Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) Viktoár válasza Darth_Revan (#9149) üzenetére


Viktoár
addikt

Én is ismerek jó pár rendőrt, barátként is. Ettől függetlenül sem látom sértőnek azt a képet, inkább amolyan gyermeteg mosollyal görgettem tovább a hsz-t.

Szerintem a kép humorforrása arra alapoz hogy amikor rendőrőket látunk/említünk akkor mindig a fegyelem, rend, szigor és tisztelet jut róluk eszünkbe, ellenben a kép láttán mégis játszó kisgyerekekre asszociál az ember. :) Legalábbis én így éltem meg a "látványt", és nem ellenszenv vagy rosszindulat generálódott bennem.

Üdv:Viktor

(#9152) megott válasza philoxenia (#9144) üzenetére


megott
tag

Szerencsére itt nem "egy" az elkövető, hanem csak amit én látok 5-6 autó.

@Darth_Revan - "Fekete bárány mindig van és ha lebuknak ők is" Tudod ez nem mentesíti őket az alól, hogy legalább "a saját házuk táján" rend legyen!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#9153) philoxenia válasza megott (#9152) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Veszélyes ahogy közlekednek ott?
Hát ez a kereszteződés elég furcsán van táblázva....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9154) Cyrin


Cyrin
addikt

Én már korábban szóltam, hogy a fórumozó, aki betette a rendőrös képet, nem éri, hogy mi a valóban vicces, és mi csak erőltetett vicceskedő vagy éppen egyáltalán nem vicces sőt visszatetsző, esetleg undoritó.
Csak hányta befele ami szembe jött neki. Ezzel felhígítva csak a topicot. Most se akart a rendőrök ellen menni, csak jött neki ez a kép, és gondolkodás nélkül berakta. Ez egyszerüen nem üti meg a topic általános színvonalát sem. És nem tanul belőle. Szóvá téve a többiek megvédik, aki egyetért az meg hallgat.

(#9155) Darth_Revan válasza philoxenia (#9150) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jó, kérlek ezt itt zárjuk le, látható, hogy nagyon laikus vagy ezen a téren és már átmentünk abba, hogy a hülyeséget kezdtük el megmagyarázni.

Önjelölt rendőrbe meg senki ne menjenn, nincs is annál rosszabb amikor tudás és tapasztalat nélkül az állampolgár el kezd köpködni és a hülyeséget megmagyarázni.

megott: ha téged annyira zavar, hogy az emberek akik hullákkal találkoznak, ittas AIDS betegekkel bírkóznak, akiket kábítószeresek köpködnek és akiket fatolvajok kisbaltával fenyegetnek meg, iylen hatalmas nagy jogsértést követnek el (főleg ha valami ittas vergődő garázda van hátul aki ki akarja rúgni az ablakot), akkor tessék, segítek:
miskolcrk@borsod.police.hu
Ide írd meg a lelki sérelmeidet és a fejükre lesz koppintva. Nem, nem kukázzák az ilyet, el lesz olvasva és a fejükre lesz koppintva.

[ Szerkesztve ]

(#9156) philoxenia válasza Darth_Revan (#9155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vitakultúrát ugyan nem tanítják, de a helyesírást igen. Azért az nem úgy megy, hogy elfogynak az érvek és akkor "zárjuk le a vitát!"
Semmi konkrétumot nem írtál, egyre inkább meggyőződésem, (vélemény!) hogy csak feltűnési viszketegség ez az egész. A kép vagy vagy vicces valakinek vagy nem. Azonban semmiképp nem egy ismert eset felelevenítése. [link] keresem, de nem találom azt a bizonyos esetet, ahol ezeket a rendőröket megbüntették, nyilvánosan megalázták volna. A képet csak a linkelt oldalon találtam meg. Szerintem nem is magyar rendőrök.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9157) Darth_Revan válasza philoxenia (#9156) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szerintem nem is magyar rendőrök.

Ezzel megerősítetted, fogy fogalmad sincs a dologról és helyette a saját véleményedből próbálsz tényeket fabrikálni. Nekem inkább úgy tűnik, mintha te pánikolnál és próbálnád a tüzet oltani azzal, hogy "Ez egy külföldi országban készült és semmi közünk hozzá".

