Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20102) Lenry válasza Cyber_Bird (#20101) üzenetére


Lenry
félisten

vótmá. nem lettem tőle okosabb.
de akkor máshogy kérdem: NAS-hoz bármi miatt jobb lehet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20103) Vladi válasza Sianis (#20081) üzenetére


Vladi
nagyúr

némá' :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20104) Vladi válasza #82679040 (#20097) üzenetére


Vladi
nagyúr

sensors-detect volt -e? Kell -e?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20105) #82679040 válasza Vladi (#20104) üzenetére


#82679040
törölt tag

Igen volt,ennyit talál :

"Driver `w83627ehf':
* ISA bus, address 0x290
Chip `Winbond W83627EHF/EF/EHG/EG Super IO Sensors' (confidence: 9)

Driver `k8temp' (autoloaded):
* Chip `AMD K8 thermal sensors' (confidence: 9)"

/etc/modules :
"w83627ehf"

(#20106) Rimuru válasza N0zer0 (#20098) üzenetére


Rimuru
veterán

A többiek leírták a lényeget, most nyomok egy Super+H billentyűkombinációt és látom is a friss grafikont, nem kell semmi mást csinálnom. Pár napja állítottam be ISO 8601 szerint a dátumot, ezt fel is ismeri a Calc, viszont ha másképp adom meg akkor egyáltalán nem garantált, ezzel is lehet szívni. Nem tudom hogy milyenre csinálná, de az említett 29891 sor szerintem elég nagy tartomány ahhoz hogy átláthatatlan legyen Libreoffice alatt, gnuplottal simán végiggörgetem. Egyszeri alkalomra tényleg elég lehet a Calc, de nem azért jöttem ide. :P
Amúgy gyorsan csináltam egy másik scriptet is az előző mintájára.

Vigyázat, csalok!

(#20107) bambano válasza Cyber_Bird (#20101) üzenetére


bambano
titán

remek cikk, kb. két mondatot leszámítva tévedés az egész.

(#20100) Lenry: egy terület van, amiben a bsd jelenleg valóban jobb, az a zfs, ez nasnál számít. nem tudom, hogy linuxra van-e már olyan zfs implementáció, ami megfelelő minőségű, a btrfs még nem tart ott tudomásom szerint.

az már vita tárgyát képezheti, hogy jó-e és mire a zfs, meg mennyire megbízható, pro és kontra lehet olvasni róla, én nem tenném be nasba, ez biztos.

egyébként a bsd-kre jellemző, hogy irtózatosan le vannak maradva a linuxhoz képest, nem olyan nagyon rég lett bennük tisztességes multiprocesszor támogatás, sokkal kevesebb hardvert támogatnak, és a védelmi rendszerük is sokéves elmaradással küzd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20108) Lenry válasza bambano (#20107) üzenetére


Lenry
félisten

kösz, akkor nem kezdek el bohóckodni vele

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20109) Cyber_Bird válasza bambano (#20107) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nem olvastam bele, csak remeltem hogy nem irnak hulyeseget a freebsd.org-on.
Persze lehet csak a magyar forditas lett vacak. Amugy freebsd vs linux elso talalata volt, de jo hogy jelezted, legkozelebb rendesebben fact checkelek mielott hulyeseget postolok :)

[ Szerkesztve ]

(#20110) Zoli133


Zoli133
őstag

RC kernelekkel van valakinek tapasztalata?
Szemezek egy 3.16rc3-al, mert a benne levő intel graphics drivert túl sok meló lenne a 15-ös kernelhez megbuildelni (1 napot legalább már átszenvedtem a művelettek).
Tudom ,hogy hivatalosan még nem stabil, de mindennapi felhasználáshoz reményeim szerint működhet.
Azaz tapasztalatok ilyen irányból esetleg?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20111) Lenry


