Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) chriszo válasza _core (#13448) üzenetére


chriszo
csendes tag

Köszi a segítséget!

Van még valami olyan átállítás amit érdemes tudni, hogy jól működjön a masina?

(#13452) roti86 válasza _core (#13448) üzenetére


roti86
őstag

AHCI mód és IDE mód között van egyébként valami különbség?
Gyorsaság melegedés ?

(#13453) dunc válasza chriszo (#13445) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello nem kell kikapcsolnod,de olyan xp sp3 kell amibe benne vannak az ACHI driverek,és akkor gond nélkül látja,az ide mod se nagy dráma,de azért ha már van akkor menjen ACHI modba.

[ Szerkesztve ]

(#13454) Blue@X válasza roti86 (#13452) üzenetére


Blue@X
senior tag

Itt egy összehasonlítás: [link]

(#13455) roti86 válasza Blue@X (#13454) üzenetére


roti86
őstag

Kösz szépen, miket nem tud meg az ember. :R

[ Szerkesztve ]

(#13456) fabko


fabko
tag

Sziasztok !

Segítség kellene: Acer Aspire 3690.
A bekapcsolás után a boot képernyő után csak a kurzor villog a bal felső sarokban, majd 3 perc sötétség, és utána kezdi csak tölteni az XP-t. A BIOSban a d2d recovery enable/disable akkor is, másik RAMmal is, másik vinyóval próbálva is, xp reinstallnál is. Már akkor is csinálja mikor még semilyen driver nincs fenn. Ritkábban egy ilyen kék halál képernyő jön a bekapcsolás után, de mindössze ennyi van rajta: STOP: C0000221 Unknown hard error
\SystemRoot\System32\ntdll.dll
Ha valaki sejti mi lehet ez, ossza meg velem kérem. :)

(#13457) twollah válasza fabko (#13456) üzenetére


twollah
nagyúr

Megoldas itt.

Vagy itt a PH!n.

Es a Google-ban.

Amugy ennek a hibanak semmi koze a notebookhoz.

(#13458) csabinka


csabinka
tag

Sziasztok van egy 5720G lapim de a webam nem akar menni elvileg az előző tulaja szerint mióta újra rakta a vistát rajta már nem tudta felrakni most windows7 van rajta de ezen se megy azzal a driverrel amit leszedtem hozzá!Valaki tud valami megoldást?Aki tud segítsen légyszí esetleg ha tud működő drivert ajánlani az jó lenne!Előre is köszi!

(#13459) paliszlala


paliszlala
csendes tag

Hello!!!Kérdésem az lenne hogy van egy acer aspire 5020 típusú laptopom és túlfűti magát!!A venti kicsit hangosabb a kelleténél de pörög rendesen!Még egy full alap játék(driver)is akadozik rajta!!A vinyóról nemis beszélve na az katasztrófa az is fűt de kegyetlenül!!!Proci kilett véve belett rendesen zsírozva!!!Töltök fel képet is amit az everestel csináltam!!!Légyszi segítsetek!!!!

[ Szerkesztve ]

(#13460) Chili7 válasza paliszlala (#13459) üzenetére


Chili7
őstag

Szerintem ez a jellemző ezekre a gépekre. Nem azt mondom, hogy normális, de ez van. Sőt...!
Nekem egy Aspire 5045-ösöm van Turion ML-37-essel és láttam már 80°C-osan is a cpu-t.

(#13461) fabko válasza twollah (#13457) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a segítséget !

Sajnos egyik oldalon sem találtam meg a megoldást, vagy én vagyok béna nagyon, vagy a google fordít félre valamit :) Hiába próbálom a tiszta telepítést akár sp2 vagy sp3 xp-vel, a telepítés első újraindulásánál jön a kékhalál...:(
Mit tehetek?

(#13462) dunc válasza paliszlala (#13459) üzenetére


dunc
nagyúr

Ne szarj be ezeknek ennyi,alapon nézted? Vagy terhelés útán? Mondjuk a winyo kicsit melegebb mint nálam 10-12 fokkal! A turonok nagyon forrófejüek párom laptopjába(szintén turon) nyáron szét is hulott a hütés! Legaranciáztattuk,és kapot egy korrektebb halkabb hőtőt.

