Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) BonFire válasza delta9 (#11549) üzenetére


BonFire
veterán


delta9: köszi, akkor marad a keresgélés, ahogy eddig is csináltam.


Met: Jó könyv, az ára biztosan jó, csak nem nekem. :DDD

Marad az "illegális letöltés", bár audiovizuális műveket magáncélra le szabad tölteni, nem tudom mennyire vonatkozik ez könyvek digitális másolataira. Az a baj igazából, hogy ilyen szakmai dolgokat nem is igen warezolnak az emberek. Ritkák, mint a fehér holló.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11552) Kasza08


Kasza08
őstag

Sziasztok.
Undorító aljas módon szeretnélek kihasználni és megdolgoztatni titeket ;]
Ebből a képből szeretnék ilyet kapni, de az előbbi felbontásában. Ha lehet olyat, hogy felnagyítani a kicsi fejhallgatós képet minőségromlás nélkül, az lenne a legjobb.
Az elkészítő vendégem egy csokira/sörre! Előre is köszi :R

(#11553) BonFire válasza Kasza08 (#11552) üzenetére


BonFire
veterán

Pixelesen ezt nem lehet megcsinálni, nagyon rossz lenne a végeredmény. A kisebb képet kellene vektorizálni, aztán a nagyot, és az egészet teljesen vektorosan összeilleszteni.

Megnézem, az Illustrator mihez kezd vele, bár a kisebbik kép tényleg elég kicsi. Nem biztos, hogy lesz belőle valami.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11554) Kloden válasza Kasza08 (#11552) üzenetére


Kloden
senior tag

Amennyiben így megfelel tessék.
Mákod van hogy éppen a PS-t tanulom :)

Ha változtatni kell vmit szólj. Én egy kicsit szimmetrizálnám...

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11555) Kloden


Kloden
senior tag

Lenne nekem is egy kérdésem:

A pecsét klónozó eszköznél el lehet valahogyan érni, hogy a kijelölt terület tükörképét vegye alapul? Tehát ha én balra haladok akkor a mintavételem jobbra menjen. Így szuperül lehetne tükrözni dolgokat de ilyen kapcsolót nem találtam a pecsét menüjében...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11556) Kloden válasza Kasza08 (#11552) üzenetére


Kloden
senior tag

Finomítottam még egy kicsit.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11557) Kasza08 válasza Kloden (#11554) üzenetére


Kasza08
őstag

talán csak annyi, hogy a kicsin részletesebb a füles sziluettje, de az már részletkérdés. köszönet! :R Mit kérsz?

(#11558) Kloden válasza Kasza08 (#11557) üzenetére


Kloden
senior tag

Akkor itt egy kicsit részletesebb, ilyenkor nem ártana tudnom hogyan is néz ki egy ilyen füles, talán könnyebb lenne :D
Én köszönöm, legalább gyakoroltam kicsit azt a fránya Pen toolt...

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11559) BonFire válasza Kasza08 (#11557) üzenetére


BonFire
veterán


Kasza08: "talán csak annyi, hogy a kicsin részletesebb a füles sziluettje, de az már részletkérdés. köszönet! :R Mit kérsz?"

Na, én bedobtam Illustratorba, ráengedtem egy auto-tracinget, és kábé hasonló eredményt kaptam, azért nem is raktam be ide. Tudtam, hogy nem eléggé részletes, ezért is mondtam az elején, hogy baj, hogy olyan kicsi a kép. Körbepenezni meg nem akartam, mert ahhoz is kicsi, bár a kolléga is csalt szerintem kissé. :K


Kloden: "A pecsét klónozó eszköznél el lehet valahogyan érni, hogy a kijelölt terület tükörképét vegye alapul?..."

Megnagyítod a rajzvásznat, az eredetit megtükrözöd és kissé arrébb húzod, hogy ne zavarjon, ne takarja az eredeti tartalmat. Utána már abból veszed a mintát és teszed a retus rétegre. Ha végeztél, a tükrözött réteget kihajítod, a vászon méretét pedig visszaállítod.

Így megoldható.

BTW: "A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!" – Vajon meddig tart az "átmenetileg" időszak? Hónapokig?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11560) Kloden válasza BonFire (#11559) üzenetére


Kloden
senior tag

Megnagyítod a rajzvásznat, az eredetit megtükrözöd és kissé arrébb húzod, hogy ne zavarjon, ne takarja az eredeti tartalmat.

