Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) LuckyL válasza B-L-A-C-K (#8450) üzenetére


LuckyL
őstag

vádalkuval lehet megúszod 5 évvel, azt harmadolják, 3-3.5 és kintvagy :)

szerk: sok ismerősöm belefutott már ebbe hogy valami szarakodás van az eladott telefonnal, én ha csak tehetem külföldre adom el, vagy odaadom ismerősnek hogy használja amíg tönkre nem megy

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8452) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

A híresztelések ellenére mindenki megkapta a 30%-al emelt fizetését. :K

(#8453) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Nincs itt valaki a 8. kerületi rend őrei közül?

(#8454) Vertigo18 válasza dugynok (#8453) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már senki sem írhat "rendőr" mivoltában... Egyetlen kollega sem írhatja már ide, hogy rendőr... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8455) dugynok válasza Vertigo18 (#8454) üzenetére


dugynok
senior tag

Kira... :(
Esetleg privizhetne valaki, kéne egy kis help.
Nagy vonalakban:
Mi alapján adnak ki házkkutatási parancsot bizonyos címre egy személyt keresve? Hajnalban bekopogtak a lakásomba, ami ki van adva albérletbe és egy olyan személyt kerestek, akiről sose hallottunk, se én, se a bérlő. 6 éve van meg a lakás, sose lakott ott olyan nevű, 2 éve ugyan az a bérlő. Wtf??

[ Szerkesztve ]

(#8456) Vertigo18 válasza dugynok (#8455) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi az a "házkutatási parancs"?

CSI-ban már hallottam róla, élőben még nem találkoztam vele... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8457) dugynok válasza Vertigo18 (#8456) üzenetére


dugynok
senior tag

Annyit mondott a bérlő, hogy valami határozatot lobogtattak. Annyira nem nézte, gondolhatod, hogy fél4-kor zargatták fel, azt se tudta mi van.
Valami papír biztos kell, ha ezt megtehetik és bemegy körbenézni a lakásba, nem? Vagy mi alapján menntek be körbenézni? Mi van, ha van ott egy kisgyerek és felzavarják tévesen?? Erre keresem a válaszokat, hogy mi alapján cselekedtek, hogy lehet ilyen egyáltalán, mielött bemegyek panaszt tenni. Mi alapján mennek ki egy címre valakit keresni úgy, hogy ott biztos nem volt ilyen nevű 6 éve, mióta én vagyok a tulaj

[ Szerkesztve ]

(#8458) Vertigo18 válasza dugynok (#8457) üzenetére


Vertigo18
addikt

Van olyan eset, amikor egy személynek körözését rendelték el. Bármilyen hatóság. Ilyenkor a Rendőrség a megadott lakcímeken próbálkozik felkeresni. Ha mondjuk 10 éve be volt oda jelentve, akkor természetesen ott is, mivel lehetséges, hogy azóta csak fiktív lakcímei voltak. És már be is mehet a rendőr.

Másik ilyen az elővezetés. A hatóság tudomása szerint AZ a lakcíme. Elővezetés végrehajtása során pedig a rendőr magánlakásba beléphet. A lakcím úgy is a hatóság tudomására juthat pl., hogy egy Bírósági eljárás során pl. a személy azt adja meg lakcímének, aztán persze nem jelenik meg, ezért a Bíróság az általa megadott lakcímről IS megpróbálhatja elővezetni...

Az pedig a Rendőrség felé elég gyenge kifogás, hogy "lehetett volna bent gyerek is", a rendőr akkor is bemegy. Gondolj bele, egy körözött bűnözőnek is lehet gyereke, akkor már nem is keresik a rendőrök, nem?

Remélem segítettem a döntésedben.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8459) dugynok válasza Vertigo18 (#8458) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi a választ.
Egy a bajom, van népesség nyilvántartó, ott lekérhető a lakcíme. Lekérhető a tulajdoni lap is, gondolom nyomozás szempontjából logikus kideríteni kié, ki lakik ott, ahova éjszaka akarnak bezargatni. Sajnos nem tudom ezek miatt elfogadni, amit írtál, évek óta más a tulaj, évek óta én vagyok csak oda bejelentve, ezek kinyomozhatók... Ártatlan civil polgárok zaklatása éjszaka nem elfogadható számomra. Hétfőn bemegyek a kapitányságra és kérdőre vonom őket, hogy mi alapján keresték ott az illetőt. Nekem, mint tulajdonosnak szeribtem jogom van tudni, hogy miért keresnek bárkit is ott és a tudtomon és jelenlétemen kívűl, hogy mehetnek be...

