Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) twollah válasza Pill (#12050) üzenetére


twollah
nagyúr

Valami nagyon fontos dolog miatt kell az XP?
Mert ha nem akkor jobban jarsz a mostani Vistaval.
Eleg maceras felrakni az XPt ra.

(#12052) Pill válasza twollah (#12051) üzenetére


Pill
csendes tag

Egyszerűen lassú a vista és a hálózatot se tudom rendesen beállítani wifin keresztül, bár valószínű ez csak az én hibám. Ha bonyolult akkor valószínű hagyom rajta a vistát.

(#12053) spacer válasza Pill (#12052) üzenetére


spacer
aktív tag

Én is utáltam, és most se szeretem,de ha egyszer adtak a géphez egy jogtiszta vistát, idegesített, hogy nem használom. Aztán ahogy telt, múlt az idő lassan megbarátkoztam vele, bár még most se szeretem, de már egész használhatónak tartom.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12054) atisvagyok


atisvagyok
csendes tag

Sziasztok!

A hétvégén egy Acer Travelmate 2310-ben kéne memóriát cserélnem és azt szeretném kérdezni, hogy ha valaki csinált már ilyet elmondhatná, hogy mire kell vigyázni.
Dell-ben már cseréltem, ott pikk-pakk ment minden, csak nem tudom Acer-éknél ez hogy megy.

Előre is köszi a válaszokat!

Atis

(#12055) spacer válasza atisvagyok (#12054) üzenetére


spacer
aktív tag

Ugyanarra kell vigyázni mint anno Dellnél. Sőt az érzés, és a csere is ugyanúgy fog történni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12056) atisvagyok válasza spacer (#12055) üzenetére


atisvagyok
csendes tag

Tehát szimplán lecsavarozom az alján lévő "ablakot" kipattintom a memóriát, be a másikat visszacsavar, örül és kész? Mert a Dell-nél így ment.
Még valahonnan hallottam, hogy ennél a típusnál nem a legkönnyebb, mert össze van építva valami hűtéssel és vigyázni kell erre-arra...

Persze nincs előttem a gép, ezért kérdezek ilyen banális dolgokat, hogy nehogy holnap derüljön ki valami fúrmány szerelés előtt :)

Atis

(#12057) linus89


linus89
tag

sziasztok.

tegnap vettem egy 5630gt, c2d t5800 2ghz, 2gb ram(ezt lecseréltem 3ra), Hd 3650 512mb ddr2, 250gb HDD, Linux(Vistát tettem helyére)

ez így került 160ezerbe. Nos... azt hiszem nagyon megérte az árát :)

egyelőre minden remekül működik. A vista szó nélkül felment 40 perc alatt, drivereket se kellett nagyon bogarászni, minden fent volt az acer oldalán, 10 perc alatt felment mind. A vgahoz egy kis mod segítségével felraktam a legújabb 8.11es drivert, és hát nem csalódtam.

3dmark06ban 3800 pontot értem el, de ez annyira nem is érdekel(bár ddr2es 3650tól ez azt hiszem elég jó teljesítmény)

ami inkább számít az az hogy Left 4 Dead-ben 45 fps körül mászkál az fps majdnem max beállításokon :DD Team Fortress 2 pedig dettó.

Maga a laptop is eléggé kellemes csalódás. Sokkal gyengébben összerakott modellre számítottam, de nem. Elég jónak tűnik, és a megjelenése nagyon elegáns, tetszik. A billentyűzet is hatalmas pozitívum, egyrészt tetszik hogy egy kicsit meg van hajlítva, másrészről pedig a kialakítás remek. Nincsenek bolhaméretű gombok :K

Egyelőre ennyi. :R

(#12058) Pill


Pill
csendes tag

Szóval vista van a gépen, acer aspire 5715z és 66 program fut indítás után a feladatkezelőben. Baromi idegesítő és nem is tudnám ezeketm eghatározni, hogy mik meg egyesével letörölgetni, szóval mindenképp szeretnék egy új rendszert.
Az a kérdésem, hogy nagyon bonyolut az XP? hallottam hogy egyes driverekkel gondok vannak..
Ha az xp telepítése nem lehetséges akkor azt meg lehet cisnálni hogy egy formázás után egy vistát telepítek fel? Abból akkor milyent érdemes? (mely verzót? mert sok home made verzó van abból is ha jól tudom)

(#12059) twollah válasza atisvagyok (#12056) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem bonyolult a gep szetszedese es a memoriabovites.