Vitatkozhatnánk órákig, de mi értelme ? Te eldöntötted, hogy igazad van és minden amit én írok az hülyeség, hiteltelen és megkérdőjelezhető. Illetve úgy látom újabb véleményed szerint nem csak, hogy hülyeséget írok, de teljesen indokolatlanul és mindössze azért, mert feltűnési viszketegségem van.

Helyesírásra hivatkozni, hogy már csak a miatt is hülyeség amit írok elég gyerekes, attól hogy valaki elüt valamit vagy a helyesírása picit rosszabb nem jelenti azt, hogy hülyeséget ír vagy egy adott témában hülyébb a másik félnél.

Ahogy nálunk mondani szokás: Attól, hogy valakinek diplomája van, még nem biztos, hogy esze is van.

"keresem, de nem találom azt a bizonyos esetet, ahol ezeket a rendőröket megbüntették"
Aha, ne légy naív, szerinted majd a rendőrség leközli nyilvánosan, hogy megfenyítették őket? A facebook bejegyzést meg keresheted, kb tűt keresni a szántóföldön esélyed van.

NE haragudj, de elég gyerekesen kezeled ezt az ügyet ... majd felnősz egyszer és rájössz, hogy hogyan működik a való világ :)

[ Szerkesztve ]

(#9158) philoxenia válasza Darth_Revan (#9157) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondtam, hogy nem vagy vitaképes. Állítasz valamit egy kép alapján, bizonyítani nem tudod ezért másról beszélsz.
Lózungokat írsz, konkrétum semmi. Egyetlen esetet találtam erről a képről, ahol felhasználták, akkor sem releváns információt hordozott.
Tényleg óvodás szint amit csinálsz....

Ezzel megerősítetted, fogy fogalmad sincs a dologról és helyette a saját véleményedből próbálsz tényeket fabrikálni
Bizonyítsd ezt be! Mondjuk ahogy elnézem magának a ténynek a fogalmával sem vagy tisztában.
Elárulom neked, attól még nem lesz valami ténnyé, hogy te azt állítod róla.
A "szerintem" mint szó, az azt fejezi ki, hogy ez a véleményem. Mi módon lenne ebből tény fabrikálva? :F
Te eldöntötted, hogy igazad van és minden amit én írok az hülyeség, hiteltelen és megkérdőjelezhető.
Szalmabáb érvelés, nem írtam ilyet... ;)
Helyesírásra hivatkozni, hogy már csak a miatt is hülyeség amit írok elég gyerekes, attól hogy valaki elüt valamit vagy a helyesírása picit rosszabb nem jelenti azt, hogy hülyeséget ír vagy egy adott témában hülyébb a másik félnél.
Megint szalmabáb, de megmagyarázom miért. Ha valaki rossz helyesírással ír itt, arról joggal feltételezhető, hogy nem figyel eléggé arra, hogy mit is ír le. Mindössze ezt jegyeztem meg.
NE haragudj, de elég gyerekesen kezeled ezt az ügyet ... majd felnősz egyszer és rájössz, hogy hogyan működik a való világ
Ezt konkrétan kommentelni sem kell, hiszen nettó személyeskedés, amivel engem és másokat vádolsz. :U

Ide elfér a vitát indító hozzászólásod, amit a képes topikból a szabályok szerint törölni kellett.
Ezt posztoltad oda:
Ebben mi a vicces ?

Az hogy egész nap pihenés nélkül kellett állniuk a hidegben egy helyben és a nap végén már nem bírták ezért leültek picit megpihenni, amit egy idióta lefotózott hogy leszegyenitse őket ?

Ha jól emlékszem ez a csodálatos fotó akkor készült amikor OTP bankot kellett őrizniük mert egy pszichopata robbantott.

Ők is emberek vagy nekik nem szabad picit pihenni?