(#8460) Vertigo18 válasza dugynok (#8459) üzenetére


Vertigo18
addikt

A kérdésedet tökéletesen megválaszoltam, de mindegy volt neked, hogy mit mondok, úgysem fogadtad volna el.

Tök egyszerű: mert a törvény így írja elő. Ennyi.

Tégy panaszt, és sok sikert kívánok neked!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8461) dugynok válasza Vertigo18 (#8460) üzenetére


dugynok
senior tag

Azzal van gondom, hogy lehet tudomása arról, hogy az a lakcíme, mikor 6 éve én vagyok a tulaj és azóta én vagyok csak bejelentve, erre ott a népességnyilvántartó, nyomozásnál kideríthető. Vagy egy nyomozásnál 6+ év után adnak ki körözést? Sőt a szomszéd állítása szerint sosem lakott itt ilyen személy, pedig 50 éve él ott. Bíróságon megadott lakcímet nem lakcímkártyáról írják be? Vagy nem ellenőrzik szintén népességnyilvántartásból, hogy valós-e?
Nem értetlenkedni akarok és köszönöm, hogy válaszolsz, de gondolom, ha veled esik meg ilyen, akkor te is szeretnéd tudni a miértjét, ráadásul kellemetlen is, mert az albérlőket zargatták hajnalban, a frászt hozták rájuk....
Szerintem érthető a felháborodásom.

(#8462) Vertigo18 válasza dugynok (#8461) üzenetére


Vertigo18
addikt

A felháborodásod érthető, de te azt írtad, hogy "panaszt tenni", innentől nem csak "érdeklődsz"...

Egyszerű, ezt figyeld... Van egy lakcíme. Ott már nem lakik. Máshol lakik, ahova 10 éve nincs bejelentve. Ezek utána Bíróságon megkérdezik tőle, hogy ugyanmár mi az a lakcím, ahol elérhetik, mert a "bejelentetten" nincs. Erre bediktálja a tiedet. Vagy kib@cásból, vagy lakott ott régen egy hónapig, vagy volt ott 20 éve egy ismerőse, és ez ugrik be. A bírónő lecseszi, hogy "nade ott aztán átvegye ám az idézést!". Oszt' ennyi...

Ezek után jön 3 idézés, amit természetesen egyik helyen se vesz át senki, sőt, ha a postás ismeri az ottlakókat, ki se nagyon viszi... És a bíróság kiadja az elővezetését a személynek, amit HAJNALBAN hajtanak végre a rend éber őrei, először is azért, mert ők nem alszanak, másodszor meg azért, mert ha 7 után tennék, akkor már az emberek nagy része az otthonában nem található, elment melóba...

Nah, és szerinted melyik lakcímen fogja elrendelni a bíróság az elővezetést? Persze, hogy azon, amit bediktált! Azon is...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8463) dugynok válasza Vertigo18 (#8462) üzenetére


dugynok
senior tag

Értem én, csak mérges vagyok, na :)
Félreértettél, panaszt csak akkor akarok, ha nem megfelelően tájékoztatnak a konkrét esetről, vagy nem úgy kezelik a dolgomat, ahogy elvárható a "szolgálunk és védünk" cimszó alatt. Túl sok negatív tapasztalatom van a rendőrségről, túl sok nagyképű, ki, ha én nem rendőrrel találkoztam, akikben semmi segítőkézség nem volt. Persze van 1-2 normálisabb tapasztalatom is :)
Nem szeretném, hogy a bérlőimet zargasság többet, én meg magyarázkodhatok...
Még egyszer köszönöm, hogy segítettél, peace!

[ Szerkesztve ]

(#8464) Vertigo18 válasza dugynok (#8463) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igazán nincs mit!

Sok sikert!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8465) LuckyL válasza dugynok (#8463) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ennyi kellemetlenség a nyóckerben simán tolerálható
ha valami gond van ezzel nem kell odaköltözni :D

ráadásul normálisak voltak, nem vitték el a bérlőt pár órára, hiszen a megadott címen volt
már azzal megalapozta az előzetest 30 napra hogy ott volt!
de a 72 óra az aradi utcában, ahol még kérésre sem adják oda a sakkészletet az sima :)

Ahogy a virág elvtárs is megmondta: az a gyanús ami nem gyanús!

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8466) dugynok válasza LuckyL (#8465) üzenetére


dugynok
senior tag

Már ne harsgudj, de mi az, hogy örüljön, hogy nem vitték be?? Milyen jogon vinnének be egy ártatlan embert, mikor nem is őt keresték és nem is a tulajdonos? Azért az már vicc lenne... Bemondásra elhinni egy címet a hatóságtól meg vicc, és független a kerülettől, bárhol megtörténhet. Remélem ilyen mentalitással és 0 empátiával veled fog mgtörténni ilyyen eset.