Köszi szépen, hát igen, ez a kényszermegoldás adott a klónozásnál. Van olyan gombja a pecsétnek, hogy Invert, ennek nagyon megörültem, de az csak a színeket invertálja (de minek??). Alapból tudnia kéne hogy ne kelljen trükközni. De ebből is látszik hogy gyak. minden megoldható csak esetlegesen tenni kell egy kört hozzá.

Na, én bedobtam Illustratorba, ráengedtem egy auto-tracinget, és kábé hasonló eredményt kaptam,...

Bakker...most nézem, PS-ban is van olyan funkció ami kijelölést alakít át path-é. :D Ha ezt tudom tegnap... De hát egy újszülöttnek minden új :)

Egyébként nagyon jó a PS-os blogod, sokat tanultam belőle, innen fehérvárról is köszönöm hogy ennyit fáradozol vele! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11561) delta9 válasza Met (#11550) üzenetére


delta9
senior tag

Ismerni ugyan ismerem, de nem volt még hozzá szerencsém, én nem tudok róla állást foglalni, de dicsérték már többen. Az biztos, hogy Virágvölgyi elég nagy szaktekintély.

[ Szerkesztve ]

(#11562) BonFire válasza Kloden (#11560) üzenetére


BonFire
veterán

Igazából arra is gondoltam, hogy ezt a tükrözős klónozást egy tutorialban szemléltetném is, de egyszerűen elképzelni sem tudom, mikor és milyen helyzetben lenne erre szükség. Ha látnám, hogy miben serénykedsz, talán nekem is leesne a húszfilléres.

Amúgy alapból kudarcra lenne ítélve, ha a mintát tükrözné, mert az összes mozdulatodnak is a tükörképét kéne követnie. Tehát egy XY koordináta rendszerben, ha végzel egy jobbra-fel mozdulatot, azt neki át kéne vetítenie a kép ellenkező oldalára, és balra-fel mozgássá alakítani. Gyakorlatilag nem tudnád, hogy mit is klónozol. Azt mindig látni kell, vakon nem megy. Talán ezért is nincs ilyen benne alapból. Az én megoldásom egy ideiglenesen létrehozott, tükrözött és arrébb tett rétegről veszi a másolatot, így látod is, mit csinálsz. Szerintem nem bonyolult, csak neked tűnhet annak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11563) Kloden válasza BonFire (#11562) üzenetére


Kloden
senior tag

Anno én használtam a ZBrush 3d-s modellező progit. Ott nagyon szépen használható volt a tükrözős munka, legyen az textúrázás, alakítás,stb. Sőt, egyik alapeleme a programnak.
Képzeljünk el egy arcot szemből. Nagyjából szimmetrikus. Elég csak a felét megdolgozni, közvetlenül látod a másik felén is a változást.

Itt PS-ban egy távoli kerítést kellett klónoznom aminek a bal végéről vettem a mintát. És szerettem volna, ha jobb oldalt szépen befejeződik. Ilyenkor nagyon hasznos lenne ez a találmány. De nem lepődnék meg ha plugin formájában elérhető lenne PS alá is.

Tudom, a gondolkodásmódom totál nem PS-os, sosem éreztem rá igazából erre a programra, 3DSMaxon meg ilyeneken nőttem fel amik számomra totál egyértelműek voltak, ezekhez képest a PS nagyon bonyolult, pedig csak 2D. De most már, ahogy kezdem egyre jobban megismerni, ahogy egyre jobban kihasználom a bill.kombókat is, kezdek rájönni, hogy igazából a profiknak készült ez a program, akik minden nap ezt használják, ők baromi gyorsan tudnak vele dolgozni. De tény,hogy szokni kell, jóóó sokat :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11564) BonFire válasza Kloden (#11563) üzenetére


BonFire
veterán

Tény, hogy nálam meg a 3D modellező programok tűnnek misztikumnak. Az is tény, hogy az ember az egyik programból származó beidegződéseit akaratlanul is keresi a másikban, holott a kettő nem is ugyanarra való. Modellezésnél a szimmetria az egyik legalapvetőbb vonás, ezért lehet tükrözve másolni a félig már elkészült dolgokat. Képszerkesztő programok esetében viszont a klónozó az egy retusáló eszköz, a feladata: nem kívánatos képi elemek eltüntetése. Ennek a feladatának meg tökéletesen eleget tesz. Tehát a két eszköz két homlokegyenest eltérő feladatra készült, ezért nem is alternatívái egymásnak.

