Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) kovbandi82 válasza vargalex (#9950) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Maga a hálózat így néz ki:

(#9952) vargalex válasza kovbandi82 (#9951) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

És mik az IP címek (bár az eddigiekből sejtem)? A switch az manage-elhető, vagy csak egy egyszerű eszköz? A WDR4300 LAN-ja van a switch-re kötve? Mi pontosan a tűzfal config? A VPN külön zónába került?

Alex

(#9953) Headless válasza vargalex (#9952) üzenetére


Headless
őstag

Külön zóna a vpn. Forwarding lanból vpn*-be és vissza is. wan if és zóna nem volt, tehát switchként van konfigurálva a server. Ip cím főrouter 0.1 al 0.2 .vpn konfig a beginner guide alapján. Sőt az egész az alapján van.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9954) vargalex válasza Headless (#9953) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem ismerem a gyári firmware ilyen irányú megszorításait, de simán el tudom képzelni, hogy csak a saját IP tartományából érhető el a felület. Ha valóban ez van, akkor 3 dolgot lehet tenni:

1. Engedélyezni a VPN tartományt remote management-re (ez nem biztos, hogy megy)
2. SNAT-ot beállítani a cél IP esetén.
2. NAT-olni a VPN és a LAN között. Nyilván így a VPN egyik értelme szűnne meg.

Alex

(#9955) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Szeretném a routert minidlna-ként is használni és a samba megosztáson keresztül másolgatni a routerre kötött HDD-re.
Odáig eljutottam, hogy a TV-n megjelenik a dlna szerver, látja is a HDD-n lévő filmet de be kell lépkedni mélyen a mappába ahhoz, hogy elinduljon a film: Folders/share/"HDD label"/ és csak innen kezdődik a HDD tartalma.
Nem lehetne megcsinálni, hogy egyből a Video mappába kerüljek a TV-n és ne kelljen betallózni a HDD-t?

A másik dolog az a Samba. Nos, PC-ről nézem a megosztást de nem látom a tartalmát csak a minidlna által létrehozott minidlna.log-ot és a files.db-t. Mit csinálok rosszul?

Köszönöm!

(#9956) suste válasza Melorin (#9955) üzenetére


suste
veterán

ha jól sejtem, akkor a mi buildünket használod (vagy csak a mentésünket)
egy mappát eleve megspórolhattál volna, ha "mnt" -nek nevezed el a partíciót, és nem másnak
ez egyébként a readme-ben le is van írva!
ha pedig a minidlna configban a konkrét filmes mappádat veszed fel a "/mnt" és "/share" helyett, akkor a dlna csak ezt a mappát fogja látni.....

a samba felcsatolást hogy csináltad?
readme meg volt?

(#9957) Headless válasza vargalex (#9954) üzenetére


Headless
őstag

Most nézem a beginners page kissé változott összevontak dolgokat. meg stb... Lehet az if configuráció részt ántézem...

De pl most látom hogy írtak masq-ot a vpn zónára. Régen szerintem az csak redirect gateway esetére volt írva.Vagy én emlékszem rosszul...

Meg most minden forwarding bent minden esetben. eddig nem volt így...

Az a baj, hogy nehéz és hosszú leírni a pontos konfigokat... Esetleg ha van időd nézz már rá erre a script részletre... Tudom nehéz átlátni...

##nuci funkció rövidítés miatt csináltuk, minden oldalon használatban van tökéletesen üzemel... :)
##eval és backtick-ek nélkül debuggolhatod, ha úgy jobban átlátod a módosításokat...
nuci(){
eval `echo "$2"|sed "s|#|\n|g"|awk -F'ˇ' -v base="$1" '{if($2) printf $2"=$("; printf "uci "base$1;if($2) printf ")"; printf ";"}'`
uci commit
}


## VPN interfész létrehozása
nuci "set network.vpn0" "=interface#.ifname=tun0#.proto=none#.auto=1"

## Portforward
uci add firewall rule >/dev/null
nuci "set firewall.@rule[-1]." "name=Allow-OpenVPN-Inbound#target=ACCEPT#src=*#proto=$proto#dest_port=$port"


