Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) #63761920 válasza _Dumber_ (#20749) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia.
Akkor valoszínű a felcsatolással akadtam el!

(#20752) Infernohun válasza bambano (#20750) üzenetére


Infernohun
tag

Rendben,akkor azt hagyoma fenébe. :)

Viszont a hangkártya problémát megoldottam, a biosba az alaplapi hangkártyát ki-be kapcsoltam és arendszerben megjelent a sztereó duplex rész.
Most már csak ez a filmek úgy mond szaggatás zavaró. :)

(#20753) buherton


buherton
őstag

Mi annak a programnak a neve, ami lehetővé teszi azt, hogy ha az SSH klienst bezárom attól még az SSH kapcsolat nem kapcsol szét?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20754) CloZee


CloZee
aktív tag

Végre megjelent a MEGA asztali linuxos kliense.

(#20755) buherton válasza buherton (#20753) üzenetére


buherton
őstag

Áááh meg van végre: tmux.

Mindig ez van, hogy ha kérdezek valamit, akkor utána rögtön megtalálom. :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20756) bambano válasza buherton (#20753) üzenetére


bambano
titán

screen :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20757) tlac válasza Buci21 (#20624) üzenetére


tlac
nagyúr

pont ugyanezzel a hibával küzdöttem most, de találtam egy sokkal kényelmesebb megoldást

hda-jack-retask

nagyon jó kis program, be lehet vele állítani a kimeneteket

ha azt mondaná, hogy eszköz fogalt, akkor ki kell lőni a pulseaudio-t, aztán majd újraíndítani később

ez azért kell, hogy ne induljon újra, ha kilőttük:
echo autospawn = no >> ~/.pulse/client.conf killall pulseaudio

ezzel meg kilőjük:
killall pulseaudio

(#20758) tlac válasza tlac (#20757) üzenetére


tlac
nagyúr

még két link lemaradt
[link]
[link]

(#20759) N0zer0


N0zer0
senior tag

Lenne egy olyan gondom, hogy Kubuntu 14.04 x64-et frissítettem, integrált X3100-as Intel-kártya van a gépben, frissült a drivere. Viszont azóta a YouTube immáron kötelező HTML5-ös videói nem működnek, vagy fekete kép van, vagy teljes képernyőre téve még a monitort is kikapcsolják.

Hogyan lehetne ezt rendbe tenni?

[ Szerkesztve ]

(#20760) whbear


whbear
senior tag

Feltettem pár kérdést Fedorás fórumban, tudom járnak ide Fedorások is, légyszi nézzétek meg hátha lenne rá megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#20761) N0zer0 válasza N0zer0 (#20759) üzenetére


N0zer0
senior tag

FF alatt a flashes videók sem jók, fekete a kép ablakban és teljes képernyőn is.

(#20762) _Dumber_ válasza N0zer0 (#20761) üzenetére


_Dumber_
őstag

Probáld meg visszatenni a régi FF-t. Lehet, hogy csak az nem jó. Vahy próbáld meg chromium alatt

[ Szerkesztve ]

(#20763) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jelenleg így néz ki a conky-m:

[link]

Mint látható, a HDD temp-nél az van, hogy N/A. Ez azért van, mert a hddtemp-pel tudom kiíratni a /dev/sda hőmérsékletét.

Ezt csak kétféleképpen lehet megoldani. Az egyik, hogy vagy root jogosultságokkal futtatom a conkyt, vagy minden indítás után manuálisan indítom el a hddtemp-et daemon módban.

Ez viszont nem túl elegáns, ráadásul a felhasználómnak a sudoers között kell lennie, amit szintén nem szeretnék.

Meg lehetne oldani ezt valahogy normálisabban? Vagy mi lenne a legjobb megoldás conkyban az sda hőm. kijelzésére?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20764) Penty válasza Apollyon (#20763) üzenetére


Penty
tag

dpkg-reconfigure hddtemp, majd válaszd azt, hogy démonként fusson.
Ezek után a conkyba már mehet a ${execi 1 nc 127.0.0.1 7634 | cut -c34-35 }°C (Nálad nem biztos, hogy -c34-35 lesz, de ezt majd kisilabizálod.)

