Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tomic válasza giigz (#400) üzenetére


tomic
addikt

Ezer köszönet. :R 165 cm lett a befutó. Ennek 15 a rádiusa. Adatai 114-70-100 mm. Remélem jól döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#402) giigz válasza tomic (#401) üzenetére


giigz
veterán

Akkor hasonló cipőben járunk, én is vettem egy lécet, de még nem próbáltam, szóval én is csak reménykedek, hogy jó lesz-e :D

Nálam 175 cm-hez vettem 160 cm-est rádiusz 13.1...

(#403) tomic válasza giigz (#402) üzenetére


tomic
addikt

Megkérdezhetem milyet? És mennyiért?

(#404) giigz válasza tomic (#403) üzenetére


giigz
veterán

Egy kezdő-középhaladó lécet, viszonylag puha lécről beszélünk. Tehát ha komolyabban megy a síelés, akkor le kell majd cserélni, viszont addig tökéletes. :)

20k volt, Elan Flow 8.2 a neve. Ez az, az én lécem.

(#405) tomic válasza giigz (#404) üzenetére


tomic
addikt

Ezt újonan vetted? Esetleg tudsz olyan üzletet ahonnan tudnék olcsón rendelni bakancsot?
Ez meg az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#406) giigz válasza tomic (#405) üzenetére


giigz
veterán

Nem, használtan vettem...

Innen. Van bakancsuk, lécük, mindenük :D

Szerk.: Ja, pár hónapja vettem a lécemet, de még mindig hirdetik :D

Szerk.: Rosszul nem néz ki, az biztos! :C

[ Szerkesztve ]

(#407) tomic válasza giigz (#406) üzenetére


tomic
addikt

Ebay-en szoktam böngészgetni a használt dolgokat. De ez új volt, 33ezrért.
Már csak egy bakancs kell és irány a helyekbe.

(#408) giigz válasza tomic (#407) üzenetére


giigz
veterán

Akkor szerintem nagyon jó vételt csináltál, itt ennyiért csak használtat lehet venni, ráadásul a tied nem is a leggyengébb kategória, szóval szerintem nagyon jó vételt csináltál.

A következő lécem nekem is újonnan lesz, és nyilván (a te példádból okulva) külföldről rendelést sem zárom majd ki...

[ Szerkesztve ]

(#409) tomic válasza giigz (#408) üzenetére


tomic
addikt

Kint lakom Németben és itt ez volt a legolcsóbb új léc. használtan mennek itt ennyiért. Gondoltam belevágok. 2 év garival.

(#410) giigz válasza tomic (#409) üzenetére


giigz
veterán

Jaaa, úgy könnyű :C

(#411) Bling95


Bling95
őstag

Boardos tema halott szoval itt lenne egy szakmai jellegu kerdesem

Kesztyut ha a varrasnal elszakad meglehet varrni szerintetek? Tegnap reggel vettem es meg aznap sikeresen estem egy akkorat hogy elszakad a kesztyu . Igazandibol nem az anya szakadt , csak a varrasnal szetnyilt

(#412) tomic válasza Bling95 (#411) üzenetére


tomic
addikt

Szerintem egy varrónő megvarrja neked.

(#413) giigz válasza tomic (#412) üzenetére


giigz
veterán

Merre mész majd síelni?

(#414) tomic válasza giigz (#413) üzenetére


tomic
addikt

Itt lakom a Schwarzwald erdőnél. (Brinkmann professzor klinikájától nem messze) :D
Itt a környéken van 3 db egyszerű pálya. 2-ön van világítás is. Először ezeket támadom meg.
Utána meg valószínűleg átmegyünk Ausztriába egy hétvégére.

(#415) giigz válasza tomic (#414) üzenetére


giigz
veterán

De jó lenne, ha errefele is lennének értelmes pályák...

Viszont most vasárnap indulunk Ausztirába egy hétre, Kreischberg a cél. :) :C 700 km...

