Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Egy képnél a DPI-t meg tudom változtatni PS-ben?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12702) Dluinet válasza cellpeti (#12701) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ctrl+Alt+I

Link

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12703) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azt kérdezném hogy mikor camera raw progival meginyitok egy raw fájlt,akkor pl a zajszűrést már magától kitalálja a progi és csak le kell menteni az egészet,vagy ha nem nyulok hozzá akkor semmi sem változik?
milyen értékeket érdemes használni hogy megfelelő legyen a zajszűrés?

tehát pl camera raw progival már akkor jobb eredményt érek el egy jpg-től,ha csak megnyitom a raw fájlt camera raw al majd mentem jpeg-be?
vagy ilyenkor semmi módositás nem történik,ahhoz állitgatni kell a csúszkákon hogy jobb legyen a jpeg-nél?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12704) Inv1sus válasza flash- (#12703) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ha megnyitsz egy raw fájlt, akkor azokat a beállításokat tölti be, amit a fénykép készítésekkor beállítottak. Én nem szoktam zajt szűrni, mert azzal a részletek is eltűnnek, de ezzel a sharpeningnél lehet játszadozni, szeretnél. JPG-t fölösleges megnyitni benne.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12705) flash- válasza Inv1sus (#12704) üzenetére


flash-
veterán

aha szóval ha csak nem módósitok valamit egy raw fájlon akkor felesleges megnyitni hogy aztán azonnal mentsem is jpeg-be..

mert bár sokan írják tesztekben hogy raw képen alapértelmezett zajszűrést csináltak valamelyik photoshop vagy nikon szoftverrel.
akkor ez mit jelenthet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12706) Inv1sus válasza flash- (#12705) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ezt nem tudom. :(
Egyébként a fotósok topikjában több szakértő van, ott biztos többet tudnának segíteni.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12707) Viszlát


Viszlát
addikt

Sziasztok!

Röviden a lényeg: pár éve néhányan a fórumról összefogtunk, hogy legyen egy saját filmes ranglistánk. PazsitZ fórumtárs munkájának köszönhetően aztán ebből lett egy működő site is, amit az aláírásomban található linken elérhettek.

Szeretnénk új életet lehelni a dologba, azonban ehhez szükségünk lenne valakire, aki jártas a web design területén és van némi szabadideje ezzel foglalkozni, hogy ne free css template-re legyünk rászorulva.

Ha esetleg valaki kedvet érez ehhez és futja rá a szabadidejéből, kérem jelezze nekem.

Figyelem! Ez nem a Prohardver lapcsalád álláshirdetése, fizetés sincs, csak a filmkedvelők hálája! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12708) BonFire


BonFire
veterán

Tegnap elkezdtem kipróbálni a CS6-ot. Az Adobe oldaláról viszont nem az Extended, csak a natúr változatot hajlandó telepíteni a Dowload Assistant, holott a weboldalon kimondottan az Extended Tryout van kiírva. Nem mintha annyira hiányozna a bővített cucc (leginkább a timeline alapú GIF szerkesztés hiányzik belőle), viszont ha annyira reklámozzák a 3D-t, hogy mennyit fejlődött, akkor nem ártana, ha ki lehetne próbálni. Tudja valaki hogy lehet az Extended Tryout-jához hozzájutni? Valami hivatalos helyről. A szoftver.hu is csak átirányít az Adobe oldalára. :((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12709) Dluinet válasza BonFire (#12708) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Innen töltötted le, és nem Extended?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12710) BonFire válasza Dluinet (#12709) üzenetére


BonFire
veterán

Pontosan! Lejött a linkről egy Download Assistant, amit elindítva elkezdte lefelé tölteni a programot, de nem Extended volt. :O

Ráadásul már meg is variálták, hogy Adobe ID nélkül még csak kipróbálni sem lehet. Aztán csodálkoznak, hogy virágzik a warez… :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12711) Dluinet válasza BonFire (#12710) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet csak amerikaiaknak jön az bővített, többi meg kit érdekel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12712) BonFire válasza Dluinet (#12711) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem teljesen megfelene az "amerikai".

