Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) BonFire válasza jhos910 (#11650) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel csinálod a kitöltést? Ha vödörrel, nézd meg fent az eszköztáron, hogy a kitöltés módja Normal legyen, illetve a Transparency 100%. Lehet, hogy ezeket állítottad el. Értelemszerűen a többi eszköznél is meg kell nézni, nincs-e a Transparency kisebbre állítva, mert könnyen elállítódik. Gyakorlatilag ha ki van választva egy eszköz, és a numerikus billentyűzeten leütsz egy számot, mondjuk a 2-est, akkor rögtön 20%-osra ugrik a Transparency. Ha 0-t ütöd le, visszamegy 100%-ra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11652) jhos910 válasza BonFire (#11651) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mostmár jó, mindent ki 0-áztam. :R

(#11653) Des1gnR válasza BonFire (#11648) üzenetére


Des1gnR
őstag

Grat hozzá, remélem nekem is lesz hamarosan :)
Nagyon jó lehet vele dolgozni :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11654) sekli


sekli
addikt

Sziasztok!

Mi a legjobb módja annak, hogy miután összevágok két képet korrigáljam a színeiket, hogy ne üssenek el annyira egymástól?

Nyilván felváltva huzigathatom a levels-t, meg a curves-t, meg akármit, de így elég esetleges, hogy mikorra sikerül.

(#11655) Dluinet válasza sekli (#11654) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Match Color, vagyis a színek egyeztetése

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11656) BonFire válasza Dluinet (#11655) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt az effektet egyébként megcsinálhatnák Adjustmentbe is, hogy non-destruktívan is lehessen vele dolgozni. Igaz ritkán használják, de szvsz csak azért, mert belenyúl a pixelekbe. Mindenképpen el kell rakni az eredeti réteget és csak egy másolaton dolgozni. Most kipróbáltam: Smart filterként sem működik. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11657) Wyll válasza sekli (#11654) üzenetére


Wyll
őstag

A Ctrl+U-ra felugró Hue/Saturation ablakot nem említetted - azt is érdemes használni, én igen sokszor veszem jó hasznát.

Bár a kérdés így egy kicsit túl tág, lehet hogy tényleg a match color kell neked, de az is lehet, hogy egy harmadik módszer lenne pont a legeredményesebb. De azt azért egyikre sem mondanám, hogy esetleges, hogy mikorra sikerül. Miért volna az? Elég jól lehet szerintem látni, hogy jó irányba halad az ember, vagy nem..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11658) sekli válasza Dluinet (#11655) üzenetére


sekli
addikt

Köszi, pont ilyenre gondoltam.

Wyll: Biztos vagyok benne, hogy meg lehet úgy is jól csinálni, csak én nem vagyok elég gyakorlott benne, nekem túl sokat kell próbálkoznom.

(#11659) ViZion válasza Wyll (#11657) üzenetére


ViZion
félisten

+1 a HUE/SAT-ra, annyi, hogy én korrekciós rétegként használnám.
Másrészt van, hogy egy réteg nem elég, képtől (megvilágítástól) függ. Ilyenkor a korr. rétegen maszkolás, és újabb réteg...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11660) dbius


dbius
veterán

Ez lehet érdekelne Benneteket, grafikus Urak: [link] Ha mást nem is, kipróbálni érdemes lehet.

Szerk: Van vagy két PS plugin is, ahogy nézem a letöltéseket.

Screenshot

[ Szerkesztve ]

(#11661) ViZion válasza dbius (#11660) üzenetére


ViZion
félisten

...Urak?
Barátom, Te elnézted a topikot... :D
Nem ez a területem, de köszi a linket. Tényleg free-k ezek most? jövő héten rálesek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11662) dbius válasza ViZion (#11661) üzenetére


dbius
veterán

Hát ha van Hölgy is a topiclakók között, akkor elnézést :)

Igen, valóban ingyenesek, de csak egy bizonyos ideig, ahogy nézem február 29-ig.

(#11663) ViZion válasza dbius (#11662) üzenetére


ViZion
félisten

Itt bérrabszolgák melósok vannak, úgy értettem :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11664) dbius válasza ViZion (#11663) üzenetére


dbius
veterán

Sejtettem, hogy valami ilyesmi áll a háttérben, de ettől még tekinthetünk egymásra, mint Urak ;)

(#11665) Horka_01


Horka_01
csendes tag

Üdv az uraknak és hölgyeknek esetleg...