Anno amikor a sajat gepem (5710Z) bovitettem kicsavartam a nagy fedel osszes csavarjat es ovatosan lefeszegettem a hatlapot.
Azert lefeszegettem, mert a hatlap pici kormokkel kapaszkodik a gep hatulso muanyaglapjaba.
Leemeles utan jott a memoriak csereje, majd visszapattintottam a hatlapot, visszacsavartam a csavarokat es kesz is voltam a muvelettel.

(#12060) lombok


lombok
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni Tőletek a billentyűzet használatához. Acer 5920 -as laptoppom van, ........hol találom a Print Screen billentyűt?.......hogy tudom lemásolni a képernyőn lévő ablakot?

(#12061) jociacer


jociacer
csendes tag

Sziasztok!
Autós töltőt szeretnék venni a laptomohoz és azt szeretném kérdezni hogy milyet érdemes venni?Láttam a vaterán 3-4 e ft ért!
Hallottam olyat hogy tönkre tudja vágni!

(#12062) Bandy20


Bandy20
csendes tag

HAli!

Segitségre lenne szükségem ugyanis vetem egy Extensa 5630G-t és linux van rajta de amikor felakkarom telepiteni az Xp-t akkor kékhalál dob ki mikkor a telepitö elindul
kösz elöre is a segitséget!

(#12063) spacer válasza Bandy20 (#12062) üzenetére


spacer
aktív tag

Ha képes lennél visszaolvasni látnád, hogy minden oldalon vagy kétszer le van írva a megoldás. :W pl. ez pár napos, és csak egy oldalt kellett volna visszalapozni

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12064) Bandy20


Bandy20
csendes tag

Jó böcs csak kicsit elvoltam keseredve.
de köszönnöm a segitséget!

(#12065) twollah válasza Bandy20 (#12064) üzenetére


twollah
nagyúr

Az elkeseredes nem mentesit a kereso hasznalatatol.

Ezt a kerdest, hogy hogyan rakjak fel XPt a gepre, mert elhal az XP kek halallal hetente legalabb egyszer felteszi valaki.

(#12066) _core válasza lombok (#12060) üzenetére


_core
aktív tag

A notidon a legfelso sorban jobbrol visszafele a 4. bill a Print Screen gomb amelynek a felirata a kovetkezo PrtSC/SysRq.Ha a kepernyorol szeretnek kesziteni kepet akkor ezt a gombot megnyomod utana megnyitsz egy kepszerkeszto programot vagy a beepitett Paint-ot (startmenu>programok>kellekek>paint) es ott nyomsz egy Ctrl+V bill kombinaciot (beillesztes) vagy a legordulo menubol is dolgozhatsz (szerkesztes>beillesztes).Utana csak siman elmented a programban Ctrl+S vagy legordulo menubol (fajl>mentes).

(#12067) _core válasza jociacer (#12061) üzenetére


_core
aktív tag

En autoban egy 150W-os auto invertert hasznalok valami hasonlot: [link].Elonye hogy nem csak a notebook-ot tudom hasznalni rola.Jol jon a kamera, fenykepezogep esetleg telefonhoz ha nem jutok toltesi lehetoseghez.Hatranya hogy vinni kell a noti halozati adapteret az autoba ;)
8-12E Ft-ert lehet hozzajutni egy ilyen (150W-os) keszulekhez.

(#12068) twollah válasza _core (#12067) üzenetére


twollah
nagyúr

Mennyire terheli le az auto akkumlatorat?

(#12069) _core válasza twollah (#12068) üzenetére


_core
aktív tag

Sajnos nem tudom mennyire terheli le az akkumulatort de sok fele vedelemmel van ellatva egy ilyen keszulek pl ha alacsonynak erzi az akku teljesitmenyet akkor kikapcsol: [link] Gyakorlatban ez mit jelent nem tudom, mert nekem meg nem kapcsolt le eddig.

