Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok! Döntenem kéne a következő két laptop között, érveket és ellenérveket kérek szépen: Acer 6930G-644G25 VS HP dv5-1180

Acer mellett szól: 1GB VGA memória, 4GB RAM, numpad, ujjnyomi

(#13552) Nunder válasza #82189568 (#13551) üzenetére


Nunder
őstag

Ugye az Acer topikba ilyeneket irkálni :) Ugye az Acer gépei jók szerintem sokkal jobbak mint a HP gépei. És főleg az általad említett típus nagyon jól össze van rakva és az ára is "baráti". Szóval szerintem az Acer-t kéne venni. És ezt most nem részrehajlásként írom.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13553) _core válasza #82189568 (#13551) üzenetére


_core
aktív tag

En Acert valasztanam...Ismerem mind a ketto gepet vagyis Acerbol a AS6930G-844G64N tipusu kifutott model van nalam HP-ja meg az egyik ismerosmnek van ami jart nalam es hasznaltam is rovid ideig.

Ami nem tetszik a HP-ban:
-Zajos (venti) mar kisebb terheleskor is!
-Nem olyan szep a kijelzoje mint az Acerben talalhato
Ha barmi erdekel mi van a gepben tudok segiteni mivel van Everest riportom lementve
megj: Geforce nV9600M GT GDDR2-es memoriaval van szerelve a HP!

Acerben csak egy dolog nem tetszik:
-Nem nyilik eleg hatra a kijelzoje
Acernal uj modellekbe nemtudom milyen 9600M GT-t raknak errol nincs infom :B
Gondolom az 512MB-os GDDR3-as az 1024MB-os GDDR2-es.Valaki irhatna errol!

#13433 Itt van 3DMark06 meres Hp-val is

[ Szerkesztve ]

(#13554) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Adott egy ACER TravelMate 210TEV noti aminek elvileg nincsen gyári XP drivere a lan-kártyához. Honnan tudom meg, h milyen van benne???
Megy rajta az XP csak nem tudok rá netet varázsolni.

(#13555) Jarod1 válasza _core (#13550) üzenetére


Jarod1
addikt

üdv, megcsináltam, de nem változott semmi , Törölni kéne az alapértelmezett cuccost?
OFF-ot próbáltam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13556) _core válasza Jarod1 (#13555) üzenetére


_core
aktív tag

Akkor a Microsoft oldalan kozolt modon probalkozzunk tovabb: A NUMLOCK bejelentkezési problémát okoz a hordozható számítógépeken Itt mint lathatod mashol kell allitgatni a registryben.

(#13557) Bomc


Bomc
aktív tag

Csak egy érdekességet szeretnék irni, az elözö laptopomban (acer 5710) ha irtam dvd+rw lemezt akkor asszem 2,4x-es meg 4x-es irási sebességet ajánlott fel, a mostani notim (acer 7730g) meg 3x-ost meg 4x-est...

(#13558) atirag


atirag
őstag

Van egy acer aspire 5710-es notim.A touch driver minden inditásnál telepiti magát.Nem lehet ezt valahogy ugy megoldani,hogy ne kelljen az inditásnál ennyiszer kattingatni.Xp-nél nem kellett.
Köszönöm.

(#13559) Jarod1 válasza _core (#13556) üzenetére


Jarod1
addikt

bakker erre nem is gondoltam. Na ez már sirály!!!! AVE CORE!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#13560) kem


kem
addikt

Sziasztok! Vettem ma egy ilyet: Acer Travelmate 2312LMI. Valamivel lehetne javítani az akksiján? csak kb 40percet bír. Van ebbe való proci ami kevesebbet fogyaszt a mostani 1,4-es Celeronnál?

Köszi!

(#13561) kybic válasza SzalaiG (#13554) üzenetére


kybic
tag

- üdv.
- nincs abban a gépben LAN.... csak modem van benne.... :B

( tudomásom szerint )

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#13562) kem válasza SzalaiG (#13554) üzenetére


kem
addikt

Everest valamelyik komolyabb edition kiírja itt:

Eszközök->
Windows eszközök->
Ismeretlen-re rákatt, és jobbra lent a tulajdonságoknál a PCI eszköznél írja a nevet.

Fizikai eszközök listáján is lehet kiírja, nem tudom fejből most.

Köszi!

(#13563) mozesgy válasza dunc (#13474) üzenetére


mozesgy
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Első körben BIOS frissítés lesz, és ha nem segít, viszem a szervizbe.
Nem fogom magam hagyni, mert már vannak tapasztalataim vision szervizéből, ahol napokat mondtak egy VGA kipróbálásra, és a fogyasztóvédelem emlegetésére 10 perc után készen is volt, és azonnal kaptam cserébe egy újat.

