Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Frawly válasza CPT.Pirk (#28300) üzenetére


Frawly
veterán

Plain textbe is berakhatod az Unicode-emojit UTF kódolásban, Torvalds biztos örülni fog neki ;]

(#28302) mobal válasza ivana (#28298) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt 8 karaktert ír, te meg tabot mondtál. Akkor most melyik? :)

A 4 space-szel amúgy 90% esélyem volt eltalálni, nem jött be! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28303) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy nagyobb config change-et kell végrehajtanom a céges hálózaton: internetszolgáltatót váltunk.

Már minden helyen át lett írva az IP cím az újra
/etc/ipsec.conf
/etc/ipsec.secrets
/etc/network/firewall-up
/etc/network/interfaces

és az előző rendszergazda ellátott még annyi infóval, hogy a tűzfalakon a default gateway-t is át kell írni.

Jelenleg 91.120.x.x átjáró van megadva, az új ISP-től pedig 194.39.x.x címet kaptuk.
- Ezt az IP-t kell majd megadni az ubuntu tűzfal gépen ugye?

- Ez a parancs jó lesz hozzá? (VLAN is változik 100-ról 102-re)

sudo route add default gw 194.39.x.x eth0.102
sudo route delete default gw 91.120.x.x eth0.100

Majd utána sudo reboot.

:R

⭐ Stella

(#28304) sonar válasza radi8tor (#28303) üzenetére


sonar
addikt

a lent említett route parancsok nem teszik permanensé a beállításokat. Tehát reboot után visszaáll minden.
Ha állandóra szeretnéd akkor az interface konfig file-bán tudod megtenni
16.04-ig/etc/network/interfaces
18.04-től yaml-ban [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#28305) radi8tor válasza sonar (#28304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ! 16.04 van nekünk.

Azért nem egyértelmű nekem ez, mert interfaces-ben már ott vannak ezek a beállítások de route paranccsal listázva nem azt mutatja defaultnak.

Ki kellene commentezni a régi internethez tartozó sorokat teljesen /etc/network/interfaces -ben?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28306) bambano válasza radi8tor (#28305) üzenetére


bambano
titán

töröld ki, írd bele az újat, és reboot.
ez a legegyszerűbb, bár reboot nélkül is meg lehet oldani, ha ismered rendesen az ubuntut.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28307) radi8tor válasza bambano (#28306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi!

Kitörölni nem akarom, mert akkor oda a BCP :D
Marad a # -el kikommentezés.

Azt még meg tudod mondani hogy azért mutatja default gateway-nek a mostani net gateway-ét és csak ott van a listában az új mert annak a hálónak más (kisebb) a VLAN ID-je?

⭐ Stella

(#28308) bambano válasza radi8tor (#28307) üzenetére


bambano
titán

az interfaces fájlban található dolgokat a hálózat indulásakor állítja be a kernelben.
tehát ha sem reboot nem volt, sem kézzel nem gyalultad ki a régi konfigot, akkor a kernelben benne van.

ha bcp-zni akarsz, akkor egyszerűen másold le egy backup könyvtárba a konfigot módosítás előtt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28309) radi8tor válasza bambano (#28308) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen azt tudom, hogy a régi konfiggal üzemel a szerver következő újraindításig, egyelőre nem is cél aktualizálni a konfigot.

A config fájlok mentése más néven/vagy helyre jó ötlet. :)

⭐ Stella

(#28310) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen elveszek ezekben a dolgokban... El tudok küldeni git send-email használatával diff fájlokat levlistára? (ha igen, valami példát mutassatok pls)

Minden egyes leírás amit találok azok git commitokból készítenek patch-et, de eleve nem git repóval dolgoztam, hanem csak fogtam a kernel forrást zipből, csináltam egy régit meg egy újat és az újban a két módosított fájlból csináltam 1-1 diff-et a régihez képest...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28311) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#28310) üzenetére


0xmilan
addikt

$ eredeti forras unzip
$ cd eredeti forras
$ git init
most mar van egy git konyvtarad. Ha ebben vegrehajtod a modositasokat, akkor git diff szerintem a kivant formaban kozli, hogy mi valtozott.

