Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) BonFire válasza kovimre (#11900) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek szerint még csak nem is a te telepítőd, hanem valaki másé… Hm. Bátor ember vagy, ha a gépedre engeded, vagy minimum csak szereted a kihívásokat. :DDD Amennyiben nem ez a helyzet, javaslom a program újratelepítését az itt leírtak szerint.

A telepítést mindenképpen előzze meg egy alapos nagytakarítás (különben előfordulhat, hogy el sem indul a telepítő…) Leírom ennek is a módját.

1) Letöltöd és telepíted a Revo Uninstaller nevű ingyenes szoftvert. Elindítod.
2) Megkeresed a Photoshopot, és eltávolíttatod vele. A negyedik (legalsó) opciót pipáld ki. Takarítson alaposan. Kitakaríttatod vele az összes bejegyzést a registryből is.
3) Letöltöd és telepíted a CCleaner nevű ingyenes szoftvert. Elindítod.
4) Megkeresteted vele a registry hibákat, és kijavítod.
5) Mindezek ellenére előfordulhat, hogy még marad Photoshop nevű üres mappa a Program Files mappában, vagy a Documentsben. Ezeket kézzel kigyomlálod.
6) Újraindítod a rendszert!
7) A blogposztban leírt módszer szerint telepíted a Photoshopot.

Ui.: nekem a Photoshop CS5.1 Extended HUN eleve gyanús, mivel magyar nyelvű telepítője ennek a verziónak még az Adobe oldalán sincs. Ez egy afféle „csinált” szar. Egyáltalán nem meglepő, hogy nem működik megfelelően.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11902) kovimre válasza BonFire (#11901) üzenetére


kovimre
tag

Köszönöm! Igazából nem én telepítettem, nem is én használom, hozzám csak a kérdés jött, hogy miért nem jó! Köszi!

(#11903) rii válasza BonFire (#11886) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11904) bcrics


bcrics
tag

Hello, Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Hogyan Tudok egy 2d-s képet térhatásúvá tenni a programban? (CS5.1)
3dmax-ni nem szeretnék, van erre lehetőség a Psben?
Egy Emberi alakot szeretnék több szögből fotózva összefésülni hogy azt a térben mozgatni tudjam, így szerkesztve azt.
Kb mint a panorámaképeknél.

Tehát nem a szemüveges 3d-re gondolok.
Lehetséges ez, ha igen akkor mi a teendő?
Leendő tetoválást szeretnék elhelyezni a testen, térben mozgatva a képet kicsit jobb képet adna róla.

(#11905) BonFire válasza bcrics (#11904) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem ezt Photoshoppal nem fogod tudni megcsinálni. Kezdve azon, hogy a Photoshop nem is tud 3D-t. Ami benne 3D-nek van csúfolva, az minden, csak nem használható.

Nem feltétlen kell 3D Max, de egy Blenderrel meg lehet próbálkozni. Semmibe se kerül.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11906) ViZion válasza bcrics (#11904) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy BonFire is írta: ez nem arra való. Ehhez kell egy 3D rács váz, amit "felruházol".
Kérdezd meg magadtól van-e rá elég idő? Megérné-e, hogy profi megcsinálja belátható időn belül?
Mert kezdőként azért ez elég nagy feladat, bár vannak "template" alakok, amiket lehet textúrázni, de az azért nem 100%-os. 3D progik topikjában többet tudnak segíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11907) Met válasza bcrics (#11904) üzenetére


Met
nagyúr

Átrajzolod folpakkra és ráteszed a kezedre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11908) BonFire válasza ViZion (#11906) üzenetére


BonFire
veterán

Hehe! Én meg úgy ajánlgatom itt mindenkinek a Blendert, mintha valaha is boldogultam volna vele! Igazából sosem sikerült rájönnöm, hogy működik, eléggé bonyolult számomra. De a megoldás mindenféleképpen valami 3D-s progi lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11909) artiny


artiny
őstag

Valakinek van esetleg ilyen action ja?Nem kell h mukodjon a 3d csak a kep hatasa legyen olyan... :DDD

