert ott lehet méretezni a beillesztett képet. Viszont most találtam ezt a Pixlr Editor nevű online szerkesztőt, ami fullra Photoshop kinézetű, de a Place funkció nincs benne.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#22812) ViZion válasza tylerddd (#22811) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... nem tudom hol a probléma? Van egy képszerkesztő, amiből hiányzik PS dolog és PS topikban adjunk rá megoldást? PS-ben free tansform és az abból adódó lehetőségek (torzítás, perspektíva, etc...) vannak place mellett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22813) aldebaran válasza tylerddd (#22811) üzenetére


aldebaran
őstag

Ott van az edit-ben a free transform, akárcsak a PS-ben. De ez ide nagyon off.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22814) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Letöltöttem a 30 napos próbaverziót egy-két módosítást kellene kieszközölni egy külső borítón. Megnyitom és feldobja, hogy hiányzó betűtípust észlelt amit le lehet tölteni de sajnos ott sincs jelen.
Athelas Regular-ról van szó melyik programban van ilyen?
A külső fájltípusa: Adobe photoshop image 16 - más program készítették volna?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22815) Met válasza anonymus89 (#22814) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem nem ismerős neve, rákeresel, letöltöd ha ingyenes, feltelepíted a gépedre és úgy nyitod meg a grafikát.
Vagy elkéred attól aki készítette a grafikát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22816) aldebaran válasza anonymus89 (#22814) üzenetére


aldebaran
őstag

Ahogy nézem, ez nem ingyenes Font, csak meg lehet venni. Szerintem keress ahhoz hasonlót és dolgozz azzal, vagy aki odaadta, hogy csinálj módosításokat, attól kérd el a Font-ot.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22817) anonymus89 válasza Met (#22815) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem találtam, így inkább kijavítom másikkal és visszaküldöm a javítottat.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22818) anonymus89


anonymus89
addikt

Egy rétegből képet ki lehet cserélni vagy törölni kell a réteget és újat létrehozni? - lehet nem jól fogalmaztam szóval leegyszerűsítve a borítón lévő képet szeretném kicserélni másikra

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22819) BonFire válasza anonymus89 (#22818) üzenetére


BonFire
veterán

Melyik borítón és milyen képet?

A rétegek azért vannak, hogy szabadon cserélhessük őket, a kép többi rétegen lévő eleme sértetlen marad.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22820) |AP|


|AP|
veterán

Nagy felbontású monitoron, nekem zavaróan kicsi a kezelőfelület PS-ben.
A beállításokban van olyan lehetőség, hogy UI Scale 200%, úgy viszont használhatatlanul nagy. Keresgettem a témában és úgy láttam ez másoknál is gond.
Találtam egy ilyen megoldást, de valamiért nem működik nálam, pedig más programoknál is lehetne használni.

Van esetleg azóta erre egyszerűbb megoldás, vagy ezt a fentebb linkeltet alkalmazta már valaki?

(#22821) anonymus89 válasza BonFire (#22819) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ, szóval egy borítón levő képet akartam kicserélni egy másikra ez volt a Layer 2.
Arra is csak kutakodás után jöttem rá, hogy az elhelyezés paranccsal tudok képet rátenni a borítóra.
Így inkább töröltem a réteget és létrehoztam egy újat.

u.i: most tanulgatom

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22822) BonFire válasza anonymus89 (#22821) üzenetére


