Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) zolynet válasza Xero (#750) üzenetére


zolynet
addikt

Az a nem semmi, de ez a 3völgy 3x akkora mint a Dolomitok.

Zillertálnál volt úgy hogy inkább visszamentünk 1-1 szakaszra örömsíelni, mint végig az egészet, mert annyira jó volt egy adott rész.
140-150km-t 3-4nap alatt be lehet síelni, úgy hogy én még bőven kezdő vagyok, ez lesz a 4. síelésem, a 2. hosszabb (1hetes). Az a tervem, hogy hétvégére jön a lehülés és a hó. Jövő héten egyik hétköznap meglátogatom Mátraszentistánt és kérek oktatót is, mert Prabichl-ön nekem is volt problémám az új léccel (metron9) mégpedig hogy az eleje beremegett. Ahogy innen kivettem a rossz súlypont lesz a baj, vagy még olyat is hallottam hogy nem elég kemény a bakancs, emiatt lehet? :F
Mondjuk szinte tutira veszem, hogy az első lesz a baj.

Life is too short to stay stock!

(#752) Manitou


Manitou
addikt

Ilyen hideg waxot használ valaki?
[link]

(#753) Xero válasza Manitou (#752) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nagyon muszaj, akkor jobb mint a semmi, de egy szakerto altal felvitt, korulmenyekbek megfelelo melegwaxnal nincs jobb. Elezest mindig itthon csinaltatom a speci igenyek miatt, de ha van lehetoseg az adott terepen rawaxoltatok. Ott jobban tudjak mi illik az adott hohoz.

(#754) zolynet válasza Manitou (#752) üzenetére


zolynet
addikt

Nincs két órája hogy átkentem vele a léceket, na nem mintha szükség lett volna rá, inkább már csak unaloműzésből. Holnap hajnalban indulunk Semmeringre. :DD

Tavaly a szarból csodát tett, elkezdett csúszni a léc másnap, szóval valamit csak ér.
Természetesen a szaki waxolás a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#755) Manitou válasza zolynet (#754) üzenetére


Manitou
addikt

Közben utánaolvastam és elég jó értékelések vannak róla, szóval valamit csak érhet. :)
Mondjuk nekem snowboardhoz lesz, de az szerintem mindegy :)
Ma vettem is egy 75 ml-est.

Hétvégén chopokon voltam és nem csúszott valami jól a deszka. Még soha nem volt waxolva, gyári wax volt rajta. 7-8 nap csúszás után voltam vele most hétvégén 2 napot. Azt hiszem ráfér. Február elején 1 hét Franciaország lesz. Lehet élezni is kéne , bár szerintem az még okés.

(#756) csababarca


csababarca
őstag

Lassan Eplényben és Mátraszentistvánon is nyitnak újabb pályákat, hét közepére. Pénteken megnézem valamelyiket..CSütörtökön kéne,hátha kevesebben vannak,de akkor este dolgozom, és haza kéne indulnom 3kor.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#757) thEndeR válasza csababarca (#756) üzenetére


thEndeR
tag

Ideje lenne mar Szentistvanon egy ket ujabb palya nyitasa.

Jovoheten hofesztival valaki jon esetleg? Addig jo lenne ha meglenne nyitva a tobbi palya is.

(#758) csababarca


csababarca
őstag

Szerdára tervezik megnyitni a 4es 1km-s pályát teljes hosszában, majd hétvégére a 3ast is!
Ez így már elég jó lenne.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#759) csababarca


csababarca
őstag

Végül Eplény mellett döntöttem, dél-1 körül érek le (vizsgázok előtte még), elvileg nyitnak új pályát is szerdán már, meglátjuk.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#760) csababarca válasza csababarca (#759) üzenetére


csababarca
őstag

beszámolóm eplényről:

Életemben először jártam Eplényben, és úgy általában magyar sípályán.
Nagy meglepetés volt, megmondom őszintén rosszabbra számítottam, bár itt olvasott vélemények alapján nem kellett volna:) Délre értem oda, 4ig síeltem, így 3 év kihagyás után ennyi elég volt hirtelen.
Csak a négyüléses felvonóval mentem, onnan két pálya volt elérhető, egyszer egyik,máskor a másikon mentem le.
Azt hiszem a felvonó kiszállójához közelebbi volt az 1-es pálya, a másik meg a 7es. A 7es összességében jobban tetszett, szélesebb volt, meg hosszabbnak is éreztem, itt nem volt kijegesedve a pálya, a 7es viszont fent néhol ki volt, de ez benne van délutánra a pakliban mindenhol.
Tömeg nem volt, fél percnél többet egyszer sem álltam sorban,pályákon is kényelmesen el lehetett férni, nem voltak zavaró körülmények.
Igazából minden nagyon profi, magyar viszonyokhoz képest szerintem maximumra van járatva a dolog, ennél jobb körülményeket nehéz lenne teremteni. Hóágyúk mentek, plusz a ratrak is ment a 7esen egyszer, szóval erre is figyelnek,hogy nap közben is legyen karbantartva a pálya.
Sajnos időhiány miatt tovább nem tudtam maradni, pedig az esti sízést is kipróbáltam volna, de majd legközelebb.
Mert hogy lesz legközelebb, abban biztos vagyok, szívesen fogok visszatérni, már februárban szerintem.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, hétköznapokon szerintem ez az embermennyiség lehet általános, szóval hajrá!:)

sielok.hu beszámolókhoz írtam!

Sílécről annyit, amit írtam hogy használtam vettem (Head shape 72 pro), hogy így elsőre nagoyn bejött, sokkal könnyebben ment a pároslécezés, könnyen tudtam élén vezetni, de azért még bizonytalan voltam, ez a 3 év kihagyásnak betudható azért. :)
Bakancs is kényelmes, menetről menetre húztam rajta picit, mígnem tökéletes lett,sehol nem nyomott, jó választás volt az is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#761) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok!

Most 31-én tervezek spanyolország északi részén síelni egy napot, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Nem tervezek megsérülni, de azért valami biztosítást kötnék, és ahogy nézem lehet ilyen 6k körül egészen teljeskörűnek tűnő biztosításokat kötni, amiben van pl olyan is ha véletlenül másban okozok sérülést, az ellen is véd, meg jogi hercehurcák ellen is véd, stb..

Váltottam, ki EU kártyát amivel elvileg ha bajom esik ingyenesen javítanak meg, de a fenti biztosítás az mégis jó kiegészítésnek hangzik.

Van ezeknek értelme?
Illetve mégis milyen összegek reálisak ha baj történik?

Például ha lehet csinálni 20milliós kárt könnyen, de a biztosítás fedez 1 milliót akkor tök felesleges, fogalmam sincs..

(#762) Flow válasza Phvhun (#761) üzenetére


Flow
senior tag

Szia!

Mit értesz "baj" alatt? Elviszel egy táblát, és ki kell fizetned? Vagy az a kérdés, hogy mekkora eséllyel okozol másban akkora egészségügyi kárt, hogy azt ki kelljen fizetni? Ez utóbbi nullához konvergáló valószínűségű esemény.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#763) Xero válasza Phvhun (#761) üzenetére


Xero
nagyúr

A biztositas teljesen alap dolog. Kotelezo!
Az EU-s TB kartya egy baleset soran felmerulo koltsegeket nem fedezi. Ha megfazol azt igen, ha osszetorod magadat azt nem.
Volt mar balesetem, ott a hegyi mentes 399€, mig a korhazi koltseg 300€ volt. Ebbol a TB pontosan 0€-t teritett volna.

A masik a feleloseg es a poggyaszbiztositas ahogy irtad is. Ne keruljon ra sor de jo ha van.
En mindig a leheto legnagyobb es legteljesebb biztositast kotom. Barataim kozul csak azok nem kotnek, akik egesz evben jarnak hegyet maszni az Alpokba, igy speci egesz eves biztositasuk van.

(#762) Flow: Butasag mar bocs. Az en balesetemnel is masik fel volt a hibas. Valoszinuleg neki sem volt biztositasa, igy kis duma utan lelepett. Neki ez biztositas nelkul kb 3000€-ba kerult volna (koltsegek, karterites).
Tehat a felelosegbiztositas nem felesleges. Sosem lehet tudni. Eleg egy elmert kanyar es egy rossz eses.

[ Szerkesztve ]

(#764) Phvhun válasza Xero (#763) üzenetére


Phvhun
őstag

Köszi, akkor mindenképp kötök biztit.