Tudván, hogy vagytok itt párak akik kiadványokkal foglalkoztok, szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy milyen a word-höz hasonló kiadványszerkesztő programok léteznek még? Van-e ilyen egyáltalán. Csak magamnak házi használatra kellene, nem ilyen csilivili professzionális cucc kell...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11666) Wyll válasza Horka_01 (#11665) üzenetére


Wyll
őstag

Legelőször is, a Wordöt én nem nevezném kiadványszerkesztő cuccnak :N
(Jó, ezzel nyilván lehet vitatkozni, ebbe most ne menjünk bele.)

Ha leírnád, hogy mire kell, vagy hogy miért nem jó a word, ellenben miért lenne jó egy hozzá hasonló, azzal sokat segítenél. Ingyenest akarsz vagy fizetőset?
Vannak ingyenes Office-alternatívák, mint pl. az OpenOffice, Libreoffice, én néha (suliban) használtam őket, de nem igazán jöttek be, próbáld ki te is, hátha neked bejönnek.

Profi kiadványszerkesztésre lehet használni pl. az Adobe InDesign-t, 30 napig ingyenesen kipróbálható. Vagy még a QuarkXpress, amiről én hallottam, és tudom, hogy jó.
A Microsoftnak is van "kiadványszerkesztője", úgy hívják, hogy Microsoft Publisher, de ezt egyszer sem használtam még, csak annyit tudok róla, hogy az Office része, de van egy olyan érzésem, hogy tudásban a közelében sincs az előbb említett két proginak.

Ha
- te magad legszívesebben nem is foglalkoznál a tördeléssel, mégis/vagy nagyon szépen tördelt, nyomdailag is korrekt nyersanyagot szeretnél előállítani,
- sok képlet, hivatkozás, forrásmegjelölés van a dokumentumban, amiket jó volna automatán kezelni
akkor különösen érdemes megismerkedni a LaTeX-hel (ejtsd: lateh). Erről egyszer már írtam egy cikket, most, hogy így eszembe jutott, lehet Logout-ra is felteszem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11667) Met válasza Wyll (#11666) üzenetére


Met
nagyúr

Nem kell ezen vitatkozni a Word NEM kiadvány szerkesztő program :D
A Publisher jó lehet mivel azt kiadványszerkesztőnek hívják, nem próbáltam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11668) Horka_01 válasza Wyll (#11666) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Az lenne a jó, ha a word-höz hasonlóan lehetne lapokat kérni/kapni? mindegy... De képeket ábrákat beszúrni élőfej élőláb oldalanként/szakaszonként is lehessen... rajz elemeket vonalak/alakzatok megrajzolására is lehetőség legyen. Ezt tudja a word, csak amikor rajz elemet akarok berakni, eltolja és teljesen átrendezi a szöveget. Ezt talán rétegekkel ki lehetne küszöbölni, ami nincs a word-ben ha jól tudom...

Egy kis terjedelmű könyvet szeretnék szerkeszteni, saját használatra, a borítót megterveztem PS-el, jó is lett...

Alapvetően jó lenne a word, csak egy két dologban kellene pluszokat tudnia... Tehát ilyen célra kellene. A publisherrel egy gondom van, hogy az a 2007-es Office csomag része, Én meg még 2003-as office xp-t használok, annak pedig még nem része a publisher.

Szóval ilyesmiről lenne szó!

Nem baj ha fizetős a célprogram...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11669) Wyll válasza Met (#11667) üzenetére


Wyll
őstag

Azért nem akarom teljesen lehúzni a Word-öt sem, mert egy kedves haverom egy fordító-tördelő irodához került munkahelyileg (olyan, ahol megcsinálnak pl egy könyvet vagy kiadványt másik nyelven de ugyanolyan kinézettel, tördeléssel), és mesélte, hogy néha bizony van hogy Word-öt használnak egyes feladatokra, és volt hogy leesett az álla attól, hogy a Word miket is tud hozzáértő kezekben..
Na csak ennyi. Ettől még a Word nem lesz InDesign, csak mondom.