Lenry
félisten

biztos én vagyok a vak, de hol a francban magyarázom el a Debiannak, hogy lesz kedves a fájlnevekben az ékezeteket helyesen megjeleníteni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20112) Nkboy válasza Lenry (#20111) üzenetére


Nkboy
senior tag

Erre gondolsz? https://wiki.debian.org/Locale#Configuration

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#20113) Lenry válasza Nkboy (#20112) üzenetére


Lenry
félisten

nemá gyerekek, nézzetek már ki belőlem annyit, hogy el tudom olvasni a Google első találatát :O
valószínűleg nem jöttem volna kérdezni, ha ott megtaláltam volna a választ.

igen, ott le van írva, hogy hogyan tudom az egész rendszert át állítani magyarra, de én nem ezt akarom.
a locale hiába en_US.UTF8, ettől még az ékezetek helyett ?? van csak
hu_HU.ISO8859-2-n a helyzet ugyanez

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20114) Nkboy válasza Lenry (#20113) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elnézést kérek!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#20115) bambano válasza Lenry (#20113) üzenetére


bambano
titán

ha szemetet töltöttek fel a kliensekről, akkor az úgy marad...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20116) Lenry válasza bambano (#20115) üzenetére


Lenry
félisten

ha kliensről letallózom, akkor jó, csak lokálisan nem.
igazából inkább szépséghiba, mint komoly, de engem zavar.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20117) bambano válasza Lenry (#20116) üzenetére


bambano
titán

mert az xp valószínűleg cp1250-ben írja fel, a debian meg utf8-at akar mutatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20118) Lenry válasza bambano (#20117) üzenetére


Lenry
félisten

a-aaa :N

a csavar, hogy ezeket a fájlokat az rTorrent hozta létre erre a vinyóra, amikor még az OpenWRT-s routerre volt kötve. most összeraktam egy kis gépet NAS-nak, áttettem bele a HDD-t és ez az eredmény.
szóval semmi Windowsos belenyúlkálás :N

XP... kikérem magamnak :P

mod: bár biztosan jó helyen szaglászol, mert most tesztjelleggel létrehoztam egy éűá nevű könyvtárat Linux alatt, és nem így hívták Windows felől nézve, ahogy vica versa sem működött a dolog

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20119) bambano válasza Lenry (#20118) üzenetére


bambano
titán

az rtorrent olyan néven rakja le a fájlokat, ahogy az a torrent fájlban szerrepel. szóközzel, kisbetűvel, nagybetűvel, ékezettel, stb. tehát ott a torrent csomagolójának az oprendszerével vitatkozol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20120) Lenry válasza bambano (#20119) üzenetére


Lenry
félisten

áh... szóval akkor ezzel mostmár így jártam... hát jó.
mindegy végülis, amíg a kliensek jól látják és a torrent tudja kezelni, addig nem zavar

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20121) Findzs válasza Findzs (#20096) üzenetére


Findzs
addikt

nem találkozott még senki hasonló problémával? :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20122) N0zer0 válasza Findzs (#20121) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem hinném, hogy errefelé sokan Meegooztak, vagy tettek volna ilyet a múltban. A leírás alapján bármi lehet a baja. Tudni kéne, hogy mit ír ki kilépésé előtt, hová lép ki, stb. Fogalmam sincs, hogy van a Meegooban visszaállító. A neten nem találom bizonyítékát annak, hogy lenne, de ennek ellenére simán lehet benne.

(#20123) Findzs válasza N0zer0 (#20122) üzenetére


Findzs
addikt

olyasmit ír ki hogy nincs jogosultsága a lemez eléréséhez/írásához

és helyette valami kis erőforrású linux ami kényelmesen elfér 8 gb-on?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20124) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy kérdésem, ez a kód egy linux terminál kód lenne? [link] Ezt kellene használom de lövésem sincs hova kell beírni hogy kell beírni.