Gondolom, hogy semeddig se tartana leprogramozni, hogy ezt is tudja, de valahogy erre még tömegesen nem érkezett igény. Akkor meg minek szaporítsák az így is elég nagy program adatbázisát? Sokan a tizedét sem használják ki.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11565) Kloden válasza BonFire (#11564) üzenetére


Kloden
senior tag

...és ezt is tudja :D Ahogy nézem, lehet nyújtani, tükrözni és még forgatni is!
Fene sem gondolta volna, hogy az a két kis nyíl tükrözi nekem a mintavételt... :)

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11566) Kloden válasza BonFire (#11564) üzenetére


Kloden
senior tag

ZBrusht meg melegen ajánlom, nagyon egyszerűen lehet vele komplex testeket készíteni, főleg digitális táblával, gondolom Neked van olyan. Én egérrel szenvedtem anno.
Gyakorlatilag 3d-ben tudsz rajzolni vele, mintha szobrászkodnál. Igazán nagy élmény :)
Aztán be lehet importálni PS-ba, ott meg baromi egyszerűen ki lehet festeni. (bár azt magában a progiban is szuperül meg lehet tenni)
Egyik tutorodban egyébként éppen egy ZBrushos modellről készült képet, egy fejet láttam amit körbepeneztél. :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11567) BonFire válasza Kloden (#11565) üzenetére


BonFire
veterán

Ugye megmondtam, hogy nagy része nincs is kihasználva! :DDD Sosem gondolkodtam még el azon, hogy a Clone panel tulajdonképpen mire is való. Most megtudtam, hogy többek között erre is jó. Bár a bemutatott példa sántít, mert a tükröződést szinte kivétel nélkül Transformmal oldjuk meg. Gyakorlatilag két billentyűkombó lenyomásával (egyik a rétegmásolat, a másik a horizontális tükrözés) már el is készült a tükörkép, nem fogunk a klónozóval pepecselni, hogy ugyanoda lyukadjunk ki.

A billentyűk meg programozhatók. Ctrl+J a rétegmásolat – ezt érdemes tudni, mert nagyon sokat használjuk. Nálam a tükrözés az F9/Ctrl+F9 billentyűkhöz van rendelve, így egy nyomással az is megtörténik. A gyakori műveleteket meg érdemes leprogramozni, akkor majd megtudod, hogy milyen hatékonyan is lehet dolgozni a Photoshoppal.


Kloden: "ZBrusht meg melegen ajánlom, nagyon egyszerűen lehet vele komplex testeket készíteni, főleg digitális táblával, gondolom Neked van olyan."

Még nincs, de jövő hónapban szülinapom, és már be van ígérve. Úgyhogy hamarosan lesz.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11568) Kloden válasza BonFire (#11567) üzenetére


Kloden
senior tag

Hát igen, nem ez a legjobb szemléltető példa a klónozás tükrözésére. De az én kerítéses példámban nagyonis ez kellett...volna :) És szerintem szuper hogy ezt is tudja! Baromi nehéz lehet úgy fejleszteni ezt a progit, hogy közben ne legyen egyre bonyolultabb. És szerintem jó úton járnak, sokmindent leegyszerűsítettek az évek során.

Ha már a jobboldali kis paneleknél tartunk lenne egy kérdésem is:

Hogyan lehet ott megjeleníteni azokat a gyorspaneleket amiket én akarok?
Azt észrevettem, hogy ha előbányászom menüből, akkor oda oldalra is kikerül.
De pl. a Text panelt nem tudtam odavarázsolni, hiába van kijelölve a szöveg, stb.. nem igazán értem.
Jó lenne konfigurálni mi jelenjen meg ott.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11569) ViZion válasza Kloden (#11568) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a panelt nem zárod be, akkor ott marad... Ragadós a széle, összeállítod őket, ahogy teCCik. Kollégáim szoktak röhögni, mert két monitorhoz voltam szokva, halom cucc meg volt nyitva -viszont most egy monitoron vagyok, de itt is nyitva sok panel. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11570) Kloden válasza ViZion (#11569) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi szépen, tényleg egyszerű rendezgetni! :) Egyelőre én azt sem tudom mit lehet kitenni vagy mit érdemes. Te a tutira mész, minden. :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11571) ViZion válasza Kloden (#11570) üzenetére


