Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MoPeTeR válasza Shalala (#149) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

IGEN!!! Sikerült! Köszi :R Oks. Akkor ilyen helyekre nem megyünk :)
Persze eddig sem a te hibád volt hogy nem lehetett látni.
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#152) oceanearth válasza Shalala (#149) üzenetére


oceanearth
őstag

nálatok volt a bazdmeg, mert nekem mind a 3 megoldás műkdöött

(#153) Fisha válasza oceanearth (#152) üzenetére


Fisha
őstag

Nalam is mukodott mindegyik

(#154) MoPeTeR válasza oceanearth (#152) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Jah most néztem egy másik gépről, és ott jó, asszem megérett az otthoni gép egy Windows újra telepítésre :) Pikkel rá a képfeltöltés.hu :((

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#155) mayerlaci válasza oceanearth (#145) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Igen apam is regebben azt mondta ''jo jo lemegyek akarmien pályán de nem tudok sielni''
szoval ha egy oktato meglátná kirohogné

#146:Ha lassan mesz es kitekeredik a labad akkor is leold a lec.Ha V alakba mennek szet a labaid akkor van gaz.

#141:en sem idenre gondoltam:)

(#156) Shalala


Shalala
senior tag

Azthittem mindenknel rossz, csak nalam mukodott vegig :D

(#157) MoPeTeR válasza Shalala (#156) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Jól van na! Nekem nem ment, és nem tudom miért, egyébként (#107) oceanearth - írta hogy neki megy - első két szó. Bocs mégegyszer! :R
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#158) MoPeTeR


MoPeTeR
csendes tag

Nem tudja valaki mikor lesz síszünet Szolvákiában? Remélem nem lesz túl nagy zsufi amikor mi megyünk! :) Előre is köszi az infót!
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#159) hmhm válasza MoPeTeR (#158) üzenetére


hmhm
aktív tag

jan 15-20-ig voltam Chopokon, esélyes hogy síszünet volt, Szlovákiába minden évben megyek csak jan 20-tól általában és akkor abszolut nincsenek sokan, de idén telibelőttem a tömeget..
Egyébként előítéleteitek vannak szlovákiával szemben, ugyan az idén betelt a pohár nálam is, mert a tipikus ''rohadjak meg hogy nálad költöm a ki***ott pénzem'' már eléggé idegesít..a pályáik fejlődnek, de jórészt azért mert külföldi pénzbe kerülnek, a gondolkodásuk még mindig nagyon rossz...nem egy marketingfelfogás.
Ettől függetlenül tanulni egy Donovaly-t, pályaszállásban 1 hétre is akár egy Jasnát bármikor tudok ajánlani, csak eleget kell inni ahhoz hogy az ember elviselje a rohadt ''cselákokat''. Ja ami talán pozitívumként szolgálhat náluk, hogy semmilyen idegennyelvet nem beszélnek, így nem kell erőlködni angolul vagy németül mert úgysem értik :D

(#160) scang


scang
senior tag

[link]


valakinek innen valami?

már csak pár db van

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#161) MoPeTeR válasza hmhm (#159) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Hali! Köszi az infót, remélem februárig kisíelik magukat :) És megfogadom a tanácsodat, majd sokat iszok, persze csak síelés után :) A nyelvproblémákról meg: ausztriában is ahol tavaly voltam csak németül tudott a nő, angolul egy szót sem. :( Azért az nagyon meglepett.

