Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) *Ropi* válasza bb0t (#21297) üzenetére


*Ropi*
félisten

Metál fényű papírra dolgoztatod ki (nem viccelek). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21302) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Nem nagyon értek a PS-hoz, előre is bocs az amatőr kérdésért. Az érdekelne, hogy meg lehet-e azt csinálni, hogy mondjuk egy portrénál elmosom a hátteret, de az arc éles marad. Vagy bármi amit ki szeretnék emelni a képből marad éles, a háttér, meg a többi viszont elmosott.

Előre is köszi a segítséget!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21303) Dluinet válasza hito (#21302) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen lehet

kijelölés és blur (magyarul nem tudom, homályosítás)

youtube> PS kijelölés
youtube> PS blur

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21304) hito válasza Dluinet (#21303) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, működik! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21305) neko18 válasza hito (#21304) üzenetére


neko18
senior tag

Vagy kijelölsz és Gauss

Magyarban: Szűrő/Élettelenítés/Gauss-élettelenítés :)

kdxsv

(#21306) hito válasza neko18 (#21305) üzenetére


hito
nagyúr

Na ezt mar csak holnap lesem meg, koszi :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21307) neko18 válasza hito (#21306) üzenetére


neko18
senior tag

Szép DOF effektet lehet vele csinálni, úgy hogy a legtávolabbi részeket magasabb %-os elmosódásra állítod :K Érdemes az ilyen effektekkel játszani :)

kdxsv

(#21308) Cathfaern válasza neko18 (#21307) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak elméleti kérdés, de PS-ben nem lehet olyat, hogy hasonlóan lehet "megfesteni", mint egy layer maskot, csak nem az átlátszóságra vonatkozna, hanem a szűrő "erősségére"? Szóval ha Fehérre állítom, akkor 100% a szűrő, ha feketére, akkor 0% erősségű, középszürkével meg 50%, stb... Mondjuk azt néztem lens blurrel lehet ilyesmi elérni (depth mapnak layer maskot ad meg az ember), de az valahogy nem tűnik az igazinak, meg az csak blur ugyebár.

(#21309) ViZion válasza Cathfaern (#21308) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, de az eredeti réteget több példányban duplikálod és egyenként maszkolod, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21310) Cathfaern válasza ViZion (#21309) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah erre gondoltam én is, csak akkor az nem lesz szép átmenetes :) De tény, hogy az esetek 99%-ban ez nem jelent problémát.

(#21311) bb0t válasza *Ropi* (#21301) üzenetére


bb0t
senior tag

Csak digitális formában használom, webshopban termékfotó. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21312) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Belevetném magam a photoshop rejtelmeibe,
kérdésem az lenne hogy melyik verzión lenne érdemes próbálkoznom...
Photoshop Elements 7-8 , CS2-6 :F

Nincsenek nagy elvárásaim, igazából hobbi szinten foglalkoztat csak az ügy.
Most legfontosabb lenne gyergőcök fotóit új háttérbe rakni , minél egyszerűbben ...

Egy régi Jasc Paint Shop Pro 7 - et használok, megoldottam itt is, körül rajzolgatással, :Y
de kissé macerás és a hajszálaknál mégjobban.....

:R :R :R

(#21313) ViZion válasza maxika2004 (#21312) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyesmi PS-el sem sokkal könnyebb, ha nincs egy kis rutin.
PS CS4-et ajánlom, vagy a CC-t. Próba alatt is teljes értékű. Összefoglalóban vannak tutorialok, etc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21314) Dluinet válasza maxika2004 (#21312) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kezdésnek PS CS4

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21315) pikszel válasza neko18 (#21307) üzenetére


pikszel
őstag

A gaussi életlenítés pont, hogy nem jó a lencse effekthez. Teljesen más eredményt ad, mint a valóság. Ehhez inkább a lens blur hasznos, ahogy a neve is jelzi. Állítható blendeszám, csúcsfény, stb.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#21316) maxika2004 válasza ViZion (#21313) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

Azért nem kell profi minőségben , általában csak 10x15- 13x18 as papirképekhez....
Nézegettem videókat és ott elég egyszerűnek tünik, pár gombnyomás és kész.... :)
De tudom hogy elég bonyolult progi, ezért is hagytam ki mindmáig....