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12713) Dluinet válasza BonFire (#12712) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor próbáld meg amerikai IP címről letölteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12714) BonFire válasza Dluinet (#12713) üzenetére


BonFire
veterán

Egyáltalán kijött már a végleges verzió, vagy csak még mindig a bétát sanyargatjuk? Mert utóbbi esetben oké, hogy ez-az nem működik. A proxyt már próbáltam, de mindig kiszúrja. Nem vagyok egy nagy hekker, de nem is hiszem, hogy az én dolgom lenne mindenféle kerülőutat keresni. Ha nem tudom kipróbálni, legfeljebb nem upgrade-elek majd!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12715) zetecR válasza BonFire (#12714) üzenetére


zetecR
addikt

(#12716) BonFire válasza zetecR (#12715) üzenetére


BonFire
veterán

Áááh! Nem cifrázom. Ha az Adobe nem enged hivatalosan hozzáférni, akkor le van…! Próbálgatom ezt még 29 napig, aztán megvárom a végleges verziót. Ha nem lehet magyarként Extendedhez hozzáférni majd, akkor maradok a CS5-nél. Azért még olyan nélkülözhetetlen fícsört nem találtam benne. Azt viszont már látom, hogy sokkal erőforrás-igényesebb, mint az elődje. Amikor lapozok a fontok között, nagyon sokat filózik.

Egy új erőművet meg nem veszek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12717) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudja valaki azonosítani a Movieclips.com logójának a betűtípusát? A whatthefont Houschkának azonosította, de azért látszik, hogy mégsem az (Az M betű közepe a Houschkában nem hegyes és nem ér le az alapvonalig, a C nem úgy kerekedik stb).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12718) Dluinet válasza BonFire (#12717) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Digi Grotesk N EF Bold se százas, de már majdenm.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12719) BonFire válasza Dluinet (#12718) üzenetére


BonFire
veterán

Aha! Ez már egész hasonló. Csak a free változatok mind a Condensed variációt kínálják, az meg pont nem jó. Na, majd keresgélek. Köszi!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12720) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

ez milyen effekt?

úgy találtam a neten. Csak a neve kellene, hogy utánna tudjak nézni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12721) BonFire válasza cellpeti (#12720) üzenetére


BonFire
veterán

Stylize =>Diffuse... =>Anisotropic

• Megnyitod a képet
• Ctrl+J-vel kettő db rétegmásolatot csinálsz.
• A legfelsőre alkalmazod az Others => Custom filtert úgy, hogy jó szemcsés legyen.
• Utána ezt színteleníted, majd alkalmazod rá a fent említett effektet
• Az alatta lévő rétegre a Cutout filtert alkalmazod.
• A felső réteg keverési módját Overlay-re állítod.

VIDEÓ

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12722) cellpeti válasza BonFire (#12721) üzenetére


cellpeti
veterán

nagyon szépen köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12723) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok!

Nikon D800-hoz szeretnék egy gépet 36 m.pixeles képekhez milyen processzor kell, hogy zökkenőmentesen tudjak dolgozni vele?!

AM3 alapok megvannak, szerintetek egy X4 meg egy SSD elég lehet, vagy ennél komolyabb kell?

(#12724) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Most kezdek kicsit jobban belemerülni a photoshop világába, de BonFire tutorialokat (ezúton is köszönet a munkádért! :R) nézegetve felmerült bennem egy-két kérdés:

Eddig én nem használtam maszkot, így pontosan nem is értem hogy s mint kéne/lehetne használni. Mondjuk, ha a rétegeket úgy képzelem el, mint egymásra rakott lapok, akkor a maszk az olyan, mint egy kivágott lap? Nem a maszkolás maga jelent gondot, hanem, hogy pontosan nem értem mire lehet használni, miben különbözik pl. egy új egyszínű rétegtől. Lehet, hogy bugyuta a kérdés, elnézést érte...

Az ecsetméret növelés/csökkentésnek mi a gyors gombja? Mert a photoshop gyorsbillek között ezeket írták: [ ] ami ugye magyar bill.en AltGr+F illetve AltGr +G. De ezzel nem működik...