BonFire
veterán

Az Elhelyezés nem kötelező, simán áthúzod a képet a másik dokumentumból. Az Elhelyezés azért sem mindig célszerű, mert intelligens objektumot csinál a rétegből, amivel egy rakás dolgot nem tehetsz meg a szimpla réteggel ellentétben. Hagyományos módon (drag n drop) több lehetőséged van. És megmarad az eredeti felbontás is, míg az Elhelyezéssel mindig átskálázza a képet akkorára, hogy éppen beleférjen az aktuális dokumentumba, pedig néha az volna a kifejezett óhaj, hogy ne méretezze át, mert mondjuk „ki akarjuk lógatni” a képet a dizájnból.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22823) BonFire válasza |AP| (#22820) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nem Ps-specifikus probléma, hanem rendszerspecifikus. Engem 1080-ban is zavar az alapértelmezett rendszerbeállítás, és fel van skálázva a betű meg néhány elem, mert totál vak vagyok, és alig látom. Például az Explorer elemei. A legtöbb program GUI-ja nem alkalmazkodik, és ez öreg hiba, mert a képernyőelemek egyre kisebbek lesznek, ha növekedik a felbontás, viszont a képernyőméret nem! Igazság szerint 4k kijelzőt nem lenne szabad kisebbre csinálni, mint a 24 colos képernyő négyszerese. Most én 24 colost használok 1080-ban, és az alapértelmezett Windows méretezések kicsik rajta. A 4k ennek a négyszerese, tehát ha nem 48 colos a monitor, hanem kisebb, akkor nem nyersz a 4k-val, hanem veszítesz. Ezért hekkelgetni kell a rendszert, ami viszont nem biztos, hogy beválik, vagy stabil marad.

Lassan ideje lenne egy ez irányú petíciónak, ami mehet mind a MS-nak, mind a neves szoftvergyártó cégeknek, legalábbis a nagyobbaknak. Nem azért vesz az ember 4k-s monitort, hogy utána bekapcsolt Windows nagyítóval bogarásszon rajta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22824) Regiee válasza BonFire (#22823) üzenetére


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Digitális festés/illusztráció készítést hogy érdemes elkezdeni, milyen kis gyakoró feladattal stb? Milyen munkafolyamatokból épül fel egy ilyen kép? Kezdésnek milyen ecsetekkel érdemes kezdeni? Mert letöltöttem párat de ez már az átláthatatlan kategória lett :) jah és digitális rajztáblával rendelkezem :)
Köszönöm a választ előre is :)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#22825) Dluinet válasza Regiee (#22824) üzenetére


Dluinet
nagyúr

llustrator kell neked, nem PS
az első két hónap nehéz lesz míg beleszoksz, de utána élvezet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22826) |AP| válasza BonFire (#22823) üzenetére


|AP|
veterán

igen, és pont ezért nyújtana megoldást az amit linkeltem. Csak nálam valamiért nem megy, pedig a kommentekben a legtöbb ember hálálkodik. Más programnál is jól jönne a laptopon (Archicad, stb.)

(#22827) BonFire válasza Regiee (#22824) üzenetére


BonFire
veterán

Az ecsetek számának növelése csak az átláthatatlanságot növeli. Én igazából sosem találtam hasznosnak a készen letölthető ecseteket. Nézem a profikat, mind a Ps alap ecsetét használják. A kereket, amelynek a keménységét/puhaságát változtathatod, az áttetszőségét szintén, ezek mellett ahogy kézi rajznál, itt is használható a maszatoló eszköz vagy a radír. Arra alkalmas Wacom-tábláknál pedig a toll dőlésszögét is figyelembe veszi a program, és lehet vele gyönyörűen satírozni.

IMO ha digitálisan festeni akarsz, akkor az első dolog egy komolyabb táblába fektetni, de sokaknak a Photoshop is ágyúval verébre kategória erre a feladatra. Vannak kifejezetten digitális festészetre kihegyezett programok, amelyek konstrukciója talán nem olyan drága, mint a Photoshopé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22828) anonymus89 válasza BonFire (#22822) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, így már világos köszi! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22829) tikshow válasza |AP| (#22826) üzenetére


tikshow
addikt

Újabba már nincs, CC15-be beleraktak egy Autómatát de az is vagy 100% vagy 200% a kettő között nem megy, pedig nem ártana. Viszont az Illistratornak van tablet felülete, szóval lehetséges, hogy szépen lassan átszivárog ez is Ps alá.

(#22830) *Ropi*


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22831) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy tudnék egy címert körbevágni azaz a fehér hátteret eltüntetni?
Valahol ott tartok, hogy a gyors kijelölés eszközzel körvonalazom aztán nem tudom hogyan tovább.
pl:

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22832) #81999360 válasza anonymus89 (#22831) üzenetére


#81999360
törölt tag

3 másodperc volt találni egy 100x jobb minőségűt alapból fehér háttér nélkül. Még vízjel sincs rajta.

