Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) Lauda válasza szab.tam (#8250) üzenetére


Lauda
félisten

Mert nem kozteruleten vagy.

(#8252) szab.tam válasza Lauda (#8251) üzenetére


szab.tam
nagyúr

közben ezt találtam, és ez talán segít egyértelművé tenni.
(még nekem is.) :DDD

egy önkormányzati rendeletből:

3. §
A 2. § (1) bekezdés alkalmazása szempontjából:
a) közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan magán-, állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető, ideértve a közterületnek közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt része.

és mivel az autóm belseje nem egy olyan valami, ami mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető lenne, így ezért.
így indirekt módon következik, hogy ihatok is benne.

és ha lefüggönyölzöm, akkor halkan dughatok is benne.
(persze ivás - ííívás - közben) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8253) Lauda


Lauda
félisten

(#8254) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm a kocsiban való alkoholfogyasztással kapcsolatos információkat! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8255) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Elkaptak robogóval, és kaptam egy 45000-es helyszíni bírságot. Lehet rá részlet fizetést kérni? Mi a módja?
Indokom az van egy kazalni: 3 gyerekes, egyedüli kereső vagyok.

Release the cable hounds!

(#8256) Sanyabá válasza káen (#8221) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nos, meg van az ítélet a mozgáskorlátozott kártya ügyében : 150 ezer ft 15 hónapra lebontva. A tudomásom szerint a törvény által kiszabható " legalacsonyabb" büntetés.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8257) káen válasza Sanyabá (#8256) üzenetére


káen
tag

Köszönöm a tájékoztatást!

(#8258) Calogero válasza Sanyabá (#8256) üzenetére


Calogero
addikt

Ha megkapta a részletet akkor pontosan fizessen, mert 1 havi elmaradás után már egybe kell perkálnia a maradékot.

(#8259) forest_ns válasza donmackó (#8255) üzenetére


forest_ns
tag

Ha szabad tudni; mit díjaztak 45.000-re?

(#8260) donmackó válasza forest_ns (#8259) üzenetére


donmackó
őstag

Nagy robogóra nem érvényes a jogsim. Így ugyanazt kaptam mint ha jogsi nélkül vezettem volna.

Release the cable hounds!

(#8261) mocsanisi válasza donmackó (#8260) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Rendszám azért volt rajta?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8262) donmackó válasza mocsanisi (#8261) üzenetére


donmackó
őstag

Nem volt rajta. 50-es papírja volt.

Release the cable hounds!

(#8263) mocsanisi válasza donmackó (#8262) üzenetére


mocsanisi
senior tag

akkor örülj hogy annyival megúsztad.

más: Indítanak mostanában 5+1-es képzést? valakinek infója róla?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8264) forest_ns válasza donmackó (#8260) üzenetére


forest_ns
tag

Hát ja! Mint mocsanisi írta, olcsón megúsztad.
Hogy válaszoljak is; bemész a kapsra és a szabs előadónál kérhetsz részletfizetést. A többit ott.

(#8265) Debilon válasza donmackó (#8262) üzenetére


Debilon
addikt

nagy mákod volt, hogy csak a jogsival foglalkoztak

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#8266) donmackó válasza Debilon (#8265) üzenetére


donmackó
őstag

Örülök is. Megmondta a zsaru hogy ott helyben elveheti és még kaphatnék tiltást is.

Release the cable hounds!

(#8267) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali. Hallottam, hogy az m1-es tiszta hollywood lett, annyi a fix kamera. En ha minden igaz vasarnap reggel fogok megerkezni oda, es mennek tovabb Bp iranyaba. Az f1 miatt lesz valami felhajtas arrafele, a fix kamerakon tul? Angol rendszam miatt nem gond, ha fenykepeznek, csak nem akarok motoros rendorokbe utkozni. :) M6-on tovabbra sincs semmi turpissag?

Don't Tread On Me

(#8268) Winnie The P válasza MPowerPH (#8267) üzenetére


Winnie The P
őstag

Bravó!

Ez igen, ez ám a hozzáállás "Angol rendszam miatt nem gond, ha fenykepeznek"! Miért nem próbálod ezt a hozzáállást kint eljátszani? Ja biztos azért mert ott sok lenni a bírság!? De ha "itthon vagy" egy külföldi rendszámos járművel akkor királynak vagy valami feljebbvalónak érzed magad!

