Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

Gyorskeresés

(#101) mayerlaci válasza Fisha (#99) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

'' Ugy kifaradtam, hogy lepni is alig birtam mar''
Azt mondjak a sielésbe 2 jo dolog van amikor felveszed a cipot és amikor leveszed.:)

Mert nem tudtal lemenni liftel?

(#102) MoPeTeR válasza mayerlaci (#101) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Sztem felment a hegyre, és nem ért le időben, mert aznap volt az első csúszása. Márpedig a kapruni gleccser teteje jó messze van az un. AlpinCenter-től, ahonnan a lift levisz a parkolóba. Mint írtam én az eplényi kb. össz. 800m-ert elsőre 45 perc alatt hoztam össze, az a pálya lefele meg van vagy 3km vagy több is talán. Persze ha nem így van, akkor cáfoljon rám az illetékes nyugodtan.
Üdv. MoPeTeR

[Szerkesztve]

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#103) mayerlaci válasza MoPeTeR (#102) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

Mert lefele nem tudott jönni vele?:)

Vagy csákányos?

(#104) MoPeTeR válasza mayerlaci (#103) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Van ott is több fajta persze, de a hegy felénél nem mindegyikbe lehet beszállni! :) Van egy ami felvisz a gleccser tetejére a pálya aljától - ez persze kabinos, van ami egy kisebb szakaszon visz fel - ez 4 üléses (egyszer a kiszállásnál átmentek a lécemen, és mivel akkor sieltem második nap, úgy eltaknyoltam, hogy le kellett állítani a liftet, hogy ki tudjak mászni alóla), de mint sokat tapasztalt kollégánk az előbb említette a gleccseren húzóliftek vannak. Van minden mint a búcsuban :) Persze nem tudom, az igazi okot csak ő tudja megmondani, én csak találgatok. :U
Üdv. MoPeTeR

[Szerkesztve]

(#105) Shalala

Shalala
(senior tag)

Hello!

Nem is tudom eddig hogy kerulte el a figyelmemet, hogy ilyen topic is van a ph-n.

En is mar kb 15 eve jarok minden telen sielni, es ez a kedvenc sportom ugymond.

Ket francia helyet tudok ajanlani nektek ami nekem nagyon bejott buli, sipalyak hossza minosege, fajtaja alapjan: sain-tfrancois longchamp, le-corbier

Mindkettonek van honlapja erdemes megnezni.

Sajnos iden ugy nez ki nekem nem jon ossze a sieles, bar lehet hogy atnezunk szlovakiaba egy hetvegere

u.i.: ha ilyet lattok akkor arra ne menjetek , ugy mint mi :DDD : [link]

(#106) MoPeTeR válasza Shalala (#105) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Hali! Nem lehet elérni a képet :(
Üdv. MoPeTeR

(#107) oceanearth válasza Shalala (#105) üzenetére

oceanearth
(őstag)

nekem jó. Fro-ban még nem voltam, de sztem nem is megyek. 2 fenntartásom van tőle. 1. bussazl vagy 20 óra. nincs olyan lapos üveg, amire 20 órányi pia férne. 2. a jager tuti drágább mint 8,5euro, ha kapható egyáltalán ezért az én preferenciarendszeremben 1. helyen Olaszo. szerepel. hogy miért?
1. olasz nők nagyon jók
2. olasz nők szeretik a magyar fiúkat és nem bírják a piát, magyar fiúk meg igen csak bírják
3. nagyon olcsó a jager!!!!!! idáig a legolcsóbb 8,50 volt, de az éjjel-nappaliban sincs 10euro fölött
4. mindig party van és az olasz nem jelent fel ha 3kor üvöltözöl holt részegen a hotel folyosóján. az osztrák feljelent:D
5. a digók alapjába véve szeretik a magyarokat, kivéve amikor nem
6. ja és olcsó a kaja, mind étteremben és a supermercatoban is
7. a páylák sztem olaszországban vannak a legjobban kezelve
szóval én nagyon Olaszo. prti vagyok, jártam sokat Ausztriába is, de nem jött be, mert k***a drága. a pia is nagyon drága jager általában olyan 13-14 euro, kaja is drága. és az osztrák nők hogy néznek ki?? a pályák általában jók
szlovákia az szörnyű sorbaállsz 1 órát csúszol 1 percet, szörnyű, tanulni okk, de síelni nagyon gáz

kivánom neked, hogy jöjjön össze a síelés idén is

(#108) mayerlaci válasza oceanearth (#107) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

''szlovákia az szörnyű sorbaállsz 1 órát csúszol 1 percet, szörnyű, tanulni okk, de síelni nagyon gáz''

Sajnos ebben igazad van.Én mondjuk tulnyomo reszt Ausztriaban voltam de ott is hasonlo.
Sielés alatt ugye nem pialsz?Egyik ismerosunk ugy vágtatott be a fák közé.2 bordája tört.

