Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Freddy76 válasza akos3 (#850) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem vagyok meglepve, hogy az eladó azt válaszolta, amit hallani akartál. Abból, amit leírtál a sítudásodról és a síelési szokásaidról, teljesen mindegy melyiket veszed. Akármelyiket veszed, elégedett leszel vele (vagy nem, és bánni fogod, hogy nem a másikat vetted).

Nekem a Völkl-el jó tapasztalataim vannak. Mint márka szimpatikusabb, a léc pedig jobban tetszik.

De mindenképpen azt kellene megvenned, amelyiket akarod...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#852) akos3 válasza Freddy76 (#851) üzenetére


akos3
addikt

Egyébként valószínűleg igazad van abban, hogy az én felhasználásomhoz és tudásomhoz mindkettő megfelelő lenne.
Lehet csak én bonyolítom túl...
A tetszés meg szubjektív. Nekem mindkettő tetszik végülis.

Ma elmegyek egy harmadik boltba a közelünkben, megnézem ott is mi a kínálat, aztán döntök. illetve teszek egy pillantást majd még hétvégén a blizzardra és utána döntök. mert igazából azt azért nem néztem meg annyira mint a Völkl-t, de annyiból is lejött h szebb állapotban volt.

(#853) akos3


akos3
addikt

Elmentem abba a siboltba, ajánlották egy egy éves head rev 70-et, 43-ért. Kicsit több mint amit eredetileg szántam ra, de azért ez egy komolyabb lec. Es elég jo állapotban van, komolyan elgondolkodtam most ezen

(#854) csababarca válasza akos3 (#853) üzenetére


csababarca
őstag

melyik üzletben voltál?
Van ebből a rev 70ből sokféle:)
pontosan melyik.

A head mint márka nagyon jó, mint mondtam nekem is head van, és nagyon elégedett vagyok vele.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#855) akos3 válasza csababarca (#854) üzenetére


akos3
addikt

Montagna nevű boltba voltvam a nagy lajoson a bosnyák térhez közel

https://www.crazyprices.ch/5321/head-rev-70r.jpg

Ez az a típus, neten mintha úgy láttam volna h 2014-es modell, de erre nem adom a fejem.

(#856) thEndeR válasza akos3 (#855) üzenetére


thEndeR
tag

Mekkora a labad? Nekem is van egy Head REV70 es gondolkozom az eladasan. '15 novembereben vettem azota 4x volt hasznalva.

(#857) csababarca válasza thEndeR (#856) üzenetére


csababarca
őstag

Lábméret miben befolyásol?:D Kötés állítható ma már 99%ban. :DDD

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#858) thEndeR válasza csababarca (#857) üzenetére


thEndeR
tag

Olyan kotes van rajta mint a linkelt kepen aminek csak a hatulja allithato es az is csak bizonyos mertekben, egyebkent csak az atfuras jatszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#859) akos3 válasza thEndeR (#856) üzenetére


akos3
addikt

Ezt a labmeretet en sem értem 😅 338 mm a bakancsom amúgy

Amúgy full ez a leced van? Milyen állapot? Írj mar róla valamit, miért adod el? Pesti vagy amúgy? Mennyire gondoltál? Priviben is írhatsz. Szombat délelőttig tetettem felre a lecet a boltban amúgy mert holnap tuti nem erek ra melo után sem.

Szerk. Leírtam a mereret, átfuras nem jöhet szoba 😂 Amúgy furi kert a boltban elol hatul gyors állítod kötéssel adjak es azt mondtak h gyárilag az van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#860) akos3 válasza thEndeR (#858) üzenetére


akos3
addikt

Várjál már, most latom hogy ez nem is emelt kötés akkor? Az nagyon nem tetszene...

Konkrétan errol lenne szó

(#861) thEndeR válasza akos3 (#859) üzenetére


thEndeR
tag

http://esqui-outlet.com/136-large_default/head-rev-70-r-track-312134-mas-fixaciones-sp10-111567-winter-13-14.jpg

Nekem ez a fajta van, viszont a kotes nem olyan mint ezen hanem az a fajta mint amit elobb linkeltel. Nekem kicsit hosszu lett azert akarom eladni, az allapota szinte uj mert 4x hasznaltam kb. Megnezem holnap hogy mennyire lehet allitani a kotest, nekem MP290-es volt a bakancsom amivel hasznaltam. Sajat kep nincs rola a telefonomon.

