Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) Sunnyx válasza Met (#21197) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

De... jó ez a kis gép, tetszik, volt egy pillanat amikor úgy voltam, hogy ez kell, de aztán írták, hogy színhelyességben a ProBook nem remekel, kalibrálni is tök felesleges, IPS-re meg nem futja. (IPS után mi a következő lépcső? A FULL HD ugye? Mert ez sem az, hanem "csak" HD+, míg a Pavilion FULL HD elvileg)
Ropi: Sajnos így is a laptopom az étkezőasztalomon van, ha vendég jön le kell pakoljam az ágyra, mert nincs hely. Szóval egy asztali gépnek ennyi se lenne. :D :DD

(#21202) Met válasza Sunnyx (#21201) üzenetére


Met
nagyúr

IPS egy kijelző panel típus, a full hd meg 1080 képsorból álló felbontás.

Szóval, mire is használod a PS-t?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21203) w.miki válasza *Ropi* (#21198) üzenetére


w.miki
veterán

ebben az L50B-ben full HD IPS van, bár biztos van IPS panelek közt is különbség
kérdeztem, a Toshibák minőségéről is, és azt a választ kaptam, hogy: " Jó gép az L50-B a régi L50-el ellentétben. Egyszerűen csak a HP (Pro) jobb, de az mindegyiknél jobb."

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21204) Sunnyx válasza Met (#21202) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Photoshopot képek szerkesztésére, retusálására használom, és jó lenne ha tudnák egyszerre több akár több szár képet egyszerre vízjelezni, úgy hogy az ne legyen egy óra, közben meg mondjuk tudjam bújni a netet. :)

(#21205) Met válasza Sunnyx (#21204) üzenetére


Met
nagyúr

Ahha, ha nem dolgozol nyomdára akkor annyira nem létszükséglet a színhelyesség.
Gyorsaság szempontjából meg nem számít a kijelző típusa. :N

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21206) Sunnyx válasza Met (#21205) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Jogos, de sajnos jártam úgy, hogy előhívattam képeket, és tök más képeket kaptam kézhez. Szóval jó lenne ha közelítene a valósághoz! :)

(#21207) BonFire válasza Sunnyx (#21206) üzenetére


BonFire
veterán

Hacsak nem nyomdában állíttatod elő a képet, hanem egy helyi kis fotós üzletben nyomtatják ki neked bármilyen nyomtatóval, soha nem fogod azokat a színeket viszontlátni, mint a képernyőn. Legalábbis nálunk ilyet még nem láttam. Ezek a nem profi nyomtatók nem arra vannak berendezkedve, hogy színhűek legyenek. Legtöbbjüknek még rendesen kalibrált, színhelyes monitoruk sincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21208) ViZion válasza BonFire (#21207) üzenetére


ViZion
félisten

Sőt, még a nyomdában sincs garancia rá, néha lehetnek meglepik :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21209) *Ropi* válasza w.miki (#21203) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Toshibák általánosságban neccesek (szervizelési szempontból)...Meg vigyázz azzal az L50B-vel, mert TN panellel is szerelik!

(#21206) Sunnyx: Ha sRGB-t tud, akkor már jó vagy. ;) Egyébként az, hogy IPS még nem garancia semmire, mert az e-IPS biztosan nem, az AH-IPS pedig nem mindig tud sRGB színteret sem. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21210) w.miki válasza *Ropi* (#21209) üzenetére


w.miki
veterán

még tipródunk, de mivel HP gépek a kedvencei, megpróbálom rábeszélni valamelyik ProBook-ra, viszont...
Korábban írtátok (bár nyomdának nem dolgozik, de) egy jó IPS-es monitorra szükség lehet.
Linkelnétek valami olyat, ami szerintetek jó, 22"-24" között, és... esetleg TV-nek is lehet használni

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21211) BonFire válasza w.miki (#21210) üzenetére


BonFire
veterán

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21212) Sunnyx válasza *Ropi* (#21209) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Köszi mindenkinek! Jó tudni ezeket az infókat! :)
És az sRGB színteret honnan tudom, hogy tudja e vagy sem?

