Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) vinikorn válasza Dluinet (#12450) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Van 600 és 1200 dpi-s beállítás is de ezek szerint ezek nem élő adatok, csak 300 dpi-t tud?

(#12452) Dluinet válasza vinikorn (#12451) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Inkább rontanak a képen, mint javítanának ezek a felbontások.
Olyanok mint a fényképezőgépeken a digitális zoom: parasztvakítás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12453) ViZion


ViZion
félisten

Fotónál vagy az eredeti digitális forrás, vagy a film negatív a legjobb megoldás. Esetleg vmi fotóshoz vidd be a képet, mennyiért és milyet tud belőle másolni.
Otthoni hegesztésre jó a mezei scan, PS-ben filter/noise/despecle a rácsmentesítés, meg lehet darabokban a dust&scratches-el is javítgatni, de természetesen ez idő, hogy jó eredmény legyen -képtől és a végső felhasználástól függően akár órákat is lehet szórakozni pár fotóval.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12454) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Egyik dokumentumból a másikba layert csak úgy tudok áttenni, ha a 2 dokumentum egymás mellett van, vagy át lehet rakni a füleken is valahogy?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12455) ViZion válasza Speeedfire (#12454) üzenetére


ViZion
félisten

réteg legyen aktív, de ne a réteg palettáról, hanem a rajzvászonról húzd rá a másik fülre, az megnyílik, belehúzod. Mint más proginál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12456) Dluinet válasza Speeedfire (#12454) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1. Layer kiválaszt
2. kijelölések megszüntetése ha van
3. Ctrl+A
4. Ctrl+C
5. Másik dokumentumban Ctrl+V

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12457) BonFire válasza Speeedfire (#12454) üzenetére


BonFire
veterán

Kicsit rajta kell tartani a fülön, mire aktiválódik a másik dokumentum.

Én egyébként tanultam a Ps mesterképzőből, és funkcióbillentyűhöz programoztam a nézeteket (legalábbis a két ablakost meg az egy ablakost). Így pillanatok alatt lehet váltani, és még látom is, hogy mit csinálok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12458) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12459) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Kérdés van itt egy kép haverom elmondta h mit kell vele csinálni Ps-ben de elfelejtettem :D Tudna e valaki segíteni hogy ilyen effektet érjek el.

Xbox One: bandymnc

(#12460) Dluinet válasza bandi0000 (#12459) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google: HDR

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12461) bandi0000 válasza Dluinet (#12460) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi megtaláltam

Xbox One: bandymnc

(#12462) Speeedfire válasza bandi0000 (#12461) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

BonFire még videót is csinált róla. :)


Dluinet: Utólag már ne magyarázkodj. ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12463) Dluinet válasza bandi0000 (#12461) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Remélem nem értetted félre, gondolom csak a HDR szó nem jutott eszedbe, nem a keresésre akartam felhívni a figyelmed.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12464) bandi0000 válasza Dluinet (#12463) üzenetére


bandi0000
nagyúr

dehogy értettem a HDR nem jutott igen eszembe találtam is egy videót ami pont ezt mutatta szóval csak a neve kellett
De amúgy mennyi idő míg valaki megtanulja ezt használni profi módon?

Xbox One: bandymnc

(#12465) Dluinet válasza bandi0000 (#12464) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Érzék kérdése, de hamar lehet tanulni.
Vannak célprogramok is, érdemes kipróbálni
Szerintem 80%-ban a fotó minősége határozza meg végeredményt, érdemes minimum 3 vagy 5 képet használni egy HDR kép eléréséhez.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12466) bandi0000 válasza Dluinet (#12465) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát jah és akkor amilyen képet én mutattam sacra milyen képet használjak hogy hasonló legyen az eredmény napfényben csináltat vagy ilyet amin el van borulva?

Xbox One: bandymnc

(#12467) Dluinet válasza bandi0000 (#12466) üzenetére


Dluinet
nagyúr

HDR avagy, ha kevés egy expozíció toldd meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12468) bubi92


bubi92
őstag

vonalakból álló mintát szeretnék rajzolni, de úgy, hogy ahol abbahagyom/megtörik a vonal, onnan folytassa a következőt. van erre valami mód ps-ben?

(#12469) BonFire válasza bubi92 (#12468) üzenetére


BonFire
veterán

Tudsz mutatni képet, hogy milyenre gondolsz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12470) bubi92 válasza BonFire (#12469) üzenetére


bubi92
őstag

nem, de próbálom leírni értelmesebben:D tehát mondjuk van egy V betü. meghúzom vonalként az egyik szárát, és utána automatikusan onnan húzódik a másik vonal ahol az előzőt abba hagytam. tehát a vég és kezdőpont ugyanaz.