Íme a hozzá kapcsolódó kis szösszenet:
Egy kisebb szállodában voltunk. Két egymás mellett lévő 5 fős szoba volt foglalva, az egyik nagyobb utazási irodán keresztül. Odamegyünk nőci körülmutogatja a szobákat, minden ok, elvisz egy garnitúra törölközőt, mert leesett a földre a fürdőben. Megkérdezte hozzon-e másikat, mondtuk nem kell, úgy is hoztunk magunkkal. Mikor indultunk haza, megnézte a szobákat és mondja nincs meg két garnitúra törölköző, mondjuk mi hozzá sem nyúltunk, egyet sem használtunk. Erre persze baromi nagy veszekedés lett, a lényeg az hogy 3-an voltunk a 10 emberből, akik jól tudtak angolul, és csak a bnőm tudott németül, de ő kb. 5 perc után teljesen kiakadt a tolmácsolásban. Ezért gondoltuk, ausztria, frankó szállás csak tudnak angolul is, de nem! Semmi csak németül, hát pusztuljon el az ilyen. És a végén kiderült, hogy a másik szobában, a szekrényben hagyta a többi törölközőnket :Y , és ezért fél órát álltunk a hallban! Aztán nem írtunk semmi szépet a vendégkönyvbe. De oda sem megyünk többet. Illetve a tanulság, listát kell iratni, hogy pontosan mit adott át a nő, aztán aláíratni vele, nyáron horvátországban meg is kérdeztük, hogy van-e lista. Nem volt, meg sem nézték hogy minden meg van-e mikor eljöttünk. Persze nem hoztunk el semmit. :)


Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#162) MoPeTeR válasza scang (#160) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Hali! Ez hogy tartozik a síeléshez?
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#163) hmhm válasza MoPeTeR (#161) üzenetére


hmhm
aktív tag

Az tény, hogy szlovákiában a szezon mint ahogy máshol is februárban van...de pl a jasnán ha kizárjuk a helyi erőket akkor csekély pl a magyarmennyiség, ellentétben pl donovalyval, ugyan 65 km a + távolság kb, de a magyarok nagyrésze inkább leragad a 10km körül ''pályarendszernél'', mikor jó 20km-el többet kapnának egy pici energiabevitellel...no de nem erőszak a disznótor...lengyel és ukrán túristák vannak a legtöbben, de még mindig csekély..egyébként a legjobban a március elejét javasolnám, akár szlovákiába akár bárhova...érdemes nézegetni az akciós síutakat, pl most néztem 3 napos jasna közeli kikapcsolódás félpanzióval 7900Ft...a másik amit javasolnék, hogy létezik egy ún. EURO26 kártya, kb 2000ft-ba kerül a kiváltása, és szlovákiában a legtöbb sípályán igénybe tudod venni (donovaly ha jól tudom 20% kedvezmény, jasnánál diákáron kapsz jegyet, bérletet)...persze ugyanúgy az összes többi eu országban fasza kedvezmények vannak, ja..feltétel..26 év alattinak kell lenned :D

Mindenhol vannak kivételek, szeretném megérni azt, hogy legalább ahol az idegenforgalomból él egy ország, ott rájöjjenek arra, hogy nem nekem kell nyalnom a seggüket amellett, hogy fizetek...

(#164) MoPeTeR válasza hmhm (#163) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Hali! A helyszínt nem én választom sajnos, azt az anyósék választják, mert ők visznek autóval. Majd talán jövőre, HA lediplomázok, :C de nem bánom így sem ezt is meg kell nézni. És köszi a tippet, megnézem hol lehet beszerezni ezt a kártyát.
Üdv. MoPeTeR

[Szerkesztve]

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#165) oceanearth válasza MoPeTeR (#161) üzenetére


oceanearth
őstag

ezért kell Digolandba síelni menni. mert a digók tufnak angolul és szeretik a myagrokat és klüönben is olcsó a jager és jók a digo csajok.
voltam vagy 4-5x a sógoréknál és nagyon nem jött be, digó szállások sztem sokkal színvonalasabbak mégha estére kikapcsolják a fűtést akkor is. :DDD