A többi igazából egyedibb gond: Egy régebbi photoshopot használok, ahol alapból mindig nézet/Proof beállítás "munka CMYK", de így egészen más színeket látok, mint a Monitor RGB-n. Nem lehet valahogy beállítani, hogy ez (Monitor RGB) legyen az alapértelmezett?

Köszönet előre is ! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12725) ViZion válasza #TOTTI (#12723) üzenetére


ViZion
félisten

X4 és SSD elég, és legyen 8+ GB ramod

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12726) BonFire válasza pocokxx (#12724) üzenetére


BonFire
veterán

A maszk arra való, hogy bizonyos képrészleteket kitakarjunk vele a rétegről, illetve csak bizonyos helyre engedjük hatni mondjuk a korrekciós (adjustment) rétegeket.

A kitöltött egyszínű réteg teljesen más tészta. Ott vektormaszk takarja ki a nem kívánatos elemeket, és egy alakzat (shape) jön így létre a segítségével. De egyelőre a pixelmaszkot kéne megérteni, mielőtt továbblépsz.

A pixelmaszk nagyon hasonlít hatásában a radírhoz, csak annyi a különbség, ha kiradírozod a pixeleket, azokat már nem tudod később visszanyerni. Ha maszkkal dolgozol, mindig vissza tudsz térni a kiinduló állapothoz a maszk átfestésével.

Úgy működik, hogy amit a maszkon feketére festel, az átlátszó lesz. Ami fehér marad, az átlátszatlan. És természetesen ami szürke, az csak félig-meddig átlátszó, attól függően, hogy mennyire sötét vagy világos az a szürke.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12727) BonFire válasza pocokxx (#12724) üzenetére


BonFire
veterán

„Az ecsetméret növelés/csökkentésnek mi a gyors gombja? Mert a photoshop gyorsbillek között ezeket írták: [ ] ami ugye magyar bill.en AltGr+F illetve AltGr +G. De ezzel nem működik...”

Edit–> Preferences –>Keyboard Shortcuts. Beállítod ezeket, majd elmented saját beállításként.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12728) pocokxx válasza BonFire (#12726) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, így azért kezdem érteni. Tehát mondjuk olyasmi mintha egy átlátszó fóliát tennék rá egy lapra, és azt besatíroznám ott ahol nem kell.

A bill parancsot is köszönöm.

Esetleg a monitor rgb re van vmi megoldás?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12729) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Azt meg lehet csinálni egy autónál, mintha halványan égnének a helyzetjelzői(kék vagy sárga)

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12730) BonFire válasza cellpeti (#12729) üzenetére


BonFire
veterán

Valami ilyen darkos holdfényes témára gondolsz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12731) pocokxx válasza BonFire (#12730) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez de jól néz ki... Ezek után inkább csak linkelem az én próbálkozásom... :B
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12732) Met válasza cellpeti (#12729) üzenetére


Met
nagyúr

Te renderelted?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12733) BonFire válasza pocokxx (#12731) üzenetére


BonFire
veterán

Az se rossz, csak én előre gondolkodtam, hogy a fényszóró valahogy jobban érvényesülne sötétben. De itt egy újabb változat: Kocsi jobban kiemelkedik a háttérből, világosabb is, a háttér holdfényesebb, meg van dobva egy vignettával+ egy blur effekttel.

További kis titok: a fényszóró fénye igen halvány kék, a blending módja pedig Linear Dodge. Jobb, mint a screen ebben az esetben. Az Outer Glow-val is játszadozni kell.

Hue/Saturation adjustment réteggel alulszaturáltam, mert éjjel kevesebb a szín, plusz egy Exposure réteggel adtam neki éjjeli megvilágítást.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12734) Ps Vita


Ps Vita
őstag

(#12735) BonFire válasza BonFire (#12733) üzenetére


BonFire
veterán

Ha érdekel valakit, így néznek ki a rétegek egymáson; így dolgoztam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12736) cellpeti


cellpeti
veterán

Hát fiúk...nagyon jók. Köszönöm mindenkinek. :R :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12737) pocokxx válasza BonFire (#12735) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hú, hát én csak rendereltem egy lencsefoltot és kész... A hue/saturation, meg exposure azok a korrekciós maszkok?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12738) BonFire válasza pocokxx (#12737) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, korrekciós rétegek, vagyis Adjustment Layerek. Természetesen mindegyikhez tartozik maszk, amivel be lehet szabályozni, hogy a képnek csak bizonyos részére fejtse ki a hatását. Tehát ha az Exposure megkíván egy bizonyos sötétséget, de a kép fő tárgya is túl sötét lenne általa, egy maszkkal és egy ecsettel át lehet festeni, hogy az alanyra ne (vagy ne annyira) fejtse ki a hatását.

