Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Bsony válasza ViZion (#12248) üzenetére


Bsony
tag

Köszi, milyen vörös szemes sziluettekre gondolsz?

(#12252) Des1gnR válasza Bsony (#12251) üzenetére


Des1gnR
őstag

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#12253) ViZion válasza Bsony (#12251) üzenetére


ViZion
félisten

Olyasmik, amik a fenti képen is vannak dárdával meg mittudomén mikkel..., egész alakok, vagy csak arcok [link] az egészet kicsit WoW-os feelingel megtölteni... gondolom vmi RGP vagy RTS játék fóruma lesz.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12254) Bsony válasza ViZion (#12253) üzenetére


Bsony
tag

Kicsit pofoztam rajta, az ötleteid alapján is

[link]

(#12255) ViZion válasza Bsony (#12254) üzenetére


ViZion
félisten

Hmm... a szöveg is jó, de akkor valami rovás vagy rúna írást használnék, exploding text effectel :)
A kereteknek is el kellene dönteni, h fa (dárda, gerenda szerű), kő, textil (mint a zászló a szélén, az jó) vagy fém (kard) hatású legyen. Ez a majdnem-plasztik kilóg onnan, a mintázat jó, de legyen akkor fa... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12256) Bsony válasza ViZion (#12255) üzenetére


Bsony
tag

[link]

Ilyesmi exploding text effectre gondolsz?

Az a baj, hogy a keretek a középső képhez már alapból úgy vannak textúrázva, szóval nem igen tudom megváltoztatni a textúrázottságát a kereteknek. Pedig jó lenne, lenne ötletem...

Ha esetleg tudsz egy jó módot, hogyan lehet ezt megcsinálni, ne tartsd magadban! :D

[ Szerkesztve ]

(#12257) BonFire válasza ViZion (#12248) üzenetére


BonFire
veterán

"Mindenkinek: Gugli web fonts ingyen elérhető [link]"

Jó ez, de mire is?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12258) Bsony válasza BonFire (#12257) üzenetére


Bsony
tag

Ha pl, weben akarsz valami szebb fontra váltani (és nincs a defaultok között) akkor innen belehet hívatni azokat a fontokat. :)

(#12259) ViZion válasza BonFire (#12257) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj már! Behívható, de le is tölthető. Vannak azért csinosak, INGYEN. Na. :D
Értem én, h ennyi erővel lehetne linkelni vmeik fontgyűjtő oldal free szekcióját is, de gondoltam itt elfér, akit érdekel az meg látja... vagy meglátja. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12260) Gondwana válasza G.Gabe (#12250) üzenetére


Gondwana
addikt

A TGA ismer olyant, hogy Alpha Channel - ez egy színcsatorna, ahol a fekete átlátszót, a fehér átlátszatlant, a köztes szürkék meg köztes átlátszóságot jelölnek. Mentésnél kipipáltad-e az Alpha-channel mentését?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12261) Bsony


Bsony
tag

Mi a véleményetek, a Fraktál alapú képjavító/nagyító pluginekről?

Én épp most próbáltam ki a onOne pluginját PS-ben... Egész ... jó :)

(#12262) BonFire válasza ViZion (#12259) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor ez jó. Át fogom nyálazni a listát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12263) mutyi válasza Bsony (#12261) üzenetére


mutyi
őstag

Mi a plugin pontos neve?

(#12264) Dluinet válasza Bsony (#12261) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Természet fotókra, ha nem zajosak, akkor tökéletes.
De a promócióba is ilyen képeket mutatnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12265) mutyi válasza Dluinet (#12264) üzenetére


mutyi
őstag

Már örültem,hogy végre lesz valami olyan speckó program,mint a filmekben. Kattintanak néhányat a rossz felbontású képeknél az arcra és voalá egész látható végeredmény születik és máris futtatják az arcfelismerő szoftvert. :)

(#12266) Dluinet válasza mutyi (#12265) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Különben Genuine Fractals a program/plugin neve.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12267) Bsony válasza Dluinet (#12264) üzenetére


Bsony
tag

Én e web template-t növesztettem meg vele, de amúgy Genuine Fractals PrintPro 5 vagy 6-os.

[Amit az előbb linkeltem, csak kicsit nagyobba már.] Kapott egy kis sharpeninget, de néhány kis hibától eltekintve nem volt gond.

(vigyázat 14 megás kép)

(#12268) ViZion válasza Dluinet (#12266) üzenetére


ViZion
félisten

AlienSkin Blow Up is ilyesmi volt, régen próbáltam.

mutyi: És igen, az autó visszapillantójában látható víztócsa felszínéről visszatükröződő arcot fel lehet nagyítani vele! Kivenni nem lehet semmit, de marha nagy lesz! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12269) Inv1sus válasza Bsony (#12267) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ne sharpenezd túl, már a fehér körvonalak is megjelennek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12270) G.Gabe


G.Gabe
csendes tag

A mentésnél megjelenik alul már dolog, amit kipipálhatnék, de mindegyik szürke, nem engedi.