(#166) MoPeTeR válasza oceanearth (#165) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Jah majd előbb utóbb eljutok oda is remélem, bár idén ha jól hallottam, szarban vannak, mert az olimpiai férfi lesikló pálya helyszínén, a bejáráskor, zászlókitűzéskor még egy centi hó sem volt, így az összes hóágyú az olimpiai helyszíneken dolgozik. Így a többi pálya állapota is romlik. Na de nem ábrándozok én egyenlőre az olasz alpokról. Majd talán pár év múlva. Vagy jövőre ha lesz arrafelé sítábor az egyetemről. :)
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#167) scang válasza MoPeTeR (#162) üzenetére


scang
senior tag

sí és snowboard sisakok :U

csak bedobtam hátha...

hoppá, de f... vagyok :R

rossz link :B
erről van szó:
[link]

skuuzii :R


[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#168) scang válasza scang (#167) üzenetére


scang
senior tag

na senkinek?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#169) oceanearth válasza MoPeTeR (#166) üzenetére


oceanearth
őstag

nem kell arról álmodozni el kell menni :DD én már síelétem ott és nagyon jó, sőt a Cavalesi olimpiai pályán is. 1 héttel voltam a leszakadt felvonó után, még tarott a helyszínelés, át is mentünk a leszakadt kábelen kcisit durva volt.
az olaszoknál most nagyon sok hó van Torinóban szóval no para

(#170) oceanearth válasza scang (#168) üzenetére


oceanearth
őstag

az én fekemn 10 éve volt sisak 10 éves koromban. :DD
azóta már kultúráltabban megyek, akkor azért kelett, mert még kcisik voltunk és 3man azt jáccottuk, hogy ki tud gyorsabban leírni a hegy aljába :DD , de mostmár azért van felelőségérzetem is, meg akkor sokat síztünke rdőbe, de már csak a pályán :DDD
de azért egy up a jó sisakoknak

(#171) scang válasza oceanearth (#170) üzenetére


scang
senior tag

:DDD
de ha egyszer koppan, akkor nagyot fog :Y
up, hátha valakit érdekel...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#172) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Hétvégén megyunk Semmering-re Stuhleck-be.Mit kell tudni rola?Jart mar ott valaki?

(#173) oceanearth válasza mayerlaci (#172) üzenetére


oceanearth
őstag

holnap megyek haverokkal 1 napra. sokszor voltam már ott és röviden csak annyit róla, hogy sztem nagyon jó. tökéletes arra, hogy bemelegíts az igazi síelésre. a hangulat megvan, csak sok a magyar. 13án megyek síelni, arra lesz bemelegítés

(#174) mayerlaci válasza oceanearth (#173) üzenetére


mayerlaci
senior tag

SZoval akkor ugy erted hogy nem valami meredekek a pályák?:(
Vagy hogy érted hogy bemelegitsek?:)

(#175) oceanearth válasza mayerlaci (#174) üzenetére


oceanearth
őstag

nem a pályák teljesen jók, csak a régió kicsi nagyon. egyébként fölösleges sztem nagyon meredek pálya, a lényeg, hogy jó hosszú leghyen. ami nagyon meredek azon általában nincsen hó és inkább a buckákon síelek, mint jégen. nincs annél rosazbb mikor csak rolózol lefelé mint a hülye, és nem tudsz megállni a jégen. van 2-3 pálya ami nagyoin jó és elég hosszú, és ezért könnyen megunhgató 1-2 napra teljesen jó bemelegíteni a sítáborok előtt, amik 1 hétig tartanak. ja és hétvégén ne menjetek oda, mert kurva sokan vannak, jó sok purtó, paraszt magyar, szörnyű. felvonóknál rengeteget kell sorban állni. de egyébként jó, mert a hütébe van magyar pincér, aki tök jó arc. szóval nem para, csak hétévégn sok a tömeg, meg kicsi a pálya, de így kiugorni 1-2 napra nagyon jó.
majd holnapután írok bővebb beszámolót. úgy tudom most csináltak még egy bubis liftet, kiváncsi leszek rá.
meg pl. az a nagy szopó, hogy az alsó bubis lift megáll egy helyen és pl. reggel mindenki jön fel alulról, akkor a félállomáson nincs hely beülni és emiatt akkor ott kurva nagy a sor. de amikor már mindenki kiért a pályára olyan 10-11 körül akkor már nyeli az embereket a félállomáson is

