Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) TeeJay válasza TeeJay (#13700) üzenetére


TeeJay
félisten

konkrétan ilyen TFT kábelre lenne szükségem de nem 16ezerért... azért kissé sok egy ilyen kis sz@r kábelért ami bármikor megtörhet :O
http://href.hu/x/8zkp

szóval nem tudom hogy kellene megoldani a dolgot :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13702) twollah válasza TeeJay (#13701) üzenetére


twollah
nagyúr

PC Bonto(k)ban erdeklodj, hatha van nekik.

Amugy en nem csodalkoznek a helyedben, hogy ilyen draga, a notebook alkatreszek darabjat arany arban szoktak merni.

(#13703) TeeJay válasza twollah (#13702) üzenetére


TeeJay
félisten

mármint úgy tartom drágának hogy elvileg a csere kábel is megtörhet x idő után mert kis vékony sz@r az egész és nehezen hajlik a zsanér mellett az alaplaptól a kijelzőig.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13704) twollah válasza TeeJay (#13703) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajnos mar nem az orok idoknek keszitik a gepeket.
Ez van szokni kell, hogy 2-3 evente ra van kenyszerulve az ember az uj gepvasarlasra, mert a regi javittatasa szinte ugyan annyi mintha venne egy ujat.

(#13705) plaszy válasza TeeJay (#13701) üzenetére


plaszy
őstag

:Y
Ez már kizsákmányolás...ennyit kérni egy pár centis kábelért...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#13706) dunc válasza twollah (#13704) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezért érdemes a garancia kiterjesztést megvenni,és 3 évig nincs para.12 ftért vettem 3 én gart,és ez már alapba olcsóbb mint ez az egy kábel...és mi van ha az alaplap hullik szét..... :Y

(#13707) TeeJay válasza twollah (#13704) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt én inkább úgy mondanám hogy tervezési hiba...
de majd le is fotózom hogy kapcsolódik az alaplaphoz a monitor, nem csoda hogy 2év használat után megtörik a kis vékony kábel a zsanér mellett.
ha netán jobban figyelnének erre akkor 5évet is vígan bírna az LCD kábele :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13708) Csöves válasza dunc (#13706) üzenetére


Csöves
senior tag

:D
Az alaplap nem hullik szét,,,,,,

Aquila non captat muscas.

(#13709) Nunder válasza TeeJay (#13701) üzenetére


Nunder
őstag

No de azért egy 25 centis kábelért 16k-t kérni az egy kicsit sok szerintem. Nem tudom miért kell az ilyen kis alkatrészeket ennyiért vesztegetni. Ezzel csak a szervizesek járnak jól, mert ha valami kis baj van, és ha már a garancia is lejárt, akkor aztán a júzer belenyúlhat a pénztárcába.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13710) dunc válasza Csöves (#13708) üzenetére


dunc
nagyúr

De képzeld ismerösömnek,elrepedt az alaplap,és nem fizikai hatás miatt,rosszul volt állitolag rögzitve,és megfáradt...

(#13711) sbazsi válasza TeeJay (#13707) üzenetére


sbazsi
veterán

ezt én inkább úgy mondanám hogy tervezési hiba...
vagy okos tervezés. ki tudja :U

(#13712) bolonde


bolonde
csendes tag

Üdv.
A következőben szeretnék segítséget kérni. Nem nagyon ismerem a videókártyákat laptopos teljesítmény szerint de találtam két acer aspire laptopot a[6930g-644g32n] ezt mint látható egy ati mobility hd4650essel van felruházva ami 1gb és ezzel szembe [6930g-644g25mn] ami egy NVIDIA GeForce Go 9600M-GT 512MB videó karit tartalmaz nos tehát találtam még különféle rangsorokat is pl:[benchmark] - e szerint is az ati a jobb.
Összegezve nem értem h miért ilyen olcsó az atis notebook.
Ilyen jó áruházat találtam?
Pls segítsetek...

(#13713) mozesgy válasza Bomc (#13581) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

288.

(#13714) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Van egy Aspire 5315-ös lapim, amit február környékén vettem. Nagyon jó arra amire nekem kell arra teljesen jó. Azóta már került bele még egy giga ram, meg egy új és nagyobb vinyó.
Viszont a proci hőmérsékletével nem vagyok kibélkülve, ugyanis amikor megvettem, akkor max 50-55 fokig melegedett, mostanában alapjáraton is 70fokot súrolja.Például most is csak netezek és 70fok Everest szerint. :N
A szobahőmérséklet februártól meg nemhogy nőtt volna hanem még csökkent is :) szóval kb 22 fok körül van, télen melegebb volt :K
Igaz, hogy erről töltök és elég sokat megy, de én sokallom ezt az értéket.
Egy hete van benne, az új ram akkor ki is fújkáltam a portól, tehát még az sem lehetséges, hogy túlságosan poros lenne a venti.

