Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Muerte válasza Styf01 (#26200) üzenetére


Muerte
addikt

Keresd meg priviben,majd ő megoldja "emberi" áron [link]

(#26202) Peak válasza Styf01 (#26200) üzenetére


Peak
addikt

Először is ez nem más hibája, kerüljük a rágalmazást.
Másodszor a gép takaritásával eleve túl sokáig vártál, ami idő alatt olyan mértékű folyamatos hőterhelést kapott az alaplap, a chipek, a forrasztások, hogy előre borítékolható volt az ilyen jellegű hiba.
Ne próbáljuk rákenni a szervizre plz. Pláne hogy elhoztad, működött, aztán nálad csuklott meg.

Lehetséges, hogy egy "BéGéÁzással" megoldható a dolog, újraforrasztanak chipsetet, vagy más egyéb hibája is lehet. Tessék szépen bevizsgáltatni ismételten, lehet, hogy apróbb javitással orvosolható.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#26203) Styf01 válasza Peak (#26202) üzenetére


Styf01
csendes tag

Elnézést az indulatert, valóban nem a szerviz hibája , csak a véletlen lhibája lehet hogy pont akkor szállt el

(#26204) Styf01


Styf01
csendes tag

De természetesen nem a híbást keresem hanem a megoldást a problémára , elvittem egy másik szervizbe is es ott azt mondjak hogy lehet memória vezérlő , az eredeti szervizben meg hogy vagy vga vagy cpu de nagyobb valószínűsége van a vga hibának !

(#26205) Styf01


Styf01
csendes tag

A gond ezzel az hogy mind a két hejen azt mondtak hogy ez min. 40 ezer Ft ami nem kis összeg , legalábbis nekem ezert kertem itt tanácsot hogy hátha van valami megoldás az alaplapcseren kívül !

(#26206) hcsaba válasza Styf01 (#26205) üzenetére


hcsaba
tag

Üdv

Már Muerte75 kolléga meg adta a címet, mért nem ott érdeklődtél.
Biztos, hogy emberi áron megcsinálja.

(#26207) genius5000


genius5000
tag

Acer ASpire 5745G

Vettem hozzám ebayről billentyűzetet, (futottam pár kört, de meglett végül és működik)

A bajom csak, hogy angol. vagyis nem nagyon bajom, mert simán megszoktam már most. (sajnos kisebb 3 mm errel az ujnak a billentyűk alatti szerkezete, ezért nem tudom átpattintani a gombokat). Létezik valami jófajta matrica rá, amitől nem lesz bucsus kinézete, hanem kulturált lesz?

köszönöm :)

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#26208) Styf01


Styf01
csendes tag

A hiba megoldva koszonom a segítséget

(#26209) Dapro válasza Styf01 (#26208) üzenetére


Dapro
senior tag

És mi volt a megoldás?

(#26210) Dapro


Dapro
senior tag

Overkill, online1986.

Érdekelne, hogy neked online1986 hány fokot változtatott a hűtő csere.
Overkill, bár 2 oldallal ezelőtt tettem fel a kérdést, most tudok válaszolni. Nekem az 5750g felmegy 100 fokra játék alatt és kikapcsol! Garanciás de az túl sok idő lenne mert dolgozni használom és munka közben meg 80-90fok... sztem a hűtés szar mert garanciába azt cserélték 1x meg alaplapot 2x. (össz 2x volt szervizbe még mikor megvettem 1 éve. de most megint rossz a hutes)

ha hutest kicsereltetem elveszik a gari?

(#26211) OverKiller válasza Dapro (#26210) üzenetére


OverKiller
tag

Hát én most nemsokára először megpróbálom csak a pasztát cserélni, meglátjuk mennyit segít, aztán ha úgy se, akkor megveszem azt a másik hűtőmodult. :)

(#26212) Dapro válasza OverKiller (#26211) üzenetére


Dapro
senior tag

Neked legalább fut bármilyen játék még. Nekem egyszeru jatekok alatt is kiakad.

Itt tuti hutomodul csere + tisztitas + pasztázás kell és az meg már 15-20k :(((

(#26213) online1986 válasza Dapro (#26210) üzenetére


online1986
tag

Szia hát nekem is 80-90 fok körül volt most vga tuningal 74 fok játék közben és nem árt beszerezni MX4 pasztát!