[Szerkesztve]

(#176) MoPeTeR válasza oceanearth (#169) üzenetére


MoPeTeR
csendes tag

Jah, eddig az volt a bajuk az olaszoknak hogy nincs hó, most meg káosz van mert egyszerre esett 70cm :Y De még így is örülhetnek. Mint írtam az uticél meg nem rajtam múlik - sajnos. Ha rajtam múlna Japánba mennénk :) De már Puskin is megmondta hogy minden az Anyegin múlik :DDD meg ezesetben az anyósjelöltön :)
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#177) ALI_G


ALI_G
veterán

Tudja valaki, hogy a Jakabfalva az hogy van szlovákul? Mert oda fogok menni, csak szeretném megkeresni. Chopok Észak-nál van, és ez a neve magyarul, asszem. :D
Aki egyébként még akar jöhet, mert van hely. Szegedről indul. reklámozni nem szeretnék, de tudok részleteket mondani privben, akit érdekel. SZTE rendezi, egy pesti utazási irpdán keresztül.

(#178) ALI_G válasza ALI_G (#177) üzenetére


ALI_G
veterán

hát még mindig nem találtam meg,vki segítene? Esetleg aki jártasabb (én csak 1 helyen voltam eddig szlovákiában síelni, de ott asszem 8x)

(#179) MoPeTeR


MoPeTeR
csendes tag

Hali!
Tegnap du. érkeztem haza Donovaly-ból, s gondoltam megosztom veletek élményeimet. A szállás jó volt, kényelmes ágy, elégséges mennyiségű, és jó minőségű kaja, már ha az ember szereti a marhahúst minden mennyiségben :) Ez a hely pedig a Zornička, ahol a portás csaj még angolul is tudott :Y Bár csak épp hogy :DDD Ez a hely a TeleMix-es felvoonótól 50m-re van, tehát nem fáradtunk el amíg átmentünk a felvonóhoz. Csak amikor át akartunk menni a másik oldalra a kék pályákhoz. Az viszont egy kb. 800m-es séta volt síbakiban :( Nem tudom mi volt az ok, amiért nem volt tömeg - talán az olimpia - de egyik felvonóra sem kellett többet várni, mint tavaly a sógoroknál (max. 5perc) De délután a piros pálya - ami ugye az egyetlen a síterepen már szinte használhatatlan volt, legalábbis másodéves síelőként, ugyanis olyan buckák keletkeztek a pályán, mintha direct buckapályát építettek volna. Tehát borultam rendesen :U De a hó jó volt egyébként. Az egyetlen igazi negatív élményünk az itthon kölcsönzött sífelszerelés volt ugyanis, a barátnőm lécén az egyik - egyébként nem is túl nagy - esése után, közben, előtt (kitudja) leszakadt a kötés hátső része :Y így én vittem le a piros pálya felétől a léceteket a kezemben, ő meg lesétált :(((
Ha bármi kérdés van szívesen segítek :)
Üdv. MoPeTeR

Régebben olyan bizonytalan voltam .... vagy nem?!

