Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) haxxika válasza haxxika (#6250) üzenetére


haxxika
senior tag

Hopsz nem láttam h van azóta új hsz.. Külföldön vagyok, és csak mobilról netezni szívás.. :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#6252) belaazallat válasza lorcsi (#6248) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem, sőt halkabb lett, mint a GY Hydragrip gumi, ami fent volt rajta. Igaz az már elég régi volt. De más is meglepődött, hogy halkabb, mint gondolta volna. Nézz be a gumis topicba, ott van pár alany, aki használja. Qru is meglepődött a hangján, pedig neki minőségi nyárija volt előtte.

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6253) Peti78


Peti78
őstag

Mennyibe kerülne az ügyintézés magyar rendszám kérése miatt?
[link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6254) lolal válasza Peti78 (#6253) üzenetére


lolal
senior tag

Szépnek szép , de az rendszáma nem is uniósnak néz ki. Másrészt első blikkre is kiszúrni hogy "úszik" a szilikonba. Feljebb már páran írtak , nem tudom miért ragaszkodsz ennyire a típushoz. Nekünk is Volvo van nagyon szeretjük , de ha az ember 1.000.000 - ig keres verdát , ráadásul benzinest akkor szerintem reálisabb választás lenne valami fiatalabb kisebb köbcentis 1.6 szívó benyó. Ez az autó már 14 éves Volvo ide Svéd acél oda öregszik ami = egyre több szervizzel. Itt bizony ahogyan írták már nem olcsó a szerviz , saját bőrünkön tapasztaltuk ahogy hozzánk került a gép. Egy "szaros" kipufogódob 70.000 volt mindenestül. Anno a Citroenhez fele ennyiből megálltunk. Az eszme futtatásomnak az a lényege , hogy minek pazarolja az ember a pénzét egy majdnem 15 éves benzintemetőre ? Röhej még odaírja a hirdetésben lévő madár , hogy 7.5 - 8 liter :DDD . Hol mért ő ennyit ? :U Ismerős 2.4 benyója 11 - 12 között simán becsócsált városban . Országúton eszik ez ennyit kb.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#6255) Peti78 válasza lolal (#6254) üzenetére


Peti78
őstag

Tulajdonképpen az összeg az ami érdekel ami a "magyarítással " járna. Nem akarom ezt megvenni. Ami a gépjármű korát illeti, az asszony 20 éves opel astrája is olyan tip-top, hogy ki lehetne állítani. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6256) tagh válasza tagh (#6169) üzenetére


tagh
csendes tag

6169-re senki???

(#6257) 6120 válasza Peti78 (#6255) üzenetére


6120
tag

Itt kb erről írnak.

(#6258) Peti78 válasza 6120 (#6257) üzenetére


Peti78
őstag

Köszönöm, átlátható írás. Olvasgatok most a kettős tömegű lendkerékről. Azt bogarásztam ki, hogy s60 dizelekben 2005. 09 hótól található meg, viszont a benzineseknél nincs ilyen dátum. [link] Ezek szerint minden benzinesben van, vagy marad az alvázszám alapján történő érdeklődés?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6259) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy hátramenetben dadog egy autó? Illetve előrefelé is fékezéskor (üresben v. sebességben is, benyomott kuplungnál)?

850 Diesel, kézi váltó.

Kapott új vezérlést, olajat, olajszűrőt, légszűrőt, gázolajszűrőt.Kis gázzal tolatásnál le is fullad. Próbálva volt új gázpedál (mert elektromos) és az ECU is át lett pattintva egy jó autóból, de semmi.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6260) aneda válasza Peti78 (#6258) üzenetére


aneda
aktív tag

Van mindegyik benzinesben illetve dieselben is (2000-), csak a benzinesé ritkábban megy tönkre.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#6261) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Az megvan hogy az új S90-en hogy néz ki az alap bőr az új TC tesztben? [link]
No comment....