(#862) csababarca válasza akos3 (#860) üzenetére


csababarca
őstag

Amit te mutatsz, az állítható kötés, tyrolia, enyémen majdnem pont ilyen van, abba biztos bele megy a bakancs bőven.

De amúgy ez penge léc, ha meg tudtok állapodni, és belemegy a bakid, akkor vidd :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#863) akos3 válasza thEndeR (#861) üzenetére


akos3
addikt

Szerintem ez nem az az évjárat amit nekem mutattak a boltban. Ennek masak a paraméterei? Le tudod írni?
Meg a legfontosabb: Milyen hosszú a lec?
Nekem 156-ost ajánlották (habar mindig 160-ássál mentem,de azt mondtak h ez valo igazan nekem)

Meg árat is megirhatnal priviben

Bocs, csak hnap délelőttig van felrerakva, addig el kéne dönteni...

(#864) akos3


akos3
addikt

Most vettem.meg a montagnaban a Head rev 70-er :B

(#865) csababarca válasza akos3 (#864) üzenetére


csababarca
őstag

Majd nyomj be fényképet!
de olyat,amilyet te csináltál, had lássam!!

grat hozzá amúgy,remélem beválik :)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#866) akos3 válasza csababarca (#865) üzenetére


akos3
addikt

Köszi, kíváncsi vagyok rá hogy milyen. Alig varom h kipróbáljam
Talpáról nem csináltam mert nincs nézni való rajta olyan makulátlan:)

(#867) csababarca válasza akos3 (#866) üzenetére


csababarca
őstag

Tyűű nagyon szép állapotban van, mint az enyém kb, vagy még szebben. Mondjuk én már adtam neki tavaly óta :DDD
Ugyan ilyen kötés van az enyémen is.

Használd egészséggel, jó fogás.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#868) akos3 válasza csababarca (#867) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm ☺
Majd beszámolok ha felavattam!

(#870) akos3


akos3
addikt

Tegnap voltam az új leccel Eplenyben. Az idő szuper volt es a palyak is. En most vtam először itt, nem gondoltam volna h ilyen jot lehet síelni itthon is :) A lec is jo volt, amit tudtam kihoztam belőle:)

(#871) zolynet válasza akos3 (#870) üzenetére


zolynet
addikt

Jó hír, remélem lesz idén még időm leugrani egyet csapatni.
Most beesett egy plusz síelés Bad Kleinkirchheim-ben szerdától vasárnapig. :B
Jó idő van, nem sok hóval, jó lesz az.

Life is too short to stay stock!

(#872) kp78 válasza zolynet (#871) üzenetére


kp78
addikt

Esetleg majd számolj be légyszi Bad Kleinkirchheimről, hogy milyen volt. :R
Szemezek vele egy ideje, ajánlatok is jók jöttek onnan, de a hó mennyisége vhogy nem az igazi arra az idén. :U

(#873) thEndeR


thEndeR
tag

Nekunk sajnos nem jott ossze a Schladmingi ut. :( Ugy nez ki ebben az evben is csak egy 3 ejszakas Chopok/Donovaly fog osszejonni.

(#874) suits


suits
tag

Üdv!

Lenne egy hülye kérdésem.Ma voltam síelni (Ausztria St.Anton) és kölcsönöztem egy sílécet és cípőt.Nem volt nagy a lejtő de estem keltem rajt,az igaz hogy elég rég nem sieltem 8 éve kb de akkor emlékeim szerint sokkal jobban ment.Gyorsaságban van a silécek közt különbség?Kőlcsönzésnél prémium kategoriát választottam.Lehet ez volt a baj? Szóval nem tudom eldönteni hogy az én tudásom kopott meg ennyire vagy a síléc volt másabb és azért...Nagyon amatőr vagyok az igaz

[ Szerkesztve ]

(#875) strabowsky válasza suits (#874) üzenetére


strabowsky
tag

Véleményem szerint, ha nyolc évet kihagytál akkor egy kezdő, puhább léccel kellett volna kezdened, sokkal könnyebb lett volna bele jönnöd. :) Igen rengeteg különbség van a köztük, biztos ez is volt a baj. Ennyi kihagyás után érdemes venni oktatótól egy két órát legalább rengeteg időt lehet vele meg spórolni, és hamarabb lenne élvezetesebb a csúszás. :)

(#876) aAron_


aAron_
őstag

Van ilyen általános igazság, hogy egy lécet a talpára lerakva sík felületre, kötés alatt hány cm-re kéne a földtől eltávolodnia?