(#180) bandus


bandus
veterán

Sziasztok! Február 4-e végeztével én is túlestem életem első síelésén, gondoltam leírom ide az egész sztorit, hátha lesz aki végigolvassa ;)
Felszerelés: én csak sapkával rendelkeztem, ezért a többi mind kölcsön vagy bérelt cucc volt. A ruházatot egy frankó kis kölcsönoverál jelentette, ami egyszer sem ázott át szerencsére. Sílécet és sícipőt két különböző ismerősöm adott. A probléma ott kezdődött, hogy a léc kötésébe, nem fért bele sehogysem a cipő, és mindez indulás előtt egy nappal, szombat délután derült ki. Szerencsére találtak nekem a bakancshoz egy sílécet. Egy régi Fischer RC4 volt még fehér színű, kb 180 centi (én 183 vagyok). Először féltem, hogy ekkora léccel nem tudok majd síelni, de szerencsére nem így lett. Síszemüveget és botot béreltem, öszvissz 4k volt egy hétre. A lilás lencse nekem tetszett, a botot viszont alig használtam.
Szállás, pályák, árak: Ez egy iskola által szervezett nemzetközi sítábor volt, a visegrádi 4ek országaival. Egy alapítvány is támogatta, így szerintem nem volt olyan drága a többihez képest. A tábor Mala Lucivnában, Szlovákiában került megrendezésre. Ez Donovalytól kb olyan 45km-re van, nemtudom milyen irányban :)) Azért itt, mert meg tudtak egyezni a szállodával, h a tábor résztvevőit ne szolgálják ki alkohollal... A szobák teljesen korrektek, tiszták voltak. 6 ágyas, de volt fürdő előszoba és két különálló szoba 3-3 ággyal. Árak: a szállás, napi 3x étkezés és síbérlet került 3500 koronába, +7500 ft volt az útiköltség. A legnagyobb hátrány az volt, hogy a nagy semmiben voltunk, település 8km-re, bolt 0 :( Néhány a szálloda árai közül: Bounty 15sk, ásványvíz 12sk Üdítő (kóla, fanta stb) 25sk/ 2deci, 1 üveg bor (literes, nagyon finom) 160sk, 2 literes kóla v fanta 140sk :( .Pályák: Talán ha 4 km-nyi pálya volt. 2db kék, 2db piros (bár ebből egyet nem is láttam) egy db fekete(inkább a hossza, mint meredeksége v nehézsége miatt kapta a minősítést - ezt nekem is úgy mondták). Felvonók: a fekete pályára 2 személyes felvonó vitt fel, a többi tányéros.
Saját tapasztalatok: Miután megismerkedtem az alapokkal, amiket a kék pálya alján sajátítottam el egy kisebb felvonóval felmentünk a kék pálya feléig. Először nagyon megijedtem a sebességtől, kanyarodni sem mertem, hóekében jöttem le egyenesen. Még első nap felmentem a kék pálya tetejére, de lefele maradt a hóeke. Elég keveset estem, nagyot pedig nemigazán, hóekében pedig képtelen voltam kanyarodni ;) . Második nap már kicsit gyorsabban tudtam lejönni, próbálgattam kanyarodni párhuzamos léccel, bár ha felgyorsultam akkor nem mertem, szal maradt a hóeke :P . 2ik nap délután már viszonylag jónak éreztem magam, belejöttem a párhuzamos léccel valókanyarodásba, viszonylag gyorsan tudtam jönni, kék pályán már nem is estem. 3ik nap felmetnünk a piros pályára. Ez kezdetben nem túl meredek, de kb a negyedénél beindult, sok nagyobb bucka volt rajta, a legvégén pedig egy nagyon meredek domb, bár ha elmentünk kicsit balra, egy völgyes részen könnyebben is le tudtunk jönni (most biztosan tudjátok mien volt :P ). Itt viszont rengeteget estem, kb 10et is mire le tudtam jönni, picit el is ment a kedvem. Ezért másnap egész nap mentem a kékpályán, nem is pihentem semmit. Utolsó nap visszamentünk a piros-ra, és jópárszor le tudtam jöni esés nélkül. Lefele nem a felvonót választottam, úgy döntöttem megpróbálom a fekete pályát. Nagy élmény volt, szép hosszú pálya, picit jeges, de sikerült egy eséssel megúsznom :P , és szerencsére az sem volt nagy.
Összességében nagyon megtettszett, szeretnék évente többször is eljutni, sajnos ez legközelebb majd csak december lesz :O
Nyáron (azt mondták ilyenkor olcsóbban kapom meg) szeretnék hozzájutni pár felszereléshez is(nadrág, kabát, szemüveg és talán egy síléc - ez mindenképp zöld, ha tudtok, ajánlanátok ilyet egy kezdőnek?).
köszönöm annak aki végigolvassa :R :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#181) mayerlaci válasza bandus (#180) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Sok kulonbseg volt a fekete és a piros palya kozt?