[ Szerkesztve ]

(#8467) Vertigo18 válasza dugynok (#8466) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt a "bevinni" részt én sem értettem, viszont ezt a "lakcimnyilvántartós" dolgot meg nálad nem...

Magyarországon mindenki ott él szerinted, ahova be van jelentve? Ráadásul most egy bűnözői rétegről beszélünk, akinek ugye létszükség, hogy ne tudja meg egyik hatóság se, hogy hol is található igazából.

És én (elhatárolódok az előttem szóló írásától) nem azt írtam, hogy "elhiszik" a hatóságok a bediktált kamu címet, hanem hogy ha már bediktálta a delikvens, akkor ott IS megpróbálják a felkutatását az eljárás sikeres lefolytatása végett. Kérlek ne adj az írásomhoz ilyen szavakat, mint ez az "elhinni"...

Esetleg annyival tudom kiegészíteni az előttem szólót, hogy amennyiben nem engedi be a jogszerűen ott tartózkodó az amúgy jogszerűen intézkedő rendőröket, akkor igenis van egy szééép szabálysértés, amit úgy hívnak, hogy "Jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenség", ami miatt feljelentéssel lehet élni. Sőt, tovább megyek, a rendőr előállíthatja azt, aki a szabálysértést a felszólítása ellenére tovább folytatja. Ugye ezt nem kell magyarázni?

Azt nem értem, miért kell még erről beszélni, hiszen a normális állampolgár úgyis úgy viselkedik, mint a bérlőid, puffog kicsit (morálisan jogosan), aztán beengedi a rendőrt, hajnali négykor is. Ne feledd, ha a te sérelmedre követnek majd el bűncselekményt, azt az elkövetőt is megpróbálja majd a rendőr ugyanilyen módszerrel felkutatni! Hogy nézne ki, ha egy bírósági tárgyaláson bediktálja, hogy "hol lakik", és megtudnád, mint sértett, hogy a rendőrök azon a lakcímen le se ellenőrizték? Nézd kicsit a másik oldalról!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8468) dugynok válasza Vertigo18 (#8467) üzenetére


dugynok
senior tag

Ezzel nem is volt gond, beengedte, nem problémázot, hisz nem volt rejtegetni valója.
Szerintem tegnap este túltárgyaltuk, elfogadtam, de azért utána járok, hogy többet ne jöjjenek oda zargatni a lakókat.

(#8469) üszök válasza dugynok (#8468) üzenetére


üszök
őstag

Nem néznek ők utána semminek. Én már kaptam olyan autóra 50k büntetést ami több mint fél éve nem volt az enyém,egy autó kereskedés nevén volt akkor rég. De nem nézték meg a nyilvántartóban,csak küldték a határozatot nekem,mert a forgalmiban az én nevem volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#8470) burjois válasza Vertigo18 (#8467) üzenetére


burjois
csendes tag

Ne tartsd fönt a homályt.......

ntézkedés magánlakásban és közterületnek nem minősülő egyéb helyen

39. § (1) A rendőr magánlakásba bebocsátás vagy hatósági határozat nélkül nem léphet be, illetve nem hatolhat be, kivéve

a) segélyhívás esetén vagy öngyilkosság megakadályozása céljából;

b)168 bűncselekmény elkövetésének megakadályozása, megszakítása vagy büntetőeljárás terheltjének elfogása és előállítása céljából;

c) közveszély, továbbá az életet vagy testi épséget fenyegető közvetlen veszély elhárítása, illetőleg az ilyen veszélyben lévők kimentése érdekében;

d) rendkívüli vagy tisztázatlan okból bekövetkezett halálesettel kapcsolatos intézkedés megtételére;

e)169 végrehajtási eljárás lefolytatása, illetve az építmények tervezésével és kivitelezésével kapcsolatos egyes viták rendezésében közreműködő szervezetről szóló törvényben meghatározott szakértői vizsgálat biztonságos és eredményes végrehajtásának biztosítása céljából, ha az abban való közreműködés - jogszabály alapján - a rendőrség számára kötelező;

f) az elővezetés végrehajtása érdekében;

g)170 a büntetőeljárásról szóló törvényben meghatározott, a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából;

h) a szabálysértést felszólítás ellenére folytató személy előállítása céljából;

i) személy- és létesítménybiztosítási intézkedés [46. § (1) bekezdés c) pont] végrehajtására;

j) ha ez előállítás a törvényben meghatározott egyéb okból szükséges;

k)171 a Bv. tv.-ben meghatározott, az elítélt mozgását nyomon követő elektronikus távfelügyeleti eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából.

