Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) BonFire válasza Klemens (#12350) üzenetére


BonFire
veterán

pü ment!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12352) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok! van egy kérésem. van egy iskolai feladatunk, mégpedig hogy egy hibás plakátot át kell javítani, hogy esztétikusabb, fogyaszthatóbb legyen. de hiába guglizok, nem találok olyat, amit megfelelne. Az a kérdésem, hogy ti akik sokat foglalkoztok ezzel (illetve PS) tudtok-e mutatni ilyet? tehát annyi lenne csak, hogy egy hibás, nem esztétikus, vagy összegányolt plakátot kell kijavítani, és egy ilyent szeretnék találni. Ahhoz nincs arcom, hogy megkérejek itt valakit (ez mondjuk csak a feladat egyik fele, le is kell fogalmazásban írni miért hibás, stb), de legalább kiindulási alap kellene. Ezer köszönet!

olyanokra gondolok hogy csúnya a tipográdia, kilóg az ember róla, vagy belóg valamibe, elnagyolt, csúnya, nem jó ránézni, látszik h 10 percet foglalkoztak vele..

(#12353) Dluinet válasza whitezo88 (#12352) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszerűbb újat csinálni, mint másikat (másét) javítani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12354) whitezo88 válasza Dluinet (#12353) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez esetben is várom esetleges segítséget :) guglizgatok de megfelelőt nem nagyon találok. volt is, aki így oldotta meg.

(#12355) BonFire válasza whitezo88 (#12354) üzenetére


BonFire
veterán

Most konkrét feladat van, amit helyre kell hozni, vagy csak az elmélet érdekel? Mert utóbbiról lehet írni.

A tipográfia az első legfontosabb a plakáton. Ha a szöveg olvashatatlan, zsúfolt, nem éri el a célját. Ha megnézed a mostanság divatos party plakátokat, ott minden hibát fellelhetsz, amit egy tipográfus csak elkövethet. Fejjel lefelé fordított szöveg. A betűk torzítása. CSUPANAGYBETŰS feliratok. Szellőtlen szöveg. Nincs megfelelő sorköz, túlságosan ritkított vagy sűrített betűközök. Ál-kiskapitálisok használata valódi kiskapitális helyett.

A szivárvány minden színében pompázó grafikák, amelyek ráadásul zsúfoltak is. A szöveg nem ugrik ki belőle, messziről csak egy nagy paca észlelhető.

Összefoglalva: az a plakát az igazán jó, ami messziről is felismerhető és olvasható, ráadásul csak a legszükségesebb információkat tartalmazza, azokat feltűnő helyen és jól látható/olvasható betűkkel, mert lehet, hogy csak az autóból fogunk rávetni egy pillantást, és nagyon fontos, hogy a lényegi mondanivaló átjöjjön.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12356) whitezo88 válasza BonFire (#12355) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen lehet specifikusan kell keresnem. az elméletről sokat tanultunk, kb ezeket. A flyerek nagy része valóban hányinger. Tanáron úgy hívja a magyar ezirányú reklámszakmát, hogy "a magyar rettenet" :)
hozzátette, az is bennevan, hogy kevesebbet is fizetnek a grafikusoknak, és reklámszakembereknek, mint nyugaton.

amúgy igen, helyrehozni, vagy megcsinálni külön, szépen.

(#12357) ViZion válasza whitezo88 (#12356) üzenetére


ViZion
félisten

+1 Dluinetnek: egy kicsi, retek .jpg-ből több idő bármit kihozni, mint vmi újat összedobni.
BonFire: Igazad van a tipóval kapcsolatban, e többnyire ilyesmire kevés idő van, keresni telepíteni betűtípust már sokszor nem fér bele (itt nem az óriásplakátokra, profi cuccokra gondolok, hanem a kvázi garázs projectekre).

"kevesebbet is fizetnek a grafikusoknak, és reklámszakembereknek, mint nyugaton"
ráadásul nem is ők csinálják. Sokan megoldják maguk, vagy a gyerek (mert infós szaközépbe jár, és jól tanul! :D ), majd jönnek a cuccok: powerpoint, sőt, újabban felfedezték a publishert...
Már nem is görcsölök, kinyomtatom, néznek...
- háp-háp-hápezmijéijen?
-Mert a ppt NEM nyomtatásra, hanem kivetítőre való. Megszerkesztjük, kinyomtatjuk X pénz.
-Jaaaa, neem, ez tökéletes. :D

Legyél kreatív, az elbaszcsizott plakátot felraknám 1 fára/falra, azt nézze egy riadt csaj, és alatta vmi ütős szöveg ahol hirdeted a flyer készítést... ;] én erre adnék egy 4-est :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12358) Dluinet válasza whitezo88 (#12356) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A megrendelőnek elég nehéz elmagyarázni, hogy egy mondat legyen rajta.
Ő azt szeretné, hogy egy egész katalógusa rajta legyen az A3-as "plakáton".