Mégegyszer köszi mindenkinek. :R

Ha valakinek info kell 7730G-ről írjon nyugodtan.
Nekem ez van:
Centrino2 P8400 (2.26GHz, 1066MHz FSB, 3M cache), 17" WXGA+ CB, NVidia GeForce 9600M-GT 512MB, 2x2GB DDR2, 2x250GB S-ATA, BluRay drive, AGN wireless, 6 cells, 0.3 CrystalEye, BT, Fingerprint , HDMI, DASP, 5in1 card reader, ExpressCard, PC card slot, EasyPortIV connector

Én nagyon meg vagyok vele elégedve minden téren (Játék, internet, munka, filmnézés, stb)
Igaz most wifi-n nem tudok csatlakozni semmire, :W de elméletben megvan a megoldás, amire most nincsen időm sajna. (Firevire 1394 driver gajjravágta a wifi drivert) :O
Akku játékkal csúcson közel 2 óra (Cod5, NFS)

(#13564) kybic válasza kem (#13562) üzenetére


kybic
tag

[link] :)

Lenovo... a "vas"

(#13565) kem válasza kybic (#13564) üzenetére


kem
addikt

Én hiszek neked, de máskor is jól jöhet neki amit írtam ;)

Köszi!

(#13566) _Berci_ válasza SzalaiG (#13554) üzenetére


_Berci_
aktív tag

www.acerpanam.com

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13567) _Berci_ válasza #82189568 (#13551) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Én is az acerre voksolok... mivel nálunk is (1ik fukar helyen pesten) van mind2ből
Hp néha elég hulladékul van összerakva:S és a touchpad sz.tem nagyon bénára sikerült (picit izzadt kézzel naon tapad) igaz "minőségi hangszórók" benne
Acer ugyan azért az árért erősebbet ad, ha gondolkozol a gari bővitésen kb +25-30k a +2 év gari. Dizájn se oly rossz:D kijelzője jobb! és ha Telik rá P szériás C2D procit ajánlok hozzá
arra figyelj, h Acer "hajlamos" kihagyni a BT-t a notikból:D
1: max 25W fogyasztás
2: 45nm gyártás
3: nagy számítási sebesség

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13568) SzalaiG válasza _Berci_ (#13566) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi, de itt nincs LAN driver pedig csak az kéne.

(#13569) kem válasza SzalaiG (#13568) üzenetére


kem
addikt

:Y

Köszi!

(#13570) _Berci_ válasza SzalaiG (#13568) üzenetére


_Berci_
aktív tag

csak ott a gond, h nincs benne háló kártya:D Több leírást is átnéztem (kivétel, ha vettél bele akkor meg annak a típusára keress rá:))

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13572) mozesgy válasza stryker.hu (#13519) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Nekem is ilyenem van, és a napfényben kicsit nehézkes a képernyőt érzékelni, de ha nem szikrázó napfényben használod, akkor viszont kárpótol a fényes képernyő mindenért, mert gyönyörű, MKV-kat nézek rajta sokat, és nagyon tökéletes.
Enyémben csak az 512-es VGA van, de ezzel eddig minden új játék szépen ment, és a kissebb 20-25 fős lan party-kon sem voltam vele szégyenben, sok gép meg sem közelítette a töltési sebességemet, és a pingemet sem, a kijelzőt pedig az 50 ezer forint feletti monitorokkal lehetett összehasonlítani minőségben, a többi meg sem közelítette.
A vistával is amit adtak hozzá, meg vagyok elégedve, kivéve, hogy csak 3GB ramot tud kezelni, mert csak 32 bites vistával kaptam, de így is gyors a masina kellően.
Az enyémben a RAM 800-as és a proci P8400, a tobbit ahogyan olvasom ugyan az, ja meg a VGA nekem 512-es.
Sokat szoktam hordozni, és jól bírja, nem recseg a burkolat soha, kamera kiváló, hálózati dolgok jól műxenek (wifi, BT, stb) tapi pad is jól kezelhető.
ujjlenyomat olvasó is frankón műxik, de BIOS jelszó megadásánál figyelni kell, hogy ékezetes karakterek ne legyenek benne, mert én sikeresen kizártam magam a BIOS-ból, de ha lesz időm frissítem, hátha megoldódik a problematika.

Ha még van kérdésed válaszolok szívesen.

Centrino2 P8400 (2.26GHz, 1066MHz FSB, 3M cache), 17" WXGA+ CB, NVidia GeForce 9600M-GT 512MB, 2x2GB DDR2, 2x250GB S-ATA, BluRay drive, AGN wireless, 6 cells, 0.3 CrystalEye, BT, Fingerprint , HDMI, DASP, 5in1 card reader, ExpressCard, PC card slot, EasyPortIV connector

(#13573) twollah válasza kem (#13560) üzenetére


twollah
nagyúr

A Celeron nem tamogatja a SpeedStep funkciot igy nincs min csodalkoznod, hogy keveset bir az akkumlator.

