Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) *Ropi* válasza Peter M (#12148) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tisztázzuk: van egyszer a Windows színkezelése, ehhez állítod be a monitorod kalibrált profilját alapértelmezettnek (most a nyomtató színkezelését / profilozását hagyjuk, mert az még a Windowson belül is egy független dolog). Másodszor van a PS (és az egész CS) színkezelése, ott kimenetként sRGB-t állítasz be (a Bridge-ben és minden más színkezelésre képes programban). Ezután színhelyesnek kell lenned. Nem kell ehhez CMM...Nálam sincs, mégis rendesen működik minden.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12152) Peter M válasza *Ropi* (#12151) üzenetére


Peter M
tag

Ezt most tudnám cáfolni csak kicsit macera lenne, hidd el nálam vmiért nagyon defectes a végeredmény.

Alapvetően amit leírsz az kb áll is most gondold végig

Kalibrálod winben a monitorodat ->
PS ettől teljesen független tehát ha nyitsz egy ps-t akkor az default kalibrációval jelenik meg ->
Tehát ha a szín koordináták helyesek is a win böngészőben látsz egy kalibrált színt a PSben meg egy default kalibrációval megjelenő színt aminek elvi síkon messze kell lennie a kalibrált kimenettől.

Tehát a Te esetedben amivel dolgozol nagyon nem lesz a végén olyan mint aminek látod PSben

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#12153) *Ropi* válasza Peter M (#12152) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért kell PS-ben a softproofot használni, amint már említettem az első hsz.-omban. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12154) Peter M válasza *Ropi* (#12153) üzenetére


Peter M
tag

Softproofra direkt megcsináltam, most közelebb van tény de magentábol még mindig több van sRGBben mintha monitor ICM-jét használnám.

De gyorsan csak mutatóba kb ez:

Vmiért Stoorage nem teszi be, linkelve a kép.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#12155) *Ropi* válasza Peter M (#12154) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csinálj csreenshotokat légyszives Windows és az Adobe termékek színbeállításairól (hol, milyen profilok vannak beállítva).

Milyen színtérben dolgozol?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12156) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Segítség kéne egyszerűen nem tudom hogyan kell transzparensé tenni egy logót segítenétek benne?

Meg jó lenne ha valaki le is írná a menetét mer már órák óta ezzel szívok és egy normális leírást se találtam.:(

Az sikerült hogy így kivágtam a logót, de egyszerűen sehogyan se sikerült a dolog.

Köszi.

(#12157) Met válasza SzlobiG (#12156) üzenetére


Met
nagyúr

kitörlöd a fehér részeket és png-be vagy gif-be elmented

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12158) SzlobiG válasza Met (#12157) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na de hogy? :F Sose használtam még ps-t.:(

Amúgy már png-be van elmentve.

(#12159) BonFire válasza SzlobiG (#12158) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor nem ezzel kell kezdeni, hanem megismerkedni az eszközökkel. Két perc alatt nem tanulod meg fórumon keresztül az összetett kijelöléseket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12160) ViZion válasza SzlobiG (#12158) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor úgy, hogy a seeklogo.com-on megkeresed, letöltöd vektorosan. Ha ott van, mert nem nagyon néztem milyen logót is keresel :B
Jah, hazai kft akármi. Ez szopcsizós, mert vmi clipart-féle, sztem gyorsabb átrajzolni, mint vacakolni PS-ben, mert nem lesz szép.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12161) SzlobiG válasza ViZion (#12160) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én azt gondoltam tök egyszerű kivágni azt a fehér hátteret neki, de akkor még se?:(

Az átrajzolást hogy érted?

(#12159) BonFire Igazad van, de én nem is akarom megtanulni az egész progi használatát mer nekem csak ez a fontos, hogy kitudjam vágni a hátteret vagy is transzparens legyen a logó mert honlaphoz kell.