(#20765) Apollyon válasza Penty (#20764) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez aztán elég egyszerű volt! Működik, köszi :R

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20766) CloZee


CloZee
aktív tag

Valaki tudná csekkelni, hogy mik szerepelnek a /etc/apt/sources.list.d alatt a getdeb.list -ben? Főként Linux Mint 17-en lennék rá kíváncsi

(#20767) N0zer0 válasza _Dumber_ (#20762) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, 32-es végleges FF-szal megy, 34-es alfával csak fekete kép van. Chrome bétában jó. A HTML5 viszont FF alfában és Chrome bétában is kikapcsolja a képernyőt. Frissítettem kézzel Flasht, ez sem lehet baja. Ezek szerint a videokártya drivere is jó, mert akkor FF32-ben és Chrome-ban nem menne. Akkor ez a FF alfa bugja lesz.

(#20768) ubyegon2 válasza CloZee (#20766) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MINT 17 C64
Ez a sor szerepel benne:
deb http://archive.getdeb.net/ubuntu trusty-getdeb apps

Csak bemásoltam a sort, valamiért linknek állítja be a pirossal kiemelt részt! :F
FF kieg miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#20769) CloZee válasza ubyegon2 (#20768) üzenetére


CloZee
aktív tag

Köszi, ennyi kellett.

(#20770) buherton


buherton
őstag

Hogy lehet, hogy egy mezei mini-ITX alaplap MAC addresse egy reboot után megváltozik? Értetlenül állok ez előtt. :(

MOD: Ubuntu 12.04.4

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20771) buherton válasza buherton (#20770) üzenetére


buherton
őstag

Válasz: sehogy, user error, mint mindig...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20772) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem. Talán a közepén: Szóval adott egy ASUS laptop, elég jó a hardver benne, de sajnos AMD-s, így az amúgy sem túl combos akksi nem sokáig bírja. Windows alatt. Szeretnék egy akkukímélő, könnyített linuxot felrakni rá második rendszerként.

Első kérdés: Milyet? Lubuntuval szemezgetek, próbálgattam virtualboxban, nem tűnik rossznak. Tanácsolták nekem a crunchbag-et, de az már túl low nekem.

Második kérdés (csokor): Na ez összetett. Van a gépen dual bootban egy nem működő OS X. Ez működött mindaddig, amíg nem raktam újra a mellette lévő windowst. És, hogy ne legyen túl egyszerű a helyzet a boot sector az ő partícióján van (hogy venne a szájába valami hengereset). Próbálkoztam vele, hogy aktívnak jelölöm meg a windowsét, de akkor nem bootolt be.

Szóval most ezt az OS X-et cserélném linuxra, de hogyan? Ha elindítom a linux telepítőt ott tudom törölni az OS X partícióját, és annak a helyére egyszerűen felrakni a linuxot?

Ha igen, akkor nem baj neki, hogy (a win 350MB-osát is számolva) már 4 partíció van, amiből az utolsót
háromfelé vágva (root, swap, home) már 6 lesz?

Ha sikerül felrakni akkor a grubban meg fog jelenni a win8, vagy azzal megint játszani kell?

Előre is köszi a válaszokat, segítséget!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#20773) Vladi


Vladi
nagyúr

A 3.16-ban van ismert regresszió, ami miatt radeon driverrel nem bootol a linux? 3.10-el simán indul. :F
4670-et cseréltem 7750-re.

(#20772) Titmouse09

"Ha elindítom a linux telepítőt ott tudom törölni az OS X partícióját, és annak a helyére egyszerűen felrakni a linuxot?"
Igen, elvileg ennyi. a grubot meg bete3szed a helyére és kész. :)

"Ha igen, akkor nem baj neki, hogy (a win 350MB-osát is számolva) már 4 partíció van, amiből az utolsót
háromfelé vágva (root, swap, home) már 6 lesz?"