(#11910) Kloden válasza artiny (#11909) üzenetére


Kloden
senior tag

Ez?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11911) Des1gnR válasza artiny (#11909) üzenetére


Des1gnR
őstag

Itt egy kész script
Annyit javítanék rajta, hogy a kék réteget kicsit jobbra húznám, ha lefuttatta a scriptet.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11912) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#11909) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bár javasoltak megoldást, de ilyen feladatra léteznek speciális alkalmazások, amik tökéletesen dolgoznak, kötegelt feldolgozást támogatnak és mindezt user beavatkozása nélkül. 1 képnél el lehet játszadozni ezekkel a megoldásokkal (főleg ha időd is van rá), de ha több képről van szó, akkor csak időpazarlás.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11913) BonFire válasza artiny (#11909) üzenetére


BonFire
veterán

Tessék, itt van egy magyar nyelvű videó az egész folyamatról. Direkt a te kedvedért csináltam. Egészségedre! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11914) artiny válasza BonFire (#11913) üzenetére


artiny
őstag

:) :C köszönöm mindenkinek!

(#11915) BonFire válasza artiny (#11914) üzenetére


BonFire
veterán

Majd muti meg a végeredményt, ha jól sikerült! Az biztos, hogy sokat kell próbálkozni, hacsak az embernek eleve nincs állványa a géphez, vagy eleve két objektíves gépe.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11916) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Itt van ez a kép: KÉP 1

Ebből a képből hogyan lehet olyan grafikát csinálni, amit pólóra lehetne nyomtatni ?

Így is lehet pólóra nyomtatni, de akkor egy az egyben rányomják ezt a képet, és az nem olyan szép.

Először quickselection tool-al körbevágnám, és utánna ?

Itt van egy másik kép: KÉP 2
Ezen a képen, bal oldalon van egy kis kép, a játékosról, és fekete fehér lett, és mégis jól látszik, az arcának a karaktere.

Vagy rosszul közelítem meg a dolgot ?, hogyan lehetne a fenti KÉP 1 ből pólóra nyomtatható képet készíteni ?

köszi, a segítséget !

(#11917) ViZion válasza Orionk (#11916) üzenetére


ViZion
félisten

Fotókat is lehet pólóra rakni. Kinyomtatják egy spéci öntapadós fóliára, amit rávasalnak a pólóra. Ha kivágod a hátteret, akkor esetleg jobb lesz a végeredmény, de ahol csináltatod ott megmondják mit tudnak kezdeni vele.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11918) Orionk válasza ViZion (#11917) üzenetére


Orionk
senior tag

Itt akarom csináltatni, Szegeden:

LitoFilm-PólóNyomtatás

Tudom, hogy egészben is képet rányomtatnak, de az nem olyan, mint a boltokban. Nem hasonlítana, a boltokban levőkhöz.
Kivágom a hátteret, az oké, de ha háttér nélkül nyomtatják pólóra, attól még nagyon fényképszerű lesz.

de, egyébként köszi.

Azért akarom én előre összehozni, mert akkor talán olcsóbb lesz, ha nem nekik kell, a képpel babrálniuk.

Például nézzétek meg, ezt a képet: MINTA 1
A MINTA 1 képen is körbe van vágva, a zöld motornak a háttere, de mégis fényképszerű lett rajta a motor.

Viszont itt egy MINTA 2 : MINTA 2

A MINTA 2őn, már körbe is van vágva a nyomtatás, és nincs is fényképhatása, mintha egy fénykép lenne.

köszi

(#11919) Met válasza Orionk (#11918) üzenetére


Met
nagyúr

Na várjál, amiket itt linkelgetsz az mind fehér hátterű kép.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11920) BonFire válasza Orionk (#11918) üzenetére


BonFire
veterán

Hát vágd körbe azt a játékost, mi a probléma vele? Rá egy maszkot, aztán választasz egy szimpatikus kijelölőeszközt, és jöhet a mehet. Aztán az átlátszó hátterű képet elmented PNG formátumba. Az jó lesz.