(#26214) Styf01 válasza Dapro (#26209) üzenetére


Styf01
csendes tag

Talán valami illesztesi probléma , kivittem Tökölre es 10 perc alatt jó volt, amit a másik 2 szerviz nem tudott megcsinálni!

(#26215) OverKiller válasza Dapro (#26212) üzenetére


OverKiller
tag

Ha óriási melegedési probléma van, akkor lekapcsol a gép, és nem szarakodik a játék kilövésével.
Ha kisebb melegedés van, ami pont elég ahhoz, hogy throttling-oljon, akkor meg az a jelenség, hogy elindul a játék egy stabil sebességgel, majd egyszercsak elkezdi dobálni az fps-t egyre lejjebb, és nem is megy vissza.
Én is hűtőmodult akarok cserélni, de az enyim csak 6.000Ft + paszta lesz (amit online1986 is ajánlott).
Nézz körül [náluk], hátha találsz olcsóbban a tiédhez.

(#26216) Peak válasza Styf01 (#26214) üzenetére


Peak
addikt

Ez mondjuk elég gáz :( Melyik szervizek voltak ezek?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#26217) Tomeh


Tomeh
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárláson gondolkodom!
[link]
Tapasztalatok, vélemények?
Köszi előre is!

(#26218) Muerte válasza Tomeh (#26217) üzenetére


Muerte
addikt

Ma este a PH! TV-n megnézheted,egyik tesóját fogja Pheke tesztelni [link]

(#26219) Tomeh válasza Muerte (#26218) üzenetére


Tomeh
csendes tag

Köszi! Kiváncsian várom!

(#26220) Stirlitz válasza genius5000 (#26186) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Aspire 5315 szüleimnél 5.-ik ève megy hiba nélkül . Nagyon jó tapasztalatok miatt vettem én is egy használt 5920g-t. És nem bántam meg. Nem úgy , mint a feleségemnek vett mèregdrága Toshiba notit.. Ízlések és pofonok , sztem nem néznek ki rosszul ezek a gépek .

(#26221) Dapro válasza OverKiller (#26215) üzenetére


Dapro
senior tag

ec-conál mondták h 7k körül a tisztítás (+paszta?) meg +6k ugye a hűtőcsere.
gondolom a garancia elveszik ha hűtőcsere lesz? (értelmetlen lenne gariba küldeni hogy utána megint rossz legyen.)
bár mostanában nem sürgetem a dolgot hiszen asztalin gamelek.

(#26222) sowi válasza Dapro (#26221) üzenetére


sowi
őstag

nem veszik el a garid

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26223) dejaris


dejaris
addikt

Vasaroltam egy acer m3 581tg tipusu laptopot. Egybol win8-at telepitettem ra es minden drivert amit az acer honlapjan talaltam. Volt ilyen dolby-s programocska is amin lehetett allitani 3 fajta felhasznalast (film, zene, jatek). a rendszert ujra kellet raknom, ujra feldobtam minden drivert, de mar nincs ez a dolby-s program, de viszon irritaloan tul sok a reverb effekt jatek kozben peldaul, ami szerintem osszefugesben van ezzel. Tovabba, honnan tudom mikor aktiv a turbo core funkcio? A feladatkezelo mindig egy 1.7 Ghz-et mutat maximumnak. Az intel rapid technologia mennyire hasznos? Azt mutatja a programja, hogy minden jol megy, de en nem erzek sebessegnovekedest. Erdemes a helyere venni egy 64 gigas msata ssd-t, es arra telepiteni? Egyaltalan tud onnan bootolni a rendszer? Az alaplapnak van valami maximuma, hogy mekkora meretu ramot tud kezelni egy slotban? Batran vehetek egy 8 gigasat bele? Az elkepzelheto, hogy rosszul ismeri a rendszer az akkumat? Nem volt teljesen feltoltve mikor telepitettem, ez bezavarhat? Azert gondolom, hogy valami lehet, mivele csak 6 orat bir.

Elore is koszonom szepen azoknak, kiknek van eleg turelme foglalkozni a tul sok kerdesemmel :R

(#26224) Toby888 válasza dejaris (#26223) üzenetére


Toby888
senior tag

Nekem a Dolbi advanced audio-t a hangkártya driverel együtt rakta fel a gép, én elég hasznosnak tartom.Az Intel rapid-nak nem sok értelmét látom, nekem is fent van, de semmi változás szintén.