Régebbi használt lécek sokat vesztenek a formájukból, gondolom így azok laposabbak, de vajon mi az az érték, ami már nem jó?

What is your ikigai?

(#877) bandus


bandus
veterán

tandtsporton és k2-n kívül van még itthon nagy választékkal rendelkező sportbolt, ahol érdemes lehet sícipőt venni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#878) mm00 válasza bandus (#877) üzenetére


mm00
aktív tag

Ez a téma engem is érdekel. Store13 is árul Salomon meg Atomic cuccokat, de nincs velük tapasztalatom.

(#879) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tudtok ajánlani varrodát ahol javítanak síkabátot? Nincs szakadás,csak a ragasztó elengedte ezt a vízhatlan felső réteget.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#880) mm00 válasza FIREBLADE78 (#879) üzenetére


mm00
aktív tag

Esetleg ez? [link]

(#881) FIREBLADE78 válasza mm00 (#880) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,igaz 150km-re van,de futárral valszeg megoldható.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#882) ballington válasza aAron_ (#876) üzenetére


ballington
addikt

Nem igazán...ahány típusú léc, annyi féle képen görbül a léc

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#883) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Valaki jartas abban, hogy Schladming-Dachstein-ban hogy vannak a jegyarak? Nem talaltam meg kulon az arakat a kulonbozo siterepekre:) elore is koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#884) mm00 válasza DrDobos (#883) üzenetére


mm00
aktív tag

Itt van az árlista: [link]

51.50eur az egésznapos jegy (Stuhleck 43eur) szóval nem drága. Szerintem nincs olyan jegy, ami csak az egyik hegyre érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#885) DrDobos válasza mm00 (#884) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#886) zolynet


zolynet
addikt

Nekem már csak a bakancs volt az utolsó láncszem ami a felszerelésemet illeti.
Tegnap belebotlottam, utánanéztem és ma bezsákoltam.
Atomix Hawx Magna 90x

Idei menetrend:
jan 21-25 Obertauern - haverokkal
feb 8-11 Koraple - feleségemmel
márc 7-10 Murau - céges

Gondoltam akkor most van az ideje, hogy egy normálisat, és hagyjuk a bérelgetést.

Life is too short to stay stock!

(#887) kp78 válasza zolynet (#886) üzenetére


kp78
addikt

Nagyon jól néz ki. :C Mennyiért sikerült?

(#888) zolynet válasza kp78 (#887) üzenetére


zolynet
addikt

89k-ról volt leértékelve 50k-ra , nem lehetett ott hagyni.
Inersport, van még pár darab, ha valaki ráharapna.

Life is too short to stay stock!

(#889) kp78 válasza zolynet (#886) üzenetére


kp78
addikt

Koralpe milyen hely? Voltál már? Egy rövid véleményt tudnál róla írni? :R
Klippitztörlön voltam múlt hétvégén, egy naposnak elmegy az is.