(#20125) Vladi válasza Findzs (#20123) üzenetére


Vladi
nagyúr

rootként csinálod? Nem telt meg a lemez?
Feleségem asus eee-jén fedora van, xfce felülettel. Igaz, hogy abban rendes hdd van.

(#20124) kmisi99

Sima parancs, amit a terminálba kell beírnod. Mondjuk billentyűzettel. :P De ha ennyire bizonytalan vagy, biztos jó ötlet a hdd-t baszogatni? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20126) kmisi99 válasza Vladi (#20125) üzenetére


kmisi99
addikt

Kicsit rosszul írtam. Az lett volna a kérdés, hogy linux parancs e. Putty nevű programban használható? Egyébként jól veszem le, hogy hdd kódolást old fel?

(#20127) N0zer0 válasza kmisi99 (#20124) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezt a terminálba kell írni (Ctrl+Alt+T, vagy alkalmazásmenüből Terminált választani), vagy konzolba írni (Ctrl+Alt+F1). Ez olyan, mint a Windows parancssora. Vigyázz, hogy ez egy sorba megy az egész, nem kettőbe, ahogy a képen van.

Az is lehet, hogy először nem találja majd a hdparm parancsot, akkor fel kell tenni, telepíteni a hdparm csomagot. Bár a hdparm minden jelentősebb disztribúció alatt alapból ott szokott lenni, de azért sose tudni előre.

Puttyban is használható, az is konzol, csak távoli konzol.

[ Szerkesztve ]

(#20128) Vladi válasza kmisi99 (#20126) üzenetére


Vladi
nagyúr

Használható.
Link elvileg lezárást feloldja, szerintem jelszó is kéne, nem? A printf részt én nem értem, a /dev-rész meg a lemezt jelöli.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20129) Findzs válasza Vladi (#20125) üzenetére


Findzs
addikt

nem az enyém egyik ismerősöm kért meg, hogy nézzem meg neki
linuxal nincs sok tapasztalatom, megnézem nincs -e tele mert ez nekem nem jutott eszembe :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20130) Vladi válasza Findzs (#20129) üzenetére


Vladi
nagyúr

sima df parancs kezdetnek megteszi. Arra figyelj, hogy a root usernek fenntart némi helyet. tehát a /-n ilyen 5% szabad az már kevés!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20131) Findzs válasza Vladi (#20130) üzenetére


Findzs
addikt

kb. 4 gb üres (elvileg)

ezt írja ki:

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20132) bambano válasza kmisi99 (#20124) üzenetére


bambano
titán

rendszergazda terminálba úgy, hogy a hdparm programot előtte feltelepítetted.

(#20128) Vladi: azért használ printf-et, mert 11-es kódú karaktert átlagember nem tud beütni a billentyűzeten, ezért inkább beírattatja hexában és a printf-fel konvertáltatja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20133) bambano válasza Findzs (#20123) üzenetére


bambano
titán

xkb az szerintem a billentyűzetmeghajtó X alatt, azzal van valami problémája.
a /var/log-ban szokott hagyni az Xorg egy logot, azt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20134) Findzs válasza bambano (#20133) üzenetére


Findzs
addikt

megnézem, köszi

már töltöm egyébként lefelé a meego -t, újrarakom mert egyszerűen használhatatlan

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20135) Vladi válasza Findzs (#20134) üzenetére


Vladi
nagyúr

Várjál, ne kapkodjál. Ez magától lett ilyen? Tehát működött, használtátokk és egyszercsak beesett az eső?

A 8 giga az mi? Flash alapú?

df
-et mutass már, meg
cat /etc/mtab
-ot.

bambanő: köszi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20136) Jester01 válasza Findzs (#20134) üzenetére


Jester01
veterán

Az ssd állapotát is érdemes megnézni, nem-e szektorhibás.

Jester

(#20137) kmisi99 válasza Vladi (#20128) üzenetére


kmisi99
addikt

Nos van egy elfelejtett kódú hddm. Egy rs232 ttl szervizkábellel kell a hdd-t rákötnöm gépre és puttyot írtak használatnak meg ezt a kódot.

