Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) LLKobe válasza iszoke (#8900) üzenetére


LLKobe
veterán

A már korábban említett Haworth. Nem nyúlhatsz mellé vele.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8902) iszoke válasza LLKobe (#8901) üzenetére


iszoke
senior tag

Elvileg ennek az ülése sem megy magasabbra, mint annak, amit most használok, vagy rosszul tudom? Illetve ezek használtak, vagy teljesen újak? Csak azért, mert újszerűként vannak feltüntetve.

Bocsi a hülye kérdésekért. :DDD

(#8903) Lokids válasza iszoke (#8902) üzenetére


Lokids
addikt

Vagy ha mehet fölé, akkor a Fern. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8904) GAbre válasza Ispy (#8841) üzenetére


GAbre
veterán


Végül kicserélték ingyen,adtak új ülőrészt.
Számomra kicsit furcsa ,hogy volt az első epic műbör, felrepedt.
Van 1 másik,annál 1enlőre nem látom,hogy középen be fog-e repedni felület.,(Bár nem tudom,hogy elöregedett a dobozban azért repedt hamar)
Első epicnél fix fej és derékpárna volt,következők már csatot kaptak.
És ezen az ülőrészen is voltak nagyobb változtatások,kicsit jobb minőségű műanyagot kapott pl..+ apróbb dolgok.
Röviden:Úgy érzem fejlesztgették az epic verziót+ a support is zokszó nélkül cserélt.
=>Szóval talán meleg szívvel ajánlom a márkát,ha valaki vacillál milyet vegyen,és árban beesik választásba Noblechairs.
A műbort nem ajánlom,vagy nem tudom a későbbi verziók vajon jobban fogják bírni használatot.
Én meg ezúton is köszönöm válaszaitok.

Avatar

(#8905) Ispy válasza GAbre (#8904) üzenetére


Ispy
veterán

Én évente 3-4 alkalmollal átkenem nedves ronggyal, majd bőrápolóval, hogy ne száradjon ki a felület és ne repedezzen meg (nem tudom haszál-e, mert ugye nem repedezik, de ki tudja miért nem).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8906) LLKobe válasza iszoke (#8902) üzenetére


LLKobe
veterán

Használt, de új állapotú. Lehet inkább az asztalod kéne lecserélned vagy levágni a lábából ha lehet, mert ha nagyon magasra állítod a széked, akkor kell lábtámasz is, akkor meg már több a macera.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8907) iszoke válasza LLKobe (#8906) üzenetére


iszoke
senior tag

Az a baj, hogy ilyenem van, és azon nem tudok állítani. Ha inkább másik asztal kéne, az már egy egészen más kérdés, amire nem tudom, hogy itt mennyire tudtok válaszolni.

(#8908) LLKobe válasza iszoke (#8907) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát ez a tipikus esete annak hogy gémer, 90k, de irreálisan magas én nem állítható. Nem egy jó vétel :)

Írj rá Bennyboy kollégára, ő vett ilyen Haworth széket, kérdezd meg mi a maximum állítható magassága az ülőfelületnek. Biztosan leméri neked.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8909) iszoke válasza LLKobe (#8908) üzenetére


iszoke
senior tag

Utólag már én is rájöttem... :( Van ötletem arra, hogy mit szerezzek helyette, például egy ilyet, vagy ha teherbírás szempontjából biztosra akarok venni, akkor valami masszívabbat, de nem tudom, melyik lenne célszerűbb. :U

(#8910) LLKobe válasza iszoke (#8909) üzenetére


LLKobe
veterán

Először szerintem fuss egy kört a székkel.
Megnéztem, az én asztalom 74 centi magas, ami átlagosnak mondható, tehát a tied a 75-el mégsem olyan extrém magas.
Valszeg akkor tényleg a széked a fos, és azt kéne lecserélni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8911) iszoke válasza LLKobe (#8910) üzenetére


iszoke
senior tag

A Haworth sajnos csak 55 centiig megy, és amennyire látom ez tényleg a csúcs, ennél csak alacsonyabbak vannak. :(
Amit nem értek, ha általában az a célszerű, hogy a monitort lefelé nézve kell használni, akkor átlagban miért vannak olyan magasan az asztalok és alacsonyan a székek, hogy ezt igazából képtelenség tartani 27" felett? Mert így csak abból tudok kiindulni, hogy a népek nagyrésze minimum 80 centi mély asztalt használ, és úgy értelemszerűen más szögből nézik.