(#890) zolynet válasza kp78 (#889) üzenetére


zolynet
addikt

Koralpe: sielokre írtam :B

Jan 21-25 Obertauern
-----------------------------
Már a 0. napon is síeltünk, hamár délre Mauterndorfba értünk.
A legközelebbi pályára, Grosseck-re mentünk. Nem tetszett, amihez hozzájárult
egy ordas nagy deltázás a 2a pályán. Egész egyszerűen letapadt a lécem és kicsit
sem csúszott. Úgy húzott két haver a lejtőn a vége felé. Hegy aljában 7€ért egy
jó waxolás, ami olyan gyorsan kész volt, hogy még rá is kérdeztem, hogy csak meglevegőztette
vagy tényleg megsimogatta valamivel. :)
1. nap
Busszal gondoltunk hogy Obertauern-re (továbbiakban OT) átmegyünk, hogy mindenki
tudjon drinkelni. Gyorsan kiderült hogy a busz sem megy oda, mert le van zárva (lavina veszély). Így Katschberg-re mentünk busszal. 70km-es pályarendszer, egyszerű mint a faék. Kevés ember, nem igazán buckásodott,napsütés, igazi örömsíelés volt.
2. nap
Reggel utánajártunk, hogy eljutunk-e OT-be, hát nem, viamichelin jelezte hogy lavina miatt zárva
az odavezető út, remek. Így még 1 napot síeltünk Katschberg-en, ami a nap végére már unalmas volt.
Illetve akkora szél volt hogy a fő beülős lifteket lezárták egy órára.
A 70km-es pályarendszer nem mondható túl kicsinek ... már a 2. nap untam. :(
Érdekes hogy a jegyár itt is annyi mint a sokkal nagyobb OT-en, 45,5€
3. nap
Reggelinél kiderítettük hogy 10-15-ig van az út lezárva, ha odaérünk 10 előtt akkor OT elérhető.
Így az utolsó napra sikerült behúzni OT-t, ami kicsit nekem túl lett hypolva. Óramutató járásával ellenkező
irányba csináltuk meg a lecsatolás nélküli körünket. Szerintem nem voltak olyan sokan mint amennyire
buckásak voltak a pályák már 11-12 körül. Emiatt volt csalódás, az a rengeteg bucka. :(
Ha véletlenül OT-re mennék még1x akkor biztos pályaszállásra mennék, mert így nagyon körülményes volt.
Ja, a lavinaveszély az eszméletlen mennyiségű hó miatt volt, 220-250cm!!! :Y

Life is too short to stay stock!

(#891) kp78 válasza zolynet (#890) üzenetére


kp78
addikt

:R

Mauterndorfban már kétszer is voltam, Grosseck, Fanningberg volt meg, Katschberg még nem.
Az tetszik a környékben, hogy több helyre is mehetsz a közelben. :))

[ Szerkesztve ]

(#892) Freddy76 válasza zolynet (#890) üzenetére


Freddy76
addikt

Az objektivitás érdekében kérdezném: Grosseck-kel mi volt a bajod? Mert a leírás alapján az jött le, hogy estél egyet, részben ezért rossz a pályarendszer... Nekem amúgy bejött Grosseck, Katschberg is.

Obertauern egy lufi. Túl van hájpolva. Aláírom, hogy vannak jó pályák, nagyon jó hütték-bulik, de összességében nem akkora szám, mint amekkorának mondják. Sokszor találkoztam én is buckás-jeges pályákkal olyankor, amikor a körülmények (korábbi havazások, tömeg) ezt nem indokolták volna. A másik bajom vele az, hogy papíron nagyon jól hangzik a 100 km pályarendszer, de ebből rengeteg a pályák közötti átkötés, lanka, amelyeket nem neveznék teljes értékű pályának. Katschberg nekem jobban bejön (megjegyzés: a 70 km Obertauern 100 km-éhez viszonyítva azért nem nagyságrendi különbség).

A környéken amúgy pro tipp Fanningberg. Nem túl nagy (30 km), de ez a 30 km tömény élvezet. Csupa jó lejtésű, belátható pálya, nem rövid, nem túl hosszú, szélesek, pont annyira kanyargósak, hogy az jó legyen. Ha választanom kellene, hogy egy hét Katschbergen, Fanningbergen, vagy Obertauernen, Fanningberget választanám.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#893) kp78 válasza Freddy76 (#892) üzenetére


kp78
addikt

+1 Fanningbergnek

[ Szerkesztve ]

(#894) zolynet válasza Freddy76 (#892) üzenetére


zolynet
addikt

A deltázást nem esést jelent, hanem azt amikor a bottal piszkálod magad előre, mert nem csúszik a léc.
A 2a tetejétől az aljáig szenvedtem, ez bearanyozta a napom, lehet azért is nem tetszett a hely, aláírom. Mindamellett kisebbnek tűnt mint Koralpe, ami nagyon fura főleg úgy hogy 2x akkora. :)

Fanningberg-re egyáltalán nem akartunk átmenni, brutál kicsinek találtuk. Akkor már inkább egy kicsivel többet utazunk és Flachau. Oda tervezünk majd menni, sok jót hallottam. Remélem az nincs túlhájpolva, mint OT.

Top 1 nálam még mindig Zillertal, oda el akarom vinni majd a srácokat, egy a baj vele, az nem 5órás út.

kp78: Mauterndorfban a Lüftenegger-ben szálltunk meg, nagyon jó ár érték arányban. 5éjszaka takarítással 48k volt.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#895) Freddy76 válasza zolynet (#894) üzenetére


Freddy76
addikt

Deltázás, valóban, el is felejtettem...