Ha boldogan hintaznanak akkor oké, az vicces lenne, de ez a fénykép a tipikus magyar proli mentalitás ami arról szól hogy akarmibe, de valamibe kossunk bele csak azért hogy a másiknak bajt csináljunk! (A parancsnokuk biztos leorditotta őket e miatt pedig szimplán csak fáradtak voltak)
Itt több tényállítás is szerepel, bizonyítás nélkül:
Az hogy egész nap pihenés nélkül kellett állniuk a hidegben egy helyben és a nap végén már nem bírták ezért leültek picit megpihenni, amit egy idióta lefotózott hogy leszegyenitse őket ?
Ha jól emlékszem ez a csodálatos fotó akkor készült amikor OTP bankot kellett őrizniük mert egy pszichopata robbantott.
ezzel olyan bennfentességet sugallsz, amire semmilyen bizonyítékot nem hoztál föl azóta sem.
ez a fénykép a tipikus magyar proli mentalitás ami arról szól hogy akarmibe, de valamibe kossunk bele csak azért hogy a másiknak bajt csináljunk! (A parancsnokuk biztos leorditotta őket e miatt pedig szimplán csak fáradtak voltak)
Ismét állítasz valamit. Azt, hogy valaki ezt a képet Magyarországon (gondolom nem külföldi OTP fiókot őriztek magyar rendőrök a játszótéren...) azért csinálta, hogy konkrétan ezt a két rendőrt lejárassa.
Ezek közül az állítások közül semmit nem bizonyítasz, csak összemosol dolgokat, ködösítesz, általánosságban szerinted minden rendőr áldozat.... Ráadásul később azt is állítod, hogy az arc felismerhető, holott erről a képről ez kizárt. Nagyobb felbontásban meg itt nem jelent meg, én nem találtam, de nyilván ha rendelkezel olyan felbontású verzióval, ahol az arc tényleg felismerhető, tudod ide linkelni az arc kitakarásával...

erről a képről helytelenül állítod, hogy az arc felismerhető, max. annyi igaz rá, hogy felismerhető hogy ez egy arc....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9159) philoxenia válasza philoxenia (#9158) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt az az oldal, ahol ezt a képet illusztrációként használták, de semmi köze a cikkhez....[link]

Itt van egy korábbi, de ez nem valószínű, hogy Ürömön készült volna a keresés közben.., Nincs feltüntetve a kép forrása...
Emiatt nem valószínű, hogy bárkit leteremthettek volna. ;)
A lejárató szándék itt nyilvánvaló és elítélendő,de a vicces képek topikban semmilyen szöveg nem volt melléírva. :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9160) Trebron09 válasza Darth_Revan (#9149) üzenetére


Trebron09
őstag

" Főleg ha jól hallottam kemény seggberúgást is kaptak e miatt a rendőrök akiket "elkapott" az önjelölt belső ellenőr."
"Ezt a képet is egy mocskolódó készítette mocskolódóknak, de valami rejtélyes oknál fogva ezt mintha nem sikerülne felfogni és megérteni."

Akkor gondolom a kép készítőjét is megtalálták és megtették a szükséges lépéseket ellene de nem követett el főbenjáró bűnt. A második idézett mondatod pedig ugyanúgy a többi emberre sértő aki valamilyen szinten viccesnek találja a képet.
Posztolva lett a vicces képek topikba.. ha nem tetszik a kép görgess tovább mint mindenki más, mert úgy csinálsz mintha az összes fórumtárs aki látogatja topikot beírta volna hogy 'igen ez nagyon vicces volt'.. nem így van.

Nem mindenki ellenség aki szembe jön. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#9161) Darth_Revan válasza philoxenia (#9158) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megpróbáltam elmagyarázni, hogy tévedsz és jobb belátásra terelni, de sajnos annyira elhiszed már a saját véleményedet, hogy gyakorlatilag tényként kezeled és még "bizonyítékokat" is keresel hozzá.
Én tényeket közöltem, de mivel nem egyezik a véleményeddel ezért mindent megtettél, hogy megpróbáld bizonyítani, hogy én beszélek hülyeséget és neked van igazad.

Az meg, hogy egy hiteltelen Móricka híroldal is kitette az oldalára engedély nélkül még semmit nem jelent. Jó hogy nem már valodiigazhirek.com féle Facebook híroldalról posztolsz valamit ...

Kereshetnék nyilvános bizonyítékot, hogy igazoljam magam, de minek? Úgy is keresnél arra is választ, hogy mért neked van igazad.

Rég lezárhattad volna az egész témát azzal, hogy moderálod a dolgot látva, hogy problémás a téma és inkább törlöd a képet és a sok off kommentet is de nem, inkább kétségbeesetten próbálod megmagyarázni már megmosolyogtató módon, hogy miért én vagyok a hülye és miért neked van igazad.

Maradjunk annyiban, hogy közöd nincs ehez a szakterülethez és ezekhez a cégekhez és semmi belátásod a valódi dolgokba és hiába írok le valamit vagy nem fogod fel vagy csak részleteket ... vagy nem is akarod felfogni.

