Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) thEndeR válasza kp78 (#781) üzenetére


thEndeR
tag

Sziasztok! Kene nekem egy kis segitseg. A Head lec amit tavaly vettem nem jott be ezert eladom, ugy nez ki penteken meg is veszik. Viszont kene minel elobb kene egy masik lec. Szerintetek milyen boltokat nezzek meg es milyen markakat? 178 vagyok 160-163 kozott nezem a leceket es csak ujat.

[ Szerkesztve ]

(#802) aAron_ válasza thEndeR (#801) üzenetére


aAron_
őstag

Szia!

Márka számít a legkevésbé.

Mennyiért keresel? Milyen stílusban síelsz? Hány kg vagy? Miért pont ekkorát keresel? 165-ös standard szlalom léc teljesen jó még a magasságodhoz. Head léc milyen volt?

What is your ikigai?

(#803) thEndeR válasza aAron_ (#802) üzenetére


thEndeR
tag

Szia!

A Head az kezdo freestyle lec, en egy kicsit hosszunak ereztem, nem tudtam pont ugy iranyitani ahogy szerettem volna. 63 kg vagyok, a stilusrol nem tudok nyilatkozni, mivel nem sielek olyan regota, hogy tudjam. 100 ezer korul nezegetek, de veszek bakancsot is masikat.

Ezt neztem egyebkent

https://store13.hu/salomon-silec-x-max-xr-e-lithium-10-tk-t72081-c194

Bocsi a linkert telefonrol vagyok.

(#804) thEndeR válasza kp78 (#781) üzenetére


thEndeR
tag

Ugy nez ki egyre surgetobb a lec vasarlas. Megyunk 3 napra Schladmingba sielni most hetvegen. :C

[ Szerkesztve ]

(#805) csababarca válasza thEndeR (#804) üzenetére


csababarca
őstag

Azért ne kapkodd el, inkább bérelj kint.
Sőt próbálgasd ki a három nap alatt őket, aztán tudod kb milyen kellene neked.
Akár naponta cserélgetheted őket, megéri.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#806) kp78 válasza thEndeR (#804) üzenetére


kp78
addikt

Én sajnos nem tudok lécvásárlásban segíteni, mert kezdő (de lelkes) síelő vagyok. :)
Én a lécem egy több napos osztrák síelés során vettem meg a kölcsönzőstől.
Használt volt, odaadta, kipróbáltam 2 napig, majd megvettem, mert a kölcsönzés is majdnem annyiba került volna. Így meg van itthon 1 lécem, amit csak be kell dobni a kocsiba, ha mehetnékem támad. :))

Esetleg nézz be ide, hátha tudnak segíteni. :U

[ Szerkesztve ]

(#807) aAron_ válasza csababarca (#805) üzenetére


aAron_
őstag

Teljesen egyetértek ezzel. Most én is olyan lécet vettem, amihez hasonlót ha nem próbáltam volna, biztos eszembe sem jutott volna.

What is your ikigai?

(#808) akos3


akos3
addikt

SziASZTOK!

középhaladó 160-as carving lécet nézegettem. mivel alig tudom kihasználni (kb 2 évente 5 nap) ezért nem akarok drágát, de fontos a minőség. és tök kiszámithatalanul megyek, ezért nem jön szoba abérlés.

ezt érdemes megnézni? Kb mikori évjárat lehet? [link]

meg még ezt néztem: [link]
van annyival jobb, amennyivel drágább? mikori ez az sx vajon?

szerk. találtam erről az elanról fotókat, hát nem tudom..elég karcosnak tűnik a talpa :U ránézésre mit mondtok? [link]

[ Szerkesztve ]

(#809) csababarca válasza akos3 (#808) üzenetére


csababarca
őstag

Mafisi nevű ütletbe menj el Budapesten, értenek hozzá, van választék is bőven, és nem is akarják a drágábbat ráerőltetni az emberre.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#810) Freddy76


Freddy76
addikt

Ha már léc: én sokat kipróbáltam az évek során, de ilyen klassz lécem, mint a mostani, még nem volt. Atomic VF73. Igaz, régebben agresszívabban síeltem, soványabb voltam sok kilóval, volt kondim, és szezononként 15-20 napot is a hegyen voltam. Ekkor a lécem is keményebb volt, de idővel nyugisabb lettem.

