Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Met válasza suits (#22400) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy nem a helyesírással volt neki gondja :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22402) tikshow válasza suits (#22400) üzenetére


tikshow
addikt

Előbb linkeltem, ott van egy halom kép, azokból el tudsz indulni. Sima oklevélre pedig van egy csomó ingyenes template.

(#22403) BonFire válasza Dluinet (#22395) üzenetére


BonFire
veterán

De minden nyomda rendelkezik efféle proof nyomtatóval? Vagy csak a digitnyomdák? Mert én 96-ban még rotációs, ívnyomó ofsszetgépen toltam az ipart, és ott szó nem volt arról, hogy mintát csinálj. Egy színnél is mire beállt a festék-víz egyensúly, az 50–100 ív hulladék elkészítését okozta. 200 íves futball-plakátot nyomtam, ott esély sem volt rá, hogy beállítsd a zónákat normálisan: kurva lassú fordulatszámon az összes zónán manuálisan kellett adagolni a festéket és vizet. De ott nem számított. Négyszínű nyomtatásnál meg hatványozódik a hibalehetőség.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22404) ViZion válasza BonFire (#22403) üzenetére


ViZion
félisten

sztem a rotációs ma már ilyen pár ezres példányszámban nem versenyképes a digitálissal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22405) Dluinet válasza BonFire (#22403) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rotációs nyomdáknál alkalmazzák, ahol 100ezres példányszámok vannak, mert ott többe kerülne egy visszadobott munka, mint ez a gép

különben 2004-től alkalmazzák, előtte úgynevezett cromalint használtak, ami színes nyomdai filmek voltak, egymásra ragasztva

rotációs gépet a szakmában a tekercsről nyomokat hívják, amin te voltál, azt "íves gép"-nek szokták hívni

ahol én dolgoztam, ott ehhez hasonló gép volt/van, csak szélesebb papírra nyomtunk

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22406) BonFire válasza Dluinet (#22405) üzenetére


BonFire
veterán

Az már Nagy Testvér. Én valami ilyesmin dolgoztam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22407) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Szükségem lenne újból egy kis segítségre.
Mellékelek egy képet, mert csak az alapján tudom elmondani érthetően mit is szeretnék:

KÉP

Van a bal oldalon a kiválasztott zöld szín amit használni szeretnék több layeren. Hogyan tudom a csúszkák segítségével pont ugyanazt a zöld színt "kikeverni"?

(#22408) INTELligent válasza acsati (#22407) üzenetére


INTELligent
senior tag

Mobilról nem látom a képet, de eyedropper toollal (I) ráböksz, aztán elmented swatchként.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22409) BonFire válasza acsati (#22407) üzenetére


BonFire
veterán

„Hogyan tudom a csúszkák segítségével pont ugyanazt a zöld színt »kikeverni«?”

Ne csúszkával keverj, hanem add meg direkt a színkódot, az a tuti. Ott van alul az a hatjegyű alfanumerikus kód, az a hexa kódja a színnek: #0BAE00

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22410) petkow


petkow
tag

Sziasztok,

meg szeretnék valamit oldani, - amiben biztos vagyok, hogy van rá módszer - csak nem tudom, hogy egyáltalán neten milyen címszóval kéne rákeresni.
Fotóból kreált seamless patternel szeretnék feltölteni egy részt.
Erre létezik az a kézzel fekvő módszer, hogy veszünk valami képet, pl: [link]
Ebből egy mintából kreálunk patternt, olyan pluginnel mint pl. az imagesynth 2. És ezzel fillelek, festegetek részeket. Csak ezzel az a gond, hogy én azt is szeretném, hogy a széleken figyelembe vegye a felhalmozott "objektek" határvonalát is, azaz realisztikusan úgy nézzen ki, mintha oda lenne hányva egy csomó levél, szirom, virág, kavics stb. Ha az előbbi módszerrel csinálom, akkor maximum utólag lehet kézzel finomítani a széleket, de ha nagy a kép, akkor elég vesződséges munka.
Arra gondoltam, hogy kell lenni valami olyan módszernek is, ami random patternt generál festéshez vagy fillhez, amibe előtte be lehet tölteni "darabkákat", - több kivágot levélkét, szirmocskát stb. - és ezzel random teliszórja a területet, esetleg a méretet, rotációt is variálja. De nem tudom hol van ilyen. A scripted pattern fill az elég primitív, nem tud több bemeneti mintát kezelni.
Szerintetek hogy lehet ezt megoldani egyszerűen?

(#22411) BonFire válasza petkow (#22410) üzenetére


BonFire
veterán

Régebben én ilyen módszerrel csináltam patterneket, ma már nem fogalakozom ilyesmivel, úgyhogy nem tudom, van-e rá valami automatika. Ez a módszer mindenesetre nem bonyolult.

