Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) nRu3 válasza hanee (#12749) üzenetére


nRu3
addikt

az jó :R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12752) brien válasza kiscsáko (#12747) üzenetére


brien
tag

Külön-külön csak az egyik régi 1 Gb-s Samsung rammal megy, de azzal is csak a Slot1-ben. A másik kettővel külön-külön nem megy, ill. elindul az XP majd szétesik a kép, és "becsíkozódik" mintha valami videokártya baja lenne. :F
De csökkentett módban megy, valami illesztőprogi betöltésekor lehet gond.
Szal' tanácstalan vagyok én is. :(((

(#12753) brien válasza twollah (#12750) üzenetére


brien
tag

Sajnos a dual channel módot nem tudom kikapcsolni.
Lehet, hogy vennem kéne, egy másik 2Gb-s Kingmaxot... :F

Az előbb elbambultam és lemaradtam a szerkesztésről...bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#12754) rolcsika


rolcsika
csendes tag

sziasztok!segítségeteket kérem!

Nemrég vásároltam használtan egy Acer Aspire 5720Z típusú laptopot (1,5 éves)de gondok jelentkeztek vele.a tulajtól már ugy vettem hogy Xp volt rajta.pár napos használat után előjött a hangprobléma( szaggat a hang) amit már ahogy olvastam mások is átéltek.Próbáltam több lejátszót is ( Winamp, Jetaudio) egyik se volt jó.próbáltam az eszközkezelőben a lejátszóprogram prioritását magasra tenni, sőt még magában a programban is a prioritást magasabbra állítani.ugy sem volt jó.kínomban visszatelepítettem a Vistát,hátha jó lesz. ideig óráig jó volt a hang, most ezen is csinálja.a gépben 1,46 -os proci van, 2 giga memóriával , 1.17es Bios-sal, 160 gigás vinyóval.egyébként azt vettem észre hogy zene hallgatás közben a vinyó vadul teker.ha csak zenét hallgatok és semmi mást nem teszek a gépen akkor nem csinálja a hülyeségét,de ha e mellett bármit is próbálok a gépen, azonnal elkezd szaggatni 2-3 másodpercig,Mit tudok még tenni hogy ne szaggasson a hang?pont emiatt lenne nekem fontos a gép. :W

Köszönöm előre is a segítségeteket :F

(#12755) twollah válasza rolcsika (#12754) üzenetére


twollah
nagyúr

A kerdesedre a valasz itt, itt.

[ Módosította: Bordoi ]

(#12756) kiscsáko válasza rolcsika (#12754) üzenetére


kiscsáko
tag

szia,
nekem 5715z-m van, ami szinte ugyanaz...szóval nálam több rendszer és több driver alatt is szaggatott már a hang. bár nem tudom milyen kártyád van, de ha realtek, akkor tudok mondani egy kombinációt: nálam most vista van a 6.0.1.5477 driver van fent, amit megtalálsz itt: [link], egyébként minden mást is megtalálsz ezen az oldalon, ha gondod lesz még, itt keresgélj drivereket...
remélem segíthettem, üdv.

szerk.:brien: sztem rakjál fel új rendszert, ha megoldható. lehet,hogy vmi gubancot okozott a memóriák pakolgatása, windows-nál sosem lehet tudni... :W

[ Szerkesztve ]

(#12757) Mephistoone


Mephistoone
senior tag

nekem akkor volt gondom a memóriával a mikor 2+1 giga kerult bele. kifagyott. de ha az 1gigas modul alulra ment a 2 gigas felulre akkor minden ok!!!! azóta is!!!

