Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) butch3r válasza kenguru99 (#1000) üzenetére


butch3r
senior tag

ski.hu-nál elég jó árak vannak.

[link]

(#1002) akos3


akos3
addikt

Tegnap zárt Eplény (is) :R

(#1003) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tudtok ajánlani varrodát,ahol javítanak spyder síkabátot? Nincs szakadás,csak elengedte a ragasztó a zipzár mellett a vízlepergő legfelső réteget és eláll. Így két 2 zsebem van jobb oldalt :D . ruhaklinika.eu nem tud ragasztani,csak varrni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1004) zolynet válasza FIREBLADE78 (#1003) üzenetére


zolynet
addikt

Most olvastam el az utolsó sort, én is a ruhaklinikát ajánlottam volna, ahogy nekem is őket ajánlották.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#1005) butch3r


butch3r
senior tag

hochkar a hétvégén nyitva, 5km-nyi pályával elvileg, és ingyenes síeléssel.
elgondolkodtam, hogy kiugrom, de még nem tudom akarok e vezetni 9órát

(#1006) zolynet válasza butch3r (#1005) üzenetére


zolynet
addikt

A liftfticket ingyenes, ha már léc van a lábadon ott már csengetni kell. ;)

Life is too short to stay stock!

(#1007) butch3r válasza zolynet (#1006) üzenetére


butch3r
senior tag

áh e felett átsiklottam. thx

(#1008) butch3r válasza zolynet (#1006) üzenetére


butch3r
senior tag

nem bezsélek németül, csak google translateel próbálkozom.

Exklusiver Gratis-Frühjahrsskilauf Mai 2019
Das gab's noch nie! Am Samstag und Sonntag, 18./19.Mai 2019 schnallen wir nochmal die Ski an und laden alle Hochkar-Fans herzlich ein zum exklusiven Frühjahrsskilauf!
09 - 16 Uhr
Häsing, Almlift und Hochkarbahn
Ticketpreis: 0,00.- EUR

de ez nem azt jelenti, hogy ingyenes?
(igazából csak érdekel, nem azon "pár" eurón múlik kiugrom e vagy sem)

(#1009) FIREBLADE78 válasza zolynet (#1004) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ajj. 120k volt. Már a bal oldalt is kezd felvállni. :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1010) zolynet válasza butch3r (#1008) üzenetére


zolynet
addikt

A fene se tudja, úgy lehet igazad lesz, egy másik bejegyzésben is nagyon írták:
Ticketpreis: 0,00.- EUR
Arra gondoltam hogy a léc nélkülieknek ingyenes, de nagyon úgy néz ki hogy mindenkinek az volt.

2019-05-18 Hochkar

Life is too short to stay stock!

(#1011) bandus válasza FIREBLADE78 (#1009) üzenetére


bandus
veterán

garancia? vagy már régi?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1012) FIREBLADE78 válasza bandus (#1011) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nincs. Ruhára adnak fél évet,max 1. Legfeljebb megvarratom. :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1013) bandus válasza FIREBLADE78 (#1012) üzenetére


bandus
veterán

valakit nem érdekel innen egy north face sídzseki (ventrix lodgefather típus [link]) vadiúj, M méret. nem a klasszik sídzseki, inkább sítúrázáshoz ajánlott, nagyon jól szigetel és lélegzik, de kevésbé eső és szélálló. nekem sajna nagy lett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1014) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Nah ki az aki már tervezi az idei síszezont? :)
Szívesen fogadok ötletet ami jó ár-érték aránnyal van és nem túl messzi. Tavaly 2. alkalommal voltam a szlovén Krvavecban, rá kellett jönnöm, hogy nagyon jó ár-értékben van, nem igazán találok hasonlót, pedig szívesen kipróbálnék más is. Gerlitzenen pl 10 éve voltam utoljára, de több mint 10 euróval több naponta mint Krvavec, az meg összesen nem elhanyagolható sajnos..