Egyébként ha ki van jelölve a háttér, akkor delete és kész. :)

(#22833) anonymus89 válasza #81999360 (#22832) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezért írtam csak példát mert az enyémhez nincs ilyen kép gugli alapján.
Ha deletet nyomok akkor felugrik egy kis ablak, hogy Kitöltés majd lehet választani a tartalom közül és az opacitás...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#22834) pikszel válasza ViZion (#22764) üzenetére


pikszel
őstag

Tessék? Olvasd már el mit írtam. Kiabálnod meg pláne nem kell, mert bár nem vagyok fiatal, de a hallásom hibátlan és itt amúgy is olvasunk. És ne mondd meg nekem légy oly szíves, hogy mit és hogyan csináljak. Ha a rétegekről szóló bekezdés is nekem szólt, akkor meg végképp mellé lőttél, nyilván látatlanban. Én még nagyítottam egymásra képeket, vetítettem szendvicsdiát, valamint nagyon jól elvagyok a rétegekkel a legtöbb általam használt szoftverben. (3ds MAX, PS, Illustrator, After Effects, Premiere).

Béke.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22835) tikshow válasza pikszel (#22834) üzenetére


tikshow
addikt

Ezt így több, mint egy hónap után? :)

(#22836) ViZion válasza pikszel (#22834) üzenetére


ViZion
félisten

"kitöltöd a hátteret (az eredeti képet) a kellő színnel" Működik, de nem jó a javaslatod, mert azután nem tudja módosítani a keretet (illetve macerásan csak), de ezt leírtam, ennyi. A réteges részt általánosságban írtam, ne javasoljuk ezt a mindent egybe dolgot, mert magát fogja megszivatni, ami idő és pénz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22837) pikszel válasza ViZion (#22836) üzenetére


pikszel
őstag

Az eredeti kép fölött ott van a másolata, amin van egy körvonal rétegeffekt. Tehát a kitöltött háttér maga a külső keret, ami nem is keret, csak középen kitakarja a kép. Azt miért macerás kitölteni egy Ctrl + Backspace (Alt + Backspace) kombóval, színátmenettel vagy bármi mással?

@tikshow: Most érkeztem oda, hogy ránézzek erre a topikra. Mondjuk úgy, hogy megkésve bár, de törve nem.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22838) BonFire válasza pikszel (#22837) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy is lehet csinálni, ahogy te javasoltad, nekem azért áll rá jobban az agyam az egymásra pakolt objektumok alkotta keretre, mert ilyen dolgokat inkább Illustratorral oldok meg, és könnyebb így gondolkodni. Viszont ez a módszer Photoshopban is nagyon jól hasznosítható. Én például kizárt, hogy elkezdenék egy kerettel vagy körvonalakkal szüttyögni, hacsak nem kifejezetten valami komplex körvonalról van szó (szaggatott, pattern vagy művészi), de ebben az esetben semmilyen körülmények között nem állok neki Photoshoppal, csak Illustratorral.

Ha viszont csak egy egyszínű, szögletes keret kell, akkor rakok egy fullfill téglalapot, arra egy kisebb fullfill téglalapot (eltérő színnel), és voilá!

(Ú, de magyar voltam!) ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22839) Mirman


Mirman
őstag

Üdv. Photoshopban lehetséges beállítani hogy 2 monitoron úgy dolgozzak egyszerre hogy egyiken fut maga az alkalmazás meg a retus , a másikon pedig egy fullscreen preview ?

(#22840) tikshow válasza Mirman (#22839) üzenetére


tikshow
addikt

Igen. Klónozni kell a munkaterületet így oda vissza tudsz játszani vele. Window/Arrange/New window for XYZ

(#22841) ViZion válasza tikshow (#22840) üzenetére


ViZion
félisten

kiterjesztés, a klón "másolja" az asztalt, nem jó. Kiterjesztett asztalra lehet áthúzni a cuccokat, nekem is úgy volt anno és imádtam. Levelező, TC a jobb oldalon, meg a paletták, egyéb sallangok. Előttem a nagy monitoron meg csak a PS.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22842) tikshow válasza ViZion (#22841) üzenetére


tikshow
addikt

?

