Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Met válasza Breki (#21550) üzenetére


Met
nagyúr

Dobd be a képet a google képkeresőjébe.

Mondjuk nem nagyon értem hogy mit nem látsz így, de Te tudod :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21552) Breki válasza Met (#21551) üzenetére


Breki
veterán

próbáltam, azzal kezdtem, de nem talált semmit

ezért vágtam ki ezt egy YT videóból

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21553) BonFire válasza Breki (#21552) üzenetére


BonFire
veterán

Oké. Csak a reklámban minden valószínűséggel ez 3D modellezővel készült, mert úgy néz ki, mint valami origami. Ezt Ps-ben is meg lehet csinálni, csak sokat kell vele szőrözni. Amúgy nem nehéz. Az alakzatot Pennel rajzolod meg Shape-ként, majd teszel rá egy színátmenetes kitöltést. Aztán az alakzatot megduplázod, feketével töltöd fel, raszterizálod, perspektívába állítod és nyomsz rá elmosásokat (blur). Kész az árnyék. Aztán csinálsz még egy árnyékot, mert az eredetin is két fényforrás vet két árnyékot. A két árnyék áttetszőségével meg elbabrálsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21554) BalanceR


BalanceR
addikt

Kicsit talán off, de létezik olyan app droidra, meg kliens pcre, hogy a tabletet digitáblaként lehessen használni PSben?
Olyat találtam, hogy touch-egérként működik, de azzal az a baj, hogy nem látom, mit rajzolok, a teamviewer-szerű megoldások meg lassuak precíz alakokhoz...
BTW olyasmi, is jó lenne, hogy a Navigator ablakot tudjam rögzíteni a tabon, esetleg ilyennel találkozott már valaki?
Egyáltalán nem is értem az adobe-t miért nem ilyeneket csinál a béna PSTouch helyett...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#21555) Breki válasza BonFire (#21553) üzenetére


Breki
veterán

Értem akkor ezért nem találom.

Ebből nem mindent értek teljesen de majd értelmezem.

Én úgy csináltam, hogy rajzoltam egy háromszöget8 egyenlő részre osztottam mindegyik szelet külön réteg.
Mindegyikhez csináltam árnyékot azt külön rétegre raktam és torzítottam.

Még van vele meló ezért szerettem volna jobb képen látni az árnyékokat, jelenleg ilyen.

Tudom, hogy még nem igazán jók

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21556) Dluinet válasza BalanceR (#21554) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kevés hozzá az érintő képernyő fejletsége, gondolj bele, hogy a win azért csinál csempéket, hogy érintő kijelzőn is lehessen használni.

vagyis nehéz egy fűrészmalommal fát faragni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21557) *Ropi* válasza BalanceR (#21554) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudtommal nincs.

(#21556) Dluinet: Oldaltörés után volt a válaszod: ha látom akkor nem válaszolom meg mégegyszer. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21558) Flashback


Flashback
addikt

A maszkolás nekem még mindig kínai. Tudtok valami jó tutorial videót/leírást ajánlani?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21559) tikshow válasza BalanceR (#21554) üzenetére


tikshow
addikt

Táblán használj Sketchbookot nem PSTouchot, ha Photoshopot akarsz kijelzős táblával használni akkor Wacom 13HD a belépő, ha érintős is kell, hogy legyen, a Companion Hybrid.

(#21560) Dluinet válasza Flashback (#21558) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy kijelölés, a változtatások csak a maszkon (kijelölésen) belül hajtódnak végre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21561) Dluinet válasza tikshow (#21559) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ahhoz egy lottónyeremény is kéne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21562) Harlond


Harlond
tag

sziasztok!
nekem egy technikai jellegű kérdésem lenne. az érdekelne a photoshoppal és a lightroommal kapcsolatban. ha előfizetek rá, az alapcsolgra ami csak a Photoshoppot és a Lightroomot tartalmazza, akkor azt csak egy gépre tudom feltelepíteni, vagy többre is? Előre is köszönöm a választ!

(#21563) Flashback válasza Dluinet (#21560) üzenetére


Flashback
addikt

??? Ezt most nem igazán értem.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21564) BonFire válasza Flashback (#21558) üzenetére


BonFire
veterán

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21565) BonFire válasza Breki (#21555) üzenetére


BonFire
veterán

Persze, másképpen is lehet csinálni, a Ps-ben egy feladatnak rendszerint többféle megoldása is lehetséges. És mindenki azt választja, ami szimpatikus neki.

Ha tudod, hogy mi a képen a hiba (meg tudod nevezni), akkor azt is tudnod kell, hogy mit kell javítani rajta.