(#12162) BonFire válasza SzlobiG (#12161) üzenetére


BonFire
veterán

Jól gondoltad, mert tök egyszerű a feladat – már annak, aki ismeri és tudja használni az eszközöket. Nem akarod megtanulni melyik eszköz hogy működik, csak használni szeretnéd. Kérdés: mire? Nem tudom észrevetted-e, hogy fordítva ülsz a lovon. :)

Ha megkérsz rá valakit, egy virtuális sörért vagy perecért kivágja neked pikk-pakk. Tessék:

Az egészben az a legnagyobb vicc, hogy tényleg két kattintás volt az egész, mert eleve egy transzparens hátterű PNG-t töltöttél fel a képfeltöltésre! Benne volt az alfa csatorna, amit egyetlen kattintással maszkká lehetett alakítani. :)) :C

(Persze ehhez tudni kell, mi az az „alfa csatorna”, mi az a „maszk”, hogyan működnek, hol találhatók stb.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12163) SzlobiG válasza BonFire (#12162) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na erre gondoltam. :)

Igen mert ezt én vágtam ki már ki, csak " Benne volt az alfa csatorna, amit egyetlen kattintással maszkká lehetett alakítani" itt akadtam el. :B

Köszöntem, megy a virtuális sör. :R

(#12164) SzlobiG válasza SzlobiG (#12163) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most hogy nézegetem nagy user error volt mert ezt így már egyszer megcsináltam.:D

(#12165) BonFire válasza SzlobiG (#12163) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor neked ezen kell átrágni magad.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12166) BonFire


BonFire
veterán

Nézzétek mán! Szerintetek ez az oldal legális? azfonts.net Egy rahedli egyébként súlyosan drága fontot lehet letölteni róla minden megkötés nélkül. Mondhatni a legnépszerűbbek mind fenn vannak rajta.

Van ami egyszerűen csak át van nevezve: ez pl ránézésre egy-az-egyben Monotype Corsiva, itt meg másképp hívják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12167) Met válasza BonFire (#12166) üzenetére


Met
nagyúr

Be kell jelentkezni hogy az oldalról le tudjam tölteni?
Mert amúgy csak egy link van hogy Download font from owner's website ami átvisz a fonts.com-ra ami ugye fizetős

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12168) delta9


delta9
senior tag

Nem PS, csak egy kis érdekesség, 2 perc videó, egy könyv születése a nyomdában:
Birth of a Book

(#12169) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azt kérdezném hogy létezik e olyan photoshop plugin amit nem nehéz kezelni, és az általam készített raw fotóból készít hdr-t?

tudtok ilyet ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12170) SzlobiG válasza BonFire (#12165) üzenetére


SzlobiG
félisten

:R

(#12171) delta9 válasza flash- (#12169) üzenetére


delta9
senior tag

Ez ugyan nem plugin, de mivel már sokszor használtam és nagyon jól paraméterezhető, egyszerűen kezelhető app, így merem ajánlani. PS-ben meg legfeljebb egy apró utómunka szükséges hozzá. A download-ban találsz belőle PS plugint, de azzal semmilyen tapasztalatom nincs, csak a külső alkalmazást használtam.

Photomatix

(#12172) BonFire válasza Met (#12167) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor én néztem félre, mert a Kozukát minden további nélkül le lehetett tölteni, és úgy tudtam, ez is copyrightos (Adobe font), így fizetős. A Calibrinél meg az Arialnál viszont egyértelműen továbbvisz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12173) BonFire válasza delta9 (#12171) üzenetére


BonFire
veterán

De a Ps beépített HDR Pro pluginja miért nem jó? :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12174) delta9 válasza BonFire (#12173) üzenetére


delta9
senior tag

nem mondtam, hogy nem jó, mivel nem ismerem :) a régebbi ps-ekben a tone mappinolás eléggé nehézkes volt (lehet, hogy csak számomra). ezért ajánlottam egyet, amiről tudom, hogy elég jó.

(#12175) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok lenne egy kis gondom. PS-ben kellene két vonalat egymás mellé húznom, az egyiket fehérrel a másikat feketével. Ugye ez majd egy árnyékolás lenne overlayben. Viszont nagyon idegesít, hogy egy 1px-es vonal húz maga után egy árnyékot mikor ilyen nincs beállítva, meg mosott lesz. Valahogy véletlen sikerült húznom egy olyan vonalat fehérrel ami tényleg 1px-et foglal el.

Mellékeltem egy képet is. Ez miért van? Miért nem tudok ténylegesen 1px-es vonalat húzni?
A gond az, hogy mivel egymás mellett kell lenniük a fehér nem 100% fehér és macerás mert a fekete megszínezi a másodlagos vonalával.

LINK

Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#12176) Inv1sus


Inv1sus
addikt

De jó, hogy a gyökér Adobe Illustratorba minden másképp működik, egy tetves pontot nem bírok kiválasztani és arrébb mozgatni... De vektorosan kérik...

ui: Ha eps-be mentem le, az úgy jó nem?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12177) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na Bonfire, pont kapóra jött a lekerekítéses tutorialod. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12178) Gondwana válasza Mexildos (#12175) üzenetére


Gondwana
addikt

A screenshot alapján a Single Row Marque Tool már megvan, miért nem használod?