Grat, és sok sikert az utazáshoz! :C

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#8269) káen válasza Winnie The P (#8268) üzenetére


káen
tag

Valamelyik nap olvastam egy cikket, miszerint ezt a "kiskaput" már észrevették odafönn is és nekiálltak kidolgozni a megoldást rá. Kíváncsian várom, mi lesz a vége.

(#8270) Winnie The P válasza káen (#8269) üzenetére


Winnie The P
őstag

Na arra én is kíváncsi leszek, hogy mit tudnak kiokoskodni erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#8271) MPowerPH válasza Winnie The P (#8268) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi, mar tul vagyok rajta. :) Nem tudom az M1-en hany kamera van, jo leszek majd fotoalbumba. Nem erzem magam feljebbvalonak, de jol esik golyoallonak lenni, tudvan hol tart az itthoni helyzet ezen a teren, es mire jatszanak. Nem beszelve arrol, hogy milyen emberek viselik az egyenruhat.(ezt anno mar leirtam itt, vissza lehet keresni....iskola az hianyzik a kadetoknak. meg meg sok mas is...) Egyebkent kint nem bujkalnak a rend orei(akik tanult emberek, akiket tisztelnek, mert van miert), es nem a buntetes a cel. Es nem a palyan mernek, hanem ott, ahol szukseg van ra.

Megoldast meg hiaba vartok, sem az angolok, sem mas kulfoldi orszagok nem fognak kiadni adatokat az itteni hatosagoknak. Szoval dolgozzanak rajta, szerencsere ebben nem dirigalnak. Marad, hogy az egyik szethulloban levo skobraval megprobaljak elkapni a delikvenst. Persze ahhoz ott kell lenni, ne meg el is kell indulnia.

Mily naiv voltam, hogy sun topicban tettem fel a kerdesemet. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8272) káen válasza MPowerPH (#8271) üzenetére


káen
tag

Na, akkor mehetsz is vissza mosogatni.

(#8273) Apollo17hu válasza MPowerPH (#8271) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mert hol tart az itthoni helyzet? És mire játszanak? És hogy kapcsolódik mindez egy közlekedési szabálysértéshez??

Az amúgy megvan, hogy Magyarországon feljebbvalónak számít az, aki szándékosan szegi meg a szabályokat, tudván, hogy nem jár érte büntetés? :U

(#8274) Winnie The P válasza MPowerPH (#8271) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az a baj, hogy sajnos nagyon sokan gondolkoznak úgy mint te. Akinek a segge alá rakta apu a nagy autót, lové van sz@rásig, a szabályokra, törvényekre meg nagy ívben sz@rnak. De én azért abban bízom, hogy minden ilyen nagy arcú, fellengzős egyszer horogra akad! Legyen az autóján bármelyik ország rendszáma! És igen, induljál vissza takarítani az angolokhoz, üdvözlöm az angol zsarukat!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#8275) Lauda válasza Apollo17hu (#8273) üzenetére


Lauda
félisten

Ott, hogy a penzbeszedes megy nem a kozlekedes biztonsaganak javitasa. Kijossz pl nemetbe, csak ott van kamera, ahol pl a lejto/kanyar miatt van seb korlatozas, nem nyikk egyenes szakaszon. Gusztustalan ami magyarorszagon megy ezugyben. Ha pl osztrakban bemerik ejjel az lkw-t 90-el a palyan (ugye alapbol 60 az engedelyezett), akkor a buntetes 50 euro. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#8276) Apollo17hu válasza Lauda (#8275) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az a tény, hogy egy útszakaszon nincs kamera, nem jelenti azt, hogy átlépheted a megengedett sebességhatárt. Ha betartod a szabályokat, nem kapsz büntetést. Ennyi, nem értem, ebben mi gusztustalan van.

(#8277) Lauda válasza Apollo17hu (#8276) üzenetére


Lauda
félisten

Te nem erted, ennyi. Ettol meg sokan ertik.

