Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) P2000WRC válasza P2000WRC (#13500) üzenetére


P2000WRC
tag

Feladom....mindenhol csak Vista-s driverek vannak. :(

(#13502) twollah válasza P2000WRC (#13500) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha Vistaval kaptad a gepet akkor olvasd el a kezikonyvet abban benne van minden.

Ha csak a csont ures gepet kaptad akkor azon nincs rejtett meghajto.

(#13503) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szevasztok!
Acer 5710Z laptopom Matshita UJ-850S típusú optikai meghajtójával különös problémát tapasztalok. Sajnos nem hajlandó kezelni a nem európai régiókódú lemezeket(én konkrétan egy 2-es régiókódú amerikai lemezzel jártam így). A Guglival már pár napja keresem a megoldást(új firmware stb.), de semmi értelmesre nem bukkantam. Valaki esetleg tud javasolni valamilyen kipróbált megoldást erre a problémára(a meghajtó cseréjén kívül)? Köszönöm a válaszokat!

BÚÉK!

(#13504) twollah válasza Ukraan (#13503) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem marad a meghajto csere.

Firmwaret egyszeruen lehetetlen talalni hozza.

(#13505) dunc válasza twollah (#13504) üzenetére


dunc
nagyúr

Miért cserélné,ne amerikai régiókodú lemezt használjon ,mert az azért ritkább mint a szabvány europai,vagy régió free.....

(#13506) twollah válasza dunc (#13505) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem ezt majd a forumtars donti el, nem mi.

A firmware meg olyan, mint a feher hollo.

(#13507) dunc válasza twollah (#13506) üzenetére


dunc
nagyúr

"én konkrétan egy 2-es régiókódú amerikai lemezzel jártam így"
Egy lemez miatt cseréljen optikai meghajtót? :Y Természetesen ő dönti el nem te. :U és nem más.
Asztali gépek esetébe 3x változtatható volt még anno a sima dvd olvasó esetébe a régió kód,de az is visszafordithatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#13508) twollah válasza dunc (#13507) üzenetére


twollah
nagyúr

Gondolom mar parszor megtette ezt a muveletet es most allt elo a problema.

Lehet, hogy rosszul tudom, de az AnyDVDvel megkerulheto a regiokod?

Az AnyDVD meg mar erosen Off topic tema.

(#13509) Csöves válasza dunc (#13507) üzenetére


Csöves
senior tag

5x :R

Aquila non captat muscas.

(#13510) P2000WRC válasza twollah (#13502) üzenetére


P2000WRC
tag

Vista-val adták. A kézikönyvben egyenlőre nem találtam, de még keresem...

(#13511) bigor


bigor
csendes tag

Hali!

Le akarnám formázni a gépem (AS 5535G), és valaki legyen szíves írja már le, a lépéseket, hogy Recovery-vel hogy kell ezt csinálni.

Előre is kösz!

(#13512) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ilyen gépet: ACER TravelMate 5720-5B2G16MN
Linuxal adták, de én szeretnék rá xp-t. A kérdésem az lenne hogy miként tudok én satás xp telepítőlemezt készíteni [xp sp2-es telepítőlemezem van](azt olvastam hogy nLite-al, na de hogyan) vagy ne is foglalkozzak vele, és állítsam át a biosban IDE módba? Kár volt hülyének születnem...
És még egy kérdés...Biost upgradelni csak akkor tudok, ha már van fent operációs rendszer? Szánjatok meg alázás helyett, köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#13513) TigerCat válasza bigor (#13511) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Elolvasod a kézikönyvet (ha nincs meg, a Start menüben megtalálod az Acer System könyvtárban, PDF formátumban)

2. Elindítod az eRecovery alkalmazást (ha korábban még nem tetted meg, jelszót kell létrehoznod) és kiválasztod, hogy mit szeretnél:
• Gyári, alapértelmezett rendszerkép visszaállítása
• Felhasználói mentési kép alapján történő helyreállítás
• Korábban készített CD/DVD-lemez alapján történő helyreállítás
• Alkalmazások/illesztőprogramok újratelepítése

3. Az eRecovery biztonsági mentések készítésére is alkalmas:
• Gyári, alapértelmezett rendszerkép
• Felhasználói mentési kép
• Aktuális rendszerkonfiguráció
• Alkalmazásmentés

Asszem ezeket tudja. Én mindig a gyári állapotot választom és lezúzom a rendszert, majd felteszem a frissítéseket és a programokat, amiket használok. Ebben az esetben leformázza a vinyódat is, de csak a "C" partíciót. Amit a "D" partíción tárolsz, sértetlenül hagyja. Ettől függetlenül érdemes mindent kimenteni előtte.

