Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) káen válasza DeFranco (#8300) üzenetére


káen
tag

Nem kell félned. szállítsd nyugodtan.

(#8302) DeFranco válasza káen (#8301) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, és megkérdezhetem, hogy miért, mi a különbség eközött meg egy 12 cm pengehosszúságú zsebkés között? (Ha akarom, akkor felcsattintom a bajonettet a nyélre és van egy ~60 cm hosszú akármim 20 cm-es pengével. Persze nem akarom semmilyen körülmények között sem, veszélyhelyzetben sem, de a lehetőség megvan rá)

Tényleg érdeklődésképpen, hogy értsem, mi a logika, mi a határvonal aközött, hogy mit lehet és mit nem. Mi számít, mit kell figyelembe venni?

[ Szerkesztve ]

(#8303) káen válasza DeFranco (#8302) üzenetére


káen
tag

Mert ez -véleményem szerint- inkább használati eszköz, ráadásul szépen el van csomagolva. Jó, a bajonetten lehetne szőrszálhasogatni, de maximum kiveszed belőle és nem cipeled magaddal.

edit: te vetted meg? pont ilyet keresek :)

[ Szerkesztve ]

(#8304) DeFranco válasza káen (#8303) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, köszönöm szépen :)

szerk: nem, de ez szokott lenni a vaterán nagy rendeszerességgel. kínai áru kínai minőség, de használható, csak nem kell tőle a régi szovjet gyalogsági ásók tartósságát várni. előny, hogy a markolat gumírozott, ez a régi katonai modelleken nem jellemző, ez kényelmesebb, használhatóbb így (nem forog el a markodban a nyél faaprításkor).

régi szovjet is szokott lenni, de ami jó minőségű, az hamar elmegy, és nem is olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#8305) káen válasza DeFranco (#8304) üzenetére


káen
tag

Köszi az infót.

(#8306) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ma történt:[link] Lehet kommentálni! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8307) forest_ns válasza Sanyabá (#8306) üzenetére


forest_ns
tag

Ezt nem. Minek? Hiszen mindig a rendőr a fasz, ez etalon. :W

[ Szerkesztve ]

(#8308) kali válasza Sanyabá (#8306) üzenetére


kali
legenda

tessék; link

(#8309) Sanyabá válasza kali (#8308) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen,gondoltam hogy így történhetett.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8310) kali válasza Sanyabá (#8309) üzenetére


kali
legenda

ebben a formában alapban sem lett volna hír a médiának, illetve így már nem az.
azt már megszoktam, hogy nem átallanak tényeket eltúlozni, kiforgatni...stb, úgy általában szinte mindent feláldoznak a hírérték oltárán, szóval én alapban is úgy állok hozzá a médiához, hogy az ilyen híreknek a fele sem igaz...
jobb esetben kiderül utólag az igazság, csak az már nem érdekel annyi embert, akik az első, téves hír hallatán látványosan hőbörögtek a rendőr(ség) ellen, azok most sunnyognak.
nem a rendőrséget védem - 3 éve, hogy minimális érdekem sem fűződik már hozzá -, mint minden testületnél/munkahelyen, ott is vannak problémás emberek, akik valóban rossz fényt vetnek a cégre, de attól még nem kellene általánosítani, bár a rendőröket/rendőrséget nem szeretők - finoman fogalmaztam - minden szalmaszálba belekapaszkodnak, hogy kifejezzék nemtetszésüket - ismét finoman fogalmaztam -, nem vizsgálva azon lehetőséget, hogy azt a szalmaszálat a média mesterséges ellenszele irányítja - már ameddig és amennyire az lehetséges.

(#8311) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tények, sok csillag. (valszeg a búcsúban lőtte.)

"arcukat eltakarták egy maszk jellegű eszközzel."

ez már sosem fog megváltozni?
miért kell mindig jegyzőkönyvnek látszó formátumban megeszközölni a sajtónak való tényközlés eszközlését? :O

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8312) piroman


piroman
csendes tag

Sziasztok!

Most kaptak el 125-ös motorral, 50-es papírokkal. Persze azért igazoltattak, "mert kivéve bkk"-ba hajtottam be (Nagymező utca). Azt mondta, hogy fel fog jelenteni és a behajtásról kaptam egy helyszínit. Az elején elég rossz fej volt, de az intézkedés vége felé már teljesen normális lett, hogy én is elismerőbb lettem. Utánanéztem a dolgoknak és helyszíni bírságot szabhatott volna ki, azonban erről szó sem volt. A behajtani tilosról kaptam csekket és papírt is, azon a többiről semmit. Futár vagyok, elmondtam, hogy ebből élek, család is van. Szerintetetek elengedett ennyivel vagy jön a csekk és elveszik a jogsimat is, mert akkor tényleg elég rossz arc volt.