ViZion
félisten

Van amit érdemes nyitva tartani: layers, text, paragraph, info. Van logikus "párosítás" is: Layeers mellé paths, channels. Lehet text+paragraph is, de ha sokat dolgozol szöveggel, akkor jobb nyitva mindkettő. Ezek mellé lehet ikonként egy sor, ami csak pillanatokra kell, de ott van kicsiben: actions, history, mask, adjustment, clone source.
Swatch, styles és a color meg belátásod szerint, én ezeket ikonban tartom. PS swatch nem sokat ér sajnos, color-nak meg jó a felülete amúgy is. Brushes-t is érdemes kirakni, de sok helyet foglal, jobb ikonként.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11572) Kloden válasza ViZion (#11571) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, nagyjából megcsináltam ilyenre, bár az Infot meg a Paragraphot kihagytam, szerintem még az életben nem használtam. :D

Abban esetleg tudsz segíteni (vagy valaki), hogy saját ecsetkészletet hogyan lehet összeválogatni az alapban meglévő több száz ecsetből?
Nem kéne nekem sok, kb 5-10 féle. De más ecset ne is látszódjon!
Olyan jó ecsetek vannak de mind más és más csoportban... Ezekből szeretnék összeválogatni párat.

Törölni tudok ecsetet, létrehozni tudok ecsetet, de azt, hogy összehozzak egy normál kerek ecsetet pl egy négyzetessel és egy absztrakttal, egyetlen készletbe, az nem megy. (kivéve, ha én készítem el az ecsetet magát,akkor berakja utolsónak a listába)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11573) BonFire válasza Kloden (#11572) üzenetére


BonFire
veterán

„Ok, nagyjából megcsináltam ilyenre, bár az Infot meg a Paragraphot kihagytam, szerintem még az életben nem használtam. :D

A Paragraph az a bekezdés magyarul. A Photoshop piszok sokoldalú, és a WordPad-nál komolyabb szövegszerkesztési feladatokat megold! Első sor behúzása, függő behúzás, térköz, sorköz, bekezdésköz, jobbra-, balra-, középre-, sorkizárt (utolsó sor: jobbra, balra, kitöltve). Szóval ahhoz képest, hogy nem szövegszerkesztő, nagyon tud. Egy kis ízelítő.

„Abban esetleg tudsz segíteni (vagy valaki), hogy saját ecsetkészletet hogyan lehet összeválogatni az alapban meglévő több száz ecsetből?”

Direkt a te kedvedért írtam annak idején. :))

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11574) Kloden válasza BonFire (#11573) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm szépen, ezeket már csak holnap tudom megnézni és magamévá tenni, döbbenet hogy mindenről van egy tutor az ingujjadban :D Úgy látom még bőven van mit olvasgatnom az oldaladról.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11575) Kloden


Kloden
senior tag

Ez az Edge Brush nagyon pöpec :K

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11576) BonFire válasza Kloden (#11575) üzenetére


BonFire
veterán

Mi ez a CS6 parasztvakítás? A hivatalos kiadási dátum idén ősszel/karácsony előtt esedékes. Egyelőre még koncepciókat sem ad ki az Adobe, ez a sok marha videó bármi másból származhat, de nem Ps CS6, az tuti.

Mindenesetre érdekes eszközök vannak a videón.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11577) Kloden válasza BonFire (#11576) üzenetére


Kloden
senior tag

Nem tudom, mindenesetre el tudnék képzelni olyan klónozást ami egy adott path mentén veszi a mintákat. (persze lehet már most is tudja a PS csak megint nem értek hozzá :D )

Megnéztem a brush-os tutorokat, de valami még nem világos:
Összeválogattam az alap ecsetekből 10-15 félét, el is mentettem a készletet, eddig minden okés.
De ha változtatom egy ecsetnél a Brush panelben pl a Scatteringet vagy a Spacinget, magyarán testre szabom, nem jegyzi meg a változásokat, hiába mentem el azonnal a Save brushes paranccsal.
Amíg marad az az ecset a kezemben, addig minden okés, szuperül működik, de amint átváltok egy másik ecsetre, majd vissza, már el is felejtette a változtatásaimat. Mit ronthatok el?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11578) BonFire válasza Kloden (#11577) üzenetére


BonFire
veterán

„…ha változtatom egy ecsetnél a Brush panelben pl a Scatteringet vagy a Spacinget, magyarán testre szabom, nem jegyzi meg a változásokat, hiába mentem el azonnal a Save brushes paranccsal.”

