Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Finwe válasza 7 (#250) üzenetére


Finwe
őstag

Tehát csak hsz-t gyűjtöttél :DDD

Nem is gondoltam, h pont ugyan olyan a bigfootod mint az enyém, más gyártótól is lehet kapni ilyet természetesen.

Próbáltad már a bigfootot? Nem teljesen ugyan olyan, szerintem. :B
Viszont piszkosul lehet vele menni, a szuper-rövid lendületet is könnyű kivitelezni :D

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#252) 7 válasza Finwe (#251) üzenetére


7
addikt

Nem. :P

Próbáltam egyszer kölcsönben, azért is bátorkodtam azt kérni maradandóra. A síelési technikám van annyira beteg és egyedi, hogy nemigen kellett változtatnom rajta az alatt az 1 nap próba alatt, és ugyanúgy tudtam vele repeszteni (értsd: a cipőket olyan szorosan tartom egymás mellett, mintha össze lennének drótozva). :K

(#253) Finwe válasza 7 (#252) üzenetére


Finwe
őstag

"a cipőket olyan szorosan tartom egymás mellett, mintha össze lennének drótozva"

Az a szép! Én is így csinálom, legalábbis kívülről -azt mondják- így néz ki, én nem vagyok elégedett vele de carving léccel nem is lehet tökéletesen teljesíteni hagyományos technikában de carvingban nagyon állat :DDD

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#254) 7 válasza Finwe (#253) üzenetére


7
addikt

Hagyományos párti vagyok, csak ugye hagyományos lécet már nemigen lehet kapni. Mindenesetre carving lécet csak akkor vennék magamnak, ha már a jóatyámtól örökölt 190-es Rossignolom is megpusztul. :D

A cipőim amúgy általánosságban egymáshoz is érnek, ha a terep megengedi. Nem csúsztatom őket előre-hátra egymáshoz képest, inkább csípőből fordulok, a botos mozgást kihasználva (board is, bigfoot is bottal megy :D)

(#255) Balamber:)


Balamber:)
csendes tag

Egy napos síelést szervezek Ausztriába Weinebene-be (Steiermark-Kärnten) Graz alatt 68km-re Deutschlandberg mellé.

Indulás reggel 5.30 körül érkezés 9.00-ra a felvonók indulására. Hazaindulás 16.30-17.00 körül (a felvonók 16.00-kor visznek föl utoljára) érkezés a kora esti órákban.
Étkezés a helyszínen megoldható a felvonóknál található hüttében.
(Egy tál húsétel pl.: bécsi szelet, holstein szelet stb kb 1800,-Ft, de lehet szendvicset is kapni.)

Kocsi (4 embernek tágas) természetesen részemről biztosítva, igény esetén 175-ös és 180-as carving sílécet tudok adni 2 párat (Fischer, Kneissl - nem a legújabb modellek, de jó állapotúak), és 1 pár 42-43-as küröli tavalyi modell Techno Pro bakancsot + 1 pár síbotot.

Az útvonal Balatonfüred-Veszprém-Ajka-Rábafüzes/Heiligenkruz-Graz-Deutschlandsberg-Weinebene. (~280km)
A pályák kezdőknek és haladóknak is megfelelőek.
(főleg kék és piros pályák vannak, fekete csak egy rövidebb szakasz van. 50ha-on 15km pálya.)

Az indulás dátuma rugalmas.
Egy összetartozó társaság (max) 3 jelentkező esetén bármikor alkalmas, ha több felől jövünk össze akkor megbeszélés kérdése a dátum, de lehetőleg szombatra kell időzíteni az indulást.

Az utazás költsége: 4800,-Ft/fő. (Ebben az oda-vissza út és az autópálya matrica értendő, a felvonót mindenki saját maga a helyszínen fizeti, egyéb költség nincs.)
A felvonóárak egész napra (7 felvonó van ha jól számoltam):
-felnőtt: 24,5 €
-jugend /senioren: 20,5 €
-gyerek: 14.5€
(lehet olcsóbbat is venni, de egész napra van értelme...)
Bővebb infó a helyről itt: http://www.weinebene.at/

Ha valakit érdekel, telefonon vagy itt privátban elér.