(#182) bandus válasza mayerlaci (#181) üzenetére


bandus
veterán

A fekete azért meredekebb, és kb kétszer olyan hosszú volt mint a piros, de az utóbbin talán nehezebb volt síelni a buckák miatt. Kerestem képeket:
fekete: [link]
piros (annyira nem látszik, de ez t az egy képet találtam): [link]
első képfeltöltésem, remélem jók lettek a linkek
up a topiknak :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#183) MyKonzerv válasza mayerlaci (#181) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

na hey
jöttem, ha már ilyen kedvesen áthívtál az offból :)

szóval:
Ausztriában voltunk, Lackenhofban. Ez egy kis falucska Alsó-Ausztriában, Ötscherlandban (még Ötscherburger is van :DDD ).
Viszonylag kicsi pályarendszer (9-10 pálya volt), ebből le is volt zárva egy lavinaveszély miatt. Gondolom nem kell mondani, hogy folyton ott síeltünk :DD Legjobb pálya volt, nem volt szétcsúszkálva és fura mór ratrakkal még le is volt kotorva minden nap.
Volt öszvissz 2 fekete pálya, az egyik rövid, de kellemes lejtésű a másik viszon t állat hosszú volt és hol lankás, hol pedig szinte negatív meredekségű :D
A legrosszabb az egészben a rengeteg magyar volt. A panziónkban csupa magyar volt a személyzet, és próbálkoztak magyar kajákkal (pörkölt és puliszka, vadas, gulyásleves), pedig ha mán Ausztriában vagyok, akkor nem magyar kaját akarok az arcomba tolni. A sípályán is minden második ember magyar volt sajna. Ami ebben a kiakasztó, hogy ott arcoskodik mindegyik, hogy húdejjól síel, oszt kijár évente egyszer pár napra a k drága síszerkójában és ott bénázik hóekével. Én sem síelek sokat, de nem verem a nyálam, hogy holnap odaverek két percet Hermann Meierre :)
Utsó napra sajna szar lett az idő :( Elkezdett esni és ez nem kedvezett a pálya minőségének, no meg szarrá is áztunk :(((

más:
ki mivel tolja a pályám? board,léc,bigfoot,blade stb...?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#184) viharhozo válasza mayerlaci (#181) üzenetére


viharhozo
addikt

Orszagtol, kedvtol es palyatol fugg. :) Az is lehet fekete palya, amin van egy rovid, nagyon meredek resz, a tobbi meg lankas. Esetleg a feketet nem kezelik annyira, jegesedik stb.

A nagy kedvencem az volt, amikor a sogorok egy piros palya tetejere kiirtak, h ''Nur fur geübte Skiers'' + halalfej, a feketere meg nem. Megitelesem szerint ebben igazuk is volt, mivel a feketen konnyebben le lehetett jonni. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#185) bandus válasza MyKonzerv (#183) üzenetére


bandus
veterán

Én síléccel, bár még csak egyszer voltam életemben :DD , de amúgy is ez nekem a legszimpatikusabb.
Kérdeznék én is: ti milyen léceket (vagy deszkát) használtok? illetve: bottal avagy anélkül síeltek?
köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#186) MyKonzerv válasza bandus (#185) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

kérlek szépen én léccel nyomom, leginkább carvinggal (a lesikló lécet nem csipázom), mivel jobban szeretek fordulgatni a pályán, mint csak lezúzni