Nekem másik típusú gépem van, de asszem az eRecovery működése megegyezik a Te gépeden futó alkalmazással.

Remélem segítettem!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13514) twollah válasza Tutivesztes (#13512) üzenetére


twollah
nagyúr

Itt olvashatsz rola.

(#13515) burzum


burzum
tag

Sziasztok,

Vasarlasi tanacsra lenne szuksegem. Asszonynak kellene egy notebook. Nagyjabol ezekre lenne hasznalva:

- netezes
- zenehallgatas
- filmnezes
- irodai dolgok (szovegszerkesztes, email-ezes, stb.)

Szoval az alap dolgok. Jatek nem lesz rajta. Az ar, mondjuk max 140.000. Az eMachines szeriat mar neztem, de azok nem tetszenek, tul nagyok. A netbook-ok meg irrealisan kicsik.

Koszi.

(#13516) stryker.hu


stryker.hu
csendes tag

Sziasztok!
Egy Acer Aspire 7730G laptopot néztem ki magamnak s elötte érdeklődnék, hogy vane valakinek személyes tapasztalatai
pl. mennyire fényes, tükröződik a kijelző, burkolat pár h után mennyire kezd forróvá válni, játékok hogyan futnak rajta, akumlátor filmnézésnél meddig bírja, milyen a support hozzá

(#13517) twollah


twollah
nagyúr

Itt nezelodj.

Pici segitseg:
- lehetoleg NE Celeron legyen, mert az allandoan porog, nincs benne a SpeedStep funkcio.
- lehetoleg 2 giga rammal vegyed.
- az integralt VGA filmnezesre, pici jatekra, netezesre tokeletes.
- ha engedi a penztarcad akkor OEM Vistaval vedd es nem kell kuzdeni az installalassal, azonnal megy minden poccre.

(#13518) burzum válasza twollah (#13517) üzenetére


burzum
tag

Koszi. Teljesitmenyben van erezheto kulonbseg az x3100 es x4500 VGA kozott? Mert ugy latom az az arkategoria, ami erdekel dual core-os procival van ugyan szerelve, de gyengebb VGA-val.

(#13519) stryker.hu


stryker.hu
csendes tag

A 7730G ilyen bensőségei lennének:
17" 1440 x 900 WXGA+ C2D T6570 2x 2048MB DDR-II 667MHz 2 x 250GB S-ATA Nvidia GeForce Go 9600M GT 1024MB
Crystal bright kijelzőre valaki tud vmi okosságot modnani, mennyire fénylik ,mennyire látszik ha rásüt a nap
Sajnos Vistát adnak hozzá de majd kipucolom

(#13520) dunc válasza stryker.hu (#13519) üzenetére


dunc
nagyúr

Korrekt masina,én beltérbe használom ott nem zavaró a kijelző,de így is valamikor magamat látom benne(ami jóérzés:) ) szerintem természetes fénybe nem sok látszana belőle.