Még egy apróság, az ott lévő síkölcsönzőnél ki vannak írva a weboldalra az árak, de csak léc, sisak, cipő van kiemelve, más oldalon is néztem, ott is csak ezek vannak, létezik hogy síszemüveget ne kölcsönözzenek, vagy csak annyira triviális és olcsó hogy nem írják ki?

(#765) Flow válasza Xero (#763) üzenetére


Flow
senior tag

Ha összeadod a Te síeléseidet, meg az ismerőseidét, és megnézed, ki hányszor okozott másnak olyan sérülést, amit kezelni kellett, milyen szám jön ki? 1% megvan?

A te szubjektív véleményed lehet más, hiszen veled történt hasonló, de a butaság szó kicsit erős. :U

Természetesen a biztonsági játékosok kössenek felelősségbiztosítást is, ártani nem árt.

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek:
"6.97 snowboarding injuries per 1,000 visits in 2001"
"medical officer documented 883 injuries over 980,000 days - amounting to an injury rate of around 0.9 per 1,000 days".
The Guardian random cikke. Ennek a töredéke más által okozott. :K

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#766) Xero válasza Flow (#765) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy hetre max 5e-bol megvan egy teljeskoru biztositas.
Egy benezett ugras, vagy elmert kanyar es maris megvan a baj.

En meg nem okoztam soha semmit, de jo par alkalommal nem sokon mult. Ugrottunk mar ki erdobol palyara ugy, hogy nem szamitottunk ra es az emberek koze erkeztunk. Vagy tempot jottunk es veletlenul atugrottunk a majomfogo folott a felvono sorhoz. Mind a ket esetben boven tobb ezer € lehetett volna amit le kell tenni az asztalra. Azzal pedig senki se amitsa magat, hogy nem hajtjak be ott helyben.

En inkabb kifizetem azt a par ezrest. Elsosorban nem a feleloseg iztositas miatt, de ha benne van artani nem art.

(#767) TayRol


TayRol
veterán

Végre megvettem jó pár év bérlés után az első saját lécemet magamnak és feleségemnek is, remélem jók lesznek.:) A teszt sajna várat magára, pedig benne van a boogie a lábamban.:)

Elan Black Magic a zasszonynak és Amphibio 76 Ti magamnak lett a két nyertes.

(#768) Flow válasza Xero (#766) üzenetére


Flow
senior tag

Tehát akkor egyetértünk. :DD

Nekem is Amphibiom van, eddig kiváló, bár nem volt a lábamon több 10 különböző léc még....

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#769) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Milyen silecet lenne erdemes vennem ha kezdo vagyok( kek-piros palyan le tudok jonni, kb 6 napot sieltem eddig). 185cm vagyok es 100kg.
Elsodlegesen hasznaltban gondolkodok.

(#770) TayRol válasza Flow (#768) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is max 6 féle. De kíváncsi vagyok rá.:)

(#771) csababarca válasza Gergőke88 (#769) üzenetére


csababarca
őstag

ha budapest közel esik, a mafisihez bemennék a helyedben.
Nekem ők segítettek, és remek lécet sikerült vennem náluk.
Kérdezték a paramétereket, sítudás, célok, milyen pályát preferálok,stb...és így szűkítettük a kört, mígnem maradt 3 pár léc.. jót választottam, kipróbáltam már, hát, abszolút pozitív, legjobb lécek amikkel mentem eddig. (bár nem volt sok, 5 pár eddig, Blizzard,Rossignol, K2 két féle, Atomic)

Szóval ott tudnak segíteni neked szerintem, és ez nem promó akart lenni! :DDD

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#772) Xero válasza csababarca (#771) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a baj, hogy még ez is kevés info.
Igazán egy oktató tud egy fél nap után okosat mondani, miután látta a mozgásodat. Persze ő is csak akkor, ha képben van a technikai háttérrel.

Nagyon nem mindegy, hogy ki hogy lövi be magát. Lehet valaki azt mondja lejön a kék piroson, de folyamatosan csak csúsztatva, míg a másik azt mondja csak kéken érzi jól magát, de ő élről-élre pakolja.
A szezonon kívül egyéb sportokról, általános kondícióról nem is beszélve.

Szóval lehet, hogy bele lehet nagyjából találni, de a legjobb egy-két napot rászánni, oktató és kölcsönző. Úgy ki lehet tapogatni mi való nekünk.