(2) A végrehajtási eljárásban a rendőr kirendelésének törvényességéért a végrehajtást elrendelő szerv vezetője a felelős.

(3)172 A birtokos távollétében történt behatolást követően - a végrehajtási eljárásban való közreműködés kivételével - a rendőrség köteles a birtokost tájékoztatni, és a vagyonvédelem érdekében szükséges intézkedést megtenni.

(4) A magánlakásban való tartózkodás csak a feladat végrehajtásához szükséges ideig tarthat.

40. § A rendőr a feladata ellátása során - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - beléphet a magánlakásnak nem minősülő egyéb helyre, és ott az intézmény rendjének lehetőség szerinti tiszteletben tartásával intézkedhet.

.....gusztus dolga.

(#8471) Vertigo18 válasza burjois (#8470) üzenetére


Vertigo18
addikt

A lényeg eddig is megvolt, köszönjük az Rtv. ide vonatkozó részeit! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8472) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Kitartást a válsághelyzetben dolgozó rendőröknek!

(#8473) szab.tam válasza -NOKIA- (#8472) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát, ja.
most azért a kerepesi úti fiúknak van dolguk bőven:
migráncok permanens, magyar - román, hétvégén ute - fradi.

ma family guy-t néztem, és kicsippentettem egy aktuális szösszenetet a témához:

[link]

:U
:DDD :DDD :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8474) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszönjük szépen!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8475) káen válasza Vertigo18 (#8474) üzenetére


káen
tag

Csak nem jöttél te is a baranyaiakkal másodikán a hangárba?

(#8476) Vertigo18 válasza káen (#8475) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aug. elején voltam ott... Most megint megyek, holnap hajnalban...

Család meg "örömködik"!

Az a kép, amikor az 5 éves kisfiam azt mondja: "Apa, tudom, most jönnek azok a napok, amikor nem is látjuk egymást..."

Egy kérdés: másnál "rendkívülinek" minősülnek ezek a túlórák? Mert nálunk most, amikor kezdjük elérni az évi 350-et, most találják ki, hogy ez nem számít bele az évesbe! A Hszt 139§ (3). bek. szerintem nem alkalmazható erre...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8477) káen válasza Vertigo18 (#8476) üzenetére


káen
tag

Ok, akkor nem találkoztunk, komlóiakat, pécsieket láttam, jó sok ismerőst...
Túlóra: nálunk rendkívüli az összes.

Edit: akkor kitartást, a családnak is, tuti összefutunk még.

[ Szerkesztve ]

(#8478) Vertigo18 válasza káen (#8477) üzenetére


Vertigo18
addikt

aminek mondjuk ilyen helyzetben nem örülök... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8479) káen válasza Vertigo18 (#8478) üzenetére


káen
tag

:D

(#8480) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Minden aktív állományú kollégának sok kitartás, erőt és egészséget a menekültekkel kapcsolatos feladatok ellátásához.

Egy nyugger

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#8481) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Ismét kitartás, reméljünk nem lesznek nagyobb problémák éjféltől...

(#8482) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#8481) üzenetére


Vertigo18
addikt

Voltak...

Lesznek is...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8483) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sok munkával jár a menekültválság a rendőrök számára, az Origo információi szerint a június elseje és szeptember 15. közötti időszakra vonatkozóan összesen 572 904,82 óra túlórát kell a kifizetni a szolgálatot teljesítőknek... :Y

[ Szerkesztve ]

(#8484) Sanyabá válasza -NOKIA- (#8483) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Gondolod hogy ki is lesz fizetve? Csőd be is megy a rendőrség. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8485) -NOKIA- válasza Sanyabá (#8484) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Reméljük a 60millárdos keretbe ezt is belekalkulálták.

(#8486) Sanyabá válasza -NOKIA- (#8485) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Még jön egy pár migráns, és az állam kasszát is kell rendezni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#8487) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A tv-s kozvetitesekben miert takarjak ki sok esetben a rendorok arcat? A tobbi emberet akkor miert nem?

Koszonom!