(#109) viharhozo válasza oceanearth (#107) üzenetére

viharhozo
(addikt)

szlovákia az szörnyű sorbaállsz 1 órát csúszol 1 percet, szörnyű, tanulni okk, de síelni nagyon gáz

Nemtom, mikor jartal arra, de sztem revideald az allaspontot, rengeteget fejlodtek es fejldonek a szlovakok.

En hosszabb idore Ausztriat preferalom, Franciaroszag iszonyu messze van, Olaszorszagban pedig altalaban az olcso, ami szar (a szallasra ez feltetlenul igaz). Ha a szlovakok tartjak a tempot, es huttekben is elerik az osztrak szinvonal kornyeket, teljesen versenykepesek lesznek.

Egyebkent altalanos problema a palyak tultelitettsege. Tiz evvel ezelott Zillertalban a mostani felvonomennyiseg harmada-negyede volt. Egyre tobben sielnek mindenhol, ami nem feltetlenul jo hir.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110) mayerlaci válasza viharhozo (#109) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

''Egyebkent altalanos problema a palyak tultelitettsege.''

Hát nemtudom azért egesz jol eloszlatjak a hegyek a népet például a parokolok mind fullon vannak de mikor sielek az emeberek nem zavarnak.

(#111) oceanearth válasza mayerlaci (#108) üzenetére

oceanearth
(őstag)

''Sielés alatt ugye nem pialsz?''

nem vagyok hülye. buszba veszek magamhoz nyugtatót(laposügeből jager vagy pálesz), hogy elaludjak, mert annyira nem szeretem a buszutat, aztán este vacsora után kezdődik a piálás és megy reggel 2-3ig majd 8kor kelés pályára föl egséznap síel, majd kaja, pia, bulizás 2-3ig. ez így elég megterhelő, mikor hazamegyek általában 2 hétig alszom. pályán soha nem piálok és mivel jagert iszok csak így nem vagyok másnapos:D
vannak haverjaim, akik úgy mentek síelni, hogy nem vittek magukkal se sílécet sem meleg cuccot. kiemntek kolcsival be az első mercatóba töménytelen pia magához vétele és egész 7en piálás. 1 centiti nem síeltek:D

viharhozó:
1 éve voltam kinnt és nem hiszem,. hogy sokat fejlődtek volna. mindneki paanszkodik az összes havrom közül, te vagy az 1. ember aki nem. kinnt voltunk 5 napot, de szörnyűá volt. volt 4 felvonó, abból 2-t szereltek mindig. a többi 2 működött ott akkora sor állt, hogy 0,5-1 órát kelett sorban állni és lemértem 20másodperc alatt le tudtam jönni a pályán. szörnyáű volt, nem kívánom senkinek, inkább Olaszo.

(#112) oceanearth válasza mayerlaci (#110) üzenetére

oceanearth
(őstag)

szvsz 2-3 gócpont mindig van ahol kell 10-15 percet sorban állni, de a többi nem vészes. áltlaában a hegy allján állsz vagy fél órát utána már nem para a helyzet

(#113) viharhozo válasza mayerlaci (#110) üzenetére

viharhozo
(addikt)

En ide szerettem jarni, amig ott nem maradt a keresztszalagom. :) [link]

Namost, itt szinte csak ulos felvono van, altalaban 4-6 szemelyesek, de tavaly mar harom nyolcszemelyes is volt. Akad jonehany palya, raadasul egymastol viszonylag messze. Megis a februari hetvegeken szinte mindenhol sorban kell allni, 20-30000 ember siel ott olyankor. Ez engem zavar, nem szeretem a tomeget.

(#114) viharhozo válasza oceanearth (#111) üzenetére

viharhozo
(addikt)

Sztem a Chopok nem rossz. [link]

Nekem Donovaly is bejott, bar mindket helyen hetkozben voltunk. 5 napra valoban keves, de egy hetvegere idealis.