Horka_01
Azt az elrendezési lehetőséget próbáltad már, hogy "A szöveg mögé"/"A szöveg elé"?
Olyankor a szövegtől függetlenül tudod mozgatni a képeket.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11670) Horka_01 válasza Wyll (#11669) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Persze. Működik is, csak a szöveget újra kell szerkeszteni, mert eltolja mikor mondjuk egy vonalat akarok rakni egy szövegrész alá...

Találtam egy scribus nevű progit, lehet, hogy ez jó lesz, majd meglátom, meg az is lehet, hogy alaposabban meg kell tanulni a word-öt használni :)

Köszi a tippeket...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11671) ViZion válasza Horka_01 (#11665) üzenetére


ViZion
félisten

A wordel az a legnagyobb baj, hogy -bár tud menteni .pdf-be - nem lesz olyan minden gépen. Néha pdf-be mentéskor is mást ad, mint a monitoron...

Scribus is jobb, itt egy [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11672) Horka_01 válasza ViZion (#11671) üzenetére


Horka_01
csendes tag

pdf-et pdf creator-al csinálom, így tökéletes minőséget kapok, legalább is az Én igényeimet kielégíti!

Scribusba bele kóstolok, már le is töltöttem. Van egy vagon tutorial hozzá, kár, hogy angolul...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11673) Wyll válasza ViZion (#11671) üzenetére


Wyll
őstag

Én CutePDF-et használok, ezzel eddig mindig tökéletes lett a végeredmény.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11674) ViZion válasza Horka_01 (#11672) üzenetére


ViZion
félisten

No, mindegy mivel írod a pdf-et, mi adobe pluginnal írjuk, de van M$ plugin is... de ha a word sz@r adatokat küld, akkor az eredmény is kaka. Volt egy szakdoga, wordben minden jó volt monitoron, nyomtatva az "intelligens" tartalomjegyzék és hasonlóan fejlett táblázat és kép sorszámozó része elszállt. Minden jó volt, csak pár diagrammot kihagyott, és se az oldalszámok, se a táblázatok számozása nem stimmelt... ...és ez esetben mindegy volt mivel írtuk a pdf-et. Végeredmény: aki word-ben hoz nyomtatni valót, azt csak saját felelősségére, a selejtet is fizetnie kell, mert NEM a mi sarunk, h ilyen hulladék a word.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11675) Horka_01 válasza ViZion (#11671) üzenetére


Horka_01
csendes tag

A Scribus jó lesz. Találtam hozzá jó leírásokat meg videókat magyarul...
Elég profinak tűnik, még komolyabb dolgokhoz is... Bár ezt jelen DTP-s tudásommal nyilván nem tudom helyesen megítélni... De nekem mindenképpen jó lesz...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11676) ViZion válasza Horka_01 (#11675) üzenetére


ViZion
félisten

A wordnél jobb, stabilabb. Lehet, h nem InDesign, de gondolom nem is arra van szükséged.
Azért legyen mentésed, esetleg több is, pl. fejezetenként egy másolat, és a képek legyenek előkészítve rendesen (300 dpi, nagyjából a kész méretre állítva, effekteket inkább itt rárakni). Ha valamennyivel kész vagy, akkor egy próba pdf-et csinálni, elvinni a nyomdába, és ott megmondják, hogy nekik jó-e. Örülök, hogy segíthettünk, jó munkát!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11677) Horka_01 válasza ViZion (#11676) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Nyomda nem lesz, egy könyvecskét írok, de csak belső használatra és digitális formában (Aki akarja kinyomtatja magának)... A tanácsokat is köszönöm, tulajdonképpen így szoktam csinálni :)) Ps-t nyomom már pár éve, az megtanított erre arra, illetve a töméntelen tutorial nézegetés közben egy csomó jó tanácsra leltem :)) hiszen a grafika szerves része a kiadványnak, elkerülhetetlen, hogy ne legyenek "áthallások" egyik témából a másikba...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11678) Horka_01 válasza Horka_01 (#11677) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Urak!

