Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19441) chros


chros
őstag

En felkeszulok addig, amig a Cudy WR3000 megerkezik, de utoljara 18.06-bol forditottam Archer C5-re, s ahogy latom sok minden valtozott azota.

Az elsodleges szempont az lenne, hogy hardveres offload menjen mind vezeteken es wifi-n is (5GHz nem lesz hasznalva).

Firmware builder-be az alapon kivul ezeket raktam be, igy 13.,7 MB-nal jarok:
bmon bridger htop iftop kitty-terminfo mc mc-skins netcat tcpdump tmux wget luci-ssl luci-app-ddns luci-app-sqm luci-app-vnstat2 luci-app-wol luci-proto-relay luci-proto-wireguard

Kerdesek:
1. latom iptables helyett nftables van mar? ehhez valami extra csomag javasolt? (mint regen iptables-nel kmod-nat-extra..., stb)
2. bridger csomagot itt javasoltak, erdekes modon alapbol nincs benne, valoban szukseges ez?
3. sqm valoban nem megy szoftver/hardver offload mellett? (nem nagy baj, ha nem, 1Gbps netnel)
4. vbstat2-hoz configot valaki tudna adni (1-eshez van)
5. wireguard nem valoszinu, hogy lesz hasznalva, de mivel volt hely, igy beraktam, de itt is olvastam, hogy hw offload mellett nem mukodnek? (kliens es server)
6. ezeket a script-eket pedig kulon majd: wrtbwmon, Adblock-lean (remelhetoleg mukodnek majd hw offload mellett)
7. guest wifi-t akarok meg
8. van e valami, ami hianyzik ehhez az eszkozhoz, vagy valami okossag, ami nem jutott eszembe?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.