[ Szerkesztve ]

(#13463) paliszlala


paliszlala
csendes tag

Értem!!!Terhelés útán néztem és legalább 15perc mire visszanyeri az alap hőmérsékletét!Mondjuk egyet nemértek miért kellett még odavezetni a hűtését a vga-nak?Az addig okés hogy ennek így van rendjén de a gépet is megfogja nemis kicsit!!!Legfőképp netezésre,töltésre,zenélésre használom a lapot!!Van egy Behringer BDC2000-es dj keverőm ami laptopra köthető és annak van egy progija.Sima alap progi aminek egy p2-es gép a követelménye és már azzal is akadozik a zene!winampot bírja filmeket megint bírja!Csak a játék meg ez a djprogi akadozik de nagyon!Tesómmal összedugtuk a fejünket és úgy döntöttünk teszünk bele valami bika hűtőventilátort!A vinyó meg sztem azért nembírja mert csak 5400-as rpm-el dolgozunk és én meg nem kimélem!köszi a segítséget azért!!!

[ Szerkesztve ]

(#13464) dunc válasza paliszlala (#13463) üzenetére


dunc
nagyúr

Egy normál 5400 es winyonak bírni kéne,de ha több szálon használod (dj progi)
egy 7200 es winyo azért nagyot dob a teljesitményen!

(#13465) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Üdv!
Aspire 5520-as notim van és megadta magát a vista rajta és gondoltam, hogy újra rakom a rejtett partícióról, ha már egyszer van. Biosban be van kapcsolva a D2D, de hiába nyomom az ALT+F10 billentyűket, nem történik semmi. Ilyenkor mi van?

(#13466) dunc válasza Dr Smoke (#13465) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello nálam is ez volt ,vedd fel az acer supportal a kapcsolatot!(írj mailt)

(#13467) TigerCat válasza Dr Smoke (#13465) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Indítsd el a Windows-ból az eRecovery-t, ott pedig a rendszer újratelepítését kell választani. Ezzel szoktam én is, mivel a bios frissítés inaktiválta az Alt+F10 billentyűzetkombinációt.
Remélem segítettem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13468) Dr Smoke válasza TigerCat (#13467) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Ok! Megpróbálom, csak valahogy akkor megkéne oldanom, hogy elinduljon a gép, mert csak csökkentett módban hajlandó.

(#13469) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Problémát megoldottam! :C Kutakodtam egy kicsit neten és rájöttem, hogy az MBR lehet a hibás. Anno felraktam a vista mellé egy xp-t és ekkor felül lett írva az eredeti MBR. Egy ügyes kis programmal láthatóvá tettem a rejtett partíciót, mert kiderítettem, hogy azon rajta van az eredeti acer MBR a hozzá való visszaállító programmal. Visszaraktam az eredetit és restart, majd ALT+F10 és láss csodát működik az erecovery. Remélem segítettem azoknak, akiknek hasonló problémája van.

(#13470) twollah válasza Dr Smoke (#13469) üzenetére


twollah
nagyúr

Az empovering programmal mentsd le a rendszered DVDkre es a kovetkezo reinstallnal mar csak arrol kell bebootolnod.

(#13471) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali! Az a gondom hogy az acer 2410 es gépem billentyűzete a jelszó beírásakor a numerikus rész az M, J ,K stb betük helyén van és ALT F11 el tudok normálra váltani,
meg lehet csinálni hogy egyből a normál billentyűzetkiosztás jelenjen meg???

(#13472) mozesgy


mozesgy
tag

Sziasztok.

Kezdő laptopos vagyok, és a fórumot olvasgatva sok kérdésemre találtam választ, de egy valahol elakadtam.
Az ujlenyomatolvasóm aktiválva an, és meg kellett adni egy jelszavat amikor aktiváltam, de azóta a BIOS-ba is csak jelszóval lehet belépni, de nem fogadja el azt a jelszavat amit oda beírtam.
Még soha nem voltam a BIOS-ban, és most szeretnék belépni, kicsit körbenézni.

Kérdésem: Lehet valahogyan resetelni a BIOS-t szétszerelés nélkül?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

ACER TM 7730G (P8400@2260, 2x2GB DDR2 800, 2x250GB HDD, NVIDIA 9600GT 512 DDR2, stb)

(#13473) mozesgy


mozesgy
tag

Sziasztok.

Sikerült megtalálnom a fórumban, az erre vontakozó dolgokat, ezért már tárgytalan a kérdésem.

Beszéltem telefonon a szervizzel (ec-co.hu) és be kell vinnem a gépet, +6000FT-ot, és fél nap alatt készen lessz. :W

Ha véletlen valaki tudna olcsóbb, és gyorsabb megoldást, azt szivesen várom.

