Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Józsibácsi válasza dorkababa (#5149) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

tudok ajanlani pl egy debian netinstall-t (majd jonnek masok es ajanlanak ubuntu-t, ahhoz nem ertek) - wlan reszehez lovesem nincs sajna, de az szerintem nem igazan disztro fuggo, hogy tamogatva van-e, vagy sem
maga az image 100MB alatt van, lerangatot, elinditod, bekonfigolod a halot, ami kell, azt leszedi netrol
torrent kliensnek tudom ajanlani a fentebb emlitett rtorrent-et, kicsi, minimalis az eroforrasigenye (egy 166MMX-en eszre sem venni, hogy fut) es tobb fele webui/gui is van hozza
van errol iras a logout-on, ott ubuntu alapon bemutatva az rtorrent telepitese/beallitasa

[ Szerkesztve ]

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5152) Vladi válasza n00n (#5150) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen disztró ez? Nindegy is. Single user módon kéne elindítani. Egyes futási szinten. Akkor eleve root terminállal indul. Ott már lehet ellenőrizni, javítani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5153) Vladi válasza dorkababa (#5149) üzenetére


Vladi
nagyúr

Üdv!

rtorrent, és akkor bármely szerver disztró megteszi. Lehet ubuntu, de nem feltétlenül. Debian jó választás lehet, bár kicsit nehezebb. wlan: passz. Elvileg megoldható parancssorból.
Böngésző mihez kell? Winhez pedig samba kell. :K Erről is írás.

De jön majd ngabor2. Szerintem ő dolgozott epijáva.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5154) dorkababa válasza Vladi (#5153) üzenetére


dorkababa
aktív tag

épp egyik volt darabja van nálam :C
aprópó,mivel ezen ha jól nézem (epia 5000)nem megy usb hdd boot (2,5"os rackben,külső tápcsatival sem),ezért meik út a kifizetődőbb: 3,5"to2,5" adapter,vagy egy brutál pendrive a rendszernek/letöltésnek egyaránt? (net 512es,éjjel dinamikus sávszél,max másfél/2 gigáig megy fel,így pendrive sebessége is ok lenne,nem? :F )

(#5155) dorkababa válasza Vladi (#5153) üzenetére


dorkababa
aktív tag

böngészö torrentletöltéshez.
de ha a másik 2 wines gépből is bele tudok kotorni(torrentet elinditani/hozzáadni,leállitani,megnyitni letöltött fájlt),az sem lenne hátrány,sőt :)

(#5156) dabadab válasza Józsibácsi (#5148) üzenetére


dabadab
titán

Az rtorrent inditasakor. Ha vmi initscriptbol inditod, akkor oda, ha start-stop-daemonnal, akkor meg annak a parancssoraba kell berakni.

DRM is theft

(#5157) dabadab válasza Vladi (#5153) üzenetére


dabadab
titán

Miert ilyen nepszeru ez az rtorrent pl. az mldonkeyhoz kepest?...

DRM is theft

(#5158) n00n


n00n
őstag

Lehet, h nagyon ostoba kérdés de hogyan tudok parancssorból fsck-t futatni? mert bármit próbálok nem megy. :( Beírom, h fsck és kiírja a verzió számát vagy mit. Beírom, h help fsck és semmi. :(

(#5159) bambano válasza n00n (#5158) üzenetére


bambano
titán

fsck eszkozneve
pl. fsck /dev/hda1

de mountolt filerendszeren nem kellene erőltetni, abból baj lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5160) dabadab válasza n00n (#5158) üzenetére


dabadab
titán

"man fsck" a baratod :)

De annyi kell, hogy "fsck /dev/hda1" (ahol a /dev/hda1 helyere a linuxos particiod nevet irod), ha kell neki egyeb kapcsolo, akkor majd ugyis reklamalni fog.