(#256) Kicker


Kicker
senior tag

üdv

25én megyek 5 napra szlovákiába valami martinba síelni.

kérdés: ki ismeri helyet, mit kell tudni róla?

soha életemben nem síeltem, és nagyon fosok a sérüléstől, mivel lassan kezdődik a fociszezon....

kérdés:
neki álljak síelni 5 napos kalandban, vagy kérjek inkább snowboardot, amivel elcsúszkálok? azt hallottam, hogy snowboardozni könnyebb tudatlannak... korcsolyázni egyébként tudok, igaz idén azt sem csináltam. mit javasoltok???? :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#257) 7 válasza Kicker (#256) üzenetére


7
addikt

Leven kezdo vagy, neked jo gyakorlatilag akarmilyen terep.
A board gyorsabban, de fajdalmasabban tanulhato. Te valasztasz, mit szeretnel inkabb. :)

Serulestol sieleskor nem kell felni egyaltalan, nem jellemzo, foleg nem kezdok koreben. Attol meg, hogy extrem sportkent emlegetik, nem veszelyes, ha esszel csinalod. Mindenesetre erdemes atolvasnod nehany oldalt, mielott nekiugrasz a dolognak, hogy kapj nemi iranyelvet.

[link]
[link]

(#258) philoxenia válasza 7 (#257) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Wii-n tanulható ? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#259) 7 válasza philoxenia (#258) üzenetére


7
addikt

Nem tudom, szerintem nem. Bar szerintem semmilyen teljes testet igenylo fizikai tevekenyseg nem tanulhato Wii-n. Teniszezni se fogsz tudni tole, ez meg meg annal is osszetettebb. :)

(#260) Finwe válasza 7 (#259) üzenetére


Finwe
őstag

Csak meg ne sértsd a teniszezőket ;]

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#261) 7 válasza Finwe (#260) üzenetére


7
addikt

Ugyan, nincs azoknak agyuk ahhoz, hogy sertesnek vegyek ezt a postomat, illetve azt, amire valaszoltal. ;]

(#262) philoxenia válasza 7 (#261) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hódeszkával nagyobbat lehet ütni, mint teniszütővel, ráadásul a sportághoz használt ruházat is alkalmasabb egy verekedés alkalmával, mint azok a trikók és gatyák..... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#263) 7 válasza philoxenia (#262) üzenetére


7
addikt

Nem biztos, hogy nagyobbat lehet utni, technika kerdese. Teny, hogy amennyiben ugrasbol tolod a masik arcara a hodeszkat ugy, hogy meg rajta is allsz, nagyobbat csapsz vele, mintha a teniszutot fogva csapnad arcon a masik embert.

Tehat amennyiben majdnem rendeltetesszeruen hasznaljuk az eszkozoket, igaz ez az allitasod, viszont egy verekedesnel nem jatszhatod el mindig azt, hogy lecsatolsz, felbattyogsz a hegyre, felcsatolsz, nekiindulsz ujra az ugratonak, tehat egyuteses taktikara kell gyurni, hiaba nyujt jobb vedelmet a ruhazatod. :P

(#264) philoxenia válasza 7 (#263) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak egyszerűen saját terepen kell küzdeni. A hóban percek alatt megfagynak a teniszezők -20 fokban. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#265) 7 válasza philoxenia (#264) üzenetére


7
addikt

A teniszpalyan meg ropogosra sulnek a sielok/boardosok. :P

(#266) Kicker válasza 7 (#257) üzenetére


Kicker
senior tag

:R

akkor marad a síléc, köszi a megnyugtatást és a linket.. :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#267) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Ma jöttem haza a Flachau-i (Ausztia) sielésből.A tervezett 6 nap sielésből 1 elmaradt az idő miatt,ezzel szemben az egyik legjobb év volt az biztos.
Nagyon-nagyon vágyom vissza innen a szürke hétköznapokból. :O

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#268) 7 válasza N4r4ncs (#267) üzenetére


7
addikt

Megértelek. Mi 9-én megyünk Paganellába, nagyon várjuk már a csapattal. :D

(#269) Bocaa válasza 7 (#268) üzenetére


Bocaa
senior tag

Én is 9-én meek sielni.De én szlovákiába meek :)) Amit a neten néztem nem túl sok a hó arrafelé :O DE remélem 3-4 felvonó csak müxik.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#270) 7 válasza Bocaa (#269) üzenetére


7
addikt

Addig még eshet, bár félek, az olaszoknál sem lesz sokkal jobb a helyzet. :P

(#271) Bocaa válasza 7 (#270) üzenetére


Bocaa
senior tag

Akkor kollektív PH! Sz....s lesz :DD

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#272) tkazmer válasza 7 (#268) üzenetére


tkazmer
addikt

mi is mostanában megyünk, 10-én lackenhofba

(#271) Bocaa
remélem, lackenhof OK, bár most bogarat ültettél a fülembe, utánanézek..
mod: elvileg még 40-60cm hó van, valamire csak elég lesz..

