Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) tikshow válasza TheProb (#21600) üzenetére


tikshow
addikt

Rácsozást old meg GuideGuide-al.

Én úgy csinálnám - pontosabban hasonlót már csináltam -, hogy létrehozok egy rétegmappát, ebben csinálok egy adott méretű vektoros formát, ami fölé behúzok egy képet. Nyomok a kép rétegre egy Alt + Bal klikket(rétegmaszk) így a kép csak az adott forma méretében fog látszódni és csak a képet beméretezem megfelelő méretre. Ezt követőn behúznék egy text boxot amibe beírom az első ember nevét, formázod szépen stb.

A többi embert pedig úgy rakod be, hogy ezt a rétegmappát másolod, a képet cseréled, maszkolod, és átírod a szöveget. Ezt ismétled addig ahány ember van. Kb mire ezt leírtam már 5-10 emberrel végeztél is volna.

(#21602) ViZion válasza TheProb (#21600) üzenetére


ViZion
félisten

Előkészíted a képeket, kb. méretre is. Majd Indesign-ban rakod egybe.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21603) TheProb válasza tikshow (#21601) üzenetére


TheProb
veterán

Közben megoldottam saját (kicsit lassúnak vélt) módszerrel, mert mára már meg kellett csinálni, de ettől független kíváncsi vagyok a megoldásodra.

Erről a vektoros formáról még nem hallottam, mi is ez lényegében és hogyan kéne csinálni?

(#21602) ViZion: Az a baj ID-t még nem használtam, bár nemtom mennyire nehéz kezelni elsőre, lehet nem lenne gond, ilyen pitiáner melónál.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21604) Breki válasza aldebaran (#21593) üzenetére


Breki
veterán

tutorialra gondolsz kész képeslapra esetleg psd-re?

Karácsonyi lapokra vagy ilyen 3d-s lapokra?

3d-s karácsonyi szerintem ezeken kívül nem nagyon van (örülök ha valaki megcáfol)
a készítő hölgynek vannak nagyon jó karácsonyi lapja is.

Pl

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21605) tikshow válasza TheProb (#21603) üzenetére


tikshow
addikt

Rectangle / Rounded / Elipse / Polygon / Line / Shape tool.

Azért mondom ezeket, mert az első háromnak utólag könnyen tudsz pontos méretet megadni. Viszont ViZion-nak annyiban igaza van, hogy InDesignban talán egyszerűbb az élet, ha tudod kezelni. Elsőre nekem is fura volt anno Photoshop után kellett pár nap, míg megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#21606) aldebaran válasza Breki (#21604) üzenetére


aldebaran
őstag

Magára a képekre gondoltam, de közben megtaláltam a tutorialt, így inkább magam csinálok egyet. Kíváncsi vagyok, hogy fog sikerülni. :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#21607) Breki válasza aldebaran (#21606) üzenetére


Breki
veterán

Igen a tutorialt korabban linkeltem.
Enis kivancsi vagyok_ enyem lozben nagyjabol kesz, ha gepnel leszek lehet megmutatom.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21608) BullZeye


BullZeye
veterán

Ki lehet kapcsolni valahogy a zöld-piros subpixeleket a menüben lévő fontoknál?

(#21609) ViZion válasza BullZeye (#21608) üzenetére


ViZion
félisten

öööö.... he? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21610) BullZeye válasza ViZion (#21609) üzenetére


BullZeye
veterán

Preferences menuben a szövegek körül vannak piros-kék sub-pixelek, valószínűleg valami cleartype baki, csak hogy OS-ben ez ki van kapcsolva, és nem tudom, hogy mivel lehetne eltüntetni, mert zavar.

kép sajnos nem adja vissza eléggé, de nagyon rázoomolva lehet látni a piros-kék árnyalatokat a szöveg körül.