(#28312) CPT.Pirk válasza 0xmilan (#28311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez megvan git init nélkül is, most tegnap eljutottam odáig, hogy be kell commitolni a módosításomat magamnak, és a commitolt cuccot tudja elküldeni emailben a git send-email. Elég késő volt már, úgyhogy majd ma délután megpróbálom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28313) Nicotin válasza sh4d0w (#28284) üzenetére


Nicotin
kezdő

Levolt eddig is tiltva mielött anno felraktam most is levan. Köszönöm holnap urjatelepitem hisz ráfért :D

(#28314) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.
Van egy Epson Laser Jet pro 12MA nyomtató és hozzá Ubuntu, nem tudom hányas. A gond az, hogy kinyomtat egy oldalt, a követezőt viszont csak kikapcsolás és visszakapcsolás után. A rendszer jelzi, hogy el van küldve a kérés, jön is a visszaigazolás, de a nyomtatás elmarad. Tudtok valami okosat erre?

(#28315) Sonja válasza neophyte79 (#28314) üzenetére


Sonja
veterán

Az inkább egy HP lesz, nem Epson. :) Egyébként nekem is ez volt egy Canon LBP6030 nyomtatómmal. A driver volt szar, és várni kellett egy újra, azzal már jó lett. Fel kell tenni egy új HP drivert valószínűleg. Azt viszont nem tudom, hogy hogy kell. :B Gondolom valahogy telepíteni kell az új HPLIP-et.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28316) Lenry


Lenry
félisten

olyat szeretnék hogy:
van egy Samba megosztás, aminek egy bizonyos mappájának minden bekerülő fájljának jogait automatikusan 555-re kellene módosítani. a mappák és almappák meg nem lenne baj, ha 777-re kerülnek, de ez opcionális.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28317) csixy válasza neophyte79 (#28314) üzenetére


csixy
addikt

Ha minden kötél szakad a bal kéz-jobb egérgombos módszer még mindig beválhat. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#28318) Fecogame


Fecogame
veterán

Van a cégnél egy Ubuntu alapú szerver. A crontab-ban keletkező minden kimenet megérkezik egy email címre.

A crontab-ban nincs beállítva "MAILTO" rész. Hogyan kaphatom meg mégis ezeket az üzeneteket? Az userhez lenne rendelve? Ha igen, hol/hogyan tudom ezt ellenőrizni/átállítani?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28319) bambano válasza Fecogame (#28318) üzenetére


bambano
titán

szerintem a crond mindig annak az usernek küldi az eredményt, akinek a crontabjából indult a job.
a /etc/aliases fájlban lehet átirányítani minden levelet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28320) Istv@n válasza Lenry (#28316) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Create mask és directory mask -al lehet beállítani. Ha csak bizonyos mappákra kell, akkor én azokra csinálnék külön megosztást (akár rejtettet), és a meglévő helyre linkelném a mappákat.
Próbálni mondjuk nem próbáltam, de szerintem működne...

(#28321) Fecogame válasza bambano (#28319) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi, kedden megnézem! :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28322) radi8tor válasza bambano (#28306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Flottul ment az átállás, köszi még egyszer! :R

Már csak az egyik szerverünk (OpenVAS) nem elérhető kinti címről - erre kellene rájönnöm miért nem.

⭐ Stella

(#28323) Lenry válasza Istv@n (#28320) üzenetére


Lenry
félisten

Jó ötlet, egy próbát mindenképpen megér, köszi :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28324) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van egy VPS-em OVH-nál, régen egy webappot futtatott, ma már azt sem, csak megvan. :D Ma reggel beléptem és ez fogadott loadnak:

96.09 96.03 96.01 1/496 18989

Ám a szerver egyáltalán nem tűnt leterheltnek, sőt! gyakorlatilag mindent azonnal le is futtatott. Hogy lehetséges ez?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#28325) emvy válasza Mr Dini (#28324) üzenetére


emvy
nagyúr

Peldaul iowait-ben vannak a processzek, es nem CPU-ra varnak.

while (!sleep) sheep++;

(#28326) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy ubuntu laptoprara rákötni 16 darab UART eszközt.
Ehez meg is vennék 2*8 usb switchet és 16 db CP2102 usb-uart konvertert.
A kérdésem az hogy mitől függ az hogy egy usbtty milyen néven csatolódik. Tehát hogyan derül ki az hogy melyik lesz a /dev/USBtty0 melyik lesz a /dev/USBtty1 ...
Dinamikus? be lehet valahogy fixen állítani?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#28327) Jester01 válasza Gyb001 (#28326) üzenetére


Jester01
veterán

Valószínűleg udev szabállyal be lehet állítani.