[ Szerkesztve ]

(#6262) Peti78 válasza aneda (#6260) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi :)

(#6261) FeRRaR1 Szerintem gyönyörű! Igaz, én sötétebb színben inkább a magaménak tudnám érezni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6263) belaazallat válasza FeRRaR1 (#6261) üzenetére


belaazallat
addikt

mi az a folt az ülésen? :Y

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6264) aneda válasza FeRRaR1 (#6261) üzenetére


aneda
aktív tag

Igazán gyönyörű....
A BMW beltere nagyságrendekkel minőségibb benyomást nyújt, mégis annak az ülésén is látszik már a használat.
Nem tudom ezt a "bőr ülés" témát minek erőltetik a gyártók, eddig egy előnye volt, hogy tartós, de ezek szerint már ez sincs meg.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#6265) FeRRaR1 válasza Peti78 (#6262) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen gyönyörű, de én konkrétan a kopott könyöklő és vezető ülésre gondoltam.

belaazallat

Hát ez az. 18 M után felgyújtanám ha így nézne ki pár hónaposan. 10 éves világos belsős S80-am nem néz ki így, na jó csak 9 :DDD

aneda

Valószínűleg a legdrágább bőrrel kell kérni, és barna vagy fekete színben, hogy érjen valamit. Itt tartunk, az alapáras bőr - nem bőr, főleg ha világos...

[ Szerkesztve ]

(#6266) rbalint88 válasza FeRRaR1 (#6261) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem azt valamivel felsérthették.
a v60-ban az általam csak ótvarbőrnek minősített alap van* és 5 évesen is épphogy látszik a használat, illetve azt is vesetájéknál megdarálták valamivel, úgyhogy ott újra kell festeni.

* mióta volt bőrös autóm, azóta úgy vagyok vele, hogy legközelebb akkor lesz, ha futja fűtött és szellőztetett bőrülésre.

(#6267) lorcsi válasza rbalint88 (#6266) üzenetére


lorcsi
veterán

a szellőztetett -hűtött- esetében nem fagyasztja ki a derekat-hátat ?

nem olt még bőrös autóm, de asszem nem is lesz
nem tudom elképzelni h. jó legyen akár télen akár nyáron..

(#6268) rbalint88 válasza lorcsi (#6267) üzenetére


rbalint88
addikt

nem a klímát nyomatja a derekadra, hanem csak keringeti a beltér levegőjét az ülésen keresztül. nem izzadsz bele, szellőzik a hátad. alapvetően nekem is a fűtött-szellőztetett szövet lenne a vágyálmom, de ez kb 3 típusban van és ott a típussal vannak problémáim :D

(#6269) lorcsi válasza rbalint88 (#6268) üzenetére


lorcsi
veterán

ó...értem..

csak a szövetesben hiszek

mi az a 3 típus ami aggályos?

(#6270) rbalint88 válasza lorcsi (#6269) üzenetére


rbalint88
addikt

vw passat és cc (5vw után köszinem), ford mondeo

(#6271) FeRRaR1 válasza rbalint88 (#6266) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem hűtött fűtött az S80, jó is, viszont nagyon ritkán használom a hűtést, igazából arra jó, hogy mikor még nem kapcsolnál klímát, de már kezd meleged lenni, akkor át tudod hidalni a klíma használatot, és helyette szellőzteted az ülést, tudsz csalni 2-3 fokot, de utána klíma....

XC-ből is barna hűtött fűtött executive, V8, full szervizes, napfény tetős, kilépős, premium audiós, navis, kanyar xenonos összes extrásat kerestem, de ez kb egy lehetetlen küldetés, minden meg is van, kivéve hogy nem hűtött, és nem barna..... hónapokig kerestem, de nem találtam.

[link]

Gyönyörű, most ez lenne a legközelebb az igényeimhez, csak a mostanit kevesebb mint harmadából vettem, nincs napfénytető, messze nem teljes az alsó gombsor, cserébe már hűtött fűtött, de nem barna.

Egyszer úgy is megtalálom a tökéleteset, és becserélem a mostanit valamennyi ráfizetéssel :DDD
(persze években gondolkodva, 2-3 éven belül...)