Pattern készítése fotóból

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22412) tikshow válasza petkow (#22410) üzenetére


tikshow
addikt

Innen kell neked a FREE SEAMLESS TEXTURES GENERATOR.

(#22413) petkow válasza tikshow (#22412) üzenetére


petkow
tag

Köszi Fiúk!

Ezek jók. Eddig én is eljutottam. Csak ott akad el a dolog, hogy ha így generálunk fillt valahova, akkor ugye a selection szélén egy normál határolóvonalunk van. Lehet persze featherezni, de nekem ez se felel meg. Én azt szeretném, hogy a határolóvonal "content-aware" legyen, szóval ha levélkék vannak a patternben, akkor kövesse a levelek szélét, mintha odáig szóródtak volna a levelek, ne pedig végigvágja keresztül-kasul. Ezt ugye kicsit nehezebb dolog megoldani. Kézzel lehetne szépen igazítani a széleket, de jobb lenne valami automatikus megoldás, ami valami más módszer szerint fillezne. Hasonlóan mint az illustratorban a symbol sprayer vagy ilyesmi.

(#22414) BonFire válasza petkow (#22413) üzenetére


BonFire
veterán

Nincsen ilyen Photoshopban. Használd az Illustrator pattern makerét, azzal változatos patterneket csinálhaszt. Vagy rábütykölöd az elemeket egyesével kézzel a patternre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22415) suits


suits
tag

látom a nyomdai dolgok is téma itt,akkor megkérdezem.Oklevelet milyen papirra milyen technologiával érdemes kinyomtatattni?Milyen szolgáltatást kell majd kérnem?

(#22416) acsati válasza INTELligent (#22408) üzenetére


acsati
aktív tag

Huh, az most idegen volt számomra, hogy elmentem swatchként :F

(#22409) BonFire: Azon a jobboldali panelen, ahol vannak a csúszkák, én ott nem találtam olyan opciót ahova színkódot írhatnék sajnos.

(#22417) INTELligent válasza acsati (#22416) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nyomd meg az add to swatches gombot :) és akkor nem kellenek a csúszkák.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22418) petkow válasza BonFire (#22414) üzenetére


petkow
tag

Azért mégis PS-el vacakoltam kicsit, és valahogy azért összehoztam, de még sokat lehet finomítani. Ha mást is érdekel, hogy hogy sikerült, azért berakom ide, illetve ha van ötletetek továbbfejlesztésre, kérlek ne habozzatok megírni.
1. Pattern layerre layer maskal az alap siluettje (ez esetben a TEST felirat).
2. (Opcionális) Csinálok egy raszteres másolatot a pattern layerről, ezen jobban tudok dolgozni a selectionökkel.
3. A siluette kijelölést betöltöm a maskról, és a rasteres layeren nyomok egy color ranget a kijelölésre, midtoneokra. Ezután nyomok rá egy selection growt (azthiszem 10-es toleranceal csináltam). Lemenetem a kijelölést.
4. Betöltöm az eredeti siluettet, nyomok egy néhány pixeles feathert, hozzátöltöm load selection el és add.. al a 3. pontban készített kijelölést.
5. Egy patternes layer másolatot készítek és oda berakom ezt a kijelölést masknak. Nyomok rá piciny drop shadow layer effectet.

(#22419) BonFire válasza petkow (#22418) üzenetére


BonFire
veterán

Ha kész van a pattern, akkor kifaragni belőle a szöveget ecsettel körbemaszkolva is lehet, és kész. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22420) mutyi


mutyi
őstag

Kellene ismét egy kis segítség.
Van egy svg file, egy címer van benne, viszont baromi nagy a mérete és több logót is méreteznem kellene.
A tervem az,hogy 500x500-as dokumentumot létrehozok és arra méretezném le ezt a nagy svg címert.
A probléma az, hogy ahogy fogom és összehúzom kisebbre az egész címert, akkor egy csomó vonal vastagabb lesz és elveszíti a valós formáját,mintha nem változna minden arányosan.

Hogy tudnám ezt megoldani profin,mert nem boldogulok vele.