Ezt hívják non-destruktív szerkesztésnek; amit csak lehet, smart objectekkel, smart filterekkel és adjustment layerekkel oldunk meg. Így mindig vissza lehet térni az eredeti képhez, illetőleg a paramétereket bármikor lehet tekergetni, szabályozgatni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12739) kiskornel


kiskornel
addikt

PS CS5. A PS-ben szerkesztett kép nem úgy néz ki, mint az elmentett, Winbe megnyitott kép. Végig sRGB színteret használok, de valamiért a PS CMYK megjelenítést használ.

Egyetlen módot találtam rá, hogy egyezzen a két kép: bekapcsoltam nézet / nyomtatás szimuláció, majd beállítottam a nézet / nyomtatásszimuláció beállítása / monitor RGB.

Hogy lehetne megadni neki, hogy mindig ezzel a beállítással induljon?

CS4 WinXP alatt sose volt ilyen problémám. Most vagy a PS vagy a Win7, de keveri a xart valami.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12740) Wyll válasza kiskornel (#12739) üzenetére


Wyll
őstag

Először is jobban jársz, ha magyar PS-ot használsz, mert mi szinte csak abban fogunk tudni neked segíteni.

A többiek mindjárt segítenek, én nem igazán értem a problémát :U
Miből veszed, hogy a PS CMYK megjelenítést használ? Nem is igazán értem ezt a mondatot...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12741) Inv1sus válasza Wyll (#12740) üzenetére


Inv1sus
addikt

Mármint angolt. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12742) Wyll válasza Inv1sus (#12741) üzenetére


Wyll
őstag

:W

IGEN

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12743) kiskornel válasza Wyll (#12740) üzenetére


kiskornel
addikt

"Miből veszed, hogy a PS CMYK megjelenítést használ?" - ha ki be kapcsoltam a nyomtatás szimulációt, és az PS CMYK volt állítva, akkor nem változott a kép.

Mindent újra indítottam, most úgy indult a PS, hogy nincs nyomtatásszimuláció, és minden szín mindennel egyezik. :F Magától rendbe jött. De hogy miért? :U
És ezt már nem először csinálta. Remélem innentől kezdve így marad...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12744) BonFire válasza kiskornel (#12743) üzenetére


BonFire
veterán

Én nem tudom megérteni, miért kell a színprofilokat piszkálni boldog-boldogtalannak, ha egyáltalán fogalma sincs róla, hogy mire való és mire nem! Magától ilyet a Photoshop nem csinál! Az bullshit, hogy kikapcsolom meg újraindítom és megjavul. Valami el lett nyomva, el lett tekergetve, aztán jön a baj csőstül.

Én azt javaslom, hogy telepítsd újra a Photoshopot (tiszta telepítés legyen, előbb uninstalláld a mostanit), és hátha „megjavul”.

(Utána meg ne piszkáld!)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12745) delta9


delta9
senior tag

Photoshop CS6 bemutató
"Jakab Zsolt az Ország első Adobe Certified Expertje, Adobe Certified Instructor bemutatta a Photoshop CS6 megújult kezelőfelületét és más munkát segítő fontos változtatásokat, a Content Aware Technologiákkal kapcsolatos újdonságokat és a vidó rétegek kezelését, effektezését. Végül pedig Meichl Mátyástól megtudhattuk hogyan változtak meg a 3D réteg létrehozás és kezelés eszköze."
34:27
[link]

InDesign CS6 bemutató
"Meichl Mátyás az Adobe magyarországi technikai szakértője az InDesign CS6 új funkciói közül a Content Collector és Placer eszköz mellett a digitális publikációk létrehozását megkönnyítő Alternate Layout és linked Content & Style Mapping valamint a Liquid Page Rule-ok használatát személeltette. Ezután az interaktív űrlapok készítésének új módjáról láthattunk gyors összefoglalót."
26:15
[link]