(#1015) akos3 válasza akos3 (#1014) üzenetére


akos3
addikt

szerk. utánanéztem pontosabban, Krvavec-Gerlitzen ádifi sajnos nem 10, hanem 15 euró. Ennyivel szerintem nem jobb. És akkor még a szállás töblettel nem számoltam.
Klippitztörl a fotók és a pályatérkép alapján 4 napra még szóba is jöhetne. Van valakinek frissebb élménye róla, mert olvastam hideget és meleget is róla.
Murau régi vágyam, de nemtudom nem csak sorban állás lenne drága áron...

(#1016) bandus válasza akos3 (#1015) üzenetére


bandus
veterán

Én tervezgetem, egyelőe egy sítáborral számolok és néhány na nassfelddel, de remélem emellé még legalább egy összejön, március környékén ahol épp jó lesz a hóhelyzet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1017) akos3 válasza bandus (#1016) üzenetére


akos3
addikt

hát én sajnos nem tudok ennyi nap szabit rászánni (ha nyaralni is akarok majd :D), úgy hogy az elmúlt évekhez hasonlóan nekem valszeg megint egy szerda-vasárnap lesz. de ennyi elég is szokott lennei egybe. Viszont pont ezért szeretem jól körüljárni a témát, hamár ennyiben ki is fújt a több napos sízésem. Krvavec túl jó ár-értékű hogy otthagyjam :D

[ Szerkesztve ]

(#1018) Freddy76 válasza akos3 (#1017) üzenetére


Freddy76
addikt

Klippitz jó, de a felvonók lassúak. Murau az elején (kabinos felvonó alján) sorbanállós a reggeli órákban, de fent már eloszlik a tömeg.

Én eddig csak Ausztriában voltam (sok helyen), egyszer Olaszországban; az utóbbi időben Salzburg tartomány terepein jártunk csak. Ebben a szezonban úgy alakul, hogy az iskolai síszünet miatt csak akkor tudnánk menni, amikor Salzburgban és Karintiában tartományi síszünet van, ilyenkor oda nem megyek... Tirol messze van, a közeli stájer terepek nem túl nagyok, szóval úgy döntöttünk, idén először, hogy irány Szlovénia. Krvavecet néztük, azt láttam, hogy itt is érvényes, hogy minél közelebb van az ember a hegyhez, annál drágább. Én úgy vagyok vele, hogy ha már autóba kell ülni, akkor majdnem mindegy, hogy 10 vagy 25 percet autózok, szóval Krvavectől kb. 20 km-re találtunk egy remek apartmant, az osztrák ár feléért...

Remélem, februárban én is ennyire elégedett leszek :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1019) akos3 válasza Freddy76 (#1018) üzenetére


akos3
addikt

"Klippitz jó, de a felvonók lassúak."
hm...ez most nem hozta meg a kedvem, persze minden viszonyítás kérdése. Eplény se azért kibírhatatlan mert olyan lassú a felvonó, hanem mert 1000x leállítják. Amúgy a pályák milyenek? (hóágyú, kezelés stb)
Krvavec szerintem tényelg jó. Mi kb 10 percre voltunk, de sokszor így is csak a legalsó parkolóban kaptunk heylet. Igazából mindegy volt mert flottul jöttek-mentek a buszok. Nem éreztük semmi hátrányát. Kiváncsi leszek, hogy neked mi a véleményed. Elég sok magyar kezdi felfedezni, nem hiába... :)

(#1020) akos3 válasza akos3 (#1019) üzenetére


akos3
addikt

Amúgy még Koralpe-t nézegetem, nem tudom pl. Klippitzhez viszonyítva milyen lehet....

Amúgy hollehet tájékozódni az osztrák síszünetek időpontjairól?

[ Szerkesztve ]

(#1021) Freddy76 válasza akos3 (#1019) üzenetére


Freddy76
addikt

Klippitzen a pályák jók. Van egy kétüléses, ahhoz kék megy le, a felvonó szerintem kb. olyan idős, mint én (40+). A másik oldalon van egy modernebb, gyorsabb négyüléses, ahhoz elég jó kék pályák mennek le. Van még két nagyon jó piros, de onnan viszont csákányos visz fel, azt pedig, ahogy öregszem, egyre kevésbé bírom... Emellett most már többnyire a lányommal csúszok, ő nyolc éves, és ha a csákányoson együtt jövünk, nekem a térdhajlatom fölé van beillesztve a csákány, az meg elég kényelmetlen...