(#20138) N0zer0 válasza kmisi99 (#20137) üzenetére


N0zer0
senior tag

Mi ez az elfelejtett kódú HDD? Már a TrueCryptes topikban is előfordult egy lejelszavazott SSD. Hogy a rákba kell ilyet csinálni? Engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#20139) CloZee


CloZee
aktív tag

sziasztok!

Valaki tudna linkelni cikkeket / leírásokat az aircrack-ng használatáról? A lehető legrészletesebben legyen leírva, mintha majmok lennének a célközönség. WEP-et szeretnék törni (saját routerem, nem tudjuk a jelszót és nincs hard reset).

Rendszerem: Linux Mint 17 (Cinnamon), Aircrack-ng verzió:
Verzió: 1.2 Beta 3
Wifi kártya: Atheros Ar9285

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20140) bambano válasza CloZee (#20139) üzenetére


bambano
titán

emlékeim szerint wepet úgy szoktak törni, hogy leszedik a forgalmat a levegőből és azon mókolnak.
tehát ha nincs a routeredhez csatlakoztatva működő kliens, akkor az aircrack-ng nem fog működni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20141) Lenry válasza CloZee (#20139) üzenetére


Lenry
félisten

milyen router ez?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20142) CloZee válasza bambano (#20140) üzenetére


CloZee
aktív tag

Értem, akkor valószínű esélytelen.

(#20141) Lenry: Egy régebbi D-link, most pontos tipust nem tudok mondani, de nem működik a 10mp-es hard reset amit írnak, lehet már a gombja is kaksi. Legközelebb vasárnap leszek otthon, akkor majd írok tipust.

(#20143) kmisi99 válasza N0zer0 (#20138) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem az enyém elkallódott és évek után hoppá ez kéne ez a hdd. Egy seagate 320 as laptop hdd

(#20144) Lenry válasza CloZee (#20142) üzenetére


Lenry
félisten

majd nézz utána a manualban, úgy emlékszem volt már a kezeim közt olyan router, ahol 30(!) másodpercig kellett nyomni a reset gombot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20145) N0zer0 válasza kmisi99 (#20143) üzenetére


N0zer0
senior tag

Én ezt értem, de a gazdáját kérdezd meg, hogy mivel jelszavazták le, mert szeretném én is az enyémnél megcsinálni, és nem tudom, hogy hogyan kell.

Elég feltörhetetlen cuccnak bizonyul szoftveresen, ezért csinálnám én is meg a sajátomon.

(#20146) Findzs válasza Vladi (#20135) üzenetére


Findzs
addikt

igen az ismerős szerint használták és egyszermár elkezdett ilyeneket kiírni

semmit se lehet már megnyitni vele teljesen rossz, mindenre hibaüzenet jön

meego -t letöltöttem de nem tudom elindítani a telpítőt mindig az indúl el ami fent van a gépen
próbáltam pen -ről illetve lemezről is

meguntam, most megy föl egy win7 starter ha nem lesz jó akkor meg egy lubuntut fogok kipróbálni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20148) BoB


BoB
veterán

KDE 5 / Plasma 2 Dev preview

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20149) Findzs válasza Findzs (#20146) üzenetére


Findzs
addikt

probléma megoldva
a win 7 starter kiválóan megy a kis gépen, hardveres baja szerencsére nincsen

köszönöm a segítségeteket :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20150) N0zer0 válasza Findzs (#20149) üzenetére


N0zer0
senior tag

Használd. Mondjuk háttérképet, hangsémát nem lehet változtatni rajta (hangsémát trükkel, háttérképet SEHOGY, a régi trükkök nem működnek), de végül is az is használható. Az egyidejűleg futtatható alkalmazások limitjét kivették belőle. Mondjuk én azt a szutykot nem tenném fel a netbookomra (se).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.