(#12271) ViZion válasza G.Gabe (#12270) üzenetére


ViZion
félisten

No, nem olvastam vissza, lehet már írtad...
Miben mentesz, mik jelennek meg alul, melyik a szürke?
Ha leírod, mi leírjuk mi-miért. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12272) G.Gabe válasza ViZion (#12271) üzenetére


G.Gabe
csendes tag

fogtam egy egyszerű JPG képet. csináltam egy újat, oda bemásoltam a kerítést.
Átlátszó háttérrel csináltam, majd beillesztettem a kerítést. Láthatóek egyesítése, majd mentés TGA-ba. Ezt az ablakot dobaj fel:
[IMG]http://i41.tinypic.com/33vhzlc.jpg

A régi ps-sel nem kellett állítgatnom semmit.
A játékban úgy működik, hogy ahol meghagyom a képben a hátteret átlátszónak, az lesz átlátszó.

(#12273) ViZion válasza G.Gabe (#12272) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen színmódban vagy?
Rétegek szürkék, mert nincsenek rétegeid, nincs mit pipálni. Alfa csatorna, jegyzet, direkt szín szintén ezért szürke...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12274) G.Gabe válasza ViZion (#12273) üzenetére


G.Gabe
csendes tag

a színmód RGB

(#12275) Peetry


Peetry
senior tag

hi.

laptopos topicban érdeklődtem, de itt is fel teszem hátha. Hugomnak kellene segítenem új laptop után nézni, és grafikusnak tanul, szóval napi használtban vannak az adobe termékek a gépen. Mennyire profitálnak ezek a szoftverek a dedikált VGA-ból, kell/jó ha van, vagy elég ha ram meg proci van alatta? Én inkább belépő üzleti notit javasolnék neki, de azokban ugye csak GMA HD esetleg horror áron quadro nvs VGA van, ami viszont már húzós. Ha viszont kellene a vga akkor sajnos marad a konzumer kategoria.

jah és ha már itt vagyok, ha monitort veszünk akkor milyen paraméterekre célszerű odafigyelni, van valami, ami fontos a grafikai munkákhoz, vagy bármelyik normálisabb monitor megteszi?

(#12276) Dluinet válasza Peetry (#12275) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ram + csillóherzes proci két maggal. (32bit-nél 3GB RAM max)
GPU gyorsítás ezekben az intelekben van 100%-ig támogatva:

CS4:
Intel 4 Series Express Chipset Family
Intel Graphics Media Accelerator HD

CS5:
Intel HD Graphics
Intel GMA 4-Series Chipset
Intel HD Graphics Family
Intel HD Graphics P3000

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12277) ViZion válasza Peetry (#12275) üzenetére


ViZion
félisten

PS-nek alapvetően RAM igénye van, lassú CPU-val is elmegy, csak lassabb. i5 vagy i7 teljesen jó... ha belefér. 4-8 GB ram elég, videókariból elég az alaplapi is, de ilyenkor le kell mondani pár dologról: 3D, az asztal tologatása, ilyesmik...
Monitort ártól függően lehet nézegetni, Eizo gondolom kiesik, utána Dell IPS panellal, de a monitor topikban van pár Guru, akik pontos típust ajánlanak.
Nekem Samsung van, nem tökéletes, de meg kell tanulni kezelni a monitor és a print közötti különbséget.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12278) Racze


Racze
tag

Sziasztok!

Tudnátok-e abban segíteni, hogy 2 képet hogyan lehetne összemosni, úgy h egyiknek se legyen homályos a széle? Fehér háttérnél nem volt gond, ott csak rányomtam egy kis blur-t a szélére, és meg is volt, de itt az nem jó :).

****

(#12279) ViZion válasza Racze (#12278) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nem akarod elmosni, akkor körbe kell vágni, és rárakni a másikra. Tónust, fényerőt összehozni, kb. ennyi. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12280) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Bonfire, van olyan videód, ami bemutatja hogy lehet path-ból shape-t készíteni (aminek van fedése is, tehát nem csak körvonala)? ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12281) BonFire válasza Inv1sus (#12280) üzenetére


BonFire
veterán

Kimondottan erre nincs, mivel (tényleg) kettő kattintás az egész. Egy katt a Layer paletta alján az Adjustments rétegek ikonjára, majd a listában a Solid Colorra. Ez összesen kettő. Ebben a videóban 1:50-nél adom hozzá az egyszínű réteget.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12282) Inv1sus válasza BonFire (#12281) üzenetére


