Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) bambano válasza bzolika10 (#27700) üzenetére


bambano
titán

a related kapcsolatokat is engedélyezni/natolni kellene.
de próbáld meg először passzív módban, hogy úgy működik-e

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27703) Jim Tonic válasza s1999xx (#27702) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha sokáig nyomod a ki-/bekapcsoló gombot, azt hardveresen kellene kezelnie, tehát újra kellene indulnia. Amúgy, ha lemerült az aksi, akkor majd mindenképpen leáll.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27705) bzolika10 válasza bambano (#27701) üzenetére


bzolika10
aktív tag

pasv_enable=Yes
pasv_max_port=10000
pasv_min_port=9999

Ezt a három sort kellett végülis berakni a vsftpd.conf-ba és forwardolni a routeren azt a két portot.

[ Szerkesztve ]

(#27706) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van itt aki használja a Steam Protont? Bekapcsoltam és próbáltam használni, de mindegy milyen .exe fájlal próbálkozom, mindegyiknél ezt kapom:

ERROR: ld.so: object '/home/kepsz/.local/share/Steam/ubuntu12_32/gameoverlayrenderer.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (wrong ELF class: ELFCLASS32): ignored.
/bin/sh: /mnt/store_1/Games/steam/steamapps/common/Galactic Civilizations III/GalCiv3.exe: cannot execute binary file: Exec format error

Van erre ötletetek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27707) bambano válasza CPT.Pirk (#27706) üzenetére


bambano
titán

nem az a baja, hogy 32 bites libet akarsz betölteni 64 bites rendszeren?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27708) CPT.Pirk válasza bambano (#27707) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet, de egyébként a Steam minden más funkciója faszán megy ezen a gépen. Amit itt be akar tölteni, arra nincs ráhatásom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27710) emvy válasza s1999xx (#27709) üzenetére


emvy
nagyúr

cgrouponkent lehet ilyesmiket allitani, es jobb helyeken szoktak is...

docker run --ulimit tipus_nev=szoft_limit:hard_limit

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#27711) slett27


slett27
addikt

Valaki költöztetett át Samba szervert egy másikra ? Van esetleg ennek valami metódusa ? Vagy újra telepítenem kell az Ubuntu-t beállítani a könyvtárakat, hozzá a jogosultságokat, felhasználókat ? Esetleg erre program ? Illetve mi történik ha a HDD-t simán átmigrálom egy Macriummal és ráindítom az új szervert ? :F El fog indulni az Ubuntu ? Az a baj hogy nem csináltam még ilyet. Köszi a segítséget előre is. :R

Ezt a kérdést a kezdő topicban tettem fel, de javasolták hogy térjek át ide. Tényleg semmi infot nem találtam a neten.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#27713) emvy válasza s1999xx (#27712) üzenetére


emvy
nagyúr

> a host saját limitjeit is ignorálja a docker.

nem ignoralja.. ami a keveredest okozza a fejedben, az az, hogy azt gondolod, hogy csak a konteneren beluli ulimit ertek befolyasolja a konteneren belul elinditott processzek szamat (nem)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#27715) bambano válasza s1999xx (#27712) üzenetére


bambano
titán

a konténer külön névtérben fut.
vagyis a konténerben nincs limit, ha nem csinálod meg külön hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27717) sonar válasza slett27 (#27711) üzenetére


sonar
addikt

Alapvetően nem nagy gond. És nem igen van különbség a mozgatás meg az új setup között.
De mit is szeretnél pontosan? Számomra nem világos.
Új vas-ba akarod a régi OS-t meg mindent átrakni? Vagy új OS és a régi beállításokat akarod átvinni?
Csak Samba-t akarsz átvinni másik gépre?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27718) slett27 válasza sonar (#27717) üzenetére


slett27
addikt

Okés. Pontosítok. Ubuntu 16.04 LTS + Samba 4 és vagy 60 felhasználó és ehhez tartozó jogosultságok. A user gépeken Windows 7/10 van ezért is lett szamba fájlmegosztás. A baj hogy egy 2012-es Celeron G540-es gépről költözne egy Dell Blade (Xeon E5-.... + SAS RAID)-re. ;] És igazából nagyon nagy munka lenne lentről építeni az egészet. Ezért kérdezem hogy mi a "migráció" menete ilyenkor. Rákerestem a neten mindenféle "Samba költöztetés" "Samba migration" de nem találtam semmit. Azon gondolkodtam hogy ez vagy ilyen egyszerű vagy senkit nem érdekel. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#27719) sh4d0w válasza slett27 (#27718) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Innen indulnék a helyedben. Olvasdl el a hozzászólásokat is!