1. Mitől olyan iszonyat cakkos az az átlós vonal? :F
2. Az árnyék széle miért éles és kerek, amikor hegyes tárgy veti? El kell mosni blurrel (már mondtam), és beállítani a perspektívát, a vetődés szögét.
3. Miért vetődik ugyanabba az irányba a két árnyék? Ha egy fényforrás van, akkor nincs dupla árnyék, ha meg kettő van, az nem egymásra vetül, legfeljebb néhány helyen fedi egymást! A két fényforrást is említettem. Képzeld el, honnan érkezik az egyik fény, honnan a másik, és ehhez képest az árnyékoknak merre kell vetülniük. Ugyanígy a fényforrás határozza meg a kiemelkedő elemeken, hogy hol legyenek sötétebbek és hol világosabbak. Ha a fények és árnyékok ellentmondásban állnak egymással, a rajz soha nem lesz élethű!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21566) bb0t


bb0t
senior tag

Tudna nekem valaki olyan tutorialt ajánlani amiben ilyen tipikus karácsonyi, arany, csilli-villi szöveget szerkesztenek?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21567) BonFire válasza bb0t (#21566) üzenetére


BonFire
veterán

[link]

A kereső kulcsszavak a következők legyenek: christmas, typography, photoshop, tutorial.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21568) tikshow válasza Harlond (#21562) üzenetére


tikshow
addikt

Creative Cloud 2 gépen mehet. Szerintem ez is mehet kettőn.

(#21569) Breki válasza BonFire (#21565) üzenetére


Breki
veterán

Köszi a választ.

Egy nagy gondom van most vele, az árnyéknak ugye van átlátszósága ezért az alatta vagy felette lévő csík átlátszik ahol fedi, ezt nem tudom, hogy küszöböljem ki legegyszerűbben.

1. Szerintem az attól lett hogy átfestettem a színét, de akkor hogy tudom úgy átszínezni, hogy ne rontsa el a minőségét és ne legyen ilyen cikkcakkos?

2. Ezt még azelőtt készítettem mielőtt írtál.
A perspektíva beállítást, hogy gondolod pontosan?

ctrl+t és ott a perspektívára gondolsz vagy teljesen másra?

Igazad van de egyelőre egy árnyékkal is küzdök (lásd fent)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21570) David12345


David12345
újonc

>>>>>>>> PHOTOSHOP Tanart KERESEK! <<<<<<<<<

Sziasztok,
keresek egy photoshopban jartas grafikust, aki elmagyarazna maganora kereteben a photoshop mukodeset.
Informatikus vegzettsegu vagyok, de Oracle teruleten dolgozom mar 17 eve.
A Photoshopot mar lattam.. de hogy mire kepes miket lehet vele csinalni nem tudom.
A teljesen 0-rol kene felhozni egy jo szintre. Nem profizmus a lenyeg, de ismerni szeretnek minden funkciot, menupontot, hogy mi mire van.
Csaladi fotok szerkesztesere es hobbynak szeretnem megtanulni.

Feltetel, akit keresek:
- Akar holnapi naptol el tudjuk kezdeni a tanulast.
- ket het alatt meglegyen az egesz, azaz az unnepek idejen is tudjuk tolni (szabadsagon vagyok ugyhogy nekem most lenne idealis)
- ugy gondolom kb 15-20 oranak elegnek kene lennie (de ez flexibilis)
- skype-on tudunk csak tanulni illetve a TeamVieweren ugy hogy ralephet a gepemre
- Fizetes atutalassal korrektul
- Arban megegyezunk biztosan
- fontos a jo internetkapcsolat, hogy ne akadozzon a beszelgetes

Plusz pont lenne ha valaki az Illustratort is el tudna magyarazni (Azt se tudom eszik e vagy isszak)

Email cimem: oraone kukac freemail.hu

Elore is koszi,
David

(#21571) Breki válasza bb0t (#21566) üzenetére


Breki
veterán

Nem arany és csilivili, de szerintem jók

Ice and Snow Photoshop Styles

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21572) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mitől lehet, hogy a színek totál különböznek két megnyitott dokumentumban?

[link]

Ugyanaz az átmenet, ugyanazok a színek (100%). A bal oldalinál csak simán rámentem hogy file->new, jobb oldalinál megnyitottam egy jpeg-et és ott nyomtam rá a képre ezt az átmenetet. Próbálgattam hogy a color profile-t állítom, de nem lett semmi differencia.