Szerk.: B-terv: hiába 1px széles a shape-objektumod, ha nem pixel szélén kezdődik. Pixelhez igazítva tegyél be segédvonalat, könnyebb lesz pontosan elhelyezni. (Én biztosan a RowMarque-t használnám a helyedben)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12179) BonFire válasza delta9 (#12174) üzenetére


BonFire
veterán

Na, nekem meg nyersanyagom nincsen hozzá, így nem tudom, mennyire hatásos vagy sem, mindenesetre működik úgy ahogy.

HDR képek feldolgozása Photoshopban + videó

Amúgy egy-egy képen is elég jól működik a HDR Toning, vagy amit én jobban szeretek a Shadows/Highlights szűrő. Ezekkel afféle „mű” HDR képeket lehet csinálni, valamint egy szimpla alul- vagy túlexponált képet is feljavíthatunk segítségükkel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12180) BonFire válasza Mexildos (#12175) üzenetére


BonFire
veterán

Kapcsold be a Pixel Grid mutatását és a Snap funkciót a View menüben.

Egyébként nem értem, hogy tudod ezt megcsinálni – márhogy fél pixelre rakod a vonalat –, nekem még készakarva sem sikerül. Hozzátapad a rácshoz.

Ui.: Ugye kijelölésnél a „Feather” értéke ugye 0? Ugye? :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12181) ViZion válasza SzlobiG (#12161) üzenetére


ViZion
félisten

Bocs, azt hittem a fekete és piros részeket is el akarod tűntetni :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12182) delta9 válasza BonFire (#12179) üzenetére


delta9
senior tag

az f-stop az a blendeérték itt. hosszan kifejtve: [link]

röviden és tömören nagyjából: az érzékelőre/filmre időegység (beállított záridő) alatt bejutó fény mennyiségét, ugyanakkor a mélységélességet szabályozzuk vele.

(#12183) Mexildos válasza BonFire (#12180) üzenetére


Mexildos
aktív tag

A feather érték az nulla. Viszont a View -> Snap to menüponton belül be van pipálva a grid de ki van szürkítve. Arra a rácsra gondolsz ami nagyon nagy nagyításnál előjön általában? Nekem az nem jelenik meg. Hogyan lehetne a vonalat úgy húzni, hogy pont illeszkedjen a rácsra.

Mi lehet a gond nálam?

(#12184) ViZion


ViZion
félisten

Lehet elsiklottam felette... a CS6 sem kezel kifutót? Azért ez gáz.
Lehet már a szélektől x mm-re húzni segédvonalat (tehát megadni, h pl. jobb széltől 5 mm-re). Ez a kiírom a pozíciót, elem méretét dolog jó lenne, majd meglesem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12185) BonFire válasza delta9 (#12182) üzenetére


BonFire
veterán


delta9:

Köszi a linket. Természetesen tudom, mi az a záridő és hogyan használjuk mélységélességre, csak 20 éve nem volt rendes fényképezőgép a kezemben, + nem tudtam, hogy az „f-stop” kifejezés ezt takarja. (Bár sejthettem volna, nem akartam a videón bakot lőni és hülyeséget beszélni. :)


Mexildos:

View->Show->Pixel Grid – Ezt kell bekapcsolni, és nagy fokozatú zoomnál megjelenik ez a rács. Feltéve, hogy a videokártyád rendelkezik a GPU gyorsítással, amit az Edit->Preferences-ben lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12186) flash- válasza BonFire (#12173) üzenetére


flash-
veterán

"De a Ps beépített HDR Pro pluginja"

hogy lehet előhozni a ps hdr pro pluginját?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12187) delta9 válasza flash- (#12186) üzenetére


delta9
senior tag

ha nem tévedek, az cs5 alatt nincs.

(#12188) flash- válasza delta9 (#12187) üzenetére


flash-
veterán

viszont a regiekben van?
edekes

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12189) BonFire válasza flash- (#12186) üzenetére


BonFire
veterán

A #12179-ben belinkeltem. Még videót is készítettem róla, meg blogposztot.

delta9: Ez CS5. Van benne. De Bridge-ből is kiadható a parancs.

flash: „viszont a regiekben van? edekes” – Igen, csináltak olyat, hogy kivettek valamit, aztán belerakták a Bridge-be, aztán most a CS6-ba újra visszatették. Hogy miért? Szerintem a fejlesztők sem tudják.