Úgy, hogy van az ecsetbeállítás, és kész. Nincs olyan, hogy minden ecsethez külön beállítást rendelhetsz.

Egyébként több eszköz is ecsetet használ, a klónozó, a javító ecset, a ceruza, a radír… – ezekhez mind más-más tulajdonságokat lehet beállítani, és ezeket tárolja is. De egy eszközön belül nem tárol, csak egyféle beállítást. Most már hozzáteszem, hogy „Tudomásom szerint”, mert semmi sem biztos.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11579) macy válasza BonFire (#11576) üzenetére


macy
addikt

Elvileg kell legyen valami kipróbálható cucc, mert ismerősöm aki a PS-ből él már kipróbálta a CS6-ot. Este megkérdezem tőle mi a helyzet.

(#11580) Dluinet


Dluinet
nagyúr

KI kéne már próbálnom a CS5-öt, még a demot sem töltöttem le belöle. :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11581) Kloden válasza BonFire (#11578) üzenetére


Kloden
senior tag

Hmm, akkor az egészet újra kell gondolnom, megint más a rendszer mint azt elképzeltem, PS-ban már nem előszörre.

Dluinet: csak ajánlani tudom a CS5-öt, ezzel a Content-Aware dologgal, a Fill paranccsal, szerintem nagyot léptek előre. Nagyrészt olyan eredményeket csinál magától amit én sem tudnék megcsinálni manuálisan. Hihetetlen. Aztán ez a Refine Edge dolog is jó nagyon szerintem.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11582) Kloden válasza Kloden (#11581) üzenetére


Kloden
senior tag

Na ezt nem értem, vannak ecsetek amiknél alapból van Scatter,Noise,Texture,stb, ezeket hiába kapcsolom ki, következő használatkor ismét be vannak náluk kapcsolva ezek a dolgok.
Olyan, mintha lenne minden ecsetnek egy alapállása de aztán ettől a beállítástól nem hajlandó megszabadulni, történjen bármi. Csak tudnám, hogyan lehet ezt az alapbeállítást létrehozni...kezdek begolyózni, órák óta nyüstölöm :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11583) BonFire válasza Kloden (#11581) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam a Content-Aware-Fill sosem tölti ki úgy a kijelölést, hogy ne lenne benne „szemét”. Akkor már inkább klónozgatok kézzel, az biztos. Nem is nagyon van visszhangja. Ritka az olyan ideális kép, aminél ki lehetne használni.

A Refine Edge Brush viszont zseniális, bár itt it teljesülni kell néhány feltételnek. Jó, ha a szőr és a háttér jó kontrasztos, akkor jól tud dolgozni; nem árt, ha a kép minél nagyobb felbontású, és persze az ecset beállításait is gyakorolni kell, mert elsőre nem lesz tökéletes az eredmény.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11584) ViZion válasza Kloden (#11582) üzenetére


ViZion
félisten

Azért az okosságok jórésze korábbi verziókkalsímán megoldható...
a videón nem CS6 volt, de az símán klónozás új rétegre, szélek elmosása, kész.
Mask panel és a non-destruktív eszközök nagyot dobtak a cs4-en, a varázslatos p. vakítóságok nem izgatnak... Inkább lehetne valami hasznos, pl. a fontok, színek rendezése, kuler integrálása, bleed és margó kezelése. És eljuthatnánk oda, hogy kvázi-indesign minőségű pdf-et ment. Esetleg egybegyúrhatnák az Illustratorral :)

Ecsetekkel ne mérgelődj, panelját nyisd meg, minden ott van. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11585) Kloden válasza ViZion (#11584) üzenetére


Kloden
senior tag

Minden megoldható akár Painttal is csak nem mindegy mennyi idő alatt. :D

Ecsetekkel ne mérgelődj, panelját nyisd meg, minden ott van.

Sajnos mérgelődöm. Légyszi áruld el a nagy titkot, hogy hogyan tudom megváltoztatni végérvényesen egy ecset tulajdonságait? Még a méretét sem engedi, csak addig lehet változtatni amíg éppen kézben van. Teszem azt, induljunk ki egy Standard kör alakú ecsetből. Hogyan tudom ezt átállítani, hogy véglegesen pl. szórt legyen?