A többire sajnos nem tudok válaszolni :S

[ Szerkesztve ]

(#26225) Styf01 válasza Peak (#26216) üzenetére


Styf01
csendes tag

Nem szeretnek ragalmazni senkit, ezert nem írok konkrét boltokat de József krt. Es Margit krt a másik

(#26226) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv

vadi új Acer v3-531G laptop.
Minden gyári drivert leszedtem hozzá de az eszközkezelőben 3 dolog felkiáltó jeles... nem tudom működésre bírni a WIFI-t valami 2 alapfunkciós valami nem jó meg a PCi kártya kezelő vagy mi...
mi a franc van vele minden driver fentvan már kivéve az ACHI-Sata (aszeem) driver... mert azt nem engedi feltenni mert azt írja ki hogy a gép nem megfelelő hardverteljesítményileg...

Kivagyok már ettől a szartól...
Faszé nem tudnak adni egy CD-t vagy ááá... a Wifi nem hiszem hogy rossz mert a gyári Win8-al ment...
most Win7 64bit.

Köszi helo

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26227) genius5000 válasza Kiskokó (#26226) üzenetére


genius5000
tag

Sajnos nem véletlenül adtak hozzá gyári WIN 8 at... Valószínű már arra van optimalizálva. Bár nem értem, miért cserélted le a Win 7 re? Start menü hiánytól eltekintve (ami ugye simán megoldható egy progival) szerintem gyorsabb a Win 8. az ablakos nézetet meg egyszerűen nem kell használni és kész. A közeljövőbe az új gépeknél, mint ahogy az XP-Vista váltás volt, ott se ment jópár gép egy ideig XP-n amihez Vistát v. Win 7 et adtak. Mert ez a fejlődés rendje :)

Valószínű későbbiekben valaki megcsinálja Win 7 es drivereket is, de ez persze nem 100%

[ Szerkesztve ]

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#26228) Kiskokó válasza genius5000 (#26227) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát azé annyira nem új még a win8 és nem régi a win7 hogy ne csinálnák meg teljesen... amúgy is ezek alap driverek nem is különlegesek... nagyon nem értem....:S neje vadi új laptotp 140ezeré azt nem lehet működésre bírni rendesen hát ez röhely...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26229) genius5000 válasza Kiskokó (#26228) üzenetére


genius5000
tag

Távol álljon tőlem h promózzam a WIN 8-at, de azt mondtad, hogy azzal ment rendesen minden. Akkor miért nem maradt egyszerűen az és kész? :) (nem vitázni szeretnék félre ne értsd, csak nem rétem, hogy egy jól működő dolgot miért kell lecserélni egy bizonytalanra)

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#26230) Krike válasza Kiskokó (#26226) üzenetére


Krike
aktív tag

Remélem mielőtt felraktad a 7-et, csináltál recovery disceket a 8-ról, hogy vissza tudd tenni, ha kell.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#26231) Krike válasza Kiskokó (#26228) üzenetére


Krike
aktív tag

Utána kell nézni az eszközök gyártóinál a drivereknek. Az alaplapi chipset drivert felraktad? Az egyik ilyen felkiáltójeles a kártyaolvasó lesz.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#26232) Kiskokó válasza genius5000 (#26229) üzenetére


Kiskokó
veterán

Egyszerűen nem kell a win8

Win7 64 bit Prof jól bevált programokkal védelemmel kivan tapasztalva az asztali gépen és kész.

Illetve kell pár programhoz Xp mode és nemtudom hogy az megy e 8-on...

Nincs recovery letöröltem minden a pi..ába. Nem is akarom visszattenni..
De ez akkor is gáz....
hol van a win7 és win8 közötti idő mint anno a 7 és XP közötti...
Á tiszta röhely geci... nem lehet használni normálisan egy szaros szájbabaszott laptopot kibaszott WIN7-el geci. Rakás szar az egész úgy ahogy van... minek van fent a gyár oldalán az összes 7-64bit driver ésakkor mégse lehet vele mindent feltenni hagyuk már... :S Na acert felhivom lessz ott nemulass.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26233) genius5000 válasza Kiskokó (#26232) üzenetére


genius5000
tag

A Win 8 kompatibilitási módja sztem még jobban sikerült, mint a Win 7-é, eddig legalábbis nekem jobban szuperál. Elindul olyan is, ami Win 7-en nem indult el. De ne Off-oljuk tele a fórumot, sztem hiba volt (főleg recovery készítés előtt) csak úgy beleugrani az ismeretlenbe. Jobban jártál volna, ha biztonságba tartasz egy jól müködő rendszert.

