Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48701) erikke17 válasza Gyuri27 (#48699) üzenetére


erikke17
őstag

Jaja szerintem is pofás lett a KV1 elég pontos, gyorsan céloz, köpködi a golyót is, creditet is jól hoz. És meglepően sokat pattannak róla szemből.. T-150 ahogy jött úgy ment is :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#48702) vbbb válasza erikke17 (#48701) üzenetére


vbbb
őstag

Én meg fullos KV2-vel 107 ágyúval úgy pattogok T-150-ről mint kecskeszar a deszkáról...

Más:

T28Prototype szemből a géppuskánál valószínűleg ammorack pozitív. Legalábbis KV-1S-el odapörköltem neki és elfüstölt rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#48703) Multikiller válasza vbbb (#48702) üzenetére


Multikiller
tag

A T-150 tényleg mocskos egy jószág. Type 59-el 3x egymás után pattantam róla. Igaz sérült volt a löveg és nem tudtam pontosan célozni, de mellettem volt egy Vk3601, ő sem tudta sebezni. Tiszta ciki volt, két marha lő mint az állat és semmi hatása, meg is unta és elfordult más célt keresni, mondom ez azért már pofátlanság! :D
Kénytelen voltam mellé gurulni és megmutattam, hogy milyen kemény a type tornya szemből, meg egy kegyelemlövéssel kivontam a forgalomból a nyavalyást.

(#48704) erikke17


erikke17
őstag

vbbb multikiller -
Érdekes engem meg gond nélkül meglekelt mindenki :D Meg kedvem sem volt hozzá tiszta stock volt :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#48705) ollie válasza whatnot (#48643) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tornyát is simán át lehet lőni szemből, csak a lövegpajzsot nem. Az amcsi heavyk már csak ilyenek (T29, T34, T30), kivéve a T32-t, azt némileg keményebb fából faragták.

***

(#48706) #21346560 válasza ollie (#48705) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pedig épp most akartam elindulni amcsi heavy ágon is :U

(#48707) whatnot válasza ollie (#48705) üzenetére


whatnot
őstag

Tapasztalom, ill. már én is kihasználom.
Tegyük hozzá, hogy viszonylag nehezebb a lövegpajzsnak úgy mellélőni, hogy el is találjon valamit az ember.

Vigyázni kell vele, tény. Viszont a lövege nagyon jó. Mondom, első és eddig egyetlen Boelter medálom ezzel van, kill/death arányom meg majdnem olyan, mint Ferdivel, ami ahhoz képest nem rossz, hogy ma sikerült leharcolni 40%-ra a nyerési rátát.

[ Szerkesztve ]

(#48708) ollie válasza #21346560 (#48706) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most már sokkal jobb a helyzet. A T29 a gyengesége ellenére is az egyik legjobb tier 7 heavy, mert nagyon jó a lövege és mozgékony. A T32 viszonylag pattogós és mozgékony, és annak nem lövik át a tornyát sem szemből. Az új tier 9 a M103, ami nagyon jó lett, mert bár annak is átlőhető a tornya a lövegpajzs mellett, de álom az ágyúja (ugyanaz, mint a tier 10-esen). Az T110 meg egyszerűen nagyon jó. Mozgékony, nagy rof és pen, közepes páncél. Igazából a patch előtt csak a T34-gyel voltak komoly bajok tier 9-en, de ugye ezt is lecserélték.

(#48707) whatnot: igen, tier 8-on nagyon jó lett a T34, talán a legjobb heavy a tierjében. Persze nem lehet vele eszetlenül az ellenségre rontani, de nagyon jól szuperál, a lövege a tier 10-es tankokat is viszi (persze a weakspotokon).

[ Szerkesztve ]

***

(#48709) #21346560 válasza ollie (#48708) üzenetére


#21346560
törölt tag

Egyenlőre még csak T5-nél tartok :DDD

(#48710) Gyuri27 válasza ollie (#48708) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a t9-10 amcsi cucc nagyon jó lett.
Ha tudom, hogy ennyire jók készültem volna rájuk. :K
De wg-nél ugye soha nem lehet tudni. Mert elég sürün változik, hogy mi a jó.