(#21213) Dluinet válasza Sunnyx (#21212) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sRGB színtér olyan kevés színt tartalmaz, hogy minden 2000 után készített eszköz minimum 96% leképezi.
ez a nyomtatásra nem vonatkozik, mert az mindig CMYK színtérbe történik (nehogy abba ad le), így ami abból kiesik az sohasem lesz a fényképen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21214) *Ropi* válasza Dluinet (#21213) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért nem minden: a PLS és az AFFS panelek pl. az sRGB ~75%-át tudják csak. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21215) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Már megnéztem 5 youtube videót, de az istenért sem jövök rá hogy mit csinálok rosszul.
Mondjuk e szerint szeretnék egy pecsét feliratot készíteni, de az 1:32-nél levő lépésnél nekem nem aktív az a választási lehetőség amit a videó mutat. :F
MIÉRT?! Megőrülök... :((( :W

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni. :(

(#21216) ViZion válasza z123456789 (#21215) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh, megviselte az avatarodat is... :DDD
Azért nem, mert a rétegpalettán nem raszter rétegen állsz. Csinálj egy új réteget, legyen az az aktív.

És használj rendes angol PS-t, mert ezeknek felét nem értem... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21217) Andrew31 válasza z123456789 (#21215) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Neked fent Forma van kiválasztva, nem Görbe, pedig ezt is elmondja a videóban. (Nyilván, a mostani PS máshogy néz ki, de most is a középső opciót kell választani!)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21218) ViZion válasza Andrew31 (#21217) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, tényleg. Az meg egy vektoros alakzatot rajzol, nincs alatta normális réteg, amire körvonalazhatna, azért szürke.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21219) Sunnyx válasza Dluinet (#21213) üzenetére


Sunnyx
csendes tag

Köszi! :) Ropinak is. :)
Amúgy tudtok ajánlani olyan honlapot, ahol ingyen tudok feliratot/logót készíteni (online lenne jó)? Valami különlegesre gondoltam, nem csak egy sima betűre, hanem, hogy mondjuk szép cifra betűt is ki tudok választani, és ahhoz mellé egy kis rajz/kép/szimbólum. Remélem értitek mit akarok. :P Köszi :)

(#21220) Andrew31 válasza Sunnyx (#21219) üzenetére


Andrew31
senior tag

De hát itt már ölre mentek, hogy kellően erős gépet ajánljanak mindenkinek... :F

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21221) *Ropi* válasza Andrew31 (#21220) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#21222) z123456789 válasza ViZion (#21216) üzenetére


z123456789
addikt

(#21216) ViZion
(#21217) Andrew31

Aha! Tényleg, köszi. És amit 3:59-nél csinál, az mi?
Csinál egy új réteget, majd odahúzza az egeret, de nem értem mit csinál, mert neki utána az újonnan előhívott rétegben megjelenik a stamp felirat. Azt hogyan kell csinálni?

(#21223) ViZion válasza z123456789 (#21222) üzenetére


ViZion
félisten

mondja is, h snapshot, ahogy korábban. Ctrl+alt+shift+e

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21224) z123456789 válasza ViZion (#21223) üzenetére


z123456789
addikt

Értettem a snapshotot, de a többit nem, de így már leesett. Köszi! :)

(#21225) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Milyen módszerrel tudok olyan action-t (vagy netán más megoldás?) amivel sok fotóra tudom egységesen rányomni a nevemet? Ugye ez alap esetben nem volna gond, HA minden fotó egységes méretű/arányú lenne, de pl van ami 4:3-as van ami 16:9-es pl. Továbbá van ami netre megy, van ami nyomdába, ezeknek ugye a felbontásuk se ugyan akkora. Van lehetőség olyan action-t csinálni amivel megadom hogy pl a jobb alsó sarokba lője be a nevemet és ezt arányosan rárakja a különböző méretű/arányú képekre? Vagy csinálni kell mindegyikhez külön-külön?