Ezt a sít kölcsönöztem, és a nap végén nem akartam visszaadni, inkább megvettem. Nagyon kezes léc, könnyű vele karcolni az íveket, de nagy sebességnél is stabil, könnyen forgatható. Lehet, hogy egy nagyon ügyes lesiklónak már túl puha, de minden "átlagos" sízőnek nagyon ajánlom. Azt hiszem, később másfajta festéssel is lehetett kapni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#811) akos3 válasza csababarca (#809) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm az ötletet, majd megnézem lehet. Rákeresek neten mit adnak, csak már késő van. :)

(#812) csababarca válasza akos3 (#811) üzenetére


csababarca
őstag

Neten nem annyira frissek, sokkal bővebb a választék a boltban.
Jah és számla és garanciaképesek is :DDD

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#813) zolynet


zolynet
addikt

Már csak 2nap és irány Klippitztörl. :DD
Tűkön ülök.

Life is too short to stay stock!

(#814) csababarca válasza zolynet (#813) üzenetére


csababarca
őstag

Hajrá!!!
Én a hét elején lemegyek csúszni eplénybe, aztán Semmeringet is meglesem egy két nap erejéig.

Aki esetleg hétfő kedden tervezi Eplényt, írjon, azátn lehet összefutni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#815) akos3 válasza csababarca (#809) üzenetére


akos3
addikt

Most néztem meg hol van az általad javasolt bolt. Hát tőlem 500 méterre és nem is tudtam :D

(#816) csababarca válasza akos3 (#815) üzenetére


csababarca
őstag

Akkor reggel sétálj át oda...:D ennél egyszerűbb nincsen :DDD

Amúgy ha nem akarod látatlanba megvenni, kölcsönözheted is, kipróbálod,ha jó akkor megveszed, ők meg levonják belőle a bérlési díjat.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#817) akos3 válasza csababarca (#816) üzenetére


akos3
addikt

reggel épp az ellenkező irűányba kell sétűálgatnom..munkába... :U
A napokban derül ki, hogy idén lesz-e síelés egyátalán v sem. Utána beélísítem, mert tényleg közel van.
Mondjuk nem olcsók a használt lécei sem ahogy nézegettem :F

(#818) csababarca válasza akos3 (#817) üzenetére


csababarca
őstag

Jah van ami drága, de fele sincs fent az oldalon.
Amikor én voltam tavaly ilyenkor, már akkor sokkal több volt.
És pl én egy headet vettem meg, de olyan mintha csont új lenne, a felületén sem volt egy darab karc sem.

Szerintem nézz be, az nem kerül semmibe:)
20 körül már vannak jók, 30ért meg extrák.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#819) csababarca


csababarca
őstag

Na nem sikerült betérned az üzletbe?:D

Voltam ma Eplényben, jobb volt mint tavaly, téli hangulat volt,mert volt mindenhol hó, nem csak a pályákon. Viszont keddhez képest sokan voltak, főleg 10-13h között, ott várakozni is kellett. De valami gyerekverseny volt, azért volt ez, utána eloszlott a tömeg, nem kellett sorban állni.

Igazából csak a pároslécezésemet próbáltam fejleszteni,de ez egyedül nem fog menni, kérek egy oktatót jövőhéten. Ami probléma,hogy a bal oldalam felé nagyon szépen vezetem élén a sít, és tökéletes biztonságot érzek, jobb oldalam felé viszont nagyon nem akaródzik, bizonytalan vagyok,és bár megcsinálom,de nem az az érzés,mint a másik oldalra. Pedig elvile a jobb lábam az erősebb, illetve sérülesem se volt soha. :( Na de majd oktató megnéz és kijavítja,valami rossz technikai bevésődés okozhatja.