Multikiller: nagyon kemény voltál. T59 vs T-150. LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#48711) .mf


.mf
veterán

Mai "nap" tanulsága: nem késő délután és este kell játszani, hanem hajnalban, reggel. :DDD
Este sorra vesztettük a csatákat. Most meg nyerő szériám van, ugyan ritkán élem túl, de egy-két-három frag és még néhány sebzés befigyel, kevesebb az idióta, sokkal normálisabban és értelmesebben játszanak az emberek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48712) #21346560 válasza .mf (#48711) üzenetére


#21346560
törölt tag

Na jah, én is még azért vagyok ébren, mert egész jó meccsek vannak most.... lassan ébredezik a khmmmm..... lúzer bagázs (na jó, nem mindenki, van aki csak 8 éves) , én meg lassan lefekszem :DDD

(#48713) babferi


babferi
tag

Valaki probalta mar a francia prem T IV artyt? Mi a velemenyetek tola ? Kredit , hogy jon vele?
Igy adatok alapjan lenyegeben a B1-re ratettek a Priest nagyobbik loveget .

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#48714) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Kaphatok egy kis helpet? A kv1 után melyik tankot toljam ki?

magyarsrac

(#48715) Simulacrum válasza .mf (#48711) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Abszolút megerősítem. Régen sokszor játszottam reggel és mindig pozitív volt a mérlegen nagyon jó csaták mellett. Legutóbb tegnap 6 körül játszottam. Szinte minden csatában top tank voltam minden tankommal, jó csaták, talán 1-2 vereség összesen.

emre, fsb: Mikor elkezdtem a játékot minden vágyam a Ferdinand és a JT volt. Aztán szépen lassan eljutottam, kifejlesztettem és azóta sem vettem meg még a Ferdit sem. Egyszerűen azért, mert általában mindig azt érzi az ember, hogy az ellenfél jól játszik minden pattog róla, rólam meg semmi. Ezen ritka kivételek egyike a két fentebb nevezett tank. Talán két kezemen meg tudom számolni a közel 7 ezer csatám alatt, hogy bármilyen tankkommal is hányszor pattantam Ferdiről és JT-ről összesen. Egyszerűen bárhol lőttem őket mindig vitte minden ágyú a szegény szerencsétlen top német TD-ket. Külföldi és magyar fórumokat olvastam, ahol istenítették főleg a JT-t a pontos és gyors ágyúja miatt, de egyszerűen az a tudat, hogy még Tigrisben sem féltem nekimenni egy JT-nek az nálam mindent felülírt. Most látva a ti bejegyzéseket lehet jól döntöttem, hogy inkább az orosz TD ágat nyomtam inkább szinte a nulláról, ahelyett, hogy a Ferdit megvettem volna. Jah, és szerencsétlenek még rejtőzni sem tudnak, akkorák. Pedig gyönyörűen néznek ki.

(#48716) Simulacrum válasza [HUN]Dani (#48714) üzenetére


Simulacrum
senior tag

IS-4 végű ág, lassú, robosztus tankok. IS-7 végű ág, med-heavy (gyors, könnyebb) stílusú tankok. Ennyit kell mérlegelni.

(#48717) [HUN]Dani válasza Simulacrum (#48716) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Köszi, akkor szerintem az is7 végű ágat választom.

magyarsrac

(#48718) .mf válasza Simulacrum (#48715) üzenetére


.mf
veterán

Így van, én is most hagyom abba, mert az eddigi nyerő szériám IS3-mal most véget ért, két csatában is úgy vesztettünk, hogy 3-3 tankot leszedtem és még 2-4-et alaposan besebeztem (majdnem kill, csak elvitték előlem). Top tier környékén voltam, és jókat csatáztunk. Csak sajnos ez hétközben nem munka-friendly :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48719) D.Orion válasza babferi (#48713) üzenetére


D.Orion
veterán

Credit-et adja szépen. Pontosabb és gyorsabb, mint a Grille. Egyetlen hátránya, hogy keveset sebez és ezt az sem ellensúlyozza, hogy T7-nél feljebb nem rakja. A light és med tankokat lehet vele sebezni, a többit már csak nagyon nehezen.