Ha megoldható "univerzálisan", akkor pontosan hogyan?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21226) tikshow válasza TheProb (#21225) üzenetére


tikshow
addikt

Az igazítást mondjuk a kép jobb alsó sarkából végzed 25-25px-re, így mindig 25-25px-re lesz onnan. Az, hogy arányos legyen, csak úgy tudod elérni, ha mindegyik képnek ugyanakkora a felbontása. Képaránnyal igazából nem kell foglalkozni. Felbontást pedig szintén tudsz könnyedén növelni/csökkenteni actionnel, adott méretre.

(#21227) TheProb válasza tikshow (#21226) üzenetére


TheProb
veterán

Meglesem majd, köszi.
Igazítást úgy csináltam, hogy lehúztam a jobb alsó sarokba free transform-al a szöveg boxot, majd relatívan adtam neki egységesen x pixelnyi távolságot. Jó ez így vagy van kulturáltabb megoldás is?

Más: új vonalzót helyének a megadására nincs más mód azon kívül hogy a bal felső sarokhoz viszonyítaná az elhelyezést? pl a lap aljától adom meg a távolságot?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21228) tikshow válasza TheProb (#21227) üzenetére


tikshow
addikt

Ha rámész a Free Transformra, a felső sor leszélén van egy négyzet amin van 9 darab pötty mely alapból középen van bepipálva. Ha itt bepipálod a jobb alsót, akkor mindig a kép jobb alsó sarkához veszi az igazítás pontját.

(#21229) TheProb válasza tikshow (#21228) üzenetére


TheProb
veterán

hát nekem az nem a kép jobb alsó sarkához igazít, hanem a kijelölés jobb alsó sarkához tesz egy "célkeresztet", ha beírom a 0,0-t akkor ugyan úgy a bal felsőhöz fogja igazítani. Ergó sokkal nem vagyok előrébb

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21230) tikshow válasza TheProb (#21229) üzenetére


tikshow
addikt

Hm, majd jobban utána nézek valamikor. A vonalzós problémádra javaslom a GuideGuide nevű plugint.

(#21231) |AP|


|AP|
veterán

Kis segítségre lenne szükségem és hátha valaki tudja a megoldást:
Egy fotópályázatra kérnek teljes felbontású képeket, CMYK színmódban. Namost LR-ból csak RGB-ben tudok exportálni ugye. Gondoltam nem baj, Photoshopban átállítom CMYK-ra, elmentem és kész is.
Elég nagy a zavar a fejemben a színmódokkal, valaki segíthetne, hogy tisztuljon... szóval, ha PS-ban átállítom, elmentem, akkor minden oké. Viszont ha a képet ACDSee-vel nyitom meg, akkor csúnyán el vannak sz@ródva a színek. PS-ban rendben van.
Most mi az igazság, hogy tudok olyan CMYK képet előállítani, amin teljes biztonsággal rendben vannak a színek, ugyanazt látom, amit LR-ból is exportáltam?

(#21232) Dluinet válasza |AP| (#21231) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ACDSee képtelen a cmyk színeket megjeleníteni.
Ha te rosszul látod a színeket ACDSee használatával, akkor biztos lehetsz benne, hogy CMYK színmódban vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21233) Andrew31 válasza *Ropi* (#21221) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ezt most nem értem.

Én úgy értelmeztem, hogy neki kellett egy erős gép, erre online programot keres most. Ez sztem olyan, mintha összeállítanának a vízhűtés topikban egy 2 milllás setupot neki, erre megkérdezné, hogy ki hogy nyomja a farmeramat (vagy mit)? Most ehhez minek kell az új gép? (amellett, hogy leírta, kelleni fog a PS is)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21234) |AP| válasza Dluinet (#21232) üzenetére


|AP|
veterán

Tehát annyi lenne a CMYK-ba való konvertálás, hogy átállítom a színmódot és elmentem a képet? Ilyenkor egészen biztosan megmaradnak ugyanazok a színeim, mint RGB-ben?