Attól függ, hogy milyen partíció. ha gpt akkor nem baj. Ha sima mbr, akkor se feltétlenül baj, csak ne elsődleges hanem logikai legyen és akkor se baj. :D

"Ha sikerül felrakni akkor a grubban meg fog jelenni a win8, vagy azzal megint játszani kell?"
Ez legrosszabb esetben 1 parancs.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20774) ubyegon2 válasza Titmouse09 (#20772) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Lehet, hogy ebben a topicban elérné az ingerköszöböt a kérdésed, bár nem mindíg van ez így.
A laptopok érzékeny jószágok, ha Linuxról van szó, ezért írd le pontosan a tipusát, ne így, hogy Asus elég jó hardverrel. Lehet, hogy elfutnának rajta más disztrók is, próbálj ki párat, például a MINT MATE vagy MINT Cinnamon, LXLE, Manjaro XFCE. Ezeket live- ban is kipróbálhatod, nem csak virtualban.
Az általam ismert disztrókban a partícionálás teljesen korrekt módon oldható meg, de lehet, hogy könnyeb út, ha live módban Gparted használatával készíted elő az adathordozókat telepítésre, vagyis simán törlöd a felesleges partíciókat és a disztró telepítésekor nem fogsz ebbe belebonyolódni. Telepítés előtt olvass el egy leírást, itt van például a MINT két változatához.
Itt egy jó leírás a Gparted használatához.
Sok sikert a telepítéshez, ha elakadsz, írd le a topicban minél pontosabban a hibajelenséget!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#20775) #68216320


#68216320
törölt tag

Linuxon egyetlen lehetoseg friss flashre a chrome hasznalata? Mert barmit kezdek szerencsetlennel par flash oldal egyideju mukodesetol elhasal. Tobb ubuntu alapu distro-n is probaltam.

(#20776) _Dumber_ válasza #68216320 (#20775) üzenetére


_Dumber_
őstag

Arch-on létezik olyan, hogy pepper-flash. Ezzel nálam minden működik

(#20777) #68216320 válasza _Dumber_ (#20776) üzenetére


#68216320
törölt tag

Arch nagyon meredek vonal számomra. Nem merném bevállalni. :B

(#20778) N0zer0 válasza _Dumber_ (#20776) üzenetére


N0zer0
senior tag

A Pepperflash nem csak a Chrome-hoz van?

(#20779) _Dumber_ válasza N0zer0 (#20778) üzenetére


_Dumber_
őstag

Most hogy mondod... lehet..
Akkor nem szóltam :B

(#20780) Vladi válasza #68216320 (#20775) üzenetére


Vladi
nagyúr

chromot nem tudom. firefox alatt csak a plugint kell elérhetővé tenni. Valahol a /home/user alatt van, plugin könyvtára. A flash gyakorlatilag 1 fájl: libflashplayer.so ezt kell vagy bemásolni, vagy belinkelni neki. Utána tudod variálni, hogy éppen meilyeket teszteled.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20781) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Egy debian szerveren keletkező fájlokat kéne naponta lementenem, és átmozgatnom egy másik gépre (otthoni storage).

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy tuti becsomagolta e sértetlenül az összes fájlt a szerver, és törölhetem az eredeti fájlokat?

Van erre valami bevett, és egyszerű módszer?

Becsomagolni tudom, a mozgatás sem gond, de kézzel szoktam megnézni, hogy megvan e minden. Ezt szeretném automatizálni amennyire lehet.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#20782) Jester01 válasza Drótszamár (#20781) üzenetére


Jester01
veterán

A tömörítődnek minden bizonnyal van ellenőrző funkciója, szóval használd ;)
Az összecsomagolt cuccot meg rsync segítségével másold le, igény szerint előtte készíts róla md5 vagy sha hasht amit utána ellenőrzöl.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#20783) bambano válasza Drótszamár (#20781) üzenetére


bambano
titán

én az md5sum-ot szoktam erre használni, illetve faragtam köré egy mezei scriptet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20784) Drótszamár válasza Jester01 (#20782) üzenetére


Drótszamár
őstag

Azon parázok, mi van ha akármi* miatt kimarad fájl a tömörítésből. Ekkor az archív állományon az md5 ugyan az lesz mindkét oldalon, de mégis hiányozni fog fájl.

A paraméterezést átnézem, hátha tud ilyet, köszi az ötletet.

*pl valamiért nem tudja olvasni. /csak feltételezés, nem tudom élesben lehetséges e ilyen/

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#20785) Titmouse09 válasza ubyegon2 (#20774) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Köszönöm a korrekt választ mindkettőtöknek!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#20786) Drótszamár válasza bambano (#20783) üzenetére


Drótszamár
őstag

Milyen logikával működik?

Arra gondoltam, hogy kicsomagolom, és összehasonlítom az eredeti mappával. Ha oké, és utána megvan a mozgatás, akkor törlöm. Ha nem oké, akkor küld levelet, hogy gond van.