(#115) ALI_G

ALI_G
(veterán)

Hali!

Szeretnék menni külföldre síleni idén, úgy február közepén (vizsgaidőszak után). Az a baj, hogy egyedül vagyok, és utitársakat keresnék Szeged, ill. Békéscsabáról. Ha összegyűlnénk páran mehetnénk együtt. Egyedül nincs kedvem.
e-mailben is lehet jelezni, nem mondom, h minden nap betudok nézni a topicba.

(#116) ALI_G válasza oceanearth (#111) üzenetére

ALI_G
(veterán)

ez jó, bár én a hegy tetején könyen megszok egy forralt bort, az mindig jól esik. of korz nem viszem túlzásba. :)
Én 7x voltam szlovákiában, viszont 2 éve (egyetem miatt), csak Kékes volt a legtöbb ahol síeltem. 1 nap, mentünk meg jöttünk. Ezér is akarok végre vmi normális helyre kijutni, mert imádtam síelni. 2 év alatt csak nem felejtettem el. Tavaly kékesen mentek még az apró trükkök :) törni semmimet se törttem még el, bár esni estem már :) ki nem esett? :D

(#117) MoPeTeR

MoPeTeR
(csendes tag)

Az előző oldal egy év alatt lett tele ez meg egy nap alatt feltöltődik!

Éljenek a PH!-s sízők! Vagy a siző PH!-sok! :)

Üdv. MoPeTeR

(#118) ALI_G válasza MoPeTeR (#117) üzenetére

ALI_G
(veterán)

amúgy nekem pár hete jutott először eszembe, és vizsgaidőszak után tuti megkerestem volna, hogy összeszedjek pár síelőt, de most mivel az orrom előtt volt a topic, így rögtön klikk :)
szerintem PH!-s sízők. ;] :DDD

(#119) Shalala válasza oceanearth (#107) üzenetére

Shalala
(senior tag)

Voltam en is olaszorszagban es enis csak jot mondhatok buli/pia-olcsosaga/csajok temaban.

Volt egyszer olyan hogy kb 20km-et mentunk a legkozelebbi nagyobb faluig hogy vegyunk valamit erre minden zarva volt mert ugye deli szieszta :D , csak a turista uzletek voltak nyitva.
Pl 1 uveg bor 30 euro-nal kezdodott :D
Mind1 vartunk 1 orat kozbe bementunk egy kis utcaba ahol az olasz papak sakkoztak a kocsmaban bekajaltunk 2!!! eurobol mint az allat. utanna visszamentunk a helyi boltba kis kosart felvesszuk felenken megyunk a piakhoz. kb 10 percig neman bamultuk az italokat. Kiskosar visszatesz, bevasarlokocsi elo :DDD .... a legdragabb pia a boltban a diszdoboz chivas 1literes kiszerelesben kerult atszamitva 2500Ft-ba :D , alig birtuk hazacipelni a cuccot :D

Viszont hogy a sielesrol is szot ejtsek. A palyak messze messze jobbak franciaorszagban mint barhol mashol ahol eddig voltam. A franciak is kedvesek bulizosak csak franciaul kell nekik koszonni :DDD

A buszut se gaz mert mult evben pestrol indult a busz 20:00-kor megneztunk ket filmet kisebb buli a buszon alvas es masnap reggel 10-re mar ott voltunk...

A kepet mindjart beteszem

na remelem most mukodni fog: [link]

[Szerkesztve]

(#120) oceanearth válasza ALI_G (#115) üzenetére

oceanearth
(őstag)

ember ne szivass. egyetmen a legolcsóbb síelni. annyi sítábort hirdetnek mint a hülye. nekem e-mailre levlistára jött 6 ajánlat és a suliban láttam vagy 20 ajánlatot. mind1ik marha olcsó. szvsz sztem már késő, minden le van foglalva, de azért próbálkozz. van egy csomó ilyen gyűjtő site ahol válogathtasz a sítáborok közül. pl. én most olyanba megyek hogy ismerek vagy 3 embert, de sztemez az első közös nagy piálásig lesz max probléma. úgyhogy sztem kapkodd magad és tessék jelentkezni. egyetemn az a jó, hogy olyan 55kért vannak szuiper full extrás sítáborok

(#121) mayerlaci válasza oceanearth (#111) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

Az szép bár nem sok értelmét látom:)

#113: nyolc szemelyes felvonobol kiszalni nem lehet konnyu.Ott mekkora a beszallokapu egymas mellett nyolc?