(#12758) rolcsika válasza kiscsáko (#12756) üzenetére


rolcsika
csendes tag

köszönöm szépen a segítséged..megpróbálom frissíteni a drivert, hátha ez lesz csak a baja.egyébként több helyen javasolták még a Bios frissítését is, de attól nagyon félek, bevallom nem is tudom hogy kell, meg egyáltalán melyik verzióra(most 1.17-es van) :F
Egyébként a driver frissítését az eszközkezelőből megoldhatom ugye?(most lehet h durvát kérdeztem ):) :D

(#12759) kiscsáko válasza rolcsika (#12758) üzenetére


kiscsáko
tag

a bios frissítése nem nehéz, innen leszeded az új biost, neked úgy látom a legújabb az 1.42-es, letöltöd és vista alól egyszerűen lehet frissíteni, csak kitömöríted és futtatod az exe-t, de van hozzá readme is... :D
a driver frissítéshez inkább nem javaslom az eszközkezelőt, max az eltávolításhoz... ott is letöltöd a drivert és futassd annak a telepítőjét...

u.i.:biosfrissítést mindenképpen 220-ról csinálj és a frissítésből adódó gond nem garanciális, mert valljuk be van némi hibalehetőség is benne, csak akkor csináld ha az új driverrel sem fog működni.
nekem pl. tegnap olyan volt, hogy biosfrissítés után jó ideig nem indult a vista, állandóan kékhalál lett, aztán gondolt egyet és működni kezdett... :C

(#12760) rolcsika válasza kiscsáko (#12759) üzenetére


rolcsika
csendes tag

rendben ..köszönöm szépen a segítségedet.amit hazaérek megpróbálom megcsinálni és visszajelzek ha van valamilyen eredmény.kezdem akkor a driverrel+megpróbálok még egy lejátszóprogramot.ha ugy se megy akkor Harakiri :D

(#12761) Mephistoone


Mephistoone
senior tag

Én az 1.40-et javaslom nem az 1.42-öt. Nekem a 40es jött be.
Mondom memóriakezelési gond, hangosabb venti, recsegő hang ezek voltak a 42-vel a tapasztalataim. de ha valaki mást mond akkor bizz abban, nekem egy aspire 5720am van.

Ja és Vista alatt minden kodeket leszedtem és a KM Playert használom, az nem eszi meg a gépet minden kodek van hozza. de lehet van jobb is akkor az enegem is érdekel. ez olyan 35 %-on hasznalja a cput a tőbbi 85 helyett...

[ Szerkesztve ]

(#12762) kiscsáko válasza Mephistoone (#12761) üzenetére


kiscsáko
tag

a KM Player-rel én is egyetértek, az a legjobb szerintem, egyetlenegy kodek nem kell hozzá és mindent kezel...
a bios-hoz meg nem tudom mi a jobb 5720-ra én csak a legújabbat mondtam...biztos igazad van... :)

(#12763) rolcsika válasza Mephistoone (#12761) üzenetére


rolcsika
csendes tag

oké oké..elhiszem..isten ments hogy vita legyen :) egyébként ha hiszitek ha nem..most hoztam be a munakhelyre a gépet de érdekes módon most per pillanat nem csinálja :F se a winamp-al ,se a media player-el.ha csak zenét hallgatok akkor 25% körül megy a CPU.ez rejtély mint maga Uri Geller.nekem nem is recsegés van hanem zene belassulás pár mp ideig.
ezt a KM playert meg fogom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#12764) Mephistoone válasza rolcsika (#12763) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Dehogy vitázunk, tapasztalatokat osztunk meg. Mivel nem tudom milyen géprül volt szo csak belebeszéltem, ezért irtam a saját tapasztalataimat.

en speciel jobban szeretem ha más hibájából tanulok, igy is tudok magamnak gonodkat okozni a géppek amire a feleségem nem néz jó szemmel... :-)

(#12765) kiscsáko válasza Mephistoone (#12764) üzenetére


kiscsáko
tag

Pontosan ezért mondtam, hogy te jobban tudod, mert neked olyanod van, mint ami a kollégának is...:D
és igen, én is szoktam fejfájást okozni magamnak a gépekkel(asztali+noti)...