Ez egy negatívum számomra, az ACER-től, mert nem szabadna olyan jelszavat elfogadnia, amivel utánna lehetetlen belépni.

Egyébként teljesen elégedett vagyok a masinával, minden szempontból.


ACER TM 7730G (P8400@2260, 2x2GB DDR2 800, 2x250GB HDD, NVIDIA 9600GT 512 DDR2, stb)

[ Szerkesztve ]

(#13474) dunc válasza mozesgy (#13473) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor tarts ki mellette,hogy nem felhasználói hiba ne vállald,ha erösködnek kérj jegyzőkönyvet,és mond,hogy a fogyasztóvédelemnél várják! Ha te voltál a hibás mert elfelejtetted stb akkor ok,de egyéb esetbe amikor a rendszer a hibás akkor ne hagyd magad!
Windows alól nem tudsz resetelni bios beállitást,vagy bios frissités windows alól ,és akkor jó esély van rá,hogy az alapbeállitások érvényesülnek!
Ja és az a fél nap alatzt kész lesz az vaójában 2 perc nekik....totál lehuzás.

[ Szerkesztve ]

(#13475) Csöves válasza mozesgy (#13473) üzenetére


Csöves
senior tag

Szerintem ne hagyd magad.
Fogd a rendszerre.

Aquila non captat muscas.

(#13476) fabko válasza fabko (#13456) üzenetére


fabko
tag

Sajnos még mindig nem találtam megoldást a problémára, hiába próbáltam win2k-t és vistát is. Kicseréltem ismét a ramot és a vinyót is, de hiába. Egy darabig megy, majd ha elkezdi 5 indításból egyszer hajlandó bebootolni. Ha valaki tudna valami okosat, megköszönném. :(

(#13477) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Nemrégiben kaptam vissza a laptopomat szervizből, gondoltam nem árt neki ha újra teszem a rendszert recovery partícióról. Ezzel semmi gond nem is volt, tökéletesen elindult végigment, de amikor az utolsó fázisban már a Vista alatt dolgozik a gép az eRecovery telepítése nem akar befejeződni. :(
Jó 2 órát vártam és semmi.

Valakinek valami ötlete? Várjak vele tovább vagy valami nem stimmel neki?

Acer Aspire 5520-as gépről van szó

(#13478) dunc válasza haralambusz (#13477) üzenetére


dunc
nagyúr

Elöször szedd le a drivereket valahonnan,majd egy dvd-ről telepitsd fel a rendszert a visszaállitó partrició csak helyet foglal ,töröld le a francba!

(#13479) haralambusz válasza haralambusz (#13477) üzenetére


haralambusz
tag

Lehet azért nem tudja feltenni az eRecovery progit, mert egybeolvasztottam az ACER és a DATA partíciókat? :F

(#13480) nyomorult


nyomorult
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Egy Acer emachines e720-as notiról lenne szó. Sehogy sem tudom aktiválni a feltelepített vistát. Többet is próbáltam több féle activatorral. Ha valaki tud, segítsen.
Köszönöm

(#13481) twollah válasza nyomorult (#13480) üzenetére


twollah
nagyúr

Legalis a Vistad vagy valami kaloz valtozat?

Ha az utobbi akkor itt ne varj segitseget.

(#13482) dunc válasza nyomorult (#13480) üzenetére


dunc
nagyúr

Írd be a laptop alján lévő termékkulcsot,majd aktiváld a megfelelő modon,ha nem sikerül akkor hívd fel a Microsoft ügyfélszolgálatot,remélem tudtam segiteni.

(#13483) V.Szabee


V.Szabee
tag

Sziasztok!

Ezt a típust néztem ki most magamnak:
AS6930ZG-343G25MN
[link]

Tud valaki róla valamit mondani?
A videokártyáról más-más oldalon más infót találtam, van ahol 256-os, van ahol 512-es memóriája van. Mit tud ez a videokártya(mai játékok, stb)? Ez a konfig szerintetek mire elég?

Mit jelent a "Z" a nevében?