Tudom sokak számára ez kemény szitu, amit elkövettem, de ez sajnos jellemző a futároknál és ezt a rendőrök is tudják.

Szóval gyanús, hogy elengedett ennyivel. Nem kellett volna valami papírt kapnom a feljelentésről is?

(#8313) Debilon válasza piroman (#8312) üzenetére


Debilon
addikt

feljelentésről nem kell papírt kapnod, majd kapsz értesítést hogy mennyi bírságot szabtak ki

ha nem volt A vagy B125 jogsid, plusz a motor papírjai sem voltak rendben és rendszám sem volt, akkor tuti nem csak bírság

a kategória hiánya lett volna 45k
azért mert család van meg ebből élsz attól még a szabály(oka)t be kell tartani, gondolom a feljelentés menni fog, ha már mondta

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#8314) Bogyó bá' válasza piroman (#8312) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Miért is nem lehet azt a nyomorult A1/B125 jogsit letenni, és legális 125-össel járni? :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8315) Something_ válasza Bogyó bá' (#8314) üzenetére


Something_
őstag

Mert azon van rendszám! :-)

(#8316) Bogyó bá' válasza Something_ (#8315) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor meg I.J.B. Nem tudom sajnálni... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8317) üszök válasza piroman (#8312) üzenetére


üszök
őstag

Ha kiejtetted a szádon,hogy tudod nem 50-es akkor valszeg buktad,és nagyon meg fognak mázsálni.

Ha nem akkor még van esélyed.

Volt egy srác mikor motor jogsira jártam hasonló esettel,valahogy így néztek ki a bírság tételei:

Kategória nélküli vezetés 90k
Nem volt a motoron rendszám(nem emlékszek mi a pontos neve) 50k
Közokirat hamisítás az 50-es biztosítás miatt 50k.
+1 év eltiltás a kategóriától.

Egy haverom is vagy másfél éve hasonló tételeket fizetett egy ilyen miatt.

Meg volt egy haverom aki meg is úszott egy ilyet,viszont ott kicsit más volt a szitu.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#8318) Something_ válasza piroman (#8312) üzenetére


Something_
őstag

Amúgy most az a kérdés, hogy mekkora büntetésre számítasz vagy meg szeretnéd úszni?

Szakértő nem látta a motort, rendőr nem állapította meg helyszínen gondolom, hogy ez bizony 125-ös.

Ha feljelent, akkor be fogják kérni a motort, hogy szakértő megnézze, aztán jön a többi. Kategóriára volt jogsid? Ha nem, akkor az még durvább, plusz okirat hamisítás a biztosítás miatt, rendszám hiánya, papírok hiánya, stb. Sokba lesz ha elmegy ide az ügy.

Megúszhatod. Ha ma este ellopják a motort a ház elől és ha benne van az összes "papírja", aztán ezt holnap bejelented a rendőrségen, úgy hogy kapj is róla papírt, hogy te bejelentetted.

Nekem is volt egy haverom, akinek pont így ellopták a motorját és bejelentette, nem tudtak semmit sem csinálni, plusz ugye nem is foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#8319) káen válasza Something_ (#8318) üzenetére


káen
tag

és akkor mivel fog dolgozni?

(#8320) Something_ válasza káen (#8319) üzenetére


Something_
őstag

Vesz egy 50-eset.

(#8321) káen válasza Something_ (#8320) üzenetére


káen
tag

No és az mibe fáj?

(#8322) Dluinet válasza káen (#8321) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olcsóbb mint kifizetni 190K büntit
a régit meg eladhatja, abból talán futja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8323) káen válasza Dluinet (#8322) üzenetére


káen
tag

Aztán a vevő jól meglepődik egy egyszerű ellenőrzésnél :)

(#8324) Something_ válasza káen (#8323) üzenetére


Something_
őstag

Igazoltatasnal fel lett irva motor/alvazszam?