(#48720) joergie válasza babferi (#48713) üzenetére


joergie
őstag

Pontosan az amit írtál, tesztszerón kipróbáltam. T25ösömnél nem igazán hozott jobban, bár arra jó, hogy artyzni megtanuljon valaki, és még kreditet is szerezzen közben.
Priest egy kicsit gyorsabb, de amúgy nagyjából ugyanaz, még a szög, amiben tudod forgatni a stukkert, az is ugyanaz. Nagyjából 100akat lő, de azt 7-8mp-enként. lassu tankokat az idegösszeomlás közelébe lehet vele kergetni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#48721) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Kv3: 16 lövés, 13 találat. 4 kill, 2 sebzés. Veszitünk 7:14-re.
Persze volt egy kis lemingezés a jobb oldalt a kutya nem védte. Meg egy kis rush. Középen 3-4 idióta sietett meghalni.
Valahogy az ilyet nem tudom hova tenni. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#48722) joergie válasza ollie (#48708) üzenetére


joergie
őstag

T34 tierjében a legrosszabb szvsz. Lassú és pontatlan(lassan célzó) ágyú, magas penetráció, amit tier9 alatt nem tudsz kihasználni, papír test, emellé lassú is. Útálom ha toptiernak rak be, mert jönnek szembe a tigris2k, t32-k, is3-ak, és mind1ik sokkal gyorsabban lő. én megteszem amit tudok, de tudom, hogy 1v1-ben magammal szemben esélyem se lenne bármelyik másik tier8 ellen.
Én akkor örülök, ha minél nagyobb átlagtier-ű csatába rak be. multkor 3at ütöttem egy is4en(már tier10) mire kiszedett. Na így már van értelme.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#48723) D.Orion válasza joergie (#48722) üzenetére


D.Orion
veterán

Tiger II és IS3 ellen papíron, adatok alapján tényleg nincs esélye f2f-ben a T34-nek. IS3 ellen talán az egyetlen sansza, hogy ha képes ammo rack-et lőni neki szemből.

Persze a játékban annyi a random faktor, hogy két hasonló képességű tank találkozásakor egyenlő legénység és felszerelés esetén se lehet megmondani előre biztosan, hogy ki fog győzni. Elég ha egyetlen lövés lecsúszik, vagy 0dmg-vel üti át a tankot és mindjárt borul a papírforma.

T34-ben volt mikor 3db 500dmg-s lövést adtam le egymás után, 1 perc alatt. Nem is értettem, hogy mi lelte a tankot. Utána pedig a hátralévő időben 320-360dmg-ket lőttem csak.

[ Szerkesztve ]

(#48724) vörös báró


vörös báró
csendes tag

A T-28 nem rossz tank!! A 85 mm-es löveggel igen szépeket odalehet pörkölni és ráadásként hozza is a pontokat!! Én igen sokat begyűjtöttem vele:)

(#48725) emre


emre
veterán

Vereség
Csata: Lakeville 2012. május 12. 9:59:46
Jármű: Object 704
Szerzett tapasztalat: 930
Szerzett kredit: 53 136
sebzés 4935, 5 kill +2 sebzése, 15/14 találat

a másik:

Vereség
Csata: Mines 2012. május 12. 9:34:01
Jármű: Object 212
Szerzett tapasztalat: 930
Szerzett kredit: 47 556
sebzés: 5290, 2 kill + 4 sebzése, 8/5 találat

megyek sörért :W

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48726) Dobi 562 válasza emre (#48725) üzenetére


Dobi 562
addikt

Látom nem csak engem kisértenek a "tehetséges" csapattársak. :)

(#48727) vörös báró válasza Simulacrum (#48715) üzenetére


vörös báró
csendes tag

Egyet értek veled a "Frediről "írt véleményeddel kapcsba.Épp most küldtema roncs telepre egyet tigriskémmel(Tiger I) Ahány lövés annyiszor 20% ugrott szegénykémnek. Szóval jó hogy írtál róla ,mert így nem is vágyakozik az ember rá.

(#48728) Zeratul


Zeratul
addikt

(#48729) Fel válasza emre (#48725) üzenetére


Fel
addikt

Én is úgy érzem, hogy ez a mai egy nehéz nap lesz...