Inv1sus
addikt

oh bakker, hogy ez mennyire egyszerű... Köszi! :R

Egyszer nekiülök már megtanulni rendesen a path-tel kapcsolatos dolgokat. Meg amiket még nem annyira szoktam használni. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12283) BonFire válasza Inv1sus (#12282) üzenetére


BonFire
veterán

Én meg azt hittem vérprofi vagy, és csak viccből kérdezed. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12284) Inv1sus válasza BonFire (#12283) üzenetére


Inv1sus
addikt

A Photoshopnak csak bizonyos részeit ismerem, de azokat jól. Most van egy kis lélegzetvételnyi szabadidőm, nincs hajszás időszak így próbálok teljesítményjavító dolgokat tanulni. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12285) Racze válasza ViZion (#12279) üzenetére


Racze
tag

Igazából arra gondoltam, hogy az egyik kép fokozatosan és átmenetesen jöjjön elő a másikból. Két hátteret szeretnék így összeolvasztani anélkül, hogy bármelyik is homályos lenne.

Az életlenítő eszköz majdnem jó, de egy kicsit ott is meglátszik, h hol kezdődik az új kép.

[ Szerkesztve ]

****

(#12286) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
Corel Draw x5-programról "térnék át" most photoshop cs5-re. A következő felmerülő kérdésre keresem a választ:
Van egy emberalak, amit quick selection tool-al körbejelöltem viszont nem tökéletes. Néhol sajnos kevés a szín eltérés ahhoz, hogy jól kijelöljem akár hogy próbálkozom.
Most látom a képet és körülötte aktív a kijelölésem. Néhány helyen azonban igazítanék a vonal ívén. Corel-ben ilyenkor egyszerűen görbe eszközzel (vektoros kijelölő) megfogom a kijelölést, és görbe ként módosítom a kívánt éleket, általam kihelyezett csomópontokhoz képest. Meg tudom e ezt csinálni PS CS5-ben is?
Ha igen, mi a módja? Esetleg mit javasoltok a probléma orvoslására?
Igazából a leggyorsabb módszert keresem, mert még 30 hasonló képet kéne csinálnom :DDD
:R :R :R

"War... war never changes"

(#12287) BonFire válasza fps8 (#12286) üzenetére


BonFire
veterán

Pixeles kijelölést nem módosíthatsz vektorosan, ez nyilvánvaló, hacsak előtte át nem alakítod a kijelölésedet útvonallá (path). Ha eleve a görbe eszközzel (pen) hozod létre a kijelölést, akkor azt a közvetlen kijelölővel (Direct Selection Tool - fehér nyíl az ikonja) tudod módosítani. Tehát neked a Pen kell. A Pennel viszont szőrös objektumokat, hajat nehéz kijelölni, ezeket pixeles eszközökkel jelöljük ki, pl a gyorskijelölővel (Quick Selection Tool), varázspálcával (Magic Wand), színszűréssel (Select-►Color Range...). A pennel íves és szögletes alakzatokat ideális kijelölni, persze lehet bonyolultabbakat is, csak nem mindig praktikus.

De készülj fel lelkileg arra a megrázkódtatásra, ami akkor ér majd, amikor rájössz, hogy a Corelban a görbe eszköz pont ellenkezőleg működik, mint Photoshopban. (Aztán később jöhet Illustratorban a harmadik mód :P )

Ha nem gond az angol, akkor a YouTube-on „how to use pen tool photoshop” keresésre rengeteg videót találsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12288) fps8 válasza BonFire (#12287) üzenetére


fps8
senior tag

Használtam már a pen-t Afther Effect-ben :)
Tehát, pixelessel kijelöltem a képet, és a kijelölésem aktív. A cipőfűzőt szépen körbe is vágta profilból, viszont az egyenes élekkel gondok vannak a színhasonlóság miatt. A már aktív kijelölési vonalat (amin ez az animált szaggatott vonal ugye) át tudom alakítani vektorizálható kijelöléssé?
Ha jól értem igen, csak mondd hogy mit nyomjak :D mert az opciók között elveszek. Pláne hogy ami itt alt, az a corelben ctrl :D és a többi és a többi....

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#12289) Fire/SOUL/CD válasza fps8 (#12286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha megvan a kijelölés nagyjából, akkor jobb egér/Make Work Path.
nyomsz egy A billentyűt (ekkor a megfelelő eszközre ugrik) és a Direct Selection Tools-t választod. Ha szükség van hozzáadni, vagy elvenni anchors-t, akkor ugyanabban a csoportban találod a megfelelő eszközöket (P billentyű), Corell után már egyértelmű is lesz a felhasználásuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12290) fps8 válasza Fire/SOUL/CD (#12289) üzenetére


fps8
senior tag

Szuper, köszönöm mindkettőtöknek :R
Bónusz kérdés :D
Ha egy kijelölt pont a görbén nem csúcsos hanem egyenes hogyan alakítom törhetővé?
Tudom érdekesen fogalmazok, de sajnos a szakszavak nem mennek :D
Tehát ott akarom törni a görbét ahol a pont van.