(#8488) -NOKIA- válasza Lauda (#8487) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

(#8489) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csodás jelenetet láttam ma.

de. fél 10 körül, oktogon, zebra.
készenlkétis ruciban, bordó csákóval, 3 gyönyörű, copfos, 170-175 magas, huszonéves, jókiállású rendőrlány masírozott át.
a külföldi srácok szabályosan lefagytak a látványtól.

a magyar férfiak nevében büszke voltam. :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8490) Vertigo18 válasza szab.tam (#8489) üzenetére


Vertigo18
addikt

Remélem nem ők mennek majd segíteni neked, ha bajban vagy...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8491) szab.tam válasza Vertigo18 (#8490) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát, ööö, izé. lehet, hogy jogos.
de nem erről szólt a hsz-om. :D

viszont egy hosszú hajviseletet sosem értettem olyanoknál, akik bármikor találhatják magukat közelharcban.
+ egy kapaszkodó, amit védeniük kell.
(20. pm. után.) :DDD

de azért nem olyan gyengédek a lányok... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8492) Lauda válasza -NOKIA- (#8488) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom a cikket! Nagyon buta torvenynek tartom, hogy egy rendor arcat ne lehessen mutatni.

(#8493) Vertigo18 válasza szab.tam (#8491) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erre mondom, hogy itt van még egy dolog, amit nem kellene a nőknek eröltetniük. A Rendőrségre meg nem hiszem hogy azért kellene nő, hogy szépen mutassanak. Utána sajnos valakinek ki kell menniük velük utcára.
Vannak szituációk, amikor tökéletes, ha ott van egy nő HARMADIKNAK, ilyen pl. egy családi balhé, vagy egy erőszakos közösülés (szemérem elleni erőszak), amikor egy nőnek jobban megnyílnak. ea többi szitu... nos hát...

Lauda: Nekem sincs bajom azzal, ha mutatják a rendőr arcát, csak abba gondoljunk egy kicsit bele, ha pl. egy Fradi-Ute meccsen biztosít, aztán egy felvételen az igazi idióták (nem a normális szurkolók!) kiszúrják, majd 30an megkeresik a lakásán, mert felismerik. Az azért nem olyan kellemes! Még ha a rendőrnek nem is biztos, hogy gond, gondoljunk csak bele az éppen óvodából gyerekkel hazatérő feleségének!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8494) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

A kollégákkal egy közöz kajálást tervezünk. Tatárbifsztek is terítéken lesz amibe ugye konyak is kerül (kb 2cl)

Kérdés hogy a kajálás után vezethetek-e? Esetleges szondáztatás esetén a készülék jelez-e?
Más alkoholos italt nem fogyasztok.

(#8495) -NOKIA- válasza Calogero (#8494) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Erre a kérdésre semelyik rendőr sem fog tudni választani, ugyanis egyén/mennyiség/idő függvénye a dolog.
Szerezzetek be egy ilyet: [Alkoholszonda]
Vagy ez: [Véralkohol kalkulátor]

(#8496) Calogero válasza -NOKIA- (#8495) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi.

Ezek az alkoholszondák mennyire adnak reális értéket, nem jeleznek összevissza?
Most megnéztem, a linkelt véralkohol kalkulátor szerint nem lett volna gond (Véralkoholszint: 0.02‰ 0,1 – 0,3 – Semmi látható jele nincs az alkoholfogyasztásnak.), de jobb a békesség alapon inkább a konyakot kiváltottuk Worcester szósszal.

Így nyugodtabb voltam.

(#8497) Dluinet válasza Calogero (#8496) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alkoholszondákkal az a baj, hogy időről-időre újra kéne kalibrálni, így max egy évig fog jó értéket mutatni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8498) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Egy kérdés van, itt parkoltam a pirossal jelzett területen:

Amikor visszamentem az autóhoz, a terület mögött lévő ház tulaja azt mondta, hogy fel leszek jelentve, mert füvön tilos parkolni, és ezt ő le is fényképezte. Tábla nem tiltotta sem a megállást, sem a várakozást. A terület nem magánterület.

A kérdésem, tényleg tilos az út mellet várakozni, közterületen a füvön?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8499) Vertigo18 válasza Dluinet (#8498) üzenetére


Vertigo18
addikt

Parkrongálás szabálysértése...

Önkormányzati szabálysértés lehet.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8500) Dluinet válasza Vertigo18 (#8499) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt találtam:

a zöldterületekre/parkokra vonatkozó jogszabályt (kormányrendelet), mely szerint pl. a park, mint olyan az adott földhivatalnál ÍGY VAN BEJEGYEZVE. valamint azt, hogy park területén épület csak 2%-os beépítettséggel helyezhető el, valamint növényzettel állandóan fedettnek kell lennie, stb.

A közterület-felügyelő segítője szerint az önkormányzat "azt a részt" parknak nyilvánította, mire figyelmeztetve lett, hogy az önkormányzati rendelet nem ütközhet kormányrendelettel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.