[ Szerkesztve ]

(#416) tomic válasza giigz (#415) üzenetére


tomic
addikt

Jó utat kívánok, és sok friss havat! Majd számolj be róla milyen volt.

(#417) giigz válasza tomic (#416) üzenetére


giigz
veterán

Köszi!

Tényleg alig várom már, most éppen pakolgatok, meg ma egész nap ez lesz. Holnap pedig indulás! :))

(#418) tomic válasza giigz (#417) üzenetére


tomic
addikt

Megjött a lécem a kötéssel . Viszont a bakancs egy picit kicsi lett amit rendeltem ,ezért kicseréltettem egy nagyobbra. Jövő héten teljes a felszerelés. Hétvégén jöhet a síelés.

(#419) Tomate válasza tomic (#418) üzenetére


Tomate
veterán

sikerült hozzájutnom egy ilyen bakancshoz 13e Ft-ért. Ma hozta a postás. Használt, de ezért a pénzért baromi jó vétel volt. Majd rámelegíttetem a lábamra a bélést és f*sza lesz.
Március 10-én indulunk ide Ausztriába ebbe az üdülőfaluba. 5 napra síbérlettel együtt 25e a szállás egy 10fős apartmanba. Ez elég baráti tekintve, hogy csak a síbérlet drágább ha nem adják csomagban a szállás mellé. Már várom :)

[ Szerkesztve ]

(#420) tomic válasza Tomate (#419) üzenetére


tomic
addikt

Az nagyon franko kis bakancs. annyiért ajándék volt.
Ausztria az Ausztria. Sokat nem kell hozzá fűzni. ;)
Nekem is sikerült kicseréltetnem nagyobbra,meg is jött.
Még egy nadrágot kellene vennem és kész is a felszerelésem.De mivel egy hete beteg vagyok így annyira nem idegesítem magam.
Pedig itt nálunk szakad a hó rendesen .A pályákon fasza friss hó van. Remélem kitart még egy ideig.
De ha törik ha szakad ,jövő héten csúszni szeretnék.

(#421) giigz


giigz
veterán

:D

(#422) bandus


bandus
veterán

életemben egyszer voltam eddig síelni, azóta sajnos nem jött össze. most már azért lassacskán megengedhetem magamnak, szóval nem árthat beszerezni majd a felszerelést. amiben el vagyok veszve az a bakancs. kb milyen árkategóriában érdemes nézelődnöm? évi 1-2 síelés lenne csak, az sem túlságosan intenzív, de azért még legyen akkor is kényelmes, ha egész nap csúszkálni támadna kedvem :) köszike

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#423) giigz válasza bandus (#422) üzenetére


giigz
veterán

30-40.000-ig.

(#424) bandus válasza giigz (#423) üzenetére


bandus
veterán

kösz a gyors választ :) esetleg márkát tudsz említeni? vagy mindegy is, mert ebben az árkategóriában mind ugynazt nyújtja?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#425) giigz válasza bandus (#424) üzenetére


giigz
veterán

Nem azért mindegy, mert ugyanazt nyújtja, hanem azért, mert ha egy nagymárka bakancsa kényelmetlen, egy noname meg kényelmes, akkor noname-et kell venni természetesen. Rossignol, Nordica, Salomon, most így hirtelen ezek jutnak eszembe, mint ilyen olcsóbb bakik. Persze Head is nagyon jó bakancsokat csinál, én most olyanban síeltem, brutálisan kényelmes volt, de az már valami 100.000-es kategóriás volt.

Egyébként én is bakancsvétel előtt állok, kinéztem magamnak egy Rossignol-t, meg Nordica-ból is sok van ebben az árkategóriában. Ez az, amit csak úgy lehet, hogy fel kell próbálni, és meg sem nézni, hogy milyen a márka, ami kényelmes, azt kell venni. Flex index ahogy néztem 50-70 között vannak ezek az olcsóbb/kezdő bakancsoknál, de pl. én 90-esben síeltem kezdő létemre, és nem éreztem, hogy túl kemény lenne...