(#21317) neko18 válasza pikszel (#21315) üzenetére


neko18
senior tag

Én ezt is Gaussal csináltam:

Itt az eredeti:

3 réteget szoktam Gaussozni, a legtávolabbi elemeket a leginkább elhomályosítani :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#21318) pikszel válasza pikszel (#21315) üzenetére


pikszel
őstag

Bocsánat, elírtam. Lamellaszám lenne a blendeszám.

A vizuális különbséget ez jól szemlélteti.

@hito!

@neko18: Ez meg inkább tűnik motion blur-nek, amit érdemes egy ilyen "bemozdult" képhez használni.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#21319) neko18 válasza pikszel (#21318) üzenetére


neko18
senior tag

Pedig ez Gauss főleg (van rajta MB is) :) Csak több rétegben. A végén a rétegek közötti határokat pedig homályos radírral kiegyengetem :)

Lens Blur-t én inkább akkor használnék ha valami makro fotó lenne és a háttér messze van

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#21320) neko18 válasza neko18 (#21319) üzenetére


neko18
senior tag

Találtam is 2 videót :)

1

2

Én a DOF-ot 2 egymáshoz közeli dologhoz használnám, míg a másikat 2 egymástól nagyon távoli fényes dolgokra :)

kdxsv

(#21321) *Ropi* válasza bb0t (#21311) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ebben az esetben metál fényű papírra dolgoztatod ki és beszkenneled (most viccelek). :DDD

Akkor marad a Bofi által mondott megoldás, hogy megrajzolod rá a fényeket. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21322) bb0t válasza *Ropi* (#21321) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát igen csak ahhoz ismerni kéne a fizikáját is a fényeknek. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21323) *Ropi* válasza bb0t (#21322) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt nem tudom 3 mondatban összefoglalni. :D De a lényeg, hogy a színe (fehéregyensúlya), az iránya, az erőssége (a távolság növekedésével négyzetesen csökken) és a minősége (szórt vagy kemény) az, amire érdemes figyelni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21324) ViZion


ViZion
félisten

Mondjuk én keresnék valami fém textúrát, vagy fotót és azzal pótolnám. De lehet bohóckodni mással is.

A legdurvább kérdés (angol oldalon) az volt, h hogy lehetne tükröt csinálni a monitorból. Valaki mondta, h szkenneljen egy tükröt.

Vicces volt, majd egy napon beírta a srác: próbáltam scannelni a tükröt, de nem lett megoldás. Valaki segítene?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21325) neko18 válasza ViZion (#21324) üzenetére


neko18
senior tag

:C :C :C :C :C
Ezen behaltam!

kdxsv

(#21326) Met válasza ViZion (#21324) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21327) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok! Ilyen üzenettel már találkozott valaki? Mi történik?

(#21328) ViZion válasza #22237440 (#21327) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom mi lehet, esetleg a partíció betelt, vagy próbáld rendszergazdaként, másik telepítő van megnyitva, etc... konkrétat nem tudok erre. Ezért is csodálatos, h magyarul próbálod, mert gugli sem ad semmi értelmeset. Tölts le angolt, angol installer nyelv és utána legalább keresni lehet a hibára.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21329) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha van egy borongós képem,azt valahogy naposabb hatásúra lehet varázsolni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21330) #81999360 válasza Pityu. (#21329) üzenetére


#81999360
törölt tag

Minden bizonnyal.

(#21331) Pityu. válasza #81999360 (#21330) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És hogyan,annyit elértem,hogy egy kis kék éggel jobb lett a kép

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21332) #81999360 válasza Pityu. (#21331) üzenetére


#81999360
törölt tag

Rajzolá' rá napocskát is. :DDD

De most komolyan, milyen választ vársz? Írjuk le hogy erre kattints, aztán ide nyomj egy kis sárga brusht, azt állítsd át a layer-t overlay-re? Legalább beraktad volna a képet, vagy ha annyira privát, akkor egy részletet. Lehet hogy 320x240-es a felbontása és egy krumplival lett fényképezve hajnali 2-kor.

Az, meg hogy általában lehet-e? Persze, megnézel egy napos képet és próbálod hasonlóra csinálni a fényeket. Levels, hue/sat, stb. szinte biztos hogy fognak kelleni.