(#8325) káen válasza Something_ (#8324) üzenetére


káen
tag

100%

(#8326) Debilon válasza káen (#8325) üzenetére


Debilon
addikt

ja, meg azt nem is írtam, mikor nálunk volt legutóbb egy hasonló versenyző, akkor a motor be lett víve a kaps-ra 2-3 napra (nem emlékszem), míg a bűnügyi technika rögzített mindent róla (motor/vázszám, egyebek) és csak az eljárás végén kapta vissza

ő is saját magát sz*patta, mert volt amotoron rendszám, meg ha jól emlékszem műszaki is, csak az okostojás apja kitalálta, hogy jó ez rendszám nélkül is, 50-esként

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#8327) szab.tam válasza Something_ (#8318) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt ugye tudod, hogy bűncselekményre bujtottál fel? :U
rendőrös topikban a ph-n.
halmazati... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8328) Something_ válasza szab.tam (#8327) üzenetére


Something_
őstag

Szó nincs ilyenről.
Amúgy ha bűncselekményt követett el, miért nem foglalták le a motorját? Vagy ez csak szabálysértés?

(#8329) szab.tam válasza Something_ (#8328) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Megúszhatod. Ha ma este ellopják a motort a ház elől és ha benne van az összes "papírja", aztán ezt holnap bejelented a rendőrségen, úgy hogy kapj is róla papírt, hogy te bejelentetted."

szerined ez mi, ha nem felbujtás?
persze, ha beleírtad volna, hogy "véletlenül ellopják", akkor még árnyaltabb.

tegyük fel, elméletben, stb... :U :N :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8330) Something_ válasza szab.tam (#8329) üzenetére


Something_
őstag

Inkább erre nem reagálnék, felesleges..

Itt is látszik, hogy a pénzbeszedés a fontos. Srác gondolom azóta is használja a rendszám nélküli nagy robogóját.

(#8331) Sanyabá válasza Something_ (#8330) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt a rendőr is (első sorban) ember . :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8332) BÁ Nutrition válasza Sanyabá (#8331) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azért nem mind az...

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8333) Lauda


Lauda
félisten

Volt ma egy kis sztorim a rend oreivel es mivel a jot/rosszat is meg szoktam irni, ennek is itt a helye.

Meglatogattam egyik rokonomat ma es az egyik belvarosi utcaban szoktam parkolni, mivel innen jutok fel hozza a legrovidebb uton gyalogosan. Mikor mentem vissza az automhoz, volt rajt egy cetli, hogy tiltott helyen varakozom es feljelentenek, a kapitanysag pecsetjevel ellatva. Akkor neztem, hogy tenyleg van ott egy megallni tilos tabla, ami regebben nem volt ott, valoszinu azert helyeztek ki, hogy a keresztutcabol kihajtok jobban belassak az utcat, en ott a sarkon parkoltam, de az 5 meterre direkt figyeltem. Bementem a kapitanysagra es kertem, hogy hivjak oda az intezkedo kollegajukat. Nem sokara jott a srac es elmondtam neki mindent ahogy volt es hogy keves penzbol elek (tappenzen vagyok es gerincproblema miatt) es hogy nem lehetne-e vele valamit kezdeni, atvaltani mas birsagra, elmondtam neki mindent reszletesen, hogy miert kerestem minel kozelebb parkolot es hogy teljesen elkerulte a figyelmem a tabla, de nem kamuztam neki egy szot sem. Kicsit gondolkodott, elvette a cetlit es osszetepte, azt mondta egy eros szobeli figyelmeztetes. Kezet fogtunk es megkoszontem neki! Meg elugrottam a kozeli uzletbe es vettem egy kis edesseget es visszavittem neki. Amugy a tobbi kollegaja akik ott voltak is nagyon normalisak voltak, ala cuzammen egy rossz szavam sem lehet rajuk. :)

(#8334) szab.tam válasza Lauda (#8333) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Meg elugrottam a kozeli uzletbe es vettem egy kis edesseget es visszavittem neki."

ilyen esetben ilyet nagyon nem szabad.
akár mennyire hülyén hangzik, ez is vesztegetésnek minősül.
ilyen csokiért kaszáltak már el rendőrt.
igaz, az egy vezető beosztású valaki volt, utaztak is rá rendesen, de emlékeim szerint ez volt az egyik vádpont.

és még a kapitányságot is publikálod.
sem a csoki, sem a hsz. nem volt megfontolt dolog... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8335) LuckyL válasza Lauda (#8333) üzenetére


LuckyL
őstag

A rosszakat el kell itélni!!!!!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8336) Lauda válasza szab.tam (#8334) üzenetére


Lauda
félisten

Ez tenyleg hulyen hangzik. Meg szerintem hulyeseg is.