(#21573) bb0t válasza David12345 (#21570) üzenetére


bb0t
senior tag

BonFire: :R

BonFire a te embered! :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21574) bb0t válasza Breki (#21571) üzenetére


bb0t
senior tag

Tényleg jók, egyet kettőt meglesek! :R Az arany cuccos kérésre volt, annyit tudtam, hogy letöltöttem gold glitter képet és azt bevágtam a szövegre, plusz réteg duplázás gauss életlenítés ragyogás miatt. Mondjuk az eredeti kérés kb az lett volna mint mikor csillagszóróval beleírsz valamit a levegőbe csak itt ragyogó arany csillagokkal kellett volna megjátszani.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21575) 4ron


4ron
senior tag

Van olyan oldal, ahol jószívű emberek végeznek ingyen egy kisebb PS munkát? Nem a trollkodósra a gondolok, az jó poén :D de nekem most komolyan segítségre lenne szükségem. Anyám benne van egy civil szervezetben, pontosabban egy női fórumban (LINK). Én vagyok a FB oldal adminisztrátora (nem röhögni) és megkért, hogy digitalizáljam a logójukat, hogy azt később tudják használni plakátokon, flyereken, vízjelként, stb. Azért engem kért meg, mert nincs anyagi keretük rá. Adva van egy fénykép, ez alapján kellene megcsinálni. Próbálkoztam vele, de nem jártam sikerrel, gagyi hatást keltett az egész. Valaki tudna ajánlani valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#21576) HollyBoni válasza 4ron (#21575) üzenetére


HollyBoni
veterán

Esetleg megpróbálhatnád átrajzolni Adobe Illustrator-al. Full amatőrként, egérrel is menne, mivel javítja amit rajzolsz. Legalábbis nekem sikerült hasonlót csinálnom. :K

Ha van egyszerűbb megoldás nyugodtan hurrogjatok le.

(#21577) tikshow válasza 4ron (#21575) üzenetére


tikshow
addikt

Vectormagic - egy próbát megér.

(#21578) BonFire válasza 4ron (#21575) üzenetére


BonFire
veterán

Illustrator! Photoshopot felejtsd el ilyen munkára. Az Illustratorban vannak kifejezetten ilyen célra fejlesztett eszközök. Persze Photoshoppal is meg lehet csinálni, csak jóval nagyon gyakorlat és türelem kell hozzá. De első körben Illustrator.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21579) 4ron


4ron
senior tag

No akkor kipróbálom az Adobe Illustrator-t. Egyébként vízjel beillesztésére mi a legalkalmasabb, leggyorsabb megoldás?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#21580) pufancska válasza 4ron (#21579) üzenetére


pufancska
tag

Csak a felét kell megcsinálni a másikot meg csak tükrözni

(#21581) Breki válasza Breki (#21569) üzenetére


Breki
veterán

Na a karácsonyfa előrészét megrajzoltam, de az árnyékot még mindig nem tudom hogy kéne pontosan.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21582) BonFire válasza Breki (#21581) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy szemre. Ahogy látod. Kettő árnyék van. Egyiket kevésbé mosod el, mint a másikat. Egyik erősebb, mint a másik.

Az árnyék megrajzolása Pennel pontosan 4 kattintás. Nem több.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21583) Breki válasza BonFire (#21582) üzenetére


Breki
veterán

Köszi

Ezt a négy lépést leírnád részletesen, vagy van róla tutoriál valahol ami alapján meg tudom akkor csinálni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21584) BonFire válasza Breki (#21583) üzenetére


BonFire
veterán

Nem négy lépést írtam, hanem négy kattintást, amely szükséges 1 db háromszög megrajzolásához! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21585) berzerker83 válasza Breki (#21581) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Az árnyékhoz a szépen erősödő blurt (az én tudásom alapján :) ) legegyszerűbben, egy az árnyék kezdetétől induló gradiens alpha channel és lens blur segítségével lőném össze. A két árnyék rajza adott, azt már írták. De még azokat maszkolni is kellene egy picit, mert a nyitottabb részen a több fény miatt az az árnyék már nem olyan erős. A legnagyobb szívás, hogy ezt a "fenyő "minden egyes szintjével külön-külön kell megcsinálni, ha szépet akar az ember. És az esetleges fedésekről még nem is beszéltünk...
Az a probléma ezzel a képpel, hogy bazi egyszerűnek néz ki, de ahhoz, hogy hihetően megszerkesszük azért kemény tárgyábrázolási ismeretek kellenek. Meg az se jön rosszul, ha a tárgyfotózás során használt különböző fényterelők árnyékvető tulajdonságaival is legalább egy picit tisztában van az ember.
Egyébként szép feladat, szivesen olvasnék más megoldást is rá. :)
Am az első két szintet megcsináltam ma munka közben unalmamban (az egyébként max 5 perc), de mikor láttam, hogy valszeg a felhajló papír törné a felette levő árnyékot, hagytam is a fenébe, mielőtt tökfeleslegesen belefeccölök vagy két órát a semmibe...:D

[ Szerkesztve ]

(#21586) BonFire válasza berzerker83 (#21585) üzenetére


BonFire
veterán

Ezért is írtam már tegnap, hogy ezt 3D modellező szoftverrel csinálták, mert ott csak a síkból kiemelkedő fülecskék hajlásszögét kell megadni, meg a fényforrásokat elhelyezni, és az összes többi dolgot kiszámolja a program.