(#8912) Ispy válasza iszoke (#8911) üzenetére


Ispy
veterán

Vegyél egy monitor kart, amit vagy falra vagy asztalra lehet szerelni.

Nálam 75.5 centi az asztallap alja egyébként. 175 centi vagyok, falra van rakva a monitor és lábtámaszt használok egyébként is, mert különben le kéne teljesen engedni a széket.

Az asztallap alja és a szék ülőfelülete között meg 27cm van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8913) Robeast válasza iszoke (#8909) üzenetére


Robeast
tag

Én tavaly nyáron lőttem egy ilyet 50-ért, lapszabászatból meg kapott duplázott 16mm-es (egymásra ragasztott, így 32mm-es) 100*120cm-es (ha jól emlékszek) lapot, szintén 50-ért.
Tök jól kitalált az összeszerelése, masszív, nem lötyög-nyeglik, felemelve sem.

Amit máshogy csinálnék, hogy nem biztos, hogy kellene a duplázott bútorlap, de nem bíztam benne, hogy elég masszív lesz, meg nem akartam, hogy 1 éven belül hasa legyen az asztallapnak. Így viszont szerintem 3-4 egészséges férfi elálldogálhatna rajta :D
165cm vagyok, nálam legalacsonyabbra állítva pont jó

[ Szerkesztve ]

(#8914) Veron válasza LLKobe (#8897) üzenetére


Veron
őstag

Biztos jó ez a szék, de használtat nem szívesen vennék már csak higiéniai okokból sem.
Elengedve a világos színt, mi lenne még ajánlott 150k-ig ezen kívül? 170 cm vagyok.
Az Ergotech jutott eszembe az Office plázában esetleg.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8915) Misogi válasza Veron (#8914) üzenetére


Misogi
aktív tag

Inkább ez

De amúgy használtan van csomó Steelcase, Haworth szék, jó áron, csak akkor szopó ha nem pesti vagy.

[ Szerkesztve ]

(#8916) Mr válasza LLKobe (#8880) üzenetére


Mr
lelkes újonc

Tegnap elmentem székpróbára és a Havorth Very Task mellett döntöttem. Nekem jobban tetszett mint a Steelcase. Köszönöm a segítséged, sokat segített. Most próbálgatom beállítani a rugóerőt, magasságot, dőlést. Eltart egy ideig, remélem a szék is. :R :K

(#8917) Misogi válasza Mr (#8916) üzenetére


Misogi
aktív tag

Megérte?

(#8918) Mr válasza Misogi (#8917) üzenetére


Mr
lelkes újonc

Szerintem megérte. 4 éves, de a járvány miatt csak 2 évig volt használva. Tényleg újszerű. Valaki kérdezte, lehet állítani az ülésmélységet és magasságot is. A karfákat előre, le fel jobbra balra. A háttámla lehet alap helyzetben kicsit hátra mozdítható. A másik fokozatban hátra dőlök és a rugó erősségével (kurbli) állítom be a dőlésszöget. Nem tudom ez mennyire érthető. A deréktámasz magassága állítható, a feszessége is. A csillag fémből van. Remélem jó néhány évet kiszolgál. :K

(#8919) Veron válasza Mr (#8918) üzenetére


Veron
őstag

Ez egy multibutoros "újszerű" darab? Tehát 2 év használat még újszerűnek számít?

@Misogi: van első kézből tapasztalatod a Unique Focusszal? Amúgy pesti vagyok, de inkább újat vennék.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8920) LLKobe válasza Veron (#8914) üzenetére


LLKobe
veterán

Biztos jó ez a szék, de használtat nem szívesen vennék már csak higiéniai okokból sem.