DRM is theft

(#5161) Vladi válasza dabadab (#5157) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nemtom. Lehetne akár ctorrent is. De ahhoz nincs szép graf felület.
Én egyszer nézegettem az mlszamarat, de elég bonyolultnak tűnt. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5162) bambano válasza dabadab (#5160) üzenetére


bambano
titán

Hehe:
#5159 ideje: 2008-02-14 21:38:22
#5160 ideje: 2008-02-14 21:38:22

így jár, aki szószátyár :DD :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5163) n00n válasza dabadab (#5160) üzenetére


n00n
őstag

Köszi szépen! Sikerült! :) :C

Azt viszont magyarázátok el nekem, h a root jelszavamat csak akkor fogadja el terminálon ha numpadnál írom be. De ez miért van? :F

És most közben eszembe jutott egy probléma ami régóta foglalkoztat, elromlott az öcsém gépén az usb-s egér. És most egy ps2-eset használ, de az az enyém és visszaveszem tőle, amig nem vesz új usbset addig egy com-osat akarna használni. Csak az a baj hogyha bedúgom nem ismeri fel, egy ezer éves egér, driver nincs hozzá, XP felismeri egyből. Ötlet?

bambano: Nem mountolt fájlrendszeren használtam. Vagy az annak számít amin a rendszer van? :U

[ Szerkesztve ]

(#5164) dabadab válasza n00n (#5163) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk lehet, hogy van benne nulla, es alapbol angol kiosztasod van, te meg a magyar billentyuket nyomkodod?...

Amin meg a rendszer van, az tutira fel van mountolva, mert nem latnad :) Mondjuk sokat segit az, ha csak read-onlyban van, minden bizonnyal ilyen gazos helyzeteknel ez a helyzet.

bambano: hehe :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5165) n00n válasza dabadab (#5164) üzenetére


n00n
őstag

Igen van benn nulla. Hát ez eszembe se jutott. :( Pedig elég ésszerü. :)

Egyébként miért nem ajánlatos fsck-t használni ha mountolva van?

(#5166) dabadab válasza n00n (#5165) üzenetére


dabadab
titán

Azert, mert az nem szerencses, hogy az ember olyan filerendszerre ir, amit az fsck eppen atvarial, csunya adatvesztes lehet belole.

DRM is theft

(#5167) Józsibácsi válasza n00n (#5163) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

soros egerhez, amennyire tudom, ket dolog kell:
sermouse.ko es a gpm-nek az eszkoz nevenel /dev/ttyS0-ot mondani

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5168) Józsibácsi válasza dabadab (#5156) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

ha kezzel inditom, s elobb az umask 0002 parancsot adom ki, majd inditom az rtorrent-et, ugy jo, viszont az initscript-be nem sikerul belepasziroznom

viszont sajnos az init script-be nem sikerul belepasziroznom
bar nem vagyok benne biztos, ugy sejtem, hogy a problema abbol adodik, hogy az initscript letrehoz adott felhasznalo szamara egy screen session-t es abban inditja az rtorrent-et

ha jol fogom fel a dolgot, akkor csak futtathato allomanyt adhatok meg a screen-nek, hogy hajtsa vegre, s az umask-ra azt mondja, hogy: cannot exec 'umask': no such file or directory

es akkor most olyan kerdes jon, amiert elore is elnezest kerek:
ez az umask micsoda?
merthogy a which sem talalja
valamilyen belso parancsa a shell-nek?
illetve hogyan tudnam, a fenti problemat athidalni?

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5169) dabadab válasza Józsibácsi (#5168) üzenetére


dabadab
titán

Igen, belso parancs. A gond valoszinuleg abbol adodik, hogy a screennel egyutt elindit egy uj shellt is, ami beallitja maganak az umaskot. Biztos lehet vhogy segiteni a dolgon, de ahhoz jo lenne latni, hogy konkretan mit csinal az initscript.