PH-s sitabor?:)

(#122) oceanearth válasza Shalala (#119) üzenetére

oceanearth
(őstag)

na ügye?? a pia az iszonyat olcsó a szupermarketekbe, főleg a JAGER ami nálam a fő szempont. mondták is a haverok, hogy Viktor te bazdmeg oda mész ahol olcsó a pia, erre én igen, de ti nem oda mentek?? volt nagy röhögés:D
Fro-t nem szeretném kipróbálni, mert rühellem az összes franciát, voltam már sokszor Párizsban és nagyon nem szeretm amikor utálják, hogy náluk költöm el a pénzt. pl kitiktottak mindket egy szállodából:D de frankón felírták a nevünket, útlevélszám etc.
digóknál az a probléma, hogy nagyon szopón vannak nyitva a boltok, voltam egyszer egy kis faluba stremboba(next to Pinsolo) és nagyon poén volt. az egyetlen bolt az össze-vissaz volt nyitva. de tényleg midnennap máshogy elég poén volt. volt 1 bár, na ott marha sok pénzt hagytunk ott, volt hogy 1 este csak piára 100eurot:D de úgy berugtunk mint az albán szamár.
ja és fát ne lopjatok Olaszországba. mi volt, hogy ilyen fát loptunk, mert eltölrtönk egy ágyat és ki kelett valamivel támasztani és gondoltuk ilyen fahasábbal jó lesz. namost amikor ezt emgcsináltuk jött a házi néni és elkezdett üvölteni. mondta, hogy kihívaj a rendőrséget, mert elloptuk az ő fáját. mondtuk, hogy ez nem az övé, és erre elkezdte viszgálni, mi alig tudtuk vissazfolytani a röhögést, közben a tolmácsa magyarázta, hogy a falopás az főben járó bűn és ezért nagyon szigorúan veszik. majdnem kihívta ránk a rendőrséget. nagy poén volt. falopásért börtön. röhögtünk egy jót, amjd ittunk tovább:DD

(#123) oceanearth válasza mayerlaci (#121) üzenetére

oceanearth
(őstag)

ne viccelj az a legzsirabb felvonó. ugyanis a 8 és 6s személye sülősöknél általában párnázott bőrülés van. az nagyon kényelmes és nagyon gyors, ráadásul van bubi is, amit le tudsz húzni ha fázol. szóüval sztem egyik legjobb felvonók. és igen 8 ember száll be egymás melett:D

(#124) mayerlaci válasza oceanearth (#123) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

Hát igen csak ha mindnki balra száll ki:)
Egyébként én eddig max 4 felvonosba ultem

(#125) norbiphu válasza mayerlaci (#124) üzenetére

norbiphu
(senior tag)

Turracher Höhe - n a hatüléses frankó bőrülés buborékkal és még fűtöttek is az ülések :C

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#126) MoPeTeR válasza oceanearth (#122) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Na tessék itt egy újabb, máshonnan nem hallaható információ: ne lopj fát olaszországban! Ez nagyon LOL! Mindig tanul az ember valami újat. Bár engem sajnos nem fenyeget az a veszély hogy Olaszországban kötök ki síelni :O És tényleg az egyetemi sítáborok a legolcsóbbak, ha lett volna novemberben pénzem 56k-ért mehettem volna Fr.o.-ba síelni! De erről idén lecsúsztam, majd talán jövőre, bár akkor meg éppen államvizsgázni fogok, ha minden jól megy :).

Üdv. MoPeTeR

U.i.: Shalala: nekem a képre azt írja ki hogy ''a képek direkt meghívása átmenetileg nem engedélyezett'', de nem számít, majd megnézem ha már engedélyezett lesz :) vagy ez lenne az a kép amit mutatni akartál :), mert akkor bocs ;)

[Szerkesztve]

(#127) oceanearth válasza mayerlaci (#124) üzenetére

oceanearth
(őstag)

figy most képzeld el azt, hogy milyen szűk a 2esnél a hely. ha megvan akkor elkppzeled, hogy a 4esnél 2szer akkora és ha ez is megvana, kkor jöhet a 8as, ahol megint csak dupla akkora.
szóval sztem simán el tudod képzelni. egyébként sztem a leghangulatosabb elvonó a 4es ülős bubis, az olyan igazi sífelvonós hangulatoto ad.:D benn ültök nem túl sokan nem túl keevsen körülötted a havas táj. hú én imádom. ez az egyik momentum amiért mindig megyek síelni, a havs táj. egyszerűen gyönyörűek azok a ahavs fenyők.(na meg a jager:D) I'm lovin it