2 éve egy hosszú (180cm) lécem volt, azzal nagyon nem ment a dolog

tavaly egy 160 centis carvingom volt, de egy nap után szétb@sztam a térdem és a
buszsofőrünk el is vesztette a léceimet

idén egy 99 centis snowblade/fun carving nemtom meik lécpárral nyomtam
naggyon jó volt. hihetetlenül könnyű vele a carvingozás és nagyon szépen lehet az élén vezetni, amikor fordulsz
viszont vannak hátrányai is: 1) mivel rövid, ezért lassú, 2) mivel rövid, és kis területen oszlik el a tömeged, egyszerűen elsüllyed a szűz hóban 3) a mély és a vizes hó nagyon lelassítja
ezeknek hála folyton rám várt a társaság, mert mindenki hosszabb léccel volt...még a tök amatőr haverom is ott hagyott egyenes terepen úgy, hogy én golyóban mentem :(

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#187) MyKonzerv válasza MyKonzerv (#186) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

ja és a bot
jobban szeretem használni a botot. stabilabbnak érzem magam vele ill. tudom hajtani magam ha lelassulok (idén kellett is rendesen)


Ps: még egy hibáj a rövid lécnek: nem fogja meg a jeget, így jeges pályán sem túl hasznos...nem fordul a jégen, csak farolgat lefelé

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#188) bandus válasza MyKonzerv (#187) üzenetére


bandus
veterán

Most én is egy 180 centis lécet használtam. Annyira nem értek hozzá, de ha veszek, egy 170centi körüli félcarvingot (van ilyen ugye? :P ) szeretnék, mostani lécem majdnem párhuzamos volt. Én bot nélkül síeltem, így jobban éreztem magam, bár meredekebb részeken esésnél jól jött volna, mert nehezen lehetett felcsatolni a lécem. A kötés is régebbi típus volt, fel kellet húzni mielőtt beleléptél, és utána a végét kézzel lenyomni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#189) MyKonzerv válasza bandus (#188) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

hát minél rövidebb annál könnyebb fordulni vele
de a hossza mindegy (tőled függ, hogy hogyan síelsz)
vegyél inkább egy hasonlóan hosszú carvingot (az a fordulóban is jó és jó tempót lehet menni vele)

de legegyszerűbb a minden elsírsz a síboltban az eladónak, az mindig szakember és alád teszi a neked legmegfelelőbb cuccot

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#190) bandus válasza MyKonzerv (#189) üzenetére


bandus
veterán

köszi! milyen márkát érdemes venni? nagy a különbség közöttük? a carving lécek milyen árban vannak, kezdőként nem szeretnék olyan sokat kiadni érte... :P . még egy kérdés a kötésekről: mit jelent az h full diagonal? illetve képeken láttam különböző kötéseket. volt olyan amelyiknek az első és hátsó része teljesen különálló, valamelyik pedig mintha egyben lenne..ezek mibden különböznek? köszi :R (bocs ha hülyéket kérdezek :)) )

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#191) mayerlaci válasza bandus (#182) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Már bocs de szerintem itt a piros nehezebbnek tunik:) mer takartad le magad?

MyKonzerv:Sidzsekim Amadeusos megis megvagyok vele ha elesek akkor se fáj semmit egyszer nem ázott át.Szoval vehetnek akarmien ruhat..

Viharhozo:Nemtom szerintem nem sok kul van kozte:) bár én még nem voltam feketén pedig jopár helyen voltam.

#190:Amelyik egybe van annak lehet állitani a fokát.

Ja ien lécem van:[link]
És ien cipom:[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#192) bandus válasza mayerlaci (#191) üzenetére


bandus
veterán

Igen, mondtam is, hogy a piroson nehezebb volt síelni ;) . A képeket azért vágtam ki mert nem én vagyok rajtuk, de rakok fel egyet:
szal így nézek ki síelős valómban (jobboldali vagyok, szép overálban :DD )[link]
azt még megkérdezném mit jelent az, h lehet állítani a fokát :P , meg azt is h mennyiért kapok a tudásomnak megfelelő lécet, kb 170 centis kéne, carving.
mod: melyik márkának vannak szép zöld lécei? én elan-okat láttam, de 800 dolcsis áron :(

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#193) mayerlaci válasza bandus (#192) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Én a lécemet 50k-ért vettem a cipot pedig 20k-ér.
A fokot állitani lehet.Kozepen egy csavarral a kotést 5 fokkal jobra balra.