Zillertal más kategória. Ott a völgyben egymást érik a jobbnál jobb terepek, gyakorlatilag bármelyik rendszer király (Hoczillertal, Zillertal arena, Mayrhofen-Penken). A Fanningberget illetően: nem a méret a lényeg, hidd el. Nagyon jó pályák vannak ott. Itt is példa Zillertal: hiába Hintertux a legkisebb ott a völgyben, az a legkirályabb. Szerintem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#896) zolynet válasza Freddy76 (#895) üzenetére


zolynet
addikt

A nem a méret a lényeg hétvégén igazolta magát, Koralpe nagyon bejött, pedig nagyon picike.
Azt sajnálom, hogy Hebalmra nem jutottam el, ott még éjszakai síelés is volt ha jól tudom.

Ha 4-5napra megyünk akkor 100km+-os pályákat nézünk, ezért vettük célba Obertauernt is. Illetve azért mert még senki sem járt ott a bandából. Nem feltétlen keresünk új helyeket, ha beválna egy akkor oda szívesen visszajárnánk. Nekem az egyik az Koralpe lesz, 2naposra ideális. (ha van hó)

Life is too short to stay stock!

(#897) csababarca


csababarca
őstag

Paganellán síeltem múlt héten, szűk 10 év után újra.

Szállás: Relax hotel, Paganellán, korrekt szobák, célnak tökéletesen megfelel, síbusz 3-4 perc kényelmes sétára. Reggeli-vacsora járt, az közepes volt, de nem is lényeges.
Nyilván egy pályaszállás más, de ezt is ki lehet bírni.

Pályák: 33 km sípálya van, Andaloba is le lehet csúszni. Szerintem bőven elég, nem is síeltünk mindenfelé, nem néztünk meg szerintem minden pályát, mert főleg a pályán kívüli területeken küszködtünk, az most nagyobb élvezetet nyújtott. El is gondolkoztam hogy beszerzek egy freeride lécet, mert a head shape 72-m azért bele bele süllyedt a hóba....amiből volt rengeteg.
Na de a pályák, közepes nehézségüek, nekem 15 év síelés után nem okoztak nehézséget. Van fekete része is de igazából nem is vettem észre, mikor leértünk mondta egy egy éve síelő, hogy ez a fekete kemény volt. Én meg: milyen fekete?
Na de egyébként nagyon nagy pozitívum, hogy baromi szélesek a pályák, el lehet férni, hétvégén is hiába volt a felvonóknál tömeg, a pályán nem érződött ez egyáltalán. Minden reggel kezelt pálya várt, ami persze délutánra kibuckásodott, viszont jeges csak egy két árnyékosabb kanyarban volt.

Hütték: a központi nagy hüttét felújították, baromi jól néz ki, kivül belül, szól a zene, dj, bőséges választék, nem horror árak, mindig volt hova leülni, üres poharakat, tálcákat, tányérokat folyamatosan szedegették össze.

Tapasztalat: mindenkinek ajánlom a terepet, ha pályaszállás a cél, akkor inkább Andalo, ott vannak ilyenek is.
Persze kicsit messze van, de lényegesen olcsóbb mind a hütte árak, mind a szállás és bérlet árak, mint egy osztrák terepen.

Viszont elgondolkodtam, hogy úgyis megyek Mátrába 2 éjszakára wellneselni, elviszem a lécemet, és egy délelőttre kérek oktatót, mert az élezéses technikám nem az igazi. Látszik hogy audodidakta módon tanultam. BIztonságosan és gyorsan síelek, nem esek el, páros lécekkel siklok és kanyarodok, de nem szépen. Legalábbis én nem érzem szépnek. Úgyhogy lehet érdemes befizetnem oktatóra.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#898) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Jövő hétvégén mennyire merje Eplénybe menni? Tömegnyomor?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#899) akos3


akos3
addikt

Idén Eplemy mellett eljutottam negy napra Krvavecba is;) sajnos eleg kodos volt aznido, de sikerult igy is megallapitani h nagyon jo hely:) valtozatos palyak, szep kornyezet, barati arak es nincsenek sokan
Egyeduli negativum h nincs buborek az ulos felvonokon sajnos. Keves a tanulo palay, ezert cdak haladoknak ajanlom. De nekik nagyon:)

(#900) zolynet


zolynet
addikt

Sölden: szerdától megkezdődik a szezon! :)

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.