## VPN zóna létrehozása
uci add firewall zone >/dev/null
nuci "set firewall.@zone[-1]." "name=vpn#input=ACCEPT#forward=ACCEPT#output=ACCEPT#network=vpn0"

##Ez előbbi változott vagy rosszul írtam be annó.... forward=REJECT és masq=1

## Ebben a részben vagyok legbizonytalanabb
uci add firewall forwarding >/dev/null
if [ "$(uci show firewall |grep -i wan)" ];then

## van wan/zóna interfész tudom nem pontos. Router mód
##forward vpn->wan
nuci "set firewall.@forwarding[-1]." "src=vpn#dest=wan"
else

## nincs wan zóna: Switch mód
##forward lan->vpn
nuci "set firewall.@forwarding[-1]." "src=lan#dest=vpn"
fi


##vpn szerver konfig törlés és beállítás
uci delete openvpn.myvpn
nuci "set openvpn.myvpn" "=openvpn#.enabled=1#.dev=tun#.port=$port#.proto=$proto#.verb=3#.ca=/etc/openvpn/ca.crt#.cert=/etc/openvpn/my-server.crt#.key=/etc/openvpn/my-server.key#.dh=/etc/easy-rsa/keys/dh1024.pem#.server='10.8.0.0 255.255.255.0'#.log=/tmp/openvpn.log#.verb=3#.keepalive='10 120'#.persist_tun=1#.persist_key=1#.ifconfig_pool_persist=/tmp/openvpn-vpn0-ipp.txt"

if [ "$route" = "0" ];then

## push route használata
nuci "set openvpn.myvpn.push=" "'route $(status lan;echo $II |sed "s/[0-9]\{1,3\}$/0/") $netmaskL'"

## forward vpn->lan
uci add firewall forwarding >/dev/null
nuci "set firewall.@forwarding[-1]." "src=vpn#dest=lan"
else

##Redirect gateway
nuci "add_list openvpn.myvpn.push=" "'redirect-gateway def1'#'dhcp-option DNS 8.8.8.8'#'dhcp-option DNS $lanip'"
fi

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9958) Melorin válasza suste (#9956) üzenetére


Melorin
addikt

Szia. Melyik readme-re gondolsz?

(#9959) suste válasza Melorin (#9958) üzenetére


suste
veterán

az összesre ami az fw-knél van :) [link]

(#9960) Melorin válasza suste (#9959) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, azt hiszem menni fog :)

(#9961) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Van egy Tplink Tl-wr941nd v5.1-es routerem melyen openwrt fut minden gond nélkül. Szerettem volna az elmúlt nap pár beállítást módosítani rajta és sajnos nem tudtam bejelentkezve a felületére sehogy sem. Emlékeimbe az rémlik, hogy nem állítottam jelszót rá, de próbáltam már root és admin mindenféle variációjával és sehogy se megy.
Gondoltam akkor leresetelem, viszont telnettel nem érem el a routert, pedig követtem az ehhez szükséges útmutatókat, sűrűn villogó sys-s lednél, beállított ip cím mellett, de nem megy a ping sem...
Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnál leresetelni a routeremet?
Köszönöm!

(#9962) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Gargoyle-n beállítható, ha egy kliens csatlakozni szeretne az otthoni hálózathoz akkor értesítést kapjak? Jelenleg úgy van beállítva, hogy csak a megadott mac address címmel rendelkező eszközök csatlakozhatnak. Van rá megoldás, hogy ha más próbálkozik, akkor vmilyen formában értesítést kapjak? Köszi!

(#9963) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Remélem nem lesz OFF. Tp Link WR TR1043 V2 router hány torrentet képes egyszerre kezelni? Transmission-nel .Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9964) kovbandi82 válasza vargalex (#9954) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Így jártam. Ha nagyon szükséges, máshogy el tudom érni. Köszi a segítséget.