[link] Síszünet itt

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1022) akos3 válasza Freddy76 (#1021) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm a linket! Mivel az utóbbi időben nem Ausztriában síeltem így nem nagyon nézegettem, de most lehet, hogy jól jön.
Köszi a leírást is!
Krvavecban nem lesz ilyen gondod, ott a felvonók 90%-a beülős. :)

(#1023) zolynet válasza akos3 (#1015) üzenetére


zolynet
addikt

4napra unalmas lesz, nagyon! Klasszikus két napos pálya, 4napra már nagyobb kell szerintem.
Annyi előnye van/volt hogy kevesen vannak és közel van.
Írtam róla beszámolót: katt

Life is too short to stay stock!

(#1024) akos3 válasza zolynet (#1023) üzenetére


akos3
addikt

Csak abból indultam ki, hogy Krvavec a maga 30 km-ével bőven kitartott 4 napig, Klipitz se sokkal kisebb (28 km), kérdés persze hogy a valóságban ez hogyan alakul, illetve a felvonózás milyen
Ja igen, olvasam anno az írásod, bár annyival árnyalja a dolgot, hogy ahogy írod nem volt minden pálya nyitva nektek.

(#1025) Freddy76 válasza akos3 (#1024) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez eléggé pálya- és emberfüggő. Van olyan ismerősöm, aki már Nassfelden is hisztizik, hogy egy hét alatt kétszer kell mennie ugyanazon a pályán, én ellenben egy jó pályát nehezen unok meg. Fanningbergen pl. 24 km pálya van, de szerintem ellenék ott egy hetet.

Klippitzen már nem biztos, hiába több papíron, mint Fanningberg, unalmasabb.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1026) akos3 válasza Freddy76 (#1025) üzenetére


akos3
addikt

megnéztem ezt a Fanningberget, azért az dúrva, hogy Nassfeld árban van :Y

(#1027) bandus válasza Freddy76 (#1025) üzenetére


bandus
veterán

egyetértek, én a sítáborok alatt pl. sosem untam meg hochkart :) mindig inkább a technikára koncentráltam, mintsem a pályákra. persze egy nassfeld teljesen más, azért az nagyon tetszett, ebben a szezonban szeretnék visszamenni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1028) akos3 válasza bandus (#1027) üzenetére


akos3
addikt

Hochkarral régebb óta szemezek, tudnál picit írni, hogy milyen?

(#1029) bandus válasza akos3 (#1028) üzenetére


bandus
veterán

az elmúlt két szezonban nem voltam ugyan, illetve vedd figyelembe, hogy nagyon kellemes, sítábori emlékek kötnek oda, szóval elfogult vagyok :D

de számomra nagyon kellemes síterep, még úgy is, hogy az állandó szálláshelyünk egy kis faluban, hollensteyn-ben van, mi kb 35 perc buszozás a pályáig. nagyon kis családias hely, a hüttékben sok magyar dolgozott még két éve, egyszer még maga áder jános is beállt mellém a pissoir-hoz :D

a pályák hossza nyilván adott, azért az a 20 km nem olyan bőséges, de a pályák jól karbantartottak, hó általában van bőségesen, kellő számú lift van (nincsen kabinos) és kellően gyorsak, nem emlékszem, hogy bármikor sorbanállásra panaszkodtam volna.

egy próbát mindenképpen megér szerintem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1030) akos3 válasza bandus (#1029) üzenetére


akos3
addikt

Köszi, ez nem hangzik rosszul :)

(#1031) akos3 válasza zolynet (#1023) üzenetére


akos3
addikt

[link] Már épp kezdtem megbarátkozni Klippitz-el, barátnőmnek is tetszik, így gondoljuk, hogy a carvingot jól lehetne rajta nyomni, erre felmentem a honlapjára, és a pályatérképen a piros 6-os és 8-a pályát beszaggatja, mintha az kezeletlen (régi?) pálya lenne. Ez így nagyon nem tetszik viszont. Van erről valami friss infó?
(bocs a linket előre rakta valamiért...)