(#12070) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok

Az Acer Aspire 5710G-hez sehol sem találok,Vista Drivert.
Amit fórumozóknál találtam egyetlen lehetőséget az a www.acerpanam.com ahol,meg nem működnek a linkek.

köszi,tehát jó lenne egy link...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12071) spacer válasza gti16v (#12070) üzenetére


spacer
aktív tag

Ne úgy keress, hogy 5710g, hanem sima 5710, és lőn világosság. például :) :K

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12072) gti16v


gti16v
őstag

a vga drivert sajnos innen sem fogadja el,ati honlapján,meg számomra nagy a zürzavar...valami link esetleg? nagyon köszönöm

HD 2300

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12073) spacer válasza gti16v (#12072) üzenetére


spacer
aktív tag

Mármint letölteni, vagy installálni nem tudod?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12074) gti16v válasza spacer (#12073) üzenetére


gti16v
őstag

hát egyiksem,mert amit letöltöttem arra mind hibát ir

erre

és

erre

is hibát ir...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12075) gti16v


gti16v
őstag

jó lett

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12076) twollah válasza gti16v (#12072) üzenetére


twollah
nagyúr

Innen is le tudod tolteni a drivereket.

(#12077) bela5


bela5
aktív tag

Sziasztok!

Nem látott még ilyet valaki?
Nekem tetszene,csak nem tudom hol vegyem meg:
[link]

(#12078) bela5 válasza _core (#12069) üzenetére


bela5
aktív tag

Mert a érzékeli a kocsi akkumlátorának a töltöttségét, és akkor kapcsol ki ha érzi ,hogy max már csak egy autó indítást tudsz már csak eszközölni.

(#12079) twollah válasza bela5 (#12077) üzenetére


twollah
nagyúr

Egy nyamvadt promocios tollra vagy raizgulva amit hegyekben halmokban gyartanak es a vegen raszitazzak, hogy Acer?

Szerintem hivd fel az Acer Magyarorszagot talan ott tudnak segiteni neked.

(#12080) _core válasza twollah (#12079) üzenetére


_core
aktív tag

Nem egeszen olyan toll ez mint amire te gondolsz.
info es ar + a keszulek amihez pl hasznalhato Acer TravelMate C300 (TabletPC) ;)

[ Szerkesztve ]

(#12081) _core válasza _core (#12080) üzenetére


_core
aktív tag

Kicsit megkesve de meg az elozo irashoz egy kep kiegeszites keppen: [link]

(#12082) Teki1986


Teki1986
tag

[link]

vélemény róla? Szeretném megrendelni még a héten. Milyen a műanyagja meg stb?

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#12083) _core válasza Teki1986 (#12082) üzenetére


_core
aktív tag

Hasznald a keresot...de eppen a napokban irtak rola...[link]

(#12084) twollah válasza _core (#12080) üzenetére


twollah
nagyúr

Szimpla viszonylag tompa vegu toll nem jo hozza?

(#12085) _core válasza twollah (#12084) üzenetére


_core
aktív tag

Nemszivesen tologatnek egy tompa vegu tollat egy ilyen nyomaserzekeny kepernyon ha elhagynam veletlenul az eredeti cerkat.

(#12086) simos


simos
tag

Hi All!