Jester

(#28328) ivana válasza Gyb001 (#28326) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet fordítva csinálnám ezt a dolgot, szóval ahelyett, hogy hardcode-olod érdemesebb lenne inkább mindig megkeresni akár serial alapján vagy éppen valamit mókolva bejelentkezni a csatlakoztatott eszközökre.

(#28329) bambano válasza Gyb001 (#28326) üzenetére


bambano
titán

én aggódnék a stabilitás miatt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28330) ivana válasza bambano (#28329) üzenetére


ivana
Ármester

A stabilitás szerintem csak táp kérdése, illetve nem valami filléres kínai hubot kell használni. Ennyi eszközhöz nyilvánvalóan külső táp kell.

[ Szerkesztve ]

(#28331) bambano válasza ivana (#28330) üzenetére


bambano
titán

miért nem írtad bele a hozzászólásodba, hogy a híres utolsó mondatok gyűjteményéből idéztél? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28332) Lenry válasza Istv@n (#28320) üzenetére


Lenry
félisten

végül úgy sikerült, hogy létrehoztam egy új megosztást, aminek a create maskja és a directory maskja a megfelelő, majd ezt az fstabban bemountoltam a régi megosztás egy mappájába.

szóval végülis működik, de annyira nem szép megoldás, hogy azóta is szégyellem magam :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28333) CPT.Pirk válasza Gyb001 (#28326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy írták, udev szabály kell rá, mert alapból dinamikus a port kiosztás. Ellenkező esetben pl. termelésben ahol mondjuk óránként 200 eszköz jelentkezik fel egymás után soros porton, ott hamar gond lenne a port kiosztásból. Jártunk is így win7 alatt, ahol maximum 256 bejegyzést tud kiosztani az oprendszer, ha azt elérte, akkor feladja... Regedit hekket kellett ilyenkor futtatni, ami resetelte...

A /dev alatt ki lehet bogarászni relatíve egyszerűen az infókat az eszközökről, amik alapján meg lehet különböztetni őket - már ha gyárilag kaptak eltérő értékeket, ami nem biztos.

Milyen környezetből kellene elérni a portokat? Bash? C++?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28334) CPT.Pirk válasza Gyb001 (#28326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közben beugrott még valami, csak elkéstem vele. Jártam úgy, hogy nem voltak egymástól megkülönböztethetőek az USB-s eszközök, mert a gyártó nem készült fel rá, hogy egy gépen használj belőle többet... Minden kiolvasható paraméterük azonos volt, de nekem mégis tudni kellett, hogy melyik melyik. Végül a megoldás az lett, hogy az adott fizikai porthoz tartozót kezeltem fixen az egyiknek, a másikat meg a másiknak és meg volt mondva, hogy melyiket hová kell dugni.
Ez valószínűleg működik hubon keresztül is, de még nem próbáltam.

Nézd meg ezt a posztomat a témában: [link] - itt 2 kártyaolvasót kellett kiosztanom 2 monitor között helyesen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28335) kezdosql


kezdosql
tag

Linux alatt napi frissites tonkretette a firefoxot, ahogy webre csatlakozik azonnal merevre fagy a linux (ami allitolag nem letezik.;)

1. kerdes:
hogyan lehet linux alatt firefoxot safe modban futtatni, hogy visszaallitsa a korabbi allapotot

2. kerdes
hogyan lehet ff-et tesztelni linux alatt (diagnosztika?)

3. kerdes
hogyan lehet a szemet flash bovitmenyt letiltani firefox linux alatt?

Elore is koszonom a valaszokat.

(#28336) bambano válasza kezdosql (#28335) üzenetére


bambano
titán

"Linux alatt napi frissites tonkretette a firefoxot, ahogy webre csatlakozik azonnal merevre fagy a linux": be tudsz rá jelentkezni hálózaton?

szerk: ha mostanában jött elő, hogy "megfagy" a linuxod firefoxtól, akkor lehet, hogy egy videokártya tisztítás segít rajta. lehet, hogy nem megfagy, hanem megfő.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28337) CPT.Pirk válasza kezdosql (#28335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1 - menu -> help -> kiegészítők nélkül indítás

2 - about:support környékén nézelődhetsz pl.