Rögtön kezdetnek egy ilyen jött össze. Igen látványos volt a "cspatmunka" mindkét oldalon ;]

Nemrég még próbálkoztam pár csatával, de én inkább hagyom, nem kezdek el sörözni már délelőtt :DDD Majd késő este ránézek.

(#48730) KaLeun


KaLeun
senior tag

Mostanában rohadt sok ammo rack sérülést kap a T110-em. Nektek is?

Cila

(#48731) Gyuri27 válasza Fel (#48729) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miből gondolod?
Steppesen. Is8 és én (is3) védtük az ösvényt. Arty támogatás nélkül. Az összes idióta elment a másik irányba. Jött is az ellen is7-l az élen (meg a fél csapat) arty supportal.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48732) D.Orion válasza KaLeun (#48730) üzenetére


D.Orion
veterán

Biztos egyre többen használják a hit zone skin-t. ;]

(#48733) KaLeun válasza D.Orion (#48732) üzenetére


KaLeun
senior tag

Egyesek szerint vmi nincs vele rendben, mert wet ammo rackkel és a ammo rackes skillel is mindig sérül.

Cila

(#48734) KaLeun válasza D.Orion (#48732) üzenetére


KaLeun
senior tag

Egyesek szerint vmi nincs vele rendben, mert wet ammo rackkel és a ammo rackes skillel is mindig sérül.

Cila

(#48735) cikasz válasza D.Orion (#48732) üzenetére


cikasz
őstag

Márpedig én nem engedném használni! Konkrétan csalás szerintem!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#48736) Iron Funeral válasza cikasz (#48735) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ha én fejből tudom, hogy hol vannak a sérülékeny modulok 90%-a akkor azzal csalok vagy sem?

(#48730) KaLeun: Nem mondanám, hogy nagyon gyakori lenne a rack sérülés úgy általánosságban, de úgy gondolom, hogy az összes modulsérülés közül ez a leggyakoribb ezen a tankon.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#48737) emre válasza Iron Funeral (#48736) üzenetére


emre
veterán

Majd jól ki lesz véve a fél agyad, hogy ne tudjál már ennyi mindent. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48738) fsb1000 válasza cikasz (#48735) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, hogy indokolatlan előny azokkal szemben akik nem használják.
Mivel nem tiltott, csalásnak sem nevezhető.
De van még pár dolog ami hasonló kategóriába sorolható.
- Fák lombozatának eltüntetése
- Extra nagyítás tankoknak
- Extra minimap
- Célzó rendszerek, töltés visszaszámláló,stb

Lehet ezek hasznosságát vitatni, de ha nem segítené a használóját, akkor nem is használnák.

(#48739) Iron Funeral válasza emre (#48737) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Kezdhetek félni az agykommandótól azt hiszem :DDD

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#48740) whatnot válasza joergie (#48722) üzenetére


whatnot
őstag

Hát ez eléggé szituáció függő.
Gyorsabban lőnek, de a dpm ugyanaz.
Pl. T34 vs. KT: T34 átlag 4 lövésből kinyír egy KT-t. Pattanni jó eséllyel nem fog, ahhoz túl nagy az átütése. KT 5 lövésből nyír ki egy T34-et.
Skillekkel, modulokkal nem számolva: mindkettőnek pont egy perc kell, hogy megölje a másikat.
Ez f2f. Na de ha nem f2f? Akkor a T34 alfája dönt. Nem olyan egyértelmű ez.
Nekem most már mindkettő van. Statok:
Átlag kill: KT 1,1 - T34 1,4
K/D arány: KT 1,8 - T34 2,3

Pontosság: valóban lassabb célzásidő (valahol ki kell egyenlíteni a nagyobb pent), ettől függetlenül nekem mindkét tanknál 79% a találati arány. Cserébe kevesebbet pattan. Már pedig ha pattansz, akkor célozhatsz akármilyen gyorsan. Tier9 alatt is kijön azért a magasabb pen, nézzél szembe pl. egy Ferdinanddal, de kisebb tankokról is lehet pattanni (pl. KV-3).

IS-3-at pedig tegnap daráltam be egyedül (na jó, egyikünk sem full hp-ról).