Először kísérleti jelleggel csináld meg testuserekkel, -csoportokkal és ha minden okés, akkor állj neki a migrációnak, ha sikeres a tesztfutam. Ha befejeződött a migráció, állítsd le a régit, de még ne töröld le. Ha minden rendben megy az újjal folyamatosan, akkor megszabadulhatsz a régitől.

https://www.coreinfinity.tech

(#27720) Jim Tonic válasza slett27 (#27718) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De mi a gond? A Linuxot is cserélni szeretnéd? Mert ha mindent átpakolsz az új gépre, akkor ott is el fog indulni ugyanaz a Linux telepítés. Ez nem Windows.
Én Celeronról i3-ra, majd onnan Xeonra váltottam. Alaplapcsere, procicsere, RAM-csere, minden megvolt. Csak a Linux a régi. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27721) slett27 válasza Jim Tonic (#27720) üzenetére


slett27
addikt

Csak gyorsabb vasat alá. :) Minden maradhat úgy ahogy van. Működik, stabil (addig amíg nem lesz Active Directory-nk :DDD)

De megnyugtattál, hogy nagy valószínűséggel nem fogja összef..i magát.

sh4d0w : thx, már böngészem !!! :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#27722) sonar válasza slett27 (#27721) üzenetére


sonar
addikt

Hálóval lehetnek nem várt gondok. De orvosolható.
Én már csináltam ilyent, ssh server-t is vittem át. Fontos volt, hogy senki ne vegyen észre semmit.
Egy szombaton megvolt az install meg a transzfer is.
Mondjuk először az új szervert beállítod egy másik IP-re és ha minden faja akkor a régit lelövöd az újon meg változtatsz IP-t (DNS ha van a hálóban akkor azt én addig kihagynám a próbából)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27723) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

VirtualBoxban szeretnék raid1-es telepítést csinálni. Az a gondom, hogy amint beállítom az első hdd-nek, hogy swap partíció 1GB, utána már nem lehet választani a szoftveres raidet. YouTube tutorial, meg a server dokumentációja alapján próbálom megoldani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27724) sonar válasza Victoryus (#27723) üzenetére


sonar
addikt

Ajánlom figyelmedbe: ubuntu-16-04-lts-szerver-halado-telepitese Magyar nyelvű.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27725) Victoryus válasza sonar (#27724) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi, majd megnézem ezt is. Van a netacademia-n is, de az még a 14-es Ubunturól készült.
Megint az a gondom, hogy nincs normális leírása a raid-nek. 2hdd esetére. Ok, ott van a 18.04 server dokumentációjában is, de az alapján én például nem tudom megcsinálni. Ott csinálja a srác a youtube videón is, csak ő mondjuk 3 hdd-t használt.
Ugyanez van a kvótákkal is, ahhoz is van pár tutorial, de azok alapján nem lehet megcsinálni szerintem. Odáig egyeznek, hogy install quota... Nálam a sudo nano /etc/fstab is máshogy néz ki, mint náluk. Egyik szerint mount -o remount /your_drive rw másik csak a annyit ír, hogy mount -o remount. Hihetetlen rosszul vannak ezek a dokumentációk megcsinálva, ezek alapján nem lehet megtanulni. Fele parancs, kapcsoló hiányzik, mint a múltkor, a routing-nál, amit ti segítettetek megoldani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27726) sonar válasza Victoryus (#27725) üzenetére


sonar
addikt

azt a konkrét netacademia képzést nem ismerem, de általánosságban elmondhatom, hogy nagyon gyenge.
azért mondtam azt a képzést mert ott telepités közben csinál raid-et ahogy te és el van mondva, hogy mit miért. Meg rávilágít olyan dolgokra is ami lehet egyből nem kézenfekvő.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27727) Jim Tonic válasza Victoryus (#27725) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Használd a Gnome Disk-et, de talán webmin alól is meg tudod csinálni. Azzal én sem szórakoztam terminalból.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27728) Lenry válasza Victoryus (#27725) üzenetére


Lenry
félisten

ajánlom a témában (legtöbb Linuxos témában) az Arch Linux wikijét, nagyon sok téma nagyon jól és részletesen le van írva, nyilván disztrónként eltérnek apróságok, de az alapvető toolok, amikkel nagyjából minden megoldható, mindenhol jelen vannak.

itt van pl a szoftveres RAID leírása

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27730) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Találkozott már vki olyannal, hogy ha egyszerre van id_dsa meg id_rsa kulcs a lokál gépen akkor bizonyos eszközökre nem lehet ssh-zni mert megszakad a kapcsolat az alábbi hibaüzenettel:
Read from socket failed: Connection reset by peer