3 - alapból nincs benne flash bővítmény. Hogyan raktad fel? Annak mintájára le tudod szedni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28338) Frawly válasza kezdosql (#28335) üzenetére


Frawly
veterán

A Firefox Súgó menüjében válaszd az újraindítást letiltott addonokkal. Vagy about:support lapon a Refresh gomb.

A FF indítása előtt indítsd egy feladatkezelőfélét, htop vagy Gnome System Monitor vagy akármit, és nézd meg a Firefox indítását, hogy mi látszik a fagyás előtt.

(#28339) kezdosql


kezdosql
tag

Koszonom mindenkinek, egyben valaszolok:

Nem az enyem, en win7-et hasznalok, egy kozeli szomszed nyugdijas csalad hasznalja.
Annyit mondtak, hogy egy hete kezdodtek a bajok, es mindig webezes kozben, amikor olyan weboldalt nyitottak meg, ahol azonnal videok indultak el. Azonnal leallt minden, eger se mukodott, es az internetes lampa se villogott tobbet, mikozben a video allt es a hang az utolso taktust dadogva ismetelte veg nelkul.
Kesobb mar akkor is jott a fagyas, amikor letrejott az internetes kapcsolat.
Semmi se mukodott, egyetlen megoldasuk a konnektorbol kabel kihuzasa es egy perc mulva visszadugasa es a gep ujra bekapcsolasa volt.

Egyetlen egyszer kaptak egy angol nyelvu hibauzenetet az egyik ilyen ujrainditas utan, hogy a bongeszo crashed es a hibauzenet OK gombjara kattintva safe modban ujraindult es helyreallitotta magat.

Azota a hiba ismetlodik, de az ablak nem jon fel es csak egy ikonjuk van, amire kattinthatnak.

Javasoltam a jobb gombos megoldast, az volt a valasza, hogy akkor tenyleg volt valami uj ablak angol szoveggel, de csak olyasmiket irt, hogy milyen mas programokat - szovegszerkeszto ? - tud elinditani.

Nem tudjak, hogy flash van-e benne, azt tudjak, hogy bongeszesnel nem akarnak automatikusan elindulo videokat latni, en tippeltem flashra, mert ugy emlekeztem, a Mozillanak volt egy megallapodasa az Adobevel, hogy valamelyik verziotol kezdve az adobe flash a Mozilla resze lett.

Azt tudjak, a fagyas tobbnyire akkor tortenik, amikor bongeszovel az elso weboldalt megnyitjak.
Ha elobb a bongeszot nyitjak meg, es utana inditjak az internet kapcsolatot, es utana irjak be akarmelyik weboldal nevet, amin nincs video, akkor egy ideig tudnak webezni, de lehet, hogy a kovetkezo vagy tizedik weboldalra valtasnal elojon a fagyas.

Kerdeztem, milyen linux, azt mondtak, ugy kaptak a geppel egyutt vagy ot eve, mar nem lehetett windowst tenni ra, mindenre csak kattintaniuk kell, nincsen semmi mas, feltetelezem, valamilyen ubuntu lehet.

Azt is mondtak, hogy neha, nem sokkal bekapcsolas utan a merevlemez nagyon dolgozik, arra tippelek, hogy az automatikus frissites be van kapcsolva, es talan amiatt jott elo a hiba, hogy mar tul regi a gep, de csak latatlanban tapogatozok.

(#28340) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Adott egy TS3 (TeamSpeak) szerver amely egy igen erős szerveren lett installálva. A probléma csak az, hogy ezt a vasat szeretnénk a DoS-tól megkímélni, s erre a célra van is egy jó DDoS védelemmel felszerelt budget VPS-em. A cél pedig az lenne, hogy reverse proxyzom az egész forgalmat.

A probléma csak az, hogy a TS a 9987-es UDP portot használja a hanghoz, amit az általam ismert programok közül csak az nginx képes proxyzni. Adott egy ilyen konfig:

stream {
server {
listen 9987 udp;
proxy_pass ts3_stream_backend;
#proxy_timeout 1s;
#proxy_responses 1;
error_log /var/log/nginx/ts3.log;
}
upstream ts3_stream_backend {
server <origin_szerver_ip_volt_itt>:9987;
}
}

Ezek után a port rendben elérhetővé válik, netcattal szépen látom is, hogy nyitva, fogadja a csomagom. Viszont a TS nem hajlandó proxyzva csatlakozni. Direkt IP természetesen gond nélkül megy. A kikommentezett részt próbáltam alkalmazni, az sem segített.