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12359) BonFire válasza whitezo88 (#12356) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk az énnálam sohasem volt érv a trehány munkára, hogy nem fizetik meg. Akkor nem muszáj csinálni, de ne járassa már le a szakmát. Lehet menni CNC esztergályosnak, aztán sokat keresni vele. Vagy benősülni valami bankigazgató családjába.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12360) whitezo88 válasza Dluinet (#12358) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen, a tanár (aki aktívan foglalkozik ilyenekkel tanítás mellett) sokszor meséli, hogy elég értetlenek a megrendelők... mert ők jobban értnekek hozzá... nem katalógus kell, hanem egy jó ötlet... sokszor tényleg elég egy pár szó és egy jó kép, vagy ábra.

mod: fényképészeknél is ez van. Sokan (esküvő, vagy más alkalom) inkább fizetnek a józsinak 50et, aki lődöz pár képet, mint egy rendes fényképészpárosnak mondjuk 200at. akik lőnek 1500 expót, majd feljavítják és válogatva odaadják CD-n.)

[ Szerkesztve ]

(#12361) ViZion válasza Dluinet (#12358) üzenetére


ViZion
félisten

Mai ******* (kitalálandó): autó karosszéria javítás. Név, cím, telefon, foglalkozás.
Írjuk fentre, h jégverés és horpadások fényezés nélküli javítása. OK.
Jó lesz, jó lesz, de a nevet, telefont vegyük kicsire, és ez a bal hasáb, jobbra pedig:
Előnyei (valami vastaggal, kiemelve ké'ne), alá felsorolás, majd hátrányai: nincsenek (legyen kiemelt, ez fontos).

***** = 90×50 névjegykártya, egy oldalon, mert a két oldalas má' drága. De nyomjál má' azta áötöst, mert párat kiraknék erre-arra.

Bólogatok, mert nagyon "jó" lett, kicsit zsúfolt, de legalább egy szórólap tervezést is megúsztunk :( . Nem hatékony, nem szép, de amíg nem kell aláírni... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12362) BonFire válasza ViZion (#12361) üzenetére


BonFire
veterán

A kétoldalas névjeggyel az a baj, hogy legtöbben nem tudják és nem is akarják megfizetni. Olyan kell, amit 40-80 Ft-ból egy A4-es kartonra kinyomtatva (a karton legyen 100 Ft...) megvan belőle neki 10 db, amit hébe-hóba osztogathat és rajta van a lényeg. Aztán ha elfogy, akkor nyomtat újra egy A4-est. De nem fog megrendelni a nyomdában négy színnel 1000 db-ot, mert az alatt be sem indítják a gépet, és az az ezer db jóval drágább lenne még így is. Ahhoz tízezreket kell nyomtatni, hogy rentábilis legyen. Szvsz pont a névjegykártya az, amit nem éri meg nagy tételben nyomdában csinálni, ha nem biztos, hogy visszahozza az árát.

Épp ezért nem is szoktam agyondekorálni őket. Pár szín, éles kontrasztok, oszt mindenki elégedett. Persze arra fel szoktam hívni a figyelmet, hogy az a kék, nem olyan lesz nyomtatásban, mint a képernyőn, de a többséget ez sem zavarja. A DeviantArt tele van olyan gyönyörű névjegy dizájnnal, hogy öröm ránézni, de keveseknek kell ennyire puccos.