Mar regen le volt rendezve a dolog, utana 1 oraval mentem vissza, nem egy szatyorral a kezemben setaltam be, hogy rendezzuk el. Milyen kapitanysagot publikaltam?

Nem tudom mirol beszelsz komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#8337) szab.tam válasza Lauda (#8336) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem fogom magamat bizonygatni, majd jön más, szakavatott, aki cáfol, vagy megerősít.

de annyit azért mégis:

a jog szempontjából az időbeliség teljesen, (azaz inkább majdnem), irreleváns.
a büntetés elengedése és az ajándékod vitele között ok-okozati összefüggés volt.
az igaz, hogy nem azért törölte a büntit, mert te csokit vittél neki, de te azért vittél neki csokit, mert elengedte a büntit. ha nem engedte volna el, nem vittél volna.
ugye?
a jog szerint nem azért vitted, mert csak olyan rendes volt.
még ha így érzed,gondolod akkor sem.

ha pl. megtalálta volna az ellopot robogódat, akkor vihetsz neki ajándékot.
ilyen esetben nem.
a fő butaságot nem te követted el, hanem ő.
azzal, hogy elfogadta.

ahogy feljebb írtam az ok-okozati összefüggést, amit a törvény minősítő körülémény nélkül 1-5 évig értékel.

***

azért is kezdtem a mondókámat úgy, hogy "hülyén hangzik, de", mert ha számodra ez nem lenne fura, akkor le sem írtad volna.

***

"belváros"
ezzel azért leszűkítetted a kört.

***

a régi példát sajnos nem találom.
kb. 4-5 évvel ezelőtti történet.
ha jól emlékszem, valami vezető nyomozó volt az illető.
egy gyanúsítottal bizalmasabb kapcsolatot ápolt, mint szabad lett volna.
felmerült a gyanú, hogy adatokat is szolgáltatott neki.
asszem ezt nem tudták bizonyítani, de voltak valami apró ajándékok, csokik, amikre fény derült.
hiába gondoták ők jenetéktelen apróságoknak, hivatali vesztegetés lett belőle.
utaztak rájuk, ezt találták ellenük...
kicsit kopottak az emlékeim, cikket egyelőre nem találok.

a példa természetesen nem analóg a tiéddel.

csak arra utal, hogy 1-2 csoki mire képes.

***
***

valamiért feltételezem, hogy még mindig nem fogod érteni a dolgot, abban meg szinte biztos vagyok, hogy továbbra sem fogsz velem egyetérteni.
de talán majd jönnek majd a többiek, és cáfolnak, vagy igazolnak. :)
(vagy igazoltatnak...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8338) Lauda válasza szab.tam (#8337) üzenetére


Lauda
félisten

Csak fokozod a hulyeseget.

Belvaros. Aztan melyik varosban ember?

Elfogadta a csokit. Nem is talalkoztam vele ujbol, az ugyeleteseknek hagytam ott, hogy legyszi adjak oda neki, akik vegig ott voltak mialatt beszelgettunk. Sok colombot neztel. Belebeszeltel egy csomo suletlenseget ebbe az egyszeru tortenetbe. Senki sem vesztegetett meg senkit. Bementem, elmondtam, elfogadta, viszamentem a csokival, eljottem. Rajtunk kivul meg 3 ember volt ott, nem volt susmus.

Mindegy, agyadra ment szerintem ez a rendorosdi.

[ Szerkesztve ]

(#8339) LuckyL válasza szab.tam (#8337) üzenetére


LuckyL
őstag

Nem tekinthető előnynek az olyan csekély mértékű juttatás, amelynek felajánlása az adott körülmények között megfelel a társadalmi szokásoknak (pl. kávéval, itallal, cigarettával kínálás elfogadása).

amugy a tényállás a passzív hivatali vesztegetés

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8340) Pocee válasza LuckyL (#8339) üzenetére


Pocee
senior tag

És ha majd megkérdezik véletlen,csak nagyzolásból írta ide amit,és amúgy meg nem nevezné az illetőt meg mert önmagára nem köteles terhelő vallomást tenni és ha megnevezné magát is bajba sodorná,így jogilag nem köteles vallomást tenni,ha ebből ügy lenne.

