Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy tényleg amatőr kérdés ;-)
    Fedora 41 KDE-t telepítettem a gépemre, és be kellene induláskor mountolni a NAS-ról két megosztást nfs-el.
    Betettem az fstab-ba, ahogy szoktam (Debian, aztán Mint - előtte kipróbáltam persze, működött kézzel a dolog, de az eddigi rendszereim ha nem ment éppen a NAS, alindultak NFS nélkül is)
    Újraindítás után csak egy kis üzenet fogadott, hogy emergency mode, és mit írjak be majd, aztán alatta egy másik, hogy nincs engedélyezve a root felhasználó - így csak újraindítani elhetett a gépet, ami aztán ugyanoda jutott persze. Profi! :-)
    Ezt megoldottam, működik újra a Fedora, de rákeresve autofs-t ajánlanak, ami nincs is telepítve - és nem is hiszem, hogy ez kell nekem, mert úgyis mindig csatolva lennének a megosztások, mivel mindenem a NAS-on van.
    Szóval akkor most hogyan, merre?! ;-)
    Előre is köszönöm, üdv: Vasti

Új hozzászólás Aktív témák