Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) fartfun válasza BonFire (#11248) üzenetére


fartfun
tag

[link]
Köszi!

(#11252) Norbi46 válasza BonFire (#11250) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nagyítani.

(#11253) BonFire válasza fartfun (#11251) üzenetére


BonFire
veterán

Ez egy gyönyörűen megszerkesztett, használható EPS fájl. Illustratorban szépen 2000+ réteggel 200 grouppal. Próbáltam PSD-be kiexportálni, de 2 G memóriát kevesell. Mondjuk nem is csodálom.

Ha jól értem, neked csak a hátterek kellenének, csak minden szöveg le van görbézve, azok begrouppolva, majd a háttérrel egybegrouppolva. Mindet egyesével ki kéne bontogatni és kikapcsolni a szöveget, majd újra elmenteni, de az egy hétig tartana.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11254) BonFire válasza Norbi46 (#11252) üzenetére


BonFire
veterán

V eszközzel kijelölöd az egészet, megfogod a sarkát és húzod. Akkorára, amekkora kell. Vagy a Transform menüben pontosan megadod a méreteket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11255) Norbi46 válasza BonFire (#11254) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Aha köszi szépen! Majd csak beletanulok.

(#11256) Wyll válasza fartfun (#11251) üzenetére


Wyll
őstag

[link]

Ebből kiszedtem neked a szövegeket, ha ez segít.

(Nem volt az olyan sok idő, Bon ;))

De ha már tudod, hogy melyik fog kelleni, akkor a többit ki is lehet törölni az eps-ből, aminek következtében már 300DPI vel sem fog kelleni hozzá annyi memória PS-ban. (Már ha eddig ez volt a gond..)

Jaa, az volt a gond, hogy PS-ban hogyan kell megnyitni?
Csak simán Open..., és feljön az ablak, hogy hány dpi-vel kívánod raszterizálni. :K

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11257) BonFire válasza Wyll (#11256) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem lett volna sok idő, lévén az Illustratort nem uralom annyira, mint a Ps-t. De te ügyes vagy!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11258) Wyll válasza BonFire (#11257) üzenetére


Wyll
őstag

persze :P Sztem te jóval többet használtad már az Illu-t, mint én.
Én csak egyszer belekezdtem a Deke-féle IlluCS5OneOnOne -ba, és onnan maradt meg a Layer paletta: [kép]

Itt a jobboldali kis körre kattintva kijelöli a megfelelő részt, majd Del. Ennyi.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11259) BonFire válasza Wyll (#11258) üzenetére


BonFire
veterán

Én végigéltem már egy CS4 tréning sorozatot, most a Lyndás tréninget nézem, de csak hébe-hóba lehet belőle hasznos dolgokat tanulni. A layer palettáig én is eljutottam, aztán mikor megláttam az ezer gruppot, nem volt a továbbiakhoz lelkierőm. :D Mostanában le vagyok harcolva ugyanis kissé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11260) Wyll válasza BonFire (#11259) üzenetére


Wyll
őstag

Kérjél karácsonyra memóriát. ;) +2GB ma már igazán nem nagy tétel

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11261) fartfun válasza Wyll (#11258) üzenetére


fartfun
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#11262) BonFire válasza Wyll (#11260) üzenetére


BonFire
veterán

8 éves a konfigom. Az ebbe való memóriát aranyáron mérik. Meg akkor már kéne egy 64 bites rendszert is hegeszteni. Nekem ez nem munkaeszköz, csak időtöltés. Nem költök rá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11263) ViZion válasza Wyll (#11256) üzenetére


ViZion
félisten

Nem-nem! eps-t nem megnyitunk, hanem áthúzzuk, és smart object-ként kezeljük.
Azaz a vektoros állomány marad a "helyén", nem raszterizálja a PS. Filtereket nem használhatunk rajta, de effektezni lehet. Ha meg kell, akkor lehet raszterizálni is, de ezután már nem lehet visszatáncolni és iluban hegesztgetni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11264) BonFire válasza ViZion (#11263) üzenetére


BonFire
veterán

Honnan "húzza át", ha nincs Illustratora? :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11265) ViZion válasza BonFire (#11264) üzenetére


ViZion
félisten

Oh... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11266) Wyll válasza ViZion (#11265) üzenetére


Wyll
őstag

Mindazonáltal teljesen jogos, ez most valóban eszembe sem jutott :R

BonFire: milyen géped van? és milyenen dolgozol?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11267) BonFire válasza Wyll (#11266) üzenetére


BonFire
veterán

Azon a gépen dolgozom, amilyen van. Egy asztali van, ez az univerzális szórakoztató és munkaállomásom, meg van egy laposom, amit olykor használok, ha a nagy bedöglik. Egy rövid riport a gépről:

CPU: Intel Pentium 4 631 (Cedar Mill, D0)
3000 MHz (15.00x200.0) @ 2997 MHz (15.00x199.8)
Motherboard: Intel DG965SS
Chipset: Intel G965 (Broadwater-G) + ICH8(R)
Memory: 2048 MBytes, ?-???
- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Kingmax Semiconductor KLCD48F-B8NU5
- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Kingmax Semiconductor KLCD48F-A8KB5
Graphics: Sapphire RADEON HD 4670
ATI RADEON HD 4670 (RV730 XT), 1024 MB GDDR3 SDRAM
Drive: SAMSUNG SP2014N, 195.4 GB, E-IDE (ATA-7)
Drive: SAMSUNG HD502HI, 488.4 GB, Serial ATA 3Gb/s
Drive: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N, DVD+R DL
Sound: Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio [B0]
Sound: ATI RV730 - High Definition Audio Controller
Network: VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter
Network: Intel(R) 82566D Gigabit hálózati kapcsolat
OS: Microsoft Windows 7 Home Premium Build 7600

Bár a BIOS kiadás dátumánál 2007-et ír, valószínű, hogy frissült már. Régebbi a konfig. Akkor vettem, amikor még kerestem. Mivel már évek óta nem vagyok kereső, ezért nálam a gépbővítés mint olyan, kiesik.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11268) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ismét problémába ütköztem. Az a gondom hogy van egy gyürű és ezt szeretném színezni de az a baj hogy nem csak a a két kör közti sávot színezi hanem totálba az egészet tehát a gyűrű közepén lévő "üres részt is" ! ezt hogy tudnám orvosolni?

(#11269) BonFire válasza Norbi46 (#11268) üzenetére


BonFire
veterán

Magyarán a karika közepén a lyukat, igaz? A színezésnek több módja van. Szín korrekciós réteggel viszonylag könnyű, és csak arra hat, ahol van is tartalom bizonyos színmódokban.

Hagyományos színezés esetén ki kell jelölni azt a területet, amit színezni szeretnél, és csak azt tölteni ki. Egyébként ha láthatjuk is a képet, könnyebb megmondani, hogy érdemes hozzáfogni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11270) Wyll válasza Norbi46 (#11268) üzenetére


Wyll
őstag

Photoshopról van szó, és vektoralakzatokról (path-ok), ugye?
A középső kört jelöld ki Path Selection Tool-lal (A), és állítsd a módját Subtract-ra.
Ezután ha még kijelölöd hozzá a külsőt is, és a Combine gombra kattintasz, ezzel egy alakzattá - valódi gyűrűvé - válnak.

Hehh :) na mindjárt kiderül, miről volt szó... Én abból indultam ki, hogy az előző problémája is vektoros volt végülis

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11271) Norbi46 válasza BonFire (#11269) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Igen a karika közepén a lyukat azt már nem szeretném színezni. Azt viszont elfelejtettem írni hogy Illustratorban ténykednék.

(#11272) BonFire válasza Norbi46 (#11271) üzenetére


BonFire
veterán

Na, jó hogy eljutottunk idáig.

Illustratorban létre kell hoznod a gyűrűt. Egyelőre még csak két külön pathod van. A nagyból kivágod a kicsit Pathfinderrel és kész a gyűrű.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11273) Norbi46 válasza BonFire (#11272) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Magyar nyelvű AI-t használok és nem igazán értem ezt a parancsot. :F bocsi :B

(#11274) Met válasza BonFire (#11272) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy, kijelöli mindkét objektumot és Ctrl+8

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11275) Wyll válasza Norbi46 (#11273) üzenetére


Wyll
őstag

Akkor, ott a hiba. ;] :(((
Nem, de komolyan, ez rendszeresen előkerül a topikban, a magyar nyelvű verziókkal csak a baj van, arról nem is beszélve, hogy minden tutorial az alap angolra alapszik, mi is azt ismerjük, arra építünk, annak a neveit tudjuk, annak az elnevezéseit ismerjük, stb stb. Tessék angolt használni, légyszi, mégha nehéz is elsőre!!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11276) BonFire válasza Norbi46 (#11273) üzenetére


BonFire
veterán

A Pathfinder az pathfinder. Az Illustrator leggyakrabban használt, legnélkülözhetetlenebb eszköze, amivel bonyolult alakzatokat hozhatunk létre. Gőzöm sincs, magyarul mi lehet a neve.

VIDEÓ

Magyar nyelvű AI-val nem fogunk közös nevezőre jutni. Úgy kábé senki nem használja. Marad a Help menü (ha az le van fordítva egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11277) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Na sikerült! Köszi Met! És nektek is BonFire és Wyll ! Az a helyzet hogy nulla az angol tudásom.
Szóval összetett görbe létrehozása.