Feltettem dropboxra is,ha valaki rá tudna nézni,segíteni,de szívesen elküldöm akár mailben is.
Köszi előre is!

https://www.dropbox.com/s/ru17auzfr57kt1o/Hodmezovasarhely.svg?dl=0

(#22421) ViZion válasza mutyi (#22420) üzenetére


ViZion
félisten

SVG szerkesztésre NEM a képbótot keresed...
Keríts egy Corel-t vagy Illustratort, esetleg vmi ingyenes vektoros progit, és siker lesz. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22422) mutyi válasza ViZion (#22421) üzenetére


mutyi
őstag

Van mind a kettő,de nem vagyok velük előrébb.
Ilyen jellegű problémám eddig nem volt,de most ez kifog rajtam,hiszen azt gondolnám,hogy ha minden ki van jelölve,akkor azonos mértékben csökken minden méret arányosan és ugyanazt kapom ha összébb lett húzva.
Mindjárt készítek egy eredményt png-ben.

(#22423) pikszel válasza mutyi (#22422) üzenetére


pikszel
őstag

Valószínűsítem, hogy a körvonalak, illetve azok "vastagsága" az, ami nem méreteződik arányosan.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22424) mutyi válasza pikszel (#22423) üzenetére


mutyi
őstag

Ha körvonal alatt a stroke vastagságát érted,akkor igen, azzal van a baj,hogy az nem változik,így minél kisebbre veszem össze,a vonalak egymásba olvadnak.
:(

Úgy néz ki sikerül megoldanom, manuálisan az átméretezés után minden részt ami külön körvonallal rendelkezik, átállítom a stroke-ját.

[ Szerkesztve ]

(#22425) Met válasza mutyi (#22424) üzenetére


Met
nagyúr

Illustratorban megnyitod az svg-t, kijelölsz mindent, Object-Transform-Scale, Scale Strokes&Effects elé pipa.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22426) mutyi válasza Met (#22425) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi, mindjárt próbálom.

(#22427) mutyi válasza mutyi (#22426) üzenetére


mutyi
őstag

Sikerült, nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Egy problémám akadt még, áthúztam egy 500x500-as üres dokumentumba,ahogy eddig is tettem más logókkal, majd mentés másként és svg-be mentés,na most eddig mindig böngészőben megnyitottam és látszódott a végeredmény, ehhez képest most ennél a címernél egy üres böngésző ablakot kapok vissza.
Ha png-be ki exportálom ugyanezt,akkor ott szépen látszódik az átméretezett címer.
Ötlet?

(#22428) pikszel válasza ViZion (#22386) üzenetére


pikszel
őstag

Nem bejön, hanem piszok gyors így a munka és az, hogy a júzerek többségének nem tetszik, azért én nagy megelégedéssel használom. Retusálásról beszélek, nem kellenek egzakt értékek. Ezzel a módszerrel a zoom és a leírt ecsetméretezés dinamikus. De ha mondasz gyorsabb megoldást egérrel, azt szívesen meghallgatom, bár kétlem, hogy lenne.

Nem is értem, hogy jön ide a tapipad meg a mobil?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22429) ViZion válasza pikszel (#22428) üzenetére


ViZion
félisten

wtf? :U
Szerintem nem sikerült feldolgozni amit írtam... A gesztusvezérlés tapipadnál és a mobiloknál kezdődött, ott sem valami sikeres, ennyi. Melyik része nem világos?
Neked tetszik, pont. Engem nem érdekel, h mitől gyorsabb a munkád ;] az a te dolgod...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22430) pikszel válasza mutyi (#22427) üzenetére


pikszel
őstag

Csak tipp, de az SVG deklarálása hiányozhat a forráskódból azért nem rendereli a böngésző. Bár ebben az esetben a kódot látnád a grafika helyett.

<svg xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" …>
<ide jön a logó kódja>
</svg>

Megnyitottam a címert Inkscape-pel, átméreteztem a vásznat 500 x 500 pixelre, amjd ugyanezt tettem a címerrel, majd mentettem egy svg-t és rendereli a böngésző. Itt van az svg.

ViZion: Na nem volt azért annyira nehéz az a szöveg, hogy ne értettem volna meg. Az viszont, hogy a júzerek nagy részének (tényleg?) nem jön be, meg mobil, meg tapi, na az teljesen irreleváns.

"Tetszik neked, pont." Hát ez jó. Mintha tetszés kérdése lenne. Nem. Idő kérdése. És bizony az én dolgom. Még annyit, hogy lehet, hogy téged nem érdekel, de te vagy mindenki? Nem kell válaszolnod.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22431) ViZion válasza pikszel (#22430) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit hmmm... kiforgatod amit írtam, vagy nem volt érthető. Ilyen alapon ha neked tetszik, mindenki rohanjon és használja? :U Nem kell válaszolni, elég volt az off.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22432) BalanceR válasza ViZion (#22431) üzenetére


BalanceR
addikt

lel

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22433) BonFire válasza pikszel (#22430) üzenetére


BonFire
veterán

Ha valóban gyors és dinamikus munkára vágysz, akkor kihasználod a nyomásérzékeny rajztábla előnyeit, mert akkor nem kell állandóan az egérrel jobb klikkel és segédbillentyűvel szöszölni. Másfelől mondhatod, hogy a tábla tollán is van gomb, használhatjuk, de személy szerint én nagyon utálom, ki van nálam iktatva. Képtelen vagyok úgy dolgozni, hogy véletlen meg ne nyomjam, ha meg arra figyelek, melyik részét fogom, akkor meg fárasztja a kezem. Viszont például klónozni horror a tábla, akkor már inkább egér. Meg Illustratorban sem túl hatásos.