[ Szerkesztve ]

(#6272) rbalint88 válasza FeRRaR1 (#6271) üzenetére


rbalint88
addikt

az a baaaaj, hogy...
cseszheted a klímát, ha napon állt a kocsi és felmelegszik úgy az ülés, egyrészt alig bírsz ráülni, másrészt az nem hűl ki a klímától, a tested melegen tartja és beizzadsz. én se klíma helyett szeretném az ülésszellőztetést, hanem mellé, hogy ne rohadjon be a hátam.
meg az ugye alig illúzióromboló, plusz nagyon szekszi és elegáncsos, amikor a 20+ millás autóból csatakosan száll ki a prémium polgár... :DDD

(#6273) 2thletme2day válasza rbalint88 (#6272) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nekem vajbőrös S40esem van. Ha tűző napon is állt az autó egy egész délelőttöt de a klíma megy akkor nem izzad be a hátam. Viszont ha olyan nagyon meleg nincs ami indokolná a klíma használatot néha akkor is bekapcsolom csak azért mert érzem, hogy a hátam kezd izzadni. Szerintem klímával ezt a hát izzadós dolgot azért meg lehet fogni pár hónapos tapasztalatom alapján. :U

(#6274) Qru válasza rbalint88 (#6266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért (is) gyűlöltem a Skodánkat (Superb mk2). Annyira botrány műanyagülés volt benne, hogy ha nem kötötted be magad kicsúsztál belőle. Ja és 1,5 perc alatt ráizzadtál akárhány fok volt. :(

Kormiban a félbőr/alcantara az jó, meg Bubberben is a plüss (bár a plüsst már anno a B5-ünkben is szerettem).

#nincsbennetarcsi

(#6275) rbalint88 válasza Qru (#6274) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalam a ket b5.5 volt bor-alcantara, de az is izzasztott. Gol gtiben volt nagyon jo a pluss? szovet, meg most az uj ules amit vettem az alfaba eleg jo.

(#6276) FeRRaR1 válasza rbalint88 (#6272) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nálam vagy izzadok, vagy nem, de olyan még nem volt hogy csak a hátam pállott be, lehet hogy ott már ment a klíma.

Mindig próbálom olyan későn bekapcsolni, amennyire lehet, tetőablak, ülés szellőzés, de ha pl dugó van, akkor cseszheted a napsütésben melegben muszáj belőni...

Sőt az XC-ben 2 klíma van, egy az első kettő üléssornak, és egy harmadiknak ami külön kapcsolható.

(#6277) lorcsi


lorcsi
veterán

piszok szépek ezek az xc70-ek..

(#6278) lolal válasza lorcsi (#6277) üzenetére


lolal
senior tag

Kinek a pap , kinek a papné . Nekem annyira személy szerint nem jön be ez a "quatro" feelinges kombi terepjáró öszvér. A belső tér szép letisztult dizájnja viszont tetszetős. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#6279) rbalint88 válasza lorcsi (#6277) üzenetére


rbalint88
addikt

Hirdetonek faszkorbacs. Ez egy sima kinetic vagy momentum, koze nincs az ocean racehez. Amugy nem rossz es az ara is jo ahhoz kepest, amiket lattam eddig.
Asszony is ilyet akar majd, csak sajnos nem volt belole V8 :( azert cserebe nezegetnem a regi muszerfalat, de ha mar mindenkepp kerregni fog, akkor legyen ketpupu. Szerintem a legjobb evjarat a 2013, mar uj muszerfal, de meg nem lcd muszeres, viszont uj valtogombos. 177 lovas 2.0 d4 motorral, awd automata johetne :) na ez olyan hat misi mostanaban legalabb. De ragaszkodik az XChez, pedig V70-bol tok jok lennenek max 4,5-bol. De meg messze van nekunk egy ilyen auto, addigra lehet, hogy az elkepzeles is valtozik :)