Ez a félelmed teljesen alaptalan. Ezek a székek át vannak nézve, ki vannak tisztítva eladás előtt. És sokkal jobb minőségűek mint az amit ennyiért újonnan kapsz. Nem véletlenül kerülnek újonnan több száz ezer forintba.
Én is e logika mentén vettem anno a WAU 2-t újonnan pár éve, aztán gallyra ment hamar. Amiben most ülök Haworth meg 5 éves, egy karcolás nincs rajta, pedig irodában volt használva.

Elengedve a világos színt, mi lenne még ajánlott 150k-ig ezen kívül?

Leírtuk már sokszor, újonnan, ennyiért tartós jó minőségű cuccot nem kapsz. Ez nem elitizmus, hanem sajnos tény.

#8915 Misogi: És ezt milyen tesztek / tapasztalat alapján ajánlod? Mert random rábökni valamire az nem segítség, ha azt sem tudjuk milyen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8921) Degeczi válasza Degeczi (#8861) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát azóta semmi nem történt...

A múlt hét közepén bejelentettem az Arena Racer weboldalán lévő gar-probléma jelző felületen, de semmi válasz (még csak a szokásos, "vettük az üzenetét" automata email-visszaigazolás sem, csak a weboldal írt ki annyit, h "rendben beküldve", ezért ezen a héten elküldtem emailben is), és már a harmadik napja telefonon is bármikor hiába hívom a számukat, sosem veszik föl!

Ilyen szintű szolgáltatással vállalhatnának akár 15 év garanciát is, ugyanennyit érne... :W

(#8922) Veron válasza LLKobe (#8920) üzenetére


Veron
őstag

Megnéztem a használt Very taskot.

Tényleg kényelmes szék ( 5-10 perc üldögélés), de nem tűnt kényelmesebbnek, mint a WAU. Plusz hiába nagyon jó állapotú, lehet látni rajta itt-ott némi használati nyomot. A minőségét nem kívánom megkérdőjelezni, gondolom sokkal tovább tart majd mint a WAU.

Viszont én mégis utóbbi felé veszem az Irányt. Beültem a szivacsosba és még kényelmesebb volt a mesh. Vicces, hogy a WAU mesh komfortosabb volt nekem mint a WAU 2, de szivacsosból csak a 2 volt kirakva és szinte tökéletesnek tűnt. Ha nagyon bele akarok kötni, akkor a kemény kartámaszt és a kissé hangsúlyos fejtámaszt mondanám.

Azon vacillálok, hogy az elvileg hozzám jobban passzoló WAU vagy a kipróbált 2 legyen.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8923) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresnék egy kényelmes széket, mivel a mostanija már nagyon rossz és fáj is dereka alapból.

Kb 60 kg, napi kb 12 óra használat (munkája és hobbija miatt is), annyit mondott, hogy nem szeretne hálós széket.

Csak új jöhet szóba és a keret kb 300.000.

Előre is köszi

(#8924) Degeczi válasza Degeczi (#8921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na most végre jött egy email, h küldenek cserealkatrészt, így remélhetőleg megoldódik (újabb 2 évre, ha más nem)

(#8925) LLKobe válasza Veron (#8922) üzenetére


LLKobe
veterán

Nyilván azt veszed amelyiket szeretnéd, mi a saját tapasztalatunkat írtuk csak le.
A szivacsos WAU-val nincs tapasztalatom, azt tudtam elmondani hogy az én 95-100 kilóm alatt a mesh WAU2 kb. 1 évig tartott mielőtt hintaággyá nyúlt.

Innentől tiéd a labda, úgy döntesz ahogy szeretnél :) Majd írd le mi lett, illetve hosszabb távú tapasztalatokat is szívesen fogadunk, minnél nagyobb legyen a tudástár. :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8926) LLKobe válasza Sev!er (#8923) üzenetére


LLKobe
veterán

Kicsivel többért van Zody, kevesebbért Lively.
Csak a háttámlájuk hálós, de érzésre nem lehet megmondani a különbséget, és sokkal jobban szellőzik.