Olvastam, hogy van rajt rejtett partíció, amin az op.rendszer van. Arról le lehet szedni az op.rendszer telepítőjét? vagy hogy lehet újrarakni? (mert én szeretném azt a partíciót kedvem szerint használni :) )

Tudom, jó sok kérdés, de remélem kapok rájuk választ :)

Szabee

(#13484) lexuska válasza V.Szabee (#13483) üzenetére


lexuska
csendes tag

Helló!
Nekem van ilyen. Játszani nem nagyon szoktam, csak kipróbáltam néhányat. NFS, DOOM3 jól megy rajt. Pl. Watchman eléggé szaggat, bár nem próbáltam állítgatni. A melegedése nem zavaró. Normál használattal csendes és hűvös. Nagyon szép a képe és elég jó hangja van, van benn mélysugárzó is. A rejtett partíciót láthatóvá lehet tenni az előzőekben említett progival, de nekem elfér a helyén. kb. 13GB . Infra nem eggyértelmű, van vagy nincs.

Üdv

(#13485) V.Szabee válasza lexuska (#13484) üzenetére


V.Szabee
tag

és a Z nem tudod, mit jelent?
Proci teljesítménye milyen? Igazából stratégiákkal szoktam játszani (tiberium wars, red alert 3), ezek szerinted hogy futnak? (vagy mások szerint egy ilyen videokártyán)
Te hol vetted, mennyiért?

Szabee

(#13486) lexuska válasza V.Szabee (#13485) üzenetére


lexuska
csendes tag

Z nem tudom mit jelent, valami típusjelzés, bluetooth nincs benn. Proci teljesítmény elég, stratégiai játékokhoz biztosan jó lessz. Én HRP-ben vettem, de az Usanotebook-ban is elég jó áron van.

(#13487) V.Szabee válasza lexuska (#13486) üzenetére


V.Szabee
tag

USÁ-nál most nincs, HRP-hez hogy tudok belépni? Vagy hogy lehet ott vásárolni?

Szabee

(#13488) mobal válasza V.Szabee (#13487) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

kiskeren keresztül. nagyker.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13489) P2000WRC


P2000WRC
tag

Hali!

Lenne néhány amatőr kérdésem. :B
Az Aspire 5720 ZG-hez honnan lehet beszerezni XP-s drivereket? Vagy egyáltalán nincs hozzá?
Vásárláskor azt mondták nekem, hogy egy rejtett meghajtón vannak a driverek Vistához. Ezt a rejtett meghajtót hol találom?
A helyzet az, hogy újra kéne rakni a rendszert, és mivel a Vista nem igazán jött be, szívesebben raknék fel XP SP3-at. Vagy ha az nem megy, akkor a Vista-t kéne újrarakni.
Nem értem miért nem lehetett hozzá telepítőlemezeket adni... :(((

Köszi a segítséget előre is! :R

(#13490) Jávi válasza P2000WRC (#13489) üzenetére


Jávi
tag

[link] és itt kiválasztod milyened van:)

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#13491) P2000WRC válasza Jávi (#13490) üzenetére


P2000WRC
tag

Köszi, ezt már néztem. :))
De itt csak a Vista-sat dobja ki... :(

(#13492) Match


Match
tag

hi all,az a problemama hogy van egy acer aspire 1690 es az lcd jobb felebe ugy kb 10 centire a jobb szeletol a kepernyo kozepee fele van fuggolegesen egesz hosszba egy szep zold csikom ,valakinek valami tapasztalata,otlete,megoldas!!??

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#13493) Evolution666


Evolution666
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy az Acer Aspire One-ba lehete belerakni vgat MXMest vagy hasonlot.vagy egyáltalán lehete Netbookokba rakni.Előre is köszi válaszotokat Üdv.

(#13494) dunc válasza Match (#13492) üzenetére


dunc
nagyúr

Persze ez garanciás dolog.

(#13495) twollah válasza Evolution666 (#13493) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem lehet, mert nincs benne a MXM csatolo.
Elegedj meg az integralt GMA950 brutalis sebessegvel.

Altalaban a dragabb gepekben van MXM csatolos kulonallo VGA.

(#13496) twollah válasza P2000WRC (#13491) üzenetére


twollah
nagyúr

Probalkozz itt es itt.

(#13497) twollah válasza Match (#13492) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehet, hogy doglodik a VGA memoriaja.

(#13498) Krallure


Krallure
csendes tag

sziasztok!

erről a típusról van vkinek vmien tapasztalata?

illetve mit kell tudni egyáltalán az acer típusról ha vki ilyen notebookot vesz? :B

(#13499) dunc


dunc
nagyúr

(#13500) P2000WRC válasza twollah (#13496) üzenetére


P2000WRC
tag

Ezer köszi a linkeket!!!! :R :R :R

Már csak a rejtett meghajtó lenne a kérdésem, hogy azt hogy tudnám elérni? :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.