(#9965) Headless válasza kovbandi82 (#9964) üzenetére


Headless
őstag

Azt még megkéne nézni hogy mást elérsz a hálózaton belül, ami nem a router? Pl egy számítógép megosztást, vagy azt sem? Ha nem akkor a konfigban csúszott el valami.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9966) kovbandi82 válasza Headless (#9965) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ezen kívül minden mást elérek, minden megosztást. Ha lesz egy kis időm rádugok a remdszerre még egy routert openwrtvel, és kiderül a gyári firmware a hibás vagy más baj van.

(#9967) hcl válasza bakonyip95 (#9961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Resetelni úgy, mint a gyárit. Hosszan nyomod a reset gombot bekapcsolt router mellett. Észreveszed, amikor resetelt (minden led világít, aztán elkezd bootolni).
Jelszó tutira lesz rajta, mert addig az Openwrt be se enged. Viszont nekem az a jelenség, amikor összemlik az OS a routeren (főleg ha kiesik alóla a háttértár extrooton), hogy be akar engedni SSH-val, de nem fogad el jelszót. Újraindítás után megjavul.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9968) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

2 usb port van a routeremen. Érdemes lenne az exrootot kulon hattértárra tenni, pl 1 pendrivera? Magát a vinyót soha nem húzom le róla, szval nem cserelgetem, most azon van.

Mondjuk SSH-n valo bepesi gondot en is tapaaztaltam, hiaba utottem be a jelszot nem fogadta el, ugyanakkor mobilrol beengedett.

[ Szerkesztve ]

(#9969) hcl válasza kovbandi82 (#9968) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha működik, szerintem nagyjából felesleges. Sebesség javulhat esetleg, de az sem biztos.
Esetleg annyit nyerhetsz, hogy ha a winyónak valami baja lesz, nem döglik az extroot is, de paff, gondolom nem kritikus rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9970) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nem kritikus, 100/100-as a winyó

(#9971) hcl válasza kovbandi82 (#9970) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor max. sebességet nyerhetsz, ha egyáltalán...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9972) kovbandi82 válasza hcl (#9971) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sebességgel nincs gondom, akkor marad így

(#9973) kovbandi82 válasza kovbandi82 (#9966) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A gyári firmel lesz valami, mivel rádugtam a rendszerre egy 1043ND V1.4-et, ugyancsak suste/headless openwrt-vel, és azt elérem vpn-en keresztül.

(#9974) hcl válasza kovbandi82 (#9973) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, remote managementet engedve a gyáriban? Meredek lenne, de hátha.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9975) vargalex válasza hcl (#9974) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez volt az első javaslatom. Igaz, nem írta a topictárs, hogy próbálta-e.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9976) kovbandi82 válasza hcl (#9974) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Igen, engedélyezve van :), legalábbis az opciót bepipáltam, és a 255.255.255.255-át írtam be Remote Management IP Address:-hez, (Enter 255.255.255.255 for all). Portal elvben lehet ott gond, oda a 80 van beírva, de mivel VPN-nél elvben 1 alhálózaton van a 2 eszköz, nem gondoltam/gondolom, azzal lenne a baj.
Viszont ami nyitva van port a routeren, azt nem tudom hozzáadni, mert nem engedi a router :(

[ Szerkesztve ]

(#9977) vargalex válasza kovbandi82 (#9976) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól sejtem, akkor a VPN-el nagyon nincs egy subnetben. Ugyanis az egyik a 192.168.0.1/24, a másik pedig 10.0.0.1/24.

Alex

(#9978) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

De akkor a 192.168.0.2-t miért érem el?

(#9979) SztiviVander válasza kovbandi82 (#9978) üzenetére


SztiviVander
őstag

azért mert azon van a vpn másik vége, azt azért könnyű elérni :)
amúgy openvpn-hez nem kell a proxy arp (sysctl.conf -ba net.ipv4.conf.all.proxy_arp=1)? vagy azt megcsináltátok?
és miért pont openvpn? csak azért kérdezem mert openwrt repoba van openconnect (ocserv) is amit sokkal egyszerűbb beállítani.