Ami érdekes, hogy a magyar mentalitás azért jelen van, például felvonóban, ketten mennének, beállok harmadiknak melléjük,de egy helyet kihagyva,hogy ne érezzenek tolakodónak, erre én rámegyek a szalagra egyedül, ketten meg megvárják a következőt...és akkor persze hogy nem halad a sor, ezt eljátszották nem kevesen, kortól,nemtől függetlenül. Bár a gyerekek jöttek,őket nem érdekelte.
Ilyet külföldön nem tapasztaltam,volt,hogy egy család mellé beültem,vagy anya apa mentek a kislánnyal,én a kisgyerekkel utánuk, külföldiek voltak, sose volt ilyen,hogy feltöltsük a felvonókat.

Na mindegy, lehet csak szőrszálhasogatás,de fura volt nekem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#820) akos3 válasza csababarca (#819) üzenetére


akos3
addikt

Szia!

Ma voltam benn igen :)

Kettőt ajánlott az egyik egy fisher kis esztétikai habával, a másik egy blizzard ami pár ezerredrágább volt, mert tök újszerű. azt mondta, max 2 éves. és szezonra felkészítve adja. eléggé megfogta a fantáziám, 35 lenne, ami picitt több mint amit eleinte gondoltam rá, de lehet érdemes ennyiért, ha valóban 1-2 szezont csúsztak csak, mint egy 5-6 évest venni 20k körül...

(#821) csababarca válasza akos3 (#820) üzenetére


csababarca
őstag

nem tudod milyen blizzard? jó lécek azok egyébként.
Figyelt a csúszó felületét ne legyen túl karcos, meg ami fontos a síléc éle, a kantni...ez legyen 1-2 milliméter vastag mindenhol, lehessen még jópárszor élezni!!!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#822) zolynet válasza zolynet (#813) üzenetére


zolynet
addikt

Hamarosan beszámolok és jövök még néhány képpel. :)

Life is too short to stay stock!

(#823) zolynet válasza zolynet (#822) üzenetére


zolynet
addikt

Klippitztörl
3nap, 96km síelés, szépen meghúztuk! :K

Első nap szikrázó napsütés, semmi szél. Hóágyúk nem igazán mentek,pedig kellett volna, ugyanis a hétvégén 50cm hóréteget írt a sielok.hu, szerdán az már csak 35cm volt. A 9-es pályát hóágyúzták, de másnap a két szélén kilátszott a föld. Pálya is finom jeges volt, egyszer lementünk és többet sem.
A kopár látványért a jó idő és a feltűnően kevés ember kárpótolt.
Én ilyen kevés embert még sosem láttam. :N
Tulajdonképp kora délutánra besíeltünk a egész hegyet, nem túl nagy de szép széles pályák vannak, melyek egy kicsit hosszabbak is lehettek volna.
Elég sok pálya le is volt zárva: 4,5,6,8,9
Vagy írhatnám úgy is hogy kevés pálya működött: 2,3,7,10,11
7-es és 10-es pályát favorizáltunk. A többi sem jegesedett és buckásodott a nap végére, köszönhető annak a 30fős tömegnek akik használták. :DDD
3napra (vip kedvezménnyel -> pályaszállás miatt) 84€ volt a síbérlet, amiből 3€ visszajárt a kártyáért.
Bischofhüttei szállásunk kiváló volt az erdő közepén (10fős ház, cserépkályha, szauna, wifi), csak épp nem lehetett besíelni a házhoz, így egy kicsit macerás volt reggel/este a célháznál letenni a lécet,botot és úgy felkaptatni. :(( Emígyen hasadt a hajnal az erdő közepén: katt

Csákányostól a 2-es és 10-es pályára átvezető:

Csütörtökön jött egy kis havazás, köd. Meglehetősen hideg volt, de mi azért csak odacsaptunk egy 34km-rel. Egyik hüttében még egy kis Federer vs Wawrinka elődöntőt is láttunk forraltborozás közben.