DRM is theft

(#5170) Józsibácsi válasza dabadab (#5169) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

itt az altalam picit modositott initscript (az eredeti itt talalhato, ez pedig megint az enyem highlight nelkul)

ami itt szamit, az ez a ket sor:

98. su -c "screen -ls | grep -sq "\.${srnname}[[:space:]]" " ${user} || su -c "screen -dm -S ${srnname} 2>&1 1>/dev/null" ${user} | tee -a "$logfile" >&2

93. su -c "screen -S "${srnname}" -X screen ${DAEMON} ${options} 2>&1 1>/dev/null" ${user} | tee -a "$logfile" >&2

elobbi megnezi, letezik-e az adott user-nek megfelelo nevu screen session-je, s amennyiben nem, ugy letrehoz egyet az adott nevvel

utobbi pedig az adott nevu screen session-nek atadja a kivant parancsot
ez utobbi normalisan igy nezne ki:

su -c "screen -S torrent -X screen nice rtorrent -o -import 2>&1 1>/dev/null" usernev | tee -a /var/log/rtorrentInit.log >&2

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5171) Józsibácsi válasza Józsibácsi (#5170) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

kozben megszallt az ihlet, s a kovetkezo jutott eszembe:

miutan az initscript elinditotta az rtorrent-et, varatom par masodpercet es miutan a konfiguracios file-bol kiolvasom a socket helyet (hasonloan a sesseion konyvtar kiolvasasahoz) es dobok ra egy chmod 775-ot (esetleg egy chgroup apache-ot is es akkor nem kell setgid-del sem szorakozni)

ez megfelelo megoldas lenne, vagy van ettol szebb/jobb is?

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5172) GD


GD
őstag

nem fenyegetés, de ma valószínűleg megjön a soros infrám .. :DDD gondolom érti akinek szól..

(#5173) dabadab válasza GD (#5172) üzenetére


dabadab
titán

A hetvegere elhuzok az asszonnyal :D

DRM is theft

(#5174) korcsi


korcsi
veterán

Ez miért van?:

"we@ubuntu:~$ glxinfo
name of display: :1.0
display: :1 screen: 0"

1 videó kártya 1 monitorral és TV-vel.

Xorgom "átlagos" amióta az új nv drivert használom (169.07; 169.09) azóta van ez.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5175) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h lehet-e Pendrive-ról Debiant telepíteni? Szóval, h nem a pendrive-on akarom futattni a rendszert, hanem arról szeretném telepíteni a gépemre? Keresgéltem a neten, de vagy az első verzióhoz (mármint, h pendrive-ról futatthatót) találtam, vagy angolul. És az angolom nem valami jó. Szóval ez lehetséges? Mert egy olyan gépre szeretnék telepíteni ahol nincs cdrom.
Köszi előre is a válaszokat.

(#5176) korcsi válasza korcsi (#5174) üzenetére


korcsi
veterán

Az nvidia driver csinálja a dolgot, de hogy miért azt nem tudom.
Kipróbáltam mindenféle xorg-al és úgyis az 1.0-ás az "alapértelmezett" képernyő, nv-s driverrel jó volt :(

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5177) bambano válasza Józsibácsi (#5168) üzenetére


bambano
titán

Ha azt akarod, hogy bootolás után a saját neved alatt fusson egy program, akkor szerintem erre a crond alkalmas.
A cron tud olyat, hogy @reboot időmeghatározás, ezzel crontab-ba rakva a progit, szerintem indítani lehet screen-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5178) n00n


n00n
őstag

Erre nem tud senki semmit mondani? Fontos lenne. :(

"Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h lehet-e Pendrive-ról Debiant telepíteni? Szóval, h nem a pendrive-on akarom futattni a rendszert, hanem arról szeretném telepíteni a gépemre? Keresgéltem a neten, de vagy az első verzióhoz (mármint, h pendrive-ról futatthatót) találtam, vagy angolul. És az angolom nem valami jó. Szóval ez lehetséges? Mert egy olyan gépre szeretnék telepíteni ahol nincs cdrom.
Köszi előre is a válaszokat"

[ Szerkesztve ]

(#5179) ngabor2 válasza korcsi (#5174) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mert a tévét veszi elsődlegesnek. hogy miért, azt nem tudom. nvidia-settings?