Valami ötlet vagy tipp?
Szedjem le a procit? :DDD :U Még garis a laptop... :DD

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13715) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, Instaláltam 1 BT driver az acer 2410-es laptopra és amikor újraindult,
megy 1 darabig majd kikapcsolja a kijelzőt és megáll, CSökkentett módba is hasonló folyamat megy végbe, a legutolsó helyes beállítással induló helyzetbe visszaállítás nem műxik újraindul, Van valakinek ötlete hogy lehetne visszaállítani? Rendszerhelyre állító cd- hogy tudok készíteni letölteni? :F :F :F Help

(#13716) _core válasza bolonde (#13712) üzenetére


_core
aktív tag

Valoszinu mind a ketto gep 1024MB-os kartryaval van szerelve amit DDR2-es memoriaval szereltek (Acer honlap szerint 6930g-644g25m 9600M GT 1024MB DDR2).Igy szerintem jobb valasztas a HD4650-es kartyaval szerelt gep.Az arat szerintem nagyon megeri.

Itt egy kis info a HD4650-rol ami 6930-ben talalhato: [link] es itt egy 3DMark06 meres 1024x768 as felbontason: 5400 pont

Az igazi akkor lenne ha GDDR3-as memoriaval lehetne kapni a keszuleket...

(#13717) _core válasza _core (#13716) üzenetére


_core
aktív tag

Teszt Acer 6530G (AMD Procival) HD4650 1024MB DDR2: [link]
jatek meresek:
Call of duty 4
Grid
Lost planet
World in conflict

[ Szerkesztve ]

(#13718) bolonde


bolonde
csendes tag

köszi szépen ez megadja nekem a végső lökést a döntéshez hnap kezdek intézkedni ez ügyben.
mégegyszer köszi

(#13719) dunc válasza tomy_cz (#13714) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen tisztitasd ki vagy szedd szét és portalanisd!

(#13720) hunallstars


hunallstars
csendes tag

Hali all!

Most készülök venni egy Acer Aspire 4937-es notit!
Első kérdésem az lenne, hogy van-e aki esetleg le akar beszélni róla?:D
Második meg, hogy milyen oprendszert érdemes pakolni rá?
Alapból asszem vista van rajta, de igazából azt le akarnám cserélne! xp esetleg vin7 lenne az ideális, illetve hát az, hogy több oprendszer is legyen egymás mellet! Csak ennek nem tom milyen feltételei vannak...
Valaki tarthana egy kis útbaigazítást :D megköszönném!
üdv:allstars

(#13721) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Ennek a notinak a vásárlását tervezem.
A kérdésem az, mit tudtok a garancia kiterjesztésről? A noti vásárlásától számítva hány napon belül kell aktiválni? Gold csomagban gondolkodom, azaz +2 év gari, de egyik helyen 360, másikon 30 napot írnak határidőnek. Ha valaki megírná a valódi időtartamot annak megköszönném!

Üdvözlettel.: kacsyx

[ Szerkesztve ]

(#13722) vargapter


vargapter
csendes tag

Helo!
kinéztem magamnek egy notebookot: ACER Aspire 6530
a legalapabb verzió 142k +25k 2 év gari.
szerintetek jó minőségű? Nem megy tönkre rögtön mert a régebbi Acerekrőlc sak rossazt mondanak, a mostanival nem tudom, hogy mivan.
Illetve melegedés+ akkuidő érdekelne még
medégi összességében? vagy egy toshiba a300 jobb lenne?
előre is köszi
Peti

(#13723) dunc válasza kacsyx (#13721) üzenetére


dunc
nagyúr

Egy éven belül megvásárolható.

(#13724) kacsyx válasza dunc (#13723) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszönöm!

(#13725) cocska


cocska
tag

Üdv!

Kinéztem a páromnak egy Acer Emachines E520-582G25MI notit kb br. 100.000 Ft az ára.
Otthoni használatra kell, netezni és persze megnézni 1-2 filmet rajta.

Észrevételeket és javaslatokat várnék.