Pénteken újra napsütéses örömsíelést nyomattunk, 36km-rel behúztuk a leghosszabb megtett síelésünket. Nap közben még nem gondoltuk, mert kicsit későn értünk ki. (hosszúra nyúlt az este :B )

Összességében ennyi pénzért nagyon szép 3napot kaptunk. Hüttékben 10€-ból simán meg lehet kajálni.
Sör 3€, Germknödel4-4,5€, rántotthúskolompér 8,5€ (de ennyiért menü is van).
Nem feltétlenül térnék ide vissza, de egy hosszú hétvégére éppen elég a "pályarendszer".

Képek:
csúszott a forralt bor
panoráma
irány a 10-es pálya

Life is too short to stay stock!

(#824) kp78 válasza zolynet (#823) üzenetére


kp78
addikt

Szimpatikusnak tűnik, vmelyik szombaton vagy vasárnap megnézem ezt a helyet. :)
Köszi a beszámolót! :R

(#825) Freddy76 válasza zolynet (#823) üzenetére


Freddy76
addikt

Klippitztörl-ön tanultam meg síelni. Mi is sokan voltunk, a 2. pálya alsó részén laktunk, ott volt (van) több faház. Abszolút pályaszállás volt. Ahogy látom sokat nem fejlesztettek a lifteken...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#826) akos3 válasza csababarca (#821) üzenetére


akos3
addikt

sajna nem tudom :S

A talpa mondhatni hibátlan volt és az éle is elég rendesen meg volt. Nem néztem (még) meg nagyítóval, de az eladó külön fel is hívta a figyelmet, hogy milyen vastag az éle még.

(#827) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A szlovákoknál kötelező a hólánc? Donovaliba megyünk. :R

(#828) akos3


akos3
addikt

En úgy tudom h nem.

(#829) thEndeR válasza motoflug (#827) üzenetére


thEndeR
tag

Szerintem sem kell holanc, viszont lathatosagi mellenyt tegyel be, mert azert buntetnek.

(#830) akos3


akos3
addikt

Ezt az atomic sc 11-et ismeri valaki ? Mikori évjárat lehet? Jol nez ki, csak nem gyanúsan olcsó? [link]

(#831) csababarca válasza akos3 (#830) üzenetére


csababarca
őstag

ez régi léc, 2004-5 közötti lehet szerintem. Legalábbis akkor kezdték csinálni ezeket ha jól tudom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#832) akos3 válasza csababarca (#831) üzenetére


akos3
addikt

Igen en is úgy néztem, csak gondoltam esetleg több evben ráncfelvarráson esett at. De akkor hagyom.
Köszi

(#833) csababarca válasza akos3 (#832) üzenetére


csababarca
őstag

Gyártották pár évig,de most ezt nehéz megmondani,hogy mikori évjárat.
Persze ettől lehet jó állapotban, de valami frissebbet néznék.

Amúgy decathlonba is benéznék lassan, mennek a leárazások már, hátha ki lehet ott fogni valamit.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#834) akos3 válasza csababarca (#833) üzenetére


akos3
addikt

Nagyon hajlok arra a blizzardra amit par napja irtam

(#835) csababarca válasza akos3 (#834) üzenetére


csababarca
őstag

Majd fotózd be, had lássuk az milyen fajta.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#836) akos3 válasza csababarca (#835) üzenetére


akos3
addikt

Szia!

Felhívtam a boltot és megkérdeztem: Blizzard Power RTX :[link]
Marker kötéssel
Azt mondta, hogy 1-2 éves, teljesen újszerű.
Próbáltam neten utánanézni véleményeknek, de nem nagyon találtam semmi ilyen jellegű infót, de elég jónak tűnik.