(#13574) _Berci_ válasza mozesgy (#13572) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nekem is a fent említett kijelzővel rendelkező notim van:) Tény és való szikrázó napsütésben nehézkes olvasni, de a mattost könnyű?;)
Viszont Telesen egyetértek veled abban, hogy normális fényviszonyok közt gyönyörű a képe!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13575) SzalaiG válasza _Berci_ (#13570) üzenetére


SzalaiG
addikt

Van. Látom. Fizikailag. Ott van a modem mellett. :F

Xp driver kell. :U

(#13576) _Berci_ válasza SzalaiG (#13575) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Akkor Everest vagy vmi hasonló progival nézd meg mien a hálókártya:)
és ne feledd gugli a barátod:D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13577) kem válasza _Berci_ (#13576) üzenetére


kem
addikt

Azt már írtam neki,h hogyan kell pár hsz-el előbb. Egyébként simán lehet,h ott a csatlakozó de nincs mögötte semmi, bár inkább modemekkel szokták ezt csinálni.

Köszi!

(#13578) _Berci_ válasza kem (#13577) üzenetére


_Berci_
aktív tag

sokszor látta már én is hasonlót...:D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13579) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Helló,
Szeretném lecserélni az adatlapomon levő 5920g noteszt egy jobb, újabb típusra.
Szerintetek mit érdemes választanom? A mostani típusokat nem ismerem...
Főleg grafikai programokkal dolgozom, néha egy kis FPS játék és nagy tárhely kell. Fontos, hogy a külső kijelző csatija és minimum 2 USB a bal oldalon legyen, de kell egy USB a jobb oldalra is. Wide kijelző, 15-17 col körül, fényes és nem baj ha van numerikus bill. is. Árban 300-ig tudok elmenni, persze OP-rendszerrel együtt.

Amúgy ha érdekel valakit, eladom a régit. Karcmentes, kifogástalan és legális Vista Home premium jár mellé. Feltelepítve, default állapotban adom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13580) _Berci_ válasza TigerCat (#13579) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Helló!
Először is mindenképpen olyan gépet ajánlok neked (ha intelnél maradsz) amiben P szériás illetve T ből 8×××-9××× szériás proci van, VGA is legalább 512 Dedikált memóriával rendelkezzen ! a többi finomság már rábízott:) azokkal bajod nem lex:)(memória szinte mindig 4GB az ilyen gépekben azé nem írtam)
Itt egy
Sony gép ami egész tűrhető paraméterekkel rendelkezik, viszont ha jól emléxem akkor jobb oldalon van 3 usb azt hello:(
Viszont itt egy Acer gép ami sz.tem jobb választás lenne:) USB mind a 2 oldalon van:D de tudásra hasonló gépek és az áruk is kb egyforma:)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13581) Bomc válasza mozesgy (#13563) üzenetére


Bomc
aktív tag

Mennyiért vetted?

(#13582) SzalaiG válasza _Berci_ (#13576) üzenetére


SzalaiG
addikt

Értsd meg, h nem írja ki. Valami más ötlet?

(#13583) kem válasza SzalaiG (#13582) üzenetére


kem
addikt

Használtad már?
Ha nem írja ki, akkor lehet,h nincs ott.

Köszi!

(#13584) tardkk


tardkk
csendes tag

Sziasztok!

Arról érdeklődnék, hogy találkoztatok e már olyan problémával, hogy a bekapcsolás után a boot képernyőnél megáll és lefagy kb 10 ki-be kapcsolás után továbbmegy!

A gép Acer 5920g

Köszi

(#13585) kybic válasza SzalaiG (#13582) üzenetére


kybic
tag

- szóval már 3 x leírtam, de itt van megint: [link] Üdv.

Lenovo... a "vas"

(#13586) kem válasza tardkk (#13584) üzenetére


kem
addikt

Vinyó hiba szokott lenni. HDSentinelt tedd fel és nézd meg a merevlemezed állapotát.

Köszi!