(#21235) ViZion válasza |AP| (#21234) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem maradnak meg. Közelítőleg persze igen, monitoron igen, de a CMYK az nyomtatásra van, ami egészen más, mint a monitor. Összefoglalóban a részletek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21236) |AP| válasza ViZion (#21235) üzenetére


|AP|
veterán

tehát a képet gyakorlatilag kétszer kell szerkesztenem? Először feldolgozom Lightroomban, kapok egy sRGB képet, majd miután konvertáltam CMYK-ba, utána újra kell szerkeszteni, hogy hasonló eredményt kapjak?

(#21237) Met válasza |AP| (#21236) üzenetére


Met
nagyúr

Minek újra szerkeszteni? :U
Lightroomban megcsinálod a képet sRGB végeredmény, megnyitod PS-ben, átállítod a színt CMYK-ra és Save as paranccsal elmented, így megmarad az eredeti sRGB kép.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21238) Dluinet válasza |AP| (#21236) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Photoshopba ha átrakod cmyk-ba, akkor ott már a végeredményt látod (csökken a színtér), acdizébe meg nem látod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21239) |AP| válasza Met (#21237) üzenetére


|AP|
veterán

igen, csak az a problémám, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ugyanolyanok maradnak a színek, mint amit Lightroomban elértem. Ha AcdSee-vel nézem vissza, akkor teljesen el van mászva, ha PS-ben, Infranview-ban, akkor oké. Nem tudom, hogy hogyan tudnék megbizonyosodni arról, hogy a CMYK-ra állított "save as" paranccsal elmentett kép ugyanúgy fog kinézni, mint a LR-ból exportált.

Dluinet: PS-ban, ha átállítom CMYK-be, akkor semmi változás nem történik a képen.

[ Szerkesztve ]

(#21240) Dluinet válasza |AP| (#21239) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor rossz a szemed, ha cmyk, akkor cmyk

acdszizé vagy mi az egy hulladék, nem is értem mit akarsz vele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21241) Met válasza |AP| (#21239) üzenetére


Met
nagyúr

De ne AcdSee-vel nézegesd :W
Csináltass proofot ha ennyire számítanak a színek, de a monitoron látottak és a nyomat között lesznek különbségek.
De hogy fokozzam a pánikod, megkérdezem hogy kalibrált monitorod van? Mert ha nem akkor aztán lehet ott mindenféle szín ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21242) |AP| válasza Met (#21241) üzenetére


|AP|
veterán

természetesen nem kalibrált a monitorom :)

Annyira nem életbevágó, hogy 100%-osan színhű legyen a dolog, csak akkor forogtam kicsit meg, amikor a fekete-fehér kép visszanézve kapott egy kékes fátyolt. Itt bizonytalanodtam el teljesen.

Viszont én tényleg nem látok változást PS-ban miután a CMYK-ba váltok. Ez lehet azért mert már Lightroomból eleve olyan színmódba exportáltam, hogy a CMYK-ra váltás nem változtat a színeken?

Elnézést, ha sokat értetlenkedek, de ez a probléma nekem teljesen új, jól elvoltam eddig a Lightroommal meg az sRGB-vel...