Vélemény?

szerk:
Itt találtam néhány adatot róla: [link]

Nem tudom, hogy ezek a paraméterek mennyire megfelelőek: 116/74/102 mm, rádius 15 m (160 cm)

Több év síelek, középhaladó szinten. Csak pályán, átlagos tempóval. (néha gyorsabban :D ) Nem állatkodom kifejezetten, igyekszem a "szép" síelésre törekedni. Nem szlalom lécet keresek ez nyilvánvaló, de a 15 m-es rádiusz nem kevés? vagy tök átlagos?

Előtte egy atomic beta carv 7.2 160-cm-es volt. nem tudom annak a paramétereit, de annál fordulékonyabb lécet szeretnék váltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#837) akos3


akos3
addikt

Még ezt a Völkit nézegettem (eddig csak képről), de neten nem taláéltam meg mikori kiadás.
Kicsit fordulékonyabbnak tűnik az adatok alapján, Kötésre szinte ugyanaz.
Lehet megnézem ezt is élőben, hogy többet lássak :)

A Blizzard RTS mennyiben különbözhet az általam kinézett RTX-től? Az "X" betű nekem mindig egy haladóbb jelölést sugall. vagy ez hülyeség? :B

[ Szerkesztve ]

(#838) csababarca válasza akos3 (#836) üzenetére


csababarca
őstag

Nem tűnik rossznak, de nem ismerem ezt. Blizzardal egyszer síeltem, még 7 éve kb.
15ös rádiusz átlagos, enyém is annyi talán, de most nem mondom meg fejből.

S nem tudom mit jelöl, de lehet akár az is hogy Slalom...de az S-es ahogy írják, kisebb rádiuszú, bár nem annyival, de kezdő-középhaladó léc.

Amúgy nem tudsz velük egyezkedni? Hogy kikölcsönzöd,és ha beválik megvennéd kedvezménnyel? Szerintem ez is egy opció lehetne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#839) akos3 válasza akos3 (#837) üzenetére


akos3
addikt

Elmentem megnézni a volkl-t. Azt mondták hogy kb négy év körüli. Éle és talpa renben van, de a felületen azért vannak kisebb sérülések. Rádiusza tetszik, nem tom h a blizzard mennyivel másabb, allapotra tuti az nyer, de majd megnézem még 1x. Azért az számít hogy egy év körüli csak, de azért nem akarom h a fordulekonysag rovására menjen.
R15-ös léccel van valakinek tapasztalata e téren.

(#840) csababarca válasza akos3 (#839) üzenetére


csababarca
őstag

Az milyen Vökli amúgy?
Van róla adat, rádiusz?

Az én headem 15,3as rádiuszú, többi adat 114,68,98.
De ezek ugye a síléc vastagságát jelölik, elől középen és hátul.
Ne a rádiuszból indulj ki szerintem, mert két 15ös rádiuszú is lehet teljesen más, hossztól is függ, meg ezektől a számoktól is.

Annyira nem értek hozzá, de nekem messze ez a legjobb, legkönnyebben síelhető lécem, mióta síelek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#841) akos3 válasza csababarca (#840) üzenetére


akos3
addikt

Nem tudok újat mondani, csak amit leírtam. Az éle meg a talpa szerintem korrekt. A színén azért látszik, hogy használt. Mellette szól a rádiusz, ellene hogy az eladó szerint 4 éves kb.
Töltenék fel róla képet, de sehogy se akarja a rendszer...

(#842) csababarca válasza akos3 (#841) üzenetére


csababarca
őstag

Nehéz így látatlanban segíteni, hagyatkozz a szemdre szerintem :DDD

http://sielok.hu/rovat/silec/cikk/lec-vasarlasakor-mire-kell-odafigyelni/

http://sielok.hu/rovat/simania/cikk/lecvasarlas/

adnak 1-2 tippet...pl érdemes nézni a léc íve meg van e még...ugye egy idő után kipuhulnak, és nincsen a talpuknak íve.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#843) akos3 válasza csababarca (#842) üzenetére


akos3
addikt

Már épp letettem a voksom a blizzard mellett, mondván h csak 1 éves, tök újszerű, erre rátalálok erre az oldalra, ahol egyértelműen a kezdő szint van jelölve :U Illetve itt is azt írja (a fordító), hogy "belépő szintű, könnyű". Ezen az odlaon tesztelték is két napig, de nemigazán tudom összerakni, hogy mit ír...