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#273) venember83 válasza 7 (#270) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, a franciáknál is kevés hó volt, voltak pályarészek a Mont Blanc mellett (Saint Gervais) amiket le kellett zárni, mert már alaposan kikandikált a föld és a fű itt-ott. Persze a hazaindulás napján elkezdett havazni, igy lehet, hogy már jobb a helyzet.

yeti: Te parlare italiano? Ja, nem kellett többet fizetni, mint utóbb kiderült, minden elég jó és szép volt, bővebben majd hétvégén a logouton.

[ Szerkesztve ]

(#274) 7 válasza venember83 (#273) üzenetére


7
addikt

"bővebben majd hétvégén a logouton."
Kabbe, szombat hajnalban indulok :D

Amúgy nem, nem beszélek olaszul. :)

(#275) venember83 válasza 7 (#274) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát sajnálom, de dolgozni kell mostanság.....

(#276) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

En jovo heten megyek eletem elso sielesere.

Drukkoljatok egy epsegben hazaerjek! :B

(#277) venember83 válasza ipavlidu! (#276) üzenetére


venember83
nagyúr

Az a lényeg, hogy jól érezd magad! Ebben sokat segít pl ha jó a tásaság. Az esésektől nem kell félni, a legritkább esetben okoz komolyabb fájdalmat, viszont a sípcsontodat tuti fel fogja törni a bakancs, de pár év alatt hozzászokik a sípcsontod is ;) Szóval ne félj, nincs mitől!

(#278) tkazmer válasza ipavlidu! (#276) üzenetére


tkazmer
addikt

drukkolunk!
Arra esetleg figyelj, hogyha nagyon begyorsulsz, és nem tudod magad irányítani, inkább ess el, mert ugyan a szemben lévő hegyoldal/fa mindig megfog, de a hó kellemesebb..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#279) 7 válasza ipavlidu! (#276) üzenetére


7
addikt

Fogadd meg az oktatók tanácsait, még akkor is, ha faszságokat mondanak (szoktak néha). :K

Ha meg nem megy valami, ne felejts el kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#280) venember83 válasza 7 (#279) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze már, kérdezni, minek? Menni kell s kész, az ember előbb-utóbb rájön, főleg ha egy oktató is segíti a tanulásban. :K

(#281) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hat a tarsasag tuti jo lesz!

Majd igyekszek vigyazni magamra, bar gondolom az elso par oran kb. azt fogjuk gyakorolni hogyan vegyunk fol egy cipot! :))

Ja es persze kosz a tanacsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#282) 7 válasza ipavlidu! (#281) üzenetére


7
addikt

Á, az hamar megvan. A levétel is. De az az eufória, ami a levétellel jár kezdőként... :DDD

(#283) venember83 válasza 7 (#282) üzenetére


venember83
nagyúr

Kezdőként is imádtam felvenni, de levenni most is kis könnyebbség, ha nem is egyértelmű öröm.

(#284) Finwe válasza venember83 (#283) üzenetére


Finwe
őstag

Én most is a cipő levételt szeretem a legjobban :D

Egyébként mi is most megyünk majd pár napra osztrákokhoz, a helyet nem tudom.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#285) Finwe válasza 7 (#268) üzenetére


Finwe
őstag

Most nézem, Paganellán már voltam :D A hátsó piros pálya a jó ;)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#286) 7 válasza Finwe (#285) üzenetére