(#21243) ViZion válasza |AP| (#21242) üzenetére


ViZion
félisten

A monitor RGB, tehát konvertálva sem fogsz jelentősen mást látni, beállításoktól függően. De a CMYK nyomtatásra van, ezt kellene már megértened, nem monitoron nézegetni. Olvashatnál a színmódokról kicsit, nem egy topik hsz fogja elmagyarázni, ezért is ajánlottam már az összefoglalót, vagy első hsz-t.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21244) Andrew31 válasza |AP| (#21242) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szerintem is ideje lenne megérteni vagy legalább beletörődni, de én is teszek egy próbát. :DDD

Dolgozol valamin, azt te ilyenknek látod, de, mivel sajnos valószínűleg nem kalibrált a monitorod (és amúgy sem képes nagy színteret lefedni), így amit te látsz, az tök más, valójában a kép a gépeden olyan.
Ha ezt elmented, olyan lesz, bármilyen színprofilban, ne csodálkozz rajta, ha a Nokia 3310-es nem úgy jeleníti meg, egyszerűen nem képes rá. Ha a nyomatot megkapod a nyomdából, az minden bizonnyal olyan lesz, hiszen te azt csináltad vele, amit és azt is mentetted/küldted el. Mindösszesen annyi a lényeg, hogy te nem olyannak láttad - lehet, hogy nem is olyannak szeretted volna -, de hát a megjelenítő, amin reszelted, nem megfelelő, sajnos tök mást csináltál, mint amit láttál/akartál.

Ha nem voltam korrekt, majd kiigazítanak.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21245) |AP| válasza Andrew31 (#21244) üzenetére


|AP|
veterán

oké-oké, értem és azzal is tisztában vagyok, hogy kalibrált monitor nélkül sötétben tapogatózok.

Egyszerűen az zavart meg, hogy egy fekete-fehér kép CMYK-ban elmentve, majd ACDSee-vel visszanézve (tudom, ne használjam - ezt már meg is fogadtam) nem fekete-fehér, hanem kék-fehér lett. Tehát nem csak kicsit másztak el a színek, hanem durván az egész képen lett egy kék fátyol.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, marad a beletörődés :)

(#21246) Met válasza |AP| (#21245) üzenetére


Met
nagyúr

Ha PS-ben jól néz ki akkor a nyomat is jól fog kinézni, de ha fekete fehér akkor konvertáld grayscale-re, vagy Ctrl+Shif+U és akkor tuti nem lesz kékes fátyol.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21247) tikshow


tikshow
addikt

Igazából teljesen mindegy, hogy a monitorod hogyan van bekalibrálva. A nyomtatónak/plotternek és a monitornak pontosan ugyanazt kell mutatnia. Na ez, ha csak nem nyomdába dolgozol akkor lehetetlen. Csak egy egyszerű példát mondok ami most történt velünk. Kinyomtattatunk X daraba jegyet A nyomdánál. Majd a követekző adagot már nem tudták beválllani, ezért B nyomdánál nyomtattuk ki. Szerintetek ugyanolyan lett szín? Közel sem. Ez van, proofot kell kérni, vagy fizetni érte érte és addig állítgatni a képet/forrást amíg úgy nem jön ki a gépből ahogy te azt eredetileg megtervezted. És ezt minden egyes nyomdánál külön-külön el kell játszani. Ezért is óriási kincs egy olyan jó nyomdát találni, akik nem csak olcsók, de gyorsak és nagyon jó minőségben gyártanak. Vagy egyszerűbb feladatoknál Pantone skála és ahhoz lövik be, nekünk sajnos erre nem volt időnk akkor.

(#21248) *Ropi* válasza Andrew31 (#21233) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is arra reagáltam, hogy az átlagosan erős géphez képest milyen egy nagyságrenddel gyengébbel próbálkozni (a laptopom (Ivy Bridge i5), az asztali konfigom (Sandy Bridge i7) között pl. minimum 10x erőfölény van az utóbbi javára: érződik is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21249) Andrew31 válasza *Ropi* (#21248) üzenetére


Andrew31
senior tag

De online munkánál is? :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21250) jakotsbela


jakotsbela
újonc

Sziasztok!

Nem tudok belépni az email címemmel és a jelszavammal az adobe photoshop cs6 programba.
Az alábbi ablak jelenik meg, jobb oldalt forog a fogaskerék, de nem csinál semmit, ráadásul nem is enged kilépni.
Mi lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.