[ Szerkesztve ]

(#1032) zolynet válasza akos3 (#1031) üzenetére


zolynet
addikt

Fura, mert a 12 alján még van pár ház is ami pályaszállás, olyanban voltunk, szánnan vittek oda, jó élmény volt. Viszont onnan bulikázni nem mész, mondjuk nem is akartunk.
Lehet hogy annyival kevesebbet kezelnének, mert már olyan kevesen járnak oda?
Nem tudom az okát hogy az miért szaggatott, lezárt.
Ha tényleg oda akartok menni írni kell egy mail-t hogy azokat megnyitják-e.

Life is too short to stay stock!

(#1033) akos3 válasza zolynet (#1032) üzenetére


akos3
addikt

Ti mikor voltatok? Akkor nyitva volt?
Azért nagy érvágás lenne ha nem kezelnék, mert ahogy látom az a két fő (piros) pályájuk, ráadásul az egyik az FIS. (Ezért is furcsállom a dolgot)

(#1034) zolynet válasza akos3 (#1033) üzenetére


zolynet
addikt

Nyitva volt az összes pálya.
2017. jan. 24-28.

Life is too short to stay stock!

(#1035) Freddy76 válasza akos3 (#1033) üzenetére


Freddy76
addikt

Klippitz esetében azért érdemes figyelembe venni, hogy ez - osztrák viszonylatban - kicsi-olcsó terep, ahol előfordul, hogy a ratrak nem ért végig este. Én kb. 8 éve voltam ott, akkor ezek kezelt pályák voltak, ismerős volt tavaly, ő is arról számolt be, hogy mindegyik piroson csúszkáltak, csak az a nyavalyás csákányos ne lenne az alján.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1036) akos3


akos3
addikt

Köszi az infót! Ezek alapján úgy tűnik elvetettük még is. Sajnos csak egy alkalmunk van elmenni síelni egy szezonban, nem merünk ilyen rizikósnak mondható helyre menni hiába kedvezőbb az ára.
Most Hochkar - Lackenhof páros felé kacsingatunk, de azt hiszem mindkettőnknek az álma Nassfeld lenne, de ahhoz azért mélyebben bele kéne nyúlni a zsebünkbe sajnos :U

(#1037) Freddy76 válasza akos3 (#1036) üzenetére


Freddy76
addikt

Hochkar jó, viszonylag kicsi, de változatos. Van a közelben egy fürdő is. Lackenhof is jó, ráadásul ott a közelben Mariazell, amire érdemes fél napot (vagy egy síelés utáni pár órát) szánni. Hochkar hóbiztosabb, de ott tud olyan cudar lenni az időjárás, hogy nem megy semmi.

Lackenhofból még az is alternatíva lehet, hogy nem vesztek bérletet az egész kintlétre, hanem egy-egy napra átmentek síelni Mariazellbe (ott most fognak átadni egy új kabinos felvonót), és Gemeindealpe-ra, ahol nagyon jó piros pályák vannak (plusz egy eléggé meredek fekete). Így máris van 60 km pálya, amit be lehet síelni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1038) akos3 válasza Freddy76 (#1037) üzenetére


akos3
addikt

Öt napot megyünk, azt gondoltuk megosztani Hochkar és Lackenhof között.
Hétvégén nézegettem videókat, köztük ezt is:
[link]
Egyrészről meghozta a kedvem a látvány, de kicsit el is kedvtelenített a videó első fele, ahol több helyen is botozni kellett a pálya közepén. Ahogy be tudtam azonosítani ez a 10-es és 5-ös pályák voltak. Nem tudom mennyir ejellemző ez a pályára, de ha az amugy se nagy pályarendszeren még botozni is kell több szakaszon az bosszantó lenne :F
Vélemény?

(#1039) kp78


kp78
addikt

(#1040) butch3r


butch3r
senior tag

tavasszal vásároltam, akkor használtam is a sílécem, érdemes azt a mostani 19/20as szezon előtt waxoltatni, élezni?