Arra persze fel kell hívni a figyelmet, hogy tényleg csak a legszükségesebbek kerüljenek rá: név, foglalkozás, telefon – hiszen ha a vevő tényleg megrendelővé válik, akkor a kártya alapján fel tudja hívni a szakit, és a többit már lecsekkolhatják az alapján. Nem szükséges újsághirdetést rázsúfolni, nem is az a névjegy célja. Hanem a kocsmában a jegyzetcetlire lefirkantott név-telefonszám helyettesítésére szolgál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12363) ViZion válasza BonFire (#12362) üzenetére


ViZion
félisten

...kihagytam, h két kis kép is került rá, de sebaj.
Digitális nyomdában 50 db-tól nyomunk névjegyet, nyomdai sem vészes (pár ezer db-tól), bár ott lemezenként kb. 7000 Ft a többlet költség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12364) BonFire válasza ViZion (#12363) üzenetére


BonFire
veterán

Mifelénk csak olyan szolgáltatás van, ami nélkülözhetetlen. Így digitális nyomda sincs. Ha fényképet vagy akármit ki akar nyomtatni az ember, el kell menjen a fotóshoz, aztán ott kinyomtatják, lézerrel vagy tintasugárral. Olyan minőségben! Ha hozzászámoljuk a költségekhez, hogy be kell érte autókázni a megyeszékhelyre, máris nem olyan vonzó az egész.

No és tudjuk, hogy az utolsó darab pont szombat este vagy a négynapos ünnep előestéjén fog elfogyni, és még esély sincs újat nyomtatni.

A minap nyomtattam ki egy hivatalos papírt, és a "számítógépes gyerek" benn sem volt, csak az öreg főnök. Aszondja: Ki tudja magának nyomtatni? – Na, az a dzsindzsa, ami azon a számítógépen volt! Nagy nehezen sikerült, de még én fizetek ezért a "szolgáltatásért", hogy megcsinálhatom magamnak...

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12365) ViZion válasza BonFire (#12364) üzenetére


ViZion
félisten

Küld el amit akarsz, és viszi a futár, vagy a postás :) Megoldjuk :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12366) fps8 válasza BonFire (#12349) üzenetére


fps8
senior tag

Vágom, köszönöm. :R

"War... war never changes"

(#12367) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Üdv Mindenkinek!

Mac OSX-et használok (10.5.8) és vele Phosothop CS5-öt. Volt fent előtte egy CS4 ami unincstall-áltam.

A probléma, hogy ezzel együtt a PDF preset-ek is törölve lettek. Sajnos sehol nem találtam letölthető PDF-preseteket.

Aki OSX-en dolgozik photoshoppal, legyen oly kedves és másolja már ki nekem a preseteket, hogy fel tudjam rakni! Örök hálám!

a mail címemre, el tudná nekem küldeni? SOS fontos volna!

(#12368) ViZion


ViZion
félisten

Windows 7 64 bit alá vmi PostScrip printert tud valaki?
Corel és PS -hez, :) HD Quasar kiváltására.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12369) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Tudnátok nekem linkelni egy olyan youtube tutorial linket amiből kiderül hogy tudok ilyen hatású képet "retusálni"?

[link]

Tetszik ez a "séma" vagy effekt. Tudnátok erre tipet adni hogy lehet ezt megcsinálni?

(#12370) Dluinet válasza fulton (#12369) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem látom mi rajta az effekt. Talán le vannak szedve a ráncai vagy át van színezve a haja?
Azt látom, hogy jó erősen megvilágította a fotós, meg az eredeti méret töredékére van méretezve a kép, de más "különlegeset" nem látok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12371) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

Tud nekem segíteni valaki a követjkező dologban? Van két hőtartományban készült képem, a feladat az, hogy mindkettő objektumról olvassuk ki objektum átlaghőmérsékletét, min. és max. hőmérsékletét. Köszi

(#12372) ViZion válasza g.gergo (#12371) üzenetére


ViZion
félisten

Ahhoz elvileg van egy skála, h melyik szín hány Celsiust jelent... ha az is megvan, akkor egybe húzod őket, és pipettával rámérsz... PS-ben sztem ez a leggyorsabb, biztos van más mód is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12373) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?
Adott ez a kép és a kutyusom felett azt a vasszerkezetet szeretném eltüntetni.. illetve a falon valamit javítgatni hogy "egységes" legyen.

Aki tudna rá szánni egy kis időt azt nagyon megköszönném! :) :R
[link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12374) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Egy ilyen elhalványuló keretes megoldást szeretnék elérni. Hogyan tehetem meg ezt Photoshoppal? Előre is köszi.