Minden esetre, ha sikerült telefonon beszélni velük, kérlek, tapasztalatokat írd le, legalább lesz egy újabb kép az ACER supportról. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#26234) Kiskokó válasza genius5000 (#26233) üzenetére


Kiskokó
veterán

Aza baj win8on nincs Xp mode..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26235) genius5000 válasza Kiskokó (#26234) üzenetére


genius5000
tag

Meglepődnék ha nem lenne. legalábbis az én verziómon van, ha jól emlékszem, de majd otthon leellenőrzöm, mert most munkából vagyok, itt meg Win 7 van még ;)

[ Szerkesztve ]

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#26236) Kiskokó válasza genius5000 (#26235) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez nem kompatibilitási mód hanem egy letölthető Mód Win7-re. és azt olvastam most a neten hogy Win8hoz nincs

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26237) Krike válasza Kiskokó (#26236) üzenetére


Krike
aktív tag

Nincs XP mód, Hyper-V van. De VirtualBox vagy VMWare alá bármikor feltehetsz egy XP-t, ezek 3D emulációra is képesek (DirectX, OGL).

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#26238) Kiskokó válasza Krike (#26237) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na jó ajd ha lehet jelentkezek privátba mert akkor ez érdekelne komolyabban.Köszi hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#26239) botosmark


botosmark
csendes tag

Sziasztok abban szeretném a Segítségeteket. Van egy Acer Aspire 5315-ős Laptopom és nem tudom mien X2-es Proceszort vegyek bele???? :R

(#26240) Krike válasza Kiskokó (#26238) üzenetére


Krike
aktív tag

Én is csak lestem ám a hasonló témák között , mert nem vagyok vájtfülű

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#26241) sowi válasza botosmark (#26239) üzenetére


sowi
őstag

szerintem nem fog belemenni, mert az x2 amd proci az 5315 meg intel-es laptop, de ha eleg eros vagy bele tudod gyurni a foglalatba

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26242) botosmark


botosmark
csendes tag

Értem akkor Core Duóba nem is kezel semmit ? :( :R :R :R

(#26243) sowi válasza botosmark (#26242) üzenetére


sowi
őstag

ezt tudod belerakni maximum: CPU.DUO.M-2.50GHz/6MB/800/

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26244) botosmark


botosmark
csendes tag

értem köszönöm... :)

(#26245) ChrisR1


ChrisR1
csendes tag

Hali!

Van egy Acer E1-571-es laptopom i3-3110M-es cpu-val. Van a gépben 1 db 4 Gb-s 1333-as ram. Mivel a HD4000 is a ramot használja, így megérne-e egy 2x4Gb-s 1600MHz-es rampár belerakása? vagy csak vegyek 1 db 4Gb-os 1333Mhz-es modult? Nem lenne érezhető különbség az 1333 és 1600 között?

Üdv.

(#26246) sowi válasza ChrisR1 (#26245) üzenetére


sowi
őstag

folosleges a gyorsabb ram, nem fogod eszrevenni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26247) ChrisR1 válasza sowi (#26246) üzenetére


ChrisR1
csendes tag

Hali!
A single channel és a dual channel között sem lenne érezhető különbség? Illetve jelenleg a 4 Gb ramból csak 128MB-ot ad a gép az IGP-nek. 8Gb mellett sem változna a mennyisége? Biosban nem változtatható a mennyisége.
Üdv.

(#26248) sowi válasza ChrisR1 (#26247) üzenetére


sowi
őstag

mindig annyit ad amennyi kell neki, te nem tudod allitgatni, atlagos felhasznalasnal a single es dual channel kozott sem fogod latni a kulonbseget, csak tesztekben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#26249) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem adni egy beárazást erre a laptopra?
Nagyon megköszönném!!! :R :R :R

Acer E 525 Laptop Szép Állapotban Eladó!
Adatok:
processzor T3000 1.80GHz 1.79GHz Celeron (R) Dual-Core CPU
2 GB memória
32 bites operációs rendszer
250GB HDD
8xdvd
5in1 Card Reader
15,6" képátmérő

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#26250) Peak válasza DirtyFREE (#26249) üzenetére


Peak
addikt

Ez Extensa vagy EMachine?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.