(#9980) kovbandi82 válasza SztiviVander (#9979) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

De mint írtam ma feldugtam a rendszerre még egy routert , és azt is elérem.

Az általad írtat nem ismertem. Openvpn jól működik, igaz a beállításhoz segítség kellet. De ha valami közbejön, akkor teszek vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#9981) vargalex válasza kovbandi82 (#9978) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért, mert az OpenWrt-s routeren nincs olyan megszorítás, hogy milyen subnet-ből érhető el.

Alex

(#9982) sagem1


sagem1
csendes tag

nexx wt3020-nál Compiler openwrt 15.05.1 trunk verzionál hogyan tudok hozzávalo targetet hozzáadni mert nem találom a listában a ramips -ot?szeretnék sajátot gyártani de nem tudom kiválasztani benne.e szerint csináltam (wdr3600 sikerült):sudo apt-get install subversion build-essential libncurses5-dev zlib1g-dev gawk flex quilt
git-core

sudo apt-get install git

git clone git://github.com/openwrt/openwrt.git

./scripts/feeds update -a

./scripts/feeds install -a

./scripts/feeds update -i

make clean

make dirclean

make distclean

make menuconfig

make -j 3

ubuntu :R

TOMI

(#9983) SztiviVander válasza kovbandi82 (#9980) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azért mert ahogy Alex jól sejtette a gyári fw-t LAN-on csak azonos subnetből lehet elérni (és nem csak a route-olás miatt). A "remote management" opció meg csak a WAN-ra vonatkozik. Megoldásnak marad az hogy külön subnet helyett a rendes subnetből adsz egy kis részt a vpn-nek (pl 192.168.0.200/29 8db ip 200-207-ig), én így használom és két gyári tp-link fw-es eszközt is gond nélkül elérek, vagy ha nem az elérés a fontos hanem a vpn kliensek kordában tartása a külön subnettel akkor válassz kedvedre Alex 2. és 3. variációja közül.

[ Szerkesztve ]

(#9984) kovbandi82 válasza SztiviVander (#9983) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi

(#9985) hcl válasza vargalex (#9975) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ok, nem olvastam :B

@SztiviVander : Ahá! Ért.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9986) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy bármit változtatok a luciban, nem marad meg a változtatás? Pl. hiába kapcsolom ki a transmissiont (pipa kivétel az engedélyezésnél) vagy a miniDLNA-t, a mentés és alkalmazás után ugyanúgy ott a pipa a négyzetben.

szerk: Lehet, hogy annyira kevés a helyem, hogy még állítgatni sem lehet?:

[ Szerkesztve ]

(#9987) vargalex válasza Melorin (#9986) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, pontosan ez a probléma.

Alex

(#9988) DrDante666 válasza vargalex (#9987) üzenetére


DrDante666
tag

Sziasztok! Otthoni hálózatban lévő gépről (tehát nem az OpenWRT kliensével) szeretnék csatlakozni munkahelyi VPN-hez. Mi lehet az oka, hogy ha a gyári TP-Link firmware van a routeren, akkor simán tudok csatlakozni, OpenWRT esetén viszont nem? Hogy miért nem, azt nem igazán tudom konkretizálni, mivel a Windows 10 nem túl beszédes, csak forog a folyamatjelző és csatlakozás... Mit kellhet ehhez telepíteni / engedélyezni / beállítani egy (akár frissen telepített) OpenWRT esetén (TL-WR1043ND router)?

[ Szerkesztve ]

(#9989) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Mi a helyzet a D-Link DIR-860L router-el openwrt fronton, működik már normálisan a wifi vagy az még mindig problémás?

(#9990) Chal válasza DrDante666 (#9988) üzenetére


Chal
addikt

MIlyen VPN megoldás? PPTP-esetén ezt a csomagot tedd fel: kmod-nf-nathelper-extra Ha régebbi owrt-t használsz akkor pedig a "kmod-ipt-nathelper-extra" -t.