[ Szerkesztve ]

(#11278) ViZion válasza Norbi46 (#11271) üzenetére


ViZion
félisten

Ez gyakorlatilag két kör...
A nagyobbat színezed kedved szerint, a kicsit meg hagyod a háttér színével kitöltve. Esetleg a kicsit kivágod a nagyból: Mindkettőt kijelölöd, és a pathfinder ablakban exclude (kivonás).
PS-ben is így megy.

Oh, amíg írtam, meg dumáltam megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11279) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Na a vidi alapján kiderítettem és görbe kezelő akar lenni a pathfinder.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#11280) Wyll válasza Norbi46 (#11277) üzenetére


Wyll
őstag

Mai világban nulla angol tudás?!?! Ha nem akarja az ember, akkor is ragad rá... Gép előtt ülőre hatványozottan. Ne törődj ebbe bele.

<sztori+bölcsesség>
Kiskoromban - a számítógépes grafikával a CorelDraw 6.0 kapcsán kerültem kapcsolatba kb. 8 évesen - fingom sem volt nekem se, hogy mi az az Arrange, meg ilyenek, de nem számított, tudta az ember hogy erre meg erre kellett kattintani, hogy ez meg ez történjen, és kész. Nem a név a lényeg, hanem a mögötte lévő tartalom.
</sztori+bölcsesség>

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11281) BonFire válasza Norbi46 (#11279) üzenetére


BonFire
veterán

Görbekezelő? :DDD Ki nem találtam volna. Ahogy a mai napig sem tudom, hogy lett a magyar Ps-ben a Path Görbének fordítva, amikor egy darab szegmens is path, ráadásul lehet egyenes is.

Na, ezért nem használjuk a magyart (többek között…)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11282) Norbi46 válasza Wyll (#11280) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Majd bizti ragad rám is sőt ragadt is csak számomra az AI újdonság úgy értem eddig soha nem használtam. Ezért okoz gondot a grafikai szakzsargon angol nyelvű használata de igyekszem majd. :K

(#11283) Met válasza Norbi46 (#11277) üzenetére


Met
nagyúr

Látod?
Nulla az angol tudásod ezért magyar programot tettél fel mert azt remélted az segít, segített? Nem.
Egy grafikai programot nem attól fogsz megtanulni mert magyar a kezelőfelülete.
Könyv ha van rá pénzed vagy a neten iszonyat sok leírás van csak az a baj hogy ezek töredéke magyar nyelvű.
Szóval ez a magyar program inkább hátráltat mint segít

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11284) ViZion válasza Wyll (#11280) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát...
Én még anno C64-en kezdtem, Basic-hez kellett némi alap angol. No meg ugye a játékok.
Egy nyarat játszottam és szótáraztam végig kőkeményen Pool of Radiance-val. Egy összetett szerepjáték, AD&D környezet. Ha az ember akart valamit (kereskedelem, küldetések, útvonalak, stb.), érteni kellett.

Met: +1
USA ~ 300 millió + Anglia, Kanada, Ausztrália vs. ~10 millió magyar. Nem is lehet magyarul elvárni, hogy legyen segítség minden bajra. Főleg ha feldob egy magyar hibaüzit... reménytelen szinte (ez sajna tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11285) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
letöltöttem az Illustratort, hogy a névjegykártya sablonokat feltudjam használni; belinkeltem egy sablont, amivel kapcsolatban lenne egy kérdésem: az első rétegen adott egy "<Csoport>Ez alatt" ez alatt pedig "<Csoport>Ez a csoport" nevű csop, (egy gardient overlay/árnyék szerűség), és ez rajta legyen-e a névjegykártyán amikor küldöm a nyomdának?
[link]
Köszi!

(#11286) Wyll válasza fartfun (#11285) üzenetére


Wyll
őstag

Nem értem a kérdést. Ha szeretnéd, hogy rajta legyen ez az árnyékhatás végül, akkor persze. Amúgy meg nyilván ne.

(Amúgy mindjárt kioktatnak arról, hogy nyomdának eleve ne így küldj el anyagot, hanem vágójelezve, stb...)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11287) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Kéne egy kis segítség. Hogy tudnék valamit átszínezni? Mondjuk egy kocsit pirosról sárgára,de élethűen. Van valami egyszerű módja? Próbálkoztam ilyenekkel,hogy overlay-re teszem a layer-t,de így nem lesznek jó színek. :R

(#11288) ViZion válasza fartfun (#11285) üzenetére


ViZion
félisten

Wyll-nek igaza van. AI-t ne küldjél, mert ha a nyomda úgy gondolja, akkor X Ft-ért alakítja .pdf-re, mert az a nyomdai állomány. Ha mégis AI-t akarsz, akkor -csakúgy, mint Corelban- a szövegeket görbeként küldjed, és ne a legújabba mentve, hanem kb. CS2-ig vissza, ha azt akarod, hogy meg is nyissák...