(#1041) Freddy76 válasza butch3r (#1040) üzenetére


Freddy76
addikt

Minden szezon után waxolva, élezve kellene elrakni. Ilyenkor a friss élre vastagabb waxot tesznek, amely a nyári hónapokban megóvja az élt a korróziótól. Aztán a felesleges waxréteg két csúszással lejön.

Ha új volt a léced, egy kézi élezés és egy wax nem fog neki ártani. Szezon végén pedig vidd el waxolásra, élezésre, és így tedd el.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1042) butch3r válasza Freddy76 (#1041) üzenetére


butch3r
senior tag

áh értem köszi.
és akkor ha idei szezon végén elviszem akkor következő szezon elején nem kell hanem mindig szezon végén?

(#1043) bandus


bandus
veterán

sziasztok! vennék végre egy saját sícipőt, van tapasztalatotok a hazai üzletekkel? melyiket ajánlanátok a sok közül, figyelembe véve a kínálatot és az eladók szakértelmét. én egyelőre a k2-re és a store13-ra gondoltam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1044) butch3r válasza bandus (#1043) üzenetére


butch3r
senior tag

voltam mind2-ben. k2 sokkal profibbnak éreztem mint store-t.
végül amúgy tandt sportnál vettem cipőt, őket is ajánlom 1 körre :)

(#1045) bandus válasza butch3r (#1044) üzenetére


bandus
veterán

koszi :R sajnos tandt-ek nagyon ra vannak feszulve a head es nordica cipokre, mig en elsosorban rossignolt vagy salomont vennek, az meg mindketto van a k2-ben. Akkor hozzajuk megyek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1046) zolynet


zolynet
addikt

Tesómék most voltak 3napot Semmeringben síelni. Azt mondta soha többet, jeges&buckás pályák. Még a lift is elromlott, ~1órát nem ment. Nem volt egy jó kanyar. :(

Life is too short to stay stock!

(#1047) Freddy76 válasza zolynet (#1046) üzenetére


Freddy76
addikt

Semmering közel van, ez egy elég nagy előny, lássuk be. Azon pedig nem feltétlenül kellene csodálkozni, hogy a téli szünet utolsó napjaiban jeges és buckás volt, ez szerintem elég sok osztrák pályánál így alakult a tömeg miatt... Elromlott liftet pedig láttam Hintertuxon is, márpedig az igen kiváló terep... Ezzel együtt nekem sem szívem csücske Semmering, de a legutóbbi hétvége alapján nem feltétlenül lehet általánosítani. Kérdés az is, melyik Semmering volt a kettő közül...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1048) butch3r válasza bandus (#1045) üzenetére


butch3r
senior tag

nekem nem volt márka preferenciám de végül head cipő lett. felpróbáltam vagy 15-t mire megtaláltam ami kényelmes volt.

mi 27-én voltunk stuhleckben. teljesen rendben volt, mentek a felvonók, csak az egyiknél (ami kb középről vitt feljebb de nem legfelülre) kellett kicsit többet sorban állni (5-10p). nap végén már buckás és jeges volt de 14 előtt teljesen rendben volt.

(#1049) szebe válasza zolynet (#1046) üzenetére


szebe
őstag

A népszerű (és kicsi) terepek már csak ilyenek. Nyitásra kell menni, akkor az első 1-2 óra jó, aztán ahogy megdolgozza a tömeg, egyre rosszabb.
Esetleg egy friss élezés még sokat tud javítani a helyzeten.

Nekem sajnos idén sem jön össze a francia túra, így a "szokásos" Eplény-MSZI kettős mellett nézegetem a közeli terepeket, de ár érték arányban nem tűnnek túl jónak egyik se.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1050) zolynet válasza Freddy76 (#1047) üzenetére


zolynet
addikt

Én csak továbbítom a most megélt tapasztalatokat.
"Stuhleck és Zauberberg kuka."

Kora délutánra Obertauern is gyalázatos volt tavaly, nincs új a nap alatt, agyonvágja a tömeg a pályákat pikkpakk.

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.