Hogy tudnám mégis megoldani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#28341) bambano válasza Mr Dini (#28340) üzenetére


bambano
titán

ennek egyébként mi lenne az értelme?

szerk: én biztos csinálnék egy openvpn kapcsolatot a két gép közé, oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28342) Mr Dini válasza bambano (#28341) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ténylegesen csak annyi, hogy a végfelhasználók számára ne legyen visszavezethető a tényleges host IP. A kis VPS-nek remek hálózata és DDoS védelme van, jobb lenne, ha azt látnák.

OpenVPN-en gondolkoztam én is, végső soron az lesz...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#28343) Jester01 válasza Mr Dini (#28342) üzenetére


Jester01
veterán

Vagy egy sima iptables nat/port forward.

Jester

(#28344) Frawly válasza kezdosql (#28339) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így nagyon kevés és ködös infó, lehet sok minden, hardveres vagy szoftveres hiba. Nem tudjuk milyen gép, milyen disztró, hányas verzió, hogyan kapcsolódik a netre. Internetes lámpát még az életben nem láttam, gondolom az Ethernet-kártya vagy a Wi-Fi kártya LED-jére gondolnak.

(#28345) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem Ubuntu 16.04 LTS szerverrel kapcsolatban.
Tűzfalként használjuk a szervert, és bizonyos csomagokat meg kellene jelölni (mark) aminek ez után korlátoznánk az adatforgalmát 30/10 mbitre.
Előző rendszergazda azt mondta, hogy ezzel lehet QoS-t adni a bucketnek.

Hogyan tudom ezt megvalósítani? Csak VLAN-al megoldható?

Egy "guest" WiFi hálózatról lenne szó:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28346) bambano válasza radi8tor (#28345) üzenetére


bambano
titán

miért nem az ubnt fórumon kérdezed meg, hogy az ubnt ap-n hogy lehet sebességet korlátozni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28347) radi8tor válasza bambano (#28346) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert azzal nem lehet. Az egyik AP nem tudja, hogy a másik 3 AP-n mennyi adatot forgalmaznak.
Az eszközön beállítható korlát szóval AP-nként alkalmazható. Ezért kell a tűzfalas megoldás.

⭐ Stella

(#28348) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A kezdő-topicból ide lettem irányítva az első kérdésemmel, de azóta van még egy, tehát:

1.,
Ubuntunál - vagy, tőlem disztri-semleges megoldás is lehet - van valami olyan lehetőség, mint a Windows-nál a WSUS, azaz, hogy egy felületen látnám 4-5 vagy akár 125 telepített példány frissítési állapotát?

Ha nincs: hogyan lehet 10-nél több Linux-os gépet menedzselni, üzemeltetni, mi a gyakorlat erre? :F

2.,
Az itt részletezett jelszó visszaállításhoz a GRUB Loading screen-t hogyan lehet a Hyper-V alatt telepített 19.04-es Ubuntu alatt elérni, tudja valaki? :F (A "nyomj ESC-et" valahogy nem annyira akar működni..)

radi8tor: "Kitörölni nem akarom, mert akkor oda a BCP" - erre a normál megoldás általában a másolat készítése, és azt követően már akárhogyan szerkesztheted az eredetit.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28349) bambano válasza MrCsiT (#28348) üzenetére


bambano
titán

2: a hipervizor problémáját a hipervizor topicjában kellene megkérdezned.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28350) MrCsiT válasza bambano (#28349) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha belinkeled kérlek, máris megteszem. :) :R - Ahogy én nézem, nemigen van neki.

ám, ha azt veszem, hogy a futtatott kliensre szeretnék bejutni - és ennek az egyik akadálya vélhetően az Xrdp/Xorg beléptető megoldás, amiben én mire megadom a jelszót, addigra a háttérben a kliens már bőven túljut a booton szerintem és a háttérben a user/pass ablakkal várakozik - gondoltam elképzelhető, hogy más is jár ebbe a topicba a haladók közé aki használ Linux-ot ezzel a megoldással, és szüksége volt már előcsalni a Grub képernyőt, azért írtam éppen ide. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.