(#128) mayerlaci válasza oceanearth (#127) üzenetére

mayerlaci
(senior tag)

elképzeltem:D
Szep tajakat csak az lat aki jol siel es felmegy a tetore.Egyebkent oan is szokott lenni hogy a lenti palyakon kod fent meg napsutés.

(#129) oceanearth válasza MoPeTeR (#126) üzenetére

oceanearth
(őstag)

:D hát először mis majd behugyuztunk a röhögéstől azt hittük dilis a házi néni, aztán kajak elkezdte vizsgáni, hogy ez az ő fája-e? mondom ilyen nicnsen. aztán ránk fogta, hogy elloptuk az ő fáját. mondom a tolmácsnak, hogy mondja már meg neki, hogy nem az öüvé. és ekkor mondta a tolmács, hogy ez főbenjáró bűn.:D
az az igazság, hogy egy jó 10 éve járok sítáborokba és valahogy mindig történik velünk valami ilyesmi. pl egyszer kitörtünk egy üvegjatót. máskor meg egy áygat ketté, amit a fákkal polcoltunk alá:D 2 napra rá, rendeztünk egy kurva nagy partit ahol kcsiit többet ituunk a kelleténél és nem egy ember boázott. másnap 2 haver maardt taakrítani, meg ők sazrul is voltak. kirakták a foltos(leboázott) matracot száradni az erkélyre. majd délután berohan a házi néni és elkezd üvöltözni, hogy mi a afszt csinálunk. mondta, hogy annyi a kaukciónknak. először csak néztünk, hogy mi a rákot keresett az itt, amjd hagytuk a fenébe. aztán este isszuk a jagert és beszélgetünk, mikor kinézünk az üvegajtón a melletünk lévő házból egy nő kukkolt távcsővel:D:D a házi néni volt, akkor majndem bepisáltunk a röhögéstől és rájöttünk, hogy honnan tudott ez mindenről. utána megoldottuk a dolgot, hogy elhúztuk a függönyt:D

(#130) oceanearth válasza mayerlaci (#128) üzenetére

oceanearth
(őstag)

sőt fordítva is:D sztem ahoz nem kell jól síelni, hogy felmenj a hegyre. van egy havrom aki úgy tanult meg síelni, hogy 1 nap ráément a piros pályára és kanyartól kanyarig síelt. közte golyóba, azt a kanyarba valaki mindneig megfogta, legtöbbször túristák vagy oalszok akik össze vissaz anyáztak de volt, hogy hgáló:D:D aztán megtanult fékezni és kanyarodni is

ja és az előző hszemben lefejtettem egy linket
[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060117/../060117/DSC00016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
és ez csak a jager
[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060117/SANY0027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

[Szerkesztve]

(#131) norbiphu válasza oceanearth (#130) üzenetére

norbiphu
(senior tag)

az menő lehetett :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#132) MoPeTeR válasza oceanearth (#130) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

nekem is ilyen volt eplény, csak ott nem háló van a pálya szélén, hanem tüskés bokor, meg betonoszlop - azon van a világítás, egyszer át is öleltem az egyiket :)

u.i.: én a te képeidet sem látom, csak a hibaüzenet - képeket, most nálam döglött be valami :F

[Szerkesztve]

(#133) KrenAtesz

KrenAtesz
(veterán)

Sziasztok!
Csak egy kérdésem lenne: (nem röhög :D )
Szerintetek 2m-es magassággal, és közepes testsúly-al meg lehet(ne) tanulni sielni? Mert szeretnék, de szvsz nem vagyok alkalmas rá.. :( Nektek erről mi a véleményetek?
Üdv: Atesz

(#134) MoPeTeR válasza KrenAtesz (#133) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Miért ne lehetne? Csak megfelelő lécet kell választani, mondjuk egy 180cm -es carving lécet, azt úgy is olcsón lehet kapni aukciós oldalakon, mert valaki megveszi, mert azt hiszi carving lécet is a régi rendszer 'testmagasság +10cm' alapján kell venni, pedig inkább 'testmagasság -15cm', kezdőknél több is akár. Ami neked pont jó!
Üdv. MoPeTeR