(#8278) Apollo17hu válasza Lauda (#8277) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Persze, tudom, a chemtrailt is sokan értik, én pedig fa traktor vagyok. :D

(#8279) Ivan15 válasza MPowerPH (#8271) üzenetére


Ivan15
senior tag

mar megoldottak, megbiznak egy inkasszo ceget -ami egyebkent Angliaban van, es az a ceg minden eu-orszagban egy dij elleneben kikerheti a forgalomban tarto adatait (lakcimet) az adott orszag gepjarmünyilväntartasabol. Ezutan kiküld az inkasszo ceg egy fizetesi felszolitast a bejelentett rendszam (ami a fotokon szerepel) szerinti lakcimre.
A dij magasabb, mint a helyszini, ill Mo-n befizetendö összeg, tartalmazza az inkasszo ceg költsegeit es a forgalomnyilvantartobol kikeres hatosagi költsegeit is.
Kb 2-3 honap mulva valoszinüleg fogsz talalni egy fizetesi felszolitast az angol cimeden, ne ijedj meg, csak szamits ra.

(#8280) LuckyL válasza Ivan15 (#8279) üzenetére


LuckyL
őstag

ezt magadtól találtad ki?
konkrétan törlik a külföldi rendszámokat az adatbázisból, meg sem próbálják behajtani

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8281) mocsanisi válasza Apollo17hu (#8276) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Álszenteskedés. Te 30-as táblánál 30-al mész, városba meg 50-el? Hagyjuk már... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#8282) LuckyL válasza mocsanisi (#8281) üzenetére


LuckyL
őstag

nem kell itt külföldi rendszámmal trükközni
laser interceptor és kész
pár másodpercig blokkol addig lassítasz, aztán szépen be tud mérni immáron szabályos sebességgel
mindenki boldog nincs büntetés

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8283) Laurh válasza LuckyL (#8282) üzenetére


Laurh
aktív tag

Egyik ismerősöm tett be ilyet az autójába, notórikus gyorshajtó. Előtte hetente kapta a csekkeket. Több, mint 1 éve semmi...

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#8284) LuckyL válasza Laurh (#8283) üzenetére


LuckyL
őstag

jaja, jó cucc :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8285) Apollo17hu válasza mocsanisi (#8281) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, hogy kettő hozzászólásomból levágtad, milyen ember vagyok valójában. :C
Egyébként igen, gyalogosként pedig meg szoktam várni, amíg zöldre vált a lámpa.

(#8286) S e t h válasza Laurh (#8283) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem azt a szót szeretted volna leírni, hogy notórius.
Nincs mit, szívesen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8287) Skipp


Skipp
senior tag

Sziasztok!

Egy hosszú történet végkifejletével kapcsolatban kérdeznék. Társasház, 8.-9. emelet. Ha a kilencediken lakó szétveri az alatta lakó egyik redőnyét, utána rendőrök kiszállnak, fényképeznek, gondolom jegyzőkönyveznek.
Milyen büntetésre számíthat a kilencediken lakó és milyen gyorsan megy végbe egy ilyen folyamat?

Köszi.

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#8288) szab.tam válasza Skipp (#8287) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezzel párhuzamosan itt is érdemes feltenned a kérdést:
jogász topik.
a politikusokkal ellentéten az "igazság minden részeltét kibontva"...
mert valamiért gyanítom, hogy nem úgy kezdődött a történet, hogy hirtelen ötlettől vezérelve fogott egy csákányt, és lenyúlt a kilencedikről... :U :DDD

az egészből arra akrtam kilyukadni, hogy az információk ismeretének hiányában nehéz lesz tanácsot adni.
és sokszor úgy végződik, hogy az első feljelentő hosszabbat kap a végén...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8289) Skipp válasza szab.tam (#8288) üzenetére


Skipp
senior tag

uhh tényleg, jogász topic, köszi :)
megpróbálom összeszedni az infót, aztán leírni az elejétől, mert tényleg érdekel, hogy mi lehet a következmény

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#8290) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok!
Kis útbaigazításra lenne szükségem. A tavalyi év folyamán a Balatonon sértett voltam egy betörésnél. Az eltulajdonított dolgok között volt egy telekomos mobil hotspot, amit idén egy házkutatás során egy arabnál megtaláltak és jelenleg a Kecskeméten van lennt. Jött a papír, hogy átvehetem személyesen vagy meghatalmazott által, ha nem akkor értékesítik, ha nem sikerül akkor megsemmisítik. Hívtam a kapitányságot a telefonközpontos hölgy készségesen mindig kapcsolt, de eddig 5 próbálkozás után sem jártam sikerrel...senki nem vette fel. Egy barátomat aki Bp-Kecskemét között ingázik meghatalmaztam, de neki nem adták ki valami kanyhalós dumát nyomtak. A kérdésem az lenne, ha esetleg megsemmisítésre kerül a sor és a költségeket rámhárítanák körübelül mekkora összeggel számolhatok?
Köszönöm előre is az esetleges intelmeket/reakciókat.