7
addikt

Én is voltam, ott nyestem végig az ujjamat :P

(#287) tkazmer válasza 7 (#282) üzenetére


tkazmer
addikt

nekem a levétellel kapcsolatban van kellemetlen élményem is: a (bérelt) síbakancsot fent kellett hagyni a pályánál, a rendes cipőmet meg lent hagytam a parkolóban, így a kettő közötti utat egy cba-s és egy nike-s szatyorban töltötte a lábam:) (bár az út nagy része kabinban folyt le) a nike itt is jobban teljesített:)
egyébként tényleg kellemes érzés..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#288) tkazmer


tkazmer
addikt

most értünk vissza az 5 napos lackenhof-i síelésből.
a hely nem rossz, magyaroknak kifejezetten ajánlott, nagyon sokan tudnak magyarul, van ahol magyar kiírások is vannak.
a pályák viszonylag jók voltak, bár mivel nem esett hó, tegnapra már elég jegesek lettek a sok pancser snowboardos miatt (főleg a fekete pályák meredekebb részei).
ma esett kb 10cm hó, aki most menne oda, jól járna.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#289) 7 válasza tkazmer (#288) üzenetére


7
addikt

Részemről is egy kellemes sizés zárult a mai nappal. Nagyon jól éreztem magam, jó volt az időnk is, a pályák is, a társaság is :)

(#290) Bocaa


Bocaa
senior tag

Én is megjöttem :) (Bár még egy hétig maradtam volna :O )Csak hóágyúzott pályák voltak.De jó volt és ez a lényeg. :DDD :))

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#291) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Megjotteeem! Hat ez a sieles nagyon bejon nekem! :D Nagyreszt agyuzott palyan voltunk, de negyedik napra elertem, hogy le tudjak menni kozepesebb lejtokon is (polomka, myto). Most sieltem eloszor, ugyhogy orult a fejem. :)

Bar szlovakia nem tett tul jo benyomast szamomra. :(

(#292) 7 válasza ipavlidu! (#291) üzenetére


7
addikt

Örülök, hogy jól érezted magad :D

(#293) tkazmer válasza Bocaa (#290) üzenetére


tkazmer
addikt

mi a különbség a hóágyúzott és a természetes hó között síelés szempontjából? Elég sok éve síelek már, de eddig mindig sikerült kifognom megfelelő időjárást ahhoz, hogy ne legyen szükség rájuk...

(#291) ipavlidu!
jövőre már menni fognak a meredekebb fekete pályák is(ha nem vagy tériszonyos), legfeljebb sokan elhúznak majd melletted.:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#294) Bocaa válasza tkazmer (#293) üzenetére


Bocaa
senior tag

A műhó tulajdonléppen kis jégdara.ezen is jó sielni csak kijegesedik könnyen :(((

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#295) tkazmer válasza Bocaa (#294) üzenetére


tkazmer
addikt

ja értem. a jeget viszont már megszoktam, sokkal jobban zavarnak a hóbuckák, ha ezen múlik, hóágyúzzanak csak:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#296) Bocaa válasza tkazmer (#295) üzenetére


Bocaa
senior tag

Ez egy jó hozzáálás!Akkor téged a műhó nem fog zavarni :)

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#297) 7600 GS válasza ipavlidu! (#291) üzenetére


7600 GS
addikt

A szlovákok azok köztudottam bunkók.A legjobb sípályákAusztriában,Olaszországban,Svájcban vannak.Még SzloVÉNia is jó.Meg némethon is.

(#298) (Kolombusz) válasza 7600 GS (#297) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az a bunkó, aki azt mondja, köztudottan bunkók.

Én nagyon, nagyon sokat jártam Szlovákiában és valahogy nem találkoztam bunkókkal. Ha kedves vagy, mosolyogsz, ők is azok.

(#299) 7600 GS válasza (Kolombusz) (#298) üzenetére


7600 GS
addikt

Tolakodnak,leszólnak,stb.Én amikor ott jártam,ezeket tapasztaltam.

(#300) Bocaa válasza 7600 GS (#299) üzenetére


Bocaa
senior tag

HA ők Tolakodnak akkor mi melyenek vagyunk???Tesco.......Madaras teszkó.........De még a belvárosban közlekedni is.........Látom nem sokat voltál Pesten MERT OTT SOK BUNKÓ VAN
(Tisztelet a kivételnek).Tudsz Szlovákul???Vagy mire alapozod hogy leszólnak???Nem megkértek menj arréb stb.De lehet ,hogy a MAGYAROK által lakott területen voltál.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.