(#12471) BonFire válasza bubi92 (#12470) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, hát persze. Minden további nélkül. A varázslatos Pen tool pontosan így működik.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12472) Bsony


Bsony
tag

Adobe Muse

check it out. :)

(#12473) Speeedfire válasza Bsony (#12472) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Újra feltalálta az Adobe a Dreamviewert...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12474) Met válasza Speeedfire (#12473) üzenetére


Met
nagyúr

Max a Dreamweaver-t ;)

Vajon tud exportálni joomlába?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12475) Speeedfire válasza Met (#12474) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jogos. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12476) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Van egy fényképem, ami nagyobb felbontású, jelen esetben 2592x1944, és 2,2 Mb.

Ezt a képet szeretném tömöríteni, hogy minél kisebb legyen a mérete.

--- ez esetben a felbontása is csökkeni fog ?, vagy lehet úgy csökkenteni a méretét, hogy a felbontása megmaradjon ?

--- Csak úgy tudom a méretét csökkenteni, hogy csak a felbontását csökkentem ?

--- Hogyan lehet PSben, ha megnyitom ezt a fotót, akkor a felbontását csökkenteni ?

köszi szépen

(#12477) Dluinet válasza Orionk (#12476) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+alt+shift+s

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12478) ViZion válasza Orionk (#12476) üzenetére


ViZion
félisten

A méret és a felbontás bár összefügg, de külön dolog. A JPG tömörített formátum, tehát ennek méretét csak a minőség rontásával lehet csökkenteni: persze képtől is függ, van aminél kisebb méretben sincs szembetűnő hiba, másik meg a legkisebb piszkálásra is "megcsúnyul". Legjobb megoldás, ha a képről a felesleges széleket levágod.
Tehát a képet tömöríteni nem kell, hacsak nem raw, már tömörített.
Felbontás nem változik a kép tömörítésétől, amit pl. jpg-be mentéskor megadsz.
Lehet csökkenteni a méretet, a felbontás megtartásával.
Felbontást az edit/image size menüben lehet állítani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12479) Orionk válasza Dluinet (#12477) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Köszi, az infót. Igazából ez már túl részletes válasz. :) Én nem fogom ennyi mindenre használni a képemet, hogy a PS ben, amikor mentem el, akkor ennyi mindent beállítsak.

Igazából választ kaptam arra, hogy hogyan lehet PSben a méretét csökkenteni.
Valamint arra is, hogy nem csak a felbontását lehet csökkenteni, hogy a mérete kisebb legyen.

Viszont általános esetben, a felbontása mindig csökkeni fog? , tehát most 2,2 Mbos a kép. Ha 0,5 Mbos szeretném, hogy legyen a kép, akkor a felbontása mindenképpen kisebb lesz ?

kösz

(#12480) Orionk válasza ViZion (#12478) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi szépen neked is. :)

(#12481) Dluinet válasza Orionk (#12479) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem, ha nem csökkented. De élességéből és a színeiből veszít, ezért hasznos ha összetudod hasonlítani az eredetit a végeredménnyel, hogy megfelelő lesz-e.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12482) ViZion válasza Orionk (#12479) üzenetére


ViZion
félisten

Grafikai értelemben a felbontás NEM a pixelekben megadott méretet jelenti -sztem Te erre gondolsz. Leegyszerűsítve a felbontás megmutatja, hogy incsenként hány képpontot kell kinyomtatni. Ha nem nyomtatásra szánod a képet, akkor mindegy, monitoron csak a pixel méret számít. A kisebb fájlméret két úton érhető el: a kép pixelek számának csökkentésével (vágás, átméretezés), vagy erősebb tömörítéssel (jpg-be mentéskor állítható). Mindkettő a kép minőség rovására történik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12483) Orionk


Orionk
senior tag

Mindkettőteknek köszönöm.

A képet egy számítógéphez egyáltalán nem értő, ismerősöm adta, hogy csökkentsek a méretén.

A leírásaitok alapján nekem meg kellene kérdeznem tőle, hogy mi a célja egyáltalán a képpel, mert az alapján kell csökkentem a tulajdonságait, a képnek.

(#12484) Orionk


Orionk
senior tag

Mi a különbség a PNG-8 és PNG-24 között ?

Egyáltalán mik azok a számok, a PNG után?

köszi

(#12485) Dluinet válasza Orionk (#12483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+alt+shift+s
majd ide kattintasz
ott beírhatod a kívánt fájlméretet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12486) Dluinet válasza Orionk (#12484) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a színek számában különbőzik.
a PNG 8 a GIF-re hasonlít, mert csak max 256 db szín lehet benne.
A PNG 24 a JPG-re hasonlít, mert 16,7 millió szín lehet benne maximum.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12487) BonFire


BonFire
veterán

Photoshop alapműveletek egy videóban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12488) Daniel Alves válasza BonFire (#12487) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Köszönjük!Hiánypótló videó! :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12489) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Üdv Mindenkinek!