(#13521) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5710G típusú notim van. Akármilyen komolyabb energiaforrást igénylő alkalmazást elindítok (játék, nagy mérető fájl tömörítése, renderelés), egy bizonyos idő után kikapcsol a gép és csak akkor indul el újra ha várok pár percet. Túlmelegedésre gyanakodtam és be is igazolódott. Az Everest szerint 95-96 fokosak a processzorok amikor megadja magát a masina.
A hűtés szerintem nem koszolódott el, mert kb 3-4 hónapja vettem még memóriát a gépbe és akkor szépen kitakarítottam, de akkor sem volt túlzottan koszos (a memóracsere előtt nem csinált ilyet soha, pedig kb 1 éves volt a gép mikor vettem bele a ram-ot).
Szóval furcsállom egy kicsit a dolgot, hogy másfél évesen kezd el előjönni ilyen szintű probléma. Eddig nem volt semmi gondja.
Szerintetek mitévő legyek? Elvigyem szervízbe a gépet? Tudnak valamit kezdeni ezzel a problémával? Esetleg a procihűtő ventillátorot kellene kicserélni valami komolyabbra? Vagy esetleg valami komolyabb külső hűtést kellene vennem a géphez? Igaz a külső hűtést nem ajánlotta senki, mert a légáramlatok akkor össze-vissza kavarognának állítólag a gépben és nem lenne olyan hatékony az egész. Szétszedni mégsem akarom a gépet és egy marhanagy ventillátort sem tennék alá...

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítésget!

Üdv
J

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#13522) kybic válasza lordjancso (#13521) üzenetére


kybic
tag

- nagyon valószínű, hogy a hűtőbordákat kellene kitisztítanod, ill a ventillátorral is lehet gond. Üdv.

Lenovo... a "vas"

(#13523) Tutivesztes válasza twollah (#13514) üzenetére


Tutivesztes
tag

Köszönöm, sikerült:) (csak a biost nem engedi frissíteni, nem tudom mit szúrtam el, marad rajta az 1.34-es)

[ Szerkesztve ]

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#13524) twollah válasza Tutivesztes (#13523) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehet, hogy csak Vista alol engedi a BIOS frissitest.

(#13525) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Nekem egy Acer 5720Z szériából való notim van... Novemberben lett egy és Teljesen hibátlanul működik:)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13526) dunc válasza Tutivesztes (#13523) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha nincs gond a géppel nem kell piszkálni a biost,el kell olvasni mit változtat,javít az új bios,ha szükséged van rá akkor dobd fel.(én vista alól csináltam meg,fél perc volt)

(#13527) Nunder válasza _Berci_ (#13525) üzenetére


Nunder
őstag

Ennek örülünk használd egészséggel! De ha netán valami probléma merülne fel nyugodtan írj ide és megpróbáljuk megtalálni a megoldást.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13528) Bomc


Bomc
aktív tag

Hello!

Vettem egy ACER 7730G-t és nem tudok rá xp-t tenni mert elkezdi betölteni dvd-ről az illeszőprogramokat aztán kékhalál :( ez mitöl lehet?
Másik meg az hogy a geforce 9600 GT mennyivel rosszabb a GS-nél (vagy fordítva)

(#13529) dunc válasza Bomc (#13528) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem tudom,memoriákat letesztelted? (memtest gold)

(#13530) KisBundi válasza Bomc (#13528) üzenetére


KisBundi
őstag

Próbáld meg Bios-ban az AHCI-t kikapcsolni. Csak sima IDE módban használva talán felmegy. Egyébként gondolom buherált XP-t akarsz telepíteni mert DVD-ről nyomod.
Itt megnézheted mi a különbség a két VGA között. A GT jobb a GS-nél igaz csak órajelkülönbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#13531) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok!

Véleményt kérnék a következő ügyben:
Acer 5630G-s notebookom van, XP-vel. Néhány esetben ha hibernálásra nyomok, egyszerűen nyom egy resetet. PCMCIA-s mobilnettel netezek, amennyire észrevettem, csak már netezés után (nincs kapcsolat), de még bedugott kártyával, futó mobilnet programmal jön elő a probléma.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Köszi

(#13532) Bomc válasza KisBundi (#13530) üzenetére


Bomc
aktív tag

Aha, koszi! Bár xp cd image, de dvd-re lett kiirva..mindegy! Viszont az xp csak 127 GB-ot lát a 250-es (~232) vinyómból :(

(#13533) KisBundi válasza Bomc (#13532) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez érdekes. Nekem is 250-es van benne, de nekem megosztva 80/153-as arányban és mindent pontosan lát a rendszer. :U

(#13534) Bomc válasza KisBundi (#13533) üzenetére


Bomc
aktív tag

Mostmár énis megosztottam 90/125 (XP/Vista) arányban, csak az a baj hogy ha a Vistát indítom akkor a nagyobbikat látja C: meghajtónak mert arra van telepitve... de ez már leszarom

(#13535) twollah válasza Bomc (#13532) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha jol tudom ez a problema az SP1el megoldodott.