[ Szerkesztve ]

(#426) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

A segítségeteket kérném. Van egy Rossingol freestyle sílécem, de nem tudom milyen kötést vegyek hozzá.

Eddig ez a három van:

Első

Második

Harmadik

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#427) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#426) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

UP! :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#428) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#427) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

UP!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#429) giigz


giigz
veterán

Üdv. újra!

A februári síelés után idáig bírtam, eddig annyira nem foglalkoztatott, de most már megint szívesen ott lennék a hegyen :D Persze ez minden egyes napra igaz az évben, de most már azért megint úgy vagyok vele, hogy jövőre sem hagynám ki :D

PumpkinSeed: Én nem értek hozzá :) :(

(#430) giigz


giigz
veterán

UP a témának, lassan kezdődik a szezon :)) :C

(#431) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy idén "eldobom" a régi, örökölt lecemet, és a noname puha bakancsomat, és beruházok ez rendes felszerelésbe. Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kikérdezni.

Adataim:
- 185 cm
- 85 kiló
- sítudás: 5-5,5/10 piros pályákat kedvelem, a feketék sem jelentenek gondot, de a nehezebbeken elég görcsösnek érzem magam. Szeretem a fordulékonyabb, kontrolláltabb stílust, a 100-zal leszáguldás nem az én világom.
- szeretnék fejlődni
- szinte csak pályán sízek, ezért ilyen leceket nézegetek... de ha neadjisten olyan lécre esik a választás, ami részint alkalmas műveletlenebb részre is, akkor biztos, hogy kipróbálnám, ahol csak van erre lehetőség!
- irányár: 400-500 Eur + bakancs

A lexikális tudásom a felszerelések világában a nullához konvergál, úgyhogy igyekeztem utátanézni kicsit a dolgokanak, de őszintén szólva pár óra google után is félek dönteni százezrekről.

Igyekeztem olyan leceket keresni, amelyek tetszenek, és nagyjából fedik a kívánalmakat. A favorit eddig a következő:

http://www.elanskis.com/en/product/amphibio-12-fusion.html

Esetleg van, aki mást javasol? Minden válasznak nagyon örülnék, mert kicsit elveszett googlehuszárnak érezem magam... :)

Üdv: Flow

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#432) giigz válasza Flow (#431) üzenetére


giigz
veterán

Sajnos nem nagyon pörög a topic... :U

A szezon viszont indul nemsoká :C

(#433) Flow válasza giigz (#432) üzenetére


Flow
senior tag

Jah, sajnos... Pedig már a síeléseket tervezzük! :C

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#434) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol viszonylag olcsón/akciósan tudok venni síszemüveget?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#435) bandus


bandus
veterán

nos, jönnek a kérdések, amik felmerülnek és már nincs pofám az autós topikot szemetelni vele :D

tehát, sokszor nekiveselkedtem már a síelésnek, mivel még gimiben anno kipróbáltam egyszer, de csak most kerültem olyan anyagi helyzetbe, hogy el is tudok menni ismét, és végre szeretnék saját cuccokat. egyelőre csak ruházatot, a lécet/sícipőt bérelném.

addig eljutottam, hogy ruhából valószínűleg heavy toolst veszek (kabát+nadrág), talán aláöltözőt is, vagy ezt lehet, hogy máshol (decathlon, sportsdirect), de ezeknél nem tudom mire kell figyelni, mi számít jó anyagösszetételnek? szintén jöhetne tipp kesztyűre is.

szemüvegnek elsőnek őket néztem ki, de persze minden tanácsot elfogadok :)
[link]
[link]

köszi előre is a válaszokat!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#436) giigz válasza bandus (#435) üzenetére


giigz
veterán

Hallod, most beszéltük meg az autós topicban, hogy visszafogod a költekezéseket :D

Egyébként nem kell mindenből ilyen drágább cuccokat venned, kezdőnek/haladónak jobb olcsóbb, jó ár/érték arányú felszerelést venni, a drágábbakat már akkor kell, ha profi vagy, és minden kis különbség számít a felszerelésben. Tudod én is kezdő/haladó vagyok, és nagyon meg vagyok elégedve a cuccaimmal, mégis "olcsó" volt.