(#22843) ViZion válasza tikshow (#22842) üzenetére


ViZion
félisten

Asztal klónozásánál (e képernyő tartalmának másolása néven fut) minden monitoron ua. lesz. Kiterjesztett asztalnál (E képernyők kiterjesztése néven) "nyúlik át" az asztal a további monitorokra. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22844) tikshow válasza ViZion (#22843) üzenetére


tikshow
addikt

Na, akkor probald ki Photoshopban amit irtam, ez teljesen mas. :)

(#22845) ViZion válasza tikshow (#22844) üzenetére


ViZion
félisten

...én win asztalra írtam. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22846) tikshow válasza ViZion (#22845) üzenetére


tikshow
addikt

Tudom. :)

(#22847) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. gondolom ez nem kéregetős topik, de azt szeretném kérni / kérdezni, hogy valaki nem tudna-e egy 1920x1080-as háttérképet összedobni ennek a lapnak a RAM-ok alatti hűtőjén lévő mintából? :B
Egy sima sötétszürke háttérrel gondoltam, mint a hűtő teteje egy olyan fehér ASUS felirat és az a 3 piros minta. Ennél nagyobb képet nem találtam és próbáltam ebből alkotni de szörnyű eredményekkel, gondolom ezt a pár vonást célszerűbb "kézzel" a nulláról rajzolni mint ebből kihozni valamit de ehhez még annyira sem értek.
Bocs ha off csak nem találtam erre topikot (talán nincs is) és hátha unatkozik valaki ennyire. :B

[ Szerkesztve ]

(#22848) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Segítségre lenne szükségem. Elöljáróban két dolog
1. nem értek a Photoshophoz
2. pályát modellezek versenyszimulátorba (rFactor 2) és ehhez kell a segítség

A versenypályákon vannak különböző hirdetőtáblák, felüljárók/hídak (amiken szintén hirdetések vannak) és stb.-k.

Az a problémám, hogy nem tudom hogyan lehetne egy netről letöltött céglogót "igazibbá", "valósághűbbé" tenni. Pl. itt egy logó KATT vagy itt egy másik (ami teljesen más színekből épül fel): KATT. Az egyik majdnem teljesen fekete, a másik majdnem teljesen fehér. A fekete logós híd egyébként vmi ilyesmi KATT. Csak ugye ez nem életszerű.

Nem kell szuperrészletesnek lennie, mert a textúra eleve nem lesz nagy és az autókból ezeket a hirdetéseket általában minimum 10-20 méterről látják az emberek. Csak vmi olyan filter vagy nemtommi, amitől valósághű lesz.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22849) tikshow válasza fLeSs (#22848) üzenetére


tikshow
addikt

Ha mondjuk koszossá/kopottá szeretnéd benne akkor a réteg panel felé viszel valamilyen rozsdás képet és a blending módot és áttetszőségét variálgatod. Elég alap dolog és nyilván nem lesz olyan, mint amit szeretnél, de amit szeretnél csinálni azt sokkal részletesebben szokták megoldani jóval több munkaórával. :)

[ Szerkesztve ]

(#22850) BonFire válasza Milo629 (#22847) üzenetére


BonFire
veterán

Ez Illustrator munka javarészt, és jól gondolod, a mintát meg kell rajzolni a kép alapján. Erre az Illustrator a legalkalmasabb, vagy Photoshopban is megteheted. Egyszerűen Pennel pár kattintás csak. A felét elég megrajzolni, a másik felét tükrözni kell. Ehhez persze megint jobb az Illustrator, tekintve, hogy az Asus logóját vektoros formátumban is le lehet tölteni, mondjuk INNEN.

A kész vektoros alakzatokat pedig Photoshopban rárakni egy színátmenetes szürke-fekete háttérre, az elhalványulás effektet pedig megoldani maszkkal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.