(#13536) kiscsáko válasza Bomc (#13534) üzenetére


kiscsáko
tag

az SP1 megoldja a gondot, illetve mindig a rendszerpartíció lesz a c, és annak függvényében látsz mást, hogy éppen mit indítottál.

(#13537) Jarod1


Jarod1
addikt

A következő a gondom : adott 1 acer 2410-es noti, Amikor elindítom az xp-t és elér a bejelentkezésig, ott át kell váltanom FN+f11 billentyűkombinációval a normál kiosztásra mert egyébként a numerikus billenntyűzetet a UIOPJKLÉM billenyűkre osztja és így a jelszót csak átváltással tudom beírni, van Mód rá hogy az alap billentyűkiosztással induljon????

(#13538) _Berci_ válasza Jarod1 (#13537) üzenetére


_Berci_
aktív tag

No ez egy érdekes dolog mert ugyan ez a gond van nálunk a melóhelyen egy fusi (Fujitsu-Siemens) notival amin szintén xp-van. kíváncsian várom a megoldást :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13539) _Berci_ válasza Bomc (#13534) üzenetére


_Berci_
aktív tag

A biosban buherálni nem rossz megoldás, de van egy sokkal egyszerűbb is:) amit itt találsz meg:)
nLite progival én már készítettem ilyen xp--t igaz az pc volt, de nem mind1? :D
És gyorsabb is lesz valamelyest az xp-d (legalábbis nálam az)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13541) _Berci_ válasza sbazsi (#13540) üzenetére


_Berci_
aktív tag

most beégtem :D hix gugli a barátod, ő mindent tud

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13542) Jarod1 válasza sbazsi (#13540) üzenetére


Jarod1
addikt

ok csekkoltam, és mi történik akkor ha nincs KEYboard sőt num lock sem a regeditben????

(#13543) sbazsi válasza Jarod1 (#13542) üzenetére


sbazsi
veterán

próbáltad létrehozni? és kikapcsolt állapotra tenni?

(#13544) Jarod1 válasza sbazsi (#13543) üzenetére


Jarod1
addikt

ás mit hozzak létre kulcsot, bináris értéket karakterláncot?

(#13545) _core válasza Jarod1 (#13544) üzenetére


_core
aktív tag

Ott van a 2 regisztracios bejegyzes a #13540-es hozzaszolasban az utolso hivatkozasnak a legaljan.

(#13546) KisBundi válasza _Berci_ (#13539) üzenetére


KisBundi
őstag

A probléma az, hogy ezt oprendszer nélkül nem tudod megcsinálni csak akkor ha van másik gép a közelben... :N

(#13547) _Berci_ válasza KisBundi (#13546) üzenetére


_Berci_
aktív tag

De egyszerű földob egy xp-t bios buherálós módszerrel és amikor már szeretné újra tenni előtte megcsinálja az integrációt:D
a Numlock problémát ma mindenképpen megpróbálom orvosolni:D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13548) csl1982 válasza csl1982 (#13531) üzenetére


csl1982
tag

Valami ötlet? Nem akarok türelmetlenkedni, csak nem akarom hogy elvesszen a kérdés :)

(#13549) Jarod1 válasza _core (#13545) üzenetére


Jarod1
addikt

láttam a 2 bejegyzést de abban nincs ott hogy milyen kulcsot hozzak létre...

(#13550) _core válasza Jarod1 (#13549) üzenetére


_core
aktív tag

Letoltottem es becsomagoltam majd ujbol feltoltottrem a regisztracios bejegyzeseket: Letoltes

Kicsomagolas utan talalsz 2 reg. bejegyzest
- numon.reg - Num Lock a számítógép indításakor bekapcsolva
- numoff.reg - Num Lock a számítógép indításakor kikapcsolva
Amire szukseged van arra klikkelj es ezzel mar be is kerult a registry adatbazisodba a kivant ertek.Ennyi a hasznalata.Varjuk a fejlemenyeket...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.