[Szerkesztve]

(#135) KrenAtesz válasza MoPeTeR (#134) üzenetére

KrenAtesz
(veterán)

Akkor van esélyem :D (bocsi az örömömért, csak én úgy voltam vele, hogy a magasságom miatt nem nagyon lennék rá alkalmas :B )
Akkor majd ha lesz vmi alkalmam, elmegyek, kipróbálom magam :)
És mégegyszer köszi :R : Atesz

(#136) MoPeTeR válasza KrenAtesz (#135) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Most néztem: Bode Miller 188cm magas, és világbajnok, meg olimpiai bajnok műlesikló. Tehát sztem nem hátrány egyáltalán. :)
Jó síelést! Mindenképp próbáld ki! Megéri!
Üdv. MoPeTeR

mod: Örülök hogy örülsz :) nincs mit

[Szerkesztve]

(#137) oceanearth válasza KrenAtesz (#133) üzenetére

oceanearth
(őstag)

csak annyi a hátráynod, hogy magasabbról esel, így nagyobbat. egyébként van 2 méter 5 centis haver aki síelt velünk. neki az volt a durva, hogy 46os sícipőt kapjon. az egész HÓSHOWn 1 darabot talált:D

(#138) KrenAtesz válasza oceanearth (#137) üzenetére

KrenAtesz
(veterán)

Na igen. A cipő.. Akkor azért is lesz majd egy köröm.. Megoldom :)

MoPeTeR: köszi! :R

(#139) oceanearth válasza KrenAtesz (#138) üzenetére

oceanearth
(őstag)

ne aggódj 48 fölött is van cipő, csak azt már lábra csinálják. kcsiit drága ugyan, de az jó életed végéig. ja és cipőn nem szabad spórolni az a legfontosabb. főleg, ha jól síelsz, akkor 7es feletti flexű cipőket kell venni, hogy az összes erőt átadja a cipő a lécnek és ne vesszen semmi kárba. nekem egy HEAD van. 3 éve vettem, akkor volt akcióba, mivel előző évi modell 75 helyett 60, de nagyon megérte mert egészen más vele síelni mint egy 20e forintossal. ja és ezt a lábra tudod melegíteni, nagyon zsír. szóval cipőből érdmes beruházni. egyébként én is gagyi 1 csatos meg ahsznált cipővel kezdtem, bnem apara, csak ha már jól síelsz akkor kell a jó cipő

(#140) ALI_G válasza oceanearth (#120) üzenetére

ALI_G
(veterán)

aha, én láttam tavaj 1et. Ez nem igazán a TTKsok sportja (az összes szarházi csak punnyad otthon a gép előtt, én meg eltévedtem és helikopter vagyok :D). 2 év alatt 1 hirdetést láttam, de most akkor jobban körülnézek. OK, hogy első piálás stb. nem vagyok én nyám-nyila, könnyen simerkedem, sőt...csak gondoltam jobb nem egyedül tölteni az utazást stb, esetleg PH-s arcokkal. Érted.

(#141) MoPeTeR

MoPeTeR
(csendes tag)

Nem rossz ötlet a PH!-s sítábor, de szerintem sem lesz idén belőle már semmi, két ok: 1. aki akart az már foglalt szállást, és menni fog síelni 2. már nagyon kevés hely van ahova még tudsz szállástfoglalni, legalábbis ahogy elnéztem max. 1-2 hét az is az adott ország síszünet időszakában, ami ugye nem egészséges :DDD, ha jól hallottam.
Üdv. MoPeTeR

[Szerkesztve]

(#142) oceanearth válasza ALI_G (#140) üzenetére

oceanearth
(őstag)

hát én az ELTE TTK-ra járok matekozni egy arcal és ott minden faliújságon van 3-4 sítábor ajánlat. szvsz nem hiszem el, hogy más egyetemen nem így lenne. biztos sok van, csak nem figyelsz. sztem ha még akarsz menni, akkor gyoirsan izzítsd be magad, és találj valamit, mert vszínű lesz még hely, de már necces

(#143) Fisha válasza MoPeTeR (#104) üzenetére

Fisha
(senior tag)

Jol mondtad. Ha folmesz a legtetejere, akkor onnan egy jo 2-3 km-es szakaszon le kell jonni, hogy eljuss a kovetkezo liftig. Ha meg mar ''lecsusztam'' 1-2 km-et, logikus, hogy a visszafordulas sem kifizetodo. :)

(#144) Fisha válasza KrenAtesz (#135) üzenetére

Fisha
(senior tag)

Szerintem is nyugodtan vagj bele. Tavaly en is feltem tole, mert elotte probaltam megtanulni korizni, es sehogyse ment. De kellemes meglepetes volt. Nagyon hamar meg lehet olyan szinten tanulni, hogy egy kek palyan tok elvezetesen lecsusszanj.