OP-rendszerrel kapcsolatban kicsit félek, mivel az új notikat már Vista-s driverekkel árulják.
Acer honlapján nem találtam semmit erről a notiról. :(
Attól félek, hogy XP-s drivereket nem fogok tudni hozzá szerezni. :S

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13726) xedos válasza cocska (#13725) üzenetére


xedos
addikt

Vissza kell olvasni... Karácsony körül árulták, akkor egész sokat foglalkoztak vele a fórumban. Nem ACER, hanem Emachine!!!!! [link]

(#13727) Csöves válasza cocska (#13725) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem az 510 es van, Novemberben vettem és semmi gond nincs vele.
Xp driver természetesen van az emachines oldalán.

Itt vannak a driverek

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#13728) Csöves válasza xedos (#13726) üzenetére


Csöves
senior tag

Acer az.

Aquila non captat muscas.

(#13729) brien válasza tomy_cz (#13714) üzenetére


brien
tag

Hi!
Azt ne felejtsd el, hogy minden bővítés nagyobbra, nagyobb teljesítmény, nagyobb hőhatás. ;]
Nekem is hasonló gondom volt. Egy alapos takarítás nem árt neki, a ventilátor lapátjai között csomókban gyűlt össze a por, ill. megragadt a kifúvó nyílások között. :(((
Aztán vettem egy ilyet [Cooler Master Notepal]
Azóta nincs gondom, még 1-es fokozaton is csak 47-52 fok között ingadozik a CPU, terheléstől függően. :C

(#13730) cocska válasza Csöves (#13727) üzenetére


cocska
tag

Köszi a választ!
Most olvasom a korábbi hozzászólásokat, de sajnos még nem találtam sehol, hogy simán rámegy egy pl. egy SP2-es XP prof...vagy kell valamit okoskodni?
Neked simán felment az xp?

(#13731) cocska válasza cocska (#13730) üzenetére


cocska
tag

Ezt találtam:
"Hatmilliószor le lett már írva.
Egyébként a megoldás nLite, vagy sata módot átállítani a Biosban ACHI-ról IDE-re."

Remélem jó lesz! :D

(#13732) trippla


trippla
tag

Szeretnék egy új Acer Aspire notit venni és két típus között ragadtam le:
1. Acer Aspire 5935G-744G50N
videókártya: GeForce® GT 130M
proci: P7450 (1066MHz FSB, 3M cache, 25W) 2.0GHz
kijelző:!!! ledes háttérvilágítás !!!
winyo: 500 gb

2. Acer Aspire 6935G-644G32N
videókártya: GeForce® 9600 gt
proci:T6400 (800MHz FSB, 2M cache), 2.0GHz
winyo: 320 gb

Túl nagy különbség nincs a két gép között a videókártyán a procin és a winyó nagyságán kívül. Még a ledes háttérvilágítás érdekelne, hogy az mit jelent, mennyivel másabb, mint a sima kijelző?
Az 1. változatnál egy újabb energiatakarékosabb proci van a gépben, de összességében az üzemideje 1 órával kevesebb a másikénál (legalább is amit én találta róla).

Meg tudnátok válaszolni a kérdéseimet? Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Árban kb. 15 e ft különbség van.

kösz

(#13733) Csöves válasza cocska (#13731) üzenetére


Csöves
senior tag

Igy felmegy az Xp!!
Nekem is az van rajta, semmi bajom vele.

Aquila non captat muscas.

(#13734) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Van nekem itthon egy Acer Travelmate 2492WLMi notim. Azt szeretném kérdezni hogy lehet ebbe procit cseréni? Meg milyet ajánlatok bele ami kompatibilis, mert most egy Celeron M 420 van benne de ez dög lassú :W

(#13735) jolti05


jolti05
őstag

Üdv!

Ma beszereztem egy Aspire5520G-t. Telintsünk el tőle, hogy vibrál a képernyője, más miatt írok.
Hogyan lehet előhozni a touchpad görgőjét?
Miért funkcionál a Fn gomb AltGr-ként?