(#773) csababarca válasza Xero (#772) üzenetére


csababarca
őstag

Tudom persze, de nekem erre nem volt lehetőségem:)
Feszes a költségvetésem a nyár miatt, több kiadásom volt most, ezért nem fért bele több,hogy még oktatózzak, plusz elmenjek síelni 1-2 napra, plusz kölcsönözzek.

De persze, ez a legjobb opció, ha megteheti valaki így kell. Én belenyúltam a jóba, vagy nem értek hozzá, és nem tudok különbséget tenni. :D De az tuti,hogy 3 (vagy 4) év kihagyás után nehezebbre számítottam visszaállás szempontjából,ehhez képest jól ment, és azt hiszem a léc is segített benne. Legalábbis jobban-könnyebben tudtam irányítani,mint korábban. Persze lehet rosszul emlékszem,és akkor is így ment.

Viszont tervezem,hogy idén többet síeljek, februárban is itthon még elmenni több terepre, vagy akár közeli osztrák-szlovák terepekre, jövőre szintén, aztán lehet majd egyszer kelleni fog új lécet vennem, akkor nyilván ezt az utat választom, amit írtál, mert ott már nagyobb összegek vannak, ott jobb tutira menni. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#774) Templomegere válasza norbiphu (#50) üzenetére


Templomegere
senior tag

üdv! Nem biztos hogy ide való , de hirtelen nem találtam jobb helyet neki :D

TIROL ,ÖTZTAL Hochgurgl , Obergurgl egész szezonra bérlet eladó lenne ......

2016.04.16 -ig érvényes

Másik munkahely miatt feleslegessé vált a bérlet , és elég gyorsan történt ahhoz hogy ott nem volt idő ezzel foglalkozni ......

Jóval áron alul természetesen ... 100 euro az ára .

(#775) Gergőke88 válasza Templomegere (#774) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ostagkent tudhatnad, hogy topikban nem hirdetunk...

(#776) Templomegere válasza Gergőke88 (#775) üzenetére


Templomegere
senior tag

látod ..... nem tudom , de megérzés azért volt .... elnézést !!!!

(#777) thEndeR


thEndeR
tag

A sielok.hu n kivul hol erdemes olyan utazasokat nezni amiben benne van a siberlet is? Nezelodtem mar de a siberlet a nagy tobbsegnel nem volt benne az arban. Leginkabb Ausztria erdekelne.

(#778) thEndeR


thEndeR
tag

Voltunk ma sielni Matraszentistvanon. Figyeltem a terhelesre igy mar nem remegett a lec eleje, jol is ment ma. :)

(#779) lorcsi


lorcsi
veterán

(#780) zolynet


zolynet
addikt

Holnap hajnalban indulást a Dolomitokhoz, véééégreeee! :DD
Völgyben napozni lehet olyan jó idő van, a hegyen van friss hó, úgy láttam.
Pakolás befejezése maradt hátra.

Life is too short to stay stock!

(#781) kp78


kp78
addikt

Sziasztok!
Idén januárban engem is "megfertőzött" a síelés, bánom, hogy nem próbáltam ki korábban.
Na, de majd innentől :)
Első kérdésem, hogy ilyen mágneses léctartóval van-e valakinek tapasztalata? Egy kocsival max ketten mennénk, így szimpatikus megoldásnak tűnik, csak nem tudom mennyire megbízható. :F
Pár autón már láttam, de lehet, hogy ők csak rövid távon viszik így, nem pedig 2-300 km-en keresztül.
Vki esetleg használ ilyet?
A másik, hogy ha vki mondana pár helyet nem túl messze (Ausztria, Szlovén, Szlovák), ahová még márciusban is nyugodtan útra lehet kelni síelni, nagy segítség lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#782) Gergőke88 válasza kp78 (#781) üzenetére


Gergőke88
addikt

Murau-t ajanlom.
Szlovakia eseten Donovaly vagy Chopok lehet jo (de pl Donovalyban most is plusz van tehat marciusban ha nem valtozik az idojaras felejtos).

(#783) kp78 válasza Gergőke88 (#782) üzenetére


kp78
addikt

Nagyon :R
Esetleg szállás tapasztalatod/ajánlatod is van már arra? :)

(#784) Gergőke88 válasza kp78 (#783) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mi most ebben voltunk februárban [link]
Tiszta, jól felszerelt apartman, közel a felvonóhoz.