@fsb1000: "töltés visszaszámláló"
Az meg miért? Alapbeállításnál is látni, hol tart a töltés, most az hogy a számokat is látom, az hol előny?
Lombok eltávolítása az mondjuk tényleg durva beleavatkozás.
Extra nagyítás? Extra minimap? Ezek mik?

[ Szerkesztve ]

(#48741) virkir válasza emre (#48725) üzenetére


virkir
veterán

Á... ez semmi
Győzelem napi ajándékom az IS-4-el :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#48742) Iron Funeral válasza whatnot (#48740) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Attól függ... igazából peek-a-boot is tudsz nyerni KT-val, mert egy másodperccel gyorsabban céloz az ágyúd, nagyobb távolságokra szintén emiatt nyerő a KT ágyúja. Kisebb tankok ellen meg jobban véd a KT páncélzata mint a T34 páncélzata.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#48743) emre válasza Iron Funeral (#48739) üzenetére


emre
veterán

Persze csak annyit veszünk ki, hogy ne élvezz jogosulatlan előnyt többi játékossal szemben. :)

(#48741) virkir

Szép, :C És ezt mind egyedül, vagy segített valaki? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48744) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Nos ennyit a prediktív győzelmi arányról. 20-30%-ot jósolt a két módszer.
5 killem volt, de a többiek is kivették a részüket a csatából a "skillesek" ellen.

Ja.. az elején senki nem mondta hogy MM fail (3 x IS7 vs IS4)... ez hozzáállás kérdése. Amikor 2-3-an benyögik az elején, akkor már tényleg nem sokat lehet tenni.Nekik már fejben eldölt a csata.

(#48745) whatnot válasza fsb1000 (#48744) üzenetére


whatnot
őstag

20-30% =/= 0%.
A másik: nem fejben dől el. Egyszerűen vannak olyan esetek, amikor a rossz mm ellenére is sikerül nyerni még akkor is, ha többen mondják az elején, hogy bukni fogjuk.

(#48746) emre


emre
veterán

Top tankunk IS3-al. :o
Átnéztem a statját, ez lehet úgy szülte az IS-t, vagy fizetett érte.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48747) D.Orion válasza cikasz (#48735) üzenetére


D.Orion
veterán

Korábban én is mondtam, hogy csalásnak számít a hit-zone, de már én is használom, és az a vicces, hogy mióta használom azt is tudom, hogy az ellenem lévők használják-e. Nagyon vicces mikor azt látom, hogy 5 lövést kapott a tankom és merő véletlenségből mindet az ammo rack-re próbálták lőni. :DDD

Fák lombjának eltávolítása: Nos ez nagyon bonyolult, mert segít ugyan a pontosabb célzásban, viszont cserébe hamis illúzióba ringat. Nem látod a nem rejtő tereptárgyakat bizonyos távolságon belül és a rejtő bokrok is erősen csonkítva jelennek meg. Ebből adódóan nehezebben tudsz te magad elbújni és hamis illúziót ad azzal, hogy 100méteren belül csak a kopár semmit látod, holott lehet van ott 4-5 tank is megbújva.

[ Szerkesztve ]

(#48748) virkir válasza emre (#48743) üzenetére


virkir
veterán

Zsolti ott gubbasztott a mellettem lévő háznál és folyamatosan hallgatta az anyázásomat, hogy semmit nem vitt át az IS-4. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#48749) whatnot válasza Iron Funeral (#48742) üzenetére


whatnot
őstag

Elölről. Bár a hasát és a torony oldalát(!) szemből is át lehet lőni a KT-nak.
Oldalról és hátulról viszont jóformán bárki átlövi.

(#48750) Multikiller válasza Gyuri27 (#48710) üzenetére


Multikiller
tag

Nem a keménységen van a hangsúly, hanem, hogy mekkora csalók az orosz tankok! A type-nak simán át kellett volna ütnie bárhonnan a T-150-et, de ma az egyik csatámban egy kv-1 állt velem szemben és csak a tornyát tudtam lőni pont szemből. 2x pattantam róla Tiger 2-vel és 10,5 L/52 ágyúval. Ne mondja nekem senki, hogy a kedves fejlesztők nem szívatják velük a népet!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.