[ Szerkesztve ]

(#844) akos3 válasza csababarca (#840) üzenetére


akos3
addikt

Bocs, most látom, hogy tegnap nem linkeltem be a Volkl-t.
Erről lenne szó: [link]

De erről nem nagyon találok semmit a neten..

Amúgy e táblázat szerint a korábbi atomic beta carv 7.20-as lécem rádiusza 20 volt. Ahhoz képest bitos sokkal könnyebb a Blizzard. Csak most elbizonytalanított ez a "belépő szint" meg "kezdőknek"

[ Szerkesztve ]

(#845) Freddy76 válasza akos3 (#844) üzenetére


Freddy76
addikt

Ilyen Völkl léccel síeltem, nekem bejött. A Völkl lécek általában jók.

Szerk.: és ami roppant fontos a síelésnél, ez még jól is néz ki :K .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#846) csababarca válasza akos3 (#844) üzenetére


csababarca
őstag

Nem rossz, de még mindig azt mondom,hogy ki kell próbálni...ha nem is ugyanezt, elmenni síelni,és kérni egy hasonló paraméterekkel rendelkező sít.
És akkor érzed,hogy milyen.
Kicsi a rádiusza, szóval elég fordulékony sí, nem tudom milyen stílusban szeretsz síelni, nekem ez már lehet kevés lenne.

az az atomic már teljesen carving léc volt? Mert a régi féle, kezdetleges carvingokat jellemezte ekkora rádiusz.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#847) akos3


akos3
addikt

Feltöltöttem a volkl-ről néhány képet. Nem a legjobbak, de azért látszik, hogy a talpa elég jó, a színén (főleg alul) vannak sérülések azért.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Visszatérve a blizzard-ra igazából nem tudom, hogy miben lehet nagy különbség egy inkább kezdőknek való léc és egy inkább (közép)haladóknak való léc között. Nagyrész ugy is az egyén tudása számít gondolom :)
Blizardba nagyon pozitív hogy ennyire új. mert hosszab távra venném úgy is, mert szezononként csak pár napot - szűk hetet tudnám használni, így valószínüleg az elöregedés lenne a halála és nem az elhasználódás. akkor meg az eszem azt mondja veygek minnél fiatalabbat.

a beta carv 7.20-as léc már nem mai volt. most nem tudom minek kell hívni, hogy kezdetleges carving v sem. Én elég jol elvoltam azért vele :)

(#848) Freddy76 válasza akos3 (#847) üzenetére


Freddy76
addikt

Én a Völkl-t venném.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#849) akos3 válasza Freddy76 (#848) üzenetére


akos3
addikt

picit meg is tudod indokolni? :B

Csak mert én teljesen beleszerettem a blizzard újszerűségébe. (de ettől még szombatig félrerakattam a Völkl-t)

(#850) akos3


akos3
addikt

Felhívtam a skiland-ot, mert ők is árulnak ilyen blizzard rtx-et (csak nem ebben a méretben), és azt mondta az eladó, hogy a blizzardnak ez egy erős felső középkategóriás léce, és butaság, ha azt olvastam valahol, hogy belépő szintű kezdő léc. Meg mondta, hogy szerinte a 14-15-ös rádiusz a legmegfelelőbb a nagyátlagnak, mert az ennél kisebbel már annyit kéne fordulni, hogy egy átlag síző nem is tudna, vagy nagyon elfáradna...és ebben valószínűleg igaza lehet...
jajj..döntenem kéne, de most megint kicsit a blizzard felé dőlt a mérlegem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.