Itt egy másik kép, az első ami most van, és az összes többi ami jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#21611) ViZion válasza BullZeye (#21610) üzenetére


ViZion
félisten

Szvsz ez olyasmi, amikor az LCD-re analóg jelet küldesz. A DA majd AD konvertálás okozza gondolom. HDMI vagy DVI kanóc nincs? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21612) BullZeye válasza ViZion (#21611) üzenetére


BullZeye
veterán

Dual link DVI kábel van, semmi köze hozzá, ez clear type bug, elég régóta bizonyos fontok rosszak PS-ben és AcdSee-ben, azt hittem mást is zavar, és megoldotta már, de ezek szerint nem, akkor keresek tovább. köszi

(#21613) ViZion válasza BullZeye (#21612) üzenetére


ViZion
félisten

A képernyőn megjelenő betűtípusok élesítése be van kapcsolva? Sajátgép, jobb klikk, tulajdonság, speciális, és ott a megjelenés, teljesítmény oldalon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21614) BullZeye válasza ViZion (#21613) üzenetére


BullZeye
veterán

igen, be van.

(#21615) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

Tudna nekem valaki segiteni abban , hogy van egy "kicsi" kepem amit szeretnek egy polora nyomtattatni de ahhoz javitani kellene a minosegen ( szerintem )
Ha nem itt akkor melyik topikban tudnek segitseget kerni?!

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

(#21616) tikshow válasza BullZeye (#21614) üzenetére


tikshow
addikt

Oke, tisztazzunk egy dolgot. Photoshopba nincs ClearType. Van egy par anti-aliasing bealitas,de egyik se kozeleti meg ezt. Szoval mi is lenne a gondod pontosan?

(#21617) Met válasza lacy86 (#21615) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nagyítani szeretnéd akkor vektorizálni kellene amihez Illustrator javasolt, ha olyan a kép amit nem lehet vektorizálni akkor esetleg az Alienskin BLow Up pluginnal lehet próbálkozni de túl sokat ne várj tőle.

Ha belinkeled a képet akkor jobba tanácsokat lehet adni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21618) BonFire válasza lacy86 (#21615) üzenetére


BonFire
veterán

Ha annyira kicsi a kép, hogy ember nem láthatja rajta a részleteket, akkor szoftver sem fogja. A múltkoriban vektorizáltam egy mintát, és olyan picike volt a kép, hogy előre megmondtam, csak részeredmény születhet, mert a nagy részét úgy kellett kitalálnom. Hozzáképzelni és kiegészíteni a nem látszó részeltekkel. Szerencsére ez a minta csak egy karikagyűrűre került rá, tehát annyira nem volt nagy a baj, de ha pólóra kell, akkor nem árt egy olyan felbontású kép, amin tényleg látszik is valami.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21619) BullZeye válasza tikshow (#21616) üzenetére


BullZeye
veterán

Mint írtam, hogy kék-piros subpixelek vannak az anti aliasing hatására a fekete(szürke) szövegek alatt(mellett) bizonyos fontoknál főleg a menüben, ami zavar.

(#21620) Mirman


Mirman
őstag

Üdv!

Tudom hogy ide kicsit off de valószínűleg itt kapok rá leghamarabb választ. Nem tudja valaki hogy a Corel Painter 2015 tanulói változatára középiskolai diák is jogosult , vagy csak a művészeti szakirányú felsőoktatási képzésben résztvevők ?

(#21621) BullZeye válasza BullZeye (#21619) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt egy kép, hogy jobban lehessen látni mire gondolok.

Cleartype OFF-on van, és ha font smoothingot kikapcsolom W7-ben az nem oldja meg.

(#21622) ViZion válasza BullZeye (#21621) üzenetére


ViZion
félisten

Dehát LCD-re kell a cleartype... próbáld meg bekapcsolni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21623) BullZeye válasza ViZion (#21622) üzenetére


BullZeye
veterán

Már miért kéne? O.o van amelyik LCD-re jó a cleartype, az enyémen pedig kifejezetten tönkreteszi a fontokat amiket használok. De cleartype bekapcsolása se oldja meg a problémámat, már próbáltam.