Egyébként én inkább fel szoktam tenni az összes conntrack modult, így biztos nincs baj semmivel NAT esetén:

kmod-ipt-conntrack
kmod-ipt-conntrack-extra
kmod-ipt-core
kmod-ipt-nat
kmod-ipt-nat-extra
kmod-nf-conntrack
kmod-nf-ipt
kmod-nf-nathelper
kmod-nf-nathelper-extra

(#9991) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Van egy TP-Link WR1043ND routerem, OpenWrt-t szeretnék rá, de már elég régen csináltam, ezért egy kicsit elbizonytalanodtam.
Fontos ezt végigcsinálni:
[link]
Vagy, ha felrakom a legújabb OpenWrt-t, akkor abban van integrálva vmi webfelület (pl. LUCI), amin telepítés után azonnal be lehet config-olni vagy a PUTTY-s okosságokat végig kell csinálni?
Valójában én a Gargoyle-t szeretném használni, hogy lehet a legegyszerűbben felrakni?
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9992) suste válasza jackal79 (#9991) üzenetére


suste
veterán

annyi amennyit a linkelt cikk is ír
letöltöd a gargoyle oldaláról a factory verziót és felteszed a gyári fw frissítő oldalon
utána 192.168.1.1 címen eléred a webes beállító felületet

(#9993) DrDante666 válasza Chal (#9990) üzenetére


DrDante666
tag

Az aktuális stabil verziót (15.05.1) használom. Windowsban automatikus kapcsolattípus van beállítva (mivel ezt konkréten nem említették szerver oldalról), de PPTP-vel is működik, így minden bizonnyal az lesz. Működik is, köszönet érte. Sőt így már megtaláltam a wiki ide vonatkozó részét is, itt hagyok egy linket az utókornak: PPTP NAT Traversal

(#9994) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Site-to-site VPN-t szeretnek két openwrt router között. Valaki csinált már ilyesmit?
Esetleg tud valaki jó leírást hozzá? Az Openwrt wikin találtam egyet, de az nem tűnt átláthatónak.

köszi

(#9995) Headless válasza footy (#9994) üzenetére


Headless
őstag

Először csinálj egy openvpn-t ami nem site-slto-site és ha jól értelmezen a configot, akkor a client config dir részben a route és iroute opció valamint utána a fix vpn ip létrehozása pont erre van.

Sima openvpn létrehozására meg javaslom az általam elkészített weboldalt, ami suste oldalán érhető el. basic*.tar.gz ezt mentésként kell feltenni, majd routerip: 9092 porton elérhető. Vagy a hivatalos openwrt guide ami alapján az oldal is készült.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9996) footy válasza Headless (#9995) üzenetére


footy
addikt

En nem SSL VPN-t hanem site-to-site ipsec vpn-t terveztem. Szerintem nekem valamit a strongswan-nal kellene alkotni...

[ Szerkesztve ]

(#9997) Headless válasza footy (#9996) üzenetére


Headless
őstag

A site-to-site számomra azt jelenti(lehet rosszul tudom) , hogy mind a szerver mind a kliens oldalról eléred a másikat is. Persze, ha l2tp-t akarsz akkor az más. Ebben segíteni nem tudok.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9998) kovbandi82 válasza Headless (#9997) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A 0.82-es repairbol a 11.25-ös van fent nekem, de latom van decemberi. Érdemes felrakni, vagy ha minden jol mukodik felesleges?

(#9999) suste válasza kovbandi82 (#9998) üzenetére


suste
veterán

Changelog a blogomon, és a build saját topicjába is írtunk az újításokról...

(#10000) footy válasza Headless (#9997) üzenetére


footy
addikt

A site-to-site számomra azt jelenti(lehet rosszul tudom) , hogy mind a szerver mind a kliens oldalról eléred a másikat is.
Igen, pontosan ezt akarom, viszont openvpn-nel csak a klienssel érem el a szerver oldalt, de a másik irányba nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.