Ne haragudj, de nekem ehez se kedvem, se energiám.

Részemről a téma lezárva, rád hagyom az egészet, gondolj amit akarsz. Tudom, hogy te ezt úgy fogod fel, hogy elismerem, hogy én hibáztam és nem akarok vitatkozni, de se időm, se energiám arra, hogy megmutassam neked mekkora böszmeségeket írsz erről a témáról.

Ha ezt úgy fogod fel, hogy ezzel te "győztél" és én pedig "elismerem", hogy neked van igazad és én csak '"kitalált hülyeségeket" írtam, akkor legyen, legyen neked igazad, ha jobban érzed tőle magad. Inkább adok neked igazad és hagyom, hogy hülyeségeket gondolj és kezelj tényként, minthogy ebbe a dologba több energiát fektessek.

Elnézést, ha megbántottalak valahogy, nem volt szándékom és nem is vagyok rád mérges, inkább azért vagyok mérges, hogy nem ismertem fel időben, hogy esélytelen az, hogy meggyőzzelek, hogy tévedsz és totál feleslegesen elpazaroltam erre ennyi időt :(

További szép napot :R

(#9162) MaCS_70 válasza Darth_Revan (#9139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Abban a képben semmi olyasmi nincs, ami a rendőrségre vagy akár a rajta látható (egyébként fel nem ismerhető) rendőrökre a legcsekélyebb mértékben is dehonesztáló lenne.

Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy hogyan láthat ebben bárki is rosszat -- hacsak nem szándékosan, provokatív céllal.

Mondom ezt úgy, hogy éppen 35 éve dolgozom együtt rendőrökkel, és bár magáról a szervezetről elég rossz a véleményem, a velem munka-, illetve baráti kapcsolatba került zsarukat őszintén becsülöm.

A kép szerintem egyébként mérsékelten vicces, egyszer megmosolyogtató és elfelejtendő, és mindezt bárminemű negatív mellékíz nélkül.

Ennél sokkal, de sokkal durvábbakat látok rendőrök szobáiban kitéve vagy akár a rendőrségi, nyilvános térben elhelyezett faliújságokon. Mivel a rendőröknek is van humora, sőt, öniróniája is.

Amúgy bő negyed évszázada foglalkozom személyiségi jogi ügyekkel is, de ebben a képben ilyen szemmel sem látom a problémát, mivel nincs beazonosítható arc.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9163) Darth_Revan válasza Trebron09 (#9160) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na jó van, te kedvedért még egyszer leírom.
Az ez egyik baj, hogy totál nem vicces és nem odavaló, a másik baj, hogy ízléstelen, gyűlölet keltő és e mellett a képen szereplők bajba is kerültek miatta és rengeteg gyűlöletet is keltett Facebookon amikor évekkel ezelőtt posztolták és az emberek mocskolódtak a kommentekben, hogy "Ezért fizetjük őket?".

Nem egy kategória, de ennyi erővel lehetne olyan képet tenni a vicces képek, amin egy náci tiszt a mosolyogva kérdezi a szénné égetett zsidót télen Auschwitz-ban, hogy "Na fázol még?".
Az nem lenne lenne ízléstelen és gyűlölet keltő? Szerintem igen.

Szerencsére sokan itt a PH!-n nem látják a problémát ezzel a képpel, mivel a kulturáltabb és megértőbb lakosság jár ide, de azért itt is volt már ebben a topikban bizonyítéka annak amiről beszélek, vagyis vannak emberek akikben benne van a magyar mentalitás (én tehenem megdöglött, akkor dögöljön meg a szomszédé is) és megértés és elfogadás helyett a hibákat keresi a rendőrökben és amibe bele lehet kötni abba bele is köt, hogy a rendőröknek bajt csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#9164) Viktoár válasza Darth_Revan (#9163) üzenetére


Viktoár
addikt

"Szerencsére sokan itt a PH!-n nem látják a problémát ezzel a képpel, mivel a kulturáltabb és megértőbb lakosság jár ide, de azért itt is volt már ebben a topikban bizonyítéka annak amiről beszélek, vagyis vannak emberek akikben benne van a magyar mentalitás (én tehenem megdöglött, akkor dögöljön meg a szomszédé is) és megértés és elfogadás helyett a hibákat keresi a rendőrökben és amibe bele lehet kötni abba bele is köt, hogy a rendőröknek bajt csináljon."