Én nem zárrkóznék el a használttól, vannak nagyon jó és tartós darabok nagyon patika állapotban, még garit is adnak rá.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8927) Veron válasza LLKobe (#8925) üzenetére


Veron
őstag

Nyilván és kösz a segítséget!
Ez a Lively egyszerűbb mint a Very task?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8928) LLKobe válasza Veron (#8927) üzenetére


LLKobe
veterán

Ránézésre igen. Belépő cuccnak tűnik, de tartós az biztos.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8929) macskasm


macskasm
csendes tag

Sziasztok!
193 cm-es magassághoz (100 kg) passzoló ergonomikus széket tud esetleg valaki ajánlani? Sokat ülnék benne, itthonról dolgozom. Keret kb. 200 ezer

Bónusz kérdés:
Jófogáson árult herman miller aeron remaster-el van valakinek tapasztalata? Megbízható? Az ár kb. fele a boltinak. Egy aeronért többet is szívesen áldoznék.
https://www.jofogas.hu/budapest/Herman_Miller_Aeron_Remastered_138761362.htm

(#8930) LLKobe válasza macskasm (#8929) üzenetére


LLKobe
veterán

Próbálj ki egy Steelcase Please-t, annak jó magas a háttámlája.
A linkelt Aeron vélhetőleg rendben van, de a te magasságodhoz a B méret biztos kicsi, de lehet hogy még a C is. Mivel az Aeron háttámlája nem túl magas, a magas emberek lapockáját szokta nyomni alulról. Ülj bele egy C-sbe és nézd meg, a B tuti kicsi neked.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8931) mrviceguy válasza macskasm (#8929) üzenetére


mrviceguy
tag

Mindenképpen próbáld ki alaposan, én ültem Aeronban, ráadásul C-ben, és nekem nem volt kényelmes, a támla teteje pont nyomta a lapockámat. (195 cm)

(#8932) macskasm válasza LLKobe (#8930) üzenetére


macskasm
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ mind a kettőtöknek! Elengedem én ezt azt aeron-t... :)

A steelcase please tetszetős köszönöm! Írtam is a linkelt oldalon, könnyen lehet, hogy erre esik a választás.

Ha még feljebb megyek mondjuk 300-ig, tudok esetleg jobbat fogni mint a steelcase please?

@mrviceguy
Mivel látom, hogy a magasságunk hasoló, esetleg megkérdezhetem Te milyen széket használsz?

(#8933) LLKobe válasza macskasm (#8932) üzenetére


LLKobe
veterán

A Haworth Fern még ajánlott, elég gyakran akciózzák 350 körülre, de jelenleg pont nem az.
Bár pont van egy az aprón 300 alatt, még 5 év garival.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8934) mrviceguy válasza macskasm (#8932) üzenetére


mrviceguy
tag

Én a kollgéga által írt Haworth Fernt használom.

(#8935) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Fiamnak (150 centi) kellene valami gamer szék szerű. 100 k fölé nem nagyon mennék. Ilyen keretek között tudtok ajánlani valamit?
Köszi!

(#8936) macskasm válasza LLKobe (#8933) üzenetére


macskasm
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a jótanácsokat! A mai naptól egy Steelcase Please büszke tulajdonosa vagyok!
Eddig egy olyan leselejtezett irodai székben ültem itthon, aminek csak az ülőmagasságát lehet állítani, úgyhogy ez nagy előrelépés számomra :)

Vaciláltam a Haworth Fern-en, de a keretbe ez jobban belefért.

(#8937) Veron


Veron
őstag

What the hell is elasztomer? Létezik mesh, fab és elasztomer kivitelben is a WAU. Valaki próbálta, hasonló a mesh-hez?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8938) LLKobe válasza Veron (#8937) üzenetére


LLKobe
veterán

Leginkább a gumihoz hasonlíthat ránézésre.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8939) Degeczi válasza Degeczi (#8924) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Meg is jött garban az Arena Racer "Supreme" ülőlap - hát érdekes színösszeállítás lett:


Pedig ugyanazt a képet küldtem el nekik is, mint itt a fórumban, sőt, a garoztatás miatt beküldött számlán is ott áll a "sötétszürke" a megnevezésben... talán most csak ilyen van raktáron, fene tudja. Végülis mindegy, legalább egyedi :D