Illustrator CS6 bemutató
"Az Illustrator CS6 újításairól ismét Jakab Zsolt előadását láthattjuk. Az Image Trace, a mintázat készítés és a színátmenetek létrehozásának újdonságai mellett megtapasztalhattuk hogyan változott az Illustrator teljesítménye és kezelőfelülete a 64 bites átírásnak köszönhetően."
18:29
[link]

bocs, hogy mindet ideszúrom, nem a saját topikjába, de úgy is ez a legforgalmasabb

(#12746) kiskornel válasza BonFire (#12744) üzenetére


kiskornel
addikt

"Én nem tudom megérteni, miért kell a színprofilokat piszkálni boldog-boldogtalannak, ha egyáltalán fogalma sincs róla, hogy mire való és mire nem!" - hülye technikai fejlődés. Azért kell baszurgálni a színtereket, mert az alapbeállításokkal kinyomtatott kép (HP standard) egyszerűen sárgás lesz (melegebb színű), mint a monitoron látható. Ha én egyszer borús képet akarok, ne melegítse ki a színeket.

Ha minden színtért ugyanarra állítottam, legalább a színhőmérséklet rendbe jött.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12747) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

sziasztok. Ps cs5ön rajozolok (digi táblával) az a problémám, ha ugyanazon a layeren rajzolom, és színt váltok,akkor nem fölé, hanem alárajzól az előző színnek. Hogy lehet ezt beállítani? köszi

(#12748) ViZion válasza szultanpepa (#12747) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd meg az edit/keyboard shortcuts alatt nincs-e vmi elállítva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12749) *Ropi* válasza kiskornel (#12739) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PS-ben négyféle színtérrel kell tisztában lennünk: a forrás fájléval (bár ez nem annyira fontos), a munka színtérrel, amiben a fájlt feldolgozzuk, a kimenet színterével, amibe a fájlt exportáljuk és a monitor színterével, amiben a munkafolyamatot végignézzük.

Először állítsd be a munkaszínteret az alábbiak szerint. Ezzel sRGB-re konvertál mindent a program és abban is dolgozza fel, amit a monitorok nagy része vissza tud adni és a weben is elfogadott standard. Ha Adobe RGB színteret tudó monitorod van, akkor az sRGB helyett választhatod az Adobe RGB színteret is.

Az egyszerűség kedvéért lerövidítve: a VIEW / PROOF / PROOF SETUP menüben az INTERNET STANDARD RGB (sRGB)-t jelöld be, és minden egyes kép megnyitása után CTRL + Y -nal be kell kapcsolnod a softproof-ot, ami a kalibrált monitorodon sRGB színtérbe lefordítva mutatja az adott képet, tehát azt látod, amit egy olyan böngészővel látsz a neten, ami képes a színprofilokat kezelni (pl. Firefox). Ha minden jól van beállítva, akkor a CTRL + Y megnyomására sRGB munkaszíntér esetén nem szabad változnia a képernyőn látott képnek, Adobe RGB színtér esetén fakulni fognak a színek és változik a kontraszt is.

És végül a kimeneti formátum: az EDIT menüben van két opció: az egyik az ASSIGN PROFILE, a másik a CONVERT TO PROFILE. Előbbivel "teszt jelleggel" hozzá lehet rendelni színprofilt az adott képhez, de nem módosítja véglegesen, utánna eltávolítható. A CONVERT TO PROFILE viszont végérvényesen átszámolja a képet abba a színprofilba. Ezekkel lehet ellenőrizni egy - egy kép színhelyességét például.

Mentésnél webes munka esetén sRGB profilba kell menteni, hogy a neten is ugyanúgy lássuk vissza (az icc profilt értelmezni tudó böngészőkön). A FILE / SAVE FOR WEB menüpont alatt lehet megtenni a jobboldalon felül lévő kis menüben az sRGB profil bepipálásával.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12750) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Lehet, hogy ez megint egy bugyuta kérdés, de vonalat lehet rajzolni tollal?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.