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27731) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Nem lehet boot particiót megadni neki raid-be... Nem hagyja kiválasztani a /boot -ot. Ahogy látom belefutott ebbe más is, de nem találtak megoldást rá. Tehát maga a telepítő bugos. De ha valaki tud rá megoldást, szóljon!
A másik két particiót engedte raid1-be tenni. Az ubuntu18 dokumentációja meg még mindig a 16-ról szól, a 18-asban nincs is olyan, hogy raid partició...
update: újraindulás után képtelen bootolni, azt írja nincs bootolható eszköz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27733) bambano válasza Victoryus (#27731) üzenetére


bambano
titán

de te raid1-et akarsz particionálni, és az egyik partíciót felmountolni /boot alá?
ha igen, azt nyilván nem engedi, mert hogy fogja betölteni azt a drivert a /bootról, ami a /boothoz kell?

csinálni kell két partíciót, abból egy raid1 kötetet, és azt mountolni /boot alá particionálás nélkül.

szerk: egyébként is rossz ötlet szerintem raid1-et particionálni. ha több partíciót akarsz egy raid1 kötetre rakni, akkor lvm.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27734) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Több variációt próbáltam:
1. 1GB swap, 512MB boot, a maradék gyökérnek mindkettő lemezen
2. 1GB boot, a maradék gyökérnek mindkettő lemezen
Úgy lenne logikus, hogy mindkettőn mindet párba állítom md0-md1-md2 néven mondjuk, nem? A 16-os ubuntu simán bebootolt így, meg működik is.
Mi van ha pont a boot partició megy tönkre? Mindet le szokták tükrözni nem? Vagy azt csak utólag kéne? Azt látom, hogy jól átvariálták a 16-os Ubuntuhoz képest.

Végül most negyedik nekifutásra már csak 2 partició volt lemezenként, és csak a ~8GB-os részből csináltam raid-et de így se bootol be. Az egyes lemezen csináltam neki /boot-ot. Így se képes elindulni.
ubuntu-18.04.1.0-live-server-amd64.iso-t használom

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27735) bambano válasza Victoryus (#27734) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, kérdezték-e már:
ha a géped uefi módban indul, akkor kell neki egy efi partíció is, anélkül nem fog elindulni.
lényeges, hogy a telepítő média is tudja ezt kezelni. nem tudom, ubuntuéknál hogy van, debiannál ugyanaz a telepítő képes mindkét módban futni.

ha bios módban indul a gép, akkor ez nem számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27736) sonar válasza s1999xx (#27732) üzenetére


sonar
addikt

tuti, hogy az a baja, mert ha elveszem az egyik kulcsot megy a belépés.
Sajnos -v -vv és a -vvv sem mond semmi használhatót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27737) Jim Tonic válasza sonar (#27730) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jelszó nélküli kapcsolathoz kell? Ott meg lehet adni, hogy melyiket használd az SSH-hoz, nem?
ssh -i .....

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27738) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Tudom nem ez a topic témája de lenne egy olyan kérdésem
amire tőletek remélek választ:
Tud-e valaki olyan fórumot/oldalt/akármit ahol azok a laptopok
vannak felsorolva amelyek támogatják a linuxot, a secure boot
kikapcsolható, a legacy boot lehetséges?
Köszi.

(#27739) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, a kezdőben azt javasolták, itt kérdezzek. Jöttem :)

1. Ha többféle HDD-m van többféle méretben, mindenféle raid-eket alkotok (alsóbb szinten), majd ezeken felül teszek-veszek, néha át akarom konfigolni, fájlrendszert csökkenteni-növelni, ilyesmik -> LVM ?

2-es kérdés - kicsit egyszerűbb: JBOD-t használ valaki ma még, mondjuk bukható adatra, vagy csak a múlt egy csúnya csontváza és LVM mellett értelmetlen, vagy mi van ezzel most ? Újra megszerezhető anyagokat JBOD-zzak, vagy szimplán 2 HDD-n keresztülívelő LVM volume-ba tegyem ? (Esetleg a gyorsabb transzferek érdekében raid0, nem gond ha buknak.. de ha nem raid0 ?).

3. Debian alatt az NTFS partícióimon a karakterek nincsenek jól kezelve. Pár ékezetes helyén kérdőjel. Friss install, friss testing telepítőről (nem ez a gond sztem). Mount-olásnál kellene ráerőltetnem valami UTF-8-ra ? Gondolom vmi egyszerű kódolás értelmezési dolog lesz.