De ez benne van a CS5-ben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12190) mutyi válasza Inv1sus (#12176) üzenetére


mutyi
őstag

Te is úgy vagy ezzel az Illustratorrl,mint én. Szidomn orrba-szájba,mert amit esetleg még meg is tudok valósítani PS-ben, azt Illustratorban nem úgy kell. Így aztán sokszor órákat babrálok, kísérletezek, videozok, mire összejön. PErsze nem az Ilustrator hibája, hanem hogy nem vagyok annyira még gyakorlott a dolgokban :(
Múltkor írtam,hogy tetszenek a munkáid, szoktál esetleg bedolgozni is másnak, ha arra van igény?

(#12191) BonFire válasza mutyi (#12190) üzenetére


BonFire
veterán

Az tuti, hogy szokni kell. Sokáig én is szidtam az Illut, aztán gyakoroltam meg tanultam, és most már látom az értelmét, ha valami nem úgy működik, ahogy a Ps-ben. Sőt, ma már nem is tudnám nélkülözni bizonyos munkáknál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12192) mutyi válasza BonFire (#12191) üzenetére


mutyi
őstag

Persze, sajnos a nyomdai dolgoknál elengedhetetlen. Én is csináltam anno ps-ben fasza névjegyet, meg volt minden ott is,ami kellett a nyomdának, de a nyomdász csóka mutogatta,hogy ha nem raszteresen csinálom meg hanem vektorosan Illustratorban,akkor mennyivel gyönyörűbb lesz még nagyítóval is minden. Nem beszélve logók,meg minde egyéb dologról. Webre még csak mindegy lenne, de ha szükség van nyomdai munkákhoz, akkor bizony kell a vektoros anyag.

(#12193) BonFire válasza mutyi (#12192) üzenetére


BonFire
veterán

Persze, ha gradienteket meg árnyékokat raksz bele, az így is úgy is raszteres lesz, akár Illuval akár Ps-sel csinálod. Viszont tele színekkel tényleg verhetetlen a vektor.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12194) Dluinet válasza BonFire (#12193) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az áttetszőség átlátszóság simítástól függ, de az árnyék 99%-ban raszter, de ennek végső felbontását az Illustratorban lehet állítani

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12195) mutyi válasza BonFire (#12193) üzenetére


mutyi
őstag

Nem is szeretek használni se árnyékot,se semmi tükröződést nyomtatott változatoknál,mert egyszerűen gatyissá teszi azt, ami digitális formában meg egyenesen szép.

(#12196) delta9 válasza flash- (#12188) üzenetére


delta9
senior tag

igazad van, félreérthető volt. úgy értettem, hogy CS5 verziószám alatt (CS4, CS3 stb.) nincs. tehát a CS5-ben vezették be, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#12197) delta9 válasza mutyi (#12190) üzenetére


delta9
senior tag

Az Illu vektor kezelése és az Illuban való vektoros rajzolás szerintem köröket ver a PS-re. Apróságok ugyan, de pl. amíg Illuban nem engedem el a bal gombot, a space megnyomása mellett tudom mozgatni a vektorpontot, ps-ben meg ha leraktad a pontot, akkor max. undo-val tudod visszavenni és újból lerakni... de biztos ez is szokás kérdése, de sztem az Illu vektorkezelése sokkal kifinomultabb.

(#12198) ViZion


ViZion
félisten

Inspiráció... Cyberpunk... IR9 :o
És http://karimfakhoury.com/ ...és hozzá zene ez a jómunkásember nagyon tud.
BonFire, vmi wacom bármit rakhatnál fel, h mire jutottál vele... érdekel nagyon. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12199) BonFire válasza delta9 (#12197) üzenetére


BonFire
veterán

„…ps-ben meg ha leraktad a pontot, akkor max. undo-val tudod visszavenni és újból lerakni…”

Ezt nem egészen értem. CTRL-t lenyomva megfoghatod és átmozgathatod bármelyik lerakott pontot.

ViZion: Mikre gondolsz? Tapasztalatokra? Dolgozom vele (nem túl gyakran), Ps-ben inkább használom, mint Ilustratorban, utóbbiban ugyanis roppantul hiányzik a nézet elforgatása, ami Ps-ben benne van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12200) delta9 válasza BonFire (#12199) üzenetére


delta9
senior tag

vagy úgy igen. ezzel szemben illuban simán át tudod rakni, amíg nem enegedted el a bal gombot, ha nyomsz mellé egy space-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.