(#12766) Biomokus


Biomokus
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni! Bátyám barátnőjének Acer Aspire 5040 laptopja van, szeretném újrarakni neki a rendszert, mert a mostani XP-je 5 éves, és nem olyan fürge már. :) A laptophoz nem adtak telepítőlemezt, azt írja a könyvecske, hogy a BIOS-ban engedélyezni kell az Acer disc-to-disc recovery funkciót, ezután a logo bejövetelekor alt+f10 lenyomásával lehet elindítani a visszaállítási folyamatot. Na mármost az engedélyezés után a gép nem reagál az alt+f10-re semmit. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Köszönöm!

Üdv: Biomokus

(#12767) jam123


jam123
csendes tag

Sziasztok!

ACER AS3055NWXMi -tud erről valaki tapasztalatokat írni

meg tudnám venni nagykeráron br:73 300 Ft ért.

Specifikáció:
Operációs rendszer Linux
Képernyő 14,1" WXGA (1280x800) Crystal Brite
Processzor AMD SEMPRON64 3600+
Merevlemez 80 GB S-ATA
Optikai meghajtó DVD-Supermulti
Memória 1 x 512 MB DDR-II (667 MHz), mely 4 GB-ig bővíthető
WLAN van
Videokártya ATI RADEON X1100 64MB
Interfészek 4 x USB 2.0 csatlakozó, 1 x csatlakozó küls? kijelzőhöz (VGA), 1 x FireWire IEEE 1394 csatlakozó , 1 x mikrofoncsatlakozó, 1 x vonalbemenet-csatlakozó , 1 x fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó
Akkumulátor 6 cellás (44 W-os)
Méretek 341 x 251 x 28/35 mm
Tömeg 2,4 kg

[ Szerkesztve ]

J@M

(#12768) Juhiii


Juhiii
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni.
Anyósnak kellene vegyek egy notebook-ot.
Belépő szint, főleg netezésre használná és esetleg az unokák játszanának rajta valami egyszerűbb játékot. Ár: 90.000 - 120.000 között
A kijelző mérete legyen 15,4" , legyen benne webkamera és mikrofon is.
A lányomnak egy Acer Aspire 5315-ös notija van már egy jó éve és teljesen bevált ezért eléggé Acer párti vagyok.

Kinéztem néhány típust, van valakinek tapasztalata ezekkel?
Acer eMachines E520-571G12Mi [link]
(15,4" WXGA 1280 x 800 , GMA 4500M)
szerintem ez egy régebbi széria lehet és talán nem is nagyon van már készleten sehol

a neten szinte mindenhol a ACER eMachines E520-571G16Mi típus található meg viszont rosszabb paraméterekkel 1280x720 WXGA , GMA X3100 pld:[link]
A kijelző 16:9 -es képaránya netezéshez még rosszabb és a video chipset is jóval gyengébb.

Esetleg Extensa 5220 - 5230 vagy Aspire 5735Z is szóba jöhetne [link], de ezek már drágábbak és nem tudom van-e értelme bármennyi plusz pénzt kiadni ilyen minimál igények esetén.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, javaslatokat.

(#12769) hanee válasza Juhiii (#12768) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Nem tudom, ez szóba jön-e, de nekem van egy eladó 5720G-m :)

hanee

(#12770) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!
Egy Acer Aspire 3103 -ra most tettünk fel sp3-as magyar win xp-t. A gond, hogy egyes betűk a billentyűzeten nem működnek :((( Tudtok valami trükköt vagy hibát ilyesmiről?
Köszi!

(#12771) Juhiii válasza Juhiii (#12768) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Bocsi pont talán a bestbuy-t hagytam ki Acer EM E510-301G16Mi [link] jelenleg 89.990 Ft ért megkapható.
itt a helyi boltban is. (vidéken élek)

(#12772) brien válasza Juhiii (#12771) üzenetére


brien
tag

[Itt] is nézd meg. Mi rendeltünk már tőlük Acereket, és viszonylag olcsók.

funkygee nekem is az van sp3-al, de nincs ilyen jellegű gondom :(

[ Szerkesztve ]

(#12773) Juhiii válasza hanee (#12769) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Szerintem az 5720G nem az az árkategória, továbbá használt szóba sem jöhet.
De azért köszi!

