Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Daneeka


Daneeka
senior tag

Láttam egy használt bemutató lécet olyan jó áron hogy azt mondom ha 5 élezést kibír akkor megveszem.
Milyen vastag élet kéne rajta mérnem?

(#1252) bandus


bandus
veterán

nem lett túl pörgős ez a topik a szezonban. van még valakinek bármi terve idénre? nekem még egy márciusi hétvége lesz schladming környékén, azon kívül semmi. talán egy kaprun.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1253) butch3r válasza bandus (#1252) üzenetére


butch3r
senior tag

én túl vagyok már 13 napomon. legutóbb Großarl volt. Kicsi rendszer de nagyon éltem, a hegycsúcsról a völgybe majd 5km-s a pálya, délelőtt végig jó állapotban volt, ebédig 5-6x simán le lehetett menni. délutánra már túrt és kásás volt a hó de akkor meg fenti pályákon jókat lehetett síelni. plusz első olyan szállásom volt Ausztriában ami tényleg ski-in ski out (jó igazából kellett 50m-t sétálni), felvonóhoz csúszva mentünk minden reggel, 48€/ fő-ért nem is drágán.

végig 7 ágra sütött a nap. elmentettem a szállást is meg a pálya rendszert is, pár év múlva jó lesz újra.

fenti részen volt egy iszonyat széles gyönyörű szakasz is, príma lejtéssel

nekem is van még 1 kaprun jövő héten meg majd 1 obertauern. remélem a hét végére ígért havazás hoz 1 kis lehűlést is...

(#1254) bandus válasza butch3r (#1253) üzenetére


bandus
veterán

uh de kiraly ez a kep, pont olyannak tunik, mint a kedvenc kapruni palyam fent a gleccseren :) 5 km pedig eleg tisztesseges egyben. volt egy hasonlo menet most les orrres-ban, az is baromi jo volt, nagyon sokat toltuk rajta.

mult het vegen villachban voltam egyebkent, gondoltam lesz 3 nap sieles megosztva gerlitzen es nassfeld kozott. de az ido is katasztrofalis volt es en is lebetegedtem, igy egy fel nal gerlitzen lett… de a palyak katasztrofalisak voltak sajna. nem annyira jo ez a szezon eddig, remelem az utolso tervezett hetvege jobban sikerul. illetve ha szerencsem van, akkor talan egy technikai tabor osszejohet meg kaprunban :K neked gratula eghez a szep hosszu es tartalmas szezonhoz :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1255) butch3r válasza bandus (#1254) üzenetére


butch3r
senior tag

Jaja kb olyan szeles mint a gletscherpiste kaprunban, amikor teljes szellesseggel nyitva. Csak a csakanyos felvono sincs kozepen hogy elvegyen helyet

Uh sajnalom hogy az nem sikerult volt. Szerencsesen is valasztottam a szezinban a helyeket, csak ez a Grosarl volt realtive alacsonyan, tobbi kaprun meg majd oberauern eleg magas h ne aggodjak a ho minosege miatt.
Nekem a 13bol 1 nap volt matraban oktatasos nap, de azert adnek egy kapruni technikai tabort. De majd jovore talan.
Osztrak technikai tabor vagy magyar szervezes? Ha utobbi, megkerdezhetem kinek a tabora, Ozsi?

(#1256) bandus válasza butch3r (#1255) üzenetére


bandus
veterán

magyar szervezes (bar nem tudom meg lesz-e tartva, eleg kezdetleges allapotban volt meg az otlet), de nem ozsi. en veluk egyszer sieltem, de valahogy nem jott be, ahogy oktatnak, inkabb ha tehetem mauglival vagy lillaval sielek, illetve tumbasz gerihez szeretnek meg wlmenni, de ahhoz egyszeruen nem vagyok eleg jo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1257) butch3r válasza bandus (#1256) üzenetére


butch3r
senior tag

Geri más szint igen, bár csak instán láttam (árban is :D).
Én elégedett voltam / vagyok nagyon Ozsiékkal de én jártam hozzájuk szőnyegre is míg volt (azóta is hiányzik :()

(#1258) Hi!King


Hi!King
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a topikban, mostanában kezdtem síelni, illetve a túrasízés alapjait is elkezdtem tanulni. Most hétvégén Präbichl-nél vagyunk, ma síeltünk, holnap fókával is felmegyünk mindkét oldalra. Ma itt jók voltak a hóviszonyok az Grübl oldalon, a Polster oldalon hamar buckásodott. Pár kép a Polster oldal felső állomásáról:

(#1259) Freddy76 válasza Hi!King (#1258) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez hiányzik a legjobban. Fókával fel, csúszva le. Aki nem próbálta, nem is érti...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1260) bandus


bandus
veterán

van esetleg tippetek hova erdemes menni holnap csuszni? tegnap planai, ma flachau volt, de 1700-1600 meter alatt mar nem tul jok a palyak :( obertauernen gondolkodom, de zauchenseet is szivesen kilrobalnam. barmi egyeb itt a kornyeken, amire nem gondoltam?

kaprun/saalbach mar messze van :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1261) butch3r válasza bandus (#1260) üzenetére


butch3r
senior tag

obertauern-re símániában jókat írtak tegnapra. szerda nap végén meg tudom mondani milyen szerintem.

esetleg még turracher höhe?

kaprun fent príma amúgy, maiskogel avagy lenti rész trágya, szóval félnék saalbachtól mert az is alacsony. amilyen jól indult ez a szezon a vége olyan rossz :(

(#1262) bandus válasza butch3r (#1261) üzenetére


bandus
veterán

obertauern lett vegul mara. a ho kategoriakkal jobb mint a muho dominalta planai, de flachaunal is. cserebe ma szeles es nem lehet latni :) szoval csak 13:00ig szolo jegyet vettem aztan irany haza.

cserebe flachau ilyen volt tegnap:

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1263) butch3r válasza bandus (#1262) üzenetére


butch3r
senior tag

ezek szuper hírek, köszi. már csak 3 nap :DDD
flachau is jól néz ki, ez nem tűnik rossznak bár lenti rész tuti kásás ez meg fentinek tűnik.
kaprunban nekünk is 1 nap volt szép időnk a héten, többi nap vagy brutál szél, vagy felhő és 0 látási viszonyok. de azért így is lehetett élvezni

[ Szerkesztve ]

(#1264) Hi!King


Hi!King
őstag

Mi is nézegetjük Ausztriát a hosszuhétvégére, a terv szombaton síelés, péntek meg vasárnap pedig (technikailag) könnyű sítúra, gyalogtúra valamelyik 2 ezres csúcsra vagy via ferrata.

Péntekre elsősorban a Murauer Hütte-től néztük a Fauenalpen-t, 1500-1900 méteren van, 4 napja még jó állapotokat fotóztak az egyik sítúra csoportban, és eléggé kezdő barát a lejtése, illetve a terep nyitottsága alapján. Ha kevés, mert nem túl sokszintemelkedés, megcsináljuk kétszer.

Szombatra Murau, Lachtal vagy valamelyik másik sípálya a környéken.

Vasárnap egyelőre Falkertet néztük sítúrázni, van jelőlt sítúra út a csúcsra és le. Kevés off piste tapasztalatunk van, de nem túl meredek lefelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.