Hervisben, Intersportban, egyéb sport boltokban szokott lenni leárazás (kb. mindig van valahol), és akkor 20-25.000 Ft-ért tudsz venni olyan síkabátot, ami a célnak tökéletesen meg fog felelni, jól is néz ki, jó minőségű is, 5.000 mm-ig legyen vízálló legalább (most nem mernék esküdni, de nekem 2.000-es van, és semmi bajom vele, hóban is fekhetek, eshetek, eshet a hó is, nem ázott még át), csak éppen nem HT, de mégis teljesen tökéletes. (Budmil, legalább olyan jó a kabátjuk)

Ugyanígy a nadrág, 15k körül jót kapsz.

A szemüvegre meg ki ne adjál 20-30k-t, nekem egy 10k-s Carrera szemüvegem van, de teljesen tökéletes.

Síkesztyűből is jó van 10k-ért, nekem HT van, ez is ott körül volt, de nagyon jó (ezt ugye írtam már, tényleg ajánlom.)

Maszkból 2 van, egy vastagabb, az 6-7k körül volt, meg egy vékonyabb, az 2-3k körül, időjárásfüggő, hogy melyik van rajtam, de általánosságban elmondható, hogy egyik sem :D

Aláöltözőből nekem Nike van, 10k volt, de most tervezem, hogy veszek egy váltót, valami 5k körülit, valószínűleg az is meg fog felelni a célnak... Ami még nem árt, az egy polár pulóver, a jó minőségű 5-10k körül lehet.

Annyi a lényeg, én azt ajánlom, már csak a saját tapasztalatimból kifolyólag is, hogy olyan kezdőnek, aki biztos benne, hogy csinálni fogja a továbbiakban, és nem csak 1 kipróbálásra veszi a felszerelést, annak egy 5 évre kb. tökéletesek azok a cikkek, amiket felsoroltam, tehát ebből az olcsóbb kategóriából gondosan kiválasztva a jó minőségű, jó ár/érték aránnyal rendelkező felszerelést, akkor minden rendben lesz, és akkor egy ~10-20 nap síelés után jöhet a léc/baki/bot is.

Ja és a legfontosabb: Ne neten nézelődj, legalábbis csak alap szinten és kis tájékozódásból, egy jó síboltban kell eldönteni ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#437) bandus válasza giigz (#436) üzenetére


bandus
veterán

az a visszafogás, hogy nem helly hansen kabátot veszek, ha nincsen rá szükségem :D

köszi a kimerítő hsz-t, igyekszem figyelembe venni a sok tanácsot, majd rakok be képet a végleges szettről :K

lehet veszek az asszonynak is, ő még egyszer sem volt, most kipróbálhatnánk együtt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#438) bandus válasza bandus (#437) üzenetére


bandus
veterán

ha már asszony téma. ausztriában milyen pályát ajánlanátok, ami viszonylag közel van, el tudunk menni kocsival is ketten, 3-5 napra, és még valami síoktatás félére is be lehet nevezni. vagy akár iroda szervezésében is jöhetnek tippek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#439) giigz válasza bandus (#438) üzenetére


giigz
veterán

Kreischberg.

Kozel van, magyar oktatok is vannak, es a 18-as palya egy alom a kezdoknek. Utana a tobbi kek palya szinten konnyu, par nap utan meg a fekete kivetelevel minden palya tokeletesen sielheto kezdonek is.

Szokaszos problema, hogy sokan vannak, de ezen most az uj 10 uleses kabinos biztos segit.