(#13587) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Acer Aspire 4315 noti, aminek néha elkezd villogni a kijelzője, bios setup alatt is, tehát nem win gond, az biztos. Szerintetek ez milyen gond és mennyi lehet megjavíttatni?
:U

(#13588) emaema


emaema
csendes tag

Hello!
Van egy olyan problémám, hogy a wifi led működése megfordult: ha a wifi be van kapcsolva nem villog, csak akkor villog ha a wifi ki van kapcsolva.
Vissza lehet állítani?
Előre is köszi, üdv

(#13589) sapenge


sapenge
csendes tag

Sziasztok
Nagyon jó hogy megtaláltam ezt a forumot. sok problémát megoldottam hogy olvasgattam, csak most nem találom a megoldást , van a WIFI nevevezetü internetfogás ami nekem nem akar bejönni , vagyis nem akar csatlakozni azt irja hogy HÁLOZATI CÍM LEKÉRÉSE, a géppel ugy goldolom hogy nincs gond vagyis a progi jól van feltelepítve, mert más helyen befogja . vagyis csatlakkozik és megy a net, ja a gép ACER ASPIRE 5315.
A jel is godolom hogy jó mert a házból használják egy páran meg én is használtam . csak újra kellet telepíteni aztán ez a jelenség.. voltam a tulajdonságokban TCP/IP protokol beállításba :DD igen automatikusra van állitva, na meg meg is néztem a haver IP cimét , probáltam kézi megoldással megadni , akkor meg jó csatlakozik , de a francért sem jön be egyetlen oldal sem :( . már ezer lapot olvastam az elmult 3-4 napban hátha van valami megodás , de nem jött az iklet :W .Ha valami javaslat valami progi vagy egyéb megoldás akár ötlet akár más , jöhet mert már nem tudom hogy mi is legyen. csak igy tudok internetezni , meg a haver gépével de ez nem megoldás.
Kösz elöre is :)

sa

(#13590) kiscsáko válasza emaema (#13588) üzenetére


kiscsáko
tag

hali.
milyen op.rendszer?
mert nekem win7 alatt nemis villog/nem is világít.
bár ezen a rendszeren még nemvolt kikapcsolva...:DD

(#13591) emaema válasza kiscsáko (#13590) üzenetére


emaema
csendes tag

Üdv,
Vista van.
Akkor világít kikapcsolt állapotban, ha elöl a gombbal van kikapcsolva.

(#13592) _core válasza sapenge (#13589) üzenetére


_core
aktív tag

Elso lepesben ujra kellene inditani a Wi-Fi routert es az internet modemet is (aramtalanitani) utana ujbol megprobalni csatlakozni.

(#13593) Gazsi1 válasza sapenge (#13589) üzenetére


Gazsi1
csendes tag

Üdv

(ACER ASPIRE 5315 Wifi hiba) Nekem 5715Z gépem van, már mindent kipróbáltam, hogy működjön a wifi, végül utazott Brnoba garanciába, valamit biztos javítottak rajta, mert visszaérkezés után a működő Vistát töröltem (a kedvenc játékom nem működik rajta), Xp fel driver telepít és azóta működik minden.
Javítás előtt is ezeket a drivereket raktam fel mindkét rendszerre és semmi.

Gazsi

(#13594) kiscsáko válasza emaema (#13591) üzenetére


kiscsáko
tag

jah, hát nekem igaz a gomb-ban van a led is, de Vista alatt nekem ment rendesen.

(#13595) _Berci_


_Berci_
aktív tag

nekem a notim jelszavas hálóra nem hajlandó felmenni:D de lusta vok vele foglalkozni:D
itthun router pw nélkül azt hello:D ( kb 500m körzetbe csak nekem van notim :D)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#13596) SzalaiG válasza kybic (#13561) üzenetére


SzalaiG
addikt

Látom a csatlakozót vagy azt azért beleteszik, de mögötte kari nincs??? :U

(#13597) kem válasza SzalaiG (#13596) üzenetére


kem
addikt

Legyártják a szériamodelleket, és ezek különböző felszereltséggel kerülnek a piacra. Nézz csak bele a csatlakozóba, lehet,h az erek sincsenek behúzva. Egyébként ha eszközre rádugod akkor világít a LED azon a porton? pl. routeren. Ha nem akkor fake:D ...driver nélkül is világítania kell.

Köszi!

(#13598) IQ_betyár


IQ_betyár
csendes tag

Kellene egy kis HELP.
extensa 5630g notimon nem tudom hol lehet beállítani a kijelző fényerejét.
egy rövid tutoriallal megmentenétek a vakságtól.(pedig már napszemüvegben nézem)
Előre is kösz!

Megtisztelő ez a nem lankadó érdeklődésük bolygónk iránt, ezért kérem fogadják szeretettel, azt a két nukleáris rakétát, amit nagyrabecsülésünk jeléül elindítottunk járművük felé.

(#13599) _core válasza IQ_betyár (#13598) üzenetére


_core
aktív tag

Fn+ balra vagy jobbra nyil: Link Aspire sorozatnal igy van gondolom nalad is hasonlo.

[ Szerkesztve ]

(#13600) _Berci_ válasza _core (#13599) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nálam is (5720) on is Fn+jobb bal nyíl...
Meg ha fent van az acer ePower Managmen-t akkor csúszkával is tudod állítani a fényerőt!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.