Amúgy a régi alján jól látni, mennyire kiülődött a szivacspárna 2.5 év és 105 kg alatt, megnyúlt a szivacsvédő szövet is:

és amitől elcseszett konstrukció, hogy ezek a kereszttartók/merevítők valójában U profilok a szivacs felé néző szárakkal, amik így tompa késként mélyednek bele a szivacsba, sokkal nagyobb terhelést adva ott, mintha egy lapos fémre ülne föl a párna - és amikor már vesztett a rugalmasságából, ezért különösen kínzás ülni rajta, mert nagyon érezni fenékkel is ezeket a lemez-széleket:

Most persze még kényelmes, de pl. az Officeplaza termékoldalán látható 160 kg (!) terhelhetőség egy rossz vicc :W A saját példa alapján mindenképpen 100 kg alatt kell lennie a felhasználónak, ha hosszú ideig szeretné probléma nélkül használni.

(#8940) Met


Met
nagyúr

Sziasztok,

Széket keresek.
Hétköznap kb. 4 óra használat, hétvégén kicsit több.
174 cm magas vagyok, 68-70 kg.
A derekam már szétment a sok évi üléstől (emelgetés után fáj).
Bőr/műbőr felület kizárt.
Hálós háttámla esetleg, max teszek rá egy plédet nyáron mert ferdén mögöttem van egy klíma.
Ami fontos, hogy időnként vezetek, nem tudom hogy ezek a görgős székek mennyire stabilak, kormányzás közben nem fordul el, gurul hátra.
Laminált padlón lenne használva, jó lenne ha nem cseszné szét pikkpakk, cégnél ki lettek cserélve a görgők laminált barátra, de pár év használat után így is látszik a padlón hogy kopik.
Mivel nincs sok helyem jó lenne ha nem egy batár nagy szék lenne.
Az IKEA-s Markusról azt olvastam hogy a görgő befékez ha nem ülnek a széken, mivel nincs helyem kigurulni és kifordulni az asztal elől ezért ez nem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8941) Degeczi válasza Degeczi (#8939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van sötétszürke, a raktárban kavarták össze, küldenek másikat, visszacserével :)

(#8942) LLKobe válasza Met (#8940) üzenetére


LLKobe
veterán

Csak azt nem írtad meg hogy mennyi a keret.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8943) Met válasza LLKobe (#8942) üzenetére


Met
nagyúr

max. 100k körül

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8944) Ispy válasza Met (#8940) üzenetére


Ispy
veterán

Venni kell ilyen plexi izét, amit a szék alá tudsz rakni, minden más esetben látszani fog idővel. Ami gurulós, az meg gurulni fog, ami minőségi szék az ráadásul könnyen is gurul.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8945) Met válasza Ispy (#8944) üzenetére


Met
nagyúr

A "plexi izé" az valami spéci dolog, vagy a sima alátét amit árulnak sok helyen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8946) Ispy válasza Met (#8945) üzenetére


Ispy
veterán

Én ezt a simát használom, opálos áttettsző, az egyik fele érdes, a másik meg ilyen tükörsima tapadós.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8947) Veron válasza Ispy (#8946) üzenetére


Veron
őstag

IKEA-ban 5000 JMF körül kapni

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8948) LLKobe válasza Met (#8943) üzenetére


LLKobe
veterán

150 körül kapsz minőségi és tartós használt felújított széket. Alatta max az ikeás cuccok vannak. Nem egy nagy szám egyik sem, de legalább sok garit adnak rá.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8949) werto


werto
újonc

Sziasztok!

Irodai széket keresek napi ~8 óra ülőmunkához. Fontos a nagyon jó gerincvédelem (rossz állapotban van) és a jó testre szabhatóság. 172 cm és 71 kg vagyok. A keret max. 350.000 FT. Lehetőleg új szék érdekelne.

Köszönöm.

(#8950) LLKobe válasza werto (#8949) üzenetére


LLKobe
veterán

Bár nem új, de közel van hozzá. Újonnan 350 szokott lenni mikor akciózzák, ez elég gyakran van.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.