A másik képen egy vektoros ábra van, ami teljesen másképp készül.

Azt is vedd figyelembe, hogy otthoni körülmények között te FEHÉR színt nem fogsz nyomtatni, mivel olyan tinta nincs az otthoni nyomtatóba, a fehéret mindig a nyomathordozó (alapesetben a papír vagy a póló) hozza. Ha fekete pólóra próbálsz házilag nyomtatni fényképet, az igen furcsán fog festeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11921) Bady


Bady
csendes tag

Hy!

Van egy kis problémám. Photoshop cs4 Extended 11.0.2-ben
a csíncsere eszközt (kép\korrekciók menü) használva nem azzal a színnek festi át, mint amivel szeretném. linkeltem képet a jelenségről.

színkülömbség

a válaszokat köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11922) BonFire válasza Bady (#11921) üzenetére


BonFire
veterán

Ha valakinek van ötlete a jelenséggel kapcsolatban, bátran ossza meg, ugyanis én irányítottam ide az urat, és már kifogytam az ötletekből.

(Meg holnaptól nem is leszek egy darabig...)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11923) Met válasza BonFire (#11922) üzenetére


Met
nagyúr

Megint kórház? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11924) mutyi


mutyi
őstag

Illustratoros topciot nem találtam, így itt kérném a segítségeteket.
Hogyan kell egy olyan rácsos felületet rajzolni, ami úgy néz ki,mint egy napelemes rendszer és mintha oldalról lenne tekintve?

(#11925) ViZion válasza mutyi (#11924) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig van.
PS-ben megrajzolod "szemből" majd ctrl+T és perspective. Ha komolyabb 3D kell, akkor Google Sketchup.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11926) mutyi válasza ViZion (#11925) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a választ!!!

(#11927) BarHo


BarHo
csendes tag

Profi Photoshop-ost keresek!

(#11928) Met válasza BarHo (#11927) üzenetére


Met
nagyúr

Abból itt sok van, mit kellene csinálni (képet linkelni ha valamit retusálni kell), mennyit szánsz rá stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11929) Inv1sus válasza BarHo (#11927) üzenetére


Inv1sus
addikt

Találtál párat. Most örülsz? Jó.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11930) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sose értettem, miért nem a téma tárgyával kezdenek az emberek segítséget kérni.

"Tud valaki segíteni? Az keressen meg pls."

Mit? Cementes zsákot cipelni? Kipucolni a WC-t? Kivinni a szemetet?
Mit, mégis mit?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11931) ViZion válasza Inv1sus (#11930) üzenetére


ViZion
félisten

...falat is tudsz rakni, akkor gyere :)
Én megcsinálom PS-ben, Te meg 3D-ban az udvaron :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11932) Inv1sus válasza ViZion (#11931) üzenetére


Inv1sus
addikt

Na! Így kell ezt. Már megyek is!

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11933) Met válasza ViZion (#11931) üzenetére


Met
nagyúr

De előbb én megtervezem 3D-ben :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11934) Wolfs


Wolfs
csendes tag

Üdv! Ilyet szeretnék készíteni,tudnátok ebben segíteni? CS5 a gépemen van,használgatom is. A gyerekről akarok hasonlót a kész focis képeiből. Hogyan fogjak neki vagy ezt már a fotózásnál kéne kezdeni,esetleg most utólag még van rá esély a sorozatképekből...

[ Szerkesztve ]

(#11935) Met válasza Wolfs (#11934) üzenetére


Met
nagyúr

célszerű már fotózáskor, gép lerak állványra, 1 pozíció katt, második pozíció katt stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11936) Wolfs válasza Met (#11935) üzenetére


Wolfs
csendes tag

Ok,kösz,és utána,egy kicsit gyakorlatiasabban ?