(#785) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Jól látom, hogy itthon nem igazán kapni használt (slalom) versenyléceket?

Jófogáson és vaterán kívül tudtok ajánlani pár helyet, ahol érdemes lehet körbenézni?

What is your ikigai?

(#786) zolynet válasza aAron_ (#785) üzenetére


zolynet
addikt

Carving lécek vannak nagy számban: sielok.hu aprohitdetes ;)

Life is too short to stay stock!

(#787) aAron_ válasza zolynet (#786) üzenetére


aAron_
őstag

Köszi, igen, itt van pár egész jó. Bár reménykedtem, hogy találok egy Speedwall SL-t. :)

What is your ikigai?

(#788) thEndeR


thEndeR
tag

En ma inditottam a szezont, elmentem csuszni egyet Donovalyba. Meg csak a kis palya van nyitva, de bemelegitesnek jo volt 8 euroert.

(#789) kp78 válasza thEndeR (#788) üzenetére


kp78
addikt

Én novemberben pár napra Kaprunt (Kitzsteinhorn) néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#790) Manitou válasza thEndeR (#788) üzenetére


Manitou
addikt

Csak 8 euro? Ez felnőtt 1 napos bérlet volt , vagy diák?
Én is gondolkoztam rajta hogy kezdésnek el kéne menni oda, amúgy még sose jártam ott. Chopokra szoktam menni.

(#791) thEndeR válasza Manitou (#790) üzenetére


thEndeR
tag

En felnott 4 orasat vettem az 8 euro az egesz napos az 10 (+2 euro a kartya amit visszakapsz). Amikor en voltam csak a lenti palya ment nem tudom, hogyha beindul Nova Hola dec. 25ig (addig ennyi a jegy), akkor oda is lesz-e ez az akcio. Nekem tokeletes volt elso csuszasnak, nyito nap volt viszont 20 masodpercnel tobbet nem alltam sorban pedig voltak egy paran.

Jovoheten nekem Chopok van tervben, nagyon jol nez ki eddig. Ilyen szempontbol szerencses vagyok, mert a szlovak hatartol 1 kilometerre lakok. :)

[ Szerkesztve ]

(#792) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Foglaltunk szállást Donovaliban, gyakorlatilag minden adott, leszámítva a cuccokat.
Mivel nem vagyunk nagy síelők, így mindent a lehető legésszerűbben oldanánk meg: a felszerelést bérelni, a ruhákat turizni.

Kérdés: hol lehet a lehető legjobb áron sícuccokat bérelni? Léc/csizma/bot kellene, a többiről gondoskoduk.

:R

(#793) zolynet


zolynet
addikt

Látom már be-beindult a szezon többeknél. Jó olvasni a beszámolókat.
Én január 25-28ig megyek Klippitztörlre csúszni, már alig várom. :K

Csak óvatésön! :DDD

Life is too short to stay stock!

(#794) kp78 válasza zolynet (#793) üzenetére


kp78
addikt

Én is tervezem Klippitzörlt vmelyik hétvégén megnézni. Nekem Vas megyéből szinte ugyanannyi mint Präbichl, és az alagútdíj valóban fájó, bár kikerülhető minimális plusz kilométerrel Bruck a.n. Mur felé.
Koralpe-t javasolták még nekem, ami hasonló mint Klippitzt. :U

(#795) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Van egy jay-tech dv123s kamerám, amit eddig csak a víz alatti kamerázásra használtam. Azonban ebben a síszezonban már szeretném a sisakomra csatlakoztatva kamerának használni. Viszont van egy bökkenő. Sehol sem találom a tartóját, ami ezt lehetővé tenni. Lehet valahol kapni külön tartozékokat ehhez?

Samsung Galaxy A55 5G

(#796) kp78 válasza DrDobos (#795) üzenetére


kp78
addikt

(#797) m3ss


m3ss
veterán

hi
tudtok valami boltot budapesten ahol lehetne hasznalt siruhakat vasarolni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#798) kp78 válasza m3ss (#797) üzenetére


kp78
addikt

Nem annyira bőséges, de hátha: [link]

(#799) motoflug válasza kp78 (#798) üzenetére


motoflug
őstag

Szisztok!

Hol tudnek Magyarorszagon olcsobban siberletet venni Donovaliba? :R

(#800) kp78 válasza motoflug (#799) üzenetére


kp78
addikt

Talán ez? >> [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.