(#145) oceanearth válasza Fisha (#144) üzenetére

oceanearth
(őstag)

hát ja. általában azt lehet mondani, ha van egy kis bátorságod és érzel a síeléshez egy kis affinitást, akkor 1 hét alatt meg tudsz tanulni párhuzamos léccel síelni és akár egy feketén lejönni. persze lécbiztonságod az nem lesz, de az elején még az senkinek sincs.
sztem a koriba meg a síbe sem az a nehéz, hogy megtanulj korizni meg síelni, hanem, hogy legyen léc ill korcsolya biztonságod. értem ez alatt, hogy elmész síelni és nem esel 1 hétig. vagy lemész a műjégre azt nem esel egyszer sem. ez az igazán nehéz, és ehez kell sok idő, főleg a sínél, mert ott azlért egy fekete pályán ha jó gyorsan lejössz oda azért már nagyon kell láb is, meg lécbiztonság, na meg felszerelés

(#146) Fisha válasza oceanearth (#145) üzenetére

Fisha
(senior tag)

Mondjuk en az atlgosnal gyavabbnak erzem magam ilyen dolgokban. A sielesnel is feltem az esestol nagyon, de olyan puha a ho, hogy nehez ugy esni, hogy bajod essen. Elejen inkabb a lassu labszetcsuszasokbol lehet baj, mivel nem old le a lec, de szep lassan kitekeredik a labat.

Na a korizasnal viszont eleg nagy gaz a taknyolas. Foleg ha az ember a mujegre jar. Ha elesek rogton mennek at rajtam harman.. :(

(#147) oceanearth válasza Fisha (#146) üzenetére

oceanearth
(őstag)

nem kell parázni az eséstől inkább meg kell tanulni esni. de tényleg. én akkor ''esek'' a legnagyobbat, amikor van egy átcsúszó rész és sífutó lépésben kell meni, hogy legyen valami sebességed és ne kelljen gyalogolni az átcsúszó részen. ilyenkor szokott lenni, hogy leragad a botom, azt eldölök oldalra. a másik tipikus esésem, amikor leérek a felvonóhoz, várom a többieket rátámaszkodok a botomra és elesem. ja és szokott olyan is lenni, hogy befékezek egy letörés előtt és egyszerűen csak eldődöl. már vagy 2-3 éve csak ilyen eséseket profukálok, pályán nomrális esést már nem nagyon szerencsére, de ezek is fájnak ám naon.

(#148) MoPeTeR válasza Fisha (#146) üzenetére

MoPeTeR
(csendes tag)

Én is így vagyok a korcsolyázással, hogy ha az ember ott elesik, akkor nagyon beüti magát, viszont a síelésnél, bár nagyobb a sebesség mégiscsak puhább a hó - jó esetben :) Meg aztán ha az ember felmegy a jégre, és megunja fogjamagát és lejön leveszi a korit az elmegy haza. De a hegy tetjén állva síléccel a talpadon, zsebedben a több napos bérlettel már nem csinálsz ilyet :) A hegyről le kell jönni, és akkor inkább már minden kanyarban elesve, mint síbakancsban sétálva :) Ezért tanultam én meg rövidebb idő alatt síelni,mint korcsolyázni :DDD Na én megyek tanulni, mert az idei síelés feltétele, hogy átmenjek mindkét szigorlatomon :((( De azért majd esténként néha benézek ide. Addig is üdv. mindenkinek!
MoPeTeR

(#149) Shalala

Shalala
(senior tag)

Na meg egy proba aztan ha ez se megy akkor hagyom a francba ::D

Szoval itt a kep: [link]

(#150) ALI_G válasza Shalala (#149) üzenetére

ALI_G
(veterán)

szerintem hagyd a francba........ja, sikerült :))

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.