(#11937) ViZion válasza Wolfs (#11936) üzenetére


ViZion
félisten

Küld el a csajokat, megoldom :K

Állványt lerak -lehetőleg jóminőségű, 3 lábú. Ha fúj a szél, akkor súlyoz (igen, ezért van alul a kampó, nem azért, h felakasszuk amikor nem használjuk :D )
Gyorsnak kell lenni (kvázi) az árnyékok miatt.
Step 1. Gyerek 1-es pozícióba, fixre a fókuszt, meg amit lehet (iso, záridő, stb.) így minden képen hasonló lesz az élesség és a DoF.
időzítővel fotóz -> gombnyomás nem mozdítja be a gépet.
Step 2. gyerek 2-es pozíció, időzítő, katt.
3 goto step 2, if sd card full goto end :)
Utána PS-ben egymásrahúz a fotók, elhalványítva szépen be lehet állítani a helyes pozíciót.
Ezután maszkolás. Ismétlés. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11938) Wolfs válasza ViZion (#11937) üzenetére


Wolfs
csendes tag

Köszi,állvány ok,és a rögzítés is,néha a szenyás hátizsákot rakom rá,inkább a ps része érdekelt,mert nagy bűvészkedéseket nem szoktam a képeken max vágni,de ez most kiindulásnak elég lesz,hogy merre kezdjem el.

(#11939) delta9


delta9
senior tag

Inspiratív blogajánló:
Antonio Carusone (Associate Creative Director at Ogilvy, NY) – An inspirational resource focused on graphic design, typography, grid systems, minimalism and modernism.

AisleOne

(#11940) Des1gnR válasza Wolfs (#11938) üzenetére


Des1gnR
őstag

Csináltam egy videót, amin bemutatom (nagyjából), hogy mit kell csinálnod:
http://youtu.be/wqgfhjDW14c?hd=1
Nem akartam sokáig húzni a hosszát ezért elég elnagyolt kijelölés született, de legalább látod a lényeget. :K

delta9: Ez nagyon jó köszi :R

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11941) delta9


delta9
senior tag

Alább egy saját munka, már elfogadott borítóterv, a napokban jött ki a nyomdából:
Ez csak a front, a hátoldalon csak elérhetőségek vannak.
Borító: 200 g fényes műnyomó, fóliázva. A4

(#11942) Met válasza delta9 (#11941) üzenetére


Met
nagyúr

Az a magyar brands bántja ott a szemem...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11943) Des1gnR válasza Met (#11942) üzenetére


Des1gnR
őstag

+1, jó lenne ha át tudnád tenni a hátoldalra.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11944) delta9 válasza Met (#11942) üzenetére


delta9
senior tag

hűű. igazatok van, nem a véglegeset linkeltem. alább a végleges, de azt csak ilyen formában tudom mutatni. ez került nyomdába:

[link]

(#11945) delta9 válasza delta9 (#11944) üzenetére


delta9
senior tag

ez meg az alkatrész katalógus borítóterv, az előzőn már nem változtatható, mert ki van nyomva, az alábbi még csak leadva kreatív tervnek. csak mondjuk ebben meg nem igazán van photoshop munka, inkább tipó:

Alkatrész

(#11946) ViZion válasza delta9 (#11945) üzenetére


ViZion
félisten

Melyik nyomda?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11947) delta9 válasza ViZion (#11946) üzenetére


delta9
senior tag

Ha jól emlékszem, ezt a Print 2000 nyomta. Kecskemét.

(#11948) Met válasza delta9 (#11945) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen lapozgatós katalógust hogy lehet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11949) Bady


Bady
csendes tag

Hy!

Színcsere hiba ügyben kérdeztem már itt pár hozzászólással feljebb.
Készítettem a jelenségről egy videót, hátha érthetőbb így a problémám:
Színcsere hiba
Ha a szín kódját írom be, akkor is ugyanez a hiba jön elő.

köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11950) zetecR válasza delta9 (#11945) üzenetére


zetecR
addikt

Baba. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.