Windows7-et tettel fel. Segítsetek! :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13736) fiiish


fiiish
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy mi a véleményetek erről a notiról. Miért ilyen olcsó? Meg ugy alapból az ACER-ről. Ez a gép megéri az árát nem? Válaszokat előre is köszi

(#13737) kacsyx válasza fiiish (#13736) üzenetére


kacsyx
aktív tag

:C
Kicsit szerintem szűkítsd le a kört, hogy melyik típusra gondolsz pontosan, mert így senki nem fog tudni értelmes választ adni:)

(#13738) mozesgy válasza fiiish (#13736) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Pontosan meg kellene jelölni a típusát, mert azt kifelejtetted.
:DD
Nekem 7730G van, az erősebbikből, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Nem hinném hogy az ACER lenne a legolcsóbb, de felszereltségéhez képest, jó áron lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13739) Jarod1


Jarod1
addikt

acer 2410 es laptopom van de nem látja saját wifi hálózatunkat, más hálózatot lát, a többiek gépe is látja wifit, Ötlete valkinek? :F :F :F :F :F :F

(#13740) Jávi válasza jolti05 (#13735) üzenetére


Jávi
tag

touchpad driverral:D elvileg kéne hozzá lennie, de az fn-nek alapból normálisan kéen müködni:/

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#13741) Abdul84


Abdul84
csendes tag

Helló gyors kérdés van egy acer 5520 gépem és gyárilag vista van hozzá a kérdésem az, hogy lehet eltüntetni úgy hogy a védett partíció is eltünjön és rá verhessem a xp-met :D előre is köszi a válaszokat

(#13742) dunc válasza Abdul84 (#13741) üzenetére


dunc
nagyúr

Xp telepitő látja a vista setup partriciót is.5520-hoz vannak-e xp driverek ? Nézd meg és szerezd be mielött nekiugrasz.

[ Szerkesztve ]

(#13743) twollah válasza Abdul84 (#13741) üzenetére


twollah
nagyúr

Mielott nagyon belekezdenel a torolgetesbe mentsd le a Vistat es nezd meg, hogy egyaltalan leteznek a gepedhez XP-s driverek.

(#13744) Roba


Roba
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg Acer Travelmate 7730 G - 654G50BNVPH típusú notebook a Pclandtól. Ebben a típusban az Acer honlapján és a Pcland-nál is Geforce 9600M GT gddr3 1024 mb. videókártya van benne. A miénken 1024 mb. ddr2 400 mhz-es (efektív 800 mhz) a vga memóriasebessége. A gyártótól kértük a videókártya vagy a notebook cseréjét, a Pclandnál ígéretet tettek a cseréjére ha igazunk van. Néztem GPU-Z-vel és Everst-tel is, csak ddr 2-es. Írta valaki, ha 1gb memóriával szerelt, akkor valszeg ddr 2-es.

Gyártják ezt a vga-t gddr3-mal 512 mb vagy 1024 mb. memóriával?

THX!

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#13745) dunc válasza Roba (#13744) üzenetére


dunc
nagyúr

Laptopba ebben kategoriába nagyon nem jellemző a ddr3 ram.(a többibe se nagyon mert fizikailag nagyon nehéz a hütést megoldani)

[ Szerkesztve ]

(#13746) _core válasza Roba (#13744) üzenetére


_core
aktív tag

Acer is rakott a gepeibe 9600M GT-t GDDR3-as memoriaval 512MB-os verziobol, de az 1024MB-os kartyakrol eddig nem sok infot talaltam de par tipust DDR2-el szerelnek.A te keszulekedet tobb helyen GDDR3-as memoriaval hirdetik igy valoszinu van olyan verzio is belole. :U Majd szamolj be rola mire jutottal vagy mi a helyzet ezekkel a kartyakkal.

(#13747) Abdul84


Abdul84
csendes tag

Szerintem igen, de belinkelem az oldalt hátha ti okosabbak vagytok mint én (:D)
http://gd.panam.acer.com/home/ és ha itt kiválasztod a aspire 5220 akkor van xp ja a 32bites xp prof látja a 4 giga memóriát ?

(#13748) twollah válasza Abdul84 (#13747) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem fogja latni mind a 4 giganyi ramod.

A miert kerdesedre a valaszt ebben a cikkben kapod meg.

(#13749) trippla


trippla
tag

Tud valaki valamit az Acer Aspire 5935 típusú új notikról? Esetleg tapasztalatok? A billentyűzet nekem képről olyan furának tűnik, sajnos élőben még nem láttam.

(#13750) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Kérdésem volna. Két laptop között vacilálok. Az egyik a Travel Mate 5530g, a másik pedig a tesója az Extensa 5630G. 5-10 ezer a különbség (attól függ hol nézem), de az 5630g-ben kicsit komolyabb cucc lapul. Akkor miért ilyen drága a TravelMate? Vagy éppen miért ilyen olcsó az Extensa? Szerintetek melyik éri meg jobban az árát?

A segítséget előre is köszönöm!

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.