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#8291) -NOKIA- válasza Laurh (#8290) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem gúglizd ki az illetékes kapitányság városi számát, én azon hívd őket, ne a központon keresztül.
A meghatalmazás formai követelményeit olvasd el, aláírásod, pontos adatok, tanuk stb.
Személyi legyen annál aki megy érte, és legyen rajta a személyi ig. száma a meghatalmazáson is.

(#8292) Deck


Deck
titán

Ha átmegy valaki a piroson vonatátkelőnél gyalog mekkora lehet a pénzbírság? Azt mondták lehet csak figyelmeztetés lesz de lehet fizethetek nem ttudják csak várjam a levelet. Mennyi esélyem van a figyelmeztetésre?

PS5

(#8293) szab.tam válasza Deck (#8292) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hogy a szakavatott topiklakók rendesen tudjanak válaszolni, néhény, viszonylag fontos infó hiányzik:

1. mivel keltél át a halált keresve?
gyalog, kerékpár tolva, kerékpár hajtva, kerékpár vállon ( :DDD ), motorkerékpár, személygépkocsi, mezőgazdasági izé, stb...

2. fénykép, vagy volt-e helyszíni intézkedés, és hogyan zajlott le?
(tehát mi a fejenetés alapja.)

3. milyen területen?
város, megye, stb...

(én nem értek hozzá, de valszeg nagyságrendekben eltérhet az eredmény.) :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8294) Deck válasza szab.tam (#8293) üzenetére


Deck
titán

Gyalog semmit se toltam. Nem irattak alá velem semmit. Azt mondták majd kapok papírt, hogy figyelmeztetése vagy bírság. Városban történt vasúti átjáron ahol csak gyalog lehet átmenni amint pont kiszúrtak mikor piroson mentem át és átértem. Fénykép nincsen. 1 rendőr volt 1 polgárőrrel én meg egyedül. Nagy területet belehet látni de semmi se jött én meg siettem melóba. Személyim kérték el.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#8295) szab.tam válasza Deck (#8294) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így villágos.
azért kérdeztem, mert ugye nem mindegy.
majd az aktív rendőr topiklakók megmondják, mi várható.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8296) -NOKIA- válasza Deck (#8294) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Valószínű feljelentett.
Követtél már el szabálysértést?

(#8297) Deck válasza -NOKIA- (#8296) üzenetére


Deck
titán

Nem, semmit. Egyszer igazoltattak csak több mint 1éve. De semmilyen szabálysértésem nincs.

PS5

(#8298) -NOKIA- válasza Deck (#8297) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Akkor valószínű jön egy levél hogy mivel az illetékes hatóságnál nem követtél még el szab.sértést, ezért figyelmeztet.
De ez az ügyintéző mérlegelési jogkörén múlik, meg azon, hogy a törvény előír-e számára valami kötelezően kiszabandó büntetést.
Ezt az hatályos joganyagból lehet kikeresni, de ennyire én már nem vagyok képben, nem is ezen a területen dolgozom.
-Hátha van ig.rendes kolléga aki többet tud, vagy jogász topic.

[ Szerkesztve ]

(#8299) Deck válasza -NOKIA- (#8298) üzenetére


Deck
titán

Köszönöm! Akkor reménykedek a figyelmeztetésben :)

PS5

(#8300) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Gyakorló szakmabelieket kérdezném:

Ez a kempingfelszerelés mennyire minősül szúró-vágó eszköznek?

Nyilván szétszedve betéve a csomagtartóba, fűrész és bajonett a nyélben (belül, bedugva), fejsze a tok zsebében, ásó a nyélen.

Szállítható ez így vagy fegyvernek minősül és ha meglátják lehet retorzióra számítani?

Műkedvelőktől származó véleményeket már begyűjtöttem, de most a rendőr-oldali véleményre vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.