(#12774) Meta


Meta
tag

Hali

Tegnap lett vásárolva egy emachines 520 az auchanban (2GHz, 2GB ram, 160 hdd). Este hazavisz, xp feldob majd töltőre egy 12 órát. Aztán felhoz pestre, bekapcsol működik. Kikapcsol majd egy óra múlva be, és touchpad nem működik. :( Próbáltam drivereket leszedni, semmi. Mondom akkor reinstall. semmi. (xp grafikus telepítőjénél sem megy). Ez valami széria hiba? (azaz mással is volt már?) Vagy csak defaultból szar az egész... (nem hiába volt 90k csak, de itt jókat olvastam róla.. :( ) Esetleg valaki tudja mi okozhatta? (persze dobozában volt szállítva, mint a hímes tojás tehát ilyen leejtés/belerúgás szóba sem jöhet)

(#12775) KisBundi válasza Meta (#12774) üzenetére


KisBundi
őstag

Tápkábel ki, akku ki kb 2 percre aztán valszeg jó lesz. Az enyém is csinálta ezt egyszer, de ez megoldotta. Vagy Fn+F7. Az enyémen ezzel lehet ki-be kapcsolni az egérpadot.

[ Szerkesztve ]

(#12776) rolcsika


rolcsika
csendes tag

sziasztok!

tegnapi nap itt sírtam nektek hogy nem jó a gép szaggat a hang satöbbi...erre tegnap este óta problémamentes.tegnap este még böngészgettem a neten a vista tippek és trükkök után és találtam pár okos dolgot és beállítottam azok szerint a gépet.konkrétan az energiasémát átállítottam teljesítménycentrikusra, kikapcsoltam a különböző grafika hatásokat(ikonok átlátszósága, stb) és az indexelő folyamatot ami után a vinyó folyamatos zakatolása abbamaradt, és a gép érzehetően gyorsabb lett.szóval azóta nyúzom a gépet meg a winampot, de semmi szaggatást nem tapasztalok ezidáig.
ha valakinek kellenek ezek a tippek akkor itt megtalálja[link]

(#12777) oris


oris
aktív tag

Szerintetek ha úgy hozza az élet, ki lehet-e cserélni az Acer eMachines G520-572G16Mi Celeron M575-ös processzorát valamilyen kétmagos processzorra?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#12778) Mephistoone


Mephistoone
senior tag

Sziasztok! Feltettem egy pár sorral feljebb a kérdésem, de lehett túl hosszan irtam csak annyi lenne a kérdésem hogy ha vista van akkor kell felraknom az empoweringet? vagy ez csak egy extra és enélkül is lemegy?

(#12779) Blue@X válasza oris (#12777) üzenetére


Blue@X
senior tag

Igen, lehet bővíteni : Core 2 Duo, Celeron, Celeron M, Pentium Dual-Core
Ezeket támogatja a GL40-es chipset.

(#12780) Blue@X válasza Mephistoone (#12778) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az Empowering-es programok nélkül is tökéletesen elmegy. Ugyanazokat betudod állítani Vista alatt is.

(#12781) Mephistoone válasza Blue@X (#12780) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Köszönöm szépen. Csak azért kérdeztem mert XP alatt kellett, hogy menjen a venti hibernálás után vagy az csak 1.34 firmware elöttiekre vonatkozik?

(#12782) brien válasza Blue@X (#12779) üzenetére


brien
tag

Azt is meg tudod nekem mondani, hogy az enyém milyen procikat támogat. Vagy hol tudom esetleg megnézni? :R

(#12783) Blue@X válasza Mephistoone (#12781) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha régebbi a BIOS-od, akkor előfordulhat hogy kellett az Empowering, mivel ott hajlamos volt hibernálás után nem pörögni. De a BIOS frissítés orvosolja ezen problémát

(#12784) Blue@X válasza brien (#12782) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha megnézed hogy milyen foglalatú, tokozású (Socket) a GL40-es chipset, akkor itt mazsolázhatsz a CPU-k közül : [link]