(#6280) aneda válasza rbalint88 (#6279) üzenetére


aneda
aktív tag

Az árazás egy érdekes kérdés, kb. egy fél éve én is meg voltam indulva egy ilyenre. 2011-es autó, 200k km, végig szervizelt, 4,5m-ért.
Utoljára kb. egy hete láttam a Hahu-n 3,5m-ért. El is tűnt gyorsan, gondolom annyiért már sikerült túladni rajta...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#6281) FeRRaR1 válasza aneda (#6280) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Vagy nemsokára láthatod felezett kilométerrel 5,5-ért :DDD

lolal

Egy az egyben ilyen az S80 beltere is, én is szeretem úgy ahogy van, egyetlen egy hiányosságát tudom felhozni, az pedig a hőmérők hiánya, se víz hő se olaj se semmi, pedig én tojásokon lápkedve közlekedek amíg be nem áll középre, így csak tippelni tudok. Volt a V70, V50-ben, sőt van az XC-ben is.

Meg hogy számomra az előző generációs V70 ülése a TÖKÉLETES, így nagybetűvel, annál jobban semmi nem jött még be. Az a kényelem meg tartás amit tud.....

(#6282) lolal válasza FeRRaR1 (#6281) üzenetére


lolal
senior tag

Az üzemi hőmérséklet elérése valóban érdekes téma. Nálunk a 2.4D -n viszonylag hamar megtörténik. 2 - 3 Km alatt. Habár ez télen tuti változni fog 4 - 5 re. Amíg nem éri el a kívánt hőfokot , addig mi is 2.000 -es fordulat környékén váltunk.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#6283) person


person
senior tag

Sziasztok, nem tudom mennyi pécsi fordul meg a fórumon, de nincs senkinek kedve egy minitalihoz? Nem rég vagyok volvo tulaj és szívesen megszaglásznék más gépeket. Egy D5 5 sebességes automata XC90-re meg kiváltképp kíváncsi lennék miként váltogat másnál. De már csak az infó csere miatt is érdekes lehet.
Aneda is felvetette nemrég. Persze csak egy ötlet..
Jut eszembe, szokott valaki XC90-el a terepezni? :D

[ Szerkesztve ]

(#6284) Peti78


Peti78
őstag

Az stc és a dstc ugyanaz?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6285) lolal válasza Peti78 (#6284) üzenetére


lolal
senior tag

ugyanaz , csak az újabb modellekben fut dstc néven :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#6286) Peti78 válasza lolal (#6285) üzenetére


Peti78
őstag

Akkor alapvetően nem tippeltem rosszul, bár azt gondoltam, hogy a dstc kiforrottabb, ezért más a neve. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6287) aneda válasza Peti78 (#6284) üzenetére


aneda
aktív tag

Nem ugyanaz!
Az stc tudtommal csak kiporgesgatlo, míg a dstc menetdinamikai asszisztens. Plusz van benne panikfék.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#6288) haxxika


haxxika
senior tag

Még mindig nem tudom, hogy ez hogy sikerült, de igencsak kimaxoltam a szállítást az S60-al.

Legközelebb adjatok egy taslit, és szóljatok, hogy kérjek házhozszállítást, mert nagyon neccesen fértem el ;]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#6289) Peti78 válasza haxxika (#6288) üzenetére


Peti78
őstag

Szíp! De nem tartod egy kicsit hiányosnak azt az autót? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#6290) haxxika válasza Peti78 (#6289) üzenetére


haxxika
senior tag

De tudom, hiányzik pár dolog, meg lenne min szépítgetni.
Tanksapka védő lerepült egyszer az autópályán, a felnikupak pedig szintén valahogy hasonló esetet szenvedett el.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#6291) 6120 válasza haxxika (#6288) üzenetére


6120
tag

A múltkor én a v70et pattintottam tele; egy árnyékolót vittem vissza a boltba vele (miután ők kiszállították.
Kicsit kilógott és meg kellett (volna) kötni a csomagtér ajtót, de nem találtam sem gumipókot sem kötelet itthon. Volt viszont 3db UTP-kábel elfekvőben...