BonFire: hát igen, hagy némi szemetet de könnyebb azt eltüntetni mint az egészet kézzel megcsinálni. Legalábbis nekem. :)

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11586) ViZion válasza Kloden (#11585) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom... CS2 és CS4 is azt hagyja meg, amin utoljára volt... Problem? ;]

Itt meg már generációs ellentétek vannak :K mi még 7-essel kezdtünk, semmi extra nem volt, csak ami akkor megadatott :R Mai napig azokat favorizálom, persze nem zárkózom el az újítások elől, de javítgatni inkább spotheal, clone, mint ezek a sci-fi marhaságok ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11587) Kloden válasza ViZion (#11586) üzenetére


Kloden
senior tag

Nálam a CS3 is elfelejti... :( Régebbit meg csak azért nem teszek fel, hogy kipróbáljam.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11588) tibi72


tibi72
aktív tag

Kiváncsi voltam és fel raktam a másik gépre a PS CS6-ot!
Nekem személyszerint nagyon be jön.Jok az ujdonságok és sok finomitások. A motorja is jobban megy pedig kisebb memoriás gépen probáltam a 3D motorja is jobb és kezelhetöbb maga a 3D is többet nyujt amiket hiányoltam az elözöböl.
Minden funkciohoz raktak egy kis pluszt és a régi funkciok is ugyhatnak mindha ujak lennének.
Én már nagyon várom a hivatalos megjelenését.
Gratula az Adobe-nak!
(ez csak az én tapasztalatom)

(#11589) ViZion válasza tibi72 (#11588) üzenetére


ViZion
félisten

;] remélem a spell check-et nem vették ki...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11590) tibi72 válasza ViZion (#11589) üzenetére


tibi72
aktív tag

Ha jol nézem nem veték ki belöle ,meg van.

(#11591) BonFire válasza Kloden (#11585) üzenetére


BonFire
veterán


ViZion: „Ecsetekkel ne mérgelődj, panelját nyisd meg, minden ott van.”


Kloden: „Sajnos mérgelődöm. Légyszi áruld el a nagy titkot, hogy hogyan tudom megváltoztatni végérvényesen egy ecset tulajdonságait? (…) …induljunk ki egy Standard kör alakú ecsetből. Hogyan tudom ezt átállítani, hogy véglegesen pl. szórt legyen?”

Akkor a hiba a te készülékedben van, mert amíg át nem állítod, annak úgy kell maradni, ahogy hagytad. Még akkor is, amikor újraindítod a programot. Ahogyan az utoljára beállított színek is megmaradnak a palettádon, meg a személyre szabott munkafelületed. Be is b.szna, ha állandóan elfelejtené. Rossz cracket használsz! :DDD

Amúgy a „szemételtüntetés” hálás dolog, mondjuk tájképeken, magas frekvenciájú fraktálszerű minták közül. De próbálj meg egy utcaképpel boldogulni, ahol tele van a kép szabályos mértani formákkal, négyszögekkel, vonalakkal, egyenesekkel. Meg kontrasztokkal. Ott elvérzik az összes ilyen csodaplugin. Nem véletlenül klónozgatunk még mindig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11592) ViZion válasza BonFire (#11591) üzenetére


ViZion
félisten

A képek javítására van egy actionom, leszedi a hibákat, garantáltan:
filter/blur/gaussian blur 100px; ctrl+F; ctrl+F; ctrl+F
Eddíg még nem hagyott cserben. ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11593) Dluinet válasza ViZion (#11592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11594) Kloden válasza BonFire (#11591) üzenetére


Kloden
senior tag

3 féle-fajta PS-al is kipróbáltam, egyik sem jegyzi meg. Holnap otthon kipróbálok egy hivatalos trial verziót is. Ha az sem, akkor valamit én nézek be de nagyon.

A munkafelületet egyébként megjegyzi, azzal nincsen gondom.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11595) BonFire válasza Kloden (#11594) üzenetére


BonFire
veterán

De most komolyan! Mit jelent tenálad az, hogy „nem jegyzi meg” a Ps az ecsetbeállításokat? Kiválasztod az ecsetet, beállítod, hogy 25 px legyen 75-ös keménységgel, 20-as spacinggel, festesz vele, rajzolsz vele, majd átváltasz a mozgató eszközre. Arrébb raksz egy-egy dolgot a dokumentumban, majd újra visszaváltasz az ecsetre, és az ecset visszaállt gyári default értékekre?! :Y Mert ilyen a mesében sincs. Erről azért megnéznék egy képernyővideót, mert eléggé hihetetlen.