(#21333) Pityu. válasza #81999360 (#21332) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyen volt eredetileg

És egyenlőre ennyit tudtam neki csinálni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21334) *Ropi* válasza Pityu. (#21333) üzenetére


*Ropi*
félisten

Te fotóztad?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21335) Pityu. válasza *Ropi* (#21334) üzenetére


Pityu.
nagyúr

igen,és nem voltak ultra szuper fények.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21336) *Ropi* válasza Pityu. (#21335) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó meglátás volt ez a nézőpont. Amit csinálni akarsz, azt kompozit képnek hívják: a legcélravezetőbb, ha keresel egy képet a neten amin irányban ehhez hasonlóan vetülnek a fények, majd maszkolással beteszed mögé háttérnek. Utána össze kell dolgozni a kettőt fehéregyensúlyra, mert ez nagyon hideg (kék) egy napos meleg sárgájához képest. A Youtube-on találsz hozzá oktatóvideókat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21337) Pityu. válasza *Ropi* (#21336) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi szépen a véleményt is meg a segítséget is :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21338) *Ropi* válasza Pityu. (#21337) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha szépen sikerül megcsinálnod, akkor tedd be a haladó topicba! Ha belekötnek akkor mondd, hogy én mondtam! :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21339) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Az alábbi névjegykártyát szeretném elkészíteni

Social Media Business Card

[link]

Háttár szöveg rendben is van, csak az érdekelne, hogy a SOCIAL MEDIA logókat hogy a legegyszerűbb photoshop-ban elkészíteni.

Ilyesmi-kellenének úgy hogy fehér maga a logó háttér és ahol pl a F betű van ott átlátszik a háttér

Van aki azt mondta a photoshop-ban alapból is van ilyen de a karakterkészleteknél és ecsetek között nem találom.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21340) tikshow válasza Breki (#21339) üzenetére


tikshow
addikt

Path-ként rajzolod meg, majd a Path Operations beállításnál Subtract-ot adsz meg az f formára.

Egyszerűbb opció, ha nem vektorosan, hogy külön rétegen van az f forma, CTRL + Bal klikket nyomsz a réteg kisképére - ekkor kijelölődik az f forma - majd rákattintasz a szürkés háttér rétegére, nyomsz egy Deletet, és elrejted az f forma rétegét.

(#21341) ViZion válasza Breki (#21339) üzenetére


ViZion
félisten

Letöltöd vektorosan a logókat, az nem opció? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21342) Breki válasza ViZion (#21341) üzenetére


Breki
veterán

Igen itt meg is találtam őket

[link]

De ez tanfolyamra kellene, és a tanár valami olyasmit mondott, hogy a photoshopban alapból is benne van ez érdekelne.

tikshow: Köszi, de jelenleg még a egyszerűbb megoldás érdekelne

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21343) ViZion válasza Breki (#21342) üzenetére


ViZion
félisten

wtf van alapból? Logók vagy mi? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21344) bb0t


bb0t
senior tag

Amikor megnyitok egy PDF fájlt PS-ben, akkor ugyebár külön fájlként nyit meg minden oldalt. Nem tudom lehet-e úgy menteni, hogy később ugyanúgy egy PDF-ben legyenek, szóval ha van 3 oldal akkor ne 3 külön PDF-be kelljen elmenteni. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21345) ViZion válasza bb0t (#21344) üzenetére


ViZion
félisten

Nem PS a Te barátod ebben... :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21346) #16514048 válasza Breki (#21342) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem lehet, hogy a Creative Cloud Market-re gondolt? Bár nem tudom, hogy ott ilyen "social media" ikonok vannak-e...

(#21347) bb0t válasza ViZion (#21345) üzenetére


bb0t
senior tag

Nagyjából értem mi az oka, de ez akkor is gáz. :W

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21348) ViZion válasza bb0t (#21347) üzenetére


ViZion
félisten

Nem az. Nem erre való. Ezzel PDF-be szerkeszted a képeket, a végtermék InDesignban készül. Ilyen alapon a paint, autocad és a word is szar, nekik sem megy ez...

PS-el mentett pdf nem a legjobb, ezt is tárgyaltuk korábban.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21349) pocokxx válasza bb0t (#21344) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Fájl / automatizálás / pdf bemutató / megnyitott hozzáadása. (Így ugye a rétegeket nem mented.)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21350) Deck


Deck
titán

Sziasztok!

Hogyan tudnék olyan képet csinálni, hogy van egy tengerpartos kép és bele akarok írni a homokba de úgy mintha tényleg bele lennne?

PS5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.