(#6292) haxxika válasza 6120 (#6291) üzenetére


haxxika
senior tag

Szerencsére nekem mindig van 3db gumipók a kocsiban, pótkerék mellett elfér, de az utp kábel se egy rossz elgondolás :D
Mennyivel jobb lett volna tegnap egy V70.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#6293) lorcsi válasza haxxika (#6292) üzenetére


lorcsi
veterán

V50 is kicsi lett volna?

(#6294) lolal válasza haxxika (#6288) üzenetére


lolal
senior tag

Mint a havasföldi szürkék mikor mennek vissza Mordorba " osztrákbú" :DDD

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#6295) FeRRaR1 válasza lorcsi (#6293) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem tudom mennyire hosszú a doboz, nekem a rekord a V50 mellett: [link] 4 db ebből, 185 cm a doboz hossza, és 2 doboz szekrényenként, az az 8 összesen. Kicsit ült a hátulja, de háború nélkül nincs győzelem :DDD

Hozzá tartozik hogy az első üléssor támláját előrébb kellett döntenem, hogy zárni tudjam a csomagteret. Ha jól emlékszem 6 doboz volt egymáson, kettő pedig élén mellette.

De a V70 az más kategória, annak nagyobb a köbmétere a mostani új V90-nél is, ahol a dizájnra mentek rá, és elhagyták a klasszikus jó dolgokat, mint az egyenes függőleges csomagtérajtó....

[ Szerkesztve ]

(#6296) haxxika válasza FeRRaR1 (#6295) üzenetére


haxxika
senior tag

Így voltak a méretek:

A kettő kisebbet kicsomagoltuk, hogy be tudjuk tuszkolni. Szerintem a V50 is jó lett volna már, itt azzal volt a probléma, hogy nem fér át mivel a csomagtartó alacsony volt neki.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#6297) lorcsi válasza FeRRaR1 (#6295) üzenetére


lorcsi
veterán

nem semmi azért..ekkora hely van benne :)
nagyon tetszik!

v70 nekünk már nagy lenne...fölöslegesen
de a v50 szerintem jól kihasználnánk :)
bicajok is lazán elférnének belül is

(#6298) 6120 válasza haxxika (#6292) üzenetére


6120
tag

Nekem is van, csak költözés közben átvándorolt a másik autóban és ott pont nem kerestem...

Költözés előtt volt egy kör vásárlás még az ikeában is (két autóval).
A v70ben egyedül ültem, plusz lapraszerelve:
4 szék
étkezőasztal
fürdőszoba szekrények (3x ilyen ill hasonló nagyok + mosdó
komód
íróasztal + szék
A másik autóban a 'zasszony meg a gyerek ill. némi apróság...

(#6299) rbalint88


rbalint88
addikt

bár amikor berendeztük a lakást, passat kombim volt, azért inkább elkértem egy transportert a cucoknak :D
3 személyes kanapé, 5x5 expedit, 1x4 expedit, 2x4 expedit, 2db 2x2 expedit, 2db 40x206 billy, 1db 80x206 billy, 2db 1mx240 gardrób, egy fotel egészben, malm 140x200 ágykeret, két markus forgószék, két étkezőasztal asztal+4szék kombó :D

(#6300) FeRRaR1 válasza lorcsi (#6297) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A bicaj dolgot azért lecsekkolnám előtte, első kerekeknek tuti ki kell jönniük hozzá, úgy talán. V70-ben elfértek a bicajok gond nélkül, viszont a V50 szűkebb, és a képen is látható kerékjárati ívek elég vaskosak, és magasra mennek azzal a műanyag toldattal. Üléseket ledöntöd, roló kiugrik, nem tudom, bicaj méretétől is függ, 26" - 29" -es a kerék... Mindenképp kipróbálnám mielőtt biztosat mondanék, hozzá teszem hogy soha nem próbáltam a bicajt, csak a V70-be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.