(#5180) korcsi válasza ngabor2 (#5179) üzenetére


korcsi
veterán

Kihúzom a tv-t, megnézem úgy. Próbáltam, egykijelzős xorg.conf-al, és azzal sem volt jó, amúgy tv-re mplayernek a 0.1-es display-t kell megadni és működik rendesen.

nvidia-settings csak úgy működik rendesen DISPLAY=:0.0 prefixel indítom. Simán meg
"You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server. " hibaüzit kapom.

Nekem úgy tűnik mintha az X két videókártyát látna, és ezért van 0.0 illetve 1.0-ás megjelenítő is.
Még megnézem compiz nélkül is, de nem hiszem hogy, az zavarna be, sztem "alacsonyabb" szinten van a hiba.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5181) bambano válasza n00n (#5178) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5182) ngabor2 válasza korcsi (#5180) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig itt láttam valahol ezt a megoldást is. a log szerint ki az elsődleges kimenet? a tévé, vagy a monitor?

más: aki ért az OOo-hoz, az nézzen már be ide. eik.

(#5183) GD válasza dabadab (#5173) üzenetére


GD
őstag

gps koordináták? :P
általad legjobbnak talált leírás amin el tudok indulni?
step by step

[ Szerkesztve ]

(#5184) korcsi válasza ngabor2 (#5182) üzenetére


korcsi
veterán

privi ment

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5185) Józsibácsi válasza bambano (#5177) üzenetére


Józsibácsi
csendes tag

igen, tudom, hogy alkalmas ra az is, viszont jobban tetszik az init script-es megoldas, mert igy konnyeden ujra tudom inditani minden user rtorrent-jet egy esetleges frissites, vagy konfigvaltas utan
illetve - bar nem probaltam - van egy olyan sejtesem, hogy a screen vs umask problema abban az esetben is fennalna

Hozzatok egy démont jól megb*szom a k*rv* anyját

(#5186) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

linux+firefox alól a PH betűi csak nekem néznek ki rosszul? picik, hosszúak, stb.
font gond, v mi lehet? (milyen fontok kellenek a PHhoz?)

mod: ezzel egy fokkal jobb, de még mindig hiányzik (pl hozzászólásnál a hozzászólás "fejléc" -'ben használt...

[ Szerkesztve ]

..

(#5187) dorkababa


dorkababa
aktív tag

hali
segítségeteket szeretném kérni,egy wlan kártya működésre bírása linux alatt-al kapcsolatban. (suse legujabb)
őlenne aza:
http://tonze.com.tw/offer.php?id=products/wireless_lan_client/pc6860
thx

(#5188) Sianis válasza dorkababa (#5187) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

A leírás szerint madwifi-vel megy szépen. Tehát a madwifi csomagját kell telepíteni.

Sianis

(#5189) Sianis válasza bbazsy (#5186) üzenetére


Sianis
addikt

Firefox beállításainál nézz szét, csomagból elérhetőek a Windows betűk és Firefox is elboldogul velük. 100%-osan nem lesz ugyanolyan, de elfogadható eredmény érhető el.

Sianis

(#5190) dabadab válasza GD (#5183) üzenetére


dabadab
titán

Na, mire jutottal?... :)

DRM is theft

(#5191) GD válasza dabadab (#5190) üzenetére


GD
őstag

:(( csomag még nem jött meg, most pirítok rá az emberre..
késett a feladásával, hét közepén várható, addig készülhetsz lelkileg..

[ Szerkesztve ]

(#5192) GD


GD
őstag

superkaramba-nál miért nem aktív a "téma beállítása" jobbklikk a témán?