(#21624) ViZion válasza BullZeye (#21623) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, akkor passz. DVI/HDMI és natív felbontás beállítva? Win topikban kérdezd esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21625) BullZeye válasza ViZion (#21624) üzenetére


BullZeye
veterán

DVI/DVI , natív full hd

(#21626) tikshow válasza BullZeye (#21619) üzenetére


tikshow
addikt

De könyörgöm, ne a menüből nyomj már nekem screenshotot, hanem a munkafelületről. Mit keresnél te a beállítások között állandóan? :)

(#21627) bohusg


bohusg
újonc

Hello mindenki! Még kezdő vagyok a Ps- ben! Segítség kellene! Létezik magyar nyelvű ebből egyáltalán?

(#21628) tikshow válasza bohusg (#21627) üzenetére


tikshow
addikt

A legujabb verzio automatikusan magyarul telepul, de ne, ismetlem ne hasznalj magyar verziot, mert az osszes oktatoanyag angolul van!

(#21629) ViZion válasza tikshow (#21628) üzenetére


ViZion
félisten

+1
ha ismeretlenek a szakkifejezések, akkor nem mindegy, h magyarul vagy angolul nem érted?
Viszont a tutorialok (ősi magyar szó, jelentése: megmutatom bammeg) és a hibaüzikre, akármire megoldás sokkal előbb van angolul, mint magyarul. Mi is úgy tudunk segíteni. Tehát ANGOLul telepítsd, ha eleinte nehezebbnek tűnik, akkor is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21630) BonFire válasza ViZion (#21629) üzenetére


BonFire
veterán

Ez olyan szép volt, hogy megkönnyeztem! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21631) Met válasza BonFire (#21630) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21632) ViZion válasza BonFire (#21630) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... már jobban érzem magam. Arisztotelész érezhette ezt, mikor kőbe vésték (OK, papíruszra vetették) amit mondott :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21633) fmx


fmx
tag

ezt
Hogy tudom megoldani hogy a cápa egyik fele úgy látszon mintha víz alatt lenne?

#Меt:HmHmhmhmhm humoros :DD De ezt a képet nem én csináltam és ezért lennék rá kíváncsi :) Annyit tudok,hogy valamit a layer maskban kell babrálni.

[ Szerkesztve ]

(#21634) Met válasza fmx (#21633) üzenetére


Met
nagyúr

kb. így :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21635) *Ropi* válasza BonFire (#21630) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21636) Met válasza fmx (#21633) üzenetére


Met
nagyúr

Ketté vágod a cápát, egyik rész víz feletti, másik rész víz alatti, utóbbi blending mode-ját átállítod pl. multiply-ra

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21637) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni:

Bár nem Photoshop, hanem Fireworks-ben kellene, de sztem az majdnem ugyan az.
Szóval ha van egy képem ami pl 2000x1800 px és ezt össze egyszerűen lekicsinyítem 800x600px-re, akkor ne változzon meg a kép minősége.

Corelben, ha egy képet lekicsinyítek bármilyen kicsire, az ugyan olyan éles és tiszta lesz, mint az eredeti, a Fireworks-ben meg nagyon pixeles lesz.

Van erre esetleg valamilyen megoldás?

Köszi!

(#21638) tikshow válasza oleandro (#21637) üzenetére


tikshow
addikt

Corel vektoros, Fireworks raster (pixel)-es. Nem mellékesen Fireworks webdesignra való - habár arra se használnám, Corel pedig nyomtatványok, képek és hasonlókra.

(#21639) cen0bite válasza oleandro (#21637) üzenetére


cen0bite
csendes tag

Szia!

2000 x 1800 arányosan lekicsinyítve 800 x 720-ra jön ki. PS abszolút nincs kéznél? Mert én most néztem és a kicsinyítés után is tökéletes tűéles minőséget kapok. Hozzá kell tennem hogy nem FW-ben, hanem PS-ban. De nem értem hogyan tud megváltozni a kép minősége. Az okés, hogyha egy 150x150 pixeles képből akarsz egy 800x800-ast készíteni, ott széthullik minden, de ha kicsinyíteni szeretnél akkor abból (legalábbis PS-ban) nem szokott gond lenni....