Annyiban kérhetném még a segítségeteket, hogy tudnátok-e forrásokat mutatni nekem, ahol kiadványszerkesztéssel kapcsolatos alapismereteket meg lehet szerezni? Mert vannak itt olyan fogalmak, amiknek a jelentéséről fogalmam sincs :) Jó ez a scribus, de már a beállításoknál olyan kérdéseket tesz fel, hogy még a kérdést sem értem, nem hogy válaszolni tudnék rá!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11679) ViZion válasza Horka_01 (#11678) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt találtam, de hajítsd ide amit nem tudsz...
Bleed: kifutó. Nyomdához kell; képek, alátöltés "kilóg" a lapról
Margins: margók, mint a suliban :) sokan elfelejtik, pedig kell legalább 3-15 mm kiadványtól függően.
Layout: elrendezés. Webes doksikhoz single page, azaz egy oldalas (nincs jobbos-balos, ilyesmi)
Size: méret, érdemes vmi olyant keresni, ami átlag monitorra kifér, olvashatóan.
Orientation: landscape: fekvő lap, portrait: álló lap
Number of pages: oldalak száma kb elég megadni, később lehet beszúrni, másolni, stb.
default unit: alapértelmezett mértékegység: webre pt (pont) vagy pixel a javasolt.
Igazításnál ami fontos, a basepoint, ez a referencia pontod, azt a sarkot pozícionálod.
Itt a szövegek, képek keretekbe kerülnek, nem úgy, mint pl. wordbe. Tehát beraksz egy kép keretet, annak lesz fix mérete, pozíciója. Ebbe raksz egy képet (amit PS-ben előre elkészítesz, világosítás, javítások, ilyesmi) a képet a kereten belül lehet forgatni, kicsinyíteni, nagyítani... mint a vágómaszk PS-ben.
Fontos, h legyen egy mappád, pl. webes munka/foto/ és ide az összes kész képet, mert erre szükséged lesz. Ha elakadsz itt, vagy az InDesign topikban is segítünk.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11680) Horka_01 válasza ViZion (#11679) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Köszi! Sajnos nem tudok angolul :)

Az InDesign topik címét megadnád? Nem találom az Os alkalmazások listában...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11681) qamu74


qamu74
őstag

HI!

Hogyan tudom elérni, hogy a linkelt kép [link] feketéből ,átlátszó árnyalatot kapjon.Vagy is látszódjon a hátér is.

Köszi a segítséget!

(#11682) ViZion válasza qamu74 (#11681) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben megnyitod, kijelölöd mi látszódjon (pl. lasso tool), elmosod a szélét (ctrl+alt+d, pixelben megadni), kijelölés invertálása (ctrl+shift+i), törlés. Mentés webre png 24 formátumban, kész. Eredetidet tartsd meg külön is, nehogy felülírd, elsőre nem biztos, h megfelelő lesz.

Horka_01 linkeltem a hsz végén, szerkesztve a hsz-t.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11683) qamu74 válasza ViZion (#11682) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi!!!

(#11684) Horka_01 válasza ViZion (#11682) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Köszi nézegettem, szerintem maradok a srcibus-nál. Egyrészt már telepítve van, nem olyan nagy a gépigénye, az Én gépem meg nem mai gyerek, örülök, hogy ez elmegy rajta.. Ps-ből is még a 7.0-ást használom, az Én igényeimet és a tudásomat bőven kiszolgálja.

Hanem volna még egy kérdésem. Léteznek-e olyan oldalak, ahol plakát és szórólap és hasonló minták vannak. Jó lenne gyakorolni a leutánzásuk, meg némi rálátást is adna, hogy hogyan is kell csinálni az ilyesmit...

Van ilyen plakát-gyűjtemény oldal?

szerk:

Mintagyűjteményt találtam is .))

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11685) ViZion válasza Horka_01 (#11684) üzenetére


ViZion
félisten

BonFire moziplakátokat szokott hegeszteni, de nem tudom honnan veszi... gugli?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11686) BonFire válasza Horka_01 (#11684) üzenetére


BonFire
veterán

Én a deviantartról szoktam másolgatni tanulmány címszóval. Beütöd a keresőbe, hogy plakát (poster), szórólap (flyer), logó vagy ami kell, és a találatokból lehet ihletet meríteni. Persze ott sem minden profi munka, nagy részük tömény giccs, de lehet köztük találni egy-két jobbat.

ViZion: a plakátok forrása Gugli volt. De nem komoly munka volt, csak fórumba kellettek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11687) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Azt hogyan tudom elérni, hogy a képen látható cikk-cakkos rész alatt fekete legyen a háttér?
itt a kép
Előre is köszönöm a segítséget!
Ja magyar nyelvű PS van cs5.