Amit linkeltél, az egy template, azaz látványterv kb. ami kiindulásnak jó, de köze sincs a nyomdai állományokhoz. Oda kifutó kell, vágójelek, rendesen beállított színek stb. Itt az árnyékolás a bemutatást szolgálja, ilyen lenne a kész kártya.

Hollyboni: a réteg fölé csinálj egy hue/sat. korrekciós réteget (adjustment layer). Réteg paletta, fekete-fehér félkörök az ikonja. Ha van aktív kijelölésed, akkor csak ott lesz korrekció. Később is variálhatsz a maszkjával, lehet finomítani pl. széleket.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11289) HollyBoni válasza ViZion (#11288) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én vagyok a béna,vagy ha mondjuk feketéről akarok kékre valamit változtatni nem működik ez a módszer?

(#11290) Wyll válasza HollyBoni (#11289) üzenetére


Wyll
őstag

Nem te vagy béna, feketéről nagyon nehéz. Ugyanis abban nincs (vagy alig van) színinformáció.
Ha valami színes, azt meg többféleképpen is lehet, pl egyik hogy kijelölöd a megfelelő területet, majd Ctrl+U, és tologatod a csúszkákat.
Ha ezzel a módszerrel próbálkozol, látni fogod, hogy csak olyan területeken működik, amik se nem teljesen feketék, se nem teljesen fehérek.

(FYI: egy pixel színe az árnyalatból + világosságból áll össze, de lehet az árnyalat bármilyen, nem fog látszani, ha mellette a világosság maximális (tehát fehér), vagy minimális (fekete)).

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11291) fartfun válasza ViZion (#11288) üzenetére


fartfun
tag

Köszönöm mindenkinek.
Ha odajutok, szerintem fogok kérdezni az exportálással kapcsolatban is :)

(#11292) Dluinet válasza fartfun (#11291) üzenetére


Dluinet
nagyúr

.ai-t nevezd át .pdf-re.
Teljesen jó lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11293) BonFire válasza HollyBoni (#11287) üzenetére


BonFire
veterán

Digitális autófestés

#11291 fartfun: File–►Save As... Adobe PDF ezekkel a beállításokkal nagy baj nem lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11294) hertzeg


hertzeg
csendes tag

Üdv.
Ha már "digitális autó festés" ehhez kapcsolódva szeretnék egy kis segítséget kérni. :)
Van egy stilizált, ceruzával rajzolt és beszkennelt karikatúra szerű autó rajzom, aminek a fényezésén szeretnék metál-os hatást elérni...
Én így elsőre a Filter>Noise -ra gondoltam, de kipróbáltam és nem egészen olyan lett, mint amire számítottam... :(
Esetleg valakinek ötlete, amivel a valóságos metálfényezéshez hasonló képi hatást tudok elérni? :U
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11295) BonFire válasza hertzeg (#11294) üzenetére


BonFire
veterán

Ez már grafika. Elkél hozzá egy jó rajzpad, ahol is az árnyékok és a fények hozzáadásával lehet metálfényt kialakítani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11296) ViZion válasza hertzeg (#11294) üzenetére


ViZion
félisten

Mit értesz "metálos hatás" alatt? Szálcsiszolt alumínium textúra? Részekre szedni, texture overlay, és fölé fények. Ha vonalrajz, akkor ilyesmivel próbálkoznék. Esetleg ha ki van töltve színnel, akkor fölé fényfoltok, árnyékok új rétegekre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11297) hertzeg válasza ViZion (#11296) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Nem szálcsiszolt aluminiumra gondoltam, hanem olyanra, minta amilyen a metál fényezés, tehát, amikor a valóságban apró "csillámokat" látsz a felületen a ráeső fény hatására. :)
De azóta már találtam rá megoldást: [metálfény] :K

[ Szerkesztve ]

(#11298) BonFire válasza hertzeg (#11297) üzenetére


BonFire
veterán

Hehe! És a végén pont ott kötöttél ki, ahonnét elindultál, a Noise-nál! Ha mondjuk leírod a nyitó kérdésben, hogy konkrétan mit szeretnél, esetleg egy képet is belinkelsz, hogy tudjuk, miről van szó, egyből megmondhattuk volna.

De néma gyereknek ugye…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11299) fartfun válasza ViZion (#11263) üzenetére


fartfun
tag

Leírnád, hogyan kell áthúzni PS-be? Én próbáltam egy csoportot(ez lenne a legjobb) és az egész dokumenumot is, de sehogyan sem sikerült.
Köszi.

Ctrl+c, Ctrl+v valamiért az előbb még nem volt engedélyezve, de most sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#11300) Met válasza fartfun (#11299) üzenetére


Met
nagyúr

Megfogod az objektumot Illuban, lehúzod a tálcára rá a Ps "fülére", erre teljes képernyőre nyílik a Ps, belehúzod és kész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.