(#194) bandus válasza mayerlaci (#193) üzenetére


bandus
veterán

És az állításnak mi a szerepe a síelésben? könnyeb kanyarodás esetleg?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195) mayerlaci válasza bandus (#194) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Igen+hoviszonyoknak megfeleloen jeges,puha stb

(#196) MyKonzerv válasza bandus (#190) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

lövésem nincs a márkákról...
annyit tok, hogy az atomic jó és jó drága (keresztapám most vett atomic cipőt 67k-ért :Y )
a full diagonalra én is kíváncsi lennék :)
nem vagyok ám nagy szakértő, csak tapasztalatok alapján osztom az észt :DDD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#197) bandus


bandus
veterán

egy up, hátha ír vki vmit :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198) Tangerine


Tangerine
senior tag

Korábban, paradox módon sok sérülés oka maga a kötés volt. Az előre irányuló, ''bukfenc'' jellegű esések során az orrkötés nem oldott, hiszen nem is tudott. Ilyenkor sokszor a térd rovására ment a dolog, szalag- és porc sérüléseket okozva. A manapság forgalomba kerülő kötések nagyrésze elöl-hátul ''diagonál'' (helytelen, ez a Tyrolia módszerének elnevezése volt), így ez a probléma nagyjából megszűnt. Ez persze nem a térdsérülések eltűnését jelenti -sajnos. Egyrészt sok nem diagonál kötést használnak még, másrészt sok ember önkényesen erősebbre állítja a kötését, gyakorlatilag kihíva maga ellen a sorsot! Természetesen a tudás fejlődésével fokozható a rugóerő is, de ezt csak tapasztalt síelő tegye. Ennek oka, hogy bizonyos feltételek között (mélyhó, bucka, kérges szűzhó) olyan ellenerők keletkezhetnek, hogy indokolatlanul old a kötés, s bizony ilyen szituációkban olykor ebből lesz a nagyobb sérülés.

[link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#199) karib


karib
addikt

Ausztriában keresek jó síterepet - ha vannak tapasztalatok, szívesen veszem.

Feltétel: minél több ülőszékes felvonó legyen, gyorsak, lehetőleg buborékosak. Sajnos erről nem szól semmilyen fáma és utazási tájékoztató, egy kalap alá veszik a felvonókat, pedig nagyon nagy különbségek vannak. Nem mindegy, hogy egy kétszemélyes, fapados lassított felvétel üzemel, vagy egy 4-6 fős, turbosebességű, védőbuborékos.

Emellett a jó, és főleg karbantartott pályák lennének fontosak.

Sajnos Livigno (Olaszo.) nagyon elkényeztetett az elmúlt években, de idén szeretnénk valami mást kipróbálni, kicsit közelebb itthonhoz. (Livignóban és környékén a fenti feltételek adottak: sok új fejlesztés, korrektül rendben tartott, nagy kiterjedésű pályák, gyors és jó felvonók, jó árak... ajánlom mindenkinek.)

Eddig a Mölltal gleccserrel van tapasztalatom pár évvel korábbról. Egy félpanziós panzióban voltunk, korrekt volt. A Mölltal pályái erős közepesek (mennyiség, minőség, karbantartottság), de legalább hóbiztos. Egy nagyon cool alagútvasút visz fel a katlanig - simán átfúrták az egész hegyet, nem semmi.

Szóval ez egy lehetőség, de igazából jobbat keresek.

A kérdés talán legegyszerűbb formájában: melyek a legújabb fejlesztésű síhelyek Ausztriában?

Department of Redundancy Department

(#200) mayerlaci válasza karib (#199) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Gerlitzen ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.