Ahogy előttem írták a Corel vektoros program, szóval ott kicsinyíthetsz 1000 méteresről 1 centisre akkor is okés lesz. Vica versa.

www.tomituri.hu • cenobite.deviantart.com

(#21640) BonFire válasza cen0bite (#21639) üzenetére


BonFire
veterán

„a kicsinyítés után is tökéletes tűéles minőséget kapok.”

Akkor vagy a szemed rossz, vagy a monitorod, vagy mindkettő! Ha a felére kicsinyíted, a pixelek száma negyedannyi lesz, mint az eredetinek. Ennyi részletet veszítesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21641) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok
Azt hogy tudom megcsinalni hogy a kepen a fokusz egy kor vagy teglalap alakban legyen amit en jelolok ki hogy hol legyen es korulotte pedig egyre homlyosabb legyen a kep, atmenettel.

(#21642) BonFire válasza tibbike01 (#21641) üzenetére


BonFire
veterán

Legegyszerűbben a Field Blur-rel. Annyi blurpontot raksz le, amennyit akarsz, oda, ahova akarod. Mindegyiknek külön-külön állítható az életlensége.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21643) ViZion válasza tibbike01 (#21641) üzenetére


ViZion
félisten

rétegmásolat, gaussian blur, maszkolás. Több lépcsőben akár.

Hmm... Field Blur? Nem használtam, mondjuk nálam a blur eltűntetése szokott lenni inkább, amiket kapok... Fain, majd meglesem miféle dolog ez :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21644) BonFire válasza ViZion (#21643) üzenetére


BonFire
veterán

Mindig utáltam a maszkolt blurt! :((( Ilyet a valóságban egyetlen optika sem csinál. Mindig ki lehet szúrni, hogy kamu. Akkor már inkább maszkot rajzolgattam és a Lens Blurt használtam.

A képen a bal oldali maszkolt Gauss blur, míg a jobb oldali Field Blur. Szerintem nem nagyon kell magyarázni a különbséget.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21645) tibbike01 válasza BonFire (#21642) üzenetére


tibbike01
őstag

Baszod!
Megismertem a képen a Nyírbátori Várat!
Ott születtem! :DDD

:C kicsi a világ

(#21646) ViZion válasza tibbike01 (#21645) üzenetére


ViZion
félisten

Ne kamuzz! Ott nincs is szülészet, de még egy nővérke sem! :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21647) tibbike01 válasza ViZion (#21646) üzenetére


tibbike01
őstag

Már nincs, de amikor születtem 89-ben még volt. :K

Nem kamuzok!

(#21648) ViZion válasza tibbike01 (#21647) üzenetére


ViZion
félisten

:Y Tyűűű, az durva! :R Műemlékben születni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21649) BonFire válasza ViZion (#21648) üzenetére


BonFire
veterán

Már az iskola sem üzemel, aminek a helyén a szülőotthon volt.

Az utca neve nem véletlenül Édesanyák útja. Én is ott születtem. :)

Ha érdekel valakit, a helyszín most ÍGY NÉZ KI.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21650) BalanceR


BalanceR
addikt

Két kérdés:
1: Eddig mindíg egérrel PSeltem, mostanában viszont úgyérzem, néha jól jönne egy digitábla apróbb részletekhez, finomabb vonalakhoz, gyorsabb maszkoláshoz...
Nem grafikából élek, és csak alkalomszrűen használnám, szóval nem kell a legdurvább cucc...
Szerintetek egy alap Bamboo (460as) ilyen célra megfelelhet? Használtan 10Kért láttam már, és ahogy nézem ,nem olyan gáz... Szerintetek?

2: Lehetséges, hogy a PS "Portable verziója" többszörösét eszi a RAMból a rendes PShez képest? Nemrég egy ismerősöm laptopján voltam kénytelen használni a legújabb "Portable" verziót, és bár csak 4GB ram volt a cuccban, pár 3-4 Megás kép betöltése után már sírt a windows, hogy elfogyott a ram, megnéztem a taskmanagert, és a RAM 70-80%át az vitte el...
Nekem 8G rammal sosem volt ilyen gondom, és nem portable verziót használok, szóval nem tudom, az a hulladék PSvolt az "optimizálatlan" vagy alapból a RAM volt kevés neki?

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.