Kis segítségre lenne szükségem!!!
Vásároltam egy Acer 5730Z laptopot, Xp-vel használom.
A hang változó időközönként recseg és akadozik.
Közvetlen bekapcsoláskor szinte biztos, majd kis idő elteltével , javul a helyzet.
Próbáltam a gyári driver-ét is (elvileg a lagújabb) és próbáltam régebbit is:
5.10.0.5423
5.10.0.56...
Még annyit, hogy KLITE 4.3-at használok a gépen. (ha estleg így könnyeb)
~~~ Esetleg akadhat ezzel?

Előre is KÖSZÖNÖM a segítséget !!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#12087) bela5 válasza _core (#12080) üzenetére


bela5
aktív tag

Pontosan arra tabletes tollra gondoltam, de most írtam a központi szervíznek,ott azt mondták,hogy ingyenes és bármelyik irodában adnak. De akkor ezekszerint tényleg ők is a twollan hozzászólására gondolt. De akkor csak core meg én gondolunk egyre?

Jajj,pedig nagyon kellene egy olyan toll,de majd lehet a jövőhéten bemegyek az irodájukba.

(#12088) bela5 válasza simos (#12086) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Nekem is volt ilyen problémám, én azt csináltam,hogy felbővítettem 2gb-ra a ram méretét.
De próbáld ki másik codek használatát. K-lite pack vagy stb.

(#12089) bela5 válasza bela5 (#12088) üzenetére


bela5
aktív tag

Jajj most olvasom,te is klite ot használsz.Akkor marad a ram bővítés.

(#12090) simos válasza bela5 (#12089) üzenetére


simos
tag

Szevasz bela5 !

Elvileg nem lehet ram problémám, mert gyárilag 3 GB van benne!!
Ha leszedem a KLITE codeket, akkor is ezt csinálja.
Már arra is gondoltam, hogy nem -e lehet gyárilag sz..r a hang benne ?!
Szerinted?

Előre is KÖSZ !!

(#12091) bela5 válasza simos (#12090) üzenetére


bela5
aktív tag

Nem tudom milyen tipusu hang van benne.Ha nem emeled a hangot nagyon magasra.
Lehet a hankártya problémája.
Javaslatom:
Dugj bele egy másik fejhalgatót vagy valami külső valamit, és ha akkor is recseg akkor nem a hangszóróval van gond.
Ha a hangkártya akkor vidd vissza,mert nagyobb gond is lehet belőle.

(#12092) spacer válasza simos (#12086) üzenetére


spacer
aktív tag

Milyen idős a win rajta? Az telepítés után azonnal kezdett recsegni? Vagy ez csak hetek múlva jelentkezett? Mikor jelentkezik?? Zenehallgatásnál, vagy filmnézésnél, esetleg mindig???

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#12093) twollah


twollah
nagyúr

Én arra tippelek, hogy a CPU órajele nagyon alacsonyan van, akkor szokott ez a recsegő hang jelenség előjöni.
Nezd meg CPU-Zvel, hogy hány Mhzn ketyeg a processzorod.

[ Szerkesztve ]

(#12094) bela5 válasza twollah (#12093) üzenetére


bela5
aktív tag

Én ebből adódóan valami energiagazdálkodásra tippelek.

(#12095) simos válasza spacer (#12092) üzenetére


simos
tag

Szevasz Spacer !

a tegnapi kérdésedre: A windows nyers rajta ,és mégegyszer újraraktam !!
De változatlanul sz..r a hang !!
2 hetes a laptop,de gyakorlatilag a kezdetektől rossz.
Már kezdek gyanakodni, hogy gyárilag rossz.
Az a baj, hogy a hétvégén megyek ki Ausztriába dolgozni, és muszáj vagyok vinni.
Szerintetek ott is szóba állnak majd velem? (gar. ügyben?)

Mi brontot kezdejek még vele?
Előtte volt egy 5715-öm, azzal semmi gond nem volt.

Előre is Kösz a segítséget !!!!!

(#12096) bela5 válasza simos (#12095) üzenetére


bela5
aktív tag

Vidd ki azt a kis lapot amiit hozzá kaptál "passport" nevű kis könyv, és a garilevél.Ezzel állnak majd szóba veled.Vidd be az ottani acer képviselethez,és majd megjavítják.Persze ha kevesebb mint egy hónapot maradsz sztem nem éri meg.
Akkor valami belső hiba lehet,de meg se próbálj belenyúlni,mert még garis,ha meg megmahinálod a belsejét akkor pedig garivesztéssel fognak bűntetni...

Sok szerencsét! :R

Ha elküldted légyszi írj pü.-t....

(#12097) raul560


raul560
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy E Machines E 510 típusú laptopra lehet-e XP-t varázsolni? Most vennék egyet, de nincs rajta semmilyen operációs rendszer, és 1-gb rammal nem szeretnék Vista-t.

Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata az kérem ossza meg velem! :) :DD

A segítséget és a választ előre is köszönöm! :R

(#12098) bela5 válasza raul560 (#12097) üzenetére


bela5
aktív tag

Miért ne lehene rá rakni xp-t?
Nekem is 4hónapig 1gb. rammal ment a pista....

(#12099) raul560 válasza bela5 (#12098) üzenetére


raul560
tag

Köszönöm a válaszod! :R

Akkor gondolom it is létre kell hozni a egy "buhera" XP telepítő cd-t?
Neked most Xp van fent jelenleg? Ha meglennének az xp-s driverek eltudnád küldeni esetleg? :)

Előre is köszönöm a segítséged!

(#12100) breal11


breal11
tag

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyibe kerül egy 15,4 -es Crystal Bright (fényes kijelző) Acer Aspire 5920G laptopba? Kb 8 hónapos. Sikerült kedvesemnek betörnie...
Előre is köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.