(#12785) brien válasza Blue@X (#12784) üzenetére


brien
tag

Ok. :R
Egyébként S1G1, és AMD-ben gondolkodom ;] csak nem tudtam, hogy az alaplapom támogatja-e a szimpláról - kétmagosra váltást. :F

(#12786) Blue@X válasza brien (#12785) üzenetére


Blue@X
senior tag

Akkor a válaszom rossz volt, azt hittem még a GL40-es chipsetnél tartunk. Neked más a gyártó (AMD) tehát ahhoz kell procit nézni. Akkor a link amit adtam, az rád nem vonatkozik.

(#12787) Mephistoone válasza Blue@X (#12783) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Blue@X ezer hála és köszönet a segitségért, otthon leszedem az empoweringet nem nagyon találtam értelmét miota vista van.

(#12788) brien válasza Blue@X (#12786) üzenetére


brien
tag

No problemo, mert közben megtaláltam a rám vonatkozót [AMD]

Bár azt még mindig nem tudom, hogy kicserélhetem-e kétmagosra... :F

(#12789) kiscsáko


kiscsáko
tag

sziasztok!

ma délután elvitte a futár a notimat szervizbe...
van tapasztalatotok, hogy milyen gyorsan dolgoznak? a telefonban azt mondták min.10 munkanap... :O

(#12790) brien válasza brien (#12788) üzenetére


brien
tag

Közben megoldódott a memória probléma. Volt a gépemen egy MemSet3.5 nevezetű progi, amit ki akartam próbálni még korábban, de csak fel volt telepítve, nem mertem állítgatni még rajta semmit. Viszont úgy tűnik a háttérben azért futott... :W
Végülis csak 4 napig szívtam miatta. ;]
Tegnap éjszaka letöröltem a gépemről mondván úgysem kell...ma du. megint azzal akartam kezdeni, hogy gép szétszed és memóriák egyesével, külön slotokba tesztelve, és láss csodát, XP betölt és megy :C
Gyanús volt, hogy a BIOS látta, a bootolós memtest nem talált hibát egyik RAMban sem, mindig csak az XP fagyott ki. :(((
Tanulság: ha valaki memóriát cserél, előtte törölje a memória állítós progikat, akkor is ha nincs beállítva :DDD :K

ui.: Ha valakinek kellene egy 1 Gb Samsung Ram az szóljon :DD

(#12791) AstraP750i


AstraP750i
csendes tag

Vki ötlet hogy a gépem miért írja ki a webcamjára hogy nemtalálja?
acer crystal eye nemindul el emiatt mivel állítása szerint nincs webcam.
msn jelzi ikonnal hogy van webam de miutan kezdeményezni akarok video kép küldést közli hogy nincs webcam : )
vista hardvereszközöknél megvan a vista szerint rendesen működik kitöröltem a harverillesztőt le a crystal eyet vissza a crystal eyet de nem történt semmi.
A vista felismeri hogy ott van telepit vmi drivert aztan ennyi nem mukodik.
fizikailag a gép látja de a programok nemtudják használni.
a rendszert már visszaállítottam vásárláskori állapotba is de semmi működőképesség inkábba azóta előjött vmi érdekes hiba mégpedig ha hdmi-n kötök a gépre külső monitort vmi ért a nv driver nemengedi az egykijelzős módot ugy hogy a külső kijelzőn menjen :F
helyett inkább fogja és a noti monitorján a felbontást átméretezi 800x600ba :F
csak dual display vagy clone mod mukodik próbáltam a legfrisebb nv drivert is illetve azt amelyiket adták hozzá gyárilag de egyikkel se megy inkább csak driver telepítés után kézzel kell beállítánom a szineket mivel vmiért amint betölt a nv driver azonnal ledobja vmi iszonyat sötét módba a monitort és mindent kézzel kell beállítani.
Ötlet vagy inkább ez hardveres gond?