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27740) Lenry válasza Dißnäëß (#27739) üzenetére


Lenry
félisten

1. jah

2. ha használod, használod, ha nem, akkor nem. szerintem

3.
/etc/fstab-ba
/dev/sdxY /ahova/mountolni/akarod ntfs-3g defaults,utf8 0 0

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27741) Jim Tonic válasza Dißnäëß (#27739) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

1. Igen.
2. JBOD-ot ki se kellett volna találni. Ha egy HDD-ként akarod látni, akkor inkább mappingeld bele egy mappába.
3. Igen, iocharset=utf8.

szerk.: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27742) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Hát ez nagyon gyors volt. Köszönöm, hibátlan válaszok :) :R
(fstab-ba inkább UUID alapján kötöm, de a paraméterek hasznosak voltak). :R

Apropó, ntfs mount esetén "defaults": nem kell discard ? (ssd..)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27743) sonar válasza Jim Tonic (#27737) üzenetére


sonar
addikt

Nem.
És nem a pub hanem a user saját kulcsai aminek semmi köze a remote eszközhöz. A távoli eszköz egy switch és nem kulcsos belépés van hanem sima pwd. A configolás rajta meg annyi, hogy portot tudok állitani, kulcsos belépést és ennyi. Egyébként egy switchről van szó és felraktam a legutolsó fw-t, de a helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27744) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, újra én. Úgy látszik, problémamegoldós hétvégét ütemeztem be magamnak :D

1. van egy néhol jó, néhol kevésbé jó HDD-m. Szeretném törölni. Milyen eszközzel vagy paranccsal tudom úgy teleírni random adattal (de lehet tőlem 0 is), hogy a problémás szektorokon ne álljon le lassúzni, próbálkozni, erőlködni, hanem ha instant nem megy, skip, átlépte, annyi, megy a következőre.

Se a HD Sentinel Windows alatt, se a DD linux alatt (zero-ból vagy urandom-ból) nem képes erre, beleállnak a rosszabb szektorokba, elpöcsölnek, végül sikerül és tovább lépnek - a következőre. Sebesség leesik a béka se**e alá nyilván.. aztán újabb jó rész következik és újra szárnyal az írás.

Gyanítom, ez valami low level paraméter módosítást igényel, hátha Linuxban van erre megoldás (friss Debian Testing-em van). Szóval a vezérlő (?), kernel (?) ne erőlködjön: ami nem megy, skip, maradhat úgy. Ennyi a lényeg. (És akkor randommal írom, ez már eldőlt).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27745) Lenry válasza Dißnäëß (#27744) üzenetére


Lenry
félisten

ki akarod dobni? véglegesen?
akkor ajánlom az akkus fúró meg egy nyolcas fúrószár kombinációját.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27746) sh4d0w válasza Dißnäëß (#27744) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyetlen megoldás, ha a rossz részeket nem particionálod. Ellenben én már nem bíznék ilyen lemezre semmit, kuka.

https://www.coreinfinity.tech

(#27747) Dißnäëß válasza Lenry (#27745) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van mindkettő. A tetejét leveszem és kiteszem a falra, mint haveromnál ? Áhh.
Ki kéne nőni a kockaságot és inkább valami szép festmény..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27748) Dißnäëß válasza sh4d0w (#27746) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Teljesen igazad van. Csak nem mindegy, hogyan dobom kukába. És kislabdadobásból is sajnos mindig feketepontot kaptam. :O

Egyébként léteznek alternatív megoldások, legalábbis google alapján smartctl, TLER, CCTL, ddrescue (de én írnék), eh_timeout, hdparm, ilyesmi progik és paraméterek környékén.. de ahogy látom, TLER menti meg sokak életét.

Azért köszi, egynek bedobtam. Összerakom.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27749) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Utolsó kérdés mára és nem fárasztalak Titeket :)

1. Egy 250-es SSD-n van most W10 is (C: és D: ) illetve utolsó partíciók között egy Linux telepítés is.
2. Van egy 120-as SSD-m is.
3. D: elég nagy, nem kell. Így beférnék a 120-asra simán, 1:1, a rendszer (és sallangjai, a kis partíciók) partíciókkal.
4. HOGYAN ? :) Hogy boot-oljon is. Most GRUB van természetesen. 10 éves AM3-as Gigabyte lap, nem EFI.

Régen ezt ilyen Paragon Partition Manager-ből kreált Recovery CD-vel oldottam meg: boot, összekattintgat, ha minden oké, nagy piros gomb megnyom és a program elvégzett minden módosítást.

Elég az is, ha ajánlotok hasonlót (akár ugyanezt, a friss verziót, akár egyebet, ami képes partíciók mozgatásával, nem 1:1 leképezéssel áttenni két rendszert egyikről a másikra). A partíciók mérete változna csak, sorrendje nem (bár ha D:-t gyepálom, lehet beleszól, a W10 előtte van, a Linux mögötte).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#27750) Victoryus válasza bambano (#27735) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

VirtualBox-ban kísérletezek. De a lényeg, hogy most be volt állítva, hogy efi, és így bebootolt telepítést után. Köszönöm!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.