(#5193) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

segitsetek plz egy rpm keresessel.
hogyan lehetne megkeresni h alapbol a /etc/services file melyik csomaggal megy fel suse10-re? a legszebb az lenne ha vmi rpm -q xxxx -vel megkereshetnem.

mod: esetleg rpm2cpio | cpio de az hogy nez mar ki :D

Koszi,
&rew

[ Szerkesztve ]

(#5194) #25954560 válasza #25954560 (#5193) üzenetére


#25954560
törölt tag

rpm -q --whatprovides /etc/services

netcfg-10-1.2

(#5195) OddMan


OddMan
őstag

Sendmail levelező programot használom és mellette szeretném használni a spamassassin spam szűrőt. A problémám, hogy akár mit csinálok a sendmail nem használja a procmail-t és így a /etc/procmailrc fájlban lévő parancs nem fut le, nem hívja meg a levelekre a spamassassin programot.

A sendmail.procmail.mc fájlom amiből a sendmail.cf-et készítem így néz ki:

divert(-1)
divert(0)dnl
include(`/usr/share/sendmail/cf/m4/cf.m4')dnl
VERSIONID(`Sendmail version 8.14.1, Generated by OddMan 2008/01/22')dnl
OSTYPE(`linux')dnl
define(`PROCMAIL_MAILER_PATH',`/usr/bin/procmail')dnl
DAEMON_OPTIONS(`Port=6025, Name=MTA')dnl

FEATURE(`always_add_domain')dnl
FEATURE(`access_db')dnl
FEATURE(`blacklist_recipients')dnl
FEATURE(`use_cw_file')dnl
FEATURE(`masquerade_envelope')dnl
FEATURE(`local_procmail')dnl

MASQUERADE_AS(`nemmondommeg.com')dnl

MAILER(`local')dnl
MAILER(`smtp')dnl
MAILER(`procmail')dnl

Mi lehet a probléma, miért nem hívja meg minden egyes levélre a sendmail a procmail-t? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5196) OddMan


OddMan
őstag

Megoldottam a MIMEDefang segítségével.

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a spam-nek vélt levelek tárgy mezőjéhez hozzá legyen fűzve a spam szó? :O

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5197) GD válasza OddMan (#5196) üzenetére


GD
őstag

workaround: csinálsz egy scriptet ami forwardolja localban önmagadnak, törölve az eredetit, és a hozzáfűzést is megcsinálja, talán php..
lama vagyok, csak fikciózom

(#5198) OddMan válasza GD (#5197) üzenetére


OddMan
őstag

A /etc/mail/spamassassin/local.cf fájlban található az alábbi sor:


rewrite_header Subject ****SPAM(_SCORE_)****

Hiába vettem ki a kommentet előle, mégsem történik semmi. :(

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5199) GD


GD
őstag

üdv!

hirtelen felindulásból vettem egy 5.1-es hangfalcuccot
némi google és alsa mutatvánnyal sikerült megszólaltatni mind a 6 hangfalat:
totem-el (film, zene) mplayer (film) és amarok (zene) lejátszókkal..
ezzel akár még elégedett is lehetnék, de megszoktam a zenelejátszást audacious alatt..
viszont, akár hogy játszok a beállításaiban a progi alsa részénél, csak a kicsi hangfalak szólnak.. egy adott médialejátszó képességei korlátoltak ebben a témában, vagy bármelyik rávehető hogy pl mp3-at ha nem is ugye 5.1-ben, de legalább 6 hangfalon zörgessen?

ha kell configokat, és más paramétereket írok ha valaki kompetensnek érzi magát hogy súgjon

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5200) GD válasza OddMan (#5198) üzenetére


GD
őstag

gondolom összes service restart megvolt aminek köze lehet hozzá, és logokat is néztél hogy besír e.. egyáltalán "joga" van e a cuccnak hogy belepiszkáljon a mélekbe.. lehet kibukik valami logból

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.