Persze ez elég fapados megoldás, és lehet hogy van egyszerűbb. A spanyol viaszt nem akarom feltalálni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#20787) bambano válasza Drótszamár (#20786) üzenetére


bambano
titán

a cél gépen megcsinálsz egy md5sum textfájlt, amiben benne van az összes állomány md5 hash-e, azt visszatolod a forrásra, és ott letörölsz mindent, ami benne van az md5-ös fájlban és stimmel a hash.

szerk: én nem csomagolgatnék semmit, rsync egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20788) Vladi válasza Drótszamár (#20786) üzenetére


Vladi
nagyúr

VAn a tömörítőnek is kimenete. Azt áttolod egy txt-be és azt is elküldöd magadnak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20789) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Alsaban melyik file felelős azért, hogy mi történjen a fülhallgató csatlakoztatása, illetve kihúzásakor?
Probléma az, hogy csatlakoztatáskor nem csak hogy lenémítja a speekert, hanem le is veszi a volumet-t 0-ra. Ez azért gond mert a gép legközelebbi bekapcsolásakor a tálcán lévő hangerőszabályzóval csak a némítást tudom visszarakni, de a hangerőt nem. Az lenne az megoldás, ha a fülhallga csatlakoztatásakor nem venné le a hangerő értékét. Csak némítani kéne.
(másik megoldás, hogy az " amixer sset Speaker 100 " parancsot rárakom egy gyorsbillentyűre, de ez nem túl elegáns)

(Openbox)

[ Szerkesztve ]

(#20790) #68216320 válasza Vladi (#20780) üzenetére


#68216320
törölt tag

Úgy tudom linuxra az utolsó a 11.2 flash playerből. Amit írsz megoldásként, azzal lehet újabb verziót is feltenni valahogy?

(#20791) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#20789) üzenetére


_Dumber_
őstag

Annyi még, hogy természetesen pulse is telepítve van (kcsg skype)

(#20792) Fenyő válasza #68216320 (#20790) üzenetére


Fenyő
őstag

Nem, FF alá 11.2 a legfrissebb (+ biztonsági frissítések, de újabb főverziót már nem ad ki az Adobe Linux alá) flash ami használható, Chroimum alá van Pepperflash ami teljesen up to date.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20793) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

sa-update parancsra a következő választ kapom:
channel: no 'mirrors.updates.spamassassin.org' record found, channel failed.
Mi lehet a gond?

(#20794) Rimuru válasza #68216320 (#20790) üzenetére


Rimuru
veterán

A Pepper Flash (elvileg) frissebb, viszont elég sok rosszat hallok az újabb verziókról Windowsos emberektől. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20795) #82679040 válasza #68216320 (#20790) üzenetére


#82679040
törölt tag

Ha jól látom Ubuntu alapon mozogsz,ebben az esetben csomagtárolóból simán tudod telepiteni chromium alá a pepper flash-t.Valami nonfree-pepperflash a csomag neve,terminálban ha rákeresel a pepper csomagra be tudod azonositani :

sudo apt-cache search pepper

Vagy simán telepitheted a chrome-ot [link]

(#20796) Vladi válasza lakisoft (#20793) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem megy a szerver. Válassz másikat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20797) lakisoft válasza Vladi (#20796) üzenetére


lakisoft
veterán

De pont ez a gondom hogy milyen másikat?

Amiket eddig találtam egyik sem működik. :R

[ Szerkesztve ]

(#20798) Vladi válasza lakisoft (#20797) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah látom már.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20799) CloZee


CloZee
aktív tag

Jött egy frissítés a Maxthon böngészéhöz!

1.0.5.3 for Linux2014-09-09

+ Cloud sync settings
+ Import Chrome extension
+ Import Chrome history
* Improve "Quick search'
* Improve mouse gesture
* Fix a sync bug of QuickAccess

(#20800) N0zer0 válasza Rimuru (#20794) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meg nálam is problémás Linux alatt a Pepperflash. A YouTube HTML5-ös videóival kikapcsolja a képernyőt, és onnan használhatatlan a gép, nem lehet visszakapcsolni. A flasheket viszi, de elég akadozva.

Új FF alfával, még újabb Flashsel, és kikapcsolt Flashblock addonnal (szerintem ez kavart be) most jó nálam.

BSD-re csak Pepperflash van, és csak Chrome only megoldást nyújt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.