De ettől függetlenül mindenki úgy dolgozik, ahogy neki megfelel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22434) BonFire válasza mutyi (#22427) üzenetére


BonFire
veterán

SVG – skálázható vektorgrafika. Tökmindegy a mérete. Illetve valójában nincs is neki. A fájlméret sem lesz kisebb attól, hogy átméretezed, mert vektoros. :U

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22435) mutyi válasza pikszel (#22430) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi szépen,hogy megcsináltad, rendes vagy!

BonFire: persze értem én hogy vektoros, de mivel egy weboldalhoz vannak,így ha egyiket 500x500-as dokumentumhoz igazítom,a másikat meg pl. 800x800-ashoz, akkor bizony nem lesznek egységes méretűek a weboldalon egymás mellett.

(#22436) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Óriásplakát esetén mik a kritériumok? 504x238cm
Ugye itt nem kell 3-5 mm kifutó? :D

We are only Stardust...

(#22437) ViZion válasza BalanceR (#22432) üzenetére


ViZion
félisten

WTF? Balance...? Ez felesleges, nem vagyunk egyformák, ennyi. Kicsit morcos voltam, ha kell, akkor töröltetem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22438) BonFire válasza Jinxb1rd (#22436) üzenetére


BonFire
veterán

Nem. Ott sokkal nagyobb kifutó kell! Nagyobb pontatlansággal is nyomják, mert az egész nagyobb, nem tökölnek vele. Kifutó mindig kell, ha olyan az ábra, hogy kiér a kép széléig, mert ha rosszul vágják a papírt, akkor ott marad egy fehér csík kifutó hiányában.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22439) general


general
addikt

mi a magyar billentyűkombó az "alatta lévő réteg kiválasztása"-hoz? arra gondolok, hogy az aktuális réteg alatti réteg kiválasztása. Action-höz kellene, hogy általánosan mindig az alatta lévőt válassza, kijelöléshez, csoportba rakáshoz. az angol shortcut erre az a Alt+a fránya szögletes zárójel, ami nekünk nincs...

(#22440) BalanceR válasza ViZion (#22437) üzenetére


BalanceR
addikt

No offense.
Nézetkülönbségek mindig is lesznek, nem vagyunk egyformák...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#22441) *Ropi* válasza general (#22439) üzenetére


*Ropi*
félisten

A szögletes zárójel az AltGr + F és G.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22442) marilllyo


marilllyo
veterán

Egy stockfotót szeretnék megvenni. 3371x3560 -as mérettel még A0-ás plakátig még jó vagyok? Vagy vegyem az 5439x5744- es méretet. Jóval olcsóbb a 12.0 MP-es változat azért filózom rajta...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22443) #16514048 válasza *Ropi* (#22441) üzenetére


#16514048
törölt tag

Így nem működnek az ilyen billentyűparancsok.
Az "Edit/ Keyboard Shortcuts" menüben lehet változtatni rajtuk, bár ezt a konkrét prancsot nem találtam sehol hirtelen.

(#22444) tikshow válasza marilllyo (#22442) üzenetére


tikshow
addikt

A kisebb is 300dpi?

(#22445) marilllyo válasza tikshow (#22444) üzenetére


marilllyo
veterán

[link]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22446) *Ropi* válasza #16514048 (#22443) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem használok billentyűparancsokat: a Logitech G-15 billentyűzetem makróira vannak beállítva, amik kellenek (csak segíteni próbáltam). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22447) tikshow válasza marilllyo (#22445) üzenetére


tikshow
addikt

Na ebbol nem talalom ki, nyomtatashoz 300 dpi kellene min. :(

(#22448) *Ropi* válasza marilllyo (#22442) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen távolról fogják nézni? Lehet 100 DPI alatt is nyomtatni, ha elég nagy a nézési távolság. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22449) Dluinet válasza *Ropi* (#22448) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy nagyon kicsire kell méretezni, és akkor ellehet érni a 600dpi-t is egy 300*300-as képpel is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22450) *Ropi* válasza Dluinet (#22449) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez is igaz, csak ő viszont A0-ás méretet kérdezett. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.