Hát ez valami borzasztóan nagy öngól vagy te nem érzed? :DDD :DDD :C Egyedül te vagy az aki ebben hibát lát és bele akar kötni. Jézusom , én kiégtem. :DDD

Üdv:Viktor

(#9165) philoxenia válasza Darth_Revan (#9163) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

és e mellett a képen szereplők bajba is kerültek miatta

Erre van bármilyen bizonyíték? :F

Sőt ugye a Szolgálati szabályzat mely pontját sértették meg itt?

Tudom mindenki outsider itt, de én például nem látok semmi tiltott tevékenységet.... :N

87. § c) a rendőr az utcán, nyilvános helyen viselkedésével botrányt okoz, vagy olyan cselekményt követ el, amely a rendőrség tekintélyét sérti.

Ezt lehetne ráhúzni talán, de nagyon rosszindulatú feljebbvaló kell hozzá.
Igazából itt a Fórumon ezt senki nem tekintette a kép alapján ilyen viselkedésnek... :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9166) MaCS_70 válasza philoxenia (#9165) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre én is kíváncsi lennék...

Viszont annyira piszkálta a csőrömet ez az ügy, hogy felhívtam egy rendőr ismerősömet és megkérdeztem, hogy ők tudnak-e erről az egészről, illetve, hogy neki, valamint a kollégáinak mi a véleménye.

Hát, jelentem, egészen konkrétan Dark_Revan fórumtársunkon röhögnek. Ismerik és olvassák ezt a listát, de rendőrként csak csendben. Nagyon nem értik, hogy mire fel ez a nagy felindulás, mert a kép szerintük is ártalmatlan és vicces, szemben a ürügyén mesterségesen keltett indulatokkal.

Mivel ők nem írhatnak ide, engem kért meg a az illető az állomány nevében is, hogy tolmácsoljam az alábbi kérésüket:

Kérjem meg azokat, akik a balhét csinálják, hogy ezt hagyják abba, mivel a képpel ellentétben a látszólag a rendőrséget védő eltúlzott reakciók éppen a rendőrök számára kellemetlenek. Az a vélemény, hogy a kép a rendőrökkel szemben lenne sértő, valójában éppen a rendőrséget és a rendőröket járatja le, mert humortalan, idióta primadonna idiótáknak állítja be őket.

Úgyhogy kedves Dark_Raven, ennek szellemében kérlek, hogy bejezd be a rendőrség és a szolgálatot teljesítő rendőrök lejáratását!

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9167) Darth_Revan válasza MaCS_70 (#9166) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szép mese.

Az meg külön gratuláció, amit most a vicces képek topikban csinálnak válaszként. Egy puruttya meg napiszar színvonalát hozzák.
Kb mint óvodások úgy lovagolnak egyesek a dolgon és nem hajlandóak végre lezárni a témát.

[ Szerkesztve ]

(#9168) Siriusb válasza Darth_Revan (#9167) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem kellene még őt is sértegetni, én úgy ismerem MaCS_70-et, aki nem a levegőbe beszél, ráadásul mindig korrekt módon válogatja meg a szavait.

(#9169) megott


megott
tag

Mikor mindenki hülye, csak te vagy helikopter!

:W

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#9170) MaCS_70 válasza Siriusb (#9168) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Egyébként roppantmód' érdekelne, hogy a T. Fórumtárs mégis mi alapján titulál mesemondónak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9171) megott válasza MaCS_70 (#9170) üzenetére


megott
tag

Mint a kiskutya, próbálkozik.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#9172) Vertigo18 válasza Darth_Revan (#9167) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tisztelt fórumtárs!

Azért azzal te is tisztában vagy remélem, hogy a kutyát nem érdekelte volna az a kép, kicsit mosolygott volna rajta pár ember, aztán ennyi, HA te nem hypeoltad volna fel, igaz? Ha hagyod a fenébe, és mint sok, "csendben figyelgető" rendőr átléptél volna felette, akkor semmi sem lett volna. Így, hogy megjegyzést tettél alá (egyébként majdnem minden szavaddal egyetértek, csak nem hangoztatom), így te magad tartottad a felszínen az egész rendőrös témát. És lásd, mit értél el vele? Már lassan téged fognak lehülyézni, született még jópár "huhh-de-vicces" rendőrös kép abba a topikba és ez már a második topik, ami erről a vitáról szól.