(#12375) RockHaRD válasza Daniel Alves (#12373) üzenetére


RockHaRD
addikt

a repair toolal, meg a clone stamppal (vagy vmi ilyesmi a neve) a falból vett mintával végigmész a vas szerkezeten, meg a blur toollal elmosod kicsit a falat hátul, és sztem jó lesz :)

(#12376) RockHaRD válasza WonderCSabo (#12374) üzenetére


RockHaRD
addikt

szépen körbemész rajta a sponge toolal (meglepő módon csivacs a jele ;] )

biztos van rá más mód is, de én mint hozzá nem-értő így csinálnám :)

(#12377) RockHaRD válasza Daniel Alves (#12373) üzenetére


RockHaRD
addikt

a fémet megpróbáltam eltüntetni saját tudásom szerint, de ez kb 1 perces munka eredménye... a fallal nemtok mit kezdeni.. elég béna vagyok sajna :O

[link]

(#12378) RockHaRD válasza RockHaRD (#12377) üzenetére


RockHaRD
addikt

ja és most nézem, h a fülénél hiba is van benne... estefelé ha van időm, és addig vmi hozzáértő nem csinálja meg, akkor ránézek még egyszer, és megpróbálok alkotni valamit :)

:R

(#12379) Daniel Alves válasza RockHaRD (#12377) üzenetére


Daniel Alves
őstag

tökéletes :C :R köszönöm :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12380) flash-


flash-
veterán

Leírná nekem valaki hogy egy képből hogy lehet hdr-t csinálni photoshop segítségével?

mert a fényképezőmőn nincs hdr funkció,és nem is akarok egymásután többet exponálni,de úgytudom egy képből is lehet csodás hdr képet készíteni.
hogyan?vagy mivel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12381) BonFire válasza flash- (#12380) üzenetére


BonFire
veterán

Egy db kis dinamikatartományú képből sehogy sem csinálsz egy db nagy dinamikatartományú képet. Utánozni viszont lehet a hatást, az Image-►Adjustments menüben található HDR toning effekttel vagy a Shadows/Highlights effekttel.

Lehet manuálisan is. Lemásolod az eredeti réteget két példányba, és mindkettőn másképp szabályzod be az árnyékokat, csúcsfényeket és a középtónust a Levels-szel. Ezeket elmented, majd ezek szerint jársz el.

Persze tökéletes hatást ne is várj. Valahol mindig ki fog lógni a lóláb. Jobb, ha több képet készítesz és azokból gyúrsz egyet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12382) ViZion válasza flash- (#12380) üzenetére


ViZion
félisten

Mi tart vissza a több exponálástól? Nincs álvány? HDR-hez álvány és időzítő kell, h ne mozduljon be. Több expozíció is kell, hiszen nem biztos az sem, h 2 beállítással jó lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12383) flash- válasza ViZion (#12382) üzenetére


flash-
veterán

semmi csak érdeklődtem hogy milyen lehetőségek vannak arra hogy 1 képből készíteni.
köszönöm a segítségeteket.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12384) *Ropi* válasza flash- (#12383) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha HDR-ezni akarsz (ráadásul perverz módon 1 képből ;) ), akkor mindenképpen rawban fotózz, mert jóval több hasznos információt tartalmaz, mint a jpg (Egy 14 Bites szenzorból "kieső" raw fájlban 262-ezerszer annyi hasznos információ található, mint egy nyolcbites jpeg képben. Színcsatornánként kettő a hatodikon, azaz 64-szeres a szorzó: így összesen összesen 64 a harmadikon. Ez mindent megmagyaráz: az expókorrekció lehetséges mértékét, a színegyüttfutást és fehéregyensúlyt, a tónusgazdagságot, az árnyékátmenetet, gradienseket, a dinamikaátfogást, stb.). Érdemes kb. 1 Fé-vel föléexponálni, akkor több részlet marad meg a sötétebb helyeken, viszont a mai modern vázak tudnak csúcsfénykompressziót alkalmazni, így azok sem vesznek el: számítógépen visszahúzva elő lehet hozni belőlük a részleteket. Egyébként szép HDR képet cirka plusz-mínusz -2 - 0 - +2 Fé átfogással lehet készíteni, egy átlagos váz kontrasztdinamikájával együtt ez már eléggé közel áll az emberi szem átfogásához.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12385) BonFire válasza *Ropi* (#12384) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs itt egy kis kavarodás? A JPEG sem 8 bites, hanem 24. Egy csatorna 8 bites, azaz 256 árnyalat van egy csatornában. 256^3=16 777 216.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12386) Inv1sus válasza *Ropi* (#12384) üzenetére