(#440) bandus válasza giigz (#439) üzenetére


bandus
veterán

köszi, szimpatikus terepnek tűnik, és mindössze 450 km bp-től, majdnem megvan egy tank üzemanyaggal oda-vissza :) 4-5 napot el tudok ott képzelni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#441) giigz válasza bandus (#440) üzenetére


giigz
veterán

Mi tavaly voltunk 5 napra, nagyon jó volt, nagyon jó pályák vannak. Én a helyetekben biztos ide mennék :K

Ja, ami még fontos lehet, hogy a bérlettel nem csak ez a pálya síelhető, hanem a mellette lévő Frauenalpe pályára is érvényes, tehát az 5 napból 1 napot lehet szánni egy másik pályára a változatosság kedvéért, az még +10 km pályarendszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#442) bandus válasza giigz (#441) üzenetére


bandus
veterán

szállást is tudsz esetleg ajánlani?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#443) giigz válasza bandus (#442) üzenetére


giigz
veterán

Mi itt voltunk, tiszta, igényes, a tulaj is rendes. :)

Wifi van, fürdőszoba minden szobában, reggelire felvágott, sajt, zsömle, tea, narancslé, főtt tojást is csinálnak, a nő akkor megy ki a tyúkokhoz, és hozza be a tojásokat, aztán csinálja frissen :D Vacsorára leves + főétel + egy kis desszert, éhen nem haltunk, na meg a mennyiség annyi, hogy ha kértünk volna, akkor biztos hozott volna többet.

Szóval rendben van a hely, van egy bernáthegyi kutyájuk, az el van engedve mindig, de nagyon aranyos, van vagy 50 kg az biztos :D Egyszer este kimentem az utcára a kocsihoz egy lapért, rohadtul nem számítottam arra, hogy a kutya nem lesz bezárva, úgy besz@rtam, de persze csak azt akarta, hogy simogassam :D

[ Szerkesztve ]

(#444) bandus


bandus
veterán

noh, síkabát megvéve a heavy toolsban [link]
ma visszamegyek még nadrágért, de nem tudom milyen színű legyen :) sárga avagy szürke/fekete.

a többi dolgot meg majd összeválogatom szép lassan, azzal annyira nem sietek, gondolom év elején szépen le lesznek akciózva az aláöltöző/polár cuccok is. ezekből hány váltást érdemes venni? minden nap síelés után mosni kell, vagy kibírnak több napot is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#445) giigz válasza bandus (#444) üzenetére


giigz
veterán

F@sza a kabát, nadrágban a sötét színek kedvelője vagyok ilyen szempontból, tehát én valami sötétkéket/feketét vennék, de ez ugye annyira ízlés dolga...

1 váltás teljesen elég, nekem 1 aláöltöző + polár 2-3 napig van, a polár bírná 1 hétig is, sőt talán az aláöltöző is, de nekem így 2-3 nap után cserélve tökéletes. De persze vehetsz 5 váltást is, és minden nap cserélgeted, baj nem lesz belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#446) bandus válasza giigz (#445) üzenetére


bandus
veterán

nem nagyon volt másból L-es méret, így megvettem nadrágból a sárgát, legalább rikítani fogok, ha össze kell szedni a pályán :D

amit be kell még szereznem az a két szett aláöltöző, kesztyű, sízoknik, szemüveg, meg valami menő sapka, és jöhetnek is a lejtők :K jameg egy polárpulcsi természetesen.

nameg társaság, akivel elmegyek síelni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#447) giigz válasza bandus (#446) üzenetére


giigz
veterán

Sapkabol nekem Columbia van, talan 6-7k volt, de nagyon megerte :K

(#448) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Maribor - Pohorje (szlovénia )
Semmering - Stuhleck (ausztria)

Melyikre érdemesebb menni??

Jegyek szinte ugyanannyiba kerülnek.
Szállást nem tudom hogy hol lenne olcsóbb.

Haladó vagyok.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#449) AMDFan válasza prannk (#448) üzenetére


AMDFan
addikt

Jelenleg Mariborban egy deka hó sincs szerintem, tehát marad Semmering, de sztem ők sem állnak most jól. Ha több napra mennétek, akkor most csak a 2500 méternél magasabb helyek jöhetnek szóba. Szerintem minimum Dachsteinig kellene menni.

(#450) prannk válasza AMDFan (#449) üzenetére


prannk
őstag

Februar elejen akarok menni.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.