THX

(#11688) ViZion válasza qamu74 (#11687) üzenetére


ViZion
félisten

Nehezen. Mennyire kell szépnek lennie? A legegyszerűbb, ha a fekete részt kijelölöd felül a négyzet kijelölővel, a cakkokban Warázspálcával, majd új üres réteg, ctrl+shift+i, kitölt fehér. ctrl+e és mentés. Ennél elegánsabb, ha újrarajzolod a cikk-cakkot... csak érdemes-e ennyit rááldozni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11689) qamu74 válasza ViZion (#11688) üzenetére


qamu74
őstag

:R

(#11690) qamu74 válasza ViZion (#11688) üzenetére


qamu74
őstag

Hát nem sikerült!
Hagyuk a fenábe nem bíbelődöm vele.
De azt hogyan tudom megoldani, hogy alul a cakkos rész megmarad, főlötte pedig egy új képet teszek rá!

(#11691) ViZion válasza qamu74 (#11690) üzenetére


ViZion
félisten

Kijelölés és maszkolás. De ez nem férne egy hsz-be, az első hsz-ben találsz hozzá tutorialt, mert ezen a mákoson nem lehet egy klikkre kijelölni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11692) Horka_01 válasza qamu74 (#11690) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Ilyenre akarod?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11693) qamu74 válasza Horka_01 (#11692) üzenetére


qamu74
őstag

IGEN!!!!
Légyszi,hogyan csináltad? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#11694) Horka_01 válasza qamu74 (#11693) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Hát több módszer is lehetséges.

A legegyszerűbb, hogy először is csinál egy új átlátszó réteget, majd menj a channels palettára, és a red (vörös) csatornáról csinálj egy másolatot, majd a másolatot levels-el világosítsd ki annyira, hogy még azért kontrasztos maradjon, de az árnyék már annyira világos legyen, hogy magice wand tool-al ki tudd jelölni, egy két kattintásból...
Majd vissza kapcsolsz a réteg palettára és az üres réteget kitöltöd feketével a kijelölés területén, vagy az alapképen ki is törölheted a sárgás részt és egy fekete réteget teszel alá.

Ha a kijelölésed megvan akkor már több úton is elindulhatsz...

Vagy ha precízebben akarod, akkor jól kinagyítod, és pen tool-al végig kattintgatod a kis háromszögeket az alján...

Még jobb, ha a vörös másolaton létrehozott kijelölés alá, csinálsz egy új csatorna réteget, amin a kijelölés területér kitöltöd fehérrel, erre teszel rá egy gaussian blur elmosást, mondjuk 0.8-as értékkel, majd levels-el mindkét csúszkát középre húzva élessé teszed. Ekkor kapsz egy karakteres kijelölést a fehér terület. Átkapcsolsz az rgb csatornára legfelül, majd vissza a réteg palettára. A kijelölés mentén törlöd a sárga részt, majd teszel alá egy fekete réteget :))

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11695) qamu74 válasza Horka_01 (#11694) üzenetére


qamu74
őstag

OK!

(#11696) qamu74 válasza Horka_01 (#11694) üzenetére


qamu74
őstag

nekem magyar nyelvű PS-van melyik a megice wand tool és a pen tool

(#11697) Horka_01 válasza qamu74 (#11696) üzenetére


Horka_01
csendes tag

Valami varázspálca a neve, de nem tudom magyarul

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig, majd természetes módon következnek!

(#11698) qamu74 válasza Horka_01 (#11697) üzenetére


qamu74
őstag

(#11699) qamu74 válasza Horka_01 (#11697) üzenetére


qamu74
őstag

most már kijelőltem a cikk-cakk alatti részt, már csak be kellene valahogy feketíteni.

(#11700) Wyll válasza qamu74 (#11699) üzenetére


Wyll
őstag

Innentől már könnyű dolgod van, csak mindig figyelj, hogy melyik rétegre dolgozol! A kijelölés mindig független a layerektől, és mindig az aktuálisan kijelölt rétegre és eszközre van hatással.
Hozz létre egy új réteget, majd alt+backspace (fill - kitöltés).

Ja, és mindenképp inkább angol photoshop-ot használj! Érdemes, nagyon sok okból... "Nincs de!" Bízz bennünk ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.