Lenne nekem ez a 2Db képem, és a segítségetekre lenne szükségem:
[link]
[link]
A képekről szeretném eltávolítani az orosz feliratokat, (helyükre ugyan ezzel a színnel, betűtípussal magyar feliratok kerülnének) de közben a hátteret szeretném kijavítani, mintha ott sem lett volna a felirat rajta...
Jól érzem, hogy abszolút kezdő photoshoposként, elég nagy/vagy lehetetlen dologba vágtam a fejszémet?

Minden segítséget/tanácsot köszönök előre is.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#12490) BonFire válasza Dj Sügi (#12489) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt úgy szoktuk csinálni, hogy megkeressük az ominózus masszás-alonzós képeket, meg a Ferrari logót-feliratot, majd az eredeti hátteret teljes egészében újraalkotjuk. Kivágjuk a figurákat, rátesszük és feliratozzuk.

Csak így lehet megcsinálni normálisan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12491) Dj Sügi válasza BonFire (#12490) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ezzel csak két probléma van, marha sok idő megtalálni ugyanazokat a képeket, a másik, hogy az első képet, sztem tuti valaki összerakta több darab képből és nincs fent így a neten egybe, szöveg nélkül... :U

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#12492) jimspie


jimspie
tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy az miért van, hogy a photoshop (CS5) csak úgy véletlenszerűen elkezd iszonyat sok memóriát zabálni, felugrik 1,3-2 gb-ra és annyira belassul, hogy még menteni sem hajlandó, a vonalakat is késleltetve tudja ilyenkor megjeleníteni, szaggat, akadozik. Most pl előfordult egy ilyen de nem először, egyetlen egy layert használtam, semmi extra nem volt benne, egy 3-as ecsetméret stb .. tehát gyakorlatilag nulla számítást nem kellett végeznie a gépnek annyira egyszerű volt a procedúra mégis orbitálisan zabálta a memóriát .. míg máskor simán festek komolyabban benne 6 óra hosszán keresztül sok layeren, effektekkel és semmi baja. ..Ez miért van???

(#12493) ViZion válasza Dj Sügi (#12491) üzenetére


ViZion
félisten

A Te elképzelésed ezzel szemben egy kattintás... ha meg van a réteges fájl, vagy az alkotója átküldi Neked. Ennek hiányában BonFire javaslata az egyetlen járható út. Persze kereshetsz a neten, hátha vki megoldja, de : kis vacak jpg lesz a végeredmény, elmaszatolt háttérrel. Ha ennyi is elég, akkor az kb. egy órás munka. Igényes munka = több idő, és bizony ebben több órányi képvadászat is lehet.

jimspie: vmi plugin esetleg? Vagy vírusírtó? Nem tudom, mondjuk CS4-em van, de ilyesmi ott nem volt.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12494) jimspie válasza ViZion (#12493) üzenetére


jimspie
tag

Nincs plug-in tudtommal, vírusirtó sincs, a cs5 kezd el memóriát zabálni, megnéztem feladatkezelőben, nem más lassítja le, maga a PS zabál rengeteget, nem értem, h miért.

(#12495) BonFire válasza jimspie (#12494) üzenetére


BonFire
veterán

Töredezett, vagy kicsi a Scratch Disc. A beállításokban azt a meghajtót kell neki beállítani, amelyiken a legnagyobb egybefüggő (és lehetőleg ritkán töredező) lemezfelület van.

Leírás

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12496) Dluinet válasza jimspie (#12494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hibajavításokat letöltötted a pshez?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12497) BonFire válasza Dluinet (#12496) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor fog csak igazán megdögleni! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12498) Dluinet válasza BonFire (#12497) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CS5 igazi rettenet lehet, nem is mertem még kipróbálni, annyi rosszat halottam róla.
Maradok a CS4-nél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12499) jimspie válasza Dluinet (#12496) üzenetére


jimspie
tag

Sztem visszatérek a CS2-höz vagy 4-hez annak soha semmi baja nem volt :DD És úgysem használom ki az 5-öt ergo tökre felesleges az egész.

(#12500) Dluinet válasza jimspie (#12499) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CS4-ben nekem nélkülözhetetlen a pecsét eszköz, ami előre mutatja a végeredményt, ezért ragaszkodom hozzá. Különben a CS3 is elég lenne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.