(#12792) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

fejlemények a gépemelgedéssel kapcsolatban.

Olyat tapasztaltam hogy ha töltő nélkül használom teljesen jó 50-52 de ha rádugon a töltőt akkor kúszik szépen felfelé 75-80re. Lehet túlfeszt ad a töltő és feszemelést kap a proci?

(#12793) AstraP750i válasza MEKK (#12792) üzenetére


AstraP750i
csendes tag

nézd meg cpu-z vel vagy everestel hogy mekkora feszt kap.
töltő nélkül milyen energia sémában vagy?
egyébként valószínűbbnek tartom hogy a vga a legnagyobb hőforrás mivel notebook ezért a proci és a vga hűtése összeva kötve és ha nézed mondjuk az everestet ott például a cpu magoknak sokkal kisebb a hőmje mint pl a magának a cpu házának általában a cpu háza közel azonos hőmön van mint a gpu talán pár fok eltérés de ez a 75-80°C picit lehet tényleg meleg tisztitva mikor volt a gép? lehet kéne egy kis portalanítás.

(#12794) Biomokus


Biomokus
tag

Sziasztok!

Feljebb már írtam, de megismételném, hátha van ötlete valakinek.

Kis segítséget szeretnék kérni! Bátyám barátnőjének Acer Aspire 5040 laptopja van, szeretném újrarakni neki a rendszert, mert a mostani XP-je 5 éves, és nem olyan fürge már. :) A laptophoz nem adtak telepítőlemezt, azt írja a könyvecske, hogy a BIOS-ban engedélyezni kell az Acer disc-to-disc recovery funkciót, ezután a logo bejövetelekor alt+f10 lenyomásával lehet elindítani a visszaállítási folyamatot. Na mármost az engedélyezés után a gép nem reagál az alt+f10-re semmit. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Köszönöm!

Üdv: Biomokus

(#12795) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Adott egy egy Aspire 5930G laptop...

Sikeresen benyaltam egy aranyos vírust, mely állandó popupokkal bombázott, de semmi baj, hisz kiírtam a gyári állapot visszaállításához szükséges lemezt és adódott az alkalom, hogy ki is próbáljam így egyszerűbbnek láttam sok felesleges vírusirtogatás helyett visszatölteni a gyári állapotot...
Másfél - két óra alatt vissza is töltötte a gyári állapotot, de a 3 alap partíció helyett, csak egyet rakott vissza, mintha én raktam volna fel a Vistát...
Az eRecovery-t sem tette fel...

Kérdés:

Hogyan tudom feltelepíteni az eRecovery programot, hogy miután személyre szabtam a rendszeremet tudjak róla egy mentést csinálni?

(#12796) Blue@X válasza Biomokus (#12794) üzenetére


Blue@X
senior tag

Valószínűleg letörölted már a rejtett partíción található windows-t. Úgy tudom a recoveryt az első indításkor kell lementeni. De semmi baj, mert ha van hozzá licenszkulcsod (gép alján), akkor egy warez forrásból beszerzett XP-t is aktiválhatsz vele(ergo legális lesz)

(#12797) Krixta válasza funkygee (#12770) üzenetére


Krixta
csendes tag

Szia! :))

Trükk: Fn (bal alul) + NumLK (jobb felül) gombok egyijedű nyomvatartása.

Hiba: Num Lock be van kapcsolva (zöld lámpa is jelzi).

Puszi,
K.

(#12798) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!
Aspire 5735Z-n hogy lehet életet lehelni a VOL+/VOL- gyorsgombokba?
THX!

(#12799) twollah válasza tomej (#12798) üzenetére


twollah
nagyúr

A ha jol tudom akkor Launch Manager nevu programot kell felrakni.

[link]

[meg lettél kérve, hogy ezeket a reklámokat hanyagold!]

[ Módosította: ngabor2 ]

(#12800) tomej válasza twollah (#12799) üzenetére


tomej
aktív tag

THX, még egy kérdés. a hűtőventi fordulatszámát milyen progival érdemes figyelni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.