Persze Photoshopban is le lehet ezt utánozni, de biztos kéz, biztos szem, nagy gyakorlat, sok-sok próbálkozás, és a Photoshop alapos ismeretére van hozzá szükség. Négy kattintás egy háromszög megrajzolása, majd rá egy kis elmosás effekt. Mindegyikhez rétegmaszk és a maszkra színátmenetes kitöltés kell. Eljátszadozás az áttetszőségi értékekkel és keverési módokkal.

Vektoros munkát is lehet Photoshoppal, csak Illustratorral sokkal praktikusabb. Videoszerkesztőben sem lehetetlen hangot vágni, de azért hangszerkesztő mégiscsak alkalmasabb a feladatra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21587) BalanceR válasza Dluinet (#21556) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván nem precíziós eszköznek kellene, de mondjuk QuickMaskhoz, Dodge/Burn toolhoz, Liquifyhoz,Smudgehoz simán használható lenne egy tablet is, de ezexerint hiú ábránd... :(((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#21588) Dluinet válasza BalanceR (#21587) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ami van az csak menü nyomkodós, esetleg a vörös szemet kijelölheted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21589) 4ron válasza BonFire (#21578) üzenetére


4ron
senior tag

Sikerült és még csak nem is volt nehéz :) Köszönöm a tippet, hasznosnak bizonyult ;)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#21590) Breki válasza BonFire (#21584) üzenetére


Breki
veterán

Ja hogy kézzel megrajzolva. :DD

Engem az a perspektíva beállítás mikéntje érdekelne amit korábban írtál, illetve, hogy azt hogy lehet megoldani, hogyha az árnyék rálóg az alatta lévő csíkra akkor az a réteg ne látszódjon alatta.

Illetve az is, hogy hogy tudom legegyszerűbben úgy átszínezni, hogy ne legyen cikkcakkos.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21591) Breki válasza berzerker83 (#21585) üzenetére


Breki
veterán

köszi :R

Nem mindent értek pontosan, de átrágom magam rajta.

Engem is érdekelne minden megoldás.

Az is érdekelne, hogy milyen az amit elkészítettél, ha elmentetted.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21592) Breki


Breki
veterán

Ha már karácsony és módszerek erre is kíváncsi lennék kinek milyen lesz ez a 3d-s lap ha elkészíti.

Enyém még nem befejezett és nem is profi, felhő nincs kész, hold árnyékolás, hó széle 3d-s hó, hó a ceruzán esetleg annak mérete lap elemelkedés az asztaltól még javításra szorul.

Ez alapján készült a profik így csinálják:

[link]

Ez talán még jobb

[link]

Még egy

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21593) aldebaran válasza Breki (#21592) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez tök jól néz ki.

Google-ben hogy lehet ilyeneket keresni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#21594) daniduke


daniduke
tag

Üdv!
Nem rég váltottam GIMPről Photoshop CS5ra. A legtöbb dolgot át tudtam úgy állítani hogy kézre essen, egy dolog viszont sehogy sem megy, és nagyon hiányzik a GIMPből: mikor lenyomom a digitalizáló tábla ceruzájának az egyik gombját akkor tudtam mozgatni a képet az ablakban, pont mintha bal egérgombbal fogtam volna rá a képre.
Előre is köszi!

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#21595) ViZion válasza daniduke (#21594) üzenetére


ViZion
félisten

Hand tool, H. Edit/shortcut/tools

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21596) daniduke válasza ViZion (#21595) üzenetére


daniduke
tag

Igen igen az meg van, billentyűt tudok is hozzá rendelni, de a ceruza gomját nem tudom hogy kell.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#21597) BonFire válasza daniduke (#21596) üzenetére


BonFire
veterán

Mert ez nem is Photoshop-fícsör, hanem tábla! A tábla beállításaiban keress ilyet:

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21598) daniduke válasza BonFire (#21597) üzenetére


daniduke
tag

Zsír, köszi :D na már csak az a kérdés, hogy lubuntban hol találom meg ezt a táblás beállításos részt mert ilyet még nem láttam :D

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#21599) tikshow válasza daniduke (#21598) üzenetére


tikshow
addikt

A táblád driverében.

(#21600) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

1 tablót kell csinálnom a helyi kosárlabda csapat tagjairól, hogy tudom ezt a legegyszerűbben, gyorsabban megcsinálni? Nyílván fix méretre kell belőni az összes képet, fix távolságra, névvel, stb. Van arra módszer, hogy ne egyesével kelljen méretezgetni a képeket, valamint valamit rácsozást vagy hasonló pozicionálást nem lehet megoldani, hogy ne kelljen számolgatni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.