Más: Apámat 2014 dec.17.-én igazoltatták és a rendőr közölte,hogy az autó ki van tiltva a forgalomból,apám mondta,hogy lehetetlen,a rendőr mondta,hogy apám vegye le a rendszámot,mondta,hogy ő biztos nem,erre a rendőr levette.
Apám itthon bement az okmányirodába és mondták neki,hogy az autóval minden rendben van...2013ból tényleg volt egy egynapos kitiltás(záradék) de attól a naptól kezdve minden rendben.
Apám visszament az aktuális kapitányságra ahol a "főnök" azt mondta az ő kollégája jogszerűen járt el,de nyugodjon meg 5 nap múlva megküldik a rendszámot az illetékes okmányirodába,másfél hónapot vártunk...
17.én elvették 22.én átadták a futárszolgálatnak és január végén még nem tudták hol van,de nagy nehezen meglett,az okmányiroda kiaadta az igazolást,hogy az autóval minden ok,most várjuk mit reagálnak az ügyvédnek...
Nagy nehezen kinyomoztuk hogy az okmányirodánktól kb 8kmre van egy területi okmányirodában,de ott nem vehetjük át,4 nap alatt nem tudták átküldeni,a mi okmányirodánk ment el érte... :R

Mr.Brightside

(#8341) szab.tam válasza LuckyL (#8339) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"passzív hivatali vesztegetés"

errről nekem mindig a púúúl sanyi jut az eszembe a sport tv-n:
háááá, izééé: a kéééz kereste a labdáááát, vagy a labdaaaaa keresteeee a keeezeeeet?

:DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8342) LuckyL válasza szab.tam (#8341) üzenetére


LuckyL
őstag

attól még ez a törvény :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8343) szab.tam válasza LuckyL (#8342) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem egyetértünk.
csak a feljebb hsz-ó kolléga valszeg nem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8344) Lauda válasza LuckyL (#8342) üzenetére


Lauda
félisten

Nem akarlak megbantani, de amit te irsz sem allja meg a helyet, ugyanis ez akkor lenne igaz, ha egy doboz bonbonnal/egy uveg palinkaval a kezemben setalok be oda es mikor megbeszeltuk, azt atadom, de semmi ilyen nem tortent.

szab.tam Semmi reakcio?

(#8345) szab.tam válasza Lauda (#8344) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nincs. leírtam már mindent. :)

de láthatóan továbbra sem érted, hiszen abból indulsz ki, hogy utána adtad a csokit, nem előre készültél vele.
lényeg az ok-okozati összefüggés.
a sorrend majdnem mindegy.

leegyszerűsítem:
ha nagyon barátságosan megsimogatja a buksidat, és közli, hogy márpedig a bünti marad, te akkor is visszamentél volna csokizni?
gondolom, hogy nem...

arról pedig az eredeti beszámolód nem szólt, hogy amikor visszamentél, nem a kezébe adtad, hanem otthagytad a portán...

***

"Mindegy, agyadra ment szerintem ez a rendorosdi."
bajosan.
nem vagyok rendőr.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8346) Lauda válasza szab.tam (#8345) üzenetére


Lauda
félisten

Azert vartam a reakciodat, mert te tamadtal be ezzel a vesztegetes dologgal, aminek nincs alapja.

Ok okozati osszefugges nulla. Az ugyet semmiben sem befolyasolta, hogy visszamentem , hiszen akkor mar a tema le volt zarva. Mar hogyne lenne fontos a sorrend? Ha vizsgakor atadsz egy ajandekkosarat a vizsgaztatonak, akkor felmerulhet a vesztegetes, ha levizsgaztal es utana adod, akkor nem. Ti sosem vettetek a tanarotoknak pl ajandekot ev vegen, erettsegikor stb? Ez akkor vesztegetes szerinted?

Jottel ezzel a kapitanysag dologgal, hogy kiadtam hol volt. Nem hogy varost nem irtam, meg megyet sem, sot, ez lehetett volna franciaorszagban is.

Valoban, azt sem irtam le, hogy nem a kezebe adtam, de te ezt is belekepzelted.

Szoval ezzel csunyan mellelottel tobb szempontbol is.

[ Szerkesztve ]

(#8347) LuckyL válasza Lauda (#8344) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem nem szegtél semmilyen szabályt, bocs ha nem volt egyértelmű amit írtam :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8348) Lauda válasza LuckyL (#8347) üzenetére


Lauda
félisten

Oksa! :)

(#8349) forest_ns


forest_ns
tag

(#8350) Lauda válasza forest_ns (#8349) üzenetére


Lauda
félisten

Mi tortent, lehet tudni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.