Inv1sus
addikt

Akkor ezért van az, hogy automata iso estén fényesebb képeket lövöget a masina.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12387) *Ropi* válasza BonFire (#12385) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos. :) Úgy kellett volna írnom, hogy színcsatornánként 8 Bites a jpg. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12388) *Ropi* válasza Inv1sus (#12386) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, magas ISO-val (érzékenységgel) a képek világosabbak. Viszont figyelembe kell venni a magas érzékenység mellékhatásaként jelentkező (az adott szenzortól függő) színcsúszást, dinamikacsökkenést és részletvesztést is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12389) spammer


spammer
veterán

Azt be lehet állítani, hogy az indexed color képeket automatikusan RGB-re váltsa (ahelyett, hogy kézzel kelljen az Image / Mode menüből), illetve a lockolt background és hasonló layereket automatikusan "normál" layerré alakítsa? (CS6-ot használok)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12390) BonFire válasza spammer (#12389) üzenetére


BonFire
veterán

Én még sosem kerestem ilyen opciót, annyira ritkán futok össze indexelt képpel. Lehet, hogy van, de tömegesen nem szoktuk feldolgozni. Egy szkriptet biztos lehet rá csinálni. Mármint hogy konvertálja át.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12391) pufancska


pufancska
tag

Ami grafikai dolog csak létezik én PS-el végzem, de a HDR-t nem, valahogyan nekem sohasem olyan amilyen a fejemben. Csak erre a célra használok egy másik programot Dynamic photo HDR, habár utólagos javítások így is PS-ben lesz. Ja és egy jpg képből készítem. Bár, hogy ez mennyire hdr az kérdés? Illetve emberekkel hdr-t készíteni három expozícióval nehéz lenne, de gondolom nem megoldhatatlan.

(#12392) Dluinet válasza pufancska (#12391) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagyon szomorú a menyasszony.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12393) BonFire válasza pufancska (#12391) üzenetére


BonFire
veterán

A HDR-nek pont az lenne a lényege (szerintem), hogy a gép szűk dinamikatartományát közel azonosra hozzuk a szemével. Így aztán muszáj több expozíciót készíteni, ha az árnyék részleteit is akarjuk látni, meg a fényes területekéit is. Ennek lesz egy sajátos hatása ugye, mivel a szem látását nemigen lehet utánozni.

Egy eleve kicsi dinamikatartományú képből kontúrokat kiemelni, majd ezt HDR-nek címkézni nekem olyan, mint az instant víz. (Tudom, hogy nem a te kérdésed volt, csak ezt le kellett ide írnom.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12395) rii


rii
nagyúr

CS3-ban még a curves paletta egy külön rész volt, amit le lehetett canceolzni, ha mondjuk egy meglévő curves-t buzgeráltam, elállítottam mindent, és nem lett jó, és elölről kezdeném az álítgatást ..

CS 5.5-ben hogy van erre lehetőség?

össze kell hoznom vagy 4-5-6 eget, és amikor az egyiken kicsit hangolok, akkor a 3ik tűnik rossznak, akkor ránézek arra is, de amint belenyúlok, akkor ezeket a módosításokat nem lehet csak úgy undo-zni, mert a PS visszaugrik az előző layer-re amit használtam az UNDO után, és keressem meg megint melyik layer-en voltam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12396) BonFire válasza rii (#12395) üzenetére


BonFire
veterán

Most is lehet resetelni. Bár én soha nem használom a curves-t.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12397) rii válasza BonFire (#12396) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Bár én soha nem használom a curves-t. ... ."
hogyha lenne egymás mellett egy dokumentumban 3 fotózott eged, RGB-ben,akkor mivel próbálnád összehozni a szinüket?

én csak CMYK-ban tudok dolgozni .... RGB-ből át kell váltanom CMYK-ba, mert ránézésre tudom hogy most mit kell kihúzni ... sárga magenta cián ..... de rgb-be esélytelen vagyok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12398) BonFire válasza rii (#12397) üzenetére


BonFire
veterán

Levelst használok minden korrekcióra. Nekem ez áll kézre. Lehet a Color Balance-szal is mókolni, nekem a levels a tuti.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12399) *Ropi* válasza pufancska (#12391) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez inkább "tonal contrast", amit csináltál. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12400) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

A következő dolgot szeretném végre elkészíteni,de nem ismerem a megoldás menetét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.