"War... war never changes"

(#12291) Fire/SOUL/CD válasza fps8 (#12290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ezt nem értem, max félre... rajzold le és dobj képet, hogy ebből és ezt szeretnéd, akkor érthetőbb lesz (bár lehet, hogy valaki érteni fogja a topikban) :DDD
Addig is nézd meg a Convert Point Tool-t, hátha arra gondolsz...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12292) fps8 válasza Fire/SOUL/CD (#12291) üzenetére


fps8
senior tag

Már arra rájöttem hogy a görbéket hogy kell hozzáadni/eltávolítani meg állítgatni.
Amikor egy görbén kijelölök egy csomópontot azt kétféleképpen tudom kezelni. Az egyik eset amikor tartja az egyenest és nem törik meg ott a görbe élesen. (tehát ha az egyik felét húzom az állító pontnak, akkor a másik fele is arányosan mozog vele az ellenkező irányban) A másik pedig, amikor a pontnál törik a görbe, és a két vektort külön-külön tudom mozgatni.
Talán így :B

"War... war never changes"

(#12293) ViZion válasza fps8 (#12290) üzenetére


ViZion
félisten

Van az a pont átalakító eszköz, ilyen fura nyitott nyíl. Sztem azt keresed. De azért PS-től ne várj sokat vektoros témában...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12294) BonFire válasza fps8 (#12290) üzenetére


BonFire
veterán

Én értem. Lenyomod az Alt gombot, és megfogod a vezérlő egyik oldalát. Aztán arra csavarod, amerre akarod. Az Alt használatával meg tudod törni a görbe vezérlőt. Természetesen ezek után már nem alakítható vissza „törhetetlenre”.

Egyébként az egész művelethez mindössze a Pen toolra van szükség. A Jolly Jokerek a Ctrl és az Alt billentyűk. Ezek nyomkodásával mindig a megfelelő eszközre vált a Pen. Vezérlők nélkül ha egy szegmensre kattintasz, akkor hozzáad egy újabb anchor pontot. Ha az anchorra kattintasz, akkor törli azt a pontot. Ctrl-t nyomva átvált az eszköz a Direct Selection Toolra, amivel átmozgathatod a pontokat.

Kis gyakorlással menni fog gyorsan. Ez hasznos olvasmány lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12295) BonFire válasza ViZion (#12293) üzenetére


BonFire
veterán

„azért PS-től ne várj sokat vektoros témában...”

Én ezt nem mondanám. Tud az mindent, amit kell, esetleg a Pathfindert hiányolhatja egy vektoros mester, de egyébként összetett pathokat is létre lehet vele hozni, csak macerásabb, mert nem látja vizuálisan az ember úgy, mint Illustratorban vagy Corelben. De a lehetőség adott. Lehet pozitív és negatív pathokat egymásra pakolni, aztán ezeket kombinálni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12296) Fire/SOUL/CD válasza ViZion (#12293) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az a Convert Point Tool, én is arra tudtam csak gondolni. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12297) ViZion válasza BonFire (#12295) üzenetére


ViZion
félisten

"...csak macerásabb..."
Ez elég ok. Paintban, SŐŐŐŐT! Excelben is születtek remek rajzok, de mégiscsak ebben a topikban kötöttünk ki :P

Fire/SOUL/CD: ja, az, csak nem jutott eszembe angolul.

...és nem csak a pontra, hanem a bezier-görbe alakító kis segédvonalakra is lehet kattintgatni, próbálgatni kell miket lehet ezzel.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12298) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérek, mert fogalmam sincs mi kell a PS-hoz!

Most veszünk gépet unokatesómnak PS-re. Nyomdában dolgozik a férje és kellene valami low budget gép.
i3-2120 lesz 8giga ram és 1 Force 3 SSD
Ide kellene vidkari de valami olcsó :)
GT 440 96CUDA maggal vagy HD 5670 legyen hozzá?

Köszönöm!

(#12299) kukulec válasza Gerisz (#12298) üzenetére


kukulec
őstag

én nem tudok abban segíteni, hogy melyik videókártya a jobb hozzá, de azt tudom, hogy ati4670-nel simán viszi a ps-5-öt, tehát az 5670 tuti jó hozzá.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12300) Gerisz válasza kukulec (#12299) üzenetére


Gerisz
addikt

Nézegettem akinek ki van töltve az adatlapja majdnem mindenki AMD-t használ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.