Vagy hogy érted ezt az egész problémát?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11596) Kloden válasza BonFire (#11595) üzenetére


Kloden
senior tag

Pontosan ahogy leírtad. Kiválasztok egy ecsetet, megváltoztatom a méretét, átváltok egy másik ecsetre, majd vissza az előzőre, és az már nem olyan méretű mint amit én megadtam neki. Képernyővideó tényleg kell emiatt?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11597) BonFire válasza Kloden (#11596) üzenetére


BonFire
veterán

Képernyővideó úgy látszik, inkább neked kell, mert szerintem két malomban őrlünk. Utánanéztem a Google-ban is, sehol nem találtam olyan hibára való hivatkozást, mint amilyet te említesz, úgyhogy ez inkább user error lesz. Valamit nagyon rosszul csinálhatsz, de hátha a videó segít. Nekem is segítene, ha látnám, mit kócolsz összevissza a Ps-ben. Ezért jó a videó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11598) Kloden válasza BonFire (#11597) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi a videót, végül is ha közvetetten is de a videó alapján megvan a megoldás!
Tömören az volt minden problémám alapja, hogy amint megváltoztatok egy default ecsetet, amit szeretnék a későbbiekben is használni, a változást el kell menteni a New Brush Preset-tel (ezzel létrehozva egy új ecsetet) hogy én bármikor elő tudjam hívni. (tudom, nagy felfedezés!) Én azt hittem, hogy elég csak megváltoztatni valamit és a program megjegyzi nekem minden beállításával együtt. De nem, el kell külön menteni is! Végül is logikus, így nem csesszük szét a sok előre gondosan elkészített ecsetet.
Én meg a Save Brushes paranccsal szenvedtem, azzal az ecsetkészletet lehet menteni ha jól értelmezem, ezért futottam zsákutcába. Még egyszer köszönöm! Amilyen egyszerű probléma volt ez olyan körülményes volt rájönni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11599) Nyiscsák válasza BonFire (#11597) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nem ide illik, de a videókat milyen progival veszed fel?

(#11600) BonFire válasza Kloden (#11598) üzenetére


BonFire
veterán


Kloden: „Én azt hittem, hogy elég csak megváltoztatni valamit és a program megjegyzi nekem minden beállításával együtt. De nem, el kell külön menteni is! Végül is logikus, így nem csesszük szét a sok előre gondosan elkészített ecsetet.”

Mondtam, hogy rossz előítélettel új programot tanulni nem leányálom. Én pl a mai napig szopok az Illustratorral, mert a Ps beidegződések szerint akarom csinálni a dolgokat, és nem úgy működik. Pl ezzel is lehet

• „rétegmaszkolni”, Illustratorban ezt Opacity Mask-nak hívják, és nem lehet szimplán ecsettel megfesteni, teljesen más úton kell létrehozni és dolgozni vele.
• Illustratorban is van vágómaszk (Clipping Mask), csak éppen pont ellenkezőleg működik, mint a Photoshopban. Itt a két réteg közül a felsőbe vágja az objektumot, a Photoshop meg az alsóba. Kicsit se frusztráló.
• Itt a Swatches pl mindig az aktuális dokumentumba menti magát, és új dokumentum esetén mindig a default paletta nyílik meg. Photoshopba ha kikeversz egy színt, és azt hozzáadod a kollekcióhoz, mentés nélkül is mindig a rendelkezésedre fog állni, míg Illustratorban a dokumentumhoz kötődik.
• A Pen teljesen másképp működik, mint a Photoshopban. Annyira másképp, hogy az éppen zavaró legyen. A vezérlőbillentyűkkel és az előjövő eszközökkel másképp kell bánni.

Szóval van cummantás épp elég, holott ez egy programcsalád terméke, annyira egymáshoz vannak idomítva, amennyire csak lehetséges, mégis vannak alapvetően szembeszökő eltérések, amelyeket nagyon nehéz megszokni. Akkor aki eddig csak 3D modellezett, az hogyne hozná magával az előítéleteit egy 2D-s pixel alapú képszerkesztőbe, pedig a kettő olyan távol áll egymástól, mint Makó és Jeruzsálem.


Nyiscsák: „Nem ide illik, de a videókat milyen progival veszed fel?”

Camtasia Studióval.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.