23 évvel ezelőtt (nem említem mi volt akkor...) azt gondoltam, hogy vagy EZT kell tenni, vagy AZT egy válaszútnál, dönteni kell. De megtanítottak az évek arra, hogy néha az is egy megoldás, ha nem csinálsz semmit, akkor is megoldódhat a probléma. Ezesetben is ezt kellett volna tenni, hagyni azt a képet a fenébe. Mire mentél az egésszel? Modikkal vitázol és tényleg lassan annyira egyedül maradsz, hogy te vagy a "helikopter"! (És még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy csaknem minden szavaddal egyetértve írom ezen sorokat)

Engedd el! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9173) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Uraim!
E meddő vita helyett nem lehetne-e értelmesebb dologra fordítani az időt? :F
Lásd pld. hogy sorozatosan szerelnek le fiaink a testülettől, a pandémia idején különböző okokra hivatkozva?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9174) Vertigo18 válasza Sanyabá (#9173) üzenetére


Vertigo18
addikt

Drága barátom, a "meddő vita" immáron majd' két hete lezárult! :D

Leszerelés meg egyenlőre tiltott dolog, persze van 1-2 "kiskapu" annak, aki valóban szeretné itthagyni a céget.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9175) Pocee válasza Vertigo18 (#9174) üzenetére


Pocee
senior tag

Mit jelent az hogy tiltott?

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#9176) Vertigo18 válasza Pocee (#9175) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aki benne van, tudja... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9177) Sanyabá válasza Vertigo18 (#9174) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, de mivel újabb hozzászólás nem érkezvén, ne hogy újra szítsák a hamu alatt lapuló tüzet. ;)
Műveleti tartalékosként, a bőrönként érezzük a rendőrök hiányát.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9178) Vertigo18 válasza Sanyabá (#9177) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nincs hiány! Ez szemenszedett rágalom!

;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9179) Sanyabá válasza Vertigo18 (#9178) üzenetére


Sanyabá
senior tag

:D Akkor ezek szerint nem voltál határszolgálaton?

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9180) Vertigo18 válasza Sanyabá (#9179) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már nem járok ilyen helyre... hálistennek!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9181) Sanyabá válasza Vertigo18 (#9180) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Engem meg már csak szépen kérhetnek rá, de meg hagyom ezt a lehetőséget a fiataloknak. :DDD

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9182) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! A napokban többször is megállítottak közúti ellenörzés címszó alatt. Jogosítvány, forgalmit, személyit kértek. Az utóbbira miat van szükség? Ott a jogsi a kézben, miért nem elég nekik az? Valaki aki szakmabéli felvilágosíthatna, mert mikor a kedves eljárót meg mertem kérdezni annyit böffentett vissza: "mert csak". :C

(#9183) LuckyL válasza bucihost (#9182) üzenetére


LuckyL
őstag

ha érvényes a jogsid akkor nem kell a személyi
nem vagyok rendőr, ezért csak tipp, könnyebb kikeresni az adataidat esetleg ha megvan szemig szám is...valami iylesmi lehet
semmi nem lett volna he nem adod oda, de végülis mi bajod belőle
ha ezzel megkönnyíted a munkáját, akkor add oda nyugodtan, nem ellenség a rendőr

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9184) Vertigo18 válasza bucihost (#9182) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megkaptad a választ... :)

"Csak" :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9185) Dluinet válasza Vertigo18 (#9184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9186) Vertigo18 válasza Dluinet (#9185) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként lakcímkártyát kérnek csupán a legtöbbször. Persze annál is megkérdezik, hogy miért azt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9187) bucihost válasza LuckyL (#9183) üzenetére


bucihost
senior tag

Hát nem tudom. Mivel 1 alkalommal kb 20-25 percet vártam, mert rádión egyessével diktált be minden adatot a rendőr. Meg majdnem az egész autót kipakoltatta velem, mert tuti migránsokat bújtatok :U :C

(#9188) Agyasima válasza Vertigo18 (#9186) üzenetére


Agyasima
senior tag

És elárulod, miért kérik a személyit/lakcímkártyát? Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi vagyok.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9189) MaCS_70 válasza bucihost (#9182) üzenetére


MaCS_70
félisten

De amikor odaadtad a jogosítványt, konkrétan kérték még a személyit is? Mert ez a felsorolás így odavetve szerintem simán csak az és/vagy kapcsolatok hanyag szóbeli kezelését jelenti.

Nekem egyszer egyébként a hatósági vizsgaállomás nem akarta levizsgáztatni a járművemet, mert nem volt nálam személyi. Hiába magyaráztam, hogy eleve nincs is személyim, mert törvény szerint nem is kell, hogy legyen, közölték, hogy akkor váltsak ki egyet, úgyis két hónap egy új időpont. Végül, bár nem vagyok büszke rá, az ügyvédi igazolványom lengetése és annak az emlegetése segített, hogy számomra egy kártérítési per indítása ellenük nem fog gondot okozni. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9190) Debilon válasza Agyasima (#9188) üzenetére


Debilon
addikt

a személyi hátulján van egy OCR sáv, amit beolvasva le tudja ellenőrizni könnyen az adataid
lakcímkártyán meg a személyi számod+utolsó 4 karakter, ha csak ezt írja be az eszközbe akkor is gyorsabban le tud ellenőrizni mintha mindent kézzel írogatna (név, anyja neve, születési hely/dátum)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9191) bucihost válasza MaCS_70 (#9189) üzenetére


bucihost
senior tag

Igen. 3 rendőr volt. Kishölgy leintett, kérte a jogsit forgalmit, majd egy szép nagydarab idős kollégája oda szólt neki "kérjél tőlük személyit is".....
Másik igazoltatásnál, 3 faluval arréb 2 rendőr volt. Jogsi, forgalmi, majd közölte egy személyit is kérnék. Elvonultak a kocsim elé, majd 5 perv elteltével vissza adtak mindent.

(#9192) MaCS_70 válasza bucihost (#9191) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyakran sajnos elég hiányos a képzésük.

20 éve van egy BMW C1 robogóm, amelybe a zárt utascella miatt nem kötelező (sőt, ellenjavallott) a bukósisak. Az első évben 19 alkalommal állítottak meg, és bár kb. az 5.-től még a vonatkozó miniszteri utasítás másolata is nálam volt, csak hosszas, jellemzően 30-40 perc vizsgálódás, telefonálgatás után engedtek el. (Egyszer miheztartás végett végigellenőrizték a kötelező felszerelést is.)

Aztán két éve váratlanul megint lemeszeltek, de ekkor már egyetlen rövid telefon elég volt a helyzet tisztázására.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9193) Vertigo18 válasza MaCS_70 (#9192) üzenetére


Vertigo18
addikt

Írtam választ - kitöröltem.... :(((

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9194) Pocee válasza Vertigo18 (#9193) üzenetére


Pocee
senior tag

Üdv!

A NAVnak és/vagy rendőrségnek van szolgálati telefonja amin van valami felismerő aplikáció?Tegnap Navosok álltak az út mellett és az egyik kézben tartott mobiltelefont irányított rám jól láthatóan.Ez szabályos?
Pusztán érdeklődés szintjén kérdezem.

Mr.Brightside

(#9195) MaCS_70 válasza Vertigo18 (#9193) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ez így most mire volt jó?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9196) -NOKIA- válasza Pocee (#9175) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

[link] Veszélyhelyzeti kényszer a rendőrségen

(#9197) Winnie The P válasza -NOKIA- (#9196) üzenetére


Winnie The P
őstag

Jó duma: megbecsülés és jobb fizetés. Ez már akkor sem működött amikor még ott voltam. Pedig annak is már több mint 10 éve.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9198) Agyasima


Agyasima
senior tag

Szomorú történet. Remélem, kiveti magából az ilyen kollégákat a rendszer előbb-utóbb. Bár az ügyészség hozzáállása is elszomorító.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9199) LuckyL válasza Agyasima (#9198) üzenetére


LuckyL
őstag

azt megértem, hogyha a kivizsgálás hiányát kritizálod
de mégis mi a búbánatos lof...t kellene csinálni egy olyan emberrel aki ellenáll a rendőrségi intézkedésnek?
elszalad a rendőr elől?
azért álljon már meg a menet...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9200) bucihost válasza LuckyL (#9199) üzenetére


bucihost
senior tag

Szerintem közelítsd meg a másik oldalról. Miért kell